Plaafselij fN J DE GEMEENTEBEGROTING VAN 1351 4 Bezoekt de grote JUBILEUM-UITVOERINGEN Gymn. Ver. D.O.V.E.S. Groot Orkest Schitterende Balletten ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR HEILOO 6de JAARGANG No. 16 lO NOVEMBER 195© ABONNEMENTSPRIJS: De Raadsleden zijn enige dagen in het bezit van de gemeente-be groting over 1951. In een infor matieve raadsvergadering op j.l. Woensdagavond (zonder het col lege van B. en'W.) is zoals gebrui kelijk deze begroting besproken. Spoedig zal nu een openbare vergadering volgen ter bespreking van de begroting en beantwoor ding van fde vragen en wensen, thans reeds door de raadsleden kenbaar gemaakt, via een rapport aan B en W. Bij de begroting is een memorie van toelichting ge voegd en deze is .zeer pessimis tisch gesteld en zal mede aanlei- 'ding geven tot gedachte-wisseling Het pessimisme is gelegen in het feit, dat er slechts een post onvoorzien op de begroting voor komt van f 6915,- op een bedrag aan inkomsten en uitgaven van f 948.606,21 waarvan f 302.224,74 verrekeningen. Rekening dient nog gehouden te worden met f 4400,- 'stijging van de jaarwedden der ambtenaren (de 5 procent) en nog een enkele post, zo blijft er nu reeds als zeker niet veel over van de f6915,- Het college wijst er op, dat door de uitvoering van objecten in 1951 de schuld die de gemeente heeft van 1 1.650.000 per 31 Dec. 1950 nog zal stijgen tot f 1.937.000, dus met t 287.000. Hoofdelijk omge slagen betekent dat dan weer dat dit i 200,- per inwoner is. Er op wijzende, dat dus een voor zichtig en zuinig beleid noodzake lijk is, lezen we aan het slot van deze toelichting: In tijden van de grootste finan ciële nood, heeft men in Neder land gemeend te moeten overgaan (en men zet dit nog voort) tot sociale experimenten; op theore tische gronden zijn die experimen ten verdedigbaar en soms aantrek kelijk, maar de grote vraag is, of ons arme land ze kan betalen. Het stuk vervolgd met; zeker is dat ze niet betaald kunnen worden wanneer wij niet overgaan tot 'n enorme krachtsinspanning; of zij daarmee betaald kunnen worden, staat te bezien. Nederland in het groot en Heiloo in het klein, moet beseffen, dat het onmogelijk is om met één slag, een .groot over zees gebied, een harde valuta en een grootscheeps internationaal geld- en goederenverkeer te i er- liezen en toch op dezelfde voet voortleven. De wens wordt ten slotte uitgesproken, dat de raad de moeilijkheden zal zien en er naar zal handelen in het belang van ons nageslacht. Wij zullen hoofdstukgewijs, in vogelvlucht de begroting de revue laten passeren. Brandweer. Wij lezen dan in hoofdstuk 3 (openbare veiligheid) dat in over weging is gegeven het brandweer corps met tenminste 3 man uit .te breiden. Beloningen en premiën van deze vrijwillige brandweer is geraamd op f 1200,- (in het jaar 1950 f 1000,-). Het aantal brand- kranen zal worden uitgebreid met 4 stuks en komt daardoor op 81. Voorts zal o.a. 90 meter slang wor den aangeschaft. De vereniging Veilig Verkeer zal een subsidie ontvangen van f 10,-. V olfes gezondheid. De schooltand-verzorging staat nog pro memorie aangegeven, dus lijkt het er veel op, dat ook in 1951 de wens van schoolt andver zorging in onze gemeente, nog 'n vrome wens zal blijven. Onder sub sidies en bijdragen aan Kruisver enigingen zien we slechts een sub sidie aan het Rode Kruis van f 25,- (vorig jaar was de raming f 775,-). We vrezen dus, dat het de bedoeling is nadat het Witte Kruis vrijwillig afstand had ge daan van subsidie nu ook het Wit Gele Kruis het zonder moet doen. Daartegenover staat nu een post van f 875,- als subsidie voor ge zinsverzorging. Wij tekenen hier bij aan, dat dit hoogstwaarschijn lijk onvoldoende zal zijn, daar thans ook de z.g. neutrale vereni ging voor gezinsverzorging subsi- die heeft gevraagd. Het bovenge noemde bedrag geldt n.I. voor de katholieke gezinsverzorging enge- 'j zinshulp, zo lezen we in de begro ting. De kosten van exploitatie van het Wijkgebouw, drukt op de be- j groting met een bedrag van f 2690 (opbrengst huur f1090,-) Voor 't l verhuren van staanplaatsen op de J kermis hoopt men f 3000,- te out- vangen (raming 1950 f 2000,-). 3 Verder lezen we bij het hoofdstuk Openbare werken, dat verschillen- i de wegen weer onderhanden ge-1 nomen zullen worden, wat f14800,- J gaat kosten. Het onderhoud van wandelplaatsen, plantsoenen enz. a is geraamd op f1700,- waarvan f 520 voor een nog aan te stellen f parkwachter. Subsidie aan of ten behoeve van bijzondere bewaar scholen (is deze uitdrukking niefjj een ietwat verouderd?) lezen we, dat ook het komende jaar f5,- pea) kind en per jaar uitgetrokken ja? worden voor leerlingen van bejde kleuterscholen. Voor schoolzwem men is ook nu weer niets uitge trokken, terwijl reeds vele malen er om verzocht is. subsidie muziekcorpsen. De beide muziek-verenigingen, zullen het volgens B en W in 1951 met t 150,- per corps moeten doen (vorig jaar f200,-'). De ondersteu ning aan betrekkingen van politie ke delinquenten zal nog f 1200,- kosten (vorig jaar f 3000,- volgens raming). Steun aan oorlogsslacht offers vergt waarschijnlijk f20000,- wat door het Rijk voor 100 pro cent vergoed wordt. Handel en Nijverheiid. We zien hierbij staan verhoging van de subsidie voor de VVV van f 250,- op f 500, mits deze vereni ging zich actief toont bij het op voeren van een openluchtspel of iets dergelijks te beoordelen door B en W. Uit de hondenbelasting in heiloo hoopt men meer te halen n.I. f 4500, dit op basis van de vermoedelijke opbrengst van '50. Dit geldt ook op die van vermake lijkheden van f 4000. Men hoopt als opbrengst van vergunnings recht voor de verkoop van sterke drank in het klein f 1127,50 te vangen. Inkomsten van dwangbevelen. Men verwacht aan inkomsten dwangbevelen en aanmaningen te ontvangen f150,- dit op basis van 1950. Ër zijn er dus nog al wat, die de gemeentelijke belastingen niet op tijd betalen. Belastingen. Belangrijkste inkomsten zijn de belastingen. Wij zien die van riool belasting 'geraamd op 40000,-, 190 opcenten op de hoofdsom der grondbelasting op gebouwde ei gendommen f 33.600,-, 150 opcen ten op de hoofdsom der persone le belasting t 57200,-, uitkering van het Rijk wegens ondernemers-be lasting f 84000,- en uitkering uit het gemeentefonds f 98.736,45. V erschillende plannen staan op de urgenfiefijst o.a. gymnastiekloka len en scholen zullen er van pro fiteren. Aan de begroting, die 141 blad zijden omvat, is een urgentielijst toegevoegd van kapitaals uitga ven behorende bij de eerste sup- pietoire begroting over het kor mende dienstjaar. Hierop komen enkele belangrijke posten voor, te besteden voor objecten, die in het middelpunt van de belangstel ling staan. De bouw van de ze- ven-klassige R.K. meisjesschool zal verdeeld over 40 jaar ongeveer f 120.000,- vergen. De kosten van restauratie van de O.L. school aan de Willibrordusweg gaat kosten f 18.500,- eveneens verdeeld over 40 jaar. De plannen om de over gang aan de Sch. Hondsb. laan te verbreden in verband met het in tensiever wordende verkeer door deze laan, wordt geraamd op t 4100,- te verdelen over 10 jaar. Getracht zal worden twee gym nastieklokalen te bouwen, geen overbodige luxe voor onze gemeen te. Een voor het bijzonder onder wijs, en wij nemen aan, alhoewel dat niet vermeld staat dat hét 2e gymnastieklokaal voor het an dere onderwijs is. De kosten zul len ook hier over 40 jaar lopen (t 50.000,-). De herbestrating van de Zeeweg gaat f 10.500,- kosten verdeeld over 15 jaar. Hef is de bedoeling om de Westerweg tus sen Kerklaan en Kuillaan een op pervlakte-behandeling te geven, waf ongeveer 3600,- zal bedragen. Een lokaal voor handenarbeid zal ingericht worden op de zolder aer Ulo-school. De kosten hiervan zij;n geraamd op f 2600,-. Hef schoolhuis, dat binnen afzien bare tijd vrijkomt, zal gedeeltelijk tot dorpshuis worden ingericht. Het andere gedeelte tot woonhuis, aldus stellen B en W voor. GESLAAGD De heer H. A. Molde, Dames- en Herenkapper alhier, behaalde te Amsterdam het diploma We tenschappelijke Haarverzorging, Schoonheid- en Lichaamscultuur, VERKIEZING Baafjespolder. Bij de kortelings gehouden vrije verkiezing tot bestuursleden voor de Baafjespolder, werd de heer Jan Bakker Jr. gekozen in de plaats van zijn vader, die wegens het bereiken van de leeftijdgrens, als voorzitter moest aftreden. lot nieuwe voorzitter werd ge kozen A. Bijl. De overige functies werden onderling verdeeld. MEI GELD ER VAN DOOR De 23-jarigé K.R., die vorige week Maandag mét 100 gulden en een damésfiefs van zijn patroon, de kruidenier J. K., er vandoor ging, is nog steeds voortvluchtig. R. was pas kort in dienst van de heer K. én maakte een goede indruk. Des 'te groter is nu de ont goocheling. COMMISSIE VAN BEHEER van Kunst -en Sportgebouw bijeen De commissie van Beheer van het Kunst en Sportgebouw en vertegenwoordigers van die ver enigingen die gebruik maken van het gebouw, kwamen Vrijdaga vond bijeen. Het financiële ver slag 1949-'50 toonde aan, dat de zaak kerngezond is, mede dank OP ZATERDAG 18 cn 25 NOVEMBER in „de Rustende Jager". Aanvang 7.30 uur precies. MUZIKALE BEGELEIDING TONNY WILLEMSEN MET BAL NA. 'zij de maximum verhuur van het gebouw aan de diverse verenigin gen. Ook de begroting voor 1950 -'51 is gunstig, ook al zal voor zichtig gemanouvreerd dienen te worden. Bepaalde wensen van de huurders werden op prettige wijze besproken. De secretaris van de VVV wees er op, dat over gegaan dient te worden tot vervanging van de gordijnen (voor Zover ze er dan nog zijn). ZIJ LUISTERDEN EN*... I aten er lekker van. Het was wel een bijzonder gro te groep van leden van de KVB, die Woensdagavond de zaal van café Admiraal vulde. Mej. Roe lof srna, demonstratrice van deCal- 'vé fabrieken te Delft, vertelde iets •over het ontstaan en de bewerking van consumptie-olie. Er werden flensjes gebakken en gegeten. De dames maakten, voorzover ze ,dit nog niet deden, kennis met mayon naise en aten er doppertjes bij. Zeer interessant vonden de dames de bereiding van arretjes, waar het bakken niet bij: nodig is. Tot slot ontvingen zij jnog eejn fabrieks- artikel. Hef was een in alle op zichten gezellige, maar ook leer zame avond. ALLERLEI De 7e November werd de oud ste inwoner van Heiloo, dhr. C. Reus 92 jaar. De oude heer is nog vrij goed. Bij gunstig weer maakt hij elke dag zijn wandeling nog. RedacWe- en Adminlatratiadres Rechte Hondsbosschelaan 22. Telefoon 4190 CK22005 Heiloo Girorekening Nummer 140847 Uitgave; drukkerii „Uitkijkpost" Verschijnt 1 x per week Per drie maanden f 1.2C Per half jaar Per jaar l_osse nummers f 2.25 f 4.35 f 0.10 Plaatsbewijzen a f 1.50 p.p. verkrijgbaar bij „de Rustende Jager" en bij P. BAKKER, Holleweg 23. Plaatsbespreken voor beide Uitvoeringen Woensdag 15 Novem ber 9.30 uur in „de Rustende Jager". Gelegenheid tot Rijwielstalling.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1950 | | pagina 1