TELEVISIE EAU DE COLOGNE Drogisterij BAKKER Een nuttig Geschenk BOERMA's Voor St. Nicolaas J. SLOOTEN RADIO BAKKER UITKIJKPOST T DECEMBER 1950 (vervolg van pag. 1.) uit de Kerklaan horen wij tegen woordig niet meer. Over de ge wraakte zinsnede, waarin over het soc. experiment gesproken werd heeft spreker niet de bedoeling ge had, wie of wat dan ook te klei neren. Spr. meeiiue het woord ex periment te moeten vertalen in proefnemen en ook proeven kos ten geld en dan vraagt'spr., ;s dat te betalen. Spreker heeft voorts niet de bedoeling gehad nu de ver bouwing van de O.L. school Weer ongedaan te maken. Om de raad te laten beslissen over het geven van namen aan straten is inder daad een wijziging van de bestaan de verordening noodzakelijk waar tegen het college wel geen bezwaar heeft. Over het bestemming geven van het vrij komende schoolhuis, wil het college eerst nog eens overleg plegen. De commissie van bijstand wordt bij belangrijke za ken steeds ingeschakeld, doch men vergete niet, dat dit slechts ad vies commissies zijn. Meent het college geen advies nodig te heb ben dan staat het hen vrij, om de commissie te passeren. Het ver zakken van wegen waar rioolwer- ken in zijn aangebracht, is niet te voorkomen, doch deze dingen heb ben de volle aandacht yan dhr. Torken. De uitbreiding van de 'Al gemene Begraafplaats heeft de vol- fe aandacht van het college. Het herstel van de Zeeweg1, hiero ver zal t.z.t nog ndder gesproken worden. Over de te verstrekken subsidies zegt spr., deze vragen wel niet zulke geweldige bedra gen. Toch staat spr. tegen het ver strekken hiervan aan culturele ver enigingen, wat gereserveerd. Blij kens couranten-verslagen bestaat er voor muziekuitvoeringen steeds maar matige belangstelling. Over de wensen voor verbetering der straatverlichting1, waarvoor reeds een bedrag van f 1200,- op de be- igroting is aangebracht, benodigd voor betaling meerder stroomver bruik, door alle lichtpunten op 100 watt te brengen, meent spr. dat hier ook het dorps-karakter be waard moet blijven. Het huis van zeer rustig. Het opheffen van de Zondagkermis vindt spr. niet juist, men mag een meerderheid zijn wil niet opleggen. Het plaatsen van de kermis in het centrum van het dorp moet wegens plaatsgebrek van de hand worden gewezen. Het afbouwen van het WiHibrordus- putje is in bewerking. Binnen'kor te tijd zal een model, vervaardigd uit carton geplaatsst worden. Dat een huis in plan West ge bruikt wordt als opleidings-instx- tuut, heeft niet tot gevolg dat .dit huis niet meer aan zijn bestem ming voldoet. Over de kleuter scholen zegt spr., dat deze vaak gebruikt worden door moeders, die hun kinderen graag kwijt willen. Spr. heeft wel onderwij zers gesproken, die verklaarden, kinderen liever zonder voorbe reidend onderwijs op school .te krijgen. Bij de bespreking in 2de instan tie deden zich geen nieuwe ge zichtspunten voor, waarna de raad nog eens ging spreken over de in de informatieve vergadering ge maakte opmerkingen. De voorzit ter deed dan mededeling aan de raad, dat de op de begroting voor komende post van f 6915 voor on voorziene uitgaven, inmiddels reeds is opgeteerd en thans een tekort laat zien van f 200 met een post van f 10 ,0 voor onvoorzien. Boldoot 4711 Coty Soir de Paris Lavendel Water Lippen-stiften Foto-toestellen (Kodak en Agfa) Barometers Thermometers Een paar warme of luxe PANTOFFELS Kraagpantoffels, met leder- of rubberzooi, reeds voor f 3.95 Rood-lederen cosie-pantoffels f6.75 ENORME SORTERING nutti ge geschenken, ook op het ge bied van SPORT, vindt U in: Dus willen wij de begroting weer sluitend maken, zullen er posten geschrapt moeten worden. Willen wij de goedkeuring op onze begroting krijgen, dan zal er een post van f 6000 voor onvoor zien op voor moeten komen. De heer de Jager wil dan aller eerst alle subsidies zo niet hele maal, dan toch zeer grondig ver minderen. Spr. wenst onder deze omstandigheden de tekorten van de verenigingen niet langer voor gemeenterekening te nemen. Weth. Schuit: subsidiëring van verenigingen is zeer wel verant woord, subsidies aan gezinsverple ging, muziekverenigingen e.d. hier aan kan de gemeente zich toch moeilijk onttrekken. Subsidie van f 875,- aan R.K. gezinszorg en f 600 aan neutrale gezinszorg, de ze zouden volgens de mening van de voorzitter geschrapt kunnen worden. Vorig jaar hadden wij dat ook niet, bovendien is er nog zo iets van burenplichf. Over het al gemeen toont men hier weinig so ciaal gevoel en laat de buren lie ver stikken dan te helpen. De heer Bosnia. Gezinszorg en nabuurplicht is een totale staats zorg. De heer Olivier. In streken van het Oosten van ons land bestaan nog plattelands-gemeenten waar deze nabuur-plicht nog leeft. Hei loo is niet zo n gemeente. Weige- de Burgemeester en spreker zelf moeilijk een verwijt kan maken over de gang van zaken hij het Wit-Gele Kruis. Spr. meende te weten dat ook bij het Witte Kruis een spaarpotje was. Weth. Rus: ik ben er van over tuigd, zo de neutrale kleuterschool niet om hoger subsidie had ge vraagd, ook die van R.K. zjjde was weggebleven.. Over 'het Witte Kruis zegt spr.: deze vereniging heeft in de jaren 1929-1947 geen subsidie ontvangen, deze vereni ging wist zich te redden. In 1948 is f 600 subsidie gegeven, welke zij aanwendde voor de t.b.c.-bestrij- ding. Het spaarpotje bestaat daar dus derhalve uit een contributie overschot. Dhr. Zuurbier. Als dan een pot je gevormd is uit contributie-over schot, waarom dan die subsidie in 1948 aan het Witte Kruis gegeven. De tegenwoordige penningmees ter van het Wit-Gele Kruis was onkundig van de vorming van dit potje, toen na het door de ambtenaar .ingestelde onderzoek, de penningmeester hierop was ge- Iwezen, heeft het Wit-Gele Kruis de subsidie-aanvraag! direct inge trokken en liet de besteding van deze gelden aan het gem.-besfuur over. Na al deze subsidie besprekin gen en door hef schrappen van nog enkele posten, kon de begroting toch weer sluitend gemaakt wor den met een post van onvoorzien van f 6000. Bij de verdere behan deling van de verschillende begro- fingspunfen werd nog lang ge discuteerd over de voorgestel de verbreding van de Schuine H. Bosselaan. Dhr. de, Vries is niet overtuigd van de noodzaak van deze verbre ding, wilde het grote verkeer uit het centrum van het dorp houden, de Stationsweg en de Kerklaan ge ven een behoorlijke toegang voor dit verkeer naar plan West. Dhr. Groot is juist een tegen overgestelde mening toegedaan. Wij moeten hef verkeer door ons dorp halen. Dhr. de Jager is ook een tegen- ren van deze subsidie maakt helw^ai)i<itr van verbreding en is be werken van deze verenigingen on mogelijk, zou coördinatie hier niet een oplossing zijn. Dhr. de Vries1: (dit zou in over eenstemming zijn met de hier be sproken bevordering voor ge meenschapszin. Dhr. Bolton: gemeenschapszin is het erkennen van groeperingen. Weth. Schuit, meende, dat het verschil in kosten bij subsidiering aan beide verenigingen of aan één samengesmolten vereniging voor gezinsverzorging zo weinig zou verschillen, zodat wij hier niet mee geholpen zijn. Dhr. Robert: van coördinatie komt niets terecht en zouden de verenigingen daarmede beiden de subsidies verspelen. Ook de sub sidie aan het Wit Gele Kruis heeft in de raadszaal "heel wat stof doen opwaai en- Op de door dhr. van Nek gestel de vraag waarom of deze subsi die niet meer als post op He be groting voorkwam, antwoordde de voorzitter, dat alvorens men tot het verstrekken van subsidies is overgegaan, de verenigingen inza ge van hun boeken moesten doen en daarbij is gebleken, dat bij het Wit-Géle Krufs een "kas vanf 4100 bestond.De gemeente kan deze te rugvorderen maar zal dan aanhef Wit-Gele Kruis voor 1951 een sub sidie van f 1000 moeten geven. Weth. Rus meende, dat waar bij het Wit-Gele Kruis een zo ruime kas bestaat, het daarom wel zeer teleurstellend genoemd mag wor den, dat de ene vereniging een kas gaat vormen, een andere vereni ging als de neutrale kleuterschool, de grootste moeite heeft zich staande te houden. Toen deze ver eniging n.I. om een verhoogde bij drage vroeg waren de Burgemees ter en wefh. Schuit hier tegen, ter wijl bovendien weth. Schuit met één met een tekort van f 1800 voor de RK kleuterschool kwam aan dragen. Hier klopt jets niet meent spreker. Weth. Schuit meende, dat men vreesd voor ongelukken op de ge vaarlijke kruispunten die aan deze weg liggen. Weth. Rus wil dft voorgenomen plan nog eens [nader bekijken, en noemt de bebouwing aan deze weg wat;, armetierig. Hij vreest, dat als men de voortuintjes hier nog ge deeltelijk weghaalt, deze weg geer reclame voor ons dorp zal zijn. Dhr, Oli'vier kan zich bij deze zienswijze aansluiten. Dhr. G reeuw vreest dat ook bij geen verbreding van deze weg hef verkeer hierlangs zal blijven toe nemen. Besloten werd tenslotte (dit plan nog eens nader met de gem. ar chitect te bespreken en dan event, met nieuwe plannen te komen of anders de weg te laffcn zoals hij is Hierop werd He begroting 1951 met algemene stemmen accoord verklaard Dp begroting gem. grondbedrijf Leningfondsen en armengoede- deren werden bij hamerslag aan vaard. In de commissie tot het na zien van de gem.-rekening 1949, werden de heren Bolten, Greeuw en van Nek benoemd. Hierop volg de nog enige andere agendapunten. Accoord ging de raad met een vco;rstel van het college om aan de gem. ambtenaren een vergoe ding te geven inzake hun verzeke ring van zjekte-verzorging maxi mum f 50. Hef recht van opstal zoals deze gegeven was aan dhr. Smit voor de gewezen noodschool aan de Westerweg, besloot de raad onder nog nader te stellen voor waarden, over te Hoen aan de nieu we eigenaar. Goedgekeurd werd vervolgens hef voorstel van het college, om het thans in gemeente- eigendom zijnde Wijkgebouw aan de Holle weg, aan ide beide Kruis verenigingen te verhuren voor f520 per jaar. Bovendien werd goedge keurd het Wijkgebouw te verhuren voor het houden van vergaderin gen of bijeenkomsten tegen f 2.50 per vergadering, f 115,20 werd op verzoek van het R.K. Sdhoolbe- PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk. Zondag 3 December 10 uur: Ds. Bloemboff. Ned. Herv. Evangelisatie Zhndag 3 December 10.15 uur: Ds, Grootjans van Amsterdam, ZONDAGSDIENST DOKTERS De Zondagsdienst voor dokters wordt a.s. Zondag waargenomen door Dr. v. Hoolwerff, telef. 3887. Wijkverpleging: Zr. van Helsdingen, Heerenweg 117 BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders dej: gemeente Heiloo; Gelet op hettte paalde bij artikel 9, lid 5 der Win kelsluitingswet 1930 Stbl. nr. 460 besluiten te bepalen, dat pp Zondag, 3 De cember 1950, alle winkels in de gemeente Heiloo geopend mogen zijn van des voormiddags 11 tot desnamiddags 6 uur. Burgemeester en Wethouders der gemeente Heiloo; gezien de be schikking van de Staatssecretaris van Economische Zaken van 20 November 1950; besluiten te bepalen, dat alle winkels in de gemeente Heiloo, op 1, 2, en 4 December en 21, 22 'en 30 Decem ber 1950 voor het publiek geopend mogen zijn tot des avonds 9 uur. Heiloo, 27 November 1950. Burgemeester en Wethouders voornoemd: Kalff, Burgemeester. Festen, Secretaris. Sigarenmagazij n BURGELIJKE STAND Ondertrouwd: J. C. G. Verver en M. H. Vluggen. Getrouwd: J. Drijver en C. A. de Kuiper. A. Visser en W. E. de Hart. W. J. Haring en M. A. Hol laar. P. A. van Pelt en G. T. Aj Zwakman. Geboren: Elisabeth Cornelia d.v. G. A. Swart en G. A. Balder. Jo hannes z.v. J. Pater en J. M. Kruïje- naar. OOK VOOR NAAR Zondag de gehele dag geopend stuur beschikbaar gesteld voor aanschaffing leermiddelen. Voor 'f inrichten en aanschaffen van leer middelen en meubilair voor de bij de Chr. School in gebruik geno men 3de leslokaal is een bedrag van f' 1108,84 nodig. B en W stel len de raad voor Hit bedrag ter beschikking te stellen, waartegen de raad zich niet verzette. Voor de kosten onderwijs aan de O.L. scholen werden de bedra gen per leerling voor de Open baar Lagere school vastgesteld op f 20,33. Voor de Ulo school werH dit bedrag vastgesteld op f 36,59. Voorts diende de raad nog vast te stellen een bedrag per leerling voor het bijzonder voortgezet la ger onderwijs. Dit bedrag werd vastgesteld gelijk aan dat van het O.L. onderwijs verhoogd met f 6,- per leerling voor het vak huis houdkunde en f 2,50 voer het vak handenarbeid. Hierna volgde een voordelige grondaankoop n.I. 1285 vierkante meier voor de .totaal prijs Ivan gén dubbeltje. Deze grond werd aan- (Vervolg op pag, 7.J f* Kennemerstraatweg 109 Heiloo Schoenhandel en Reparatie-Inrichting Raadhuisweg Tel. 2.3-2.1. Heiloo ivu ia ZAJ II t^CliJLCClllC. W Cl^C- Vjwv is een fijne DOOS SIGAREN of een LUXE DOOS SIGARETTEN altijd een welkom geschenk. 't Groentje 368 - Tel. 2261 Straatweg 255 Heiloo Tel. 4414 -

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1950 | | pagina 2