BIJNA ALLE PENSIONRUIMTE IN JULIAN AUGUSTUS REEDS BEZET l %>u j_ j7 P ANTE KOEK ing. Televisie Radio ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR HEILOO Belangstelling van vreemdelingen voor onze gemeente wordt steeds groter VICTORIA MOFAB 465.- j fyP N. D^QTTER's Aubade j I 13e JAARGANG NUMMER 18 18 APRIL 1957 Redaktie- en Administratie-adres R. Hondsbosschelaan 22 - Heiloo Tel. K 2200-4190 - Giro 140847 Uitgave DRIJ. .UITKIJKPOST' ABONNEMENTSGELDEN Per half jaar f 1,— Advertenties, per mm f 0,12 (Bij kontrakt reduktie) Bij het naderen van de zomer maanden is het bestuur van de vereniging voor vreemdelingen verkeer Heiloo Vooruit' weer tot volle activiteit gekomen en zal in de komende weken trachten ziin steentje bij te dragen tot een ont wikkeling van de gemeente op toe ristisch gebied. Achter de scher men wordt reeds druk gewerkt aan de samenstelling van het zo- merprogramma. Aangezien de weergoden verleden jaar vele festiviteiten in het wa ter hebben doen vallen en gezien de minder gunstige weersvoorspel lingen voor de komende zomer, heeft het VVV-bestuur het ver standige besluit genomen om dit maal geen overladen programma te brengen. Hoewel nog geen data zijn vast gesteld en evenmin bepaalde ge zelschappen zijn aangetrokken, staat het programma in grote lij nen toch vast. Traditiegetrouw zullen rijwieltochten.in de omge ving worden georganiseerd, er wordt voorts gedacht aan een tweetal kindérmiddagen en ten slotte zukén een paar feestavon den Worden gehouden, waaron der een verenigingsavond, welke verzorgd zal worden door vereni gingen uit Heiloo. Deze attracties zullen worden gebracht in de nis in het gemeentebos. Uiteraard vormen de ontspan ningsavonden slechts een klein onderdeel van de veelzijdige ac tiviteiten der V-V.V. Het meren deel der werkzaamheden bestaat namelijk uit de bemiddeling voor fogies aan vreemdelingen. De se^ kretaris van de V.V.V., de Keer Avis, heeft momenteel zijn han den vol aan de talrijke^adnvragen welke uit vele plaatsen van het van onze provincie geschiedt via het federatiekantoor in Alkmaar, waar thans bekend is hoeveel per sonen in Heiloo opgevangen kun nen worden. Het bezorgt de VVV alhier uiteraard veël extra werk, waarbij uiteraard het gemis aan een volledig ingericht bureau - zoals in Bergen of Egmond - duidelijk merkbaar is. Te weinig leden .Heiloo Vooruit wordt thans ge steund door circa 280 leden. In 1938 - toen onze gemeente als pensionplaats nog weinig beteke nis had - telde de VVV 150 le den. Naarmate de betekenis van het vreemdelingenverkeer hier ter plaatse toenam, is het ledental dus weinig gegroeid. De middenstand, die uiteraard de meeste vruchten van het toerisme trekt, laat voor minstens vijftig procent verstek gaan. Een ander euvel, dat de VVV parten speelt, is het feit, dat een aantal leden na enkele jaren weer bedankt. Zij hebben dan inmiddels hun vaste gasten, die jaarlijks weerkeren, doch ze schrikken er voor terug een luttel bedrag van f3,— aan contributie te betalen. Zij vergeten daarbij dat de VVV op ruime schaal folders in binnen- en buitenland ver spreidt en zodoende het vreemde lingenverkeer in Heiloo activeert. Ook een deel van de VW-leden blijft nog wel eens in gebreke om aan hep-Eesfuur een opgave van de verhuurde "kamers te doen. Dhardoor ontbreekt op het sekre- 'tariaat een volledig,overzicht. Verbinding met zee In het kader van vreemdelingen verkeer blijft het te betreuren, dat de verbinding met de kuststrook gesticht. Er zijn momenteel in Alkmaar plannen in voorbereiding om een motel met kampeergele genheid in het oostelijk stadsdeel bij het Noordhollands kanaal te bouwen. Het zou werkelijk geen overbodige luxe zijn, wanneer in de omgeving van het Heilooër bos ook een dergelijk plan gestalte ge geven zou kunnen worden. Hier bij dient geen plaats te zijn voor weekend-kampeerders, omdat een dergelijk objekt speciaal bedoeld is voor buitenlandse gasten, die per automobiel ons land doorkrui sen. Voor onzwgemeente, die ook na de totstandkoming van rijks weg nummer 9 direcKbij het grote verkeer betrokken blij-ft^ hggen hier grote kansen. met twee versnellingen geheel kompleet Rijwiel- en Motorhandel Rechte Hondsbossphelaan 7 Heiloo - Telefoon 2831 BOUW VAN AULA BEGONNEN De eerste werkzaamheden tot de Jc-mw van een aula op de Algem. Begraafplaats zijn begonnen. He laas vallen hierbij een aantal spar ren ten offer. PASEN W^at de sparreboom is voor het kerstfeest, is het ei voor het paas feest. Om tot het opschrijven van deze conclusie te komen is wer kelijk geen jarenlange studie ver eist. Het is slechts een kwestie van de krant openvouwen en de advertenties bekijken. Of ook van het makèpi van een wandeling lang de Vjnkels van kruidenier en banketbakker. Hun etalages zijn er vol v'^n eieren, groot en klein, gekleurd en ongekleurd, echt, van suiker of van chocola, wel of niet vergezeld van haas en kuiken, met of zonder lint. Een enkeling zal dan ook de vraag willen stellen Waarom zou het paasfeest zich zo hebben meester gemaakt van het ei Het antwoord is, naat ik meen. niet zo ver te zoeken. 'Het ei in zijn koel ovale vorm maakt op ons de indruk iets doods te zijn. Het is een ding, meer niet. Zoals een steen of een stuk ijzer een ding is. In wezen is het echter totaal an ders. Onhoorbaar en onzichtbaar voor ons is onder die harde ver kalkte schaal het levensmysterie aanwezig. Laat het zo zijn d^ harde schaal zal het leveq dan toch wel verstikken. Niets ervan Het leven kraakt en scheurt de schaal tenslotte in stukken. De levenskracht is onweerstaanbaar. Deze oerwaarheid wil pasen ons mensen inscherpen. Daarom be hoort, geloof ik, terecht het ei bij het paasfeest. Zonder kippen en banketbakkers zou voor de mees te mensen pasen geen echt pasen zijn. Voor velen echter is het symbool van het ei met zijn omschaalde levenskiem toch slechts een fletse symboliek van het paasgetuigenis- Want onder de met het christen dom in aanraking gekomen vol ken zullen velen op het paasfeest zich weer open stellen voor die eeuwenoude mysterieuze verhalen vol diepe zin, in welke op voor ons vreemde wijze aangeduid wordt dat de Christusfiguur niet ten onder ging met het lichaam dat in het graf door vriendenhan den bijgezet werd. Boze en verdwaasde mensen dachten hem in hun macht te hebben en te kunnen vernietigen. Verraad, verloochening ep' mar teling maakten hem klaar voor het graf. ivtuis en graf zoudep" afdoende markeren dat een grote punt ge plaatst was achter cjat, wat Chris tus wilde verwerkelijken in deze wereld. Maar deze kille schaal van dood en vernietiging werd doorbroken door de overtuiging van de men sen van 1900 jaar geleden dat de invloed van deze Christusgestalte niet te vernietigen was. Want de ze gestalte wortelt diep in de oer grond van het leven zelf, in het mysterie van God. In die oude verhalen, in de voor die oude tijden noodzakelijke vórm, wordt ook ervan getuigd dat het leven is onweerstaan baar en superieur aan de dood. Misschien staat ook in uw boe kenkast de prachtige fotoverza meling ,,The family of Man". Foto's van menselijk leed en men selijke vreugde- Foto's van gewo ne mensen, zoals u en ik, zoals ze nu al eeuwen deze aarde be volken en bewerken. De op één na laatste van die lan ge reeks is een zeer simpele foto: tw,ee kleine kinderen, hand aan hand, wandelen door een bos. Weèr herken in hetzelfde thema: het leven is ongelooflijk sterk, ja, onverwoestbaar en onweerstaan baar. Altijd weer zullen kinderen, het nieuwe leven, op weg gaan naar nieuwe mogelijkheden. Ook in onze tijd. Onbevangen nog door de angsten voor vernietiging en ondergang. Hand in hand: nog niet gescheiden door het groot- menselijk wantrouwen. De simpele vorm van het ei: oer oude mysterieuze verhalen over een geopend graf; twee %inderen, hand in hand, op een lichtend bospad: het laatste woord \is niet aan de vernietiging en de dood. maar aan het leven Ds. L. Doorn VAN AOSTASTRAAT 28 TELEF. 2508 PHILIPS SPECIALIST land binnenkomen. Hij heeft in middels dezelfde ervaring opge daan als elders in de vakantie centra, namelijk dat een sterke stijging van het aantal aanvragen voor het hoogseizoen valt waar te nemen, öp het ogenblik is reeds tachtig procent van de pen sionruimte voor juli en augustus bezet. Over enkele weken kan dus verwacht worden dat alle be schikbare ruimte gereserveerd zal zijn. Het is de heer Avt^ onder tussen ook duidelijk geworden dat het met de vakantiespreiding niet best wil lukken. Er is namelijk nog voldoende ruimte in het voor- en naseizoen, doch in het algemeen verwacht men bij de V.V.V., dat ook in die periode goede zaken gedaan kunnen worden. Een al gemene conclusie kan wel zijn, dat de belangstelling van de vakantie gangers voor de gemeente Heiloo jaarlijks groter wordt, hetgeen verklaard kan worderi uit de on middellijke nabijheid van strand en bos. Het V.V.V.-sekretariaat is thans ook ingeschakeld bij de verstrek king van logiesruimte aan de vreemdelingen, die in de bollen- tijd ons land bezoeken. De hotel- accomodatie in de grote steden is nu eenmaal niet voldoende om al le gasfen te herbergen. Via de ANVV en de federaties van VVV's worden de plaatselij ke verenigingen ingeschakeld. De distributie in het Noorderkwartier cen- en nog steeds niet naar wens rijwielpadvereniging .Noordr nemerland' is in liquidatie tracht thans het voormalige rij wielpad naar Egmond aan de Hoef over te doen/aan de ge meente. Het pad zal echter vrij wel opnieuw moeten worden aan gelegd, waarmede een bedrag van ongeveer veertigduizend gulden gemoeid zal zijn. De moeilijkheid is dat het/rijwielpad ook door de gemeente Egmond Binnen loopt. Deze gemeente schijnt jammer ge noeg niet bereid te zijn het her stel van het rijwielpad financieel té steunen. Het is eveneens jam mer dat de verbreding van de rij wielpaden langs de Zeeweg, wel ke verbreding werd aangekondigd ih, de begroting voor 1957, dit jaar niet haar beslag zal krijgen. Deze rijwielpaden zijn te smal, te meer tiu ook de bromfietsers van deze verbinding in grote getale gebruik maken. Het is allesbehal ve plezierjg voor de fietsers om in de zomermaanden langs deze weg naar de zeestrook te gaan. Nu beperkt dient te worden op de bestedingen, bestaat er grote kans dat een verbreding van deze rij wielpaden voorlopig wel een scho ne wens zal blijven. Kampeercentruh Er wijst ook nog géén enkel te ken op, dat in Heiloov, op korte termijn een kampeercentrum - spe ciaal voor caravans - zal\ worden PROGRAMMA VOOR DE A.S. FEESTDAGEN VAN HET ORANJECOMITE Als ieder jaar vangen de feeste lijkheden op Koninginnedag aan met een aubade voor het raadhuis. In verband met het steeds groter wordende aantal kinderen moet deze aubade dit jaar om 8 uur al beginnen. Na de aubade, die ge bracht wordt door kinderen van de 5e en 6e klassen van alle lagere scholen gezamenlijk, gaan ze rechtstreeks naar de aula van de St. Willibrordusstichting voor 'n filmprogramma. Als hoofdfilm zal gedraaid worden ,De circusjon gen'. Om half elf komen in de zelfde zaal de kinderen van de 3e en 4e klassen tezamen voor het zelfde filmprogramma. De kleuters van beide kleuter scholen komen om 9 .uur in de zaal van ,De Rustende Jager' bij een om te kijken naar een pop penspel van de heer Erkelens uit Alkmaar. De kinderen van de 2e klassen komen om 9 uur in de Brunozaal bijeen voor een film programma, dat verzorgd zal wor den door de heer Kooiker. Om half elf komen in dezelfde zaal voor hetzelfde filmprogramma bij een de kinderen van de 3e klas sen. Tijdens al deze voorstellin gen zullen de kinderen rijkelijk onthaald worden. Paardensport 's Middags is een paardensport- middag op een terrein aan de Oosterzij of op de Kortelingen in het Heilooërbos. Dit zal geheel afhangen van de weersomstandig heden en de groei van het gras. De toegang tot deze middag is gratis. ledereen wordt hier ver wacht om van goede paardensport te genieten. Er is een springcon cours, draverij, race onder de man, dressuur en vrije dressuur. Van alles wat. Een grote paardenshow. De vier Mullets met ]ohan Kaart 's Avonds is er een uitvoering van het gezelschap Johan Kaart in de aula van de St. Willibrordus stichting. Opgevoerd wordt het stuk ,De vier Mullers'. Voor deze avond zijn kaarten beschikbaar tegen f 1,95 per persoon. De ver koopadressen worden nader be kend gemaakt- De wereld heeft geen wachtkamer In verband met het feit dat be vrijdingsdag dit jaar op zondag valt, zullen op deze dag geen feestelijkheden worden georgani seerd. Daarom is er in het kader van de herdenking van de geval lenen een uitvoering op vrijdag avond 3 mei, wederom in de aula van de St. Willibrordusstichting. Op deze avond zullen de geza menlijke toneelverenigingen van Heiloo opvoeren het toneelstuk ,De wereld heeft geen wachtka mer'. Het oranjecomité meent zich tot taak te moeten stellen om op één der beide avonden dit stuk te brengen, om zodoende de al gemene opinie wakker te houden voor de werkelijkheid en de men sen op hun hoede te doen zijn. Dit is een pracht idee. Tot nu toe heeft dit comité echter niet veel succes met dit loffelijk stre- ven geoogst. Laat u het dit jaar nu eens niet in de steek en toont dat het algemeen belang ook uw belang is. Toont uw belangstel ling. Ook voor deze avond is de toegangsprijs f 1,95 per persoon. Adressen voor kaartverkoop wor den nader bekend gematkt. Stille tocht Op zaterdag 4 mei is dan de Stil le Tocht naar het monument. Het comité verwacht vooral dit jaar, nu deze herdenking op zaterdag avond valt, een overweldigende deelname aan deze Stille Tocht Iedereen is vrij hieraan deel te nemen. Het vertrek is om onge veer 7.15 uur vanaf de Bergeon- straat. Na de Stille Tocht zijn er om 8.30 uur in alle kerken herden kingsbijeenkomsten en dankdien sten.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1957 | | pagina 1