GIJS DE PEUR BOERMA's Onze feuilleton: UITKIJKPOST 2 30 MAART 1956 SCHOENEN MET RUIMTE SCHOENHANDEL EN REPARATIE-INRICHTING Raadhuisweg - Tel. 2321 BOND VOOR STAATSPENSIO- NERING HIELD ALGEMENE VERGADERING Nieuwe wet, van historische betekenis De nieuwe wet, regelende de ouder domsvoorziening, die vorige week door de 2e Kamer is aangenomen, is van grote historische betekenis, aldus de heer Joh. de Vries, de waarnemend voorzitter van de Bond voor Staats- pensionering op de algemene vergade ring, maandagavond in het Dorpshuis gehouden. In het rijke Nederland van voor 1940, was een goede oude-dag-voorziening niet mogelijk, zo ging de heer De Vries verder. Na de tweede wereldoorlog, met tal van problemen, bleek de uitvoering van een wet, regelende de ouderdoms voorziening wel mogelijk. Wij mogen dankbaar zijn dat dit mo gelijk is geworden door het doorzet tingsvermogen van een aantal rege ringsautoriteiten, maajr ook door het werken van onze plaatsgenoot,, de heer J. A. Berger. Ook al is aan onze wens, een premie- vrij staatspensioen, nog niet voldaan, we mogen toch tevreden zijn. Teleurstellend is het dat de grote ge beurtenis van vorige week geen aan leiding mocht zijn voor een grotere be langstelling voor deze vergadering (er waren een 15-tal leden aanwezig). De belangstelling voor onze bond be perkt zich helaas tot de boven-60-jari- gen, zo sprak de heer De Vries. De jeugd gelooft het wel. Spreker keerde zich tegen een artikel in het blad van de Bond waarin op een nog al demagogische wijze werd gesuggereerd dat wanneer men maar de hoge inkomens aanpakte, men in Nederland meer kon doen voor de ou den van dagen. De heer De Vries stel de vast dat ook de bond de uitkeringen, zo als ze nu geregeld worden, te laag vindt. Maar, deze zijn thans economisch verantwoord. Het anders voor te stel len is in strijd met de werkelijkheid. Wij dienen ons thans ook als Bond te bezinnen op de huisvesting van de ouden van dagen, de vrije-tijd-beste- ding ènz. De secretaris, de heer P. A. Holtes, bracht de jaarverslagen 1954 en 1955 uit. Mevrouw Krom-Kieft, penning- meesteresse, deed enkele mededelingen over de financiën, hieruit bleek dat ondanks de grote kosten aan de feest avonden er een batig saldo was. Bij de bespreking van de beschrijvings brief voor de algemene vergadering, in Amsterdam op vrijdag 6 april, bleek dat de Federatie Alkmaar, de heer Joh. de Vries kandidaat heeft gestelc voor het hoofdbestuur, in de vacature van wijlen de heer Visser uit Purmer end. Afgevaardigden voor deze verga dering zullen zijn de heren P. A. Hol tes en D. Veen. De vergadering benoemde in de vaca ture van wijlen de heer M. Nierop, de heer Jac. Beemster. Bij de. rondvraag Werd onder andere de vraag gesteld waarom de bond niet is gevraagd zitting te nemen in het voorlopig comité, ter stichting van een verzorgingstehuis. Voorts werd de op merking gemaakt dat de kosten van pension in zulk een tehuis zo laag mo gelijk zullen dienen te zijn, anders zou den zij, die er gebruik van moeten maken, er niet voor in aanmerking ko men. Uit de vergadering werden deze opmerkingen beantwoord o.a. dat de bouwkosten voor een groot deel be palend zijn bij'de vaststelling van de pensionprijs en dat geen verenigingen zijn uitgenodigd zitting te nemen in het organiserend comijié. De suggestie, uit de vergadering, van de bond een politiek instrument te ma ken, om het priemievrij staatspensioen te bereiken, moest de voorzitter met kracht van de hand wijzen. De bond zou zich zelf verzwakken immers de 200.000 leden, welke de bond telt, zijn mensen van verschillende politieke en godsdienstige overtuigingen. JAN P. STRIJBOS IN HEILOO Prachtige filmopnamen werden vertoond Jan P. Strijbos was woensdagavond in Heiloo. De Natuurbeschermingswacht hield in de aula van de Stichting een bijeenkomst waar deze natuurkenner bij uitnemendheid sprak bij de door hem zelf geprojecteerde films van een zwerftocht door Zuid-Afrika en de Py reneeën naar Andorra. De Natuurbeschermingswacht Hqiloo had Zeker grotere belangstelling ver wacht op deze bijzondere avond. Nu waren ongeveer een 250 personen aanwezig. De voorzitter Chr. v. d. Graaf opende deze avond en zei dat over enkele we ken de groep Heiloo vijf jaar bestaat. De kinderziekten zijn voorbij, thans is er een hardwerkende groep met een actief bestuur. In de afgelopen vorstperiode is er grote medewerking geweest bij de grote in zamelingsactie voor de vogels. Speciaal bracht de heer De Graaf dank aan de schoolkinderen en de Coöperatieve broodbakkerij „Alkmaar". Door deze actie is de vogelbescherming in het midden van de belangstelling gekomen. Voor de jeugd kon hij een verheugen de mededeling doen. Op nog nader vast te stellen dag en plaats zal de Amster damse boswachter Brander, voor hen een filmmiddag verzorgen, waarin films vertoond zullen worden van het Am sterdamse bos. Hierna was het woord aan de heer Jan P. Strijbos. Op de hem bekende duidelijke en deskundige wijze, vertelde hij over zijn zwerftocht door Zuid- Frankrijk. Deze tocht werd onderno men vanuit Frankrijks tweede stad Lyon en ging langs de Rhone naar het middenlandse Zeegebied. Vooral liet hij met een aantal prachtige kleuren films de rijke flora en fauna zien. Zo zagen we een grote kolonie flamin go's. Vanuit zijn schuiltent observeerde Strijbos tal Van vogels van dichtbij. Bewondering kregen wij voor de wijze waarop de buidel-mees z'n nestje bouwt In het tweede deel van de avond nam deze natuurkenner zijn gehoor mee door de Pyreneeën naar Andorra. Tenslotte reisden we met Strijbos"dwars door Frankrijk en liet hij nog opnamen zien van de kathedraal van Reims. Dank werd gebracht aan de spreker voor de mooie avond, die werd bijge woond door wethouder Rus. HEROPENING VAN WINKELS Deze week zijn er wederom nering doenden die de winkels waarin ze voor heen hun klanten moesten ontvangen door uitbreiding een verbetering heb ben doen ondergaan. Het zijn J. Bakker's Radio- en Tele- visiehandel en de heer Bus, eveneens in Radio, Televisie en aanverwante ar tikelen handelend. Beide zaken zijn door deze vertimmering ten zeerste in waarde vooruitgegaan, dit dan in hoofd zaak bedoeld als de waarde die men moet hechten in het ontvangen van cli ënten en de gelegenheid hen iets te demonstreren in de zaak. Radio Bakker en Radio Bus, wij wen sen u beiden veel succes met deze uit breiding. BRANDJE HAD ERNSTIGE GEVOLGEN KUNNEN HEBBEN Een brandje, donderdagmorgen bij de familie Jonkman aan de Kennemerstr.- weg, had ernstige gevolgen kunnen hebben. Toen de gealarmeerde brand weer verscheen, bleek dat door kort sluiting brand was veroorzaakt. Door ouderdom van de leiding was dit ontstaan. Met wegscheuren van behang en houtwerk kon erger voorkomen wor den. Er ontstond echter ernstige scha de, ook aan het plafond. BONDSDAG De provinciale jeugddag (bondsdag Noord-Holland van het meisjesverbond C.J.V.F. en het C.J.M.V.wordt op 2e paasdag in West-Friesland gehou den en wel in de meer dan 600 jaar oude stad Enkhuizen. Het begint om 10.45 uur in de Wes- terkerk met een openingssamenkomst. Na de mars en de koffiemaaltijd begint om 1 uur de middagbijeenkomst, waar in de bondsrede zal worden uitgespro ken door mej. Ds. H. B. Neeling, ter wijl medewerking verleend wordt door de mandolineclub „Concordia" met zang en muziek, de chr. sportvereniging „Dindua" en de drumband van deze afdeling. Door het C.J.M.V. jeugdwerk uit Den Helder zal 't lekenspel „Chris tus triomphater" worden opgevoerd. Om 4 uur is er een excursie naar het bekende Zuiderzee-museum. Verder be staat ook gelegenheid tot een bezoek aan het stadhuis en het waaggebouw. Tot slot is er een jeugddienst om 6.30 uur, waarin zal voorgaan de plaatselij ke predikant ds. J. A. Visser. (7) Bij haar verschijning buiten op het erf sprong de hond vrolijk tegen haar op. „Kalm, Bello, ja, je bent braaf een brave hond, hoor, hier dan, even stoei en," een spelletje dat zich elke morgen herhaalde. „Nee, nu is het uit, het vrouwtje heeft geen tijd meer." Zij richtte zich op en zoog de frisse morgenlucht in. „Hè, lekker weer, Bello." De hond, die Zijn naam weer hoorde noemen, wilde opnieuw beginnen. Ze weerde hem ech ter af en wipte met een „Braaf buiten blijven" naar binnen. „Ziezo, moeder, heerlijk weertje." „Ja, net als gister, moet je thee „Ja, graag. Vader de plas al op „Al vroeg, ja, vijf uur. Heeft Willem je niet wakker gemaakt „Nee, 'ik heb hem niet gehoord. Dat is dan maar een kort nachtje voor vader geweest. Was hij laat thuis „Ja, het was haast twaalf uur, heb je helemaal niets gehoord Hierbij keek ze haar dochter gespannen aan. Deze at rustig verder. „Nee, ik heb zeker nog al vast geslapen. Was hij weer „Ja, dat hoef je niet te vragen, zoals gewoonlijk dinsdags." Hier stokte het gesprek, totdat Marietje opstond, op de klok keek en zei „Het is nog vroeg, dan kan ik nog mooi mijn fiets even schoonmaken." „Nee, Marietje, blijf nog even zitten, ik had je nog wat te vragen." „Wat is er dan, moeder, moet ik een boodschap voor je doen of moet ik wat meebrengen Daar zij op deze vraag niet direct ant woord kreeg, keek zij haar moeder ver wonderd aan, die besluiteloos in haar stoel zat en ten slotte zei „Nee, dat,t niet, het gaat over jezelf." Marietje, nu opmerkzaam geworden, nam opnieuw aan de tafel plaats enJ vroeg op aanmoedigende toon „Is erl wat bizonders, moeder „Ja, kind, zie je, ik kan altijd zo moei lijk met jou over die dingen praten. Ik had zo graag geweten, hoe het nu ei genlijk met Rinus staat." Marietje's gelaat betrok en zij ant woordde „Maar moeder, moet je daar nu op de vroege ochtend over begin nen, hoe zou het staan, net als altijd, hoor." „Nee, je weet wel wat ik bedoel. Ik zie hem zo weinig meer hier, hebben jullie wat gehad „Gehad, nee, wat zouden we gehad hebben. Dat hij niet meer komt moet hij zelf weten, hij hoeft voor mij niet weg te blijven." „Maar, Marietje, je weet toch, dat hij alleen voor jou hier komt en dat hij „Ja, dat weet ik nu zo langzamerhand wel, moeder," viel Marietje haar onge duldig in de rede. „Spreek je hem dan helemaal niet meer ondervroeg moeder verder. „Zeker, waarom niet „O, dus jullie hebben geen ruzie ge had „Ruzie, waarover zouden wij ruzie heb ben Altijd dat gezeur over Rinus, als u anders niet heeft, dan smeer ik hem, hoor." PREDIKBEURTEN Ned. herv. kerk Goede vrijdag, 7.30 uur, Ds. Bloemhoff Bediening Heilig Avondmaal. Ie Paasdag, 10 uur, Ds. Bloemhoff Ned. herv. evangelisatie Goede vrijdag 7.15 uur Ds. Spruit van Amsterdam le Paasdag, 10 uur Ds. Dönszelmann van Amsterdam 2e Paasdag, 10 uur Ds. Alma van Amsterdam Gereformeerde kerk 8.30 uur Ds. A. M. Boeijinga 3.30 uur Ds. C. von Meijenfeldt 2e Paasdag geen dienst. Lokaal vergadering, Holleweg 97 V.m. 10 uur Breking des Broods N.m, 5 uur Bediening des Woords R.-K. KERKDIENSTEN St.-Willibrorduskerk, Westerweg 265. Zaterdagavond 10.30 uur, Paaswake Op zondagen en verplichte feestdagen zijn de kerkdiensten 6.45 8.- 9.15 uur Hoogmis en 10.45 uur. In de week 6.45 7.25 en 8 uur. ZONDAGSDIENST DOKTERS De zondagsdienst voor dokters wordt op le Paasdag waargenomen door: Dr. v. Hoolwerff. telefoon 3887 2e Paasdag door Dr van Oppen, Telefoon K 2205-272 WIJKVERPLEGING „HET WITTE KRUIS" Beide Paasdagen Zr. Polling, Kennemerstraatweg 314. BURGEL1JKE STAND Geboren Henricus Petrus Antonius, z.v. P. W. van Zeist en G. J. C. Kroon Johannes Jacobus, z.v. J. Bakker en J. M. v. d. Molen Catharina Margaretha, d.v. C. Vrouwe en J. W. Bening Aaltien, d.v. F. D. Hibma en E. On rust Wilma, d.v. W. Peppinck en M Jon ker. Overleden Barend Klok, oud 75 jaar, gehuwd met T. de Kuijper Barbara Stammes, oud 66 jaar, wed. van D. v. Weelderen 'Lourencie -van Putten, oud 85 jaar, wed. van P. Bakker Antje Kok, oud 83 jaar, wed. van P. Groot Adriana Petronella van Beek, oud 72 jaar, gehuwd met P. van Maarleveld. Ondertrouwd Nicolaas Simon Zijm en Cornelia van Zeist. Gehuwd Frieda Bos en Hendrik Jacob Eelman. GEVONDEN VOORWERPEN 1 rode dameshandschoen, 2 kolenzak- ken, 1 lederen handschoen, 1 dames handschoen, 1 gladde ring, 1 zwarte dameshandschoen met kettinkje, 1 huis sleutel, 1 hakbijltje. VOOR DE FEESTDAGEN 500 gram Rollade vanaf f 2, Karbonade vanaf f 1,70 Metworst f 1,30 Leverworst f 0,75 Bloedworst f 0,75 Als extra Reclame 200 q Poulet VOOR 6 TENEN, VOOR DAMES EN HEREN

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1956 | | pagina 2