„IJsrevue" J. SLOOTEN J. SLOOTEN Johan v. Oldebarnevelt Albert Cuyp sigaren UITKIJKPOST 10 NOVEMBER 1950 WOUTER KAANDORP 60 jaar koster. Up plechtige wijze heeft Wouter Kaandorp Zondag zijn diamanten feest als koster van St. Willibror- dus-parochie gevierd. Het feest begon met een plechtige H. Mis, opgedragen .door de Z.E. Heer Pastoor van Muijen, met assisten tie van de kapelaans Tettero en van der Ploeg. Onder het zingen van de „Jubilate Deo, Ómnis ler- ra' van Joh. Algra, kwam de jubi larismet zijn famiiie in deeiyolle kerk. Onder leiding van de direc teur Piet Groot werd de H. Mis van „Missa Pointeficales" van Dom Lorenzo gezongen door het man nen- en knapenkoor van de paro chie. Na de Mis hef „Laudate Do- minum.' Indrukwekkend was de „1 otapulcha es", solo van C. Leek. Om '2 uur was er een officiële receptie in het Brunogebouw. Hierbij waren aanwezig vele gees telijke en wereldlijke autoriteiten w.o. Burgemeester en mvr. Kalff, de beide wethouders en Gem. se cretaris met hun dames, Burge meester Bakker van Oudorp, oud- burgemeester Bos, de feestcom missie en andere genodigden. De heer Robert opende de bij- eenkojtnst en gaf allereerst het woord aan pastoor van Muijen. Spr. gaf uiting van zijn hartelijke dank voor het vele wat „Wout voor de parochie heeft gedaan in zijn 60-jarige loopbaan, in dienst van God. Daarom zult U dank baar zijn dat Hij U spaarde èn U in grote liefde voor Uw verheven ambt en in nauwgezette plichts betrachting alles heeft gedaan wat men van mocht verwachten. Daarom was de H. Mis, tot Uw intentie opgedragen, op de eer ste plaats een dankoffer aan God en hoe uw werk in zijn dienst bij de gehele parochie, door vele parochieanen werd bijgewoond. Dat Uw werk waardering bij de geestelijkheid vond, kwam wel bij zonder tot uiting, dat de Bisschop U persoonlijk kwam feliciteren en bij U heeft voorgedragen voor het Gouden Erekruis van Z.H. de Paus. Onder algemene blijken van in stemming spelde pastoor de ho ge onderscheiding op de borst. Burgemeester Kalff noemde het een voorrecht om dhr. Kaandorp te mogen gelukwensen met deze diamanten jubileum-dag. De spre ker legde de nadruk op de plicht om zich te geven en wel voor U in de dienst van God. Wel aldus spr. werken wij allen in Zijn dienst, doch U wel in het bijzonder. Spreker deelde mede, dat het H.M. de Koningin had behaagd, hem te vereren met het zilveie i erekruis van Verdienste, hetwelk spr. bem op de borst spelde. Het zangkoor zong hierna het „Gebed voor de Koningin" waar na het fanfarecorps „St. Caecilia" het Wilhelmus ten gehore bracht. Pastoor A. J. M. van Meeuwen, rustend priester, was dankbaar dat hij bier aanwezig kon zijn (met zijn gouden jubileum was spr. ver hinderd door ziekte). Hoewel hij zich in acht moet nemen wilde hij hier aanwezig' zijn om Wout geluk te wensen en hem te danken voor wat hij in de 13 jaar voor zijn pastoraat had gedaan hetgeen hij onder woorden bracht. Het zangkoor en jongenskoor zongen zeer verdienstelijk. Ook de 84-jarige heer Ursem, oud-koor zanger, liet zich niet onbetuigd. Kapelaan Tettero bracht dank namens de kapelaans (hij was de 31ste kapelaan, die met Wout had samengewerkt). Ook hij roemde zijn vele werk voor God en ook hij voerde aan, wat hij voor allen had gedaan. Spreker bracht daar voor hartelijk dank. De heer Robert Jr. heeft onder hartelijke woorden het cadeau van de parochieanen aangeboden, na melijk een radio-toestel. Pastoor heeft namens het kerkbestuur 'n haard aangeboden. De heer H. C. Groot, voorzitter van de feestcom missie heeft voor de jubilaris be dankt. leder der sprekers heeft bij afzonderlijk en bij de hoge on derscheidingen van Z.H. de Paus en H. M. de Koningin zijn grote dank voor deze hoge onderschei dingen gebracht. Dank werd ge bracht aan Gemeentebestuur^en Raad. Voorts aan de heren van Zaal en Verwer, Kuterinck en P. C. Kaandorp voor de keurige ver siering en verlichting voor en In de kerk en hier in het Brunoge bouw. Hierna gat het fanfarecorps nog een paar nummers en toen stroomden de vele parochieanen binnen om de jubilerende koster de hand te drukken. Wij kunnen nog mededelen, dat de koster trots zijn 76 jaren nog in functie blijft, wat alle priesters en parochianen groot genoegen zal doen. PANTALON GESCHEURD P. G., die Woensdagmorgen ach ter een handwagen richting Alk maar liep op de Kennemerstraat- weg, werd door een Volkswagen aangereden. Gelukkig liep het be trekkelijk goed af, alhoewel z'n pantalon deerlijk gehavend was. Na wat tegenstrubbelen, besloot de autobestuurder, eieren voor z'n geld te kiezen en de pantalon te vergoeden. AANVRAAG oorlogshcrinneringskruis voor visscrijperscneel. Zij, die tussen 9 Mei 1940 en 6 Mei 1945 buiten door de vijand bezet gebied hebben dienst ge daan aan boord van visserijsche pen, varende onder Nederlandse vlag, en in aanmerking wensen te komen voor de definitieve toe kenning van het Oorlogsherinne- ringskruis, dienen daartoe vóór 1 Januari 1951 een aanvraag in te dienen bij het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedsel-" voorziening, Bezuidenhoutseweg 30 te 's-Gravenhage. MEI „EENSGEZINDHEID door hef dorp. In aansluiting op ons bericht van vorige week over de St. Maar ten-viering kunnen we thans mede delen, dat de rondgang door het dorp op morgen, Zaterdag 11 No vember, St. Maarten, met ^.Eens gezindheid' voorop, definitief doorgaat. Verzamelen op 't school plein van de O.L.S. aan de Willi- brordusweg. Vertrek om 6 uur. Het fanfarecorps heeft de be schikking gekregen over enkele grote lantaarns, zodat de muzi kanten 'kunnen zien wat ze moe ten spélen. Er wordt thans een beroep gedaan op de jongens en meisjes, om zoveel mogelijk met een mooie, liefst zelf gemaakte, lampion of lantaren deel te nemen. Ook zijn de z.g. keuvels welkom in de stoet. Misschien dat voor de mooiste lampion of keuvel *n prijsje beschikbaar is. In ieder ge val ontvangt iedere deelnemer 'n fractatie. Voor dit doel hebben enige verenigingen en ook een par ticulier wat geld beschikbaar ge steld. Zij die het feest van St. Maarten, in deze banen geleid, wil len helpen slagen, kunnen een eventuele bijdrage afgeven S-ch. Hondsbosselaan 62. De route zal j hoogstwaarschijnlijk zijn: Willi- brordusw., Kerklaan, Heerenweg, Raadhuisweg Nrd., Raadhuisweg Zd., Heerenweg, v.d. Veldenstraat Holleweg, Bergeonstraat, Schuine Hondsbosselaan, v.d. Veldestraat, Aostastraat, Laarmanstraat, v, Catsstraaf, van Doornstraat, waa: om ongeveer 7 uur het St. Maa; tenteest zal eindigen. HANDBAL Foresters 2Concordia 3 0-1 Zondag j.l. leed ons 2de elftal haar eerste nederlaag in dit sei zoen. Hoewel het een kleine ne derlaag was, moet dit toch aan het slechte afwerken worden geweten van onze voorhoede. Ook de C- keepster had een groot aandeel in deze overwinning, want dit meisje was van goede klasse en wist verschillende moeilijke bal len op meesterlijke wijze testop pen. In het veld waren de F-dames sterker, maar het geluk voor doel zat niet mee, het gemis van Netty werd terdege gevoeld. Na de rust Per „MAGNEET"-TOURINGCAR naar de schitterende in Amsterdam. Prijzen der plaatsen incl. touringcar en plaatsbespreken Zij-galerij 3.70 p.p. Midden-Galerij 3.90 Zij-balcon 4.50 Midden-balcoft 5.50 Parterre-klapstoelen 6. Stalles 6.50 Vertrek volgende week Maandag - Dins dag - Woensdag - Donderdag - Vrijdag en Zondag, pl.m. 6.2 0 uur vanaf 't Witte Kerkje. Kaarten liefst vroegtijdig bestellen bij Sigar enmagazij n 't Groentje 368 - Tel. 2261 1 wist C. bij een van haar zeldza me doorbraken Ada, die deze mid dag in goede vorm was, te pas seren. 0-1. Met deze stand kwam het einde. Programma voor Zondag a.s. foresters 2IJrnond 2 13.15 uur L CSV adsp.—For. adsp. 11 uur I vertrek per rijwiel vanaf Witte i Kerk om 9.45 uur. BILJART-CLUB „O.K.K." Groep 1: C. Houtenbos 157 157 2 7.47 -C. Adrichem 110 97 0 4.61 ÈW. Hink 141 141 2 7.42 J. Stadegaard 97 50 0 2.63 j M. van Zaal 95 95 2 5.27 J. Kuiper 90 44 0 2.44 Groep 2: S. v.d. Peet I C. Admiraal f H. Kooyman B. Dudock Jn. Nanne B. Dudock Admiraal v.d. Horst Oudhoff DiNuyens PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk. Zondag 12 November desavonds 7 uur Ds. Bloemhoff. H. Avond maal. Ned. Herv. Evangelisatie Zondag 12 November 10.15 uur: üs. den Oudsten van Alkmaar. ZONDAGSDIENST DOKTERS De Zondagsdienst voor dokters wordt a.s. Zondag waargenomen door Dr. v. Oppen tel. 272 (K2205) Wijkverpleging: Zr. van Helsdingen, Heerenweg 117 H Ulbr A AN-HUIS verspreiding. Volgende week en de daaraan volgende 2 wekenverschijnt de „Uitkijkpost" huis-aan-huis. We wijzen er nogmaals pp, dat advertenties en berichtjes, welke niet op Woensdag in ons bezit zijn niet meer geplaatst worden en dus een week blijven liggen. Werkt a.u.b. ;nee, opdat wij tij dig met de krant gereed zijn. De Redactie. 112 82 0 1.49 57 57 2 1.03 71 47 0 1.46 66 66 2 2.06 69 69 2 1.81 66 48 0 1.26 142 117 0 2.34 51 51 2 1.00 92 92 2 2.35 '75 42 0 1.07 GEVONDEN VOORWERPEN 1 bruine dames portem. 1 huis sleutel, 1 bak van weegschaal, 1 rieten boodschappen mandje, 1 paar bruin lederen dameshandsch. gevoerd. 1 zwarte bopdsch. tas inh. I pakje roggebrood, 1 bruin lede ren kinder-port emonnaie, 1 pop, 1 witte kip, 1 grijs jongensjasje. BUiVENSPORI LIEFHEBBERS Zij brachten 750 gulden voor de Lighalien bij elkaar. Een stampvolle zaal van „De Rustende Jager" met mensen die de 'duivensport beoefenen, heeft zich Zaterdag kostelijk geamu seerd aan „Er was een Steenhou wer". Op deze avond werd hef ba tig saldo van de wedvlucht Eind hoven, georganiseerd door de TBC -commissie, overgedragen aan het bestuur der Lighalien te Alkmaar. De heer H. Mopy van de Alkm. concourscommissie, sprak grote waardering uit over dit werk, juist in verband met de moeilijk heden die overwonnen moeten wor den. Het waren de heren H. Pel, G. J. Pijper en J. M. Schipper die zorgden, dat 750 gulden overge dragen kon worden. Dr. J. Dege- naar uit Alkmaar aanvaardde de ze som en ook hij sprak zijn grote waardering uit namens het bestuur van de Lighalien. De uitreiking van de zegge en schrijve 120 prijzen van deze wed vlucht, die gehouden wérd op 10 Juli 1.1. en waaraan 1458 duiven deelnamen, nam ongeveer 1 uur in beslag. Hierna nam het pro gramma een aanvang. Hieraan werkte mede mevrouw lriest-Boot (zang), met piano be geleiding. Verders was er muzikale medewerking van „The Ragtime Boys'die zich danig weerde. Tot diep in de nacht (de feest avond was pas om half twee af gelopen), werd er gebald". De leiding van deze jaarlijkse feestavond berustte bij de heer H. Pel. DE COLLECTE voor hëf P.I.Ï. De lezers en lezeressen van de „Uitkijkpost" hebben er 'n beetje recht op te weten, hoe groot de collecte voor het Protestantse In terkerkelijk Thuisfront is geweest Deze bedroeg f 100,-. Wij zeggen allen, die hun offertje brachten, daarvoor hartelijk dank. En we danken de leerlingen van de Zon dagsschool ook zeer hartelijk voor de verleende hulp. Komende .van een begrafenis, zag ik de jeugd Tn actie; gaande naar het ziekenhuis, waarheen ik geroepen was, zag ik een kleine gestalte voor een grote deur, wachtend op wat komen zou, Het grote feest voor de kleinen, was „meetellen". Ja, mijn trouwe medewerker, dhr. L. J. Hopman, ontkwam er niet aan; er moest da delijk in ide consistorie-kamer met hen en door hen geteld worden. En er is geteld, met bovenge noemd resultaat. En nu heb ik Za terdagmiddag nog een heel kleine, kleine verrassing voor al wie zo dapper mee deden. Ds. 'H. W. Bloemhoff. BURGELIJKE STAND jozer "Bernardus Maria z.v. S. Deutekom en M. Ranke. Margare- Iha Maria d.v. J. W. Luijckx enA. Kieftenburg. Cornelia Johanna Ma ria d.v. G. j. Hergaarden en Th. A. Vernooij. Cornelis z.v. C. Pronk en H. Hidides. Johnny z.v. D. Ooms en G. Kolk. Cornelis Johan nes Willibrordus z.v. J. Admiraal en N. E. Jansen. Overleden: W. J. M. H. Seelen 69 jaar. Ondertrouwd; P. A. van Pelt en G. 1. A. Zwakman. Getrouwd: G. J. Wassenaar en M. J. Kuijs. Wij hebben nog in voorraad sigaren, van 40 ct voor 25 cent. van 30 cent voor 20 cent. Sigarenmagazijn BOND VOOR ST A AT SPENSIONNERING De propag-nda-feesfavond. Men verzoekt ons mede te wil len delen, dat de toegangskaarten voor deze avond, met Kees Stet ep zijn gezelschap op 8 December, voor de leden der Bond beschik baar blijven tot 29 November, daarna komen zij in de vrije ver koop. Aan de .opgesomde mede werkers van vorige week dienfnog toegevoegd te wonden de gooche laar Cakie. Spreker is dhr. V. Vis ser uit Purmerend. Te maken Caramb, Gem. Pnt. Moy. t Groentje 368 - Tel. 2261

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1950 | | pagina 2