Plaafselijjt Hieuws (fèleemelh aureeL'O l center je KOOPT HET OP ZATERDAG 24 MEI A.S. ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR HEILOO 7de JAARGANG No. 43 23 ME11952 ABONNEMENTSPRIJS: OUDERAVOND O.L.-SCHOLEN. Er bestond voor deze avond weer een flinke belangstelling. Reeds van het be zichtigen en bespreken van het werk der leerlingen in de scholen en het on derhoud met het onderwijzend personeel, werd een druk gebruik gemaakt. Om half negen nam de Ouderavond een aanvang in de Rustende Jager. De heer Köhne, die deze avond weer de leiding had (de beide hoofden doen dit n.l. om beurten) begon in zijn openingswoord het gemeentebestuur dank te brengen voor de vele in- en uitwendige verbete ringen en verfraaiingen in de Nic. Beetsschool. Voor het afwerken van nog meer verbeteringen was juist 's morgens de goedkeuring ontvangen van Ged. Staten van Noord-Holland. Na deze van dankbaarheid getuigende woorden verleende dhr Köhne het woord aan een bestuurder van de N.J.H.C., die een uiteenzetting gaf van het werk dat op het gebied van de Jeugdherber gen door deze Centrale wordt en werd verricht. Voor de oorlog waren in Nederland ruim zestig Jeugdherbergen, in 1945 nog slechts 5, terwijl er nu reeds een vijftig tal weer in gebruik zijn. Na de verschil lende landen te hebben genoemd, die de Nederl. J.H.C. met materiaal-schenkin gen na de oorlog steunden (het is n.l. een internationale organisatie) ging deze spreker, die een aangenaam causeur bleek te zijn, er toe over een film je te~" draaien waarin we nader kennis konden maken met de jeugd in deze instellingen. Het betrof in dit geval een klasse uit een Amsterdamse Lagere School, die een 2-daags reisje naar Alkmaar en Bakkum (Jeugdherberg „Koningsbos maakten. Deze causerie met film heeft er toe bij gedragen voor de toekomst de plannen voor schoolreisjes enigszins in overeen stemming te brengen met deze gegevens. Hierna volgde een uiteenzetting door Mej. Laan, directrice van de Landbouw - huishoudschool te Alkmaar, over de voordelen van deze cursus voor de meis jes die de O.L. School gaan verlaten. Speciaal het vrouwelijke deel van de vergadering volgde met interesse deze korte beschouwing van Mej. Laan. Na de pauze werd allereerst een inge zonden stuk van de heer v. d. Graaf voorgelezen, waarin deze heer aan dacht vroeg voor het te vieren St. Nico- laasfeest. Volgens schrijver kon dit feest wel eens in nieuwe banen geleid worden, iets waarmee dhr Köhne het in grote lijnen eens was. De Ouder-Com- missie zal een en ander in de toekomst kunnen bekijken. De Ouder-Commissie had door het af treden van de heren Blees, Koel en v. d. Heyden aanvulling nodig, wat dan ook tijdens deze vergadering plaats vond. De heren Troostheide, v. d. Graaf en I.angeberg namen hun plaatsen in. De heer Köhne bracht de scheidende commissie-leden dank voor hun belange loze arbeid, speciaal de heer Blees die nu een 16-jarige periode van lid v. deze commissie afsloot. Nadat de heer Rommel, als hoofd van de Vondelschool een dankwoord had gesproken voor de verfraaiing rond zijn school door de gemeente aangebracht, waarbij hij opmerkte dat de leerlingen voor het onderhoud en aanplant zouden zorgen, sloot de voorzitter na de rond vraag deze geanimeerde Ouderavond. Voor de vergadering in ,,de Rus was er gelegenheid om het werk der leerlin gen te aanschouwen. Dit was in hoofd zaak handen-arbeid. Er was zeer veel fraai teken-, boutseer- en handwerken te aanschouwen. DE KOMENDE LUI-LAKVIERING. Met muziek naar het grote vuur. Aan de vooravond van de lui-lakviering, dus Vrijdag 30 Mei, zal een groot vuur worden ontstoken op 't zijterrein van ,,de Foresters". Jongens en meisjes die mee willen helpen dit vuur zo groot mo gelijk te doen worden, kunnen op a.s. Woensdag 28 en Donderdag 29 Mei deze spullen afgeven van zeven uur tot half negen op 't Forester-terrein. (Geen papier). Bij dit vuun zal een mooi kampverhaal worden voorgelezen (via luidsprekers installatie, welwillend afgestaan door Radio Bakker). Vooraf is er een rondgang door het dorp met muziek van „Eensgezindheid" voor op. Verzamelen vóór half negen op het Schoolplein van de Beetsschool. Onder wijzend personeel is ingeschakeld, de brandweer zal een oogje in 't zeil hou den" en onze burgemeester heeft be reids voor 't een en ander toestemming gegeven. Het feest van het grootst mogelijke lawaai. En zo zal de Zaterdagmorgen vóór Pinksteren in vele plaatsen het oude volksgebruik van lui-lakviering honder den, ja misschien wel duizenden uit de slaap halen. Is het niet door hun eigen kinderen dan wel door een belletj e-trek- king en/of het veroorzaken van zoveel mogelijk lawaai, middels oude pannen, deksels, bussen en verder alles wat daar dienstbaar voor is. Met dit lawaai zullen de kreten „lui-lak slaap-zak" verge zeld gaan. Ook nu heeft de Jeugdcommissie van ,,de FORESTERS" het initiatief geno men, deze viering die gauw kan ontaar den in naeh-tbrakerij en andere uitwas sen, in banen leiden. Om 5 uur worden de jongens en meisjes bij het Brunogebouw of op 't Schoolplein der Beetsschool verwacht. St. Cecilia en Eensgezindheid zullen hun middels vro lijke marsen helpen de langslapers wak ker te maken. Getrokken wordt naar het Forestersveld. Hier worden wedstrijden gehouden voor Foresters en H.S.V.-welpjes. Op 't een en ander zullen wij, voorzover nog nodig, terug komen in ons blad van volgende week. ROND DE ZEEWEG. We hebben al eens eerder op deze plaats onze waardering uitgesproken over de fraaie Zeeweg. Wanneer men op verschillende tijden deze verbindingsweg van Heiloo met „zee" passeert, dan genieten we altijd weer opnieuw. Allerlei soorten vogels bevolken het struikgewas, een brede beplanting, die soms de indruk geeft dat we door een bos rijden. Nachtegalen kan men volop horen zingen, vooral 's avonds laat, en 's mor gens vroeg. Duizenden gebruiken de Zeeweg om zich naar Zee te begeven. Honderden die om de een of andere reden niet ver van huis willen of kunnen gaan, genie ten van het natuurschoon rond de Zee- weg. De bankjes worden druk gebruikt, tien tallen vleien zich in de kanten neer. Wat zijn de „doorkijkjes" niet mooi op „ons" Witte Kerkje, op Rinnegom en die op 't polderlandschap. Wat is het niet interessant om vanaf de brug over de Hoevervaart over de pol ders te kijken. Heeft u dat nog niet ge daan? Moet u eens doen! Wat is het niet aardig om eens wat verder de Zee weg af te wandelen en even uit te rusten bij de grote vijver aan de linkerzijde van de weg en dan de vissers binnenkort weer te zien zitten, proberende een visje te verschalken of de statige zwanen te zien zwemmen, die sinds enige tijd de vijver bevolken. Nee, men behoeft heus niet zo ver te gaan om te genieten van zon en natuur schoon. Eén ding blijft jammer. De verbindings bruggetjes die tijdens de bezetting sneu velden, missen we nog steeds in de on geveer 2 K.M. lange bosstrook. Zou het gemeentebestuur deze brugge tjes niet in ere willen herstellen? V.V.V. zoudt u op dit terrein wat stimulerend willen werken in 't belang van de be volking en de gasten die aanstond Hei loo weer binnenstromen?! KAMPEERTERREIN IN GEBRUIK GENOMEN. Enige maanden geleden is er in de Raad druk gediscussieerd over het in beheer nemen van een stuk grond aan de Zee weg als kampterrein. Uiteindelijk werd besloten dat in hoofd zaak padvinders gebruik zouden gaan maken van dit terrein. Zaterdagmiddag is het officieus in ge bruik genomen. De R.K. Verkenners ('n 20-tal) onder leiding van hopman de Wildt hesen naast de Nederlandse drie kleur hun groepsvlaggen en naar wij verwachten ..uilen er hierna nog wel vele 'ëptvnl (te-V Nu prijkten er 8 tenten, 5' van de ver kenners, 3 van de Staf. Het terrein ligt aan de Zeeweg o.i. ide aal. Rustig, achter een brede strook van heesters en bomen, van de weg niet zichtbaar met een prachtig gezicht op Egmond (Rinnegom), duinen, zee en strand in de onmiddelijke nabijheid. Het terrein is echter niet groot en moge lijk dat, zo er behoefte aan blijkt te zijn, het voor uitbreiding vatbaar is. Enige accomodatie is er nog niet, volgend jaar zal een pomp geslagen worden en mo gelijk zal één der bunkers, die ons nog steeds herinneren aan de afgelopen oor log, dienstbaar gemaakt kunnen worden voor opbergruimte. Wat thans het voornaamste is, er kan al gekampeerd worden! MOOIE OPDRACT. Onze plaatsgenoot, de architect J. Rus Jr., heeft van de gemeente St. Pancras opdracht gekregen plannen in tekening te brengen voor 10 woningen voor be jaarden, 'n hoofdgebouw waarin onder gebracht woongelegenheid voor beheer der die tevens het magazijn van het Witte Kruis zal verzorgen, op bergruim te voor deze vereniging, centrale keuken met wasgelegenheid en de mogelijkheid tot baden voor alle inwoners van St. Pancras. Een bezoek enige weken geleden ge bracht aan ons complex van woningen voor bejaarden, een voorbeeld in de naaste omgeving., zal wel niet vreemd geweest zijn van deze opdracht. Het is de bedoeling met de uitvoering van deze eerste plannen, een centrum te maken van gezondheidszorg in St. Pan cras. STEUNT DE „BLAUWE" COLLECTE. Voornamelijk op Zaterdag 24 Mei, wordt hier ook de z.g. „blauwe" collecte gehouden ten bate van het werk onder drankslachtoffers. Uitbreiding van con- sultatiebureaux voor alcoholisme is drin gend noodzakelijk. Steunt daarom deze collecte! OP 2DE PINKSTERDAG HANDBALTOURNOOI. De Groningse vereniging Quick als gast. Op Maandag 2 Juni, 2e Pinksterdag, organiseert de afdeling handbal van „de Foresters" een handbal-tournooi. Hier aan zullen deelnemen Quick (Gronin gen), A.V.A. (Alkmaar) C.S.V. (Cas- tricum) VRONE (St. Pancras) en de organiserende vereniging. 's Middags zal een combinatie (heren) van Quick (Groningen) spelen tegen een combinatie van Forester-,.mannen". Uit het vorenstaande blijkt dus, dat „Quick" een tegenbezoek brengt aan de Foresters die met Pasen te gast waren in Groningen. Zij zullen Zaterdagavond laat in Heiloo arriveren en ondergebracht worden bij de Foresterleden. Wanneer het weer het toelaat zullen de gasten Zondag, (1ste Pinksterdag), naar 't strand gaan en 's avonds zal er een intieme bijeenkomst zijn. Wij hopen dat de Groningers een goede indruk zullen krijgen van onze gemeen te en omgeving, ook op sportgebied. HEILOO S LUCHTPOST. Wedvlucht van Roermond op 4 Mei '52. Afstand 180 K.M. Snelheid 1ste duif 1661 Meter per minuut. Uitslag: R. Middelburg 1. M. C. v. d. Velden 2—10—18—22—27. J. v. d. Eng 3—5—8—11—13. C. Steeman Jr. 4151624. Jac. Boersen 621. P. J. Brouwens 71723. Bakkum 914. Pater de Geus 1225. St. Willibrordus Stichting 19. J. F. Hoed 20—28. Th. v. d. Vliet 26. P. v. d. Velden 29. D. Oud 30. C. Steeman Sr. 31. UITSLAG WEDVLUCHT VANAF QUIEVRAIN Afstand 254 km, gehouden op 18 Mei '52 door Postduiven- veren.: „Door Vriendschap Sterk" Los 9.50 - le duif 13.37 u. - Snelheid 1097.64 meter per minuut. Mulder 1 en 10; Peute 2 en 4; de Nijs 3; Zwart 5; Verdonk 6 en 9; Pel 7 en 8; Slieker 11 en 12; Mannes Sr. 13. NED. CHR. VROUWENBOND De Ned. Chr. Vrouwenbond afdeling Heiloo, hoopt D.V. op Dinsdag 27 Mei a.s., haar ledenvergadering te houden in het Nederl. Herv. Evangelisatie-gebouw aan de Kerklaan te Heiloo. Spreker: Ds N. den Oudsten. Aanvang 8 uur. Belang stellende dames zijn van harte welkom. Het Bestuur GEVONDEN VOORWERPEN. 1 bl. jongens colbert met ins. J. N. W.; 1 br. alpinomuts; 1 rode Ball-Point-pen; 1 sleutel aan ring; 1 muntbiljet van f 1.- 1 bal; 1 4 kleuren potlood; 1 padv.muts (kabouter); 1 riem; 1 voetpomp; 1 br. jongensjas; 1 grote schroevendraaier. Radactie- en Admlriistratiadrea Rechte Hondaboaschelaan 22. Telefoon 4190 CK2200D Heiloo Girorekening Nummer 140847 Uitgave; drukker!! ..Uitkijkpost" Verschijnt 1 X per week Per drie maanden f 1.25 Per half jaar f 2.35 Per jaar f 4.55 Losse nummers f 0.12 (BI

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1952 | | pagina 1