Wat wil „Heilooer Belang"? GEI Grammofoonplaten V.V. ANGS an de top Voor béter Schilderwerk s DAT r DE >ICHT VOOR 4 DE VROUWEN ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR HEILOO \Klassiek - Populair Telef. 2508 Vi Grammofoi pla Televisie en Radio J. J. Pantekoek, ing. van Aostastraat 28 14e JAARGANG NUMMER 11 Redaktie- en Administratie-adres R. Hondsbosschelaan 22 - Heiloo Tel. K 2200-4190 - Giro 140847 ABONNEMENTSGELDEN Per half jaar f 1,10 Advertenties, per mm f 0,12 (Bij kontrakt reduktie) 22 MEI 1958 Dit blad verschijnt iedere donder dag in een oplaag van 3000 ex emplaren, huis-aan-huis, in Hei loo. Advertenties moeten u i t e r 1 ij k dinsdagavond in ons bezit zijn. 1. .Heilooer Belang' wil algemeen belang vóór partijbelang. 2. .Heilooer Belang' wil directe invloed van de burgers op de samenstelling Van het gemeentebestuur (persoonlijke lijst). 3. .Heilooer Belang' wil doorlopend contact tussen burgerij en gemeentebestuur wijkvertegenwoordiging) 4. .Heilooer Belang' wil een gezonde sociale gemeentepolitiek (sluitende begroting). Kortom: .Heilqber Belang' wil belangeloos uw belang behartigen. Het is duidelijk, dat u wilt weten op wie u stemt, wanneer u .Lijst Rus' (lijst 5) kiest. .Heilooer Belang' heeft zich in deze verkiezingsstrijd principieel onthouden van scheldpartijen en insinuaties jegens politieke tegen standers. .Heilooer Belang' wil steunen op eigen verdiensten en daartoe geven wij in j onderstaand artikel een beknopt overzicht van wat in de afgelopen twaalf jaren, waarin Heiloo een onstuimige groei doormaakte, onder een ononderbroken wethouderschap van de heer Rus tot stand werd gebracht. Wij willen geenszins beweren, dat een en ander uitsluitend de verdienste van de heer Rus was, wèl leggen wij er de nadruk op dat de heer Rus en enkele andere leden van de groepering .Heilooer Belang' zoals v. d. Meer en Eekhof, om maar enkele namen te noemen, vrijwél altijd tot de initiatiefnemers en/of uit voerders behoorden. 1. BEJAARDENZORG Twee woningcomplexen voor bejaarden, totaal 63 huisjes, werden gesticht, mitsgaders het bejaardenhuis ,De Oude Pastorij', terwijl de stichting van een r.k. bejaardenhuis in een vergevorderd stadium van voorbereiding is. 2. WONINGBOUW In de laatste, 10 \jaren werden 214 woningwetwoningen gebouwd. De grond werd aangekocht en bouwrijp gemaakt, alsook voor de wijken Centrum I, Centrum II, West, Zuid en Groot Oost. De bebouwing van Centrum I, Centrum II en West zijn nagenoeg voltooid, terwijl dié bij Zuid en Groot Oost in volle gang is. 3. KERKBOUW r'ó In plan Oost wordt een hervormd kerkje gebouwd. 4. SCHOLEN De Nic. Beetsschool werd gemoderniseerd, nieuwe scholen werd gebouwd en uitgebreid. Een neutrale kleuterschool werd op parti culier initiatief gesticht; 0 5. STEDEBOUW 3 De ommuring van het Witte Kerkje' met bijpassende voetpaden; de restauratie van de St.-Willibrordusput, de aankoop van het pand ,Maas Geesteranus' (politiebureau) en de pastorie, vormen met het doktershuis en het raadhuis het begin van de uitvoering van het zogenaamde .Brinkplan'. 6. OPENBARE GEBOUWEN Het raadhuis wordt aanzienlijk uitgebreid. Een nieuw postkantoor verrees en op de algemene begraafplaats werd een aula gebouwd. 7. ONTSPANNING EN RECREATIE Ten behoeve van het verenigingsleven werd het .Schoolhuis' be stemd voor .Dorpshuis' en werd het evangelisatiegebouw aan de Kerklaan aangekocht. Twee gymnastieklokalen werden gebouwd, voetbalvelden werden aangelegd door H.S.V. en de Foresters. Een kinderspeelplaats werd ingericht aan de Holleweg; binnenkort zal Heiloo zijn eigen bioscoop bezitten. Door de landschapdeskundige ingenieur Otto is een plan ontwor pen tot restauratie van het gemeentèbos. 8. KUNSTWERKEN Waar vindt u een beter onderhouden wegennet dan in ons dorp en wat denkt u van 45 km riolering door het gehele dorp! De straatverlichting kan de toets der kritiek doorstaan en wordt nog steeds verbeterd. 9. DIENSTEN Heiloo kan bogen op een goed uitgerust brandweerkorps. Er is nu een plantsoendienst, waarvan de resultaten geleidelijk aan zicht baar worden. Verbetering van de vuilnisophaaldienst is in studie. 10. INDUSTRIE Het enorme 'Melco'-bedrijf werd in onze gemeente gevestigd. Met goede sociale voorzieningen en aanvaardbare lonen voor onze gemeente-werklieden werd het bovengenoemde verkregen met slui tende gemeentebegrotingen. Zelfs de politieke tegenstanders van vandaag hebben de ver diensten van de heer Rus voor de gemeente openlijk erkend. Ook u bent van mening dat Wethouder Rus in de afgelopen twaalf jaar veel voor Heiloo tot stand heeft gebracht en dus LIJST ,RUS' Ook voor u! Heerenweg 23 - Telef. 5193 HEERENWEG 86 TELER 4623 NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS Afdeling Heiloo7 Jaarlijkse inzameling Door middel van pers en radio worden de ten bate van diverse liefdadige doeleinden te houden collecten meestal ingeleid en dat de jaarlijkse* landelijke inzameling van het R'oode Kruis hierop geen uitzondering maakt, spreekt wel van 2 Djf jaar zal deze colleb derj gehouden in het 20 mei t/m 7 juni a.s. De spoorbomen bij het station zijn eeri ergernis voor vele fo rensen. Als ze niet gesloten zijn, gorden zij hét. Dat moet veranderd wordén, daarover is f een it der het eens. Het is dus nogal dwaas als een politieke partij, die geen program heeft, deze wens van allen tot pro grammapunt no. 1 verheft. Toch j ïs er zo'n partij in ons dorp. nl. „Heilooër Belang". Zou'in Utrècht en in Haarlem part: een echte van de Arbeid, contacten niet langen van de behartigen Het is maar een vraag. zoals de Partij invloed en beter de be- sen kunnen tijd va wor- van U zult uw ogen niet kunnen geloven, wanneer u tegenwoordig de. .Uitkijk post' leest en ontwaart, hoé s scherp de politieke potloden geslepen zijn van allen, die hopen te bereiken, dat u anders zult scemuien dan u allang van pan was. Al dat geschrijf haalt niets uit, ook deze regels niet. U, waarde lezer, bent immers een prin cipieel stemmer, die zich door het meest ontroerende proza niet van uw wijs laat brengen. Misschien geniet u van de levendig heid, die de kolommen van de .Uit kijkpost' deze weken opfleurt. Mis schien betreurt u het, dat na de ge meenteraadsverkiezing op 28 mei (vergis u niet stemt Tomson lijst 3) de .Uitkijkpost' weer de ge- noegelijke rust zal ademen, die bij ons rustiek dorp past. Mischien hebt u uw wenkbrauwen gefronst als sommige prikken van de politieke potloden wat laag onder de gordel waren. Het gaf alles niets: u nam de instinc tieve driften van de politieke kemp hanen/voor kennisgeving aan en u zult stemmen, Zoals u van plan waart. Waar het op aankomt is, dat u zich realiseert, dat wij in een land wonen, waar dat allemaal kan eh mag. Een vrij land met vrije meningsuiting, waarin u vrij en blij kunt leven en waarin u de kans hebt te tónen, dat u die vrijheid waard bent; een land, waarin u het recht hebt daarvoor te vechten en te stem men. Deze \Vrijheid en Democratie bent u toch\bereid te helpen hand haven met uw stem? Daarom geeft al dit geschrijf niets (en al het andere geschrijf helemaal niets), want u wist al lang hoe u stemmen zoudt (Tomson, V.V.D,, lijst 3). De invloed van de V.V.D. behoeft u niets te\ verbazen. Haar vertegenwoordigers in de verschil lende coleges zijn qua niveau vèr boven de middelmaat^ Zij zijn steeds wakker en paraat de vinger te leg gen op elke frustrering van de Vrij heid en de Democratie. Hoe vaak hebben uw politieke waakhonden de afgelopen jaren moeten aanslaan om te voorkomen, dat u de prooi werd van niets ont ziende dirigisten, die zich aanmati gen u vast te nagelen óp een rood stramien. Verlangt u voorschriften, hoe u uw leven moet inrichten? Hoe hard u mag werken? Hoe u uw vrije tijd behoort te besteden? Hoeveel u mag verdienen? Of u eigen bezit moogt hebben? Hoe uw cultuurbesef behoort te zijn? Hoe groot uw gezin mag of moet zijn? Ja, zelfs dat u begraven behoort te worden en niet verbrand? De ogen zijn opengegaan en de totale mislukking van de orde ningsmaniakken is evident. Wat een wonder! Wie zal zich verbeelden een Nederlands onderdaan te steri liseren tot een willoos en vegeterend konijn achter rode tralies? U laat zich toch niet ringeloren, u weet toch allang, dat u V.V.D.,'IijStx3 stemt en zich van alle vormen van geschrijf niets aantrekt (ook niet van dit). In onze gemeente Heiloo is de invlqed van de V.V.D. heel op merkelijk geweest. Vrijwel alle be langrijke' punten, die de ontwikke ling en het welzijn van ons dorp be palen, kwamen voort uit initiatieven van pnze uit slechts 2 man bestaan de fractie. De V.V.D. kan zijn in vloed afmeten aan de gretigheid, waarmede kolommenschrijvers van andere partijen in uw .Uitkijkpost' deze initiatieven overnemen, alsof ze ze zelf hebben bedacht. Dat geeft ook allemaal niets, als het maar gaat zóals wij het graag zien. Wij paten teren onze (goede) ideeën niet. In tegendeel, wij bevelen ze graag aan vjoor algemeen gebruik en wij ge loven, dat in onze gemeente alle po litieke partijverfegenwoordigers wer kelijk het Heilooer Belang op het oog hebben, als ze maar aan goede ideeën worden geholpen. Sprekend over de belangen van Héiloo kan het toch zijn nut hebben erop te wijzen, dat de fractievoor zitter van de 'zich noemende progres sieve bartij stemde tegen de vesti ging van een belangrijk bedrijf in Heiloo, omdat hij de voorkeur zei te geven aan spelen boven brood. Ook manoeuvreerde hij zich in een positie, dat hij tegen subsidie op het kleuteronderwijs moest stemmen. Leve de rode dogmatiek! Initiatieven 1. Dé V.V.D.-fractie verzette zich tegen het voortdurend in geheime vergaderingen voorbereiden van be sluiten. Inderdaad komen comité vergaderingen praktisch niet meer voor. U heeft toch recht om te we ten, wat de argumenten van uw ver tegenwoordigers zijn? 2. De V.V.D.-fractie is voortdu rend beducht voor verambtelijking van het openbaar onderwijs, hetwelk geheel aan de zorgen van B. en W. is toevertrouwd. Het initiatief tot oprichting van een Commissie tot Bijstand voor het Openbaar Onder wijs, is door B. en W. overgenomen. 3. De plannen tot vorming van een nieuw centrum (Brink) om de witte kerk steunen op initiatieven van de V.V.D.-fractie. 4. De verbouwing en uitbreiding van het raadhuis op zijn huidige plaats, is een initiatief van de V.V.D.-fractie. 5. Het handhaven van een gepaste rustieke sfeer en het behoud van monumenten van Oud-Heiloo, is een voortdurende zorg van de V.V.D.- fractie. Geen enkel initiatief op dit punt werd tot nu toe gesteund en gevolgd, zelfs niet door hem, die thans het monopolie van de beharti ging van Heiloo's Belang voor zich zelf alleen opeist! 6. De bezetting van de dienst van Openbare Werken met de nodige visie en bekwaamheid, die geëist worden door de snelle groei van ons dorp, is een punt, waarop de V.V.D.- fractie voortdurend hamert. 7. De V.V.D.-fractie verzet zich tegen een groei van Heiloo tot een legkaart van stedelijk aandoende uit breidingsplannen. Óp initiatief van de V.V.D.-fractie wordt een land schapsarchitect voor de plannen in geschakeld. 8. De ontwikkeling van Heiloo kan niet los worden gezien van de Eery dorpsgemeenschap bestaat nieft alleen uit mlinnen, rmeentelijke belangen zijn he mpen van o/ts allen. Dus ook i an de vrouwen, die recht op Iwn eigen stem en op hun eigen irtyloed hebben. Een vrouw benadert belang rijke \raagstukken anders dan een man: Het is uiterst gewenst dat hun inzicht, gevoelens en opvattingen eeh stempel druk ken op het bpstuur van de gemeente. Mevr. W. Moll-Hielkema No. 3 van Lijst 2. f In de Uitkijkpost van 15 mei sch/ijft de V.V.D.-propa- gahdist over de heer B. Eek- hóf. Dat zou ons op zichzelf /elemaal niets interesseren, /are het niet dat gesugge reerd wordt dat/de hr Eek hof een verkapt lid van de 3. v. d. A. zou kunnen zijn. ^aten we de V.V.D. althans sp één punt geruststellen. heer Eekhof is een blèpwe maandag lid van de N„. v. d. A. geweest, na- melijksjn de tijd dat hij nog op een .verkiesbare plaats hoopte. Tóen hem dat niet lukte, heeft hij zijn heil ge zocht in „Heilöpër Belang". Ter voorkoming van misver stand dus; de heer Eekhof is beslist geen socialist. WIJ ZIJN HEM KWIJT DAN RI TEVER K. PARTIJ v. d. ARBEID Afdeling Heiloo ontwikkeling van Noord-Kennemer- land. De V.V.D.-fractie wees op' de noodzaak van goed^-cpntacten met naburige gemeenten, zoals die thans plaats vinden. De V.V.D.-fractie wees op de noodzakelijkheid van uniformiteit in aan elkaar grenzende uitbreidingsplannen van naburige ge meenten. 'Hierover besfaat thans overleg. 9. De/V.V.D.-fractie wees op het belang én de efficiency van gemeen schappelijke regelingen met naburige gemeenten op alle terreinen, waar dat gemeenschappelijke voordelen biedt. De op dood spoor gekomen besprekingen over aansluiting van Heildo bij het Cehtraal Ziekenhuis zijn door de V.V.D.-fractie weer op gang gebracht eg; naar het zich laat aanzien, met succes. 10. De V.V.D.-fractie heeft een open oog voor het zelfstandig blijven bestaan van een ongerept, vriende lijk en landelijk woonoord, waarin een ieder recht heeft op eigen grond, een groter of kleiner huis het zijne te noemen en vrijheid heeft zich daar te gedragen, zoals hij dat wil (bin nen de grenzen van de goede zeden en de openbare orde). Een goede wijn behoeft geen krans Wij zouden zo kunnen doorgaan en het is misschien goed om het u eens te laten weten, hoewel wij toch be scheidenheid een deugd achten. Maar het is zó weinig gebruikelijk om bij de verkiezingswoede, die ons dorp thans bezielt, \zijn licht onder een korenmaat te plaatsen. En bo vendien mag iedereen gerust weten, wat onze (eigen) V.V.D.-fractie heeft gepresteerd. Alleen, al dat schrijven is toch waar deloos, want u laat u niet door de meest zoetklinkende verkiezingsmu- ziek van de wijs brengen. U wist het allang, u blaast uw eigen partij, uw partij, die Vrijheid en Democratie bewaakt: Een goede wijn behoeft geen krans De V.V.D. wordt steeds meer mans Lijst 3 bepaalt uw levenskans Tussen Zwarte Piet eri Rode Hans. Het Actie-comité van de afd. Heiloo van de V.V.D.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1958 | | pagina 1