„De zon tegemoet RUILBEURS KINDERHOEK JE UITKIJKPOST 29 MAART 1957 Aantrekkelijke opvoering door Falkland ,De Zon tegemoet', van de Nederland se auteur Maarten van Vught, werd zaterdagavond op zeer aantrekkelijke wijze opgevoerd door de A.T.V. .Falk land'. Dit werk heeft een verantwoorde inhoud. Frank Roodselaar is blind geworden bij het redden van zijn vriend Kees de Bie. T'erv/ijl Frank nu juist de steun nodig heeft van zijn verloofde Suzie, gaat deze een verhouding aan met zijn broer Jan. Jan heeft altijd al liefde ge koesterd voor Suzie. De blindheid van Frank brengt Jan en Suzie dichter tot elkaar. Zonder bewust zijn broer Frank pijn te willen doen, worden de ver houdingen steeds slechter, het hele ge zin Roodselaar lijdt er onder. Wanneer in een gesprek tussen Frank en Jan, de laatste zegt dat Frank toch niet meer beter wordt, is de maat vol Zuster Langstra heeft geprobeerd de blinde braille te laten leren en wil zelfs verder gaan. Allemaal uit voorzorg. Ook zij weet dat Frank niet meer beter wordt. Zij wil het hem echter zeggen als de blinde dit kan verdragen. Haar werk dreigt, door de ruzie tussen Jan en Frank, voor niets te zijn geweest, want Frank heeft genoeg van het leven. De genegenheid van zuster Langstra voor haar patiënt gaat over in liefde. Zij weet hem op het allerlaatste ogen blik van de spoorrails weg te trekken. Flet betekent tevens het begin van een nieuw leven. SLICCES VOOR HEILOOSE BAKKERS Op een Ncordhollandse broodkeurings- wedstrijd te Volendam werd ook deel genomen door bakkers uit Heiloo en Limmen. Aan deze keuring werd door 237 bakkers deelgenomen die gezamen lijk 445 broden inzonden. Dat de taak van de jury, bestaande uit de heren N. de Graaf, J. W. Gijs en Oosterhuis allen van de gist- en spi ritusfabriek uit Delft, en de heren Lu cas, Kwakman, Groenestijn, De Kort en Westerman, uit Amsterdam, niet ge makkelijk is geweest, moge wel blijken uit het feit dat zij tot diep in de nacht de inzendingen hebben gekeurd. Voornamelijk werden de broden bekri tiseerd op de malsheid, smaak, geur en afwerking. Naast de kwaliteit bleek dat ook de kwantiteit op deze jaarlijkse .examens' beter wordt. De uitslag was voor onze Heiloose bak kers een groot succes. Zij behaalden nl. de le prijs en de wisselbeker, ge volgd door Amsterdam, waarna volg den 3 Volendam, 4 Den Helder, 5 Pur- rnerend, 6 Haarlem, 7 verspreide leden. 8 West-Friesland, 9 Noord Beemster, 10 Alkmaar, 11 Schagen, 12 Castri- cum, 13 Beverwijk, 14 De Rijp, en 15 Egmond. Aangeboden ACCU 12 volt zo goed als nieuw, 1 mnd gebruikt SCHENK'S Goud- en Zilverbedrijf Kennemerstraatweg 195 - Heiloo Telefoon 3081 - b. d. Stationsweg De rollen waren goed verdeeld. Op vallend was 't spel van Tine de Grand als verpleegster. Zagen we haar altijd in de zogenaamde .bijrolletjes', thans kon zij zich ontplooien. Verrassend goed spel zagen we van haar o.a. in het 3e bedrijf. Naast haar noemen we gaarne Freek Scheppers als Frank. Lang geen gemakkelijke rol. Vaak heel goed samenspel van hem met Tine de Grand. Piet Nieuwenhuis had een ietwat on gemakkelijk rol. Hij wist deze goed te spelen. Mevr. Roodselaar werd uitge beeld door Nel Spaans-Schuit, die echt de moeder weergaf, welke begaan is met het lot van al haar kinderen. Berry, 't derde kind uit de fam. Rood selaar, werd vertolkt door Lotty Kees man-Speur. Haar ongedwongen vlotte spel viel ons ook nu weer op. Jo de Vries, als Majoor-vlieger Me- rendaal die Frank weer zijn plaats in de maatschappij wil geven, was niet zo geknipt voor deze rol, als we wel gedacht hadden. Corrie Speur als Su zie, die wat al te gemakkelijk overscha kelde van Frank op Jan, beeldde deze rol uitstekend uit. Ruud Keesman zagen wij als Kees de Bie. Ondanks dat hij als invaller de buteerde, kweet hij zich zeer goed van deze taak- Tenslotte Jo de Gier-Joostens. Haar spel was weer uitnemend. Als de werk ster mej. Roos, die vergroeid is met de familie Roodselaar, bemoeit zij zich overal mee, maar ze meent het goed. Zij probeert dan ook de moeilijkheden op te lossen. Naast vele dramatische scènes zijn er ook tal van opbeurende aard. Het slot is dan ook geheel te aanvaarden. Guus Spruit mag dan ook tevreden zijn. Mogelijk dat hij als regisseur in het le bedrijf meer actie had kunnen brengen. Dat gold zowel het le als 2e tafereel- Het geheel zou er aan winnen. De decors van P. A. C. Nieuwpoort en Joh. de Vries waren verrassend, Morgen, zaterdag, volgt de 2e dona teursavond, waarna maandag, voor de bejaarden van Heiloo, een derde op voering plaats heeft. Op reparatie aan Uurwerken geven wij drie maanden garantie Wekkers, pendules enz. worden afgehaald en thuisbezorgd. SCHENK'S Goud- en Zilverbedrijf Kennemerstraatweg 195 - Heiloo Telefoon 3081 - b. d- Stationsweg ER ZIJN NOG KAARTEN In verband met het slechte weer woens dagmiddag zijn er, voor de toneelavond voor bejaarden, minder kaarten afge haald als werd verwacht. Er wordt medegedeeld, dat, voor zover voorra dig, nog kaarten worden afgegeven tot en met zaterdag op de bekende adres sen. VERBREDING RIJWIELPADEN ZEEWEG Op de begroting voor 1957 staat een post van f 46.000,voor verbreding van de rijwielpaden langs de Zeeweg. Reeds jaren werd hieraan behoefte ge voeld. Het 'steeds intensiever gebruik van deze paden, vooral in de zomer maanden, maakte dit noodzakelijk. De raad heeft dit voorstel van harte toe gejuicht. AANDACHT VOOR De Spoorwegen hebben op de overwe gen, welke beveiligd worden door de halve Amerikaanse afsluitbomen, bor den geplaatst met ,Niet oprijden voor dat de rode lichten zijn gedoofd. Goud- en zilverreparatie door ons in orde gemaakt, komt als nieuw terug. SCHENK'S Goud- en Zilverbedrijf Kennemerstraatweg 195 - Heiloo Telefoon 3081 - b. d. Stationsweg Beste laddergenoten Door de reeds bekende omstandighe den is onze ladder-club lelijk in 't ge drang gekomen, ja tot ontbinding ge noodzaakt. Misschien. Jullie waren zo gezellig aan het kam pen orn bovenaan te komen. Nu de uitgave van de .Uitkijkpost' niet meer wekelijks zal geschieden, is de regelmaat eraf en dat is ook niet ge zellig voor de club. De decemberstand volgt nu als laatste- Deze is Nelly Rem 200 punten Hans de Bruyn 192 punten Paula Scholtcn 166 punten Hanny Dissel 161 punten Piet Fleines 152 punten Wim Veenis 134 punten Peter Veenis 134 punten Kees Heinis 102 punten Toos Garritsen 101 punten Ria Bartelomij 75 punten Alphons Garritsen 66 punten Hans Kingma 66 punten Ada Kuiper 54 ■punten Els Kingma 48 punten Myrna Kuyken 29 punten Ineke Goos 18 punten Jan Werkman 6 punten Gerda Werkman 6 punten Adinda Fleurbaay 5 punten De gelukkige is nu Nelly Rem, gefe liciteerd Omdat het de laatste keer is krijgt Hans de Bruyn ook een prijs. Hij heeft ook zo dapper meegepuzzeld. Op mijn vorige mededeling hebben reeds enige verzamelaars gereageerd. teleurstelling, omdat de nuttige plaats, die de Ruilbeurs innam tussen de ver zamelaars, node wordt gemist. Of er niet een nieuwe mogelijkheid voor ruilen geschapen kan worden Ja, ik zal dat in ernstige overweging nemen. Wat ik de vragers heb kun nen geven is hun deze week toegezon den. Nu staan bij mij nog genoteerd Mevr. v. Tw. voor 325 pt., mevr. H. de Gr.-Sch. voor 171 pt., mevr. v. E. voor 120 punten. Willen deze dames nog een keuze maken uit mijn voorraad Hier volgt de lijst. v. Nelle, 10 pt. 4 punten Hoboca-bons (f 2,50) 3 punten Midreiza-cheques (f 2,50) 3 punten' Castella-kopjes 5 punten Planta-plaatjes en -bons 1 punt Smith koffie en thee 10 pt. 4 punten Teo-bons 2 punten Hille-bons 2 punten Verkade-bons 1 punt Kop en schotel-bons 10 punten 2 klokzegels, p. stuk 10 punten 5 v. Dungen-bons per stuk 4 punten Oom Herik, .Uitkijkpost' Deelnemers (sters) aan onze Ruilbeurs verzoeken wij hun ruilbonnen normaal naar ons adres te zenden. Wij zorgen er voor dat oom Henk e.e.a. in zijn bezit krijgt en in de eventueel verschij nende nummers van de .Uitkijkpost vindt u de verantwoording dan afge drukt. Oude Gouden Ringen Kettingen, Broches, enz. vermaken wij tot nieuwe voorwerpen. Prijsopgaaf vrijblijvend SCHENK'S Goud- en Zilverbedrijf Kennemerstraatweg 195 - Heiloo Telefoon 3081 - b. d- Stationsweg PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. K. Dekker, Ned. Herv. pre dikant Amsterdam. Bevestiging lidma ten Ned. Herv. Evang.vereniging. 19.00 uur ds. L. Doorn Ned. Herv. Evangelisatie 10 uur, in 't Witte Kerkje, ds. K. Dek ker van Amsterdam 7.15 uur gebouw Kerklaan, ds. H. M. Cnossen van Amsterdam Gereformeerde Kerk 8.30 uur ds. A. M. Boeijinga 3.30 uur ds. C. von Meijenfeldt Lokaal Vergadering, Holleweg 97 V.m. 10 uur Breking des Broods N.m. 5 uur Bediening des Woords R. K. KERKDIENSTEN St. Willibrorduskerk. Westerweg 26 5 6.45, 8 en 10.45 uur stille H. H. Missen 9.15 uur Parochiemis ZONDAGSDIENST DOKTERS De zondagdienst voor dokters wordt a.s. zondag waargenomen door dr. A. A. M. E. Janssen, telef. 3530 WIJKVERPLEGING ZONDAGSDIENST Zr. Kroon. Straatweg 328, tel. 4174 TIEYLO' APOTHEEK Dag en nacht geopend. Stationsweg 53 Telefoon 6662 BL1RGELIJKE STAND Geboren Maria Johanna, d. v. B. G. Dirkson en J. C. Bergen Yvonne Johanna Maria, d. v. B. Kuij- per en C. Kops Petrus, z. v. M. Kok en C. Meijne Sjirk Jan, z. v. J. G. Westra en E. A. Overhoff Johannes Jozef, z. v. J. Admiraal en M. E. Jansen Sophia Christina, d. v. A. Dekker en S. C. Huijzer. Ondertrouw Gerard Herman Detmers en Anna Ma ria Hubbeling. Overleden Maria Catharina Lut, oud 70 jaren, wed. van Lutsélaar Jan Marinus de Quartel, oud 53 jaren,; Neeltje Ootjers, oud 79 jaren, wed. van T. Kostelijk. HET VERSCHIJNEN VAN DE .UITKIJKPOST' Alhoewel we vorige week schreven dat er van dit blad nog twee nummers zou den verschijnen in verband met het te kort van 1956, zijn we door verzoeken van vele kanten op het ogenblik in een stadium, dat er van een niet meer ver schijnen van de .Uitkijkpost' niets de finitief is. In ieder geval komt er in de week voor Pasen een huis-aan-huis bezorgd nummer van de .Uitkijkpost'. Wat er in de tussenliggende weken bezorgd wordt hangt af van het feit of in die tijd een oplossing gevonden kan worden t.a.v. advertentie- en abon nementsprijzen. De kans is echter groot dat dit wel in orde komt. Verl ovingsringen kunnen wij u leveren vanaf f 35,— per stel Keuze zending bij u aan huis SCHENK'S Goud- en Zilverbedrijf Kennemerstraatweg 195 - Heiloo Telefoon 3081 - b. d. Stationsweg WAAR NAAR TOE? Zaterdag 30 maart ,De Rustende Ja ger', 8 uur, 2e opvoering door .Falk land' van ,De zon tegemoet'. Maandag 1 april ,De Rustende Jager' 7.30 uur, opvoering van ,De Zon tege moet' voor bejaarden, door Falkland- Woensdag 3 april ,De Rustende Ja ger' 8 uur, met de camera onder water' filmavond voor de gezamenlijke cultu rele organisaties. Wij kunnen u leveren: Dames- en heren-polshorloges in chroom en doublé, pendules, wek kers, gouden dames- en heren- ringen enz. Bij contante betaling 10 pet. korting, ook op vastge stelde prijzen. Keuze goederen bij u aan huis. Hierin kwamen ook betuigingen van SCHENK'S Goud- en Zilverbedrijf Kennemerstraatweg 195 - Heiloo Telefoon 3081 - b. d. Stationsweg

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1957 | | pagina 2