Plaakelij 1 Mtecws NIEUWE 2e 0. L SCHOOL ONAFHAN KELIJ K NI EU WS BLAD VOOR HE ILOO WORDT 3 JANUARI IN GEBRUIK GENOMEN 6de JAARGANG No.2Q 8 DECEMBER 1950 ABONNEMENTSPRIJS: ST. NICOLAAS bij de jongens en meisjes van de R. K. scholen. Wie als wij, een kijkje is gaan nemen bij de aankomst van St. Nicolaas en zijn beide helpers Dinsdagmorgen bij 't station, heeft kunnen genieten van het grote en thousiasme van de jongens en meisjes van de R.K. scholen, die aan weerszijden van%de weg wa ren opgesteld en dus een ere-haag vormden. Terwijl de hoge gast het maar beter vond in zijn luxieuze auto te blijven zitten, wisten de Pieten door hun malie fratsen, de jongeren maar ook de ouderen te amuseren. Vooral de z.g. valpar- tijtjes en het glijden, want het ge beurt immers niet iedere dag dat deze zuiderlingen met sneeuw en ijs te maken hebben, gevoegd bij het knuffelen van hen, die we tot het zwakke geslacht rekenen, vond grote bijval. Het ging verder eerst naar de meisjesschool en 's mid dags naar de school van de heer Tamis. Het een en ander (ze wer den rijkelijk getracfeerd) maakte dit St. Nicolaasfeest tot een waar feest. Op de ULO-Schcol. In de loop van de morgen (Dins dag) kwam St. Nicolaas met 2 zwarte Piefen de Ulo-school met een bezoek vereren. De hoge gast wist veel over het leven van bepaalde jongeins en meisjes en dus werden ze in „het zonnetje" gezet. Een aardig idee was hef, dat de Ulo-scholieren voor elkaar pakjes hadden ge maakt, waarin heel wat practi- sche geschenken waren ingesloten. Hot bezoek aan de Christ. School Dinsdagmiddag viel de Chris telijke school de eer fe beurt. Na zich eerst enige tijd met de jongens en meisjes van de eerste en 2de klas te hebben onderhou den, werd het feest voortgezet met de anderen, oudere leerlingen en mochten zij van de Sint in ei gen persoon traktaties in ont vangst nemen. Naast het draaien van de film van het laatst gehou den schoolreisje, wat zeer in de smaak viel, zag de jeugd 'n leuk tekenfilmpje. De heer Tense,n had veel succes, niet alleen als buik spreker maar ook als goochelaar. Het werd zodoende een fijn St. Nicolaasfeest. Heerlijk St, Nicolaasfeest haddien de leerlingen 'van de OLS. Zwarte Piet gaat jubileren. Ondanks het minder gunstige weer trok de schooljeugd van de O.L.S. "Woensdagmiddag met mu ziek van „Eensgezindheid" voorop naar Nijenburg, waar St. Nicolaas en zijn helper resideerde. De ho ge gast die met onze burgemees ter en echtgenote op het balcon had plaatsgenomen, werd 'n wel komstlied toegezongen. De voor zitter van de oudercommissie de heer J. S. Blees, heeft de Sint toer gesproken, waar deze blijkens zijn wederwoord, zeer op gesteld was. Nadat St. Nicolaas zijn schim mel bestegen had ging het zuid waarts en werd „De Rustende Ja ger" opgezocht. De leerlingen van de kleuterschool trokken naar hun schooltje aan het Slimpad, waar de Sint zich eerst enige tijd on derhield met hen. De nieuwgebouwde 2e O.L.S. zal op 2 Jaiiuari 1951 officieel geo pend en Woensdag 3 Januari in gebruik genomen worden. Deze 4-kl'assige school, die ontworpen is door dhr. P. J. Ëversteijn van het gem.-bureau voor bouw- en woningtoezicht, heeft haar ingang aan de weg, die geprojecteerd en thans gedeeltelijk in uitvoering is van Stationsweg langs de ULO- school en uitkomt ongeveer bij de kleuterschool op het Slimpad. Wij hebben het genoegen ge had één deze rdagen een rondgang te maken door deze school, waar hef een lust zal moeten zijn voor dhr. Rommel, het hoofd van de nieuwe school, om les te geven. Immers men heeft binnen het raam der mogelijkheden, alles gedaan om de school zo practisch moge lijk In fe richten en alles uitgebuit om licht en lucht de kinderen deelachtig te laten worden. We komen de hal binnen via de oostelijke zijde en vinden dan links de oliestook-inrichting die de school zal verwarmen. Naast el kaar, met de grote lage ramen op het zuiden, liggen de lokalen, die allen in licht-groene, grijze en crème kleuren zijn uitgevoerd. De ze lokalen hebben mooie opberg- kasten en één lokaal bezit ook een kast voor het opbergen van hand- werkartikelen. 'Twee 'der lokalen zijn in het bezit gekomen van mo derne schoolborden. Aan de noordzijde komen de lokalen, die onderling verbonden zijn met een deur, uit op een gang. De lokalen hebben op de noord zijde, op de gangzijde dus, ook riante ramen, die via ramen in de buitenmuren, uitzicht geven op de natuur en het 4oo vierkante meter grote betegelde schoolplein Doordat de ramen laag zijn en brede vensterbanken zijn aange bracht, heeft men volop de gele genheid bloemen en planten fe plaatsen. In elk lokaal is een was gelegenheid aangebracht evenals bij de toiletten, die aan het begin en einde der gang zijn aangebracht 2 maal 3 voor leerlingen en 2 maal T voor het onderwijzend per soneel. Deze gang heeft een aar dige harde, rode tegel als vloer. De| hoofdonderwijzer kan be schikken over een kamer met vol op bergruimte en die dienstbaar kan zijn voor de schoolarts. De verlichting lijkt ons uitstekend, wants in elk lokaal zijn een viertal moderne lampen aangebracht. Met mogelijkheden voor uit breiding is bij deze school, die n grote aanwinst zal blijken voor hef lager onderwijs, rekening ge houden. Wanneer dat mettertijd zal mie ten geb euren, is dat mo gelijk jdoor aanbouw rechts van de ingang, dus aansluitend aan de hal enj dan zal het front komen aan de oostzijde, langs de straat, die thans in uitvoering Is. De school is gebouwd door de fa. Jac. Klaasse te Heiloo.. T o t ks mst tm u z i ek Wij 'weten, dat wat we na gaan schrijven nog (verre?) tpekomst- muzieklis. Maar daarom is het o.i. toch wel van belang er enige regels aan te wijden. Er is in de omgeving van deze school, de gemeente heeft grond beschikbaar,'gelegenheid om één der gymnastieklokalen te .bouwen Is prachtiger omgeving denkbaar in de onmiddellijke nabijheid vajn Ulo en 2de O.L.S, en tevens zou er ruimte overblijven voor bijv. een sportveld voor de scholen. Dit zijn suggestie's, die we, zo nog nodig, gaarne onder de aan dacht van onze vroede vaderen brengen. In „De Rus" draaiden enige films die uitstekend gekozen waren o.a. een tekenfilmpje, één over dieren en planten, over de ijssporf en 'n echte hoofdfilm, die er wel bij zonder bij de jeugd in ging. St. Nicolaas verklapte hier een geheimpje n.L, dat zwarte Piet volgend jaar gaat jubileren, hij is dan 25 jaar de rechterhand yan de Sint. Dat zal een feest geven. De Sint bracht dank aan het ge meentebestuur voor de bouw van de 2de O.L.S. en vroeg aan dhr. Köhne of deze in het bijzonder de heer Eversteijh, de ontwerper er van, wilde bedanken.. Hij hoopte, dat bij zijn volgend bezoek aan Heiloo de oude school verbouwd zou zijn „met veel en ruime ramen op het Zuiden". Op prettige en geestige manier wist de Sint jon gens en meisjes, maar ook het .on derwijzend personeel het een fin ander te zeggen en 'soms zeer raak Het was bijna half zeven toen de jeugd huistoe ging. Hef was een middag vol van prettige din gen, waarvoor de organisatoren wel een bijzonder woord van har telijke dank toekomt. DIE KAN KEGELEN Op de j.l. Zondag gehouden ke gelwedstrijden te Alkmaar, heeft onze plaatsgenoot, dhr. A. Kosters, een goede beurt gemaakt door nummer 4 te worden van de 285 deelnemers. Als blijk hiervoor, mocht hij een gouden kegeltje in ontvangst nemen. ST. NICOLAAS kwaad op zwarte Pief Oyer het algemeen is St. Nico laas) altijd in een milde stemming en kan hij het zeer goed vinden met! zijn trouwe metgezel zwarte Piet. Dat ook anders mogelijk is bemerkten we Zondagavond. Hij moest op de Burenweg schijnbaar een paar voor-bezoe ken afleggen. Piet zat aan ,t stuur want men had in verband met het slechte weer de schimmel op stal gelaten. Na hun afgelegde visite, zou het edele tweetal wegpuffen, maar men moest eerst met deau- tofkeren. Piet was schijnbaar niet geheel op de hoogte van de situa tie, want inplaats dat hij even doorreed naar het einde der weg, om bij de melkfabriek te keren, deed hij het waar de huizen op houden en men hu bezig is mét de bouw van de huisjes voor be jaarden. Nu kwam men .van de wal in de "sloot jn casu in de modder, waar ook nog een paaltje de déur dicht dééd. Want wat was het ge val? Doorhet wegzakken der wie len, deed 'dit paaltje dienst als Spaanse ruiter en de auto zat klemvast. (tussen bumber en auto) Omwonenden, begaan met het lot van de Sint en Piet, haalden een zaag er bij en het was nu vlug gebeurd. De Sint stak zijn onte vredenheid niet onder stoelen of banken ener was geen woord Spaans bij, we zagen Piet er ten minste bleek van worden. V.V.V. HEILOO Wéinig imedemerjüng belemmert hef wéék der VW. Op Donderdag 30 Nov. werd de Algemene Ledenvergadering ge houden der VVV. Ook nu was de opkomst in ver houding tot het ledental onbevre digend. Het jaarverslag van de se cretaris memoreerde de avond vierdaagse, de gehouden bridge drive, net ledental wat stabiel is gebleven (2U0) en het openlucht spel wat niet door kon gaan we gens de korte tijd van voorberei ding en hel iinancieel risico, B en W wilden slechts 500 gulden vote ren, terwijl de kosten ongeyeer op 3U0U gulden geschat konden worden. Het aantal kamerverhuur ders en pensions breidt zich nog steeds uit. In het jaarverslag, uit gebracht door dhr. P, Avis, werd net betreurd, dat nog zovelen hier van niet aangesloten zijn, maar wel van het werk der V VV profi teren. Mevr. Wijte bleek een gced propagandiste te zijn voor de V. V.V.. Zijn won n.l. ee,n twintig le den en mocht als attentie een doos bonbons ontvangen. De financiële verslagen van VV V en Sportgebouw werden goed gekeurd. De ontvangsten en uitga ven sluiten met een bedrag van f 1719,99, met een tekort van t 170,39. De begroting voor 195t)- 51 sluit met een bedrag vanfl650 Hierbij tekenen wij aan, dat men rekent op een extra subsidie van de gemeente van f 500,-. De heer P. Greeuw vond het jam mer, dat de VVV niet over kas- mi.cbd.elen. tvfcschikt, terwijl O»' Avondvierdaagse ruimer in de cen ten zit. De VVV heeft aldus dhr. van Gemeren, de Avida startgeld gegeven en aangezien deze orga nisaties financieel geheel los van elkaar staan is het niet mogelijk nu we in de put zitten, daar geld van te halen. In de kascontrole commissie werden benoemd Mvr. Wijte, Mvr. Klaver en dhr. Greeuw De aftredende bestuursleden, de heren P. Avis en P. Bakker, wer den herbenoemd. Bij de rondvraag werd gevraagd of er niet meer gedaan kon wor den voor de vreemdelingen inde vorm van verlichtingsavond of der gelijke attracties. Te geringe me dewerking en pok finauciële bezwaren maken deze plannen practisch onuitvoerbaar, aldus de voorzitter dhr. Jac. van Gemeren in zijn antwoord. Gevraagd werd of het inief nodig en gewenst was, om te adresseren inzake het smal le en daardoor gevaarlijke voet pad ter hoogte van café Hoebe aan de Kennemerstraatweg, waar toe werd besloten. AUTOBUS tegen vrachtwagen. De autobus van de fa. G. J. Bak uit Eg-mond Binnen, die personeel van Ringers vervoerde, reed Maan dagmiddagter hoogte van het ge- meeritebos aan de Heerenweg. Bij het passeren van een tegenlig ger, een bestelwagen, kwamen de zen waarschijnlijk door slippen, met elkaar in botsing. Beide wa gens werden aan de linker voor zijde beschadigd en gelukkig de den zich geen persoonlijke onge lukken voor. HIJ GING ER MET TWEE fietsen vandoor en imoef er thans voor brammen. Een plaatsgenoot, die Zaterdag avond in Zaandam twee rijwielen stal, werd daar spoedig voor ge pakt. De rijwielen had hij reeds veilig opgeborgen Bij hem op zolder. Redactie- en Adrninistratiadres Rechte Hondaboaschelaan 22. Telefoon 4190 CK2200) Heiloo Girorekening Nummer 140847 Uitgave; drukkerii „Uitkijkpost" Verschijnt 1 x per week Per drie maanden f 1.2L Per half jaar f 2.25 Per jaar f 4.35 Losse nummers f 0.10 - -•uvC.'

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1950 | | pagina 1