RAADSVERGADERING ONAFHANKE L IJ K N IE UW! BLAD VOO R HEIL 00 I 6de JAARGANG No. 10 29 SEPTEMBER 1950 ABONNEMENTSPRIJS: ln de op Vrijdag 22 September gehouden raadsvergadering wa ren afwezig de 'heren Kraakman en Th. Groot. De voorzitter, burge meester Kalff, feliciteerde in zijn openingswoord dhr. Th. Groot met diens 25-jarig huwelijksfeest De notulen, het 1ste agendapunt, kon raads goedkeuring wegdragen Bij de ingekomen stukken was een schrijven van de heer Th. Groot, waarbij hij ontslag neemt als lid van de gemeenteraad. Vervolgens een schrijven van het bestuur der maatschappij tot bevordering der bouwkunst te Amsterdam, houden de bezwaren tegen inschakeling gemeente-diensten bij de uitvoe ring van bouwwerken niet uitslui tend ten dienste van de gemeente. Dhr. Bolten verzocht het college hier op toe te willen zien. Voorts hog een schrijven van Ged. Staten behelzende de goed keuring van de 23 Juni aangeno men verordening tot vaststelling van een wijkmaximum voor drank- vergunningen. Dan volgt 'n schrij ven van dhr. Rommel met dankbe tuiging voor zijn benoeming tot hoofd der nieuwe O.L. School. Dhr. Bolten verzocht hierop het college om als voorlopige maat regel de ziekenfondspremie voor het gemeentepersojneel voor de helft te betalen. Door de Unie van Overheidspersoneel wordt ook in deze richting gewerkt. Dhr. Bolten meent, gezien de bestaande span ning tussen lonen en prijzen, dat directe hulp hier dubbele hulp is. Pe voorzitter wil in deze niet op het besluit vooruit lopen en het Rijksbesluit afwachten. Het vol gende agendapunt js een voorstel van hét college tot intrekking van het raadsbesluit van 24 Maart, be helzende de grondverkoop aan de heer "Beekhuizen en tof verkoop van diezelfde grond aan de Gebr. Kaandorp, hiermede kan de raad zich verenigen. Ook gaat de raad accoord met het voorstel van het college tot het voeren van ver weer in redhfen tegen het hoger beroep ingesteld door dhr. Daal der in Alkmaar. De N.V. Daal ders aanneembedrijf, eigenaar van de woning Kennemersfraatweg 404 alhier, heeft reeds meerdere pra len verzocht deze woning te doen ontruimen. De N.V. heeft inmid dels een gerechtelijk vonnis ont ruiming verkregen. Daarop heeft 'het college het perceel gevorderd en kan uitzetting van het uit 13 personen bestaande gezin worden voorkomen. In een hierop aanhan gig gemaakt kort geding, werd de gemeente in het gelijk gesteld. Thans gaat de N.V. tegen deze uitspraak weer in hoger beroep, ae mogelijkheid bestaat, dat inde- ze de N.V. in 'het gelijk zal worden gesteld, vandaar dan ook het thans aangenomen voorstel van het col lege.. Toch eenmaal aan het pro cederen zijnde, stelt het college voor om ook het door Ged. Sta ten niet goed gekeurde raadsbe sluit aangaande het pensioen-ver haal, tegen deze beslissing bij de Kroon in beroep te gaan. Ook hier aan gaf de raad haar goedkeuring. Vervolgens komen B en W met een voorstel tot het instellen van 'n gemeentelijk leningsfonds. Over de strekking van dit fonds mag ik U verwijzen naar ons blad van vo rige week. Dhr. Olivier brengt een woord van hulde aan de ambtenaar, die dit stuk heeft opgemaakt, het is een bewijs van diepgaande studie. Dit fonds zal voor de gemeente gunstig werken en bovendien ver eenvoudiging kunnen brengen in de idj'ikwijls (noodzakelijke admi nistratieve rompslomp. Ook dhr. Bolten brengt woorden van lof. De voorzitter is dankbaar voor de ze hulde en voelt zich ontslagen dit nog eens te doen. Samensteller Van dit fonds was dhr. Rootjes. Dhr. Olivier zag in artikel 3 en 5 staan, dat B en W een ambtenaar aanwijzen belast met de boekhou ding van dat fonds en dat die amb tenaar jaarlijks voor 1 September aan b en W een ontwerpbegroting zal aanbieden. Spr. meent dat de raad op deze manier te weinig bij het fonds be trokken wordt. Nadat deze bezwa ren door de voorzitter zijn weer legd, gaat de raad met 'het instel len van dit fonds accoord. De vier volgende punten van de agenda, betreffen allen het bij zonder onderwijs: lste een voorstel van het colle ge een leslokaal van het kerkbe stuur te huren ten behoeve van het onderwijs aan de R.K. meis jesschool. 2de. verzoek van het bestuur der R.K. jongensschool tot het verle nen van medewerking; bij de aan schaffing van leer- en hulpmidde len voor ;het zevende en achtste leerjaar, alsmede voor het gym nastiekonderwijs. 3de. verzoek van het R.K. school bestuur om medewerking voor de oprichting van een school voor voortgezet lager onderwijs voor meisjes. 4de verzoek van het R.K. school bestuur om medewerking bij de bouw en inrichting van een nieuwe zevenklassige meisjesschool bene vens een gymnastieklokaal. Dhr. Olivier verbaast zich er over dat door het kerkbestuur voor het huren van een leslokaal f 503,- werd gevraagd, om dit ten slotte voor f 250,- te verhuren. Een zelfde iets vond spr. in de in gediende begroting van het R. K. schoolbestuur ten aanzien van de aanschaffing van leer en hulpmid delen., welke begroting werd te ruggebracht van f 1000 op f 750. Bovendien had spr. enig bezwaar om medewerking te verlenen voor het bouwen van een gymnastiek lokaal bij de event, nieuw te bou wen R.K. meisjesschool. Deze vraag is hier reeds lang aan ae orde gesteld voor het openbaar onderwijs. Nadat weth. Schuijt de gemaakte opmerkingen en bezwa ren van dhr. Olivier had beant woord, besloot de raad aan al het gevraagde medewerking te verle nen. lot onderwijzer aan de O. L. school benoemde de raad dhr. J. Kiunder uit Haarlem met algeme ne stemmen. tiet thans volgende agendapunt behelzende een verzoek van Ho- vres te Utrecht, om intrekking of wijziging van de verordening tot vaststelling van een wijkmaximum ingevolge de drankwet, bracht de tongen nog al in beweging (zon der dat er getapt werd). De voor zitter deelde mede, dat met. de inspecteur der drankwet nog on derhandelingen gaande zijn, de in specteur stelt een uitspraak van de raad op prijs, of deze bereid is de bestaande verordening in te trek ken of dat deze die wil handha ven. Bovendien heeft het college in de vorige raadsvergadering een foute voorstelling van zaken gege ven. In een vorige vergaderirtg ham de rjaad het besluit tot het ver strekken van I tap en '1 slijt-ver gunning. Thans blijkt, dat ook 2 tapvergunningen hadden verstrekt kunnen worden.. Na heel wat heen enj weer gepraat besloot de raad de thans bestaande verordening te handhaven. Met 9 tegen 4 stem man werd hiertoe besloten. Jan verzocht het bestuur der stichting „Woningcomplex voor Bejaarden om voorschotten voor aankoop van grond en de bouw vau|woningen voor bejaarden. oor aankoop gronden f 8919.75. VOjOr het bouwrijp maken door de stichting f 9143.44. Vooir 't bouw- rijP maken door de gemeente f 4900,-. Voor de bouw van wonin- geti en dienstgebouw f 139725. Totaal een bedrag van f 162699,19. Dhr. Bolten heeft met waarde ring kennis genomen van de plan nen, maar spr. vreest dat deze bouw zal gaan ten koste van het bouwvolume der woningbouwver enigingen. De bouwverenigingen hebben reeds ten gunste van dit bouwplan bouwvolume afgestaan, maar waar, vraagt spr., moet nu weer het bouwvolume gezocht worden. De voorzitter antwoord hierop, dat daar dit bouwplan in 2 jaren valt, het tekort van plm. 15Ü0 kubieke meter bouwvolume verkregen kan worden uit het ons tcdgewezen bouwvolume voor 1951 Bovendien bestaat nog de kans dat het bouwvolume-vraagstuk voor particulieren komt te vervallenen ook krijgen we door deze bouw weer woonruimte vrij. Weth. Rus: Bolten vergeet, dat wel door deze bouw zeker 12 a 15 woningen vrij krijgen, dit telt toch terdege mee. Dhr. de Vries: mijn enige zorg was, de vraag, hoe krijgen wij dit cjh inzake het beschikbare bouw- iiime klaar, ma,ar nu men deze lossing 'gevonden heeft meent dat dit het bouwvolume ze kér waard is. Spr. vindt dit een mooie oplossing. Dhr. Bolten wil niet de indruk achter laten, dat hij bedenkingen tegen dit bouw-' plan heeft, doch had het mooier gevonden wanneer het college de ,raau'van te voren over de beschik- k$ng: van het bouwvolume 1951 had ingelicht. Hierop wordt het voorstel met algemene stemmen aanvaard, jï'ot lid van de commissie tof wering schoolverzuim werd geko zen dhr. Barteloimey. Een verzoek van het bestuur der stichting voor geestelijke volksgezondheid om'n subsidie vap f0.20 per inwoner werd aangehouden tot de begro- titlgsvergadering. Hierop bood de voorzitter de raad de begroting 1951 aan, terwijl de behandeling, van die begroting in comité op een nader te bepalen datum zal werden vastgesteld. De heren Oli vier, Groot en Vahl werden aan ge-" zocht de geloofsbrieven van het nieuw benoemde CPN-raadslid Bosma te onderzoeken. Bij monde van dhr. Olivier werd verklaard, dat deze brieven in orde waren bevonden, zodat spr. adviseerde deze man dan maar toe te laten. jDhr. van Nek kreeg hierop ge legenheid, de raad opmerkzaam te maken op de onveiligheid voor kinderen, meisjes en vrouwen in de Heilooër bossen. Spreker wees, hier op de talrijke klachten die binnen komen en verzocht alles in het werk te stellen om hier een eind aan te maken. Politie-toe- zicht en n betere straatverlichting leek spr. noodzakelijk. jDe voorzitter: alle maatregelen ten spijt, zal in gemeenten waar zich bos- en duinterrein bevindt, dergelijke ontucht blijven voort bestaan. Spr. zal met de politie al les in het werk stellen het zo veel mogelijk tegen te gaan.. Dat ten de ze veel de St. Willibrójndusstic'h- fjtng genoemd wordt, gebeurt dit ten onrechte, van 4 geconstateer de gevallen, kwam 1 op rekening van een Inwoner der stichting. Dhr. Vahl is van mening, dat 'n betere straatverlichting zeKer gun stig zou kunnen werken, bovendien vindt spr. dat het voor Heiloo zelfs noodzakelijk is, een betere straat verlichting aan te brengen, daar deze in sommige straten ein wegen aller treurigst is. Spr. noemt bijv. de Straatweg. Voorzitter wijst spreker er op, OcTt deze verlichting de gemeente jaarlijks reeds f 6250,- kost. Dnr. Vahf meent, dat dit geld, uitgegeven aan straatverlichting, zeer wel verantwoord is. lot slot krijgt da;n dhr. Olivier het wciord. Sprekende namens de tractie van de P. v.d. At, had hij verwaciit op de agenda te vinden een voorstel tot verbouwing der OIL. School. Nu dit niet het geval is verzocht spr. de voorzitter acjn wethouder Rus de gelegenheid te geven hierover te spreken. De voorzitter is iniet bereid, om op een dergelijk onvoorbereid voorstel i,n te gaan. De heer Olivier wil voor deze keer dan eens van üe goetfe ge woonte afwijken, spr. meent, aat er tijd genoeg geweest is om een dergelijk plan voor te Bereiden en stele er prijs op wet|h. Rus het woord te verlenen. Spreker wijst tevens op de urgentie van spoedi ge verbouwing gezien de steeds .stijgende materiaal-prijzen. Uok hiervan wilde de voorzitter» blijkbaar niets weten, gezien de wei wat onelegante wijze van af breken der discussie, door met n nijdige hamerslag de vergadering te sluiten en zidh van zijn ambts-» keten te ontdoen. ONTWERP OPGEVRAAGD Het bouwcentrum van het De partement van Wederopbouw en Volkshuisvesting, heeft dezer da gen door Ihet opvragen van teke-, ningen enz. van het woningcom plex voor bejaarden (ontwerp on ze plaatsgenoot J. Rus Jr.), ge toond belangstelling te hebben voor dit ontwerp. Dit zal dan, hoogst waarschijnlijk met enige andere plannen, bestudeerd worden en kunnen dienen ter vervolmaking van de bouw van huizen en tehui zen voor bejaarden. Steeds meer in onze omgeving, maar ook in t land wordt er behoefte gevoeld aan zulk soort woonruimte, die aan de ene kant de bejaarden vol komen kan bevredigen en aan de andere kant het woning-probleem een stap nader tot haar oplossing zal brengen. Bovengenoemd plan zal op een permanente tentoon stelling van net Bouwcentrum te Rotterdam te bezidhtigen zijn. OPNIEUW! MET DE Willem Barenndsz naar Zuidpool-gebiedo Onze plaatsgenoot Jan Anema, vertrekt voor de 2e maal met de „Willem Barendsz ter walvisvangst Ditmaal gaat hef via Curacao én Kaapstad ina,ar het Zuidpool-ger bied, het z.g. vanggebied. De ver wachting is dat men ook nu /maan den wegblijft. Dhr. Anema ver trekt Woensdag 4 October uit Amsterdam Ook ditmaal wensen wij hem een goede reis 'en behou den thuiskomst. VERZORGING balletten in Operette. Dat men ook in Alkmaar het werk vanmvr. Majoléemet of zon der haar balletgroepen ten zeerste weet te waarderen, blijkt wel uit de uitnodiging die deze thans weer ontving van de operettevereniging „Odeon" om evenals het vorig jaar de balletten voor een operette te> verzorgen. De muzikale leiding is bij de Alkmaarse koor-dirigent Joh.'Kuiper, terwijl onze plaatsge noot Jean Robert de regie voert. Redactie- en Administretiadrea Rechte Hondsbosschetaan 22. Telefoon 4190 CK2200) Heiloo Girorekening Nummer 140847 Uitgave; drukkerii „Uitkijkpost" Verschijnt 1 x per week Per drie maanden f 1.2C Per half jaar f 2.25 Per jaar f 4.35 Losse nummers f O.IO

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1950 | | pagina 1