Plaafseli] 1 HET a.s. JUBILEUM VAN D.O.V..E,S. Nietfixis ONAFHANKELIJK SBLAD VOOR HEILOO uitbreiding van 6de JAARGANG No. 15 3 NOVEMBER 1950 ABONNEMENTSPRIJS: HOE HET GROEIDE EN WAT BEREIKT WERD VERVOLG VAN ONS OVERZICHT VAN VORIGE WEEK PREST ATHES op turngebied. De onderlinge wedstrijden bij Doves, hebben steeds een grote plaats ingenomen. Het heeft daar menig maal gespannen aan de Holleweg. Wij denken o«a. nog te rug aan de prestaties van W. E« Borjeson medio 1930 (3 maal win naar vtan de Doves-wisseibeker), het werk van mej. T, van Weel deren (thans mevr, v. Steeg-van Weelderen) in de jaren 1934, '35 en '36 kampioene van de dames 'turnkring Alkmaar en omstreken die van Corry Avis (thans mevr, Bakker-Avis) en de laatste jaren het werk van Gola Kuiper (thans in Amerika), die in de vereniging op de voorgrond trad. Enkele ma len deden leden van Doves ook in de keurploegen van de Turnkring Alkmaar en omstreken mee. Het waren o.a. mevr. van Steeg, mevr. Majolée en Cor Spaans. De jeugd thans 'vooraan1- Enige jaren gaf zelfs Doves de toon aan op de Korenbeurs-wed strijden te Alkmaar. In de ver schillende graden werd met een groot aantal leden deelgenomen en met succes. Opvallend was het bijna altijd, dat de dames van Do- v,es zowel in kwantiteit als kwa liteit uitmuntten boven die der he ren clubgenoten. Verheugend is hef, dat de laatste tijd de jeugd van Doves hier en elders op de voorgrond treedt. Het beloofd het beste voor de toekomst. Legio waren de prijzen die in dividueel of in verenigingsverband behaald werden. PRACHTIGE propaganda voor de turnsport. Met zeer veel plezier wordt ook nu nog aan de grote openlucht- uitvoering terug gedacht in Ter Coulster. Prachtiger omgeving was niet denkbaar en honderden heb ben er toen intens van genoten. Zulk een gebeurtenis was ook de gezamenlijke sportdag van Fo resters en Doves enige jaren ge^ leden en waar „Eensgezindheid" voor opwekkende klanken zorgde. Dit was een stuk propaganda voor de mooie turnsport. Grote waardering. Wanneer wij de gegevens van dit geschreven overzicht doornemen, dan valt het ons direct op, met wat voor enthousiasme en door zettingsvermogen er ook in het verleden gewerkt is bij de leiding van Doves. Het leiderschap van dhr. Heinis (bijna 20 jaar), het voorzitterschap van dhr. J. L. Groot, bijna over de gehele 25 jaar en de gestage arbeid van dhr. W. E. Borjeson, die ongeveer 18 jaar secretaris was en het werk van dhr. D. Koelemeij, de laatste jaren de motor van de athletiek. We den ken, zonder anderen te kort te willen doen aan de heren J. Koo- men, P. van Steeg en P. Avis, die aan de voorbereiding en uitvoe ring der vroegere uitvoeringen zulk een groot aandeel hadden. De laatste jaren hebben uitste kend werk verricht als hulpleid sters mej. A. Borjeson en mevr. Majolée. Het nog steeds groeien de ledental eiste dat. Met de op richting van een afd. kleuter gym nastiek deed men, getuige het grote aantal, een goede daad. Beide bovengenoemde dames heb ben vruchtbaar werk verricht op dit terrein. Mej. Borjeson die veel in Doves heeft gedaan en van de oude directeur Jac Heinis in ze kere zin haar opleiding kreeg, is sinds enige tijd leidster bij de G. V. Achilles uit Egmond en „De Halter'* uit Alkmaar. Haar plaats bij de kleutergymnastiek werd, na dat zij zich geheel uit het .les ge- ven bij Doves terugtrok, ingeno men door mej. Coby Reek. Moeilijkheden en nieuwe leid.rig. Ook Doves heeft zijn moeilijke jaren genad, al kwam dat niet tot uiring in het ledental. We willen daar, bij dit zo feestelijk gebeuren ivac het zilveren jubileum toch is, niet te diep op in gaan. We rele veren het heengaan van dhr. rlei- nis en het daarvoor in de plaats treden van Gor Spaans en mej. Rie van Geene (1 Sept 1949). De vereniging kon blijkbaar wel een stootje hebben. Nieuwe moeilijk heden, ot liever gezegd oude, die in 'n acuut stadium kwamen waren die tussen hen die in hoofdzaak de atnletiek behartigden en zij die het gehele organisatie apparaat leidden. De athletiek, die onder leiding van dhr. Koeiemij triom fen was gaan oogsten en thans zelfs een goede naam heeft in de lande, vroeg meer aandacht voor haar werk. Men raakte door uiteen lopende belangen van elkaar en zo scheidde de athletiek zich per 1 Januari 50 af en ontstond de athle- tiekvereniging Doves. Dicwes heeft behoefte aan meer turnruimte. In dit overzicht willen wijniet nalaten enige aandacht te wijden aan de „behuizing'" van Doves. Vanal de oprichting is dit niet ideaal geweest. Men heeft, Uhebt het kunnen lezen in het eerste ge deelte van ons overzicht, een tijd lang in een klas van de Ü.L.S ge turnd, later, ook in verband met het aantal leden (80), verhuisde men naar een danstent. Men was geholpen, maar het was nu niet bepaald een ideale oefenplaats. Dank zij het initiatief van de VVV, daar is Doves noig altijd dankbaar voor, kon men in 1929 het nieuwe Kunst- en sportgebouw betrekken. De inrichting, o.a. van toestellen, stelde grote financiële offers. Terwijl men in andere ge meenten, waaronder met minder welvaart, de beschikking had over één of meer speciale gymnastiek lokalen, moest ons gemeente be stuur gebruik maken van dit ge bouw envan de .toestellen van Doves, om de leerlingen van de scholen onderwijs te geven in de lichamelijke opvoeding. Dat is tot vandaag toe. Ook de R.K. Gym.- ver. „Klimop' maakt er gebruik van. Bouw gymnastieklokaal noodzakelijk. - V/ij weten, dat Doves met z'n 400 leden een ietwat uitgegroeid is uit het huidige Sportgebouw. Ook voor de scholen is minstens één gymnastieklokaal er bij, geen overbodige luxe. Wij en met ons zeker alien, die het met de sport, en de turnsport in het bij zonder, goed menen, zullen dan ootv de plannen van het gemeen tebestuur om twéé gymnastieklo kalen in te richten (één voor het openbaar- en één voor het bij zonder onderwijs) met vreugde begroeten. Het huidige bestuur. Het huidige bestuur is als volgt samengesteld: J. L. Groot, voor zitter; Jos Klerlcs, vice voorzitter; T. Bakker, secretaris; mevr. Goos- h'artland, penningmeesteresse en mevr. J. Majolée en J. Bartelomij. De laatste twee maken thans nog de technische commissie uit. Feestvarkens, Naast de vereniging jubileren nog enige leden: mej. A. Borje son, Niic. Akkerman en Piet Ro- zing (zij het dan met een korte onderbx eking voor militaire dienst) zijn n.l. tegelijkertijd 25 jaar lid van Doves. Ook Cor Holtes is, met een kleine onderbreking veroorzaakt door de bezettingstijd, 25 jaar lid van Do ves. feestelijke herdenking. Alhoewel de financiële omstan digheden remmend werken, wordt ke wijze gevierd. Zo worden er op I de Zaterdagen 18 en 25 Novem- I ber jubileum-uitvoeringen gegeven hoofdzakelijk verzorgd door de i' oudere leden van Doves. De gym- nastiekuitvoeringen, de laatste ja- j ren steeds aantrekkelijker gemaakt mede door de afwisseling in het furnprogramma maar vooral door uitvoeringen van gymnasfiekver- nieuwing (o.a. bal- en evenwichts- balk oefeningen), zal op de ge noemde avonden nog overtroffen worden. Verschillende balletten als sneeuwballet, Japanse lantaarn- dans en Weens ballet, zullen o.a. naast muziek en zang het geheel tot een zeer te waarderen pro gramma maken. De jeugd op 10 en 17 December voor het voetlicht Op de Zondagmiddagen 10 en 17 'December zijn er uitvoeringen waaraan de adspiranten en kleu ters meewerken. Op Woensdag 15 November is er een gezellige avond voor de leden. Op Zaterdagmid dag 25 November van 3-5 uur zal men in de gelegenheid zijn de jubilerende vereniging te feliclfe' ren. Wij geloven, dat het Doves dan niet aan belangstelling zal ont breken. Het bestuur van Doves wijster op, dat tot 10 Nov. a.s. nog dona- teurskaarten verkrijgbaar zijn, aan twee personen rechtgevende om één der uitvoeringen bij te wonen Na die datum worden alleen entree kaarten verkocht ad. fl.50' per persoon. BOND VOOR STAATSPENSIONNERING presenteert het gezelschap Kees btef. Op Vrijdag 8 December houdt de afdeling van de Bond voor Staatspensionnering een avond, waar z.g. kleinkunst gebracht zal worden. Medewerking zal verle nen het zo langzamerhand beken de "gezélschap van Kees Stel (Piet Kroon'Het bestaat verder uit Riek Dekker (zang), onze plaatsge noot Nic. Akkerman (conferen cier) en muziek van Annie de Moor en haar ensemble. Wij geloven dat evenals elders, er grote belangstel ling zal bestaan voor dit optre den, waar ook de propagandisti sche noot niet zal ontbreken. Hoe moeten we aan toegangs kaarten komen? Men leze hier voor de advertentie in dit blad. het aantjnl straatlantaarns. Het aantal straatlantaarns in on ze gemeente heeft de laatste dagen een belangrijke uitbreiding onder gaan. Dat was zeer noodzakelijk, maar burgemeester Kalff heeft in één der vorige raadsvergaderin gen er op gewezen, dat reeds een zeer groot bedrag voor straatver lichting wordt uitgegeven en dus uitbreiding er van, hoe noodzake lijk ook, van alle kanten bekeken rdient te worden. De Noordergeest- sfraat en de iiergeonstraat waar resp. 2 en 1 lantaarns geplaatst zijn, kwamen daarvoor in aanmer king alsmede o.a. Groeneiaan, Ho- geweg, Zevenhuizerlaan en V'es ter weg. Ook in het z.g. plan West waar de huizen als paddestoelen verrijzen en voorzover als er ste nen zijn, worden er wegen aan gelegd wat weer met zich mee brengt een behoorlijke straatver lichting, is er op vooruit gegaan. De geplaatste lantaarns zijn van metaal, dus in tegenstelling van het bestaande verlichtings-appa- raat van het bovengronds lichtnet, dat bestaat uit stenen-graniet palen. HE 1 z.g, PLAN CENTRUM 1 in wording. We hadden beter als kopje kun nen plaatsen het z.g. plan Centrum 1 in uitvoering. Immers dit plan, vroedschap onzer gemeente is goedgekeurd, kan thans tot uit voering gebracht worden, ook ai zijn nog niet alle obstakels (be zwaren tegen overdrachten van grqnden of voorwaarden daarom trent) uit de weg geruimd. Dit plan omvat gronden gele gen tussen Kennemerstraatweg- Stationsweg en Slimpad, waar met tertijd huizen zullen verrijzen. Riolering zal daar aangelegd moeten worden en een straat,die zal lopen vanaf de Stationsweg op de hoogte waar thans de nieuwe 2de O.L.S. is gekomen en dan zal uitkomen in de omgeving van de Centrale Kleuterschool aan het Slimpad. AUTO's met elkaar in botsing. Donderdagavond omstreeks half acht vond ter hoogte van de oude Straatweg een zeer ernstig auto- ongeluk plaats. Een auto mét op legger, beladen met stenen, van de la. Gebr. Bijvoet uit Ob dam, had panne gekregen aan één der ban den. Daarom was deze waged aan de Kennemerstraatweg geparkeerd in de richting Alkmaar. Een vee wagen, bestuurd door dhr. Buit Alkmaar en komende uit de rich ting Heiloo, zag door ,nog niette verklaren oorzaken niet of niet tij dig de geparkeerde auto staan en reed er boven op. De heer B. wiens auto totaal ver nield werd, kwam in de cabine be kneld en moest in ernstige toe stand naar het St. Elisabeth Zie kenhuis in Alkmaar worden ge bracht. De heer H., die mede in de cabine zat, werd er uit geslingerd en kwam er goed af. De chauffeur van de trekker met oplegger kwam er, ondanks dat deze onder zijn wagen lag voor de reparatie van de band, wonderwel góed af. Door de politie werd een ónder- zoek ingesteld naar de schuldvraag Zaterdag stemde dje toestand van dhr. B. tot tevredenheid. De poli tie deelde ons toen mede, dat het achterlicht van de oplegger werk te, dus niet de oorzaak kon zijn van de aanrijding. Redactie- en Administratiadres Rechte Hondsbosschelaan 22. Telefoon 4190 CK2200) Heiloo Girorekening Nummer 14084V Uitgave; drukkerii „Uitkijkpost" Verschijnt 1 x per week Per drie maanden f 1.2C Per half jaar f 2.25 Per jaar f 4.35 Losse nummers f 0.10 vliLi 2y'*jaj.l5 Duolaaii lulotculj- dat ruim TL jaar ^cIchIcel door d.w

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1950 | | pagina 1