m m m m m u m m RUILBEURS KINDERHOEKJE F1 H UITKIJKPOST 4 1 JUNI 1956 EEN FIJNE DAG Op tweede Pinksterdag verheugde ik me zo, want toen hadden we een reisje van ballet. Waar wij naar toe zouden gaan was nog een verrassing. Eindelijk was de grote dag aangebro ken Om half negen stonden er al heel wat meisjes bij de Witte Kerk. Maar dat waren ze nog niet allemaal, want de bus stopte ook nog op andere punten en daar stapten dan meisjes in die daarbij woonden. Daar reden we op de Straatweg. Het was een vrolijke boel in de bus, want we zongen liedjes Bij ons in de Jor- daan, ,,Waar de blanke top der duinen" enz. enz. De bus reed ondertussen flink door. We hadden dan ook spoedig de Hembrugpontbereikt. De bus was er een tijdje op en' daar gingen we. Meneer Majolée hield inmiddels een toespraakje. Hij zei dat we de bestuur der maar oom Ed moesten noemen en er was een mevrouw die we tante Tini moesten noemen. Meneer Majoléé oom Niek en natuurlijk tante Nel en Bep. De pont had ondertussen de overkant bereikt. De bus reed er af en daar ging 't de Hemweg op. We kwamen langs de grootste elektriciteitscentrale van Nederland. De huizen van Amsterdam doemden al voor ons op en we waren dan ook gauw in Amsterdam. We re den door een straat en daar zagen wij een wolkenkrabber. Alles ging zo vlug en we waren dan ook weer gauw bui ten Amsterdam. Nu ging het op een weg waar water langs was. Maar dat ging over in bos. Een tijdje later wees oom Niek naar een water in de verte. „Dat is het Naardermeer" zei hij. De bus draaide een pad in en stopte. Op die plaats gingen we een tijdje spelen. Toen wij uitgespeeld waren kre gen we riedel met een jodekoek. Toen het op was stapten de meisjes in de bus en daar gingen we weer. De bus reed gauw naar Hilversum. We gingen langs alle studio's die er zijn en het raadhuis. Oom Ed, de bestuurder, was de weg kwijtgeraakthet duurde dan ook nog een tijdje voor we het doel be reikt hadden. Het was een mooie speel tuin met name „Anna's Hoeve". Wij aten eerst ons broodje op en gin gen toen in de speeltuin. Toen we een paar uur gespeeld hadden moesten we bij de bus komen. En toen ze d'r alle maal waren ging de bus weer. We gin gen ook langs het paleis Soestdijk. Jammer dat de Koningin niet even keek. De bus reed langs de tuin van het paleis, wat was die lang En we heb ben ook de Loosdrechtseplassen gezien en Schiphol. We gingen door Haar lem naar Velsen. Daar gingen we met de pont over. Nu ging alles heel vlug door Beverwijk en toen moesten we weer op de Straatweg. We gingen Heemskerk en Limmen voorbij en toen waren we in Heiloo. Daar stapten we bij de Witte Kerk uit en iedereen zei dat het een fijne dag was geweest. Greta Troostheide, oud 9 jaar. FORESTERS - H.S.V.-COMB. 1-3 Zaterdagavond vond aan de Egelhoek de jubileumwedstrijd Foresters -HSV comb, plaats, een wedstrijd waarvoor het gemeentebestuur bij het 10-jarig ju bileum van de Foresters een nieuwe bal ter beschikking was gesteld. Het is voor de rust een zeer aantrekke lijke wedstrijd geweest met een sterker en technisch beter spelend Foresters, dat er in slaagde om na vijf minuten spelen met een hard schot van links buiten Godijn de leiding te nemen, doch even daarna was het Haanraads die de partijen op gelijk spel bracht. Tweemaal ondoordacht terugspelen van Kraakman dreigde H.S.V. noodlottig te worden doch de eerste maal schoot Schoen hoog over en de tweede maal was het Kosters die de voorzet van Koorn uit het doel kopte. Na de rust nam H.S.V. het spel in han den, Bugter knalde tegen de staander en Driehuis moest herhaaldelijk zijn ta lenten tonen. De druk van H.S.V. hield aan en het tempo van de rood-gelen lag enkele Foresters blijkbaar te hoog. Toch wis ten de Foresters de stand nog gelijk te houden waarbij de doelpalen nogal eens te hulp kwamen. Een slecht geplaatste bal van Schermerts kwam bij Bugter te recht en deze bracht de score naar 2-1. „De Foresters" speelde toen een ver loren wedstrijd. De K.N.V.B.-ers ble ken over meer uithoudingsvermogen te beschikken als de roodbroeken en toen H.S.V. de stand op 3-1 bracht, was het met de jubilarissen gedaan, de span ning was gebroken en in de stand kwam geen verandering meer. De wedstrijd trok tamelijk veel belang stelling en de aftrap geschiedde, bij ont stentenis van de burgemeester, door wethouder Rus, terwijl ook wethouder Schuit van zijn belangstelling blijk gaf. De jaarvergadering van „De Fores ters" is door de geringe belangstelling der leden tot nader vast te stellen da tum uitgesteld. VERENIGING VOOR FACULTA TIEVE CREMATIE De afd. Heiloo hield dezer dagen haar jaarlijkse algemene ledenvergadering in het Dorpshuis. De opkomst mocht be vredigend genoemd worden. Gewezen werd op de noodzaak de codicillen juist in te vullen. Zonder codicil geen cre matie. Ook kan men zijn wens bij tes tament kenbaar maken. Een en ander behoort dan in overleg te geschieden met een notaris. Uit het jaarverslag bleek dat het leden tal per 1 januari 1956 233 bedroeg. Nadien is dit weer belangrijk hoger ge worden. Aan de beurt van aftreding was de heer P. Kooyman. Bij declamatie werd deze wederom herkozen. Voor de algemene vergadering te Am sterdam dit jaar werd het bestuur vrij heid gegeven de afgevaardigden aan te wijzen. Bij de rondvraag werden meerdere inlichtingen gevraagd, die tot genoegen werden beantwoord. Met dankzegging sloot de voorzitter, de heer B. Elzer de vergadering. NEDERL. ROODE KRUIS Afdeling Heiloo Uitreiking Landsteiner penningen De afgelopen week werd door de plaat selijke afdeling van het Nederl. Roode Kruis in de Rustende Jager een avond belegd in verband met de uitreiking van Landsteiner penningen aan een 40-tal personen die als donores 5 maal een hoeveelheid bloed aan de bloedtransfu siedienst van het Rode Kruis hebben afgestaan. De voorzitter heette de aan wezigen hartelijk welkom, in het bijzon der mevr. Kalff en de Kringsecretaresse mej. Vaders en zei zeer verheugd te zijn dat aan zovelen de Landsteiner penning kon worden uitgereikt, omdat hieruit blijkt dat men zich het lot van zijn medemens aantrekt en bereid is hiervoor telkens spontaan een hoeveel heid bloed af te staan. Omdat de bloedtransfusiedienst nog veel donores (bloedgevers) nodig heeft wekte hij de betrokkenen op bij anderen propaganda voor dit werk te maken. Vervolgens sprak de Kringsecretaresse over het doel van het Rode Kruis en gaf zij een uitvoerig overzicht over de diverse vredestaken als daar zijn o.a. het Jeugd Rode Kruis, de beentrans plantatie, de zorg voor de invalide jon geren (waarvan er 18.000 in ons land zijn) de boottochten, welke jaarlijks met invaliden en bedlegerigen worden gehouden, het welfare werk (bezig heids-therapie) van welke taken zij treffende voorbeelden gaf. Hierna werd een tweetal films vertoond betreffende het werk van de bloedtrans fusiedienst waarbij men zag hoe het bloed wordt afgenomen, hoe het tot z.g. plasma wordt verwerkt om tenslot te overal heen te kunnen worden ge zonden. Hoe de rechtstreekse titansfusie op pa tiënten plaatsvindt werd eveneens op het doek gebracht. De film „Goede vaart" gaf te zien hoe met het motorschip „Kasteel Staverden" Oplossingen van de puzzles uit de krant van 18 mei 1. Praatjes vullen geen gaatjes Voorzichtigheid is de moeder van de porseleinkast Onbekend maakt onbemind Alle begin is moeilijk Geen roosje zonder doornen Schoenmaker houd je bij je leest Alle hout is geen timmerhout De kruik gaat zolang te water tot hij breekt De heler is even slecht als de steler M is 15 N is 9 S is 3 P DAL K O N IJ N PANTSER WASEM REN R Nieuwe puzzles. 1. 11. 28.33. 41. 39. 47. 27 edelmetaal 16. 37. 5. 10 lekkernij 13. 2. 32. 35, 4 verblijfplaats v. e. haas 29. 23. 34. 8. 37 graansoort 28. 38. 14. 21 hard 26.38.20. 13 bosje bloemen 3. 5. 37. 43 bars 25. 30. 34. 12. 4 insekt Bij juiste invulling is er in de vakjes van 1 t.m. 48 een bekend spreekwoord te lezen. De zwarte vakjes dienen tot scheiding van de woorden. 3 punten 2. Van de volgende 12 lettergrepen kunnen 4 woorden van 3 letter grepen gemaakt worden. Welke woorden zijn dat bij - da - de - der - dui - ge - lig - lijk - te - woon - ze - zon. 1 punt 3. 1 48 7. 38. 18. 38. 28. 6 opschudding 9. 44. 45. 6. 42. 4. 15. 1. 12. 36 ver familielid 40. 5. 22. 19. 24, 31 vrucht Horizontaal 1Plaats in Nederland Vertikaal 2. vrucht 3. denkbeeldige lijn tussen 2 plaatsen 4. Europeaan 5. melding 6. vis 7. soort schip 8. slang 9. rivier 2 punten Oplossingen komen in de krant van 15 juni en worden uiterlijk 12 juni bij ons ingewacht. een groot aantal invaliden een tocht door Nederland maakt, waarbij men 'n indruk krijgt wat het voor die mensen moet zijn wanneer zij na soms jarenlang aan hun bed te zijn gekluisterd een der gelijke tocht kunnen meemaken. Nadat nog een B.B.-film was gedraaid werd tot uitreiking van de penningen overgegaan, waarbij de betrokkenen de voorzitter de toezegging deden hun steun aan het Rode Kruis te zullen blijven geven, hetgeen zoals de voor zitter in zijn sluitingswoord zei, hem bijzonder verheugde. Ofschoon het aan tal aanwezigen groter had kunnen zijn, was het een geslaagde avond. Aan hen die de penning persoonlijk niet in ontvangst konden nemen wordt mee gedeeld dat deze kan worden opgehaald aan het adres van de secretaresse, Ken- nemerstraatweg 12 H. SUBLIEM TURNEN VAN DOVES DAMES, TE ALKMAAR In zekere mate was het een experiment van de Turnkring Alkmaar en Omstre ken van het K.N.G.V. een turnavond te geven in het Gulden Vlies, geheel gewijd aan deze sport. Deze avond, zaterdag j.l. gehouden, die als keur-turnuitvoering werd aangekon digd, bestond uit een geselecteerd pro gramma. Er werkten aan mee „Achil les", (Egmond aan Zee), „Turnlust" en „De Halter" (beide uit Alkmaar) en tenslotte onze plaatselijke vereniqinq D.O.V.E.S. Elk dezer verenigingen bracht in team verband één of twee oefeningen. Daarnaast demonstreerden de vier keurkorpsen (Dames, heren, jeugdda- mes en jeugdheren) en waren er per soonlijke vrije oefeningen van een aan tal der beste turners (sters). Dat de verwachtingen hoog gespannen waren lag voor de hand. Dat deze verwachtingen nog overtrof fen werden wijst er ondubbelzinnig op, hoe hoog 't peil van dit turnprogram- ma was. Voor ons was het een grote voldoening te mogen constateren dat de oefeningen van de Doves-leden een groot deel van het programma uitmaak ten en wat belangrijker is, Doves liet subliem werk zien, in verenigingsver band, zowel als individueel. Zulke avonden, met zulk hoog turn- Gevraagd Hoboca-bons (f 2,50) Castella-kopjes Niemeijer-bons 2 pt Verkade-bons, 4 stuks Lassie-bons Ruilwaarde 3 punten 12 punten 10 punten 1 punt 5 punten Midreiza-cheques (f 2,50) 3 punten Ruilwaarde 10 punten 4 punten 5 punten 1 punt 1 punten 1 punt 1 punt 1 punt 1 punt 1 punt- Aangeboden Smith-bons, 10 pt. v. Nelle-bons, 10 pt. Kremer-bons, 10 pt. Planta-atlas-bons, 4 stuks Blue-band sportboek, 4 pl Hooymeyer, 4 stuks Flipje, 4 punten Nof-wapens, 4 stuks Enkh. koekfabr. 2 bonnen Oxo-bons, 2 punten Ook heeft oom Henk nog een verras sing voor jullie. De Planta-atlas wordt nu geleverd voor 750 punten. Verzamelaars weten, dat het album zonder plaatjes f 2,50 kost, waarom mijn aanbieding voor slechts 750 pun ten zeldzaam voordelig is. Jullie sturen mij maar de bons, die je verzameld hebtde ruilwaarde is be kend, dus reken maar zelf uit wanneer je er bent. Mooier kan het niet. Wie het eerst het aantal heeft ontvangt hem. Verder bied ik jullie nog enige zwaar- verzilverde lepeltjes aan voor slechts 300 punten. Dus wanneer jullie geen bepaald idee hebben, waarvoor je spaart, denk dan eens aan de mooie aanbiedinq van oom Henk. Correspondentie Mevr. E. Z.-M., uw zending ontvangen, waarde 350 punten. De vierkante Hille-bons hebben geen waarde meer deze krijgt u nog wel terug. De plaatjes tellen natuurlijk wel mee. Oom Henk, Uitkijkpost peil vragen om herhaling. Het zou he lemaal niet vreemd zijn als deze dan ook elders gegeven werden, ook bijv. in Heiloo. Een prachtige propaganda voor onze mooie turnsport. 5 6 8 2 4 7 9 1

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1956 | | pagina 4