V' DE RAAD VAN HEIJ GADERDE Televisie Partekrek aan de top ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR HEILOO HP 13e JAARGANG NUMMER 7 12 OKTOBER 1956 Redactie- en Administraiie-adres Rechte Hondsbosschelaan 22, Heiloo Telefoon K 2200-4190 - Giro 140847 Uitgave: DRIJ. „UITKIJKPOST' VERSCHIJNT 1 MAAL P. WEEK ABONNEMENTSGELDEN Per drie maanden f 1,25 Per half jaarf 2,35 Per jaarf ,4,55 Lósse nummersf 0,12 Advertenties per mm f 0,10 (Bij contract belangrijke reductie J Vrijdagavond 5 oktober kwam de getneen- teraad bijeen. Voorzitter burgemeester Kalff begon de vergadering-met de beste wensen uit te spreken tot algeheel herstel voor het zieke raadslid, de heer Brink en de gemeente-ambtenaar de heer Rootjes. Wethouder Rus trok in deze vergadering al direkt bizondere aandacht, daar hij met een dik opgezwollen gezicht, tengevolge van een w^spensteek, de vergadering maar met één oog aankeek. Notulen Deze /konden zo waar dit keer zonder een /enkele op- of aanmerking worden goedgekeurd. Ingekomen stukken schrijven van de Nederlandse Bond r Overheidspersoneel inzake de datum ingang van een 6% loonsverhoging het gemeentepersoneel wordt voor zeer welgevallig zijn\ aldus de voorzitter. Zonder verdere bedenkingen besloot de raad tot aankoop. Eei voc vai vo< ker nisgeving aangenomen. De muziekverenigingen Op 27 april 1956 was aan de muziekver eniging .Eensgezindheid' een ekst/fa sub sidie Verleend van f 1000,met/als voor waarde dat de vereniging in dé toekomst een zodanig financieel behaer voert, dat een fonds voor het vervangen van instru- menten\gevormd wordt/ Gezien de financiële roestand van de ver eniging isXnaar de itfening van het bestuur deze niet m de bepaling na te leven. Dit bestuu\ verzoekt derhalve deze be paling ce latkn vervallen. Het college kèn, gezien de hierover ver kregen mededelingen, zich dit bezwaar be grijpen, is bereidXde gestelde voorwaarde te laten vervaller.X hoewel dit geen op lossing brengt voorwe gerezen financiële moeilijkheden. Het ïiiretycieel probleem der beide muziekverenigingen heeft de volle aandacht van het collage. Op verzoek van beide muziekverenigingen is het col lege met deze in overleg getreden om te trachten hiervoor een oplossing te vinden. De heren Groot en MajoléX verheugen zich ten zeerste over dit voorstel van het college. Op een vraag van de keer Ma- jolée, hoe of het met de besprekingen staat, antwoordt de voorzitter dat mi hier over thans nog geen nadere mededelingen kan doen. De raad ging daarna akkbord met het schrappen van de voorwaarden, aan de gegeven subsidie verbonden. Grondaankoop Ook in deze vergadering kwam dit punt weer aan de orde en is zo haast wel een van de vaste agendapunten geworden. Het bestuur der stichting r.-k. bejaarden zorg, heeft met het merendeel der grond eigenaren, welke gronden de stichting no dig heeft voor de bouw van een verzor gingstehuis en voor uitbreiding complex bejaardenwoningen, overeenstemming be reikt over de aankoop van de grond. Dit bestuur verzoekt thans de gemeente, deze gronden, ten behoeve van de stich ting aan te kopen. Mevr. Barnhorn is bereid de daar gelegen grond te verkopen, groot ongeveer 1730 vierkante meter a f 2,50 per vierk. meter. C. J. Admiraal vraagt f 2,per vierkante meter en heeft een oppervlakte van 1487 vierkante meter. J. Denneman, grond met opstal, groot 1450 vierkante meter, f 13.000, Fam. Groot 3118 vierkante meter met drie woningen f 16.000,ondep-4/oorwaarde, dat mevr. Groot, zolang zij leeft, om niet, in haar woning mag blijven wonen. .Natuurlijk kan ik mij met deze aankopen verenigen' aldus ete heer Tomson, .reeds eerder heb ik ojraer uw aandacht gebracht het verzamelen van oude huisjes in Hei loo.' Spr. nrëende dat het bakkerijtje van Denneman'bewaard diende te blijven. De heek Majolée verbaast zich erover dat bij aankoop steeds belangrijk boven de taxatieprijs betaald moest worden. Hier ook weer taxatie perceel Denneman voor f 11.700; koopprijs f 13.000, Als u er in slaagt als nog dit perceel aan te kopen voor taxatieprijs, zal ons dat Uitbreiding plan Oost Voor verdere uitbreiding in plan Oost, kan van de eigenaren/ mevr. Kaars Sype- steyn-v. d. Feen de Lille en van de heer mr. v. d. Feen de jLille worden aange kocht de gronden én opstallen behorende bij de boerderij Frederica's Hof aan het Dokterslaantje. De eigenaren/zijn bereid deze gronden van ongeveer- 19.70 ha te verkopen voor f 197.000,-7-.' De heer Vahl is verheugd over deze aan koop, iféaar vraagt hij, zou er geen moge lijkheid bestaan, dat wij ter Coulster ook kunnen aankopen. Voorzitter ,U vraagt iets wat wij ook /graag willen.' De heer Bolten vraagt of in dit uitbrei dingsplan, mogelijk ook een gedeelte, ge reserveerd kan worden voor de volkswo ningbouw. ,Zo ver zijn de plannen nog niet, een voorlopig ontwerp voor dit plan is slechts door Gouwetor gemaakt,' aldus de voor zitter. Ook de heer Majolée vraagt in deze geest. .Bij verdere uitwerking van dit plan,' al dus voorzitter, ,kan er aandacht aan be steed worden. Ook met dit voorstel kan de raad zich tenslotte verenigen. Uitbreiding plan Zuid In dit gedeelte is weer met verschillende grondeigenaren overeenstemming bereikt, waardoor thans gronden kunnen worden aangekocht van Mej. Kooy uit Oiide Niedorp, de heer v. Geylswijk, A. Moldo- van, H. Scholtens, J. Stet, G. P. Sengers en C. W. Sengers. De door hen gevraag de prijzen wijken allen enigszins af van de taxaties, desondanks acht het college deze wel aanvaardbaar. De heer Bolten is dankbaar voor de vlotte gang van zaken hier. De heer Mulder vraagt of hier voor de boeren vervangingsgrond aanwezig is. De voorzitter antwoordde hier vlot met ja op, maar vond het toch voorzichtiger zich te korrigeren, met te zeggen ,Naar alle waarschijnlijkheid wel, maar wij moe ten het nog aankopen.' Verhuur perceel grond )ok dit kon opnieuw geen doorgang vin- en 25 november 1955 voelde de raad voor verhuring voor een tijdsduur van 6 jaar, omdat er plannen waren om aan-.de Butterlaan bij perceel no. 17 een speeltuin te stichten. Nu wilde het col lege aeze grond wel verhuren aan de heer Westarop, omdat inmiddels aan de Holle- weg ean ander terrein voor speeltuin be schikbaar is. De heer\Majolée is het hier niet mee eens. In het uitbreidingsplan staat deze grond als plantsoenstrookin deze omgeving valt weinig natuurschoon te genieten. Spr. zou daarogi liever zien dat hier nu met de plantsoenaanleg begonnen werd. De voorzitter zegt ,In het uitbreidings plan staat cflpze strook als groen aange geven.' Spr. vindt de^e tuin daar met zijn diverse beplantingen zeer aardig, doch de beplan tingscommissie zou dit eens kunnen be kijken. ,Dan zijn we dahr gauw mee klaar,' aldus de heer MajoléeX ,dit strookje leent zich uitermate goed v®or beplanting i VOOR J. J. PANTTEKOEK - V. AOSTASTR. 28 HEILÓÖ - TELEFOON 02200 2508 ,Wij kunnen daar later nog wel eens op terug komen, maar wilden nu verhujya aldus de voorzitter. ,Nee,' zegt de raad, .laten wij dit nog eens even aanhouden.' Onteigening centrum Het voorlopig goed gekeurde plan tot onteigening van uitbreidingsplan centrum II en enige gedeelten van plan West, heb ben op het sekretar/e gedurende dertig dagen ter inzage gelagen. Tegen deze onteigening zijn zeven be zwaarschriften ingeoiend. De bezwaren richtten zich niet zo zeer tegen het ont- eigeningsplan als zodanig, maar tegen de nadelige gevolgen welke de onteigening zal meebrengen in vdrband met verlies van bedrijfsgronden of I waardeverminderir van aan adressantenj toebehorende on rende goederen. De hoofdingenieur-dikekteur van/de we deropbouw en volkshmsvesting/fs van oor deel dat de bezwaren niet ./teekhoudend zijn en niet ter zake dieng'nde. De onteigeningswet en hjrt pachtbesluit ge ven aan betrokkenen in' fjnancieel opzicht voldoende waarborget Het college stelt thans vdbr te besluiten tot onteigening van ppan centrum II en eni ge gedeelten van plan Wesft overeenkom stig het ter inzage gelegde rnlan met de daarbij behorende bescheiden\en de tegen onteigening ingebrachte bezwaren af te wijzen. De raad ging hiermede akkoord. Onteigeningsplan Zuid Ingevolge art. 80 van de onteigeningswet, vervalt een besluit tot onteigening, indien de gemeente niet binnen één jaar Via dag tekening van het koninklijk bestuit tot goedkeuring, de eigendom bij minnelijke schikking verkregen, of de eigenaren\ieeft Ci- n dagvaarden voor de rechtbank. Het komt het college wenselijk voor, voor de gevallen waarin geen overeenstemming mogelijk zal blijken, tijdig de eigenaren te doen dagvaarden. Tegelijk met de dagvaarding kan machti ging worden aangevraagd reeds voor de voldoening van de schadeloosstelling zich in het feitelijk bezit te stellen van en ver anderingen aan te brengen in de staat van de te onteigenen percelen. Teneinde er van verzekerd te zijn, plan Zuid tijdig in exploitatie te kunnen bren gen, acht het college het gewenst het recht van voorlopige bezitneming te vragen. Ook met dit voorstel gaat de raad akkoord nadat de heer Hageman er op heeft ge wezen, dat door enkelen op deze gronden nog bloembollen geplant worden en vraagt of deze mensen daarvoor gewaarschuwd zijn. Weth. Schuit,Als ze alleen het aan te leggen weggedeelte maar vrij laten.' Voorzitter zegt toe deze mensen met be kwame spoed te zullen waarschuwen. Aankoop huis Van de eigenaresse mevr. Boersma-de Vries uit Zaandam kan worden aange kocht het woonhuis Heerenweg 39, De prijs van woonhuis met tuin groot 383 vierkante meter bedraagt f 7.500,- Akkoord bevonden. Ambtenaar burgelijke stand Met algemene stemmen werd wethouder Rus als zodanig benoemd. De voorzitter feliciteerde de heer Rus met deze ben ming, de hoop uitsprekende dat mocht hij als zodanig op moeten treden, hij/aan een ander gezicht zou hebben. Schoolmelkvoorziening Het is de bedoeling aan Ze leerlingen van alle lagere scholen, wiér ouders dit wen sen, vier maal per Zeek een kwart liter gepasteuriseerde metfk te verstrekken. Naar het comité/meedeelt zullen voorlo pig 900 van de 1480 leerlingen hiervan gebruik gaaiy maken. De gemeentelijke subsidie bedraagt hiervoor f 0,08 per week per leerling, hetgeen een totale kosten zal zijn van f 1440,per jaar. In het dit voorstel begeleidend schrijven lezen wij, dat het college het verlenen van [lédewerking hieraart nu niet direkt op het terrein der overheid ligïxNaar hun me ning hebben de ouders hier een taak te vervullen, welke op grond vkn de gemid delde, sterk verbeterde financiële gezins omstandigheden alleszins uitvoerbaar is. Op enkele uitzonderingen pa, zouden de kosten hieraan verbonden, dan ook geheel door de ouders betaald dienen te worden. Voorts is het college van mening, dat de scholen in het algemeen te veel betrok ken worden in allerlei op zich zelf nuttige aangelegenheden, die echter te veel tijd in beslag nemén. Uitbreiding daarvan met schoolmelkvoorziening kan het onderwijs ongurfstig beïnvloeden. et schoolmelk-comité betoogt dat de schoolmelkvoorziening welke van groot belang geacht moet worden voor de ver betering van de voedingstoestand van de schoolgaande jeugd en voor het aankwe ken van betere voedingsgewoonten, wei nig kans van slagen zal hebben, indien de ouders daarvan de volle kosten zouden moeten betalen. ,Nu een groot gedeelte van de ouders het verstrekken van melk op prijs begint te stellen,' aldus het college, .bestaat er on zerzijds geen overwegend bezwaar hier aan van gemeentewege medewerking te verlenen.' De heer Bolten stelde het begeleidend schrijven niet erg op prijs dat had hem zelfs kwaad gemaakt. Deze zaak loopt nu reeds ruim een jaar, spr. vindt dit jammer. Gaarne geven wij onze medewerking aan dit voorstel. De heer Tomson begrijpt de rol niet welke de melkhandel hierbij moet spelen, ook niet waar die bonnen voor dienstig zijn en ziet het verschil niet tussen een kwartje en een bon. Een e.v. verloren kwartje kan nog wel eens worden aangepast, een ver leen bon niét. De melkhandel vindt spr. hier een over- i bodige schakel, vergoeding aan melkhan del verhoogt de prijs, hier behoeft niemand vat aan te verdienen. 5e heer Robert zegt dat in 180 gemeenten 400.000 kinderen schoolmelk krijgenal» de\ voorzitter nu al zegt dat dit door de ouders zeer goed is op te brengen, dam zegük u dat het voor de ouders van grote gezinnen een zwaar offer betekent. Spr. zou met prettiger gevonden hebben, als B. ea W. hier wat meer enthousiasme haddei\ getoond. Volgens de heer Tomson berekent het college ge kosten naar 900 kinderen, dit. zullen er pngetwijfe'd meer worden en het lijkt spr. veiliger de kosten naar 1480 kin deren te bèrekenen, als daar dan iets van overblijft, zien we dat wel. Voorzitter \Door allerlei omstandigheden heeft deze regeling lang op zich laten wachten.' Spr. is een tegenstander voor bijpassing van gelden aah beter gesitueerden, wij hebben naar een regeling gezocht, om hieraan te ontkomen. Hoe de regeling van de melkvoorzienjng gaat is een kwestie voor het comité. Wij hebben hier alleen maar te bepalen het geven van eep subsidie. Weth. Schuit zegt\: Weten de heren wel zeker of het inschakelen van de melkhan del een kostprijsverhoging met zich mee brengt ,Hier weet ik geen direkt antwoord op te geven,' aldus de hedr Tomson, ,in ieder geval is het het onderzoeken waard.' Antwoord op vra Door de heer Majoléd waren per 27 juli enige vragen aan het college gesteld, om trent het uitvoeren vam rioleringswerken zonder openbare aanbesteding. Het ging hier om rioleringswerken in plein Zuid en Oost. B. en W. antwoorden thahs ,In verband met de aanstaande bouw van woningen in plan Zuid, moest hier grote spoed be tracht worden, daar deze gsond nog maar. slechts korte tijd eigendom van de ge meente is zowel de tijd als (personeel ont braken om tot het maken van een nauw keurig bestek en tekening tel komen.' (Vervolg pag. 4j

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1956 | | pagina 1