Unicum Rubbercorsetten UITKIJKPOST 4 27 MAART 1958 INSTITUUT PRESENTEERT BINNEN KORT AANTREKKELIJK ZOMERPROGRAMMA Tal van excursies en autotochten Het is merkbaar, dat het Instituut thans weer een natuurvrienden commissie heeft. In de omvang en opzet van het zomerprogramma komt dat tot uiting. Het bestaat uit excursies in naaste omgeving, autobustochten naar mooie stukjes natuurschoon ver van huis en samenwerking op een terrein waar het werk van de Natuurbeschermingswacht Heiloo parallel loopt met het werk van de natuurvrienden van het Instituut. Excursies in naaste omgeving In telegramstijl zullen wij de ge projecteerde excursies noemen: naar het Zwanewater te Callants- oog (4 mei): Ilper veld (18 mei); Egmondermeer (15 juni); nacht wandeling (30 augustus); vogel trekexcursie (oktober); padde stoelenexcursie (eveneens in okto ber); gevolgd door tentoonstelling en lichtbeelden in een weekend. Samen met andere afdelingen heeft men nog op het oog een dagtocht naar het natuurvrienden huis .Banjaert' te Wijk aan Zee (19 oktober) met schelpenexcur sie en een excursie naar Amster dam, bezoek m.s. .Oranje'. Autotochten naar mooie plekjes De twaalfjarige reputatie van In stituut-autotochten wordt voort gezet. De eerste is op 6 juli, naar mooie plekjes in Zuid- en Zuidoost- Friesland, met natuurlijk het me rengebied in de omgeving van Grouw; 24 augustus naar Mont- ferland, Hoog-Elten en bloeiende heide; 6 september bezoek aan bloemencorso te Amsterdam en Aalsmeer; 21 september naar Haarlem en omgeving met bezoek aan Thijsse's Hof, Kennemerdui- nen en in de middag het Frans Hals Museum. De natuurvrienden hopen deel te nemen aan excursies van de Na tuurbeschermingswacht, die vast gesteld zijn op 20 april; voorjaars excursies door het Heilooer bos; 26 mei Bakkummer duinen; 8 juni Schoorlse duinen; 22 juni bloe- mén en planten-excursie. Op al deze excursies etc. hopen zowel de Natuurbeschermings wacht als de natuurvrienden te zijner tijd terug te komen in de .Uitkijkpost'. Er zij reeds megedeeld, dat men zich in het algemeen steeds van tevoren tijdig dient op te geven, vooral ook daarom, omdat slechts een beperkt aantal personen mee kan. WAARDEVOLLE TIPS De heer Spronkers uit Amsterdam gaf op de lichtbeeldenavond van het Instituut in het Dorpshuis, woensdag, waardevolle tips aan hen, die de komende maanden de Wereldtentoonstelling in Brussel gaan bezoeken. Men moet niet veronderstellen op één dag de gehele tentoonstel ling te zien. Daarvoor is deze te omvangrijk. Parkeerruimte zal er voldoende zijn (voor 23.000 auto's!). Zesenveertig landen fijn verte genwoordigd. Zevenduizend ar beiders van 90 aannemers wer ken reeds geruime tijd aan de tot standkoming. De heer Spronkers drong aan om, wanneer men België bezoekt, ook de culturele monumenten, bijvoor beeld van Brussel zelf, Mechelen, Brugge en Gent te gaan zien. Hiervan vertoonde hij tal van mooie plaatjes, evenals van Lier, waarover hij vertelde dat de Zim- mer-toren, met tal van interes sante klokken, op zichzelf al een bezoek waard is. Er was behoorlijk bezoek en er waren tal van gedrukte folders uitgestald. BALLETUITVOERING De uitvoering van de gezamen lijke Heiloose balletklassen zal plaats hebben op een zaterdag in september in de aula van de Wil- librordusstichting. Oorspronkelijk zou deze ballet avond reeds eerder gegeven zijn, maar door talloze oorzaken, o.a. medewerking aan allerlei uitvoe ringen, werd dit onmogelijk. De leiding wil zich behoorlijk voorbereiden op zulk een leer lingen-balletavond. NAAR SAARLAND? Twee Heiloose jeugdturnsters, Lineke Majolée en Lucienne Roo- zendaal, moeten als keurturnsters (met nog tien uit het land) op zondag 30 maart deelnemen aan een selectiewedstrijd, welke ge houden zal worden in de Amster damse turnhal. Dan zullen er acht turnsters ge kozen worden, die de Neder landse kleuren op zaterdag 12 april in Saarland dienen te ver dedigen. Lineke nam al deel, in 1957, aan een wedstrijd tegen Saarland, in Helmond. De wedstrijd wordt gehouden in de stad Ottweiler. De ploeg zal onder leiding staan van mevr. Swart-van Geene, die ook leidster is van Doves. RESULTATEN VAN DOVES- LEDEN IN AMSTERDAM Jeugdturnster Lineke Majolée tweede bij de dames Zondag had de wedstrijd plaats tussen vier keurploegen (dames, jeugd-dames, heren en jeugd-he- ren) van de Amsterdamse Turn bond en van de Turnkring Alk maar en omstreken. De wedstrijd werd gehouden in de Amster damse Turnhal. Alle vier ploegen van „Alkmaar" verloren, zij het met geringe ver schillen. Dat was overigens niet onbegrijpelijk. De Alkmaarse ploegen (alle vier!) moesten met reserves aantreden, o.a. wegens ziekte, auto-ongeval etc. Liesbeth Piekart en Lineke Majo lée, jeugdturnsters, werd 's mor gens meegedeeld dat zij 's mid dags mee moesten doen in de dameswedstrijd. Willy Natzijl, eveneens van Doves, werd op het laatste ogenblik gevraagd om één van de plaatsen in te nemen bij de jeugdturnsters. De jeugdige turners Roel van der Pol en Dick Bartelomij, zonder veel wedstrijd ervaring, moesten invallen bij de Jeugd heren van „Alkmaar". De onverwachte opname in een damesteam bood toch ook weer voordelen voor Lineke Majolée en Liesbeth Piekart. Beiden gaan eind 1958 over naar de dames; ze konden zich nu reeds meten met cracks als Nel Sallé en Jopie Cox uit de Amsterdamse ploeg. Alhoewel dus niet alle Doves- leden tevreden kunnen zijn, heb ben ze wat kunnen leren uit deze wedstrijden. Misschien zelfs wel veel! EXCURSIE NAAR DE .ORANJE' Op 19 april wordt de .Oranje' weer in Nederland verwacht. Misschien is het mogelijk dit mo torschip te bezichtigen. Als dit mogelijk is dag en uur worden nog bekend gemaakt - dan kan een beperkt aantal Hei boers daar gebruik van maken. Hun, die interesse hebben, wordt verzocht per omgaande zich op te geven: Holleweg 86. REEDS HARTELIJK DANK! Het is de leiding van het comité autotocht voor ouden van dagen een behoefte, de inwoners van Heiloo hartelijk dank te zeggen voor de grote gulheid, getoond bij de afgelopen inzameling ten be hoeve van de tocht 1958. De inkomsten zijn weer gestegen RUILBEURS Voor degenen, die geïnteresseerd zijn in de ruimte en de sterren hemel, zijn er nu bij de Turkstra beschuit hele aardige plaatjes verpakt met beelden van de pla neten e.d. Mocht u hier belang bij hebben, onze Ruilbeurs heeft er een kleine voorraad van. De dierenliefhebbers kunnen hun hart ophalen aan de prachtige plaatjes, die men bij de Full Speed sigaretten aantreft. Hier heeft oom Henk een flinke voorraad van en hij kan u dus helpen bij de aanvulling van uw verzame ling. Mist u plaatjes uit een bepaald album? Wendt u zich dan tot de Ruilbeurs. Wij plaatsen dan een verzoek in de krant. De puntenwaarden van de ver schillende bons kunt u in de krant van de vorige week vinden. Gevraagd worden nog: Ruilwaarde: Niemeijer-bons, 2 pt. 10 punten Klokzegels 10 punten Castellakopjes 10 punten Zendt uw verzoeken aan Oom Henk, .Uitkijkpost' en zijn niet achtergebleven bij de te verwachten grotere uitgaven, ook in verband met het aantal deelnemers. Onze dames hebben met veel ge noegen hun wel eens te grote wijk afgewerkt, omdat zij bijna overal prettig werden ontvangen. Binnenkort zal middels de pers mededeling gedaan worden, wan neer de boven 65-jarigen zich voor deze tocht dienen op te ge ven. WAT KOMT ER OP DE KERMIS? B. en W. hebben vorige week vastgesteld wat op de Heiloose kermis komt te staan. Het zijn 32 attracties; van klein tot groot, van zoute haring en paling tot ge suikerde pinda's toe. Er komt helaas geen autorace- baan. De ruimte bij de Nis was te gering of er moest weer gekapt worden. Dat wilde men gelukkig niet. Zonder deze racebaan zal de ker mis toch ook wel aan het doel beantwoorden, nl. zich vermaken en zijn geld kwijt raken. De gemeente mag tevreden zijn over de opbrengst van de pacht: 5291,71; vorig jaar 1291,71 en hoger dan de gemeentebegroting voor 1958 aanduidde. Dus weer een voordeeltje! ADVERTENTIES MOETEN UITERLIJK DINSDAG IN ONS BEZIT ZIJN UIT DE MEMOIRES VAN EEN OUD-POLITIEMAN Dat was spoedig over toen ik hem even met de gummistok bewerkte. Ik gaf hem daarna de gelegenheid af te drui pen en sindsdien kon ik geen kwaad meer doen in de Jordaan. Men trachtte mij mee te nemen naar zo'n gezellig kroegje om deze zaak eens heerlijk te gaan bedrinken, maar daar paste ik voor. Ik heb later verschillende bekeuringen moeten maken, maar zij namen het altijd zeer sportief op Nu schiet mij nog een leuke her innering te binnen. Het was een mooie, hete zomerdag, ik had mijn schone witte handschoenen aan en liep in de Laurierstraat toen ik het woord moord' hoorde gil len. In de bewuste dwarsstraat aangekomen, waar het al druk was van het volk, zag en hoorde ik dat een vrouw van drie hoog angstig stond te gillen. Zonder mij een ogenblik te bedenken vloog ik de drie steile trappen op, met mijn witte handschoenen aan, trapte de deur open en zag daar KINDERHOEKJE Hallo, jongens en meisjes! Velen van jullie vonden, zoals ik gemerkt heb, puzzel nr. 1 van 20 februari een beetje te moeilijk. Toch waren er nog wel enkele goede oplossingen. De inzenders daarvan verdienen dan ook wel een pluimpje. Jullie kunnen echter gerust zijn hoor, de volgende puzzle zal niet zo moeilijk zijn. Deze keer is ook de ladder weer present en aan de top kunnen we nu Peter Veenis begroeten met 205 punten. Peter, van harte gefeliciteerd met deze prestatie! Op de tweede plaats staat Kees Heinis met 203 punten. Nog even spurten, Kees! En nu maar weer aan de slag. Veel succes allemaal! Hier volgen de oplossingen van de puzzels uit de krant van 20 fe bruari. 1. Marine - poeder - moeten- lastig - oester - alleen - gierig - presto - gretig - bedrag - nering - asfalt - balans - misère - speech - gelach - Agnita - kachel - klepel - leegte - ransel. Moeten is een slecht heer. 2. Nationaal Kwakkelwinter Middelmatig Ledematen. 1 s 1 a f e 1 n s t t i 1 a k m Nieuwe puzzels! 1. 1 60 Van de onderstaande 12 let tergrepen kunnen 12 woorden gevormd worden, die in de bovenstaande figuur dienen ingevuld te worden. 16 setef 611 nuhe'r 1116 roenh 1621 dalan 2126 nijbet 26-31 deraa 3136 hdene 3641 rutes 4146 falas 46—51 brijno 5156 redas 56 t/m 60 dahar Bij juiste invulling ontstaat er een gezegde, wanneer men de letters uit de hokjes in de on derstaande volgorde achter elkaar plaatst. De komma's dienen daarbij tot scheiding van de letters, de streepjes tot scheiding van de woorden. 6, 22 31, 2, 54, 45, 37 30, 14, 46 20, 9 11, 18, 25, 52 58, 43, 50 33, 38 56, 12, 3, 60 26, 42, 41 27, 57, 10 29, 24 48, 34, 39, 53, 36. 3 punten 2. Vul horizontaal en verticaal dezelfde woorden in: 1. boos 2. metaal 3. deel van een schip 4. ingenieur (afk.) 5. medeklinker 1 punt Verticaal: 2. duif 3. ontwijken 4. aanw. voornaamw. 5. schapehuid 6. smet 7. familielid 8. stekeldier (mv.) 9. stek Horizontaal: 1. geneesmiddel 2 punten Hier volgt de ladderlijst van eind januari: Peter Veenis 205 Kees Heinis 203 Hans Kingma 188 Els Kingma 170 Myrna Kuijker 155 Paula Scholten 120 Christa van der Veer 112 t Ria Bartelomij 81 Hanny Dissel 72 Piet Heinis 67 Ada Kuiper 66 Cobie van der Burg 54 Alphons Garritsen 43 Kees Slieker 40 Nelleke Rigter 35 Hans de Bruijne 33 Ineke Goos 24 Ria Spaans 17 Wim Veenis 6 Jan Werkman 6 Gerda Werksman 6 een toneeltje om nooit meer te vergeten. Een kerel was bezig zijn vrouw aan de haren bij het raam weg te trekken. De lamp hing scheef, de kachel lag onderste boven, bordjes en kopjes aan gru- zelen op de grond, kortom een toestand om te huilen. Toen die vent stomdronken mij zag, schreeuwde hij: Eruit, anders sla ik je eruit!' Hier moest gehandeld worden. Ik stormde op hem af en wij vielen beiden over de grond. Hij viel boven op mij. Toen ik hem eronder had, kon ik hem in bedwang houden. Toen kwam echter het ergste, want zijn vrouw, die eerst moord gilde, nam het voor haar man op en wierp zich ook op mij. Toen was de boot helemaal aan. Ik riep haar spin nijdig toe: ,Red jezelf maar, voor mijn part vermoordt hij je!' Ik zag kans bij de deur te komen en als een haas de trap af naar buiten. Daar had ik de gelegenheid mij eens te bekijken. Behalve ver schillende schrammen, keek ik naar mijn handschoenen, pikzwart natuurlijk. Zo kwam ik aan het bureau. ,Nou nou,' zei de wacht commandant, ,je bent zeker niet naar een bruiloft geweest, wel?' Enfin, ik vertelde hem het hele relaas en noemde de naam van die vent. ,Och,' zei de .brigges', ,ben je daar geweest, mijn jon gen? Als er weer heibel is, loop dan gewoon door, want zo gaat het altijd als hij dronken is. Geen assistentie meer verlenen, hoor.' Toen ik die vent later nuchter tegenkwam, groette hij gewoon en deed net of er niets aan de hand geweest was. Over derge lijke dingen werd in de Jordaan nooit lang gesproken. Volgende maal verder. (Wordt vervolgd.) de ideale dracht voor iedere vrouw. Alle maten. Elastieken kousen, kniekappen en enkelstukken. DrogisterijHet Witte Kruis Raadhuisweg 13 - Tel. 2936 O 3 5 6 8 2 4 7 9 l

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1958 | | pagina 4