Plaakelijlj Nieuws IJSBAAN HEILOO" 25 JAAR J. SLOOT EN STOFFERS is Zondag 4 December geopend Druk bezochtereceptie in „De Oude Herberg" ST. NICOLAAS 2 DECEMBER 1949 UITKIJKPOST TERUG UIT INDONESIË Met het troepentransportschip Joh. van Oldebarneveit, dat ver moedelijk 8 Dec. in Amsterdam arriveert, keren onze plaatsgeno ten Meerbeek Heerenweg 200, M. Kuijper Butteriaan 10 en j. Gr. W. van Sambeek Kooimeerlaan 11, terug. KERSTGAVE Door het afd. bestuur van de Bond voor Staatspensionneringis het verzoek gericht tot B en W om allen, die in aanmerking komen voor de noodwef-Drees 'n Kerst- gave te verstrekken. SI. NICOLAAS arriveerde in Heiloo. Pracht feest in „De Rustende Jager". Leerlingen van de Kleuter- en O.L. School hebben gistermiddag St. Nicolaas met zijn trouwe mak ker, hartelijk verwelkomd op huize „Nijenburg". Vanaf hetbai- con luisterde hij naar de welkomst liederen en werd hij toegesproken door dhr. J. S. Blees, die ook de tam. van Foreest hartelijk dank zegde voor de gastvrijheid, die de Hoge gasten daar mochten ge nieten. De Sint was bijzonder goed te spreken over het logeren op Nijenburg, hij had het tenminste over het heerlijke bed en 't zacht gekookte eitje 's morgens bij het ontbijt. In optocht, met „Eensge zindheid" voorop ging het naar „De Rustende Jager" wat de OL- ischobl betreft en de kleutersnaar hun school aan het Slimpad, waar St. Nicolaas zich met de klein tjes onderhield en tracteerde. In „De Rus" was intussen 'n filmprogramma begonnen met 'n keur van filmpjes. Zo was daar het filmpje over de winterslaap der dieren, het leven van de zee egel, zeer leerzaam en aantrekke lijk van gegeven. Spannend was „De kleine herdersjongen" en wel zeer op prijs werd gesteld „De rit op de locomotiefDe held van ,het verhaal offert zijn vacan- tie op om geld te verdienen voor een motor, die hij nodig heeft voor een uitvinding. Sint Nicolaas met zijn knecht, dip la ter in de middag hier ook vér- schenen, bleek goed op de hoogte te zijn met onderwijzend perso neel en leerlingen. Wensein wer den overgebracht aan het gemeen tebestuur voor zwemonderricht, schcoltandverzorging en gymnas tieklokaal. Hij stelde de bouw van een nieuwe O.L.S. zeer op prijs. Wethouder Rus, die aanwezig was, werd beloofd, dat hij volgend jaar tot ridder in de pepernoot en taai-taai pop zou worden ge slagen, tenminste als dan de school er is. Zwarte Piet, die enige da gen geleden reeds op school ver scheen (schijnbaar om poolshoogte te nemen) had zich uitgelaten dat hij van haring hield. Dat hadden enkele leerlingen in hun oreln ge knoopt. Onder luid gejuich kwa men zij met haring aanzetten. Geestig waren de pp- en aan merkingen aan de nieuwe onder wijzers! ressen) en ook de „ou ders' werden niet vergeten. Het werd bij zoveel afwisseling een uitstekend programma, goede organisatie, tractaties en vooral de fijne steer, die St. Nicolaas in „De Rus' bracht, een feest wat „af was. Een woord vap waar dering aan hen, die de leiding had den is zeker pp z'n plaats. D. O. V. a S.-NIEUWS Dp'wes wijzigt enikple oefenursn Het bestuur van Doves heeft in i verb and met het vroeg donker worden en tegemoet komende aan wensen van ouders, de oefenuren van enkele afdelingen gewijzigd. De afd meisjes van 6-8 jaar, die anders op Maandag van 5-6 uur oefende, komen nu op Donder dag van 4-5 uur. De jongens van 6-8 jaar, die op Maandag van 6-7 kwamen, turnen nu op die zelfde dag van 5-6 uur. Het zaaltje van „De Oude Her berg" was Zaterdag feestelijk ver sierd met verschillende vlaggen en een 14-fal bloemstukken. Het bestuur van de ijsbaan „Hei loo" hield receptie ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der ver eniging. De rij van sprekers, die persoonlijk of namens een vereni ging gelukwensen uitspraken, leek onuitputtelijk. De voorzitter, W. v.d. Vail Sr., gaf allereerst een overzicht, wat alzo aan de oprich ting vooraf is gegaan. Hij memo reerde allereerst het werk van de pioniers. Zoals voetbal in de zo mer meende men in 1924, dal de jeugd door middel van de ijs- sport zou werken aan de licha melijke en geestelijke ontwikke ling. In die dagen werd practisch alleen gereden op de vijver van Nijen burg. Het was in die tijd daj jn verband mét het transport tehva- ter, het ijsbreken ingang ging vin den. Grote gevaren dreigdenldus op grote vaarten en kanalei»;De heren K. Zeeman, P. A. Holtes en W. v.d. Vall Sr. gingen eens praten medio November 1924, met wijlen H. van Foreest. Deze liep warm voor het plan een ijsbaan aan te leggen. Flet terrein aan de Zander- slootweg werd door hem beschik baar gesteld en financieel gaf de fain, van Foreest de stoot vdor de grootse plannen. „Het malle plan" zoals het toen in het trammetje, wat toen nog van Alkmaar! naar Haarlem reed, werd genoemd, on dervond moeilijkheden. Bleef 't water wel staan? Ja gelukkig, dat was een zorg minder. Alkmar- ders werden in het begin kunst matig weggehouden van de baan. Het ledental, in de aanvang plm. 800, bestond grotendeels uit Hei- lcoërs. Thans is het 1900 waarvan ruim de helft Heilooërs. In de- loop der jaren is er veel dan het terrein, behuizing en verlichting gedaan, 's Avonds kan 'm Jpü zo er ijs is, volop ■gereder!"'woritlen, dank zij de perfecte lichtvpfirzie,- ning. Wensen? Verscholen I Terrein-egalisatie is not i'tzakc- lijk, dan is het mogelijk met wei nig water de baan spoedig ir open te stellen. Vernieuwing ,vjm be- stuurstent etc. is broodnodig. Dhr. v.d.'Vall meende, lat in de nabije toekomst zulks moge-; lijk is, dank zij ook de vernieuwing die het bestuur heeft ondergaan. Van de oprichters zagen wij nog achter de groene tafel tronen, de heren W. v.d. Vall Sr., P„ de Ja ger, J. J. de Man en P. A. Hol tes. De eerste die het woord nam, was de burgemeester van Heiloo, die de gelukwensen overbracht van het gemeentebestuur. Spreker concludeerde uit de woorden van de voorzitter, dat gemeenschaps zin de oprichters had bewogen de baan aan te leggen. In deze tijd van puur egoisme, mag dit werk als voorbeeld dienen. U hoopt op ijs, dat is voor een dure tijd, maar toch uiteindelijk uw bedoe ling. Het gemeentebestuur wil U voor de naaste toekomst alle mo gelijke medewerking toezeggen. Op vorenstaande woorden repli ceerde de voorzitter, dat we op financieel gebied veel armer worden, maar rijker aan genot. Hierna voerde het woord dhr. H. Keesman (A.T.V „Falkland")., een vertegenwoordiger van de ijs baan „Omval", de oud-inspecteur van het L.O. dhr. Dun, dhr. P„! Blankendaai (Berger ijssport), dhr. Berkhouwer, (Alkrn. Burger IJsclu'b), J. Koomen(Foresters), dhr. 'i'erink sprak namens de Alkm. IJsclub, J. van Gemeren (VVV), mevr. Glijnis (ver. van Plattelandsvr.), terwijl mej. C. Borst de gelukwensen overbracht van de Langedijker Rijvereniging en naast bloemen een prachtige voorzittershamer aanbood, wat blijkens de woorden van de voor zitter wei als een bijzonder aar dige attentie werd beschouwd. De Ijsbond voor Nrd. Hollands Noorderkwartier was vertegen woordigd door dhr. H. G. Rijs, die wees op de belangrijke plaats welke de iJsbaan „Heiloo" in ons gewest inneemt. Dhr. Olivier, een van de jonge garde, bracht dank aan de nog zittende bestuursle den-oprichters, hij zegde toe, dat hij en met hem de andere „jon kies" in de toekomst zouden pro beren de ijssport zo te dienen als de initiatiefnemers zich dat ge dacht hadden. Hierna volgde nog een algemeen woord van dhr. v.d. Vall, waarin hij er op wees, dat dank zij .de lage contributie (een unicum in onze omgeving) een ieder van de baan gebruik kan maken. Hij zegde dank voor de vriendelijke woorden en goede wensen tot het bestuur gericht. Er werden tijdens de receptie verversingen aangeboden en des avonds zaten bestuurders en hun ega's aan voor een diner, even eens verzorgd door de keuken van „De Oude Herberg". Sigarenmagazijn BONAANWIJZING KOFFIE Voor acht wéken 250 graim voor f alle leeftijdsgroepen. Het bedrijfschap voor Granen, Zaden en Peulvruchten heeft bon 384 Algemeen (voorkomende op alle voedingsmiddelenkaartehS09) aangewezen voor het kopen jvan 250 gram koffie. Deze bon kan met ingang van Vrijdag 2 Dec. 1949 worden gebruikt. Deze ver strekking geldt voor een tijdvak van acht weken. De eerstvolgende bonaanwijzing zal eerst per 26 Januari 1950 plaats hebben. De geldigheidsduur van bon 384 Algemeen is voor het kopen bij de winkelier op vier weken ge steld, zodat 31 Dec. 1949 de laat ste dag is, waarop de bon aan de detaillisten voor afgifte van kof- WIJ HOORDEN.... dat de ijsbaan voor de Alk- maarse jongens vroeger zon aan trekkingskracht had, omdat je na zo'n zwierpartij met je vriendinne tje zo heerlijk langs (door?) het bos huiswaarts kon keren. dat daar volgens de grijze voor zitter van de ijsbaan „Heiloo" ijs- huwelijken zijn ontstaan en dat thans de kindertjes uit de ze ijshuwelijken ook al zo graag rijden op de Heilooër ijsbaan en dat dit alleen al een uitbreiding van het ledental tot gevolg heeft dat dhr. Blankendaai (Bergen) ter receptie verklaarde dat het schaatsenrijdende publiek pas warm loopt als... het tien gra den vriest. Ondanks deze schijn bare tegenstelling, geloven we dat het nog waar is ook. dat bij de vele personen die zijn genoemd in verband met het 25- jarig bestaan van de ijsbaan „Hei loo", vergeten is te melden, dat ook dhr. Boerma al 25 jaar lang het schaafsenrijdend-publiek heeft bijgestaan met zijn reparatie-tent. Stationsweg 81 Heiloo fie kan worden aangeboden. De vereenvoudiging van de uit voering van de koffiedistributie maakt het niet meer mogelijk on derscheid in de leeftijdsgroepen te maken, zodat thans alle groepen in deze distributie delen. Hierte genover staaf dat het evenmin meer mogelijk is nieuwe bonkaar ten of bonnen uit te reiken voor nieuwgeborenen of voor bepaalde familiefeesten e.d. extra bonnen ter beschikking te stellen. De rantsoenwaarde van de in cmloop zijnde rantsocnbonmin H 16 en „BD één rantsoen" blijft onveranderd 125 gram koffie per Bon. ALLERLEI Het populaire paar dhr. en mvr. Bammens-Kaaijk, dat steeds voor een prettige dag zorgde voor de ouden van dagen, is 4 December 25 jaar getrouwd Op 27 November was er een zo druk bezochte re ceptie ais men zelden zal ontmoe ten. Vele ouden van dagen waren present. 40 jaar koorzanger is geen klei nigheid. En dat zowel de geeste lijkheid als de burgerij dit weet te -aarderen ondervond de heer P. Hjcetjes. Een klap gekregen. De jeugdi ge .'houthakker O. heeft een be woner van zijn vaders huis een klap op het hoofd gegeven. De heer de H. heeft aangifte gedaan. In de week van 24 op 27 No vember zijn in 2 gezinnen '|n! twee ling geboren, n.L bij de families Spaans en Apeldoorn. Naar wij vernemen, zijn er dit jaar reeds 10 tweelingen in onze gemeente geboren. HET ZAL STORMLOPEN Een stroom van mensen zal zich Zondag 4 Dec. des avonds om hall zeven naar „De Rustende J a- ger" begeven. Het zal een drukte van belang zijn en het zal nog maar de vraag zijn of deze enor me massa mensen binnen de daar toe gestelde tijd verwerkt zal kun nen worden. Óf er geen verkeers stremmingen zullen plaats vinden, of er geen extra politiemaatre gelen ot tijdige verkeersomleggin- gen nodig zullen zijn én debrafnd- weer dienst zal moeten doen. Waarvoor al die drukte nodig zal zijn? De Forestersjeugd gaat immers leest vieren, feest, waar ook dó iouderen tegen betaling van één kwartje aanwezig mogen zijn. U wilt dit feest .natuurlijk niet mislopen. Zorg dan op tijd aan wezig te zijn want het zal STORM LOPEN I. M. BURGERLIJKE STAND OndertrouwdW. v.d. Veen en N. Groen. Getrouwd: J. P. Boiuman en Z. E. v. d. Velde, WIE KEN1 ZE NIET? Wie kent niet de aantrekkelij ke romans als „Achter de mast", „Vrouw aan boord", „Ciske de Rat"? Piet Bakker, de schrijver van deze boeken, en bekend mede werker aan verschillende tijd schriften, zal spreken over één van zijn laatste werken „Jeugd in de pijp', waarbij hij zowel over de jeugd als de Pijp praat en voor leest uit hef gelijknamige boek. Een zeer aantrekkelijke avond, vooral voor boekenvrienden. V oor verdere bijzonderheden, zie men de advertentie in dit blad. VOOR DE HEREN IS EEN FIJN KISTJE SIGAREN OF 'N GROTE DOOS SIGARETTEN MET DE ALTIJD EEN WELKOM GESCHENK 'T GROENTJE 368 TELEFOON 2261 Dinsdag was de pastoor van de parochie der H. Willjbrordus ja rig. De jarige heeft aan het rijk getooide hoofdaltaar een H. Mis gelezen, terwijl de gehele jeugd van de parochie present was. Ook de andere parochieanen hebben zich geuit met bloemen en cadeaux

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1949 | | pagina 3