a MANNEN STIJGEN OVERAL IN WAARDE! iïl DE MAN DIE ZIJN EIGEN GRAF BEZOEKT I a Millioenen Amerikaanse meisjes zoeken een man! KINDERHOEKJE RUILBEURS UITKIJKPOST 13 JANUARI 1955 BERLIJN heeft vier huwbare meisjes op één dito Adam. De Parijse Eva's zoeken hun redding in aantrekkelijke huwelijksadvertenties. In Brussel wan hopen Spaaks dochteren al op twee-en- twintig-jarige leeftijd. Londen toont voor de meisjes een weinig vrolijker beeld en zelfs Den Haag schijnt een slordige dertigduizend vrouwen te veel te hebben. Amerika, dat volgens goed gebruik in zovele rariteiten de kroon spantis ook in dit opzicht absoluut recordhouder men zit met een millioen meer of minder mooie meisjes, die voor bestemd zijn om jonge-oude-tante te worden. NAAR ARGENTINIË EN ZUID-AFRIKA OVERAL stijgen wij mannen met de week in waarde. Zuid-Afrika vormt een uitzondering men heeft meer huwbare mannen, dan dito Eva's. Ook in Argentinië is zulks het geval, indien men tenminste de categorieën in huwbare leeftijd beschouwt. En dies trokken de praktische Amerikaanse meisjes hun conclusie. - Immers een naald moet ge niet gaan zoeken in een hooiberg, maar in een naaidoos. Met fraaie foto's en rapporten, weme- lend van aantrekkelijke bijzonderheden, opgave van banksaldi enz., togen de vertegenwoordigsters der Amerikaanse Huwelijksbureau's naar Argentinië en Zuid-Afrika om mannen te zoeken. De tijden gaan veranderen, dames In zuid-Afrika is dit op een rel van formaat uitgelopen. Mrs. Clara Lane heeft het aangedurfd om kris-kras de Unie door te reizen, jonge mannen te bewegen een Amerikaans meisje te trouwen en de Zuidafrikaners, die al zo modern zijn, dat ze meubelen en cos- tuums uit een geillustreerde catalogus kopen (evenals Amerikaansen) hadden er blijkbaar wel oren naar. Lach niet, mannen. Schrei niet, meisjes er is een beweging gesticht van Zuid afrikaners, die met een Amerikaanse in het bootje willen stappen. Is het een wonder, dat de Eva's van Kruger nijdig werden. Ze hebben enkele leden on aangenaam gemolesteerd en de rel heeft nog steeds geen einde. Voor- en tegen standers bewerkten elkaar met inge zonden stukken. Luister hoe B. Joubert uit Pretoria er over denkt „Dit is een feit dat 99 pCt. van ons meisjes vandaag net na die grootte van 'n man se bankrekening kijk en nie na se persoonlikheid en karakter nie. Mijns inziens is die Amerikaanse meisie ook intelligenter en mooier as ons z'n Die oorsese (overzeese) meisie is vir sover dit die huislike lewe be tref. verreweg die meerdere van die Suid-Afrikaanse. Bij hulle staan hulle eggenote nommer een. Sij belange is haar belange. Sij weet hoe om binne die inkomste van haar eggenoot te lewe en hulle is albei dood gelukkig." Joubert gaat verder en schrijft (we zul len het voor u vertalen) „Ik hoop, dat er zich nog honderden mannen bij onze beweging aansluiten en ik hoop, dat als ik weer met u in -verbinding treed, ik en een aantal van mijn collega's ieder met een zachtge- aarde, goed gemanierde en huiselijk Amerikaans „dametjie" aan onze zijde zullen staan." Of die Clara Lane ook de kunst der propaganda verstaat. Intussen regent het in de bladen van protesten en in gezonden stukken van gebelgde meis jes, gelukkige echtgenoten, enz. Japie Breyer uit Kempton Park schrijft in „Die Vaderland", dat hij „vreeslik geskok" is. Dit is een schande dat hier die edel dogters so sleg gemaak word. Die Afrikaner dogter koester geen voorliefde voor nagklubs en cocktails nie en nog minder verkies sy om haar self half naak op straat te vertoon. Die Amerikaanse modepop sal natuur lik mooier lijk, want zij moet elke dag 'n skoonheidsalon besoek. Die boere nooi kan nag pog met natuurlijke skoon- heidZo gaat men verder. Doch de huwelijksbureau's werken door. Import van Zuidafrikaanse mannen, ex port van Amerikaanse meisjes. Er zijn al heel wat van die „huislike" Ameri kaanse „skone" gelukkig gemaakt. Meisjes in Nederland, pas op voor mevrouw Clara Lane. Er is nu een dringende vraag naar Castella-kopjes ruilwaarde 8 pnt. Hillebons 2 bonnen ruilwaarde 3 pnt. Alb. Heijn-punten ruilwaarde 2 pnt. Wie kan mij er aan helpen Hier volgt weer eens een lijstje van hen, die nog voor punten bij mij ge noteerd staan, n.l. Mevr. H. voor 95 punten Rob P. voor 301/2 punten Mevr. B. Fl.-v. d. E voor 176 p. Hr. K. voor 2 punten Mevr. B voor 51 punten Mevr. R. H. K. voor 630 punten Zendt mij al je bons, welke je niet nodig hebt, je helpt er een ander mee. Ik noteer je voor punten, waarvoor je andere bons kunt vragen. Correspondentie. P. Zending ontvangen, waarde 84 pnt. Het gevraagde wordt je toegezonden. Tot de volgende keer Oom Henk Oplossingen van de puzzles uit de krant van 23 december 1. kraam - zacht - steen - droom - nicht - slaaf - mager - plank - graad - eland - paard - trein. Eendracht maakt macht. 2. Hij nummerde de zakken van 1 tot en met 10. Uit zak 1 haalde hij 1 rijksdaalder, uit zak 2 2 rijksdaalders enz. Zo had hij samen 55 rijksdaalders. Die moesten dus 55 maal het gewicht van 1 rijksdaalder wegen. Als het gewicht b.v. 3 gram meer was dan het moest zijn, dan was de derde zak vol valse rijksdaalders, want uit de derde had hij er 3 gehaald. 3. A is 6 B is 2 C is 3. En nu de nieuwe puzzles 1. aard - <Ja - - def - del - d^L - del - - der- - frert - jiT-gt - jtr- eerr- eih - feï - gen - gen - gpr - gon - grer- gpjS - juf - k«r - kut - latrd - )éf- locTs - man - vete - njeT - naaf' - ne - V&ti' - ryrf - pr"- - pen - slaap - ta - tat - Jertd - pet - b6 - ye - yjtf - yt - yjjs - jf - Van de bovenstaande lettergrepen moe ten 21 woorden gemaakt worden, die aan de gegeven omschrijving voldoen. De cijfers tussen haakjes geven het aan tal lettergrepen aan. 1. Provincie in Nederland (3) 2. Zonder einde (3) 3. Deel van een huis 4. Graansoort (2) 5. Deel van de dag (2) 6. Inhoudsmaat (2) 7. Gelijk (2) 8. Zwarte man (2) 9. Vaartuig speciaal in Ve netië 2 10. Niet dicht (2) 11Soort hert 2 12. Zuidvrucht (2) 13. Oude man (2) 14. Plant (3) 15. Blaasinstrument (3) 16. Werkzaamheid (2) 17. Sprookjesfiguur (3) 18. Plaats in Gelderland (3) 19. Bijenhouder (2) 20. Iemand van adel (3) 21. Meubelstuk (2) 2 punten 2. In een school waren 3 klassen. In de eerste plus de tweede klas za ten 85 kinderen. In de tweede plus de derde 75 kinderen. In de eerste plus de derde 80. Hoeveel kinderen zaten er in elke klas lpunt 3. Horizontaal 1Land in Europa. Verticaal Hoofddeksel Europeaan (mv.) Schrijfgerei Jaargetijde Naaigerei Vaartuig 8. Eten bereiden 9. Huid 2 punten Oplossingen komen in de krant van 27 januari en worden uiterlijk 24 janu ari ingewacht. 2. 3. 4. 5. 6. 7. Zakenrelatie van Al Capone werd rijk met alcohol Om vreemde lieden te ontmoeten moet ge aan de Rivièra zijn. Daar bruinen prinsessen en filmsterren, politici, lif tende Nederlanders en steenrijke Bra zilianen temidden van lieftallige typis ten, afgetobde huismoeders, brave bur gerlieden en avonturiers in 't kwadraat. Tot de laatsten hoort Jack Bilbo, die dezer dagen weer is uitgevaren met on bekende stemming. Hij is nimmer' in Nederland geweest en dat zijn schuit ,,De Brave Hendrik'' heet is puur toeval Al toen Jack Bilbo geboren werd begonnen de moeilijkheden, want op weg naar de dokter brak zijn vader z'n benen en de arts viel van de trap en liep een zware hersenschudding op. De verpleegster had bovendien verstek laten gaan. Z'n Duitse vader kwam zo doende in het hospitaal terecht en z'n Engelse moeder was stomverbaasd, dat het kind rooie haren kreeg. Precies 14 jaren hield Jack het bij zijn ouders uit. Toen pakte hij een bundel tje kleren in en toog naar Hamburg, het vreemde, wilde avontuur tegemoet. Als jong maatje kreeg hij een plaats op een kolensghip en de beginselen van de navigatie en wat dies meer zij werden hem ingeranseld. Nauwelijks was hij een prima zeeman geworden, die had kunnen opklimmen tot gezagvoerder van het prachtigste, drijvende paleis of hij koos de wal. In New-York ankerde hij vast, misluk te in een stuk of wat nette baantjes en verzeilde tenslotte in de dranksmokkel. Die bezigheid bleek hem uitstekend te liggen hij verdiende braaf wat duiten, droeg zijden overhemden en reed in dure auto's. Via een achterdeur kwam hij in de kringen van Al Capone, de chef van de Amerikaanse gangsters en spoedig stond hij met de „grote man" op vertrouwelijke voet. Hij zorgde er echter nauwlettend voor, nimmer ge compromitteerd te worden en toen Al dan ook zijn laatste veldslag had ver loren, ging Jack vrij uit. Nu werd hij kunstenaar en zijn eerste boek „Het leven van een gangster" maakte geweldige opgang, werd een best-seller en belastte zijn bankrekening op zeldzame wijze. Hij werd daarna herhaaldelijk door de politie aangehou den, omdat men vermoedde, dat hij een luitenant van Al Caplne was geweest. Bilbo en z'n schip „De Brave Hendrik" hebben een mooie tijd in Parijs doorge bracht. waar Jack schilderde, schreef en ook nog beelden boetseerde. Vaak kwam Orson Welles in de schuit een dubbele whisky drinken. Een an dere stamgast was de onlangs over leden decorateur Christian Berard. Daarna zakte hij via de binnenwateren af naar het zuiden om te stranden in de Rivièra, waar hij nachtbars ging be schilderen. We hebben hem opgezocht maar voor journalisten is Jack even zwijgzaam als zijn baard. „Ik kan niks vertellen, omdat ik dood ben. Ieder jaar ga ik naar mijn graf kijken, dat door brave lieden keurig wordt onderhouden. Als u Jack Bilbo wilt uithoren, moet u naar Spanje gaan, waar hij begraven ligt maar dode men sen zijn in het algemeen stierlijk ver velend en kunnen in de regel niet pra ten Ik ben Bilbo niet. Geloof me Ik ben slechts zijn geest, die zwerven, schilderen en varen moet." Inderdaad hoorde Bilbo dood te zijn. Maar ook zijn graf in Spanje is slechts het gevolg van een luguber spel. Toen 't hoofdstuk Al Capone uit was, was er voor Bilbo in Amerika geen aardig avontuur meer te vinden. Hij maakte dus al zijn harde dollars op en ging weer varen China, India, Zwe den, Australië, Zuid-Amerika, Grieken land. Tenslotte lachte het avontuur in Spanje, waar de burgeroorlog was uit gebroken. Hij vocht nu eens aan de ene - dan weer aan de andere zijde, juist zoals het toevallig uitkwam, werd bevorderd tot kolonel en hoorde op een goede donderdagmorgen, dat men ook een prijs op zijn hoofd had gesteld. Daarin zat muziek. Hij liet zich even „doden waarna een vriend de los prijs kon opstrijken, waarvan Jack na tuurlijk 50 percent kreeg, hetgeen ruim schoots voldoende was om in Barcelona een prachtige uitvaartdienst te orga niseren. De radiozenders van beide partijen hadden zijn dood officieel aangekon digd en er was dus geen vuiltje meer aan de lucht. Bilbo wilde nu het spel ten einde spelen en bestelde telefonisch een prachtige zerk voor zijn graf. Drie dagen later ging hij eens kijken of de leverancier de „dode" niet had bedro gen en zijn geest emigreerde vervolgens naar Engeland, waar hij een schrijfma chine huurde en weer begon te schrij ven, In z'n vrije tijd schilderde de geest en al na enkele jaren kon hij „De Bra ve Hendrik" kopen, een pracht boot. met een pracht verleden. N. P. C. SNEEUW OORZAAK VAN AANRIJDINGEN De sneeuw heeft ook Heiloo de afge lopen dagen parten gespeeld bij het wegverkeer. Zo hadden op de Wester- weg. tussen Regulierslaan en Frede- rikslaan, dinsdag twee aanrijdingen plaats. Doordat door opgewaaide sneeuw wei nig van de wegbreedte over bleef (de Westerweg is toch al smal) reden 's morgens twee auto's tegen elkaar. Het waren de personenauto van J. G. v. S. uit Bergen, en een kleine bestelauto van de bakker C. K. uit Heiloo. Door de sneeuwjacht zag men elkaar te laat. Het snel uitwijken van S. was toch nog te laat. Resultaat ernstige schade aan beide auto's. Enige uren later, een honderd meter verder, had een soortgelijk ongeluk plaats. De groentehandelaar S. uit Hei loo reed toen met zijn auto tegen een kolenauto van de firma S. uit Alkmaar! Ook hier viel alleen materiale schade te constateren, zij het in meer beperkte vorm. UITGESTELD De gezellige bijeenkomst van de Vrou wenbond van de Partij van de Arbeid die voor jongstleden dinsdagmiddag was vastgesteld is door verschillende omstandigheden uitgesteld tot dinsdag 24 januari a.s., op dezelfde tijd en plaats (half drie, Wfllibrordusweg 2). Naast de voordrachtkunstenares mevr. Portegies zal spreken mevr Steert-Brou- wer, oud-wethoudster van Purmerend. 5 6 8 2 4 7 9 1

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1952 | | pagina 5