ANTON ROEST BOERMA's Schildersbedrijf Bollen BROMFIETSLAARZEN HOOGTEZON ƒ5,-. PEDICURE J. Liefting Wzn. SAUNA STEUNZOLEN Schoenhandel en eerste klas SERIE JUWELEN JADE, naadloos f 2.95 TURKOOIS, 60/20 f 3.25 SMARAGD, 30 den. f 3.50 ONYX, 60/15 f 3.75 AGAAT, 60/30 f 3.95 PAREL, 51/30 f 3.95 ROBIJN, 50 f 4.25 Heerenweg 57 - Heiloo - Telef. 3856 Kennemerstraatweg 261 - Tel, 7317 UITKIJKPOST 6 20 NOVEMBER 1958 IN ZWART EN BRUIN met vacht, teddy of leren voering JONGENSMATEN van 32/35 met teddy-voering f 18.90 RAADHUISWEG - TEL. 2321 GEMIDZA- ST. NICOLAASACTIE '1958 Ook dit jaar organiseert de Ge- midza te Heiloo een St. Nicolaas- actie. Deze St. Nicolaas-actie zal bestaan uit een loterij. Een per centage van de baten zal ten goe de komen aan het Ned. Roode Kruis. De trekkingen van deze loterij zullen plaats vinden onder toe zicht van de Rijkspolitie, dinsdag 18, dinsdag 25 november en dinsdag 2 december a.s., des avonds te plm. 19 uur. Bij iedere trekking zullen de vol gende waardebonnen - welke al leen kunnen worden besteed bij de deelnemende winkeliers - worden uitgeloot: één van 50,—, één van 25, één van 10,-—, vier van 5en acht waardebonnen van 2,50. Bij aankoop van 1,bij een der deelnemende winkeliers, kenbaar aan een raambiljet, ontvangt men een lot, waarop naam en adres moeten worden ingevuld. Dit lot kunt u, ingevuld met naam en adres, deponeren in de bekende bussen, welke op de volgende plaatsen zullen worden neergezet: Fa. P. de Groot, Kennemerstraat- weg 73; Kantoorboekh. S. Deute- kom, Heerenw. 69; Fa. C, Broers, Zevenhuizerlaan 3; Fa. J. Rozing, Westerweg 261; Fa. L. Broers, Kappellaan; Fa. Ranzijn, Stations weg 88. De prijswinnaars worden de vol gende morgen na iedere trekking per bulletin, welke bij de deelne mende winkeliers zullen worden opgehangen bekend gemaakt. Het lot waaop een prijs is gevallen, kan worden ingeleverd bij Ac countantskantoor Johan Wolven, van Catsstraat 2, waarvoor men dan de waardebon (en) in ont vangst kan nemen. Hieronder volgt de lijst der deel nemers: Fa. P. de Groot, Manufacturen, Kennemerstraat 73. C. Vader, Opticien - Fotohandel. Heerenweg 151. H. Koel, Ijzerwaren, Heeren weg 61. S. Deutekom, Boekhandel, Hee renweg 69. D. Keppel, Manufacturen, Raad- huisweg 7. R. Plooyer, Groentehandel, Hee renweg 70. A. Roest, Manufacturen, Heeren weg 57. v. Schagen, Manufacturen, Ken- nemerstraatweg 127. J. Rozing, Manufacturen, Wes terweg 261 Hoekstra, Banketbakkerij, Kenne- merstraatweg 358. P. Zwaag, Radio, Televisie enz., Kennemerstraatweg 336. Joh. Jansen, Radio, Televisie enz., Raadhuisweg 6. Foto Zwart, Kennemerstraatweg 330. P. Wijn, Smederij, haarden, ka chels, Kennemerstraatweg 410. Zeeman, Smederij, haarden, ka chels, Holleweg 71. H. Visser, Manufacturen, Laar manstraat 21. J. Le Mair, Baby-artikelen, Ken nemerstraatweg 386. J. J. Pantekoek, Radio, Televisie enz., v. Aostastraat 28. VERF toop binnen en buiten WESTERWEG 259 TELEFOON 4836 Boerma, Schoenhandel, Raadhuis- weg 11. W. Burering, Sigarenmagazijn, Stationsweg 87. Koomen, Manufacturen, Kenne merstraatweg 103. B. en W., Levensmiddelenbedrijf, Kennemerstraatweg 109. A. Kosters, Radio, Televisie enz., Westerweg 250. Fa. ,Dego', Manufacturen, Sta tionsweg 83. Fa. J. Ranzijn, Levensmiddelen- bedrijf, Stationsweg 88. J. Admiraal, Levensmiddelenbe drijf, Stationsweg 96. de Groot's Woninginrichting, Holleweg 44. Stoffers, Warenhuis, Stations weg 81. C. van Duin, Levensmiddelenbe drijf, Westerweg 225. D. de Graaf, Vis- en Fruithandel, Stationsweg 85. Natzijl's, Spec.zaak, Luxe- én Huishoudelijke art. Speelgoed, Straatweg 93. Warenhuis Jansen, Luxe en Huis houdelijke artikelen Speelgoed, Straatweg 111-113. Korstanje Zn., Woninginrich ting, Straatweg 404-117. Muller, Schoenhandel, Straatweg 129. Mooy, Loodgietersbedrijf, Sani taire art. Straatweg 390. Schermerts, Textielhandel, Straat weg 352. Bakhuizen, Drogisterij, Raadhuis- weg 13. De Vries, Levensmiddelenbedrijf, Heerenweg 55. Van Tricht, Radio, Televisie enz., Stationsweg 51. L. Broers, Levensmidd. enz., Tul pen Croftlaan 18. Braam, Kapper, Parfumerieën enz. v. Aostastraat 4. Kennemerstraatweg 69 Telefoon 5266 Vrijdag 14 november vond de eerste trekking plaats van de Ge- midza St. Nicolaas-actie 1958. De eerste gelukkigen waren: P. Beers, Westerweg 252, le prijs 50,— K. Hoekstra, Straatweg 358, 2e prijs 25, S. Speur-Klaver, Heerenweg 106, 3e prijs 10, G. Doorn, Holleweg 64, 4e prijs T. Klaver, Heerenweg 251, 5e prijs 5,. Mevr. Gerritse, Oosterzij 5, 6e prijs 5,—. Zwaanswijk, Westerweg 182, 7e prijs 5, R. Verver, Stationsweg 77, 8e prijs 2,50. P. v. Loon, Laarmanstraat 5, 9e prijs 2,50. A. Hoogeland, Groenelaan 1, 10e prijs 2,50. Zwakman, Nic. Beetsweg 6, 11e prijs 2,50. Mej. V. Ligthart, Westerweg 93, Limmen, 12e prijs 2.50. C. J. Vahl, Straatweg 267, 13e prijs 2,50. P. v. Loon, Laarmanstraat 5, 14e prijs 2,50. R. Peereboom, Bergeonstraat 1 15e prijs 2,50. De eerstvolgende trekking zal op vrijdag 21 november geschie den. A»s. zaterdagmiddag kunt u dus de namen van de nieuwe prijs winnaars lezen op de bulletins die, evenals de vorige week, opgehan gen worden bij de deelnemende winkeliers. Naar het zich laat aanzien, wordt deze actie, waaraan thans 41 win keliers deelnemen, een volledig succes! BURGEMEESTER KALFF IN ZIEKENHUIS OPGENO MEN De ziekte van onze burgemeester, de heer J. Kalff, is van dien aard dat hij voor behandeling is op genomen in een ziekenhuis te Utrecht. Wethouder J. Schuyt treedt thans op als loco-burgemeester. OPBRENGST .KLAPROOS'-INZAMELING De gehouden inzameling, de ,Klaproos'-actie, heeft in Heiloo opgebracht 472,98. Allen, die aan dit fraaie resultaat hebben meegewerkt, hartelijk dank! .FALKLAND'-DONATEURS GENOTEN VAN .BOEVEN EN MADELIEFJES' Jeugdige tonelisten goed op dreef Het eerste stuk van de toneelver. .Falkland' in het seizoen 1958-'59 was Boeven en Madeliefjes' za terdagavond in ,De Rustende Ja ger'. Het stuk zit vol geestigheden en spanning. De .Falklanders' heb ben dit volledig uitgebuit en het dient gezegd te worden: de jeugd bij .Falkland' heeft daar een waardevolle bijdrage toe geleverd! Deze toneelgroep is versterkt met nieuw en jong bloed, op zich zelf al verheugend, nog verheugender als er al direct van geprofiteerd kan worden. Maar laten we eerst iets zeggen van de inhoud van .Boeven en Madeliefjes', een komische thril ler in 3 bedrijven van George Batson. Miss Van Loon heeft een zomer huisje. Daarin houdt zich schuil David Brewster, die verdacht wordt van bankroof met moord. Zijn verloofde Jean Caldwell staat naast hem, zij is namelijk overtuigd van zijn onschuld. Fluffy Pride, schooljuffrouw, is een dagje uit met twee van haar scholieren Ro salie Prentiss, een zeer romantisch aangelegd meisje en Jody Long, wier aspiraties meer de materië le kant uitgaan. Door noodweer gedwongen, gaan zij overnachten in het huis van Miss Van Loon. De huisknecht, Proctor, verschijnt te pas en te onpas en maakt een duistere indruk op de dames. Miss Van Loon blijkt ook een dubbele rol te spelen, evenals .rechercheur' Higgens. Steve Latham behoort ook tot dit edele' drietal. Hij wordt uit de weg geruimd en Da vid Brewster, die men in de gaten heeft gekregen, wordt ook daar voor verantwoordelijk gesteld. Deze probeert dit te onzenuwen, het lukt hem niet. Dat lukt echter Kennemerstraatweg 69 Telefoon 5266 wel Fluffy Pride. Zij ontmaskert de ,dame' Miss Van Loon en de heren Proctor en Higgens. Dezen zijn ook de bandieten van de bank roof met moord. ,De poen', die nog verdeeld moet worden en waar reeds twisten over zijn ont staan, wat Latham met de dood heeft moeten bekopen, valt in handen van Jody. Jody vindt deze nl. in haar mandje. Veldwachter Jordan verschijnt op het toneel en rekent de boeven in, de madelief jes, de scholieren, gaan verheugd mee. Kostelijk heeft mevr. Spaans- Schuit de rol van Fluffy Pride ge speeld. Zij werd bijgestaan door Tiny de Grand en de nog zeer jeugdige Elly Kamp (als scholie ren). Hun spel sloot zich volko men aan bij dat van mevr. Spaans, het was uitstekend! De andere spelers sloten zich, wat hun spel betreft, aan bij de reeds drie genoemden. De veldwachter vonden we wel wat te slow. Ondanks de ziekte van regisseur Guus Spruyt toch een zeer goede uitvoering, dank zij de medewer king van Janny Spruyt, die ,de honneurs' waarnam. En zeer verdienstelijk. De bezoekers, helaas niet velen, hebben volop genoten. A.s. zater dag volgt een tweede opvoering. Spaart op Uw kousenkaart Kousen die 't meest gedragen worden SPECIALE AANBIEDING HARDBOARD 122x122 cm f 2.70 per plaat 122x153 cm f 3.40 per plaat SJOELBAKKEN 205 cm lang, compleet met 20 schijven f 25. JEUGDDIENST IN DE WITTE KERK A.s zondag wil het oude dorps kerkje weer vele jongeren binnen haar oude muren ontvangen. Het onderwerp voor deze jeugd dienst is geboren in een discussie met een aantal jongeren over de problemen in verband met de hui dige atoombewapening. Vandaar de formulering met de woorden uit de reeks der tien ge boden: ,Gij zult niet doden!' Niemand heeft de illusie, dat in deze materie het verlossende woord zonder meer uit te spre ken is. Wel is het goed met elkander er over te denken en elkaar vragen te stellen. Deze jeugddienst wijkt enigszins af van de vorige, daar het zingen aan het begin van de dienst is ver vallen en wordt vervangen door solozang door mevr. Riedijk. Verder wordt de liturgie van de dienst zoveel mogelijk verzorgd door de jongeren zelf. Na afloop van de dienst voor de jongeren tot 30 jaar koffiedrinken en bespreking van de dienst. AUTOBOTSING De heer Meereboer uit Schoorl, komende uit de Raadhuisweg rich ting Alkmaar, moest stoppen bij het raadhuis voor het verkeer op de Straatweg. De heer Ranzijn, eveneens bestuurder van een auto, reed achter de heer M., maar stopte niet tijdig. Gevolg een aan rijding. De bumper van R.'s auto werkte zich vast aan de auto van M.; met veel moeite kon hij los gemaakt worden. R.'s auto had behoorlijke schade, die van M. kwam er gioed af. Kennemerstraatweg 69 Telefoon 5266 INGEZONDEN Geachte redactie, Dezer dagen hebben wij kunnen vernemen, dat en hoe de taken van Burgemeester en Wethouders zijn verdeeld. Deze verdeling had nogal wat voeten in de aarde. Het heeft twee maanden geduurd en tenslotte heeft de raad in een be sloten zitting een einde gemaakt aan de impasse. Ik vraag mij af waarom dit een besloten raadsvergadering moest wezen. Mag de burgerij in een democra tische maatschappij niet weten welke overwegingen een rol heb ben gespeeld? Neen, dat kan de reden niet zijn. We weten immers allen, dat de eed die de raadsleden afleggen, inhoudt dat slechts het gemeente belang richtsnoer mag zijn bij al hun daden en overwegingen als raadslid. En de burgerij heeft toch zeker wel het recht om te weten of de overwegingen van de raads leden wel stroken met hun eigen opvattingen van het gemeente belang. Al was het alleen maar voor de volgende verkiezingen. De raadsleden hebben tenslotte zitting in de raad ten behoeve van de kiezers en niet ten behoeve van hun partij. Is het dan een concessie aan de fijngevoeligheid? Er moet immers over de kwaliteiten van enkele personen worden gesproken. Ook deze reden kan mij niet be koren als ik bedenk hoe fijngevoe lig de kandidaten elkander tijdens de verkiezingsstrijd tegemoet ple gen te treden. Een derde reden wil mij niet te binnen schieten en nu ben ik maar zo bang, dat de reden ten slotte toch gezocht moet worden in de aloude waarheid: ,Wat niet „IN DE BLENCKEN" officieel in gebruik genomen. Troephuis voor R.K. Verkenners Zondagmorgen is, officieel, het troephuis van de R.K. verkenners, gelegen aan de Zeeweg, in ge bruik genomen. Enige tijd geleden wijdden wij reeds een beschou wing aan de totstandkoming hier van. Velen waren aanwezig toen loco burgemeester, wethouder Schuyt en wethouder Tomson de naam ,In de Blencken', aangebracht op dit huis, onthulden. Dit geschiedde met het doorbranden van touw, waaraan repen karton waren be vestigd. Aalmoezenier kapelaan v. Hels loot las enkele punten uit de pad- vinderswet en wees er vooral op daarnaar te leven en te handelen. Daarna zegende hij het troephuis in. Commissaris Van 't Hek (Bus- sum) sprak lofwaardige woorden, namens het hoofd-commissariaat, tot hopman De Wildt, de bezie lende ieider van de groep Heiloo. Zelfs ver daarbuiten wordt uw werk gewaardeerd, dit komt tot uiting in de uitreiking van de gou den Jacobsmedaille, zo sprak com missaris Van 't Hek. Hij speldde deze op de borst van de hopman. Het speldje van verdienste werd hem aangeboden door de voor zitter van het groepscomité, dr. Janssen. Het woord werd gevoerd door de loco-burgemeester, die zei dat he laas burgemeester Kalff, door ziekte, niet aanwezig kon zijn. De hopman sprak de wens uit dat de burgemeester spoedig hersteld zou zijn. De heer Tomson sprak namens de N.P.V. en N.P.G., waarvan enke le vertegenwoordigers aanwezig waren. Hij bood een opgezette Vlaamse Gaai aan Rector Van der Zalm bracht, na mens de districtsstaf van de R.K. Verkenners, de gelukwensen over. Naast de reeds genoemde geno digden waren mede aanwezig de raadsleden: mevr. Beek en de he ren Bolten, van Hulsen en Majo- lée, leden van het Groepscomité en de gehele troep. Van de gelegenheid het troephuis te bezichtigen werd een dankbaar gebruik gemaakt, ook door vele ouders. Het moet wel een bijzonder voor recht zijn zulk een prachtig honk te bezitten. Hier kan het jeugd werk tot ontwikkeling komen. Kennemerstraatweg 69 Telefoon 5266 weet, wat niet deert.' En dan te bedenken, dat we toch zo'n goede wethouder hadden in de heer Rus. Zó goed, dat voor de loftuitingen van links, rechts en midden woorden te kort kwa men. En deze man was beschik baar. Maar ja, wat wilt u? De allerhoogste baas, de Minister van Binnenlandse Zaken Mr. Struy- cken heeft er immers ook geen doekjes om gewonden. Bij de bur gemeesterskeuze zoekt men eerst bij de meerderheidspartij en als die er niet is, bij de grootste partij. En als er geen meerderheidspartij en geen grootste partij is, dan, ja dan kijkt men naar zulke dingen als bekwaamheid en geschiktheid. En als het bij burgemeesters zo gaat, waarom dan niet bij wet houders? Tenslotte herinner ik mij, dat de V.V.D. in de verkiezingsstrijd met veel pathos stelde: ,Het wet houderschap worde geen bijbaan tje.' Het lijkt mij voor een ge zonde ontwikkeling van de demo cratische verhoudingen wel nuttig, dat de V.V.D. nu eens haarfijn uit de doeken doet wat in dit ver band onder, bijbaantje werd ver staan. Met dank voor de plaatsruimte, hoogachtend, E. Vogel. GESLAAGD Deze week slaagde voor het exa men uitgaande van de Federatie Wasserij-industrie onze plaats genoot, de heer F. M. v. d. Wal, Kerklaan 19.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1958 | | pagina 6