s% KINDERHOEKJE RUILBEURS UITKIJKPOST 4 3. H (C 6 APRIL 1956 (Vervolg van pag. 1) „DE FORESTERS" 10 JAAR Werd in 1946 het gemeentelijk sportter rein aan de Kennemerstraatweg betrokken, men moest dit twee jaór later verlaten toen de kermiswagens tijdens de opbouw het speelveld grondig vernield hadden. Na veel zoeken was het de heer Muis die bereid was een gedeelte van zijn land te genover de R. Hondsbosschelaan als voet balterrein te verhuren en werden er bij de fam. Pater provisorische kleedkamers ingericht. Toch bleek dit terrein niet ge schikt (.e zijn en zo werd het oude terrein'"' aan de Kennemerstraacweg weer gehuurd en mét de hulp van een groot aantal leden geheel geëaliseerd en van een,.rtfeuwe gras mat voorzien. De kosteq.-hi'ervan kwamen dicht bij de vierduizend gulden maar een graszoodcertificatén-actie en een tweetal verlotingen ...brachten een ruime tweedui zend op,■''terwijl een tweetal particulieren nog bélangrijke renteloze voorschotten ver strekte. De opening van dit gerestaureerde veld geschiedde door een wedstrijd van Alkm Boys 1 tegen een sterk militair-elftal, de grote sensatie was, dat dit elftal een mili tairekapel met een drumband had meege bracht. Het vertrek naar „De Egelhoek" waar de Foresters nu hun home hebben, is nog van recente datum en reeds uitvoe rig in ons blad gememoreerd. Het spreekt vanzelf dat in het bestuur ook vele mutaties hebben plaats gevonden. In 1928 trof de Foresters een zwaar verlies coen hun voorzitter tijdens een bezoek aan het terrein plotseling kwam te overlijden. Hij was het toch die, temidden van dé jeugd, een ideaal gevonden had en zijn zwakke gezondheid ten spijt had deze bij alle leden zo geliefde voorzitter1, zijn ver eniging op voorbeeldige wijze door het eerste moeilijke begin' heen geholpen. Dat zijn verscheiden grote verslagenheid te weeg bracht sprak vanzelf. Om zijn herinnering levendig te houden werd er besloten een jaarjijks tournooi te Houden en hieraan zijn naam te verbinden. En zo kennen wij nu al acht jaar het Willem Bruul-tournooi dat steeds voor dé aanvang van het nieuwe seizoen wordt gehouden. Een wisselprijs naar de eerste voorzitter van de Foresters genoemd werd reeds gewonnen door Alkmaar, Zeevogels, De Foresters, Kaagvogels, Flevo, Schin kelhaven, Hollandia en De Foresters. De Heer M. Vos werd voorzitter, Chr. van Dijk secretaris, P. Greeuw penningmeester, F. Vasbinder was al eerder vervangen door W. Wastervall. Na enkele maanden reeds werd de heer Jb. Koomen tot voorzitter verkozen. On der zijn leiding kwam de vernieuwing van het terrein aan de Kennemerstraatweg ge reed en werd er twee jaren achtereen een revue opge'yoerd die geheel door eigen le den werd verzorgd. Ernstige meningsverschillen tussen het be stuur en de jeugdcommissie waren de oor zaak dat het Forestershuis op zijn grond vesten stond te schudden. In een zeer be wogen ledenvergadering verdwenen er zes van de zeven bestuursleden. Het nieuwe bestuur dat gekozen werd was als volgt samen gesteld Jb. Reek voorzitter, W. Molenaar secretaris, P. Greeuw penning meester, D. Koorn, C. Affourtit, C. de Graaf en J. Roos. Het was voor dit nieuwe bestuur een moeilijke opgave om de uit twee partijen bestaande vereniging weer de nodige rust te brengen. De prestaties van het eerste elftal waren in neergaande lijn en er dreigde een twéede neutrale voet balvereniging te verschijnen. Een uitste kend bindend element was de oprichting van het wekelijks verschijnend cluborgaan, waarvan de nieuwe voorzitter de promo tor was en langzamerhand kwam er weer rust in de Foresters. Bestuursmutaties ontstonden er weer toen eerst de penningmeester zijn functie neer legde, kort daarna de voorzitter en toen nog de secretaris. Doch ook deze tegen slagen kwam „De Foresters" weer te bo ven. Het belangrijke werk was immers ge reed, de financiële positie was kerngezond de uitbouw van de vereniging kon worden voortgezet. Wel is het aantal senioren elftallen met twee verminderd, doch me: 3 senioren, 2 junioren, 3 aspiranten en 4 welpenelftallen is de mogelijkheid aanwe zig om de toekomst, ten opzichte vak het vervangen van spelers die in verband'.mec hun leeftijd hun voetbalschoenen opner gen, met vertrouwen tegemoet te zien Er heeft in De Foresters weinig verloo] van leden plaats gevonden. Overschrij ving naar andere verenigingen kwam spo radisch voor, of het moest al zijn door vertrek uit de gemeente. Het gezegde éénmaal Forester altijd Fores ter is zeker van toepassing op de than: 10-jarige jubilaris. Dit kan ook niet anders. De Foresters is één grote vriendenkring geworden waar de sport niet altijd op het eerste pian staat, maar waar aan andere öntspanning~öok de nodige aandacht wordt besteed. Een aïhysementscommissie zorgt regelmatig voor èiubavonden, terwijl cu. jaarlijkse St.-Nicol^asayond, die nu uk sluitend door de jeugdafdeling wordt ge vierd, (in de eerst? jaren ook door senio ren) een traditie/is geworden. Toch na men de senioren' het eerste bezoek dat de Spaanse Bisschop in 1947 aan hen brachi niet zo serièus en met grote teleurstelling moest de grijze Sint toen constateren dat er leden waren die aan de echtheid vc zijn baard twijfelden. De bezoeken die hij in de volgende jaren bracht waren voor hem dan ook veel plezieriger. De Foresters bestaan nu 10 jaar. Voor hen die het wel en wee vanaf het eerste begin hebben meegemaakt een lange tijd, maar toch is zij in de rij van de talloze voetbalverenigingen nog een zeer jong broekje. Maar zij is in deze 10 jaren niet onopgemerkt gebleven, niet alleen in onze gemeente maar ook daarbuiten. Zij hebben zich doen kennen als sportieve tegenstanders en als goede gastheren voor de verenigingen die zij op, haar terreinen ontving. z' De publieke belangstelling die evenwijdig gaat met .de prestaties van het eerste elftal laat niets te wensen over en nimmer hoor. men op het terrein de wanklanken waar de kranten elke/week melding van maken. In eeh keurig/ verzorgd jubileumnummer, waarjn wij van de z.g. oude garde geen enkeje bijdrage vonden, heeft de burge meestér en andere vooraanstaande perso nen Hit de onderafdeling van de K.N.V.B. kenbaar gemaakt wat een voetbalvereni ging in een gemeente betekent en welke taakzij heeft in het spel en ^ontspanning ih déze wereld van „moeten". Wij geloven dat „De Foresters hieraan voldqet, en wij kunnen de initiatiefnemers tot hét oprichten van „De Foresters" niet dankbaar genoeg zijn dat zij in de moei lijke na-oorlogse jareij tot dit besluit kwa men. Zij kunnen met voldoening op de afge lopen jaren terugzien en trots zijn op het bereikte. Wij, die deze 10 jaren met meer dan gewone belangstelling het vele werk wat door een grote groep van leden is ver richt, koqden waarnemen, komen in de verleiding namen te noemen die aan het nu bereikt? resultaat hebben meegewerkt. Maar wij zullen dit niet doen, omdat wij weten dat deze werkers nimmer naar enige publiciteit hebben gestreefd. Velen van hen zijn op de achtergrond ge raakt, anderen uit de gemeente vertrokken, maar de prestatie die zij geleverd hebben, is voor hen die nog slechts enkele jaren lid zijn, van dien aard geweest dat deze werkelijk in het z.g. „opgeschudde bed zijn gekomen. Morgenavond zullen De Foresters hun 10- jarig bestaan met een feestavond vieren. Er zullen veel ou$e herinneringen worden opgehaald en de Vjolijt zal wel aanwezig zijn. Wij wensen hen vanaf deze plaats geluk met haar jubileum en besluiten met haar toe te wensen dat het eerste elftal er in zal slagen het bestuur het mooiste geschenk te geved, n.l. het kampioen schap van haar afdeling. DE FORESTERS Oplossingen van de puzzles uit de krant van 16 maart. 1. Paarden die de haver verdienen krijgen ze niet. Terwille van de smeer likt de kat de kandeleer. Wie wind zaaic oogst/storm. Stille wateren hebben diepe gronden. Gissen doet missejy: De laatste loodjes wegen het zwaarst. Blaffende honden bijten niet. Eigen haard is goud waard. Wie 't eerst komt, wie 't eerst maalt. De morgenstond heeft goud in de mond. Gestolen goed gedijt niet. Nieuwe bezeqis vegen schoon. 2. B A Li ARE LEK Nieuwe 1. laten, die is nu niet nod/Trisaar er zal de komende weken nog wel gewerkt moe ten worden om de jtonditie vary het elftal te verbeteren. Voor de aanvang/mocht aanVoerder Kos- sen van Schoori bloemeiy in ontvangst nemen, in verbajnd met het 10-jarig be staan van de rdpdbroéken. Er was ondanks Hé* kou nog veel publiek, bestuur er op wijzen, dat het stoeien en ravotten van de jeugd tijdens de wedstrijd voor het publiek hin derlijk is. Men houdel de jeugd die zich hieraan /schuldig maaktj buiten het terrein en tijdens de rust van? het speelveld, het zal de sfeer ten goe^e komen. H.S.V. VERLOOR WAN WIJK a. ZEE iOORL 5—0 De vorige week, t<5en een verslag van de wedstrijd De ForéstersDuinryinders door plaatsgebrek niét geplaatst /on worden, schreven wij dat ondanks Ae 40-over- winning wij Het spel vap/de roodbroeken niet bevredigend vonj] Wij moesten helaas constateren dat hun spel, vergelékén bij de eerste wedstrijden van deze dompetitie, er niet op vooruit was gegaan! Het flitsende samenspel waar mede de jeugdige voorhoede de tegenpartij tot wanhoojisvoetbal bracht, is geheel ver dwenen. De (uit het middenveld opgebouw de aanvallen! vinden sporadisch plaats, men trapt de ba{ maar naar voren, waar de voorhoedespelers meestal door individu eel spel maar' moeten zien om tot scorings kansen te kopien. Het tempo ligt te laag, het gaat alle), veel moeilijker dan voor heen en wij hebben sterk de indruk dat de veld training waar zij door het ontbre ken van een 'cerreinverlichting verstoken van zijn, aan de teruggang van het spel niet vreemd is. pok zondag tegen Schoorl bleek dat onze \zienswijze juist was. Ook toen lag het teippo veel te laag en liet het plaatsen van\ de bal veel te wensen over. Vele scoringskansen werden gemist of gingen door individueel spel verloren. Na de rust, die rijet een 2-0-voorsprong inging, werd het w|l beter, maar toen was Schoorl nergens mteer en werd het voor ,de roodbroeken eenvoudig om tot com- \binaties te komen. De eindstand werd ten slotte 5-0, maar wij zouden het jammer vinden als, nu de kansen zo mooi zijn, deze kans verloren zou gaan. Reeds drie jaren achtereen moest men in de laatste wedstrijden de eerste plaats aan een ander Het was een zeer aantrekk die door onze plaatsgen^ loren werd. Wijk aa overwinning met érdedig je wedstrijd riet 0-1 ver heeft deze aedkoop doel punt bereikt. De yérdediging van de gas ten, met de doelfhan apn het hoofd, was prima. Technisch warén zij beter dan de gastheren. Voor het enthousiaste spel van H.S.V moesten zij echter/ tot het eindsignaal op hun hoede blijver!. Het enigste dcelpunt werd 10 minuten voor de rust gescoolrd. De rechtbuiten van Wijk aan Zee lanceerde een onschuldig schot op het H.S.V.-cJoel, de linksback van H.S. V. veranderde de bal nog even van richting en daar was doelrttan Apeldoorn niet op berekend. Een verwoed aanvallend H.S.V. zag na de rust geen yans, de achterstand in te lopen. In de rust heeft de H Groot de linkshalf Pie sproken. Dit was ziji daar hij naar Nieuw sprak van een groot mocht constateren dat goed en sportief spelör en lid was. Hij wenste hem veel succ vaderland S.V.-voorzitter H. Kraakman toege- laatste wedstrijd, Zeeland gaat. Hij verlies, omdat hij Piet Kraakman een es in zijn nieuwe TURNSELECTIEWEDSTRIJDEN JEUGDDAMES U Lineke Majolée één. Drie eerste plaatsen" voor Doves bij de gehouden selectiewedstrijden van de turn kring „Alkmaar en Omstreken". Nadat Thea Beekman één was ge worden, met een flinke voorsprong bij de dames, is haar clubgenote Lineke Majolée er in geslaagd dit te bereiken, bij de jëugd- dames. Eveneenfc met een uitstekende voor sprong op nummer twee, haar clubgenote Liesbeth Piekart. Lineke behaalde 58.25 pt„ Liesbeth 52.55 pt. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21 Vul op de puntjes de woorden in die aan de onderstaande-omschrijving voldoen. Op de streepjes krijg je dan een spreek woord: N. 1jaargetijde 2. voorhangsel 3. iemand die alleen aan zichzelf denkt omhoog gaan vorm van het werkwoord dromen spel lijn niet glad ieder dapper familielid y/eg met huizen zintuig niet ziek lekkernij geneesmiddel daarin teken je je huiswerk aan vals tegengestelde van uitvoer middel tegen mot klimwerktuig 3 punten 2. Door omzetting der letters kunnen vier namen van planten worden gevormd. 1laezaa 2. wellaiteer 3. gabbeiloon 4. uitanpe 1 punt Vul de onderstaande plaatsnamen aan. De letters tussen haakjes duiden de provincie yyaarin die plaats ligt aan, n (U) e (N-H) k (N-H) ,(L) (Gr) 2 punten Oplossingen komen in de krant van 20 april en worden uiterlijk 17 april ingewacht Ruilwaarde 3 punten 8 punten 2,5 punten 15 punten 10 punten 10 punten 3 punten 2 punten 10 punten 4 punten 4 punten 5 punten 1 punt 1 punt 1 punt 1 punt 1 punt 1 punt 1 punt 1 punt 1 punt 1 punt 1 punt 1 punt 1 punt 1 punt Gevraagd Hille-bons, 2 b Castella-kopjes Lassie-bons Klokzeep-bo D.E.-bons, 10 punten Niemeijers-bons, 2 punten v. d. Plaatsfbons, 1 punt Aangeboden A.H.-bons 1 punt Smith-bons. 10 punten Keg-bons, li punt v. Nelle-bons, 10 punten Kremer-bons) 10 punten Planta atlas-bons, 4 bonnen Planta atlas-plaatjes, 4 stuks Margarine Wapen van Alkmaar, 4 stuks Blue-band-sportboek, 4 pl. Verkade-kwartet-bons, 4 stuks Haust, 4 plaatjes Hooymeyer, 4 stuks Molenaar's kindermeel, 4 bons Midreiza-cheques (f 2,50) Hoboca-bons (f 2,50) Teo, 4 punten Flipje, 4 punten Oxo, 2 punten Nofwapens, 4 stuks Ook heb ik een complete serie plaatjes van het boek Piggelmee groeit, n.l. 1 tot en met 16, welke verkrijgbaar is voor 30 punten. Correspondentie Mej. K., hartelijk bedankt voor uw zen ding gratis bons. Onbekende zendei/ van Hille-bons wordt hiervoor ook hartelijk bedankt. Oom Henk Uitkijkpost. Lineke's werk kenmerkce^zich door een grote stabiliteit bij alk'oefeningen. Haar gemiddelde was var/6 oefeningen) 9.70 p. Liesbeth Piekart werd dus tweede. Zij werkte uitstekend op deze zondagmorgen. Vooral haar v/ije oefening én brug lever den goede cijfèrs op, resp: 9.65 en 9.30 pc. Bij de ringeh is ze op de goede weg. Lucienne Robzendaal/was een goede derde met slechts 10,1 pt/' verschil op Liesbeth. Ook nu blotik haar vrije oefening uit door fraaie en ru/igé afwerking, 9.80 pt. De evenwichtsHalkoefening, altijd één van de beste nummei»§ van deze turnster, was niet geheel af, waardering 8.70 pt. Tini Beekman die wèyr is gaan turnen bij Doves was er nog nie/geheel in, zij werd 13e met 47.1 pt. Echtereen goed begin! Sjaan Snaauw kon niet meeturnen. Naast de eerstgenoemde drie, zal) ook zij in het keurkorps jeugd-dames uitkomen. Een bij zonder fraai resultaat voor Doves. Bij de jeugd-heren plaatsten zich resp. 5 en 6 Dick Bartelomij/en Roel v. d. Pol. Zij behaalden resp. 88.25 en 86.05 pt. Deze Doves-jongens zijn daardoor ook in het keurkorps opgenomen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1956 | | pagina 4