Wat wil „Heilooër Belang"? GEBRS. HUIJZER Grammofoonplaten Voor beter Schilderwerk Pantekoek aan de top HOEKSTRA ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR HEILOO MOEDERDAG RADIO BUS Voor Grammofoonplaten Televisie en Radio J. J. Pantekoek, ing, van Aostastraat 28 - Telef. 2508 14e JAARGANG NUMMER 9 Redaktie- en Administratie-adres R. Hondsbosschelaan 22 - Heiloo Tel. K 2200-4190 - Giro 140847 ABONNEMENTSGELDEN Per half jaar f 1,10 Advertenties, per mm f 0,12 (Bij kontrakt reduktie) 8 MEI 1958 Dit blad verschijnt iedere donder dag in een oplaag van 3000 ex emplaren, huis-aan-huis, in Hei loo. Advertenties moeten u i t e r 1 ij k dinsdagavond in ons bezit zijn. Medebewoners van Heiloo, hebt u wel eens aan de mogelijk heid gedacht, dat het wenselijk zou zijn om persoonlijk een meer direct aandeel te hebben in het bestuur van onze gemeente? Tot nu toe werden Politieke belangen in het bestuur van onze gemeente nogal eens belangrijker gevonden dan de Gemeentebelangen. Wij menen dat dit veranderen moet! Een aantal vooruitstrevende inwoners van Heiloo heeft zich om de u allen welbekende heer J. Rus Sr. geschaard om verandering in deze toestand te brengen; deze groep noemt zich .Heilooer Belang'. U kunt met ons meewerken om van Heiloo een tuinstad te maken, een sieraad van ons mooie Noordholland, waar het goed wonen is voor allen die dit op prijs stellen, ongeacht geloofs- of politieke overtuiging. Om deze idealen te verwezenlijken hebben we uw stem nodig, uw mening en uw op- en aanmerkingen. U kunt zich hiervoor, liefst schriftelijk, wenden tot onder staande adressen. Heiloo wordt in de nabije toekomst een woonoord voor 20.000 tot 25.000 mensen. Het is nu reeds nodig om plannen te maken hoe al deze mensen zullen werken en wonen, hoe onze bejaarden zullen wonen en worden verpleegd, wat we de jeugd kunnen bieden aan recreatiemogelijkheden, wat we kunnen doen voor een gezonde en sterke middenstand. Laat uw gedachten hierover eens gaan, want u is persoonlijk mede-verantwoordelijk voor de groei, vorm en inhoud van ons toekomstig Heiloo. EN DUSLIJST ,RUS' Vóór 14 mei kunt u bij de Gemeentesecretarie een verzoek indienen voor stemmen bij volmacht. De formulieren hier voor zijn verkrijgbaar op het Gemeentehuis en op onder staande adressen. Tot deze adressen kunt u zich tevens wen den voor het vervoer per auto van bejaarden en invaliden naar de stembureaus. J. Rus Sr., Kennemerstraatweg 282, Telef. 2934, Lijst aanvoerder. B. Eekhof, Laarmanstraat 3, Telef. 2139, Voorzitter Verzorgingshuis en Volkshuisvesting. Mr. F. A. Josephus-Jitta, Kennemerstraatweg 61, Telef. 2835, Oud-Directeur Amsterd. Bank N.V. Alkmaar en wrn. Kantonrechter. E. Vogel, Breedelaan 7, Telef. 2446, Rijksaccountant. J. E. Vos, Spoorlaan 16, Telef. 6575, Vertegenwoor diger. Mevr. E. Hommes-Wentink, Kennemerstraatweg 335. N. Akkerman, Kennemerstraatweg 43, Telef. 4589, Conferencier en Vertegenwoordiger. W. J. van der Meer, Herenweg 119, Telef. 6465, Voorzitter S.V. ,De Foresters'. T. Bootsman, Maas Geesteranusweg 1, Telef. 6319, V ertegenwoordiger. P. G. Andrée, Zeeweg 37, Ambtenaar van de Raad van Arbeid. J. H. Kemme, Curtiuslaan 14, Telef. 3676, Dir. .Germefa', metaalwarenfabriek. T. Rozema, De Wlldtlaan 48, Telef. 5720, Bouw ondernemer. Het Bestuur van .Heilooer Belang'. ZEER GESLAAGDE BEHENDIGHEIDSWED STRIJDEN MET AUTO'S OP KONINGINNEDAG De heer R. D. de jager veroverde de erepalm Het was een goed idee van de organisatoren van de viering van de Koninginnedag in onze ge meente om dit jaar naast de an dere evenementen eens met iets nieuws te komen. De heren zijn hierin wonderwel geslaagd. De voorzitter van het comité, de heer Aad Ham, had enkele jaren ge leden een dergelijke behendig heidswedstrijd van automobielen gezien en bij hem kwam toen het idee naar voren om dit ook eens Heerenweg 23 - Telef. 5193 ZONDAG 11 MEI een TAART van Banketbakkerij - Chocolaterie IJsbuffet Straatweg 358 Telef. 4175 De le klas zaak met de grootste sortering stelde zich direct in verbinding met enkele technische heren van de organisatie R.A.C. West, nl. de heren W. H. Schipper en J. J. M. Brantjes. Dit drietal zette het te rijden parcours uit en nam alle mogelijke maatregelen om dit experiment in Heiloo goed te doen verlopen. Zij zijn daar wonderwel in geslaagd. Het zeer fraaie weer had voor een buitengewone belangstelling ge zorgd en degenen, die aanwezig geweest zijn, hebben ten volle kunnen genieten van de eisen, welke aan de heren autobestuur ders gesteld werden. Zoals altijd waren er enkelen van de 28 deelnemers, die hun tech nische kwaliteiten op dit gebied trachtten te vervolmaken door op enigszins onverantwoordelijke wijze de zaak te forceren. Dat zij daarin niet slaagden stond bij voorbaat reeds vast. Alleen dege nen, die zich van hun technisch kunnen bewust waren en een groot verantwoordelijkheidsgevoel hadden, brachten de juiste span ning en de juiste wedstrijdmenta liteit. De wedstrijden bestonden op de eerste plaats in een behendig heidswedstrijd. Op het terrein Klassiek - Populair HEERENWEG 86 TELEF. 4623 in Heiloo te organiseren. Hij stelde zich in verbinding met de K.N.A.C., welke instantie via een van zijn leden contact zocht met een Heilooer lid van R.A.C. West, de heer Klaas de Vries. Dit was koren op de molen van laatstgenoemde, die van het co mité de organisatie van dit onder deel van de feestelijke viering in handen kreeg. Hij nam met groot enthousiasme het werk op zich en waren verschillende paaltjes ge plaatst, waar omheen en waar tussendoor de bestuurders hun wagens moesten loodsen. Het ging erom, wie het eerst, dus in de kortste tijd, het parcours wist af te leggen. Ondanks het feit, dat de heer De Jager met een grote wagen reed -het was van zelfsprekend veel gemakkelijker om met een Volkswagen tussen de paaltjes door te rijden -kwa men zijn bekwame technische rij- capaciteiten ten volle tot uiting en eindigde hij als eerste. Tweede werd de heer Alberda, derde de heer P. Visser, vierde de heer L. Leyten en vijfde de heer J. Dumont. Hierna volgde een wedstrijd in het ringsteken. Dit onderdeel van het programma miste echter het spannende element, omdat bij vele deelnemers de vrees om de ring te missen aanleiding wa& de wa gen praktisch stil te zetten. Eerste Vverd de heer C. Bruin, tweede de heer P. Visser, derde de heer P. J. de Git en dochter, vierde P. Pilkes en vijfde R. D. de Jager. Deze laatste had évenals zijn col lega's met grotere wagens al di rect met strafpunten te maken, omdat de wip, waarover de wa gens moesten rijden, te klein bleek voor deze automobielen en het onmogelijk was, gezien de afstand van de wielen, deze hindernis te nemen. De grote strijd kwam in het laatste nummer, nl. blindrijden met hindernissen. De chauffeur werd geblinddoekt, terwijl de bij rijder of -rijdster geboeid werd met de handen op de rug. Hier kwam het derhalve niet zozeer aan op het rijden maar op de juiste uiting van de bijrijder, die zijn blinde chauffeur veilig door de paaltjes moest heenloodsen. De heer De Git met zijn dochter wisten dit parcours zonder fouten in een zeer goed tempo af te leg gen. Wilde de heer De Jager, met als bijrijder de heer Van de Laarschot, nog kans op de ere palm behouden, dan stond hij voor de zware opgave zo dicht mogelijk bij de heer De Git te komen. Hij slaagde daarin won derwel, hoewel de tijd van de heer De Git iets vlugger en be ter was. Eén werd het koppel de heer De Git en dochter met 10 pnt., tweede het koppel De Jager-Van de Laarschot met 7 pnt. en derde C. Alberda en echt genote met 5 pnt. Vierde was het koppel Dumont en echtgenote met 3 pnt., terwijl het koppel Baas als vijfde eindigde met 1 pnt. Het totale klassement zag er der halve als volgt uit: 1. R. D. de Jager—Van de Laarschot met 17 punten, 2. P. J. de Git en dochter met 10 punten en 3. C. Alberda en echtgenote. De heer Ham reikte aan het eind van deze middag aan de heer De Jager een fraaie beker uit, terwijl een eretak werd verleend aan de heer Bruin, die als eerste de ring- wedstrijd gewonnen had. III SHIPS THAT PASS IN THE NIGHT of in goed Heiloos Voorbijgaande schepen in donkere nacht Van de zittende raadsleden zullen er enigen niet meer terugkeren in de raad. De K.V.P. komt terug met drie be kende figuren en de resterende zetels van de fractie zullen ingenomen worden door debutanten. Moge deze wijziging in de samenstelling van de fractie een verbetering blijken te zijn. Bij de P.v.d.A. is het zeer gewaagd een prognose vast te stellen. Noch het aantal zetels, noch dat van de terugkerende figuren is met enige zekerheid te voorspellen. Beide zijn aan zoveel invloeden onderhevig, dat we ons hieraan niet wagen. In de periode '53-'58 is het hier een va-et-vient zonder einde geweest. Ouderdomskwalen, gezondheidsrede nen, impotentie; wat was toch wel de reden van deze voortdurende uit tocht? We tasten volkomen in het duister. Wel krijgen we op 24 april '58 een .verklaring' in de plaatselijke pers, doch deze verklaring bréngt geen klaarheid, die men er in de eerste plaats van mocht verwachten. Het ware dan ook verstandiger geweest deze vuile was niet zo publiekelijk voor het oog van de kiezer aan de lijn te hangen. We willen nog even teruggaan naar september '53, naar de verkiezing van de wethouder. Het resultaat van de stemming was een gelijk aantal stemmen voor twee leden van de P.v.d.A. Het redeloze lot moest de gordiaanse knoop doorhakken, waarin de waardigheid van de Ge meenteraad gestrengeld zat door de houding van de P.v.d.A. Nog een onbegrijpelijk geval. Bij de stemming voor de benoeming van een Gemeente-secretaris werd tegen de Heilooer kandidaat, welke lid was van de P.v.d.A., gestemd door de fractievoorzitter van deze partij alsmede door een fractiegenoot van deze. Het vermoedelijke slotdrama van de strubbelingen in de P.v.d.A. is dezer dagen voor het voetlicht gebracht. Het spelletje van ,hij gaat wel hij gaat niet' heeft angstwekkend lang geduurd. Maar thans heeft de lijst aanvoerder van '53 zijn geprangd gemoed gelucht met de mededeling: ,De aanvoerder laat zijn troepen in de steek.' Vreemd geval; immers een goed kapitein verlaat als de laatste man de zinkende schuit. Hij wil echter de rode uniform en wat dies meer zij voorlopig behou den. Ofschoon hij dit kleurige jasje draagt krachtens zijn lidmaatschap van de P.v.d.A., wenst hij het thans als persoonlijk bezit te beschouwen. Het lijkt allemachtig veel op zekere gebeurtenissen in de C.P.N. We hebben echter geen tijd ons in dit mysterie te verdiepen, want de nieuwe kapitein staat reeds op de brug. Op zijn borst heeft men een oneindig aantal labels bevestigd, ver meldende wat hij geweest is en welke functies hij heden ten dage nog be kleedt. Slechts een enkele label uit het ver leden interesseert ons. Hij is de geestelijke vader van de A.O.W, Dit is de verbeterde tweede druk van de wet-Drees. Volgens deze wet krijgt iedere Nederlander op zijn 65ste jaar een uitkering, be halve de gepensioneerden, die in ons dorp zoveel wonen. Zij krijgen van dit bedrag slechts 20% en de rest wordt op hun pensioen gekort. Ze ontvangen dus maandelijks wel ogen schijnlijk de volle uitkering van de A.O.W.maar 80% betalen ze zich zelf van hun driemaandelijks pen sioen. Prof. Oud van de V.V.D. heeft bij de behandeling van de A.O.W. wel gepleit voor volledig pensioen als verkregen recht met toekenning van de volledige uitkering volgens de A.O.W. Het is tevergeefs geweest! We kunnen niet inzien, dat de P.v.d.A. hier een gelukkige greep gedaan heeft met haar lijstaanvoer der, die tevens wel bedoeld zal zijn als toekomstig wethouder der ge meente. Wat wij hier in Heiloo nodig hebben is een man, die tijd heeft voor de gemeente en een warm kloppend hart voor de gemeentebelangen. Het wethouderschap worde geen bij baantje van iemand, die zo druk bezet is. Tot de volgende week. Het Actie-comité van de afd. Heiloo van de V.V.D. Rood geleid dood geleid KIEST V.V.D,

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1958 | | pagina 1