KINDERHOEKJE UITKIJKPOST 6 OCTOBER 1950 Kijkjes in de DAMCLUB HEILOO BILJART-CLUB „O.K.K." Tïeil dezer dagen 'had de eerste bijeenkomst plaats en wei In de ViOrm van een simultaan seance door onze topspelers C. de Graaf en K. Tuinman. Beiden speelden voor het eerst simultaan en wel de Graaf 12 partijen waarvan door hem 4 werden gewonnen, 1 re- jnise tegen onze veteraan A. Alle- men, terwijl 7 partijen werden ver loren van J. Geuzebroek, J. Spren keling C. Adrichem, W. Hooge- boom, A. Kroon, J. Spaans en G. Snel. K. Tuinman 'speelde 13 partijen en wpn er 3 remise tegen J. de Geus, B. Hofman en C. deJong. 4 partijen werden verloren tegen: H. Verver, A. Dekker, J. Helder en B. Sluisman. In beide partijen waren opgesteld 6 eerste klassers daarvan door Ide simultaan-spelers geen enkele werd gewonnen. Wij zien daarom de a.s. competitie met belangstelling tegemoet Wanneer een simultaan-speler voor de eerste keer 'n percentage bereikt van boven 50 procent, mag men dit als goed aannemen, wat door Tuinman ruim werd bereikt. De Graaf daarentegen bleef hier beneden. Hebben de zenuwen hem parten gespeeld? Wij zouden dit kunnen aannemen, daar wij par tijen zagen die een beter lot had den verdiend. In een der partijen zagen wij het volgende eindspel van 6 om 6. Zwart: A. Alleman Groep 1: W. Hink 141 100 0 4.76 M. v. Zaal 95 93 2 4.52 C. Adrichem 110 110 2 4.23 J. Jonker 98 79 0 3.03 J. Kuiper 90 90 2 2.81 KL de Wit 80 67 0 2.09 Groep 2: W. Admiraal 142 65 0 1.62 JN. Nanne 69 69 2 1.72 T. v. Gijlswijk 112 112 2 2.94 P. Oudholl 92 87 0 2.28 D. Nuyens 75 67 0 1.67 H. Kooyman 71 71 2 1.77 C. Admiraal 57 50 0 1.51 W. v.d. Horst 51 51 2 1,54 Wit: C. de Graaf Wit had als laatste zet gespeeld 41-30, dreigend sdhijf 27 te nemen en verwacht daardoor van zwart 27-32? Er zou dan volgen W 33-29 Z. 24x22, wit 37x8 en wint. Een schitterend eindspel, waarvan op lossingen worden ingewacht door J. Geuzebroek, Ewislaan 26 Hei loo. Onze 70-jarige veteraan "Alle man liep daar niet in en wist van af diagram nog remise te forceren De Jaarvergadering. De jaarvergadering werd door 23 leden bezocht. Voorzitter, dhr, Spaans, opende de vergadering met een korte doch krachtige re de, waarbij hij uiting gaf van de goede geest die steeds in de veie- niging leeft. Secretaris Kroon gaf een uitvoerig verslag hetgeen zon der wijziging werd goedgekeurd. Penningmeester Hofman gaf een dito verslag met aan het eind een batig saldo. De kascommissie bracht dank voor het gehouden beheer. Wegens drukke werkzaam heden was Hofman genoodzaakt thans voor zijn functie te bedan ken. In zijn plaats werd K. Tuin man benoemd. Als wedstrijdleiders werden gekozen: Tuinman voor groep 1 en J. Helder voor groep 2 en 3. Het materiaal werd op geknapt door C. de Geus, terwijl de materiaalkast zal worden na gezien door S. Schurer. Door Tuinman werd nog een door hem zelf gemaakte spaardoos voor het verzamelen van gelden aangeboden. Enige hieuwe leden hadden zich aangemeld. De voorz. bedankte alle hier voor genoemden voor hun pres taties. Na sluiting was er nog ge legenheid voor het spelen vaneen vrije'partij. KUNSTAVOND Gaarne brengen wij in herinne ring de voordrachtavond verzorgd door Cor 'van Beek uit Amsterdam. Hij zal voordragen uit het prach tige boek Van Jan Mens „De Gou den Real" (men leze het uittrek sel uit ditboek afgedrukt in ons blad van vorige week). Wij verwij zen naar de advertentie in ons blad van heden. „OPPOSITIE" De vorige week had in „De Rus tende Jager" een vriendschappe lijke ontmoeting plaats tussen Jle clubs „De Egmoinden" en „Oppo sitie". Hier volgt de uitslag: De Egmonden Oppositie Holtes—Alleman 0-1 HeereLigfhart VaiVa de Waal—Termaat 0-1 van Don—Breeuwer 0-1 KoopmanLaas 0-1 v.d. Brink—Bastiaanse V2IV2 BlauwboerKoorn 0-1 FranseOtter VsF/s WesterHoedemaker Vsr/a Rozing—Pranger 1-0 Stikvoortde Boer 1-0 Zijp—Molde 1-0 Totaal 5-7 Woutersen (ste bord) en nog enkelen ontbraken bij Oppositie. Aan de andere kant is het wellzo aardig, als het verschil in kracht althans bij vriendschappelijke ont moetingen, niet 'te groot is. Anders gaat de aardigheid er af. O. PLATTELANDSVROUWEN „Juffie, zijn geweldig bij" Henjpo- gymnastiek. Het waren deze woorden die mevr. Glijnis-Schermerhora Vrij dagavond j. 1. sprak, naar aanlei ding van de gehouden hersengym-| Hier zijn de oplossingen der puzzles van 22 September. 1. De woorden die omgezet moes ten worden waren: deel, eind, heet ezel ruit, fuik. stal tros klos over melk, teen, mals eend toer rots edam, geel, eist. nors. De te vormen zin was: De herfst komt met regen. 2. We hadden de letters van het alfabet aldus genummerd: d is 1, e is 2, f is 3 enz. Dan werd a dus 24 b is 25 c is 26, Het woord dat gezocht moest worden, was: branid- assurantie, 3. De gevraagde namen waren: Steven, Kaatje (of Daatje), Wou ter, Amalia, Govert, Martha. En hier de nieuwe opgaven: 1. Hiervoor geven we eerst een voorbéeld: Als de volgende vier woorden netjes onder elkaar gezet worden, zo dat de eerste letters precies onder elkaar komen, zien we: tolbaas orgaan openen n i k k e r De eerste en de vierde rij letters vormen dan het woord toonbank. Nu moeten we 13 woorden zoe ken, waarvan hier de betekenis volgt: 1. waardoor het regenwater afge voerd wordt. 2. om water enz. in te doen 3. grote plaats in N.-Brabant 4. wordt in de grond gevondenen bevat een metaal. 5. kleuter 6. deel van je hoofd. 7. de trein rijdt het station binnen 8. is de poes als ze kopjes geeft 9. kopjes, schoteltjes, enz. bij elkaar 10. deel van een bloem. 11. precies in orde (n..«) 12. deel van je arm 13. noem je iemand idie graag praat Er zijn wel een paar moeilijke woorden bij, maar hier zijn de lettergrepen die je gebruiken moet aan, aan, burg boog dak dreu el, em, erts ge goot ha keu komst le, lig, lip, los mer mes nauw per, pig, rig ser stam thee til vies ij, zer, zicht. Net als in ons voorbeeld moeten de 1ste en 4de letters precies on der elkaar staan, dan lees je in de twee rijen een spreekwoord. Nauwkeurig oplossen: 13 woorden (alle lettergrepen gebruiken) en de zin. 3 punten. 2. Het volgende roostertje is door Wim Hageman ingezonden:' le rij: kraken en dan eten 2e rij: oude dame (familielid) 3e rij: 'mannelijke familieleden 4e rij: om vuur in te doen. Van boven naar beneden lees je dezelfde 4 woorden. 1 pnt, 3. Aardrijkskundig blokraadsel. Op de horizontale rij (11 let ters) naam van een water en een plaats aan dat water in Overijsel. Verticaal: 1. watertje in Utrecht 2. plaats in N.-Brabant (ten W. van de plaats uit puzzle 1). 3. plaats in Westland (Z.-H. 4. plaats aan riviertje genoemd als 1 (U). 5. eilandje (gewezen) 2 pnt. Oplossingen worden ingewadht uiterlijk 17 October en gepubli ceerd in de krant van 20 Oct. zal Dr. Hesferen uit Warmenhui- Y, zen voor de bond een lezing hou- nastiek, wat op het programma I den over het kanker-vraagstuk van deze avond stond. Eerlijk gezegd dachten wij er ook zo over. Over het algemeefl waren alle gestelde vragen niet gemakkelijk, ze werdein echter vlot beantwoord door de dames, leden van de Bond van Plattelandsvrou wen. Wij konder er zelfs het nodi ge van Teren en onze ker/nis in va derlandse geschiedenis opfrissen. Deze hersengymnastiek verwach ten we dan ook binnenkort weer opnieuw op het programma van één der volgende bijeenkomsten. Maar dan met nog moeilijker vra gen, aldus concludeerde de presi dente naar aanleiding van het re sultaat van !nu. Bij de rondvraag werd de vraag gesteld of het geen zin had, plaatselijk het jongeren werk van de Bond ter hand te ne men. Mevr. Glijnis zou dat ten zeerste toejuichen en men kon bij voorbaat op de steun rekenen van het bestuur. Voorts was er nog voordracht van enkele dames. Vooral de beken de schets „Zielsverhuizing", naar voren gebracht door mvr. Hoog- schagen heeft de aanwezigen enige ogenblikken op de lachspieren la ten werken. Er werden bij de aanvang van deze genoegelijke, maar ook inte ressante avond verschillende inge komen stukken behandeld en me-, dedelingen gedaan. "Zo werd aan gedrongen op bezoek aan de ten toonstelling „Goede Kleding" te Alkmaar van 12-17 Februari. 1 Er bleek hu reeds goMe belangstelling te bestaan. Opge wekt werd ide provinciale verga dering in Alkmaar te bezoeken op Woensdag 4 October. Naar de H.B.-vergadering 1 te Utrecht op 24 October zullen gaan de dames Best en Hommes. Op Donderdag 2 Nov. a.s. wordt er weer een handwerk-tentoonstel- ling in „De Rus" gehouden] en welde gehele dag. De baten komen ten goede aan een verantwoord doel. Het ligt in de bedoeling? in verenigingsverband een bezoek te brengen aan concertgebouw of een schouwburg. Op Woensdag 25 Oct, De avond werd geopend mefhet Bondslied en gesloten met 'het Vlaggenlied. ,,'T ONTLUIKENDE ROOSJE" „De Zondaar"'. Door omstandigheden is voor Zaterdag 7 October de aanvang der uitvoering vastgesteld op 8.30 uur. De zaalopening is dezelfde ge bleven zodat men vanaf 7.30 uur de zaaldeuren 'geopend kan vinden Er zijn nog enkele kaarten verkrijg baar bij de secr. A. Greeuw, Holle- weg' 55. „FALKLAND" De tijd van de toneelvoorstellin gen is weer aangebroken. Zaterdag a.s. 7 October opent ,,'t Ontlui kende Roosje' de rij met het werk „De Zondaar" en de daaropvol gende 3 Zaterdagen 14, 21 en 28 October geeft „Falkland" een op voering van hef blijspel in drie bedrijven: „Er was een steenhou-* wer". Reeds Maandag 2 October modht „Falkland" dit toneelspel opvoeren te St. Maartensbrug en ze oogstte daarmee ee'n geweldig succes. Ook voor Heiloo beloven dit weer 3 avonden te worden die in zullen slaan. Deze 3 uitvoeringen zijn nodig om hef grote aantal do nateurs te kunnen onderbrengen. Er blijven echter nog een aantal plaatsen open om ook niet-dona- teurs in de gelegenheid te stellen dit stuk 'te zien. Wie dus „Falk land wil zien spelen, doet er goed aan zich spoedig van een kaart te voorzien voor één van deze 3 avon den. GEDEELTE VAN HEILOO zonder licht. Tijdens hef langdurige en stevi ge onweer Maandagavond, is weer de bliksem ingeslagen in het Iicht- nef, bewesten de spoorlijn. Het gevolg was, dat de daar wonende bevolking ongeveer 40 minuten zonder licht kwam te zitten (van 10 tot 10.40 uur) en zo ze aange sloten waren op het radio-distri butienet, ook zonder muziek. UIT HET INSTITUUT Arbeiders avondschool. Zij die de arbeiders avondschool in Alkmaar wensen te bezoeken, (1 maal per week 2 lesuren), kun nen zidh ook in Heiloo opgeven, en wel bij dhr. Mooijman, Holle- weg 86, maar liefst zo spoedig mo gelijk daar ide lessen binnenkort aanvangen. Corned ia met „Verrader' Het eerste toneelstuk dat in Alkmaar gaat (op Dinsdag 17 Oct.) is „De verrader" (The Traitor) van Herman Wouk en te spelen door de toneelgroep „Comedia" onder regie van Cor Hermus. Hef ligt in de bedoeling bij voldoende deelname gezamenlijk per auto bus te gaan (rijdende vanaf de Ze- venhuizerlaan langs de Straatweg) Kosten (entrée sdhouwburg) 2 gulden per persoon. Opgave zo spoedig mogelijk, bok op boven staand adres. ALLERLEI De Bisschop van Haarlem heeft als lid van hef R.K. Curatorium van het Lyceum benoemd dhr. J. J. J. M. Fesfen, gemeente-secreta ris van Heiloo. De heer L. P. v.d. Sande, com mies ter 'gemeente-secretarie, is benoemd als commies le klas te Nieuwer Amstel. Zuster M. A. Hoefjes is vorige week Maandag uit Indonesië thuis gekomen. Velen hebben haar en de familie geluk gewenst. Ook werd haar'door'de buren een fraaie cas sette aangeboden. Door de paters Montfortanen, die de ere-dienst van de Kapel waarnemen, is een nieuw tehuis gebouwd aan de Zeeweg. Een van hen zal daar wonen en 9 studen ten opleiding geven voor hun a.s. priestertaak. De afdeling Heiloo- van de LTB heeft een collecte gehouden voor de aankoop van een vaandel. Deze heeft f 500,- opgebracht. Als opvolger van dhr. W. van Dóngen, die élders als hoofd van een school is benoemd, is als voor zitter van hét Katholiek Thuis front benoemd 'dhr. P. J. Zuurbier,' Te maken Caramb, Gem. Pnt. Moy. 1 2 3 4

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1950 | | pagina 4