RUILBEURS KINDERBOEKJE UITKIJKPOST 4 16 NOVEMBER 1956 DE FORESTERS WONNEN IN SCHAGEN IN EEN SNELLE WEDSTRIJD y&N S.R.C. Zwaan en Schoen in topvorm Goed debuut van de 15-jarige Schong Invaller Godijn bracht snelheid in De Foresters-voorhoede Er heerste een neerslachtige stemming bij de Foresters-aanhang toen bekend werd dat v. d. Horst en Kerkhof door ziekte niet konden spelen en dat de re serveback Ket door militaire dienst ver hinderd was. Niet tevergeefs werd er een beroep op Godijn gedaan en met Korver op de linksbackplaats en de ju nior Schong als rechtsbinnen werd de strijd tegen S.R.C. begonnen. Het duurde niet lang of de SR.C.-ers zagen dat hun aanvallen over rechts moesten plaats vinden jfraar hun snelle rechtsbuiten met een volkomen falende Korver onophoudelijk/ gevaarlijke mo menten voor het Foresters-doel deden ontstaan. De Foresters-achterhoede wist echter met veel kunst- en vliegwerk en met de hulp van de doelpalen doelpunten te voorkomen. Inmiddels raakte de licht gewicht voorhoede van De Foresters op het spekgladde /veld ingespeeld en de wedstrijd was twintig minuten oud toen Godijn na reeds daarvoor de nodige aandacht van de S.RC.-verdediging te hebben gevraagd een afgemeten bal naar de vrijstaande Schoen zond die met een schitterend schot in de uiterste hoek van het doel zijn club de leiding wist te geven. Deze voorsprong die geheel tegen de sterkteverhouding in was gaf de rood- broeken echter het nodige zelfvertrou wen. Er ontstond een snelle wedstrijd met S.R.C. in de meerderheid maar met razend snelle uitvallen van De Foresters die door S.R.C. met grote moeite kon den worden afgeslagen. Het was Schoen die voor de S.R.C.-ers een onophoude lijk gevaar was en regelmatig openingen wist te maken in samenwerking met Schong die hoewel in snelheid nog iets te kort schoot maar over een uitstekende balcontrole beschikte. Toch bleef R.S.C. sterker, maar onbesuisd schieten was de oorzaak dat zij de verdiende gelijkma ker niet konden krijgen. In de rust nam men het besluit om Kor ver rechtsbuiten te plaatsen en Koorn belande toen op de backplaats. Dit bleek direct al een grote verbetering te zijn. Er kwam meer rust in de achterhoede van Foresters en Mol en Schermerts konden nu meer aandacht aan hun voorhoede schenken. De Foresters namen het initia tief en toen Schoen de bal inschoot en de S.R.C.-doelman de bal niet klemvast wist te krijgen was het ten Cate die deze ver rassende kans eerst miste maar zich snel herstelde en de stand op 20 bracht. Een kwartier na de rust kwam echter het beslissende moment van de wedstrijd. Uit een vlotte combinatie van Schoen en Schong kwam de bal bij Korver, deze zette de bal goed voor doel waar ten Cate deze opgelegde ^kans geheel ver knoeide. Dit falen^van de Heiloër links binnen bracht ónmiddèllijk de suppor ters van S.R.C. in actie en luid aange moedigd namen de SR.C.-ers enthou siast het spel in handen. Regelmatig kwamen zij voor het'doel van de Jager en uit een hevige doelworsteling en nadat men eerst tegen de paal en toen tegen de lat had geknald' kreeg Zwaan de bal verkeerd op zijn voet en rolde de bal over de doellijn. 21. S.R.C. was nu niet meer te houden en het was in deze perio de dat Zwaan naar grote hoogte groeide goed bijgestaan door Kossen en Mol en vooral ook Schermerts terwijl ook de Ja ger uit menige scrimage zegevierend te voorschijn kwam. S.R.C. zakte af en ogenblikkelijk zette Schermerts zijn voorhoede aan het werk. Schoen goo chelde om een aantal tegenstanders heen doch zonder resultaat. Goedgeplaatste corners van Godijn brachten ook de no dige verwarring in de S.R.C.-achterhoe de. Ook Zwaan reddè\nog eenmaal op emotionele wijze en met S.R.C. in de aanval kwam het einde van de snelle en in de beste verstandhouding gespeelde wedstrijd. Zondag komt L.S.V.V., die momenteel op de derde plaats staat, op bezoek, ter wijl 24 november in Warmenhuizen te gen V.I.O.S. gespeeld moet worden, twee wedstrijden waarin de roodbroeken kunnen bewijzen dat'zij de plaats die zij bezetten waard zijn. L.s.y.v. FORESTERS Aanvang 2.3(>'uur W. Jager J. Zwaan D. Koorn C. Mol M. Krissen J. Schermerts W. ten Cate 11111 H. Schong. C. Schoen W. Kerkhof Reserves: G. Driehuis, Chr. Berendse, C- de Vrie^, P. Korver. Afberfchten: Nic. Beetswegv69. H.S.V.-JElpGP^OGRAMMA - j Het H.S.V.-jeugdprogramma voor mor gen, zaterdag, luidt als volgt: H.S.V. A—-Meervogels A. Aanvang 3 uur. Geleider: C. Keeman. Berdos B--H.S.V. B. Aanvang 3 uur. Vertrek 2 uur. Geleider: J. Kruyser. Voor Zondag zijn de volgende wedstrij den vastgesteld: H.S.V. junioren AAlways Forward, Aanvang 2.3cRuur. B-veld. Geleider: G. de Jong. H.S.V. adspiranten A-^U.S.V.U. Aan vang 12 uur. B-veld. Geleider: W. v. d. Maat. C.S.V. BH.S.V. adspiratiten B. Aan vang 12 uur. Vertrek 11 uur. Geleider: J. Scholten. Zeevogels BH.S.V. .^adspiranten C. Aanvang 12 uur. Vertrek 11 uur. Gelei der C. Bakker. VROUWEN PROPAGANDA- BIJEENKOMST TROK GROTE BELANGSTELLING Mej. Mr. Lemaire sprak over Hongarije Donderdagavond bestond er een grote belangstelling voor de vrouwenbijeen komst, welke in de grote benedenzaal van het Dorpshuis werd gehouden door de afdeling Heiloo van de Vrouwenbond van de Partij van de Arbeid. De bijeenkomst werd gepresideerd door mevr. Moll-Hielkema die zeer verheugd was over deze grote opkomst. Zij wees er op dat het een goede traditie is ge worden in de novembermaand bijeen te komen over het gehele land. Het geeft een gevoel van verbondenheid van de de mocratisch socialistische vrouwen in het land. Juist in deze dagen sterkt ons dit in de strij^ voor vrijheid en recht. Een wel bijzonder toepasselijk lied werd bij de opening van de avond gezongen. De woorden luiden namelijk o.a.: ,,Ons hart neejJt geloof in een eeuwige kracht, Die list noch geweld kunnein schaden, Die kracht moet ons zijn tót een licht in de nacht.'' Hierop sloot aan de toespraak van mej. Mr. T. Lemaire die, in verband met de toestand in en om Hongarije, afweek van haar eerst aangekondigde onderwerp. Hoe belangrijk ook onze sociaal-econo mische eisen zijn, zij dienen thans op de achtergrond geplaatst te worden, omdat het nu om nog belangrijker dingen gaat: om onvrijheid en dictatuur, aldus begon OPLOSSINGEN van de puzzles uit de krant van 26 Oct. 1. 1. De aanhouder wint. 2. Alle bégin is moeilijk. De appel valt niet ver van de boóm. lofte maakt schuld, e kruik gaat zolang te water ot ze breekt. 6. De eerste klap is een daalder waard. 7. Zoals de waard is vertrouwt hij zijn gasten. Gewoonte is. een tweede na tuur. oogmoed komt voor de val. hout is geen timmerhout, ie niet waagt, wie niet wint. 2. Stoer - teen - oer,., en r mandoli stillen stier a n s e stera 29, 38, 48. 25. 1, 20 stijfhoofdig 41, 4, 13, 14, 26 uitruster v. schepen 3, 38, 9;^5, 8, 5, 18 kostjuffrouw 6, 47, 39, 23, 12, 35, 27, 46 tuinman 17, 7, 1, 42, 35, 15 hedendaags 34, 11, 31, 40, 33, 44 uit naam van 16, 21, 22, 25. 11, 41, 8, 15 eenstemmig 36, 31, 35, 2j0, 41, 18, 12, 37 landver huizer 10, 43, 2, 4,2, 7, 30, 8, 36 openbare verkoop 39, 28, 19, 5, 26, 33 langs de huizen iets te koop aanbieden 24, 24, 45, 5 met weglating van titels (afk.) Bij juiste oplossing verschijnt er in de bovenstaande figuur een spreekwoord. De zwarte vakjes dienen tot scheiding van de woorden. 3 punten. 2. gedrag erkennen huifkar stier freule Schuif de bovenstaande woorden zo (alleen naar links en rechts) dat een rij onder elkaar staande letters een vruch- 1 punt. tennaam vormen, NIEUWE PUZZLES 1. Zet de bovenstaande woorden om, zo dat er 7 nieuwe ontstaan. De eerste letters van boven naar be neden vormen een plaatsnaam. 2 punten. U A. Ruilwaarde: mej. Lemaire. Wpfhebben wij aan goede sociale omstandigheden als wij onze vrij heid missen, zo zei spreekster. Met grote eerbied volgen wij de grote vrijheids strijd, zo ging ze verder, een strijd van het gehele Hongaarse volk. Onnoemlijk groot zijn de offers die daar worden gebracht, hoe onbenullig steken daarbij onze verlangens af. Mej. Lemaire beschreef de grote vrij heidsstrijdster Anna Kethly de enige Hongaarse minister die gevangenneming ontliep omdat zij in Wenen vertoefde. De 67-jarige Anna Kethly smeekte zelfs: „Ik wil geen militaire steun voor Honga rije. Ik heb de laatste tien dagen genoeg bloedvergieten gezien.'' De spreèl^ster van de avond hoopte dat onze offervaardigheid iets kan en mag bijdragen tot verzachting van het vele leed wat over het Hongaarse volk is ge gaan. Tenslotte uitte mej. Leiiteire haar mis noegen over de hamsterwoede, die een deel van ons volk heeft aangepakt. Laat het gezond verstand hier prevaleren. Er is voldoende, laat men de moeilijkheden niet nog groter maken. Spreekster besloot met vertrouwen te vragen in de idealen van vrijheid en de mocratie. Daar de spreekster haar gehele rede op papier had gezet, kwam de goed opge zette toespraak toch niet voldoende tot haar recht. Ze begeesterde te weinig. Op uitstekende wijze heeft de voor drachtkunstenaar Ruiven uit Zaandam „De Zachtmoedige" van de bekende Van verschillende kanten heb ik weder om enige zendingen ontvangen en kan ik een paar aanvragers gelukkig maken. Onder de nieuwe aanvragen is een grote belangstelling voor Flipjes. Maar ja, mijn voorraad is uitgeput. Wie heeft er nog wat t'e missen. Ook \ook D.E.-bons blijft de vraag groot. Wat Hoboca-chèques ontvangen, maar voor de reis van de vrienden nog niet genoeg. En dan aan Lassie-bons bestaat nog dringende vraag. Maar waar ik wel voorraad van heb, zijn de volgende soorten: Smith. 10 pt. "1 V 10 punten Van Nelle, 10 pt. 4 punten Planta-plaatjes, 4 stuks 1 punt Blue-band-plaatjes, 4 stuks 1 punt Hille-bOns 3 punten v. d. Plaats, 1 pt. 2 punten Oxo, 2 pt. 2 punten Castella 10 punten Niemeyer, 2 pt. 10 punten Enkhuizer-koek, 1 pt. 1 punt Nof-wapens, 4 stuks 1 punt Thee-zegels 1 punt Korrespondentie. Mevr. H. uw zen ding ontvangen. De\waarde was 205 punten. Zodra ik het gevraagde ontvan gen heb zal ik het U z Mevr. v. T. uw zen waarde 325 punten Mej. K. Hartelijk beda ding Verkade-bons. I aanvragers mee kunn Onbekende inzender kan Verkade-bons en reisbons wordt hiervoor ook hartelijk bedankt. H. v. d. H. Uw zend/ng ontvangen, waar de 215 punten. Het gevraagde zal wor den toegezonden. KINDERHOEKJE Jullie hebben naar de ladder uitgeke ken. Nu dan hieronder vinden jullie de eerste stand: 198 198 189 186 160 143 140 16 16 101 94 90 83 69 69 58 54 48 40 36 36 23 16 12 11 6 Adinda Fleurbaay Olga Fleurbaay Nelly Rem Hans de Bruijne Paula Scholten Hanny Dissel Piet Heinis Wim Veenis Peter Veenis Christa v. d. Veer Neileke Rigter Kees Heinis Toos Garritsen Welmoed Hoogvorst Ria Baftelomij Lida Hoogvorst Hans Kingma Alphons Garritsen Kees Slieker Ada Kuiper Els Kingma Joke Slieker Mary Rig ter Piet Schouten Myrna Kuyken Ineke Goos nden. ing ontvangen, kt voor uw zen- heb hier enkele helpen. Korrespondentie. Deze keer zijn er twee, die de hoogste sport van de ladder bereikt hebben. Door loting werd Adin da aangewezen als de winnares. Harte lijk gefeliciteerd met je prijs. Ineke Goos hartelijk welkom in onze puzzleclub. Doen jullie weer allemaal je best? Iedereen die volhoudt wint vast en zeker een prijs. Vraag jullie vriendjes en vriendinnetje? ook of ze mee doen. Hoe groter onze club, hoe gezelliger. Het puzzlen is helemaal niet moeilijk en je leert er veel van. schrijver Dostojewski 'gébracht. Onder ademloze stilte werd door de aanwezi gen geluisterd naar de 'indrukwekkende novelle van deze Russische schrijver. Gezamelijk werden enkele socialistische liederen gezongen met pianobegeleiding van mevr. De Een verloting, met ontelbare prijzen, ten bate van de vluchtelingen en de V.A.R.A.-speelgoedacpe, bracht 40 gul den op. DOET NIETS ONBERADEN Jy* Men verzoek ons te willen meedelen, dat zij, die interesse hebben, opgeno men te worden in het verzorgingstehuis „De oude Pastory", nog niets moeten doen ten aanzien van het door hen be woonde huis of deelfrvan. Het komt daarbij ook ongewenst voor reeds nu tot verkoop etc. over te gaan. Onder andere ook daarom niet, omdat het aantal aanmeldingen veel groter is dan het aantal beschikbare kamers in „de oude Pastory" en dus niet allen geplaatst, kunnen worden. Het bestWr zal daaromtrent zo spoe dig moaekik als in haar vermogen ligt, inlichtingen verstrekken^lBn de betrok kenen. Wil men over het een en an der ingelicht worden dhn wende men zich uitsluitend tot bevoegde personen, onder andere het gemeentelijke huis vestingsbureau ofbestuursleden van genoemde stichtiiig. Men late zich in ieder geval niet verleiden tot een on beraden stap! V»

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1956 | | pagina 4