GREEUW TWEE HEILOOÊRS KRING KAMPIOENEN VAN ALKMAAR EN OMSTREKEN (Thea Beekman en Lineke Majolée) Raadsvergaderingen 4 MEI 1956 3 UITKIJKPOST O.D.I.L.O. KAMPIOEN? Zaterdagavond kan Odilo kampioen worden, indien de thuiswedstrijd tegen Octopus gewonnen wordt. Het belooft een zeer spannende wed strijd te worden, daar Octopus nog een goede kans maakt op de tweede plaats. De wedstrijd wordt gehouden in het nieuwe gymnastieklokaal aan de Bree- delaan. Aanvang wedstrijd 8 uur. H.S.V. VERSLOEG E.H.S. MET 3-1 In een weinig aantrekkelijke wedstrijd wist H.S.V. na de rust het doel van E.H.S. te vinden en met 3-1 te winnen. Opgelegde kansen vooral voor de rust zouden bij het hebben van een enigs zins technische middenvoor alle benut zijn geworden. Nu echter werden voor de rust opgelegde kansen aan de lo pende band verknoeid door onbeheerst en onbesuist schieten van Bugter, Kos ters en Schuyt. De zwakke E.H.S.-voorhoede had niets in te brengen tegen de H.S.V.-defen- sie, die een goede wedstrijd speelde. De H.S.V. middenlinie bleef onbegrij pelijk te veel achter, hetgeen helemaal niet nodig was, gezien de slecht en on gevaarlijk spelende E.H.S.-voorhoede. Er kwam dientengevolge weinig vaart in de H.S.V.-ploeg. H.S.V. wist voor de rust eenmaal te doelpunten. De bal lag reeds in het doel, toen de scheidsrechter eindelijk floot voor een overtreding en het doelpunt afkeurde. Na de rust wist zowaar reeds na 2 minuten E.H.S. door te breken. De H.S.V.-achterhoede stond als verlamd en zelfs doelman Apeldoorn stak geen hand uit om het tamme schot te keren, zodat E.H.S. met 1-0 de leiding nam. Bij een aardige H.S.V.-aanval was het uiteindelijk de beste man van het veld, P. Haanraads, die de bal achter de E. H.S.-keeper wist te plaatsen zodat de stand gelijk was. Toen J. Bugter de stand op 2-1 bracht had H.S.V. de overwinning reeds in haar zak, alhoe wel de E.H.S.-voorhoede beter was dan voor de rust. Bert Kosters kopte uit een door Haanraads genomen corner nummer drie in de touwen. Nog ver schillende opgelegde kansen kregen de H.S.V,-ers, doch de stand bleef zo. De zege is geen moment in gevaar ge weest en toen de o.i. maar matig lei dende scheidsrechter het eindsignaal floot, had de minst slechte ploeg ge wonnen. WIJNHANDEL - SLIJTERIJ HOLLEWEG 55 - TEL. 2597 Wij bezorgen aan huis DE FORESTERS-WINKEL 1—0 Vanzelfsprekend heeft aanvoerder Kos- sen de spelers van Winkel vriendelijk bedankt voor de bloemen die zij voor de Foresters hadden meegenomen ter ere van het kampioenschap. En het zou ons helemaal niet vreemd voorkomen wanneer de F'oresters-aan- voerder na afloop van de wedstrijd even naar de kleedkamer van Winkel was gegaan om deze spelers nogmaals te bedanken voor de vele kansen die zij voor de rust hebben gehad om een doelpunt te maken, maar deze kansen op onverklaarbare wijze niet hebben benut en een speciaal woord van dank te richten tot de spil van Winkel, die, door in eigen doel te schieten, de Fo resters aan de overwinning heeft ge- DRIE MAANDEN GARANTIE geven wij op uw uurwerken door ons gerepareerd. Klokken e£ pendules wor den afgehaald en thuisbe zorgd. M. SCHENK Kenn.straatweg 195, Heiloo Telefoon 3081 holpen. Daarna had hij gerust, nadat de zes achterspelers gebruik hadden ge maakt van de warme douche, de kraan op koud water kunnen zetten als straf voor de kansen die zijn vijf voorhoede spelers verknoeid hebben. De Foresters zullen volgend jaar in de elerste klas beter moeten aanpakken, verklaarde ons een oude supporter. Nu daar zijn wij het mee eens, vermoede lijk ook de Foresters zelf wel. Hoewel de laatste wedstrijd dan geen voldoening heeft gegeven, mogen wij de prestatie om met slechts twee ver- liespunten, nl. door tweemaal gelijk te spelen tegen Geel Zwart, te eindigen, toch zeer succesvol noemen. De Fores ters zullen de komende maanden niet ongebruikt voorbij laten gaan. Het vol gende seizoen kunnen de spelers be wijzen dat zij inderdaad behoren tot een elftal dat de promotie waard is geweest. Zaterdag 5 mei, aanvang 4 uur Foresters 1 N.H. Juniorenelftal Opstelling Driehuis, Zwaan, v. d. Horst, Veen, Kossen, Schermerts, Koorn, Schoen, Ten Cate, Timmens, Godijn, res. Kuiper, Mol, Nieuwenhuis. ADVERTEERT IN DIT BLAD ves-meisje bij de groep jeugd-dames, werd 10e (van de 17 turnsters). Zij be reikte 48.45 pt. Haar werk wordt degelijker en rustiger afgewerkt. Haar brugoefening werd 't hoogst gewaardeerd, met 8.95 pt. De heer Stenneberg, voorzitter van dc. Kring, heeft de prijzen uitgereikt die voor Thea en Lineke bestonden uit me dailles. Voor de gymn.ver. Doves is het zon dag een goede dag geweest. In het bij zonder voor Thea Beekman en Lineke Majolée. Beiden werden namelijk kam pioen van de turnkring „Alkmaar en Omstreken" resp. van de dames en de jeugddames. De wedstrijden werden gehouden in het nieuwe gemeentelijk gymnastieklo kaal te Egmond aan Zee. Thea Beekman in 'n zweef- stand. Deze Doves-turnster werd zondag kampioen van de dames van de Turnkring Alkmaar en Omstreken van het K.N.G.V. Lineke Majolée sprong uit de ringen. Zij werd zondag kampioen bij de jeugddames van het K.N.G.V. Thea Beekman had strijd te leveren, vooral tegen Loes van Deurne van de Halter. Terwijl Thea 54.90 punten be haalde wist Loes 53.95 te bereiken. Bij de dames werd Annie Snaauw als tweede Doves-dame, 4e met 47.30 pt. Lineke Majolée bereikte bij de jeugd dames de eerste plaats met 57.70 pt., 2.10 pt. meer dan nummer twee, Jopie v. d. Woude van de Halter. De 4e, 5e en 6e plaatsen waren ook voor Doves-turnsters. Zij werden inge nomen door resp, Liesbeth Piekart, Lu- cienne Roozendaal en Sjaan Snaauw met 53.15, 52.95 en 52.40 pt. Lineke bereikte het hoogste aantal pun ten van de hele wedstrijd, namelijk 9.90 pt. met haar oefening aan de rin gen. Tini Beekman, het 5e deelnemende Do- (Vervolg van pagina 1) Een afscheidswoord werd gesproken aan de heer Hauer die door drukke be zigheden als lid van de raad bedankt had. Ingekomen stukken. Een brief van het bestuur van 't chris telijke nationaal schoolonderwijs van 20 maart 1956, met een verzoek een perceel grond aan de Holleweg te re serveren voor een door haar te bouwen kleuterschool. B. en W. stellen u voor deze brief aan hen in handen te stellen voor nader overleg en prae advies. De heer Vahl onderstreept dit verzoek nog eens. De burgemeester zegt hier nog geen enkele toezegging te kunnen doen. In een der uitbreidingsplannen staat nog steeds een weg en tunnel daar ge projecteerd. Een brief van de inspecteur van het lager onderwijs met de mededeling dat de uitbreiding van de U.L.O.-school met één lokaal op de Urgentielijst 1965 is geplaatst Brief van het bestuur van de sectie mu ziek van de stichting „De Heilooër Kring" van 11 februari 1956 met het antwoord van B. en W. betreffende het besteden van het batig saldo van de concerten door het Noordh. Philhar- monisch Orkest ten behoeve van de to neeluitvoeringen. De heer Majolée vraagt of de raad hier niet over te beslissen heeft. De heer Tomson heeft nog al enige bezwaren tegen deze gang van zaken. De heer Bolten dacht ook nog aan de dilettantenverenigingen. De voorzitter meent al de geuite be zwaren weg te kunnen wuiven. Stelt men dit batig saldo aan de toneelaf deling ter beschikking, dan kunnen deze meer doen. De heer Tomson „Ik ben er tegen ik heb de ontwikkeling meegemaakt, de katholieke kring kan niet op gang komen door fusie wil men het thans in breder kring proberen. Formeel blijft het echter „De katholieke Kring". De heer Robert verheugt zich ten zeer ste over deze gang van zaken. Met de stem van de heer Tomson tegen werd ten slotte het voorstel aanvaard. Een brief van de heer Groenveld werd voor kennisgeving aangenomen. Beëdiging nieuwe raadsleden. Nadat door een commissie van onder zoek de geloofsbrieven van de heren de Jager en Lust in orde waren bevon den, werden de beide heren door een commissie van ontvangst de raadszaal binnen geleid. Na het afleggen van de gebruikelijke eed sprak de voorzitter de beide nieuw benoemde raadsleden toe, waarbij spr. ze feliciteerde met deze benoeming en hun wees op het belang van het raads lidmaatschap. Afsluiting weggedeelte. De raad ging akkoord met het voor stel van B. en W. om de Westerweg tussen Kerklaan en Kuiliaan voor alle motorverkeer en andere wagens te slui ten en de Kuiliaan weer open te stellen voor verkeer in beide richtingen. Opnieuw was een brief van de heer Daan ingekomen, inzake de huur van het gevorderde gedeelte van zijn wo ning. B. en W. adviseren op deze kwes tie niet nader in te gaan. De heer Tomson heett het gehele dos sier bestudeerd en komt onder de indruk van het drama dat zich in huize Daan voltrokken heeft. B. en W. zijn in deze zeer onwelwil lend. Deze mensen hebben het gevoel, zeer onrechtvaardig behandeld te zijn. Een commissie van arbitrage wenst B. en W. schijnbaar niet. Formeel zal er wel niets aan te doen zijn. De heer Majolée gelooft dat het een prestige-kwestie geworden is en voelt wel iets voor arbitrage, dan komen wij van deze zaak af. Weth. Rus heeft deze geschiedenis van zeer nabij meegemaakt, kan de heer Tomson wel verzekeren dat welke arbi trage dan ook, men nooit uit deze zaak komt. Het is onmogelijk er achter te komen wat wel en niet juist is. De vereniging „Eigen haard" verzette zich tegen elke inwoning. Spr. vreest in geen geval een onderzoek maar het is vruchteloos. De heer Tomson is overtuigd dat het onderzoek moeilijk zal zijn, maar is ook overtuigd van de onwilligheid van B. en W. Ten slotte werd het advies van B. en W. aanvaard. (wordt vervolgd).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1956 | | pagina 3