ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR HEILOO Hoog Turnpeil. fraaie Balletten en goede Cabaret zorgden voor een uitsekende DOVES-J UBILEUM A VOND BALLPOINTS EAU DE COLOGNE 6de JAARGANG No. 18 24 NOVEMBER 195G ABONNEMENTSPRIJS: Onze verwachtingen naar aan leiding van de prestaties op de ge nerale repetifje van Doves, zijnj.l. Zaterdag op de 1ste jubileumuit voering geheel in vervulling ge gaan. Het is een avond gewor den van afwisseling, met gym nastiek, voordracht, ballet zang en muziek, gebracht in zeer vlot tem po. Het programma was met zorg samengesteld en er zat climax in. Keurig was het entree van de Doves turnsters en turners, waar bij aansloot het gezongen turn lied. De eerste les, in 1925 in een schoollokaal, werd op kostelijke wijze nagebootst door de heren- senioren. Hef eigenlijke furnpro- gramma werd daarna geopend met een vrije oefening van de jongens, wat fijn van gekozen muziek en oefenstof was, maar ietwat onge lijk ging. Het klassikaal brug, meis- j'es, een 16-tal, toonde ons, dat Doves niet bang behoeft te zijn in de naaste toekomst. Er schui len vele uitstekende turnsters in. Zeer fraai waren de oefeningen op de evenwichtsbalk door de da mes P. Koomen-Lamar, Tini Har- tog, Gre Hopman en Rie van Geene uitgevoerd. Vooral de laat ste toonde wat op dit terrein be reikt kan worden. De jongens kon den zich met recht uitleven en dat kansje lieten zij zich dan ook niet ontgaan met een serie paardspron- ge,n. Het nummer hoogbrug da mes was een glansnummer op hef f urnprogramma, Tamme- dat merk- baar enige dames de zenuwen niet de baas waren. Na de pauze zagen we hoog- rek van de heren, die zowel in kwaliteit als in kwantiteit toonden dat deze groep zijn plaats in de turnafdelingen van Doves weer gaat innemen. Een waar dige plaats. Wij zijn er dan ook van over tuigd, dat bij gestaag en vooral regelmatig oefenen, nog meer be reikt kan worden. Dat geldt ook voor hun werk aan de hoogbrug, waaraan door verschillenden uit stekend, maar ook beheerst ge werkt werd, wat door het publiek ten zeerste op prijs werd gesteld. Gré Hopman, alhoewel evenkam- indruk op ons maakte? Klaas Koo- men zorgde voor de conferences en hij had menigmaal veel succes. Zeer goed vonden wij hem ,in hef gezongen Franse liedje „La Mer". Samen met zijn zus Tini vormden zij een aardig tafreeltje in „Gaat ll mee naar Weenen?' Annie Huisman was nu bepaald in vorm met 'haar liedjes, ook al doet zij nog wat bescheiden aan in haar optreden. Wij vonden haar buitengewoon als, zoals men dat noemt in vaktermen „Ladycroner" Zij oogstte dan ook veel applaus. Freddy Groot heeft o.i. een bui tengewoon goede voordracht in 'haar liedjes en van haar Wesffrie- se schetsen viel te genieten. 'lonny Willemsen had een be langrijk aandeel in het slagen van deze avond. Onder zijn leiding werd er uitstekend gemusiceerd en tempo gegeven aan het pro gramma. Hij was voorts een uitste kend begeleider aan de piano. Mej. Rie van Geene en Cor Soaans kofnt dan ook een harte lijk woord van dank toe voor het welslagen van de uitvoering, waar van zij de leiding hadden en waar van morgen, Zaterdag, een repri se volgt. Bij de aanvang van de avond had dhr. J. L. Groot allen die enig aandeel hadden in de uitvoering dank gebracht voor de medewerking. Een gezellig bal be sloot deze eerste openbare uit voering. nog dat de tweede uitvoering mor genavond (Zaterdag), plaats heeft en dat 's middags van 3-5 uur een receptie plaats heeft in „De Rus". HÜI5-AAN-HUIS Volgende week verschijnt de krant nog eenmaal huis-aan-huis. Dus H.H. adverteerders denk om uw tijd, na Woensdag worden geen advertenties meer aangeno men. BURGELIJKE STAND Geboren: Johannes Bernardus Maria z.v. B. M. Dekker en M. Tbj wel gewild had. Enfin, we zullen ons maar aan het gezegde hou den „Wat in een goed vat zit verzuurt niet". St. Nicolaas logeert op Nijenburg Het verblijf vorige jaren op Nij- enburg is de Sint wel goed be vallen. Ook ditmaal logeert hij daar. De leerlingen van de school var dhr. Köhne gaan hem feeste lijk inhalen. Met muziek, natuur lijk van „Eensgezindheid", voor op vertrekt men van het school- plekt' om half twee. De route is \y,iliibrordusweg, Kerklaan, Ken- nemerstraatweg via de 2de Ingang het landgoed „Nijenburg" op en door de eerste ingang weer langs de Kennemerstraatweg dorpwaarts Dan volgt men een stukje de Ou de Straatweg, vervolgens de Nic. Beefs weg, 't Groentje en dan via de Kennemerstraatweg naar „De Rustende Jager." Hef feest zal om plm. 5.30 uur afgelopen zijn. Beizosk aan de Kleuterschool. St. Nicolaas zal ook de kleu ters van de Neutrale Kleuterschool met een bezoek verrassen op 6 December. De kleutei-s verzame len eveneens om 1.30 uur op het schoolplein der O.L. School en gaan mee naar „Nijenburg.'' Op de terugweg gaan zij bij 't Groen tje (Pastorie) door naar hun schooltje aan hef Slimpad. „Eensgezindheid" zal ook dat laatste tochtje voor vrolijke mu ziek zorgen. Voor het oversteken der wegen behoeft men geen kop zorg te maken, want er zullen vol doende leidsters zijn en ook de politie zal ingeschakeld worden. Op de Christelijke school, komt St. Nicolaas Maandag 4 De cember. Hij zal gebruik maken te doen. Het feest vangt aan om halt twee. Een goochelaar en buik spreker zal zijn kunsten tonen, terwijl dhr. A. Halff enkele filmp jes zal draaien o.a. een tekenfilmp- je. Een aardig idee is hef om de film, gemaakt van het laatste schoolreisje, te vertonen. Zij zul len dus, de jongens en meisjes, voor de tweede maal op stap gaan nu via het celluloid. Natuurlijk zal de nodige tracfafie niet ont breken. Het beloofd dus goed te |f worden. R. K. Scholen. Dinsdag 5 December komt St. r> i 1 n v t f u Nicolaas, ditmaal begeleid door 2 Bakker. Cornells Jozef z. v. H. |zwarte knechfen, de R.K. jongens oende met pech, deed een keurde Korthouwer en A. J. de Roede. |en meisjesschool met een bezoek solo-oefening. De vrije oefening meisjes werd correct afgewerkt. Het is altijd weer een genot met de bal te zien oefenen. Het waren de dames, die zulk een oefening met uitstekend begeleidende mu ziek, vlot brachten. "De dames se nioren, klein in getal (op hef to neel) lieten zien, dat zij keurig en correct kunnen werken met de knotsen, waarvoor zij dan ook al- Divera Maria d.v. J. A. Ranzijn en C. M. van Dam» Getrouwd: J. Drijver en A. de Kuijper. TREKKING STAATSLOTERIJ Klas 5. Lijst 1. Nieten: 1479, 8550, 8560, 15474 en 18088. Kl^s 5, lijst 2. Nieten: 1477 en 8443 ST. NICOLAAS le waardering ontvingen. Dat gold ejra zijn zwarte knecht komt weer ook voor de .dames met een zelf- jq «scholen bezoeken. de soort o efening. In het nummer „aan het strand" een combinatie van spel, sport en zang, zagen we zelfs aardige staaltjes van acro batiek. Des te meer is het te be treuren, dat het slot er van be paald slordig aandeed. Dat kan anders. Naast het turngedeelte waren er prachtige balletten. Fraai van uitvoering, fijne toiletjes en heer lijke muziek. We zagen het vlotte srpingballef, de Japanse lantaarn- dans, die ons in Oosterse sferen bracht en een prachtige afsluiting van het programma vóór de pau ze vormde. Een sneeuwballet, dat zelfs warm aandeed en tenslotte een Weens ballet, dat hef hart van ons wat sneller deed kloppen. Was het hier de bruisende mu ziek, de goede uitvoering er van, de aantrekkelijke costuums of al les tezamen dat het een zo goede Nog slechts enkele dagen en het St. Nicolaasfeest js daar. Evenals vorige jaren, zal de Sint met zijn trouwe metgezel de verschillende scholen bezoeken, om daar de kin deren te fracteren of hen zo no dig een reprimande te geven voor dat wat niet goed ging. In „De Rustende Jager" voor de O. L. School feest. Het St. Nicolaasfeest voor de leerlingen van de O.L. School, heeft ook dit jaar weer in „De Rus" plaats. Sf. Nicolaas met zijn knecht zal daar een uurtje1 verblij ven. Een filmprogramma, o.a. met een journaal, tekenfilmpje en een hoofdfilm (welke dat moet nog een verrassing blijven), zal zeker weer in de smaak vallen. Ook hier volgen enige tractaties. Het heeft op Woensdag 6 December plaats, ook al is dat wat later als men vereren. Het is voor de Sint die dag vroeg opstaan, want de jeugd verwacht hem reeds om kwart vóór negen aan het station. Hier vandaan rijdt hij weer per auto naar de mjeisjesschool. Hem wacht wel weer een spontane ontvangst, want vanaf het station tof de school staan links en rechts de 1ste, 2de en 3de klassen van de jengens- en meisjesschool opge steld. Nadat hij 's morgens iedere klas van de meisjesschool heeft bezocht, gaaf de eerbied-waardi- ge gast 's middags naar de jon gensschool. Wij willen hier niet verklappen wat de jongens en meisjes aan tractaties en attracties te wachten staat, dat dient nog 'n verrassing te blijven. 0.95 - 1.10 - 1.50 - 2.80 - 3.20 MODERNE ROMANS Boekhandel BAKKER BRANDALARM De brandweer probeert niet bij U een hogere brandverzekering af te sluiten. Integendeel zij vraagt uw aandacht voor Brandgevaar. Schade door brand in 1949 140 millioen gulden. 80 procent der branden gevolg van onvoedzich- tigheid en nalatigheid. Wij zijn een arm land geworden en kun nen ons de weelde niet veroorlo ven elk jaar 140 millioen door brand te laten vernietigen. Al dekt verzekering de schade, de vernietiging moet door nieuwe arbeid hersteld worden. De brandschade moet omlaag gaan. Daaraan kan een ieder me dewerken door: 1. Voortdurende voorzichtigheid. 2. Het niet wegwerpen van een brandende sigaar, sigaret of lucifer 3. Niet te roken in 'garages, fabrie ken en werkplaatsen, waar lichf- onfbrandbare gassen of stoffen aanwezig zijn. 4. Nimmer kleding in benzine te wassen op plaatsen waar vuur is. 5. Geen petroleum te gebruiken bij het aanmaken van vuur. 6. Geen kleren op rekjes te zetten TE dicht bij een brandende ka chel 7. Niet met zekeringen te knoeien als de stop is doorgeslagen, an ders komt er brand door kortslui ting. 8. Bij de brandende kerstboom 'n emmer water, een spons en een bak zand gereed te zetten. 9. De schoorsteen op tijd te laten vegen. 10. De electrische strijkbout niet aan te laten staan als men er van daan gaat. van Uw huis een ramp is, ook wanneer ge verzekerd zijf, want brand betekentdakloosheid. Het gemeentebestuur zal rtietin staaf zijn voor nieuwe 'woonruim te te zorgen. Daarom... betracht de allergrootste voorzichtigheid in de omgang met vuur, in het be lang van zelf, Uw gezin en ons allen. De Burgemeester van Heiloo, Kalff- Boldoot 4711 Coty Soir de Paris Lavendel Water Lippen-stiften Box Camera's Kodak en Agfa Drogisterij BAKKER GEVONDEN VOORWERPEN 1 rode damesportm. inh. 14 cent 1 bruine en 1 blauwe alpino-muts, 1 bril in etui, 1 bruine kip, 1 DRW -accu, 1 zwart konijn, 2 Lipssleu- tels aan ring, 1 bruin-groene cein tuur, 1 fles jodium, 1 blauwe auto ped op luchtbanden, 1 zwart kin derwantje, 1 zilveren kinder ket ting-armband, 1 zilveren damesar- band, 1 meisjes-handschoen, 1 sjaal 1 grijze want, 1 grijze parapluie. RIJKSPOLITIE wennen met 3-2 Onze Rijkspolitie speelde Maan dag tegen de marechaussee uit Amsterdam. De voetbalwedstrijd werd gewonnen door de Heiloo- ers met 3-2. GESNAPT De 23-jarige K.R. die sinds 30 October voortvluchtig was, is in Amersfoort gepakt. Zoals men zich zal herinneren, had K.R. o.a. 100 gulden meegepikt van zijn patroon Nu kan hij over zijn zonden na denken onder hel D-„4L- j- Redactie- en Administratiadres Rechte Hondsbosschelaan 22. Telefoon 4190 CK2200T Heiloo Girorekening Nummer 140847 Uitgave; drukkeriï „Uitkijkpost" Verschijnt 1 x per week Per drie maanden f 1.2C Per half jaar f 2.25 Per jaar f 4.35 Losse nummers f 0.10 JL O.VOW.' i 'I<4 r\ -jé. ~tV~£ V d° Wr>Uf»«re<5 aan JONGENS- en MEISJESBOEKEN LUXE DOZEN POSTPAPIER LUXE KALENDERS RADIO-OMSLAGEN Kennemerstraatweg 109 Heiloo Kennemerstraatweg 109 Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1950 | | pagina 1