Het kasteel ter Coulster 16 MEI 1952 2 UITKIJKPOST GEMEENTEPERSONEEL SPEELDE TEGEN TEAM VAN WILLIBRORDUSSTICHTING. Maandagavond speelde een elftal van het gemeentepersoneel tegen een elftal van de Stichting, bestaande uit broe ders, doktoren en sportleeraar. Deze wedstrijd werd gewonnen door het gemeentepersoneel, n.l. met 21. De ruststand was 00. DOVES-OLYMPIA. Om de activiteit gaande te houden en het turnpeil óp te voeren, hebben de gymnastiekverenigingen Doves (Hei- loö) en Olympia (Schoorl) besloten zich in een sportieve wedstrijd te gaan meten. Op Donderdag 5 Juni komen leden van Olympia naar Heiloo. 6 meisjes, jon gens, dames en heren zullen met gelijke oefenstof tonen wat ze waard zijn. Dit treffen heeft plaats in het Kunst- en Sportgebouw aan de Holleweg. LANDHUISJES IN PLAN „CENTRUM II". Binnenkort is te verwachten dat in het uitbreidingsplan „Centrum II", begrenst door Kennemerstraatweg-Stationsweg en Slimpad, de eerste huizen gebouwd worden. Reeds zijn wegen geprojecteerd en 'n enkele is reeds aangelegd. Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling daar o.a. 26 landhuisjes te bouwen, ontworpen door de Heiloose architect J. Rus Jr. Deze landhuisjes worden in blokjes van 2 en 3 stuk gebouwd en er blijkt een goede animo voor te bestaan. Het worden geriefelijke woningen en modern ingericht. De ligging is uitzonderlijk gunstig (ge meente bos- station en verkeersweg). VERZOEK AAN DE RAAD. Het aanbrengen van hekken aan de overzijde van de Rechte Hondsbosse- laan is vanaf het begin een doorn in 't oog geweest van vele bewoners van deze laan. Een verzoek om er verandering in te brengen mocht niet baten. Thans waagt men een nieuwe poging. Men heeft thans opnieuw een schrijven gericht tot de Raad om aan deze soort van beveiliging een eind te maken. GESLAAGD. Bij het op 1 en 6 Mei j.l. gehouden exa men voor het Eenheidsdiploma E.H. B.O., slaagden de volgende leden der R.K. Ver. voor E.H.B.O. „St. Liduina": de dames Mevr. Koersen-Groot, Mevr. Boersen-Heuveling, R. Boersen, Th. v. Gijlswijk, M. van Gfjlswijk, M. Janssen, Th. de Ruyter, L. Slijkerman, C. Slij- kermari, L. Torken, A. Zoon, W. Zuur bier en G. Zuurbier, en de Heren Eerw. Kapelaan Groenendijk, J. Bellekom, A. Denneman, C. de Graaf, G. Hergaar- den, W. Koevoets, H. Linssen, F. Schoonhoven, C. Stet en J. Ursem. Geen enkele candidaat werd afgewezen. AAN DE SLAG VOOR 'T DORPSHUIS! De eerste resultaten van de verkoop van obligaties voor het te stichten Dorpshuis zijn lang niet ongunstig. Dit bleek op een vergadering van het be stuur, Dinsdagavond gehouden. Enkele verenigingen hebben de hen toegewezen obligaties reeds verkocht en nog een aantal in verkoop genomen. We willen hier speciaal noemen de Ver. van Platelandsvrouwen, het Instituut en „Tintoretto". In enkele organisaties wordt nog gewerkt met de obligaties, van andere is echter nog niets ver nomen. Dat moet en dat kan anders. Als alle belanghebbende en sympathiserende verenigingen hun schouders er onder zetten, dan zijn de resterende obligaties spoedig onder de mensen. Binnen enkele dagen richt het bestuur zich tot alle verenigingen die reeds aan gezocht zijn voor de verkoop. Vereni gingsbesturen reageer dan wat sponta ner! Er staan belangen van het gehele culturele leven van Heiloo op 't spel. Zo'n kans om van een gebouw als het schoolhuis een centrum van 't vereni gingsleven van ons dorp te maken, is er maar één keer. Grijp deze dus aan. Binnenkort komt 't schoolhuis geheel vrij en dus zal er spoedig definitief be slist moeten worden of het Dorpshuis zal worden. Kijk nu eens niet de kat uit de boom. Laat het nu eens niet over aan die ande ren, maar steek zelf de handen uit de mouwen. Begin Juni moet bekend zijn hoeveel obligaties er geplaatst zijn. „SONNEVANCK" EN „ZONNEGLOREN" STEUNT DE COLLECTE OP ZATERDAG 17 MEI. T.B.C.-bestrijders trekken Zaterdag hier weer op pad Klop op deuren, klop op harten Helpt flink mede, geeft ons wat!! Woorden? Propaganda-speechjes?? Nee, we leggen 't zo wel klaar. Zonder meer zijn we doordrongen Van het T.B.C.-gevaar. 't Gaat hier om de Volksgezondheid Overal wordt doorgelicht Wat gedaan kan worden, doet men 't Is een nationale plicht! 't Is niet nodig te beschrijven Hoe de zaken zijn gesteld: T.B.C.-bestrijdingsactie Kost (wat kost dat niet?) véél geld! Daarom houdt men hier collecte Ieder drage een steentje aan. Voor de nodige „sanering" Voor ons aller volks-bestaan! C. DE GRAAF KAMPIOEN. Door ook de tweede beslissingswed strijd van de drie te spelen wedstrijden van H. Verver te winnen is C. de Graaf er in geslaagd voor de derde achtereen volgende maal het kampioenschap van de Heilooër Damclub te veroveren. De wisselbeker is thans definitief in zijn b.ezit gekomen. HSV-NIEUWS. Voetbalprogramma voor deze week: Donderdag 15 Mei 7 uur: HSV I—WW I Zaterdag 17 Mei, Limmen 1 H.S.V. 1 Zondag 18 Mei 2 uur: R.K. A.F.C. IHSV I (Sportpark) De wedstrijd RK A FC IHSV I wordt gespeeld in het kader van de R.K. sport dag. Een fraaie beker is beschikbaar ge steld voor het elftal dat 3 x achtereen of 5 x in totaal deze wedstrijd weet te winnen. Zondag 18 Mei HSV III—Berdos II 12 uur: HSV IIForesters II 4.30 uur Hemelvaartsdag H.S.V. 1 De Rijp 1 2.30 uur Reiger Boys 1 H.S.V. 3 2.30 u. HSV I-MONNIKENDAM I 6—1. HSV-overwicht na rust uitgebuit. In een goed gespeelde wedstrijd hebben de Heilooërs met dubbele cijfers revan che genomen voor de nederlaag in Mon nikendam. Al doet de uitslag eenzijdig aan, toch hebljpn de talrijke toeschou wers kunnen genieten van een aantrek kelijke vlot gespeelde wedstrijd. Voor de rust was het een gelijk opgaande strijd en als de bezoekers beter gebruik hadden gemaakt van de geboden kansen dan zou de score er heel anders uitge zien hebben. In de tweede helft kwam het technische overwicht van HSV tot uiting en binnen een kwartier werd Monnikendam dan volkomen over speeld. Over de wedstrijd het volgende: In December 1226 zegelen Dodo en Heynric van Heylichloe, met IJsbrant van Egmond en Garbrant van Alcmaer, den nieuwen leenbrief, door Abt Heyn ric van Egmond aan Heer Willem van Egmond uitgegeven; en in November van het volgend jaar bekrachtigen Jacob en Heynric, met andere Mannen der Abdy, nogmaals een nieuwe bevestiging van het leen, met het aanhangen van hun zegel. Dit is ook de laatste maal dat hun naam in de geschiedrollen geboekt staat. En vanwaar nu dat plotselyk verdwij nen, nadat zy jaren achtereen zoo her haaldelijk op dezelfde plaats verschenen zijn? Het is volstrekt geene gewaagde gissing, wanneer ik de beantwoording dezer vraag op het bloedig slagveld aan de Wezer zoek. Toen Gregorius de Negende omstreeks 1230 in Nederland den kruistocht tegen de Stadingers deed prediken, vonden PREDIKBEURTEN. Zondag 18 Mei, 10.45 uur: Ds. Bloem- hoff. Donderdag 22 Mei, 10 uur: Ds. Bloem- hoff. Zondag 18 Mei, 10 uur: Dr Kooy, van Amsterdam. 's Avonds 7.15 uur: Ds. van Kooten, van Amsterdam. Hemelvaartsdag 22 Mei 10 uur: Ds. Grootjans, van Amsterdam. ZONDAGSDIENST DOKTERS De Zondagsdienst voor dokters wordt a.s. Zondag waargenomen door Dr. Hoekstra, telef. 3480. Hemelvaartsdag door Dr. Janssen. Telef. 3530. HSV trapt af met de vrij sterke wind in hun nadeel, en weldra ontwikkelt zich een vlot partijtje voetbal zonder dat een der ploegen tot een overwicht komt. Het spel golft snel op en neer; voor beide doelen ontstaan enkele gevaarlijke mo menten, maar doelpunten blijven voor lopig uit. Na een kwartier spelen wordt HSV iets sterker, een 2-tal corners wor den echter afgeslagen, evenals een kei hard genomen vrije "trap. Dan breekt de Monnikendam-midvoor door, maar in vrije positie schiet hij over, evenals de rechtsbinnen die een dot van een kans om zeep brengt. Ook het Monnikendam- doel ontkomt aan een doorboring als een felle kogel van Haanraads juist over de lat scheert,terwijl dezelfde speler even later een harde voorzet vallende inkopt, maar de bal kan nog juist gestopt wor den. Het tempo blijft hoog en dikwijls worden aan beide zijden aardige staal tjes voetbal weggegeven. Doelpunten blijken echter duur te zijn en als de arbiter voor half time fluit, geeft de 0-0- stand de verhouding goed weer. In de tweede helft ging HSV snel van start en nu vlotte het beter. Reeds na enkele minuten heeft Botger succes als hij een foutje in de Monnikendam-ver dediging handig afstraft. 10 min. later is het dezelfde speler die een goed ge plaatste voorzet van Mors fraai inkopt 2-0. Even later gaat Mors er alleen tus sen uit en als ieder een voorzet ver wacht, knalt hij met een harde schuiver no. 3 in de touwen. Nu is de linkervleu gel aan de beurt, waar Haanraads een corner zo haarscherp voor doel plaatst, dat de bal juist in de bovenhoek ver dwijnt 4-0. De volgende goed opgezette aanval wordt door Botger op de juiste wijze afgewerkt 5-0. Nu zakt het tempo aanmerkelijk en gaan de Heilooërs kal mer spelen. Monnikendam kan niet ver der dan enkele ongevaarlijke tegenaan vallen komen, waaruit kort voor het einde de verdiende tegengoal voort kwam. Ongeoorloofd aanvallen van de HSV-achterhoede wordt door de arbiter terecht met een penalty gestraft, welke door linksbinnen Schilder in een doel punt wordt omgezet, 5-1. Enkele min. voor het einde is Haanraads zijn tegen standers te vlug af, listig omspeelt hij de doelman en met een kalm tikje brengt hij de stand op 6-1. Direct hierna fluit de uitstekend leidende scheidsrechter voor de laatste maal. de rondtrekkende monniken ook in het Graafschap Holland open ooren die luisterden, en gretige handen die naar het zwaard grepen. Graaf Floris-zelf verzamelde een leger; de groote Stif ten zullen niet nalatig zijn geweest hem met hunne macht te ondersteunen; de Beschermvoogd en hoofdleenman der Abdij, Heer Willem van Egmond nam mede het kruis aan wat is natuurly- ker, dan dat andere mannen dier Kerke volgden, dat Heijnric en Dodo en Jacob van Heylichloe zich schaarden onder de banier, door Egmond opgeheven; dat zy behoorden tot de uitrusting der drie honderd schepen, waarmeê de strijd zuchtige Graaf de Wezer opvoer, om Bisschop Gerhard zijn bystand te bieden. Wij kennen den uitslag, en schreven dien reeds onder Egmond neder. Een geduchte veldslag besliste op den 24en Juni 1234 voor den Bisschop en zijne bondgenooten; maar vier duizend hun- Vervolg op pag. 3.) COMITÉ TOT VIERING VAN ORANJE- EN NATIONALE FEESTEN - HEILOO. Mag ik, traditiegetrouw, doch thans voor de laatste keer, nog eefunaal komen met mijn „Naklanken over de feestweek" en dan beginnen met de viering van Koninginneverjaardag op 30 April? Wat was het een leuk gezicht, die ongeveer 300 kinderen met een vlaggetje in de hand te zien lopen naar het gemeentehuis, om daar een aubade te brengen. Inmiddels trokken jongere groepen naar de zaal van „de Stichting" om daar te kunnen genieten van de avonturen van Flip Flapuit. Wat leefde dat jonge volkje mee, wat hebben zij gebruld van het lachen, 's Mid dags kwamen de oudere kinderen naar de Stich ting om daar te genieten van hetzelfde program ma. Dat de aangeboden tractaties en de voor stelling voldaan hebben bewezen ons wel een 7-tal opstellen, welke wij mochten ontvangen van de 6e klas van de R.K. Meisjesschool. Dit toezenden van die opstellen vonden wij een aardige attentie. Om half 3 hebben de kleuters genoten van de prachtige poppenkast van Jaap Tol, ook hier waren de tractaties niet vergeten. Dank zij de fa. A. Greeuw en Zn. konden wij de kleintjes een extra tractatie aanbieden. Deze firma schonk ons n.l. 2 blikken van elk 4 kg. biscuits. Hartelijk dank daarvoor. Een voorbeeld ter navolging? Onze eerste lampionoptocht is een daverend succes geworden. Wie had nu gedacht, dat daar ruim 700 kinderen aan zouden deelnemen? Wij zeker niet! Gelukkig konden wij al die kinderen nog een tractatie aanbieden. Onze Stille Tocht is helaas gedeeltelijk in het water gevallen. Zo nu en dan goot het van de lucht. Daardoor was de deelname en ook de belangstelling veel minder dan vorige jaren. Een woord van hartelijke dank dan ook aan hen, die de regen getrotseerd hebben en toch aan wezig waren. De krans van Co v. Zaal was evenals vorige jaren prachtig en niet duur. 5 Mei, veel vlaggen, goed weer, dus een hoop vol begin, 's Morgens kreeg ik een noodkreet: Er zijn reeds ruim 90 aanmeldingen voor de optocht, maak nummer klaar! Om 2 uur paar densport op het kermisterrein. Heel leuk, heeft goed voldaan, veel belangstelling. Dit jaar van de R.K. Rijvereniging „St. Willibrordus", vol gend jaar van de „Landelijke Rijvereniging". Direct daarna begon de aangekondigde voetbal wedstrijd, helaas door omstandigheden niet ge- costumeerd maar toch door veteranen van HSV en Foresters. Deze wedstrijd was als attractie het aankijken wel waard, er kon nog eens echt hartelijk gelachen worden. De winnende partij kreeg een taart en de verliezende kreegook een zelfde taart als troostprijs. Wat hebben de heren gesmuld. Inmiddels was men in de Butter- laan bezig de optocht op te stellen, die niet zoals aangegeven bestond uit 90 nummers, doch uit ruim 130. Een pracht succes. Jammer is, dat velen zich te laat of in 't geheel niet opgaven, waardoor het ons onmogelijk was de nodige maatregelen te nemen. Als het kan, geef U dan wat vroeger op. Kan het niet, dan ook welkom hoor, hoe meer hoe beter. Er waren pracht stukken bij, waar veel werk van gemaakt was. Omdat de deelname zo groot was en om meer mensen in de gelegenheid te stellen te zien wat er gepresteerd is, hebben wij het in het laatste uur nog besloten de route van de optocht wat te verlengen, waardoor Heiloo-Zuid ook nog wat te zien kreeg. De Jury had een zware taak en heeft getracht er van te maken wat er van te maken was. Jammer dat ik niet meer geld be schikbaar kon stellen voor prijzen, want die ruim 1800 kinderen hadden reeds bijna 6500 stuks tractaties geconsumeerd. De dansavond in „De Rustende Jager" is prima geslaagd, het was er druk en gezellig, de stem ming was tot het einde uitstekend. In de zaal van „de Stichting" waren 700 per sonen bijeen. Hebben zij genoten van „Came's Radio Variété"? De een wel, de ander niet. Wanneer zal het eens gelukken in een zaal met 700 personen het allen naar de zin te maken? Wij zijn er van overtuigt dat het overgrote deel van het publiek zich hartelijk vermaakt heeft, er is dan ook uitbundig gelachen van het begin tot het eind. Resumerend mogen wij zeggen, dat deze feest week weer uitstekend geslaagd is en dat geen enkele wanklank is gehoord. Weet U wat jammer is? Dat er altijd nog men sen zijn die wel iets kunnen missen en toch niet op de collectelijst tekenen, maar wel proberen, desnoods op slinkse wijze, een paar kaarten machtig te worden. Toe mensen, doe toch niet zo kleinzielig, teken in het vervolg ook op de lijst, geeft wat gij redelijk kunt missen, wij kunnen toch niet zonder geld werken. Voor ons is ook alles duur. De muziek van Jan Smit en zijn gevolg was ook prachtig, dit had wel wat meer aandacht ver diend. Hartelijk dank Jan, breng onze dank maar over aan je gevolg. Wat maVxte „St. Caecilia" weer een fijne in druk met haar vendel en uniform; nu kan „Eens gezindheid" toch niet achterblijven. Tot slot hartelijk dank aan allen die hebben meegewerkt aan het welslagen van deze feest week, in 't bijzonder aan de Eerw. Broeder Overste van de St. Willibrordus-Stichting met zijn staf van Broeders. Waar moesten wij heen met al die mensen als wij die mooie grote zaal niet mochten gebruiken. Dank ook aan onze collectanten; zonder jullie kunnen wij het niet redden. Mag het comité (ik niet hoor, ik ga toch weg) het volgende jaar weer op jullie rekenen? JAC. WASSENAAR, Penningm. Ned. Herv. Kerk Ned, Herv. Evangelisatie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1952 | | pagina 2