KGRSTANJE's Woorden van waardering op de Receptie p°n-hulpmotor van D.O.V.E.S. Vele bloemstukken. J. J. PANTEKOEK D. Je GRAAF UITKIJKPOST "WT 1 DECEMBER 1950 Niet (minder jdan 16 bloemstuk» feep sierden Zaterdagmiddag de voorzaal van „De Rustende Jager" waar de gytmn. vereniging „Doves" recipieerde ter gelegenljed van het 25-jarig bestaan. Vele verte genwoordigers van plaatselijke verenigingen voerden h(et woord en het gem.-besiLur gaf acte de precense. Nadat de grijze Doves voorzit ter, dhr. J. L. Groot, de receptie had geopend en in het kort het wel en wee der ver. naar voren bracht, voerde allereerst wethou der J. Rus namens het gem. be stuur het woord. Daarin wees hij er op, dat de plaatselijke over heid het werk van de lichamelij ke opvoeding ten zeerste waar deert, wat tot uiting komt in het geven van jaarlijkse subsidies en het bouwen van 2 gymnastieklo kalen. De heer E. de Bij, spreken de namens het K.N.G.V., meende dat de lichamelijke .opvoeding 'n volkszaak is en yraagt ook in de naaste omgeving aller medewer king om de Overheid daarvan, zo nodig, nog te overtuigen. De balletgroep en de gymn. zijn hier plaatselijk nauw met elkaar verbonden. Zij hebben elkaar me nigmaal nodig gehad en zij be wonen hetzelfde huis (het sport gebouw). Samenwonen levert nog al eens moeilijkheden op, hier viel het nog al mee, ook al is het huis waf klein. De huisbaas, de VVV, heeft de laatste tijd veel gedaan om het gebouw wat aantrekke lijker te maken en de balletgroep meende in stijl te blijven met de aanbieding van een mededelingen kastje, aldus dhr. Majolée. Hij vroeg bij voorbaat aan de huis baas de medewerking om ergens het kastje in het sportgebouw te - bevestigen. De heer H. Pel, namens Heiloos Luchtpost, roemde de prestaties van Doves, dhr. Keesman het uit houdingsvermogen van de vereni ging. Verschillende jubilarissen gingen de laatste jaren U voor, al dus de vertegenwoordiger van „Falkland". Hij hoopte dat Doves nog een lang leven beschoren mag zijn. „Tintoretto's" secretaris dhr. C. N. Troostheide, vertelde, dat ook de jongste telg in het vereni gingsleven van Heiloo een duit in het zakje wilde doen. Bij voorbaat moest hij zeggen, dat het niet veel kon zijn, daar schilders arme jon gens zijn. Hij bood in stijl een en veloppe met inhoud aan. De heer J. Reek was de tolk van de S.V. „Foresters". Hij meende, dat de jonge voetbalvereniging 'n voorbeeld kan en mag nemen aan Doves. Het Nut en Instituut had den elkaar gevonden bij het - aan bieden van een practisch geschenk, een fraaie voorzittershamer met inscriptie. Het w D Bloemhoff, die met enkele woorden het goe de gebruik van zulk een voorwerp aantoonde. VVV's voorzifter, J. v. Gemeren vertelde, dat de VVV en Doves samen niet elkaar opgetrok ken waren. De pokken en mazelen de kinderziekten dus, zijn we oyer- heen. De vrucht van ons werken hebben we zien rijpen. Laten we 'tevreden zijn met datgene, wat met offers van personen en organisa ties, is bereikt. Wollen Half wollen Molton Gewatteerde Kinder DEKENS Moquette j Wollen handweef f Katoenen handw TAFELKLEDEN Velvet Mevr. Glijnis-Schermerhorn ver telde, dat verjonging van het ver enigingsleven eerste eis is, wil men niet stil staan. De beoefenaren van de ruitersport vonden in de vete raan P. de Jager hun woordvoer der. AI moet er soms geschipperd worden, des te verheugender is het wanneer men behouden in veilige haven komt. Dhr. J. v.d. Kommer bood namens de Hemi een enve loppe met inhoud aan, terwijl dhr. F. W. v.d. Meer bloemen aanbood namens de bridgeclub „Sans A- tout". Tevens waren er van het Gem.-bestuur, Landelijke Rijver., Heiloo Luchtpost, Ontluikende Roosje, Plattelandsvrouwen, VV V, AV Doves, Falkland, Ijsbaan Heiloo, R.K. gym. ver* Klimop, Foresters, Eensgezindheid, fam. Brouwer (de Rustende Jager), de gymn. ver. de Halter, en Turnlust uit Alkmaar, fraaie bloemstukken binnen gekomen. Schriftelijke be wijzen van medeleven waren bin nengekomen o.a. van burg. Kalff, die niet aanwezig kon zijn, de oud- leidster T. Langeberg, enkele Zus terorganisaties, terwijl Gola Kui per, thans vertoevende in Ame rika, Doves niet vergeten had bij het 25-jarig jubileum.'s Avonds bij de aanvang van de 2e uitvoering, sprak dhr. Reurslag namens de Turnkring Alkmaar en omstreken. Hij wees op de geweldige bloei van Doves in de laatste jaren (in 1949 met ruim 100 leden) en de verbondenheid met „De Halter" waarvan hij tevens de gelukwensen moest overbrengen, met Doves. Bij de rij van bloemstukken voegde hij er nog een toe, gevolgd door een van HSV. In het f urnprogramma, dat nu aanving, volgden de inummers el kaar snel op. Het gebodene stond op een iets lager peil dan vorige maal. Er werd nogal met pech ge werkt. Het cabaret gedeelte was weer uitstekend verzorgd. Op de Zondagmiddagen 10 en 17 December komen de jongeren aan de beurt, en, als we goed zijn ingelicht, dan valt ons nog goed jeugdfurnen te beurt o.a. krijgen wij ook daar evenwichtsbalk-oefe- ningen die een buitengewoon suc ces opleverden op de laatste uit voeringen. Thor de St. Nicolaas een Droogsclieer-apparaat Philips en Braun van Aostastraat 28 Tel. 2508 MOOI RESULTAAT imet" kinderpostzegels-actie. Het resultaat van de verkoop van kinderpostzegels en prent briefkaarten door scholieren, is wat de Ulo betreft (le en 2e klas sen) f 430,50. Een fraai bedrag. WERK GEGUND De Rijks-gebouwendienst gaf 'f Electr. Techn. Bureau Adr. Kos ters opdracht tot het aanleggen van de electriciteits-werken en de bliksem-beveiliging voor het nieu we postkantoor aan de Heerenweg BEZOEK AAN OPERA werd uitgesteld. Het Instituut ontving van de leiding vajn de Stadsschouwburg te Amsterdam bericht, dat 'het vastgestelde bezoek aan de opera „Tosca" op Dinsdag 28 Nov. om technische redenen niet door kon gaan. Er werd direct besloten op een andere datum te gaan en dat is op Dinsdag 12 December. Dan zal n.I. de opera „La Traviafa" van G. Verdi worden uitgevoerd. Zij die zich hadden opgegeven X51), gingen op één uitzondering na, daar allen mee accoord. ST. NICOLAAS stelt zijn, bezoek uit. Men verzoekt ons mede te de len, dat het St. Nicolaasfeest van de Chr. school verplaatst is naar Dinsdag 5 December. Zoals uit de advertentie blijkt, is de Pon-Rij wielhulpmotor ver krijgbaar bij Hoebe's rijwielhan del. Deze motor wordt gestookt met petroleum inplaats vair benzi ne. Aangezien petroleum in prijs de helft is van benzine en boven dien het dubbele aantal kilome ters aflegt als met benzine, 'bete kent deze motor een dubbele be sparing van kosten. Dhr. Hoebe verschaft gaarne alle mogelijke in lichtingen. Voor SINT NICOLAAS Prima Hollandse Gerookte Paling Een mooi feestpakket inh. 1 bi. Haring in Tomatensaus 1 bi. makreel naturel (geschikt voor slatjes) 1 bl. schelvislever 1 bl. sprot in olie 1 bl. gerookte paling Per pakket slechts f4,50 Alle soorten visconserven Beleefd aanbevelend: Stationsweg 85 Heiloo Tel. 4664 VEROORZAKER VAN aufoboisinjg ging er tussenuit. De bestuurder van een Citroen, van L., met een mede passagier, kwamen Woensdag omstreeks 5.15 uur in botsing met een vrachtauto die uit de tegenovergestelde rich ting kwam n.I. van Heiloo. De be stuurder van de vrachtauto had nog geprobeerd door uitwijken naar rechts, daarbij zelfs pijtj de berm van de Kennemerstraatweg terecht komende, panne te voor komen. Hef baatte niet. De gevol gen waren een aan de linkerzijde beschadigde vrachtauto en een flink aati alle kanten gehavende luxe auto. De inzittenden van deze laatste wagen waren zo vriendelijk na het ongeluk veroorzaakt te heb ben, er vandoor te gaan. Ze wer den echter door de gealarmeerde rijkspolitie bij het Velserpont ge pikt. Ze bleken aan Bacchus ge offerd te hebben. Ze konden ech ter retour gaan voor onderzoek. Wanneer ze ontnuchterd zijn zal 'thun niet meevallen de rekening gepresenteerd te krijgen. Ze kwa men hoogstwaarschijnlijk uit Heemstede-Noordwijk. ST. CAECILIA Zondag 25 Januari, geeft St. Caecilia haar Donateurs-Concert in de grote zaal vajni de St. Willi- brordussfichfjng. Kees Stet van Ierswoud zal de vrolijke noot van deze avond verzorgen. Houdt deze avond vrij, want ook tegen entree kunt U deze uitvoering bijwonen. ST. NICOLAAS-ACTIE Evenals het vorig jaar met zulk een succes is geschied, zullen dit jaar wederom de Gidsen en Ver kenners speelgoed of andere waardevolle dingen bij U langs ko men halen, om met St. Nicolaas onder de armen te verdelen. Hier voor is een comité samengesteld, om, wanneer de goederen opge haald zijn, op een welbekende .wij ze te bezorgen. Heeft U iets, wat U liever op een andere wijze ziet weggehaald, dan 'geeft U hef even door aan onderstaande adressen: R. Sfoelinga, Heerenweg 164; A. de Wildt, Krommelaan 3. De jon gens komen bij U langs op Zater dag 2 December a.s. Aannemer van Riool I en Metselwerken Svoor Particulieren R. BROUWER VERGADERING VAN DE Ijsbaan Heilos werd uitgesteld Na het afdrukken van onze kralnf van vorige week, kregen wij de mededeling, dat de vergadering van de Ijsbaan, die oorspronke lijk vastgesteld was op Maandag 27 November, uitgesteld is tot Maandag 11 December, zelfde tijd en plaats. BOND VOOR STAATSPENSIONNERING Nieuwe voorzitter* Op de Donderdagavond gehou den ledenvergadering van de Bond vcor Staatspensionnering in café- Rozing, js dhr. A. C. Oostendorp gekozen als voorzitter inplaats van dhr. A. Greeuw, die bedankt had voor deze functie. De heer D. Visser werd als ge woon bestuurslid gekozen. Men besloot, om een aantal propagan da-folders getiteld „De laatste ron de", te bestellen en verspreidt.1. De 2e voorzitter, Joh. de Vries, sprak er zijn teleurstelling over uit, dat nog zo weinig jongeren daadwerkelijk meewerken bij de actie voor Staatspensionnering. Het zijn thans alleen de oudereu die dit werk moeten verrichten. Men Verheugde zich over de grote toeloop voor de propaganda-avond op Vrijdag 8 December en spoor de het bestuur aan, zo mogelijk een tweede avond op korte ter mijn te beleggen. VOETBAL i f Door het zeer slechte weer der laatste weken worden er slechts weinig voetbal-wedstrijden ge speeld. Speciaal in de lagere klas sen, waar bij kleine clubs niet over een behoorlijk terrein kan wonden beschikt, zijn de afkeuringen niet van de lucht. Het is daardoor, dat de belangstelling voor de wedstrij den bij het publiek gaat minderen. Het werd daarom hoog tijd dat HSV Zondag weer eens 'n wed strijd thuis speelde. De ontmoe ting tegen de buren uit Egmond, Zeevogels, wisten ze jn winst om te zetten en de Egmonders moes ten met een 3-1 nederlaag' 'naar de duinkant terugkeren. De overwin ning was ten volle verdiend en kwam goed van pas, want in de voorgaande wedstrijden waren nogal wat punten verspeeld. Zondag a.s. gaan de HSV-ers naar Randers. Geen gemakkelijke opgaaf, maar er zit een kans in op winst. Foresters speelt eindelijk weer eens thuis. Knollendam komt op bezoek en waar in de uitwedstrijd een gelijk spel werd behaald, mo gen we nu op 2 punten rekenen. De opstelling van F. is iets 'gewij zigd en ziet er nu ais volgt uit: doel, Mulder; achter, Bruin en Meijer; midden, v. Steeg, Snip en Kossen; voor, v.d. Brink, Korver, Zwaan, Schermerts dn Klaver. We wijzen er hier nog speciaal op dat de wedstrijd niet om 2.30-, maar 2 uur aanvangt. Houdt U hier wel rekening mee. CINEMA HOLLANDIA Elk land ,elk volk heeft zijn verborgen schuilplaatsen, waar de geheime krachten zetelen, die door de beschaving worden ge weerd. Sicilië is de schuilplaats van het Italiaanse volk. Het harde leven maakt de Sicilianen tot men sen, die hun eigen wetten toepas sen en die bezegelen met bleed. Een jong rechter, met beste en eerlijke bedoelingen, wordt op dit eiland benoemd. Hij wordt mét wantrouwen ontvangen en wordt op alle mogelijke manieren tégen gewerkt. Voordat hij voor de eer ste maal „In naam der Wet" uit spreekt, toont de film .de moeilijk heden, idie hij moet overwinnein, voor hij hierin slaagt. De heden daagse Italiaanse 'filmkunst houdt zich niet op met symbolische voor stellingen, doch houdt zich ge trouw aan de zuivere en éénvou dige waarheid en directe werke lijkheid. Deze film, een meester werk, wordt Woensdag 6 Dec. om 8 uur vertoond door Cinema Hollandia in „De Rustende Jager." TREKKING STAATSLOTERIJ Klas 5, lijst 3. Prijzen' van f 80,- No. 11120. Nieten: 1464, 4159,8436 8448 en 15463. Klas 5, lijst 4. Prijzen van f 80;- no. 1476. Nieten: 1488, 8452,8457 en 15431. Klas 5, lijst 5. Prijzen van f 80;- 1502, 8451, 15468 en 15492. Nie ten: 1501, 8453, 15443. Klas 5, lijst 6. Prijzen van f 80,- nrs. 8429, 15438, 15542 en 18087. Nieten: 15466. -• J "Woninginrichting Complete Meubilering Kennemerstraatweg 404' Heiloo Tel. 3270 Kennemerstraatweg 300 Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1950 | | pagina 6