r mode show firma vao schagen J GEBR. HUIJZER n pïüoir-T L -- f Pantekoek aan de top K TeryTene (Vo J. ROZIN G )(ajwaó(bare mCHiruerj K.fcrQiwg^ ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR HEILOO TELEVISIE TELEVISIE op oiie mode show van maandag 13 april a.s. in „de ifustende jager" zullen onze mannequins u o.m. tonen: lingers, rokken en blouses, kinderkleding, japonnen en japonnen met jasje. bij de jap^nen en japonnen met jasje zullen de mannequins nu ook de exclusieve boeden van maisroTlLSLqd uit alkmaar tonen. kennemerstraatweg 127 - heiloo -\el. 2785 Heerenweg 23 - Telef. 5193 -AIEILOO - Heerenweg 23«- Telef, 4645 FA. JOfib JANSEN Voor Grammofoon- Ac/oP|a,en J. J. Pantekoek, ing. van Aostastraat 28 - Telef. 2Ï08 „Petite Fleur" Monty Sunshine f 3U30 „Een Beetje" Teddy Scholtenf 3.10 RADIO BUS 15e JAARGANG NUMMER 3 Redactie- en Administratie-adres: R. Hondsbosschelaan 22 - Heiloo Tel. 02200 -4190 - Giro 140847 Advertenties, per mm. (Bij contract reductie) f 0.12 9 APRIL 1959 Dit blad verschijnt iedere donderdag (uitgezonderd drie nummers in de maanden juni, juli en augustus) in een oplage van 4200 exemplaren huis-aan-huis, in de gemeenten Hei loo, Limmen en Egmond-Binnen. Advertenties moeten u i t e r 1 ij k dinsdagavond in ons bezit zijn. CABARETAVOND VAN HET ALLERBESTE SOORT Foresters vierden feest CHRISTELIJKE SCHOOL, MET TWEE KLASSEN UITGEBREID, HEROPEND- OPENING CHRISTELIJKE KLEUTERSCHOOL Voor de Christelijke Schoolvereniging was het zaterdag een feestdag. De christelijke school, met twee klassen uitgebreid, werd heropend, en tegelij kertijd kon een christelijke kleuter school geopend worden. Velen waren naar de Holleweg geko men om deze gebeurtenis bij te wonen. Naast het bestuur van deze school vereniging, leden van de oudercom missie, onderwijzend personeel, waren onder de aanwezigen: het dagelijks bestuur der gemeente, de raadsleden mevr. Moll en de heren Bolten, Vahl en Majolée, de waarnemend inspec teur van het lager onderwijs de heer Veldhuizen, het oud-hoofd der school de heer Hartingsveldt uit Hillegers- berg, de architect de heer J. Rus Jr. en de uitvoerders van de verbouw. Grote medewerking Na zijn welkomstwoord, releveerde de heer G. Moll de ontwikkeling van het christelijk onderwijs in Heiloo. Er bleek uit, dat het een moeizame weg was geweest, in het eerst met weinig medewerking van het bestuur der ge meente, maar thans kon de voorzitter van de schoolvereniging meedelen, dat de samenwerking en medewerking voorbeeldig is. Op 11 december 1931 werden de eerste besprekingen gevoerd tot oprichting van een vereniging voor christelijk nationaal onderwijs. Reeds in 1932 werd een verzoek tot de raad gericht te komen tot stichting van een school. Zonder resultaat. In 1946 werd voor de derde maal een verzoek gericht tot de raad, weer werd afwijzend beschikt. In beroep, bij de Gedeputeerde Staten, werd gunstig beschikt. Met hoeveel moeilijkheden men te kampen had vertelde de heer Moll over het schoolgaan in Alkmaar der Heiloose kinderen. Ze werden in 1943 met een bakfiets naar de kaasstad ge bracht! Op 1 september 1947 werd een zelf standige school gesticht in de nood- school aan de Westerweg. Begonnen met een tweemansschool met 60 leer lingen, groeide dit spoedig tot zo veel, dat in 1951 een derde en in no vember 1956 een vierde leerkracht benoemd kon worden. Weer moest les gegeven worden in noodlokalen. Het aantal leerlingen groeide tot 141. De nieuwe cursus 1959-1960 zal waar schijnlijk 158 leerlingen hebben. De groei zal waarschijnlijk tot gevolg hebben, dat reeds gedacht moet wor den aan een vijfde leerkracht Reeds jaren bestond er behoefte aan een christelijke kleuterschool. Thans kan gestart worden met 33 kleuters onder leiding van mej. Brink in één der nieuwe lokalen der school. Na allen dank gebracht te hebben voor de grote medewerking bij de totstandkoming van de laatste uitbrei ding, speciaal ook de architect en de inspecteur, was het woord aan de loco-burgemeester, wethouder Schuyt. Deze toonde zich verheugd over de groei van het christelijk onderwijs en de uitbreiding der school. „Als het gemeentebestuur in het ver leden niet inging op uw wensen, dan was dit omdat zij een andere ziens wijze had dan u. Deze dient men te eerbiedigen. Als er fouten gemaakt zijn, dan zijn deze thans hersteld." De inspecteur van het L.O. was ook verheugd over de uitbreiding. „Dit soort onderwijs, welke een bepaalde richting aangeeft, is bepalend voor het latere leven." De inspecteur zei verder nog, dat ook de omgeving, waarin het gegeven wordt, van zeer grote betekenis is. De->. heer Van Druten, sprekende na mens de oudercommissie, haalde her inneringen op uit zijn „bewaarschool" - tijd, soms zeer geestig en vergeleek de omstandigheden met die van de mo derne kleuterschool. Hij bood een pro jectiescherm en enige filmpjes aan. Het oud-hoofd der school, de heer Har tingsveldt, vond het prettig dat „zijn" school zo gegroeid was, in klassen en leerlingen. „Ik denk altijd met plezier aan mijn Heiloose tijd terug." In zijn dankwoord, ook aan de heer Lauterbach, het huidige hoofd der school, welke een thermostaat voor het aquarium had aangeboden namens het onderwijzend personeel, zei de heer Moll nog, dat het bestuur ook in de naaste toekomst zo zuinig mogelijk met het geld om zal springen. „In het verleden konden we echt geen bij zondere dingen doen bij een uitkering van ƒ11,30 per kind per jaar." (Voor 1959 vastgesteld op ƒ38,03.) Hij dankte voor de geschenken, o.a. een mand met bloemen van het ge meentebestuur. De uitbreiding De ingang van de uitgebreide school is zeer aantrekkelijk geworden. In de fraaie hal is aan de linkerzijde de kamer van het hoofd der school en te gebruiken als vergaderruimte voor het bestuur en oudercommissie. Een aquarium staat rechts in de hal, waarop ook uitkomen de bergplaats van schoolbehoeften en toiletten. Rechts, parallel op de Holleweg, lig gen de twee nieuwe lokalen. Vooral het lokaal waarin, de kleuter school is begonnen, trok onze aan dacht. Rijk voorzien van modern ma teriaal. Zo zagen we een zandbak (met rubber emmertjes), e^n poppen kast en tal van ander spelmateriaal. Terwijl er hier een vloerbedekking is, ontbreekt deze in het nieuwe lo kaal voor het lager onderwijs. Dit komt ons weinig aantrekkelijk voor. Bij de school zijn nu twee speelplaat sen. Eén vóór en één achter. Men kan zodoende, als het gewenst voorkomt, de kinderen bij het spelen scheiden. Het aanzien, ook van buiten, is door deze uitbreiding belangrijk aantrek kelijker geworden. De nieuwe vjlrage e 90 cm brered, vanaf f2.95 Terylene/val f2.95 KatoenenVarquisette met ruche f 1.75 Katoenen maftfnisette met kantje f 1.40 Etamines reeds vanaf f 0.88 DE GROOTSTE KEUZEt ij de firma Westerweg ^61 - Heiloo BEHANDELING RECREATIEPLAN OPNIEUW UITGESTELD! Op de agenda va» de raadsvergade ring prijkte een bespreking van het grote recreatiej^lan. Opnieuw is de behandeling uitgesteld, nu op verzoek van de heer Van Hulsen, die zei dat dit beter was, omdat bij de leden van het voorlopig comité nieuwe denk beelden naar voren zijn gekomen en deze Aog „bestudeerd" moesten wor den. De cabaretavond van de s.v. „Dè^Fo- resters", zaterdag in „De Rustende Jager", was van het allerbeste soort. Het is een compliment waard aan het adres van onze plaatsgenoot Nico Akkerman (van het Alkmaar Theater bureau), want deze stelde het pro gramma samen op verzoek van de amusementscommissie van deze sport vereniging. Het was dan ook de voorzitter van „De Foresters", de heer Van der Meer, die namens de vele aanwezigen (de zaal was geheel bezet) de arties ten hartelijk dank bracht voor het ge- bodene. De woorden gingen vergezeld met de aanbieding van een mooie taart. In zijn openingswoord wees deze voorzitter erop, dat men bijeen was om het 13-jarig bestaan te vieren en dit als een bindingsavond te beschou wen tussen de gehele Foresters-„fa- milie". „Ik hoop dat dit feest spoedig gevolgd zal worden door een nog groter feest, een feest van de viering van* het kampioenschap. Nog staan een vijftal zware wedstrijden voor de deur." Zo sprak de heer v. d. Meer. „De kampioenstitel ligt echter binnen ons bereik." De heer v. d. Meer con stateerde, dat een .groot deel van de gemeentenaren met intense belangstel ling de laatste wedstrijden tegemoet zien. „Jullie mogen hen niet teleur stellen," zich zodoende richtende tot de voetballers van het eerste elftal. Hij deed ook een beroep op de vele aanwezige meisjes om de afdeling handbal te versterken. Hierna was het „woord" aan de geëngageerde artiesten. Nico Akkerman verzorgde zelf weer de conferences. Hij was weer onbe taalbaar! Vlot, geestig, zo echt afge stemd op vele plaatselijke personen en zaken, raak maar nooit grof. Wij hebben bijzonder genoten en met ons alle aanwezigen, die heerlijk reageer den. Ook waren er moppen uit de oude doos, maar de wijze waarop deze conferencier ze brengt maakt ze weer zó dat men er met plezier naar luis tert. Ja, charmant was het trio, dat zich liet aankondigen als „The Spotlights". Maar niet alleen charmant! Enthou siast en uitstekend van voordracht, zingen zij hun repertoire, bestaande uit Engelse, Franse en Nederlandse liedjes. Liedjes die bijzonder goed aanslaan. Waren deze „meiskes" al prima als openingsnummer, niet minder deden het „de twee zingende dwazen": „The two mounties". Heerlijk kon men la chen om de zotheid (vooral door de mimiek van de dikste van deze twee), maar ook genieten van vele andere kwaliteiten, niet in 't minst de zang en de gitaarbegeleiding. Geraldini, aangekondigd als muzikale kok, mag een ware virtuoos genoemd worden. Op elk keukenartikel, of be ter gezegd uit elk keukenartikel wist hij een aardig muzikaal werkje te ha len. Zelfs uit een serie kippeboutjes! Trouwens, op ander terrein was hij ook goed. Zo wist hij het publiek ver steld te doen staan van zijn hand vaardigheid. Harry Colling begeleidde op de piano, waar nodig was en deed dit op uit nemende wijze. Zelf trad hij ook op, waaruit opnieuw bleek de grote kwa liteiten van deze artiest. Ais show man is hij echter minder succesvol. De feestavond werd besloten 'met een druk en geanimeerd bal met muziek van „De Dolonans". GRONDAANKOPEN LEVERDE FELLE DISCUSSIES OP Raad vergaderde tot 's nachts 2.15 uur Op de agenda voor de raadsvergade ring van jl. vrijdag prijkten tal van grondaankopen. Over de meeste aan kopen waren vele raadsleden niet bijster te spreken. Het begon al met de grond van de heer W. Kaandorp. „Een prijs van 14,50: per m2 aan de Westerweg vind ik te hoog. Trouwens, we hebben het niet eens tiodig," aldus begon de heer Rus. De heer Majolée viel hem bij. „Ik ben het niet dikwijls eens met de heer Rus, maar nu toch wel." Met hun stemmen tegen werd de koop toch aanvaard. Bezwaren kwamen toen de grondaan koop van de Ned. Herv. Diaconie aan de orde kwam. Niet tegen de prijs, maar wel tegen de manier waarop één, die bij de grondverkoop betrok ken wordt, vraagt om belastingschade. Het waren vooral de heren Vahl en Berger, die zulk soort zaken maar weinig op prijs stelden. De heer Berger zei, toen nog een aan tal weinig aantrekkelijke aankopen aan de orde kwamen: „Wij aanvaarden ze nu, maar zijn van plan bij een vol gende gelegenheid tegen te stemmen." Bij de aankoop van grond van' de Stichting Paling van Foreest ende daarop staande opstallen ontstond een felle discussie tussen de heer Rus en wethouder Tomson. 35.000 is veel te duur, dat gaat betekenen 10,per m2," zo zei de heer Rus. „Ik heb het gevoel, dat de vervangingsgrond, welke deze stichting van Mij. Nijen- burg kocht, invloed heeft gehad op deze transactie," aldus ongeveer deze spreker. De heer Rus vroeg de raad hoe men hierover dacht. De heer Rus liet tevens uitkomen, dat de -heer Tomson, als voorzitter van deze mij., verkeerd had gehandeld. De heer Berger meende, dat de dis cussies niet de goede richting in gin gen. Persoonlijk had spreker het beter gevonden als de heer Tomson deze grondaankoop door wethouder Schuyt had laten verrichten. „Ook ik vind de prijs hoog en de zaak onverkwikkelijk worden, 't Lijkt me beter dat,met alle gegevens op tafel, we binnens kamers tot een standpunt moeten ko men." Wethouder Tomson vroeg zich af wat de heer Rus met zijn aantijgingen eigenlijk wil. „Wat mij betreft ben ik bereid in het openbaar opening van zaken te geven." De raad ging daarna in comité, nadat eerst de wethouder van openbare werken kenbaar had gemaakt, dat het debat in het openbaar afgesloten zou worden. Dit geschiedde nadat de raad 2 uur lang in comité was geweest. De heer Berger zei toen, dat hij de integriteit van wethouder Tomson bo ven alles stelde. „Wij zullen tegen stemmen, omdat deze prijs van 35.000 te hoog is." De heer Balten deelde mee, dat zijn fractie voor zou stem men. Hiertegenover kwam weer de standpuntbepaling van de heer Vahl. „Dit geeft consequenties voor de toe komst," aldus deze spreker. De heer De Vries Vond de prijs ook te hoog, maar zou toch voorstemmen. De heer Rus betoogde nogmaals, dat de grond te duur is, vooral omdat de opstallen bijna niéts waard zijn. De steinming leverde het volgende resultaat op: vóór de K.V.P. en de heer De Vries (V.V.D.) en tegen de P.v.d.A., de heer Vahl (Prot. Christ.) en de heer Rus (PI. Bel.), zodat met 7 tegen 5 het voorstel van B. en W. werd aangenomen. Wethouder Tomson onthield zich van stemmen. RaadlTÉdsweg 6 Telefoon 35. flleiloo O JEUGDIGE BELANGSTELLING VOOR RAADSVERGADERING Op de publieke tribune had vrijdag avond een tiental jongelui in de leef tijd van 1617 jaar plaats genomen. Of ze al interesse hadden voor de politiek? „Nee, hoor," was hun ant woord. „We wilden wel eens zien en horen hoe het erin een raadsvergade ring toegaat." Of zij een goede indruk hebben gekregen wagen wij te betwij felen, gezien het feit dat op een gege ven moment de discussies niet de goede kant op gingen. Wijselijk zijn deze jongelui ook niet blijven wach ten totdat (na twee uur!) de „geslo ten" vergadering weer „open" ging. DE NIEUWE WgG Het tracé UitgeestAlkmaar, wat ten dele gaat door onze gemeente, werd aanbesteed, zoals wij dit reeds eerder meldden. Het zal een bedrag vergen van ƒ7.648.000. Uitvoerders zijn het aanneembedrijf voorheen J. P. Broekhuizen te Arn hem en de N.V. Aanneemmaatschappij Reef te Oldenzaal. Een deel van het zand, zij het een klein deel, dat men nodig heeft voor de wegaanleg, levert de gemeente Heiloo. Dit wordt namelijk wegge haald bij de vuilnisbelt aan de Ka- naalweg, waartoe de raad enige tijd geleden een besluit nam. Het grootste deel, 1.180.000 m3 zand, zal het Alkmaarder Meer leveren. Dit deel van de Rijksweg, Rijksweg nummer 9, zal klaar moeten zijn over ongeveer twee jaar. Het zal een ge weldige ontlasting gaan betekenen voor het verkeer via de Rijksweg door ons dorp. AUTO'S REDEN OP ELKAAR De auto van de heer v. G. uit onze gemeente werd maandagmorgen aan gereden, aan de achterzijde, door de vertegenwoordiger F. uit Noord- Scharwoude. Bij de Katteberg wilde F., na auto's gepasseerd te Rebben, zich voegen in een file auto's. Hij lette te weinig op de voor hem rijdènde auto van v. G., met als gevolg eén botsing, v. G.'s auto "werd enigszins beschadigd, die van F. ernstiger. VOOR- EN TEGENSTANDERS AAN HET WOORD VOOR,-AL UW BOf EKEN fll GEMENE BOEKHANDEL t.o.deGROTE KERK-." LKMAAR-TE1.3003 FRANCO LEVERING Over het plaatsen van zomerhuisjes „In dit stadium achten wij het ver strekken van een voorlopige vergun ning niet toelaatbaar en stellen wij u voor op het verzoek van de heer Hoed thans niet in te gaan, doch hieraan aandacht te schenken na totstandko ming van de te dezer zake vast te stel len algemeiie regelen," aldus schreven B. en W. o.a. aan dé raad. Een aantal raadsleden voerde het woord hierover vrijdagavond. Het wa ren vooral de heren Bolten en Majolée die warm pleitten toch een voorlopige vergunning te verstrekken aan de heer Hoed voor plaatsing van zomer- met „Oranje - Band" Antenne een KTn^liteits installatie HEERENWEG 86/— TELEF. 4623 huisjes. „Dit soort sociaal toerisme moeten we tegemoet treden." „B. en W. zijn wel van goeden wille, maar het tempo van uitvoering ligt te laag." En: „Dat betekent dat weer een jaar uitgesteld wordt." Zo spraken deze raadsleden. Anderen, vooral de heer Groot en de heer Vahl, maanden tot voorzichtig heid bij het verstrekken van vergun ningen. De heer Rus vond het terrein wel ge schikt, maar meende dat men spaar zaam diende te zijn in het verstrekken van vergunningen. Het waren vooral de heren Berger en Majolée, die aandrongen een voorlo pige vergunning te verstrekken en dan te zien hoe het een en ander gaat. Loco-burgemeester Schuyt vond het niet redelijk de heer Hoed een ver gunning te verstrekken, terwijl velen vóór hem reeds een aanvraag deden. Wethouder Tomson voorzag moeilijk heden. Hij meende dat men niet stre ven moet naar uniforme huisjes, maar wel naar permanente huisjes, die tel kens door andere mensen bewoond kunnen worden. Het terrein en de persoon van de toe komstige exploitant vond hij aan vaardbaar, dit naar aanleiding van een gestelde vraag. Onder aandrang van de raad zegde het college van B. en W. toe in de volgende raadsvergadering (begin van mei) met een regeling te komen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1959 | | pagina 1