Herdenking van de bevrijding op 4 en 5 mei Pantekoek Televisie RADIO BAKKER VOOR TELEVISIE STRAND- I I VERRASSINGEN I 1956 I O N A F H ANKE LIJK NIEUWSBLAD VOOR HEILOO Raadsvergaderingen J 2)e (Qroet 1 Ie JAARGANG NUMMER 37 4 MEI 1956 Redactie- en Administratie-adres Rechte Hondsbosschelaan 22, Heiloo Telefoon K 2200-4190 - Giro 140847 Uitgave: DRIJ. „UITKIJKPOST' VERSCHIJNT 1 MAAL P. WEEK ABONNEMENTSGELDEN Per drie maanden f 1,25 Per half jaarf 2,35 Per jaarf 4,55 Losse nummersf 0,12 Advertenties per mm f 0,10 (Bij contract belangrijke reductie) Stille tocht. Vrijdagavond om 7.15 uur wordt er een stille tocht gehouden naar het monu ment aan 't Groentje. Deze tocht wordt gehouden ter nagedachtenis van hen, die voor onze vrijheid sneuvelden tij dens de laatste oorlog. Voor deze tocht wordt niemand speciaal uitgenodigd iedereen, die de belangrijkheid van het offer, dat deze verzetshelden voor ons brachten, naar waarde weet te schatten, moet aan deze tocht deelnemen. Om 6 uur wordt de vlag half stok gehangen. Bevrijdingsdag. Om 9 uur concert voor het raadhuis. Het concert wordt gebracht door 450 saxofonisten. Deze wandelen daarna naar de beiden bejaardencentra in ons dorp, waar zij nogmaals een concert zullen brengen. In verband met de za terdag en met het feit dat niemand vrij heeft, is er bij deze tocht helaas geen muziek. De uitvoeringen onderweg van dit concert gaan dus in afwijking van het program, niet door. Om 10 uur start de sterrit voor de jeugd van 12-18 jaar. Er kunnen aan deze rit slechts 60 personen deelnemen. Geeft u dus tijdig op bij de heer J. de Jager, Sch. Hondsbosschelaan 48. Programma's en startkaarten worden verstrekt bij de start, die plaats vindt bij het Dorpshuis. Iedere minuut start een deelnemer. Om 10 uur is er tevens een rookwed- strijd in „De Rustende Jager". Deze wedstrijd is bedoeld voor heren op leef tijd. U kunt zich aan de zaal als deel nemer aanmelden. Verleden jaar was deze wedstrijd een groot succes. Er zijn dit jaar weer mooie prijzen. In afwijking van het programma wordt de voorstelling door de scholen niet op het paardeweidje gegeven maar op het terrein naast ter Coulster, waar binnen kort ook de kermis gehouden wordt. De voorstelling begint om ongeveerlO uur. Elke school zal met een aantal leer lingen een volk uitbeelden en specifieke eigenaardigheden van dit volk uitbeel den. 's Middags wordt óm half drie het sprookje Repelsteeltje opgevoerd in de muzieknis. Tevens is er om half drie een filmpro gramma in „De Rustende Jager" voor de jeugd van 12-18 jaar. Tijdens dit programma wordt de uitslag van de sterrit bekend gemaakt en worden de prijzen uitgereikt. Van 5 tot 7 uur is er dansen op straat voor het postkantoor op de muziek van een draaiorgel. 's Avonds 8 uur is er dansen in „De Rustende Jager" en treedt het Lange- dijker cabaret op in de aula van de St.-Willibrordusstichting. MOZAIEKENDORP LIMMEN OPENT HAAR POORTEN Geweldige belangstelling verwacht 5-jarig bestaan van bollendorp Dank zij de weergoden, die de bollen- kwekers de laatste dagen zeer gunstig gezind zijn geweest, zullen de te hou den bloembollendagen, in het Noord hollandse dorpje Limmen, een groot succes worden. Niet alleen zullen de bollenvelden hun fantastische pracht aan rijke kleurschakering ten toon sprei den, ook de gehele Limmer bevolking werkt met de natuur mede, om het pro- dukt van dit typische bloembollendorp, op een haast volmaakte manier ten toon te spreiden. Met nijvere handen worden voor praktisch iedere woning prachtige mozaïken gemaakt.Dit dateert feite lijk uit de bevrijdingsfeesten. Gedacht werd toen aan het produkt van Limmen, nl. de bloemen. Het VVV-bestuur nam toen het initia tief en hieruit werd een comité gebo ren, hetwelk onder de eminente leiding van de voorzitter, de heer T. Valkering de zaak op de juiste manier aanpakte. Limmen had reeds zijn Neversie, welke honderden bloemliefhebbers uit het ge hele land trok. Thans is het zover gekomen, dat zeer vele Nederlanders en buitenlanders, ge- inspireerd door de kleurrijke folders van de Limmer Bloembollenkwekers, zich de tijd zijn gaan gunnen om Limmen met een bezoek te vereren. De Limmer bevolking heeft daarbij het beste been voorgezet. De belangstelling is steeds in stijgende lijn gegaan, zowel wat betreft kwaliteit als kwantiteit. Deze hoogtij-dagen voor Limmen zit de Limmers in het bloed. Op alle mogelijke manieren tracht de een een nog mooier werkstuk te produceren dan de ander en deze gezonde rivaliteit inspireert de ze eenvoudige vakmensen tot zeer grote daden. Mozaïken worden gemaakt uit de bloe metjes van de hyacinten, waarvan ca. 20 stuks op een bloem aanwezig zijn. Deze worden nageltjes genoemd. Wat de kleuren betreft, men treft thans aan de kleuren rood, rose, wit, licht blauw, donker blauw, geel, violet en oranje. Werkstukken zijn in tegenstelling tot mozaïken, geraamten, welke omgeven worden door de nageltjes. De mozaïken worden hoofdzakelijk ge maakt door buurtschappen, verenigin gen en particulieren. Het gehele dorp door worden mozaïken en werkstukken aangelegd en met behulp van wegwij zers wordt iedere bezoeker de weg ge wezen alles te bezichtigen. Het begin van de Kerkweg is wel het meest fantastisch versierd geworden. Hier ligt het begin van de schone bloe menpracht. Dat ook de buitenlanders interesse tonen voor de Limmer bloem bollendagen blijkt wel uit het feit dat een van de Limmer bloembollenfirma's opdracht kreeg van een Londonse Scheepvaart Maatschappij voor haar re kening een mozaïk te doen aanleggen. In het begin van de organisatie van deze bloembollendagen waren er circa 40 werkstukken en mozaïken te bewon deren. Thans beloopt dit aantal wel een 200 stuks. Het voordeel tot de bloembollenvelden van Lisse en Hille- gom is wel hierin gelegen, dat de Lim mer bloembollenvelden aan de wegen zijn gelegen en per auto en fiets of lopende men een prachtig overzicht heeft over het geheel. Ligt de hoofdweg in het middelpunt van de belangstelling, ook de verschil lende zijwegen kunnen zich met de bloe menweelde van deze weg rijkelijk me ten. Ondanks het feit, dat zeer velen de afgelopen jaren genoten hebben van de ze intense bloemenpracht en er dit jaar weer een nog groter aantal belangstel lenden verwacht wordt, kan men aan 'n ieder de garantie geven, dat men van het begin tot het eind ieder plekje, iede re mozaïk of werkstuk ten volle onge stoord kan bewonderen. Het echt lan delijke karakter van dit bloembollen dorp verhoogt ongetwijfeld de prettige sfeer, waarvan iedere bezoeker door drongen raakt. De officiële opening van het 5-jarig lustrum van deze feestelijkheden zal plaats vinden a.s. zaterdagmorgen om 10 uur in café restaurant „Friesland". Dr. van Oppen, de voorzitter van het V.V.V.-bestuur, zal hier het welkomst woord uitspreken, waarna koffie ge serveerd zal worden. Daarna zal de echtgenote van de burgemeester op symbolische wijze, door het doorknip pen van een lint op de hoek van de Kerkweg, de bloembollendagen officieel openen. Voor deze officiële plechtig- 25 JAAR MELKSLIJTER De heer Bruin, Mallevoortsdijk, her dacht dezer dagen het feit dat hij 25 jaar geleden zijn zuivelbedrijf aanving. Hoewel hij dit feit ongemerkt voorbij wenste te laten gaan, dachten zijn cliën ten er anders over. De bewoners van de Zeeweg en Plan West hebben hem op die dag feestelijk verrast. Dat de fam. Bruin hierdoor aangenaam getroffen was laat zich den ken. De agenda bevatte slechts 2 punten, nl. een besluit van ged. staten, waarbij nog a al enige onthoudingen van goedkeuring M gemaakt werden tegen de door de raad vastgestelde herziening van uitbrei- dingsplannen in hoofdzaken en onder- delen. Voorts stelde het college voor tegen deze onthouding van goedkeu ring aan enige gedeelten van de uit breidingsplannen, bij de Kroon in be roep te gaan. De heer Bolten had waardering voor het begeleidend schrijven van het col lege, dat hij zeer goed gemotiveerd noemde. Zou het in déze niet gewenst zijn, om het streekforum hier achter te plaatsen. Volgens wethouder Rus is dit forum zo n beetje ter ziele en vraagt „ver wacht u daar overigens iets van." De heer Vahl wil met andere gemeen ten deze plannen bespreken. Een com missie komt op 8 mei een bespreking houden met de belanghebbende gemeen ten. Overleg is er wel geweest, aldus de voorzitter. De heer Vahl betreurt het zijns inziens te geringe overleg met waterstaat, waar door nu zelfs de mogelijkheid bestaat dat nieuwe huizen ten offer zullen val len. De heer Majolée noemt de plannen van waterstaat een aanslag op het natuur- bezit en vraagt zich af waar gaan wij naar toe. Een weg zal er moeten komen zegt de voorzitter, een volledig oordeel kunnen wij ons hierover niet vormen. De heer Groot heeft veel waardering voor het standpunt van B. en W„ doch betreurt ten zeerste deze gang van za ken. Deze is zo, dat de raad hier eigen lijk voor niets zit. De plannen zijn bij waterstaat reeds lang bekend, doch laat de gemeenten maar modderen. Een ernstig protest vindt spreker op zijn plaats. De heer Tomson vindt, gezien de ver schillende onthoudingen van goedkeu ring in de uitbreidingsplannen, dat er heid zijn de burgemeesters van Heiloo, Akersloot, Castricum, Heemskerk, Eg- monden en Uitgeest uitgenodigd. Des middags te 2 uur wordt de Ne versie officieel geopend. Hierna volgt een bezichtiging van de velden door de genodigden. Des avonds om 8 uur zal in café restaurant „Friesland" een mo deshow gegeven worden, verzorgd door de firma Koster uit Alkmaar. Op zondag 6 mei v/ordt tussen 8 en 10 uur des morgens aan de winnaars de prijzen uitgereikt. De gehele zondag middag rijdt een trammetje langs de bloembollenvelden. Des avonds 8 uur biedt het V.V.V.-bestuur haar leden 'n cabaret-voorstelling aan onder de titel „Limmen zet de bloemetjes buiten". Medewerkenden zijn o.a. Peter Piekos, als imitator, Fred Rombouts van de K.R.O., Mimi Kok als cabaretière, Mr. Figo met sprekende pop en goochelen en Harry Broekhuizen, behorende bij het gezelschap van Toon Hermans. Het behoeft wel geen betoog, dat dit een knalavond zal worden. Wij kunnen een ieder aanraden, deze unieke bloe mendagen te gaan bezoeken. U zult er geen spijt van hebben. Kennemerstraatweg t.o. de Stichting Telef. 4414 Het speciale adres voor TELEVISIE en RADIO Ja, dat is werkelijk een ver- rassing, die TRICOTBEST BAD- EN ZONNEPAKJES, zowel wat modellen als prijzen betreft, want die fleu- A rige creaties kosten slechts X 'n aardig 2-delig pakje f 6.95 badpakken op 2 manieren te dragen. f8.95 f9.95 leverbaar in 3 maten, kwali teit Haircord. Alle pakjes zijn gegarandeerd was- en lichtecht. Alleenverkoop voor Heiloo Heiloo Telefoon 2403 Kennemerstraatweg 73 Heeft u onze enorme kollek- tie baddoeken reeds gezien nog verschillende mogelijkheden be staan. Weth. Rus betreurt het dat Alkmaar en Bergen in deze verstek hebben laten gaan, na aanvankelijk ook veel bezwa ren tegen deze wegaanleg te hebben gehad. Hadden deze gemeenten ook meer voet bij stuk gehouden, dan zou den onze protestkansen nu beter staan. De mening van de kamer van koophan del, aldus dhr. Tomson, die toch ook afwijzend tegen deze plannen staat, lijkt hem waard naar voren gebracht te worden. De voorzitter begrijpt niet waar weth. Rus de wetenschap vandaan haalt dat Alkmaar en Bergen zich niet verder tegen deze plannen zullen verzetten. Weth. Schuit meent dat de bezwaren tegen deze weg voor Alkmaar en Ber gen minder zwaar wegen dan voor on ze gemeente. De heer Majolée vraagt, wat hebben wij gedaan tegen deze plannen, wij hadden de actie veel meer moeten stu wen. In het verleden is gesproken over het houden van een persconferentie e.d. Ten slotte is het de voorzitter die een eind wil aan dit gedebatteer en brengt daarom het voorstel in stemming. Met algemene stemmen wordt het voor stel van het college aanvaard, zodat beroep tegen de waterstaatsplannen zal worden aangetekend. Geen zomerhuisjes. Door de heer Hartog e.a. was een ver zoek aan de raad gericht de op het terrein van de heer Silver aan de Ken nemerstraatweg geplaatste zomerhuis jes te doen verwijderen. De heer Vahl vraagt zich af waarom men dit zo ver heeft laten komen bouw- en woningtoezicht houden hier toch opzicht. De heer Silver is mij komen vragen of tegen het plaatsen van dergelijke huis jes ook bezwaren waren, aldus de voor zitter. Spr. meende dat dit niet het geval zou zijn, maar zei tot de heer Silver, dat hij hiervoor een aanvraag moest indie nen met tekening van de te plaatsen huisjes. De heer Silver heeft dit echter niet ge daan, thans is hem bevolen te zorgen dat de huisjes met een week verdwenen zijn. De raad deelde dit gegeven bevel, zodat de bewoners van deze huisjes tot de montage van hun zomerverblijven zul len moeten overgaan. Vrijdag 27 april kwam de gemeente raad opnieuw bijeen,deze keer was een grote agenda te verwerken. Burgemeester Kalff opende de verga dering met een woord ter nagedachte nis aan wijlen de heer Hondelink. (Vervolg op pagina 3) AAN DE TOP VOOR J.J. Pantekoek - v. Aostastraat 28 Tel. 2508 <Sa^> <&#5><&s^> <5s=S><S£=q>

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1956 | | pagina 1