§91 t KINDERHOEKJE RUILBEURS 2 DECEMBER 1955 Oplossingen van de puzzles uit de krant van 18 november. 1. Baard - regen - dalen - kroot - stoof - koets - breed - smaak - kaart - kraam - drank - Duits - wasem - schep - haard - buren - telen - reeds Belofte maakt schuld. 2. In een 3-hoek kan je 20 dia gonalen trekken. 3. Poeldijk Schiedam Oisterwijk Susteren Middenmeer Zuidlaren Bijna iedereen had bij de plaatsnaam Oisterwijk Oosterwijk opgeschreven. Dit is ook goed gerekend. Nieuwe puzzles 1. Vul de volgende spreekwoorden aan. Zoals de waard is Eigen haard is Men moet het ijzer Boontje komt om UITKIJKPOST Beter een half ei Als het kalf verdronken is In het land der blinden is De eerste klap is Hoge bomen Beter ten halve gekeerd dan 3 punten 2. Hoever gaat een eend het water in. 1 punt 3. x x vertrek niet sterk twee maal vervoermiddel lichaamsdeel vroeger straf werktuig op school x groet langs de waterkant x huisdier x niet vroeg Bij juiste invulling komt er op de kruis- jeslijn de naam van iemand, die iets met deze tijd te maken heeft. 2 punten Oplossingen komen in de krant van 16 december en worden uiterlijk 12 de cember ingewacht. Verschillende inzenders van bons staan bij mij nog genoteerd voor een aantal punten, waarvoor zij graag de volgen de bons willen ontvangen n.l. Hillebons v. d. Plaats-bons Castella-kopjes Wie helpt mij aan deze bons, opdat ik de vragers kan helpen Ook heb ik nog in voorraad 104 bons waarvoor een compleet aantal plaatjes voor het mooie Planta-Atlas-album kan worden besteld. Dit album met de vele mooie landkaarten is toch een nut tig geschenk voor de kinderen, zeer leerzaam. Voor slechts 26 punten ont vangt men het complete aantal bons. Voor hen, die nog steeds voor pun ten genoteerd staan een wcnU ogj. aal, hieraan eens aandacht te schenken. Aangeboden Ruilwaarde Planta atlas 4 plaatjes 1 punt Leeuwenzegel 2 plaatjes 1 punt van Nelle 25 pt. 10 punten de Vries 3 punten 2 punten Niemijer 2 punten 10 punten Midreiza cheque (f 2,50) 1 punt Choc. Historia 4 bonnen 1 punt Margarine Wapen van Alkmaar 4 bonnen 1 punt Blue Band (sportboek) 4 pl. 1 punt Quaker 3 punten 1 punt Gevraagd Hille Beschuit 2 bonnen Castella-kopjes Oxo 2 punten D.E. 10 punten A.H. 1 punt Smith 10 punten Lassie figuurtjes i 1-2-3-waspoeder niet bekend, v. d. Plaats bons niet bekend. Swift zeep- en schuurpoeder kend. Teo 4 punten R. P. Je zending ontvangen. Waarde 31 punten. punten punten 1 punt punten punten punten punten niet be- 1 punt DE ST. NICOLAAS-PUZZLE VOOR DE JEUGD Zeer veel oplossingen van de krui?- woordpuzzle zijn bij ons binnengeko men. Het is zelfs zo groot dat we hebben gemeend niet met één prijs te moeten volstaan. Daarom zullen er 3 winnaars zijn die al naar de grootte der prijs dus le, 2e en 3e een stel cho coladeletters thuisbezorgd krijgen op St. Nicolaasdag. De winnaars worden volgende week in onze krant bekend gemaakt. Deze hebben dus maandag hun choco ladeletters thuis gekregen, le prijs de grootste2e prijs en 3e prijs iets kleiner. GESLAAGDE U.L.O. AVOND De U.L.O. schoolvereniging N.I.O. hield zaterdag in „De Rustende Jager" een bonte avond die praktisch alleen door jongeren werd bezocht. Na een zeer vlot openingswoord door Jan Eykelboom, waarin hij vooral de genodigden welkom heette, zongen de leerlingen van de 1ste klas, onder lei ding van de heer Tabak het clublied van N.I.O. waarvan de tekst is van onze plaatsgenoot Nico Splinter. Zij^ werkten ook een aardig program ma tje af. De jongens en meisjes had den er zichtbaar plezier in. Vooral in het liedje waarvan bij elk couplet een woord weggelaten moest worden. Van het meer serieuze deel willen we zeer gaarne noemen „Sur le pont d Avignon en „Die winter ist vergangen". Er waren' een cweetai sKercnen n.i. Baby-sitters" en „Bromfiets". Voor al de eerste was kostelijk vooral toen twee jongens (Henk Uijterwijk en Piet Stoffers) elk met een kinderwagen op het toneel kwamen, in iedere wagen een „baby" (inclusief melkflesjes) van ongeveer 13 jaar. Vierhandig pianospel werd gegeven door de heer P. Tabak en Jan Eykel boom, vooral de „Marche Militaire" van Schubert werd goed gespeeld. Voor de pauze zagen we goede goo chelkunst van de oud-leerling Wim Uytenboogaart, hij had daar veel suc ces mee. In het tweede deel van de avond werd een 1-acter opgevoerd, het was „Joop ter Heul" van Cissy van Marxveldt en geregisseerd door de hr C. Tensen. Dit van boek tot toneelwerkje bewerk te stuk had veel succes. Trudie de Munk gaf een vlotte ver tolking van de titelrol en droeg daar door veel bij tot dit succes. Inge Sietsma (Julie) wekte de lachlust op met haar geestige opmerkingen. De Jopopinoloekico-club, ook in het boek een leuke groep, zorgde dikwijls voor de juiste stemming. Kees, soms een beetje verlegen, (Nico Bruin), Papa ter Heul (Harry Wij- chers) en Dr. Schmidt, leraar H.B.S. (Hilbert Boxem) speelden met veel overgave en goede rolkennis. Tot slot van de avond was er een ge zellig bal met muziek van het „Palla dium Quintet". ZEER EERW. HEER J. v. MLUYEN WERD 73 JAAR Dinsdag vierde de Zeer Eerw. Heer J. v. Muyen zijn 73e verjaardag. De koster had het altaar met bloemen getooid en een rijk waslicht voltooide de stemming rondom de jarige. De schoolkinderen hebben hem in de H. Mis van 8 uur toegezongen. Kerk en Armbestuur maakten hun opwach ting,. Ook de parochianen lieten zich niet onbetuigd. DOVES MEISJES EN DAMES TURNDEN IN AMSTERDAM De uitgestelde wedstrijd Amsterdamse Turnkring-Turnkring Alkmaar en om streken had j.l. zondag in de Amster damse Turnhal plaats. Het waren de keurploegen meisjes, jongens, dames en heren die elkaar op sportieve wijze bekampten. Bij een vorige ontmoeting in Alkmaar waren de hoofdstedelingen behoudens hun herenploeg, sterker. In het afgelopen jaar is er door de leden van de „Alkmaarse" keurploegen hard geoefend. Men wilde revanche nemen maar de Amsterdammers hebben ook niet stil gezeten. Zo wist men bijvoorbeeld dat bij de heren en de dames een flink aantal turnsters aanwezig was, welke door de Alkmaarse gymnasten als machtige tegenstanders werden aan gezien. Zo bijvoorbeeld in de Amster damse ploeg de dames Nel Laarakker, Jopie Cox en Hetty Burgess, deeluit makend van het Nederlandse keurcorps en die ook in de demi-finale, in Amers foort, om het kampioenschap van Ne derland, vooraanstaande plaatsen inna men. In de Alkmaarse ploeg waren de meest op de voorgrond tredende turnsters on ze plaatsgenote Thea Beekman en Loes v. d. Deure. Onder de 6 uitverkoren turnsters be hoorde ook 't Doveslid Annie Snaauw. De Amsterdamse dames staken met kop en schouders boven de Alkmaarse uit. Met 453.5 tegen 426.5 pt. Thea Beekman was van de laatsten de beste, zij bereikte 88.8 pt en daarmee de 4e plaats in het persoonlijk klasse ment. Annie Snaauw de 10e plaats met 80.9 pt. Thea's beste oefening, ringen, leverde ook prachtige punten op. Brug met ongelijke leggers was eveneens uitste kend en achtereenvolgens paarden sprong met hoge plank, evenwichtsbalk en paardsprong met lage plank. Op de evenwichtsbalk had Thea wat pech. Bij de opsprong viel zij terug wat 2 pt. kostte. Zij voerde de oefening V mi, -ir-tHjrtn uê zweerstand in dcc oefening was prachtig. Thea is nog altijd wat zwak op het nummer paardsprong met lage plank wat uit het cijfer ook nu weer blijkt. Annie Snaauw werkte haar vrije oefe ning uitstekend af en bereikte de zelf de hoogte als Thea. Van de meisjesgroep van de Turnkring Alkmaar bestaande uit 6 meisjes, wa ren er 4 turnsters uit Heiloo, Doves- leden. Het waren Lineke Majolée, Lu- cienne Roozendaal, Sjaan Snaauw en Liesbeth Piekart. Het viel weer op dat de eerste drie vrij constant werkten, achtereenvolgens paardsprong, brug ongelijke leggers, vrije oefening, evenwichtsbalk en rin gen. De vrije oefening van Lucienne Roozendaal en Lineke Majolée waren prima en werden gewaardeerd resp. 19.6 en 19.4 pt. (max. 20 pt.). Sjaan Snaauw s beste oefening was de vrije oefening met 18.2 pt. Lineke Ma jolée bereikte met een fraaie paard sprong het hoge cijfer 9brug met ongelijke leggers 18 pt. In dit team nam het Alkmaarse meisje Greetje Stadegaard een bijzondere plaats in. Zij was uitstekend met brug met ongelijke leggers en aan de ringen Liesbeth Piekart's oefening aan de brug met ongelijke leggers lukte niet en de spreidafsprong van de ringen had een valpartij ten gevolge. Ze liet te laat los. Haar linker pols kwam in de knel, zodat onderzoek in het Wilhelmina ziekenhuis wenselijk werd geacht. Het liep gelukkig goed af. De „Alkmaarse" meisjes wonnen met 398.8 pt., de Amsterdammers kreqen 392.1 pt. Individueel waren de resultaten als volgt 1. Lineke Majolée (Alkm.) 81,2 pt. 2. Greetje Stadegaard (Idem) 80.3 pt. 3. Lucienne Roozendaal 80 pt. 4. C. Jochim (Adam) 78.7 pt. 5. H. Zwart (Idem) 6. B. Pipping (Alkmaar), 7. L. Stolk (A'dam), 8-9 Sjaan Snaauw Alkmaarx" -"-«'X (A'dam) 10. A. te« FasHfAclam)11. C. de Leeuw (Idem) en 12. Liesbeth Piekart (Alkmaar). De voorzitter van de Amsterdamse turnbond -■-Q" Wieringen, heeft de leidster van de .fAlkmaarse" meis jes, mej. R. v. Geene geluk gewenst met het behaalde succes. -VA Thea Beekman in een voortreffelijk uitgevoerde zweefstand op de even wichtsbalk tijdens de turnwedstrijden te Amsterdam. Cliché welwillend, afgestaan door ,,Het Vrije Volk" te Amsterdam. AFSCHEID WERD GENOMEN Vorige week zondag namen de leden van de Rederijkerskamer ,,'t Ontluiken de Roosje" afscheid van de fam. Oets. De heer H. Lamar heeft daarbij ge wezen op het vele werk van de heer en mevr. Oets voor de vereniging. Mevr. Oets was lange tijd penning meesteres en toen dat nodig bleek, eni ge tijd een goede presidente. Hen werd het allerbeste toegewenst in hun nieuwe woonplaats Utrecht. X X X X vV

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1955 | | pagina 3