SCHAGEN VAN fc- ONOERBLOUSES Vvanai VAN SCHA X GEBR. HUIJZER DTfi V Centr iftlgesY1* Rock and Roll Kousen 3.25 sen i:\jcs RUIW BAKÏTtHZEN Pantekoek aan de top Pfe Jansen ONAFHANKEL IJ K NIEUWSBLAD VOOR H EILOO y.f heerlijk warm Voor beter Schilderwerk FA. jon U PANTEKOEK, ing. HOUT ÓJO ECHTPAAR VAN ALPHEN 50 JAAR GETROUWD •©rogisteru in alle^ xéoorten Voor PhJUps Televisie Radio 15e JAARGANG NUMMER 43 Redaktie- en Administratie-adres Rechte Hondsbosschelaan 22 - Heiloo Telefoon 02200-4190 - Giro 140847 Advertenties per mm 0,12 (Bij contract reductie) 14 JANUARI I960 Dit blad verschijnt iedere donderdag in een oplaag van 4800 exemplaren huis-aan-huis, in de gemeenten Hei loo, Lammen, Egmond-Binnen, Rinne- gom, Egmond a.d. Hoef en Akersloot. Advertenties moeten uiterlijk dins dagavond in ons bezit zijn. R.-K. JONGENSSCHOOL DE ST. ADELBERTSCHOOL GEOPEND Grote belangstelling Onder grote belangstelling is woens dagmiddag de eerste speciaal ge bouwde r.-k. jongensschool, aan de Bergeonstraat, officieel in gebruik genomen. De opening geschiedde door burgemeester J. Kalff en de inzege ning door pastoor Rutten. Onder de aanwezigen zagen wij o.a. de Hoogeerwaarde Deken van Alk maar J. Th. Kraakman, wethouder J. Schuyt, de gemeente-sekretaris Van Loon, de oud-pastoor v. Muyen, de inspecteur van het lager onder wijs de heer Knippen, de gemeente architect de heer Torken, hoofden van de Heiloose scholen, vele leden van de k.v.p. raadsfraktie en verte genwoordigers van de p.v.d.a.-fraktie. Het hoofd van de nieuwe school, de heer F. van Ginkel, sprak een wel komstwoord. Burgemeester Kalff was om twee redenen blij dat deze school tot stand was gekomen. Op de eerste plaats omdat deze school zo noodzakelijk was. De school aan de Westerweg was reeds lang veel te klein. Vroeger was dit een openbare school, zodat dus deze tweede school de eerstgebouwde r.-k. jongensschool is. Ten tweede omdat deze nieuwe school een sieraad voor de gemeente is. Burgemeester Kalff gaf daarom het architectenbureau een pluim voor het creëren van een dergelijk mooi en praktisch schoolgebouw. Pastoor Rutten zegende daarna de school in. De heer Pirovano ging als schoolbestuurder de wordingsge schiedenis van de school na. Reeds in 1954 werd moeite gedaan veran dering te brengen in een onhoud bare toestand. Dank bracht spreker aan de heer Rus, welke, als wethouder, veel ge daan heeft om deze grond te doen aankopen. De heer Pirovano was blij voor de prettige verstandhouding architect-schoolbestuur. Dank werd ook gebracht aan de heer v. Loon, vroeger lid van het schoolbestuur, voor het vele goede werk en de aan nemer de fa. Heyne en de onderaan nemers voor hun prachtige presta ties. De Inspecteur van het L.O. noemde de school een juweel in de inspectie Alkmaar. De heer Teitsma feliciteerde het r.-k. schoolbestuur namens 't chr. school bestuur. Nadat de genodigden hadden bezich tigd sprak de heer v. Ginkel een dankwoord. Hij prees eveneens het werk van de architect en de aan nemers. „Er heerst hier in dit zeer moderne gebouw een prettige huiselijke sfeer, die aan onze leerkrachten de stimu lans zal geven het werk, de opvoe ding van het kind, goed uit te voe ren." Ook pastoor Rutten dankte speciaal het gemeente-bestuur voor haar me dewerking. Naast de reeds door ons genoemde onderaannemers noemen we nog de fa. Pantekoek (elektrici teitswerk) en de tuinaanleg van de fa. Schouten te Heiloo. Een aardige attentie was het om de bewoners van de Bergeonstraat, evenals de ouders van de schoolgaande kinderen uit te nodigen, de nieuwe school te bezichtigen. in wol met nylon kleuren groen, blauw en grijs vanaf uitsluitend in stretch nylon kleuren groen en blauw. Kindermaten Vanaf Damesmaten vartaf /Kennemerslpaalweg Heiloo Telefoon 2785 DORPSHUIS ONDERGING EEN AANTAL UITSTEKENDE VERBETERINGEN Het Dorpshuis heeft een aantal ver beteringen ondergaan. Graag had het bestuur meer gedaan, maar fi nancieel was dit niet mogelijk. De Bond van Plattelandsvrouwen gaat, ten bate van deze verbeterin gen, binnenkort een grote verloting op touw zetten. Daarover binnenkort meer. Vooral tussen kerstmis en nieuwjaar is er aangepakt. Was de grote bo venzaal al van een nieuw verfje voorzien, waardoor ook de donkere verf verdween en was er gezorgd voor een nieuw behangetje, de grote benedenzaal was aan een vloerbe dekking toe. De „huisbaas" zorgde voor verbetering van de vloer en bracht er een boardlaag op; de ver eniging Dorpshuis bedekte de vloer met kurklinoleum. De zaal is daardoor uitstekend op geknapt. Het was er de laatste tijd erg onhygiënisch en stoffig. Van de ze rustperiode, ontstaan door het uitvallen van de grote benedenzaal en de kerstvakanties, maakte het bestuur gebruik en liet ook de piano eens goed onderhanden nemen. Door het intensieve gebruik was dit zeer wenselijk. Deballetgroepen welke een zeer druk gebruik maken van het Dorpshuis, hebben nu ook hun barre gekregen. Bij de lessen was deze onontbeerlijk. Men behielp zich met het gebruik van stoelleuningen. Er zijn, nogmaals, tientallen wen sen. Misschien dat mettertijd, met medewerking van allen die het goed menen met dit centrum van veel ver enigingswerk, deze terzijnertijd ook uitgevoerd kunnen worden. Op 't ogenblik is men al zeer dank baar voor dit resultaat, vooral ook omdat het zo lang gewenste brand- blusapparaat is geplaatst. HEILOOSE KUNSTSCHILDER ARIE VAN MEVER exposeert ter gelegenheid van 60-jarige leeftijd Ter gelegenheid van de 60e verjaar dag van de Heiloose kunstschilder Arie van Mever, exposeert de Zaanse Gemeenschap, van 23 januari tot en met 7 februari een 40-tal werken, in het gebouw van bet dagblad „De Typloon" te Zaandam. Vele werken, in opdracht gemaakt, worden geëx poseerd waaronder het portret van prinses Wilhelmina, ter gelegenheid van de opening van de Wilhelmina- school, te Zaandam, gemaakt en het stilleven „Nederlandse vlag" thans in het bezit van de Nederlandse rege ring. Arie van Mever schilderde al vroeg. „Op m'n 6e jaar maakte ik, voor de spiegel, een zelfportret" zo ver telt ons v. Mever. Na de lagere school koos hij toch eerst de kweek school en werd onderwijzer. „Ik be zocht in de avonduren de Rijksaca demie voor Beeldende Kunst. Geen les heb ik in die 6 jaar gemist, zelfs ging ik op m'n verjaardag er naar toe. Ik voelde veel voor de kunst." Ook als zanger heeft de nu bijna 60-jarige naam gemaakt. Reeds in 1939 trad hij op, als solist in de Mattheus Passion en in 1947 werd de heer v. Mever opgenomen in het Ne derlandse Kamerkoor onder leiding van Felix de Nobel. Dit koor werd ver buiten onze grenzen bekend. Van uw oude gouden sieraden maken wij moderne, j van uw oude' goud nieuwe sie raden. fooruit/ prijsopgaaf. GOUD- EN ZILVERBEDRIJF Straatweg 19§ - Telefocm 3081 (bij de Stationsweg, Hèiloo) NIEUWS VAN „KINDERVREUGD" De beloofde filmbijeenkomst van de speeltuin „Kindervreugd" voor 10 tot en met 13-jarige jongens en meisjes vindt plaats op donderdag 28 janu ari in het „Asta"-theater. Voor ouders en donateurs draait, op donderdag 25 februari, eveneens in het „Asta"-theater de film welke vo rig jaar ging voor de jeugd en toen zoveel succes oogstte. Men wil, mid dels deze bijeenkomst ook propagan da maken voor de speeltuinvereni ging. ^JKennemerstraatweg 127 Heiloo Telefoon 2785 „Tot 1957 bleef ik eraan verbonden en ik bewaar veel en aangename herinneringen aan het optreden, voor al in Duitsland," aldus dhr. v. Mever. Alsof het bovengenoemde nog niet voldoende aangeeft de grote kwali teiten van Arie van Mever, kunnen we er nog aan toe voegen dat deze kunstschilder-zanger-onderwijzer ook nog vele funkties bekleedt. Zo is hij penningmeester van het kunstzinnige gezelschap „Arti et Amacitiae" .te Amsterdam, lid van de Rijkscommis sie van advies voor het toekennen van reisbeurzen, penningmeester Ned. Steuncomité voor Beeldende Kunste naren en voorzitter van de afdeling Noord Holland van de Kon. Toon- kunstenaarsbond. Er is een huldigingscomité gevormd waarin naast burgemeester J. Kalff van Heiloo ook zitting hebben de burgemeester van Zaandam en Koog aan de Zaan, de oud-burgemeester van Amsterdam de heer A. d'Ailly en Mr. Jansen, Hoofd van het De partement van Kunsten en Weten schappen te Den Haag. Molienvanger bij uitnemendheid Jongstleden maandag was het echt paar C. van Alphen-van Beest 50 jaar getrouwd. Sinds enige jaren woont dit jubilerende paar, bruid 80 en bruidegom 83 in één der huisjes van de r.-k. Stichting voor Bejaarden zorg aan Hoog en Laag. Beiden geboren in het Betuwse dorp Beesd, hadden zij geen gemakkelijke jeugd. Tot 1928 woonde men daar, om daarna te verhuizen naar Heer- Hugowaard. Als tua vr beviel het hem daar maar b" ".weinig ,,'t Was alles kool wat üe klok sloeg, niks voor mij. Kom maar naar de omgeving van Alkmaar, zei men mij" zo begint de heer v. Alphen zijn ver haal. En hij zit dan echt op zijn praatstoel. Vooral als hij vertelt over zijn stropersstreken in de Betuwe. Zijn ogen schieten dan weer vuur! „Ze mochten me daar erg graag en daarom konden ze me niet pikken. Zo denk ik terug aan die keer dat ze me op 't spoor waren, maar ik schuilde me op tussen gekapt hout. En die jachtopziener, geen meter van me af aan houthakkers vragen of ze geen stroper hadden gezien." Nog heeft de heer v. Alphen plezier in dit goed gespeelde spelletje. „Ik heb hier in de buurt prettig getuind en ik maak me nog steeds verdien stelijk." „Waarmee dan," is onze vraag? „Nou,, ik vang mollen." Eerlijk ge zegd wisten we niet dat we zo'n des kundige in de buurt hadden. De ge meente, villa-bewoners met fraaie grasgazons en voetbalverenigingen, weten de heer v. Alphen te vinden. Instinctmatig weet hij de mol, die veel kan verwoesten, te volgen en te vernietigen. „Ook daar kan je veel mee beleven" zo vertelt de heer v. Alphen. „Ik was ergens geroepen, liep achterom, zag juist de mol aan de gang en had deze direkt te pak ken. Toen ik hem de genadeslag wilde geven stormden een moeder en dochter naar buiten met de uitroep: „Maak dat beestje niet dood, gooi 'm maar in 't land, daar achter" en daar stond ik nou met 't beestje waarvoor ik juist geroepen was." Het echtpaar heeft 4 kinderen waar van één in Australië en 10 kleinkin deren. Het heeft het echtpaar maan dag niet aan de nodige belangstelling ontbroken. Heeremreg 28 - 5193 „SPAR" WINKELIERS BODEN GEVARIEERD PROGRAMMA AAN onder de titel „Tot uw dienst!" Donderdag, in de aula van de Willi- brordusstichting, boden de „Spar"- winkeliers Beemster en Veenis, hun klanten een gevarieerd programma aan onder de titel: „Tot uw dienst". De zaal was geheel bezet toen het theaterbureau „Het Palet" uit Hil versum een cabaret- en variété-pro gramma presenteerde, verzorgd door een groot aantal meer of minder bekende artiesten. Te horen aan de vele bijvallen uit 't publiek is dit programma zeer ge waardeerd. René van Vooren reeg het aan elkaar. Annemarie van Tol zong, heel bescheiden, een aardig liedje; Johnny van Zwieten had een aantrekkelijke manier om verschil lende geluiden te imiteren. Aardig werk zagen we van het duo Gery and Jantine in een jongleurspro grammaatje, behoorlijk goochelwerk was er te zien van Ted Alton, alhoe wel we het z.g. goochelprogramma, louter kolder, meer apprecieerden. Goed werk was er van „The Dutch Rolling Stars", een rolschaatsenduo, dat hier in de omgeving reeds een prima naam heeft. „De Zangfenomenen", een uitdruk king uit het programma, konden wij, na de pauze minder waarderen. (Duo van Heelsbergen)Meer genoten we van het bekende Cocktail trio. Voor al bij hun optreden na de pauze wa ren ze uitstekend. We denken hierbij aan hun opvatting van het bekende „Marina", wat terecht resulteerde in een langdurig applaus. De finale von den wij maar mager. Het ging zo'n beetje als een nachtkaars uit. Als geheel toch een goed geslaagde ontspanningsavond en dat was toch ook de bedoeling. WARMWATURZAKKEN k METALEÏ* EN PLASTIC f i n -5 KRUIKEN £0 I Beter slaagt u bijf) i Raadhuisweg 13 - Telef. 2931 WORDT HEILOOSE TURNSTER OPGENOMEN IN VOORLOPIGE OLYMPISCHE PLOEG? De keurturnster Lineke Majolée is uitgenodigd zondag 17 januari naar Rotterdam te komen om deel te ne men aan een voorselectie ter samen stelling van een voorlopige Olympi sche ploeg. Twaalf turnsters zullen daar in opgenomen worden. Uitein delijk zal de definitieve ploeg uit 7 turnsters bestaan. Deze zal in Rome dan moeten laten zien wat ze waard is. In de ploeg van de voorselectie staat onze Doves-turnster als vier, een plaats die ze zeker gekregen heeft door haar uitstekende presta ties, op 19 december in Oostende, te gen België. In het persoonlijk klas sement was zij toen 3 met een ver schil van slechts 0.45 punten op de kampioene van Nederland Bep Iepen burg. De keurturnsters welke gaan trainen wacht een zware tijd. Twee maal in de maand moet zij een heel weekend trainen in Rotterdam plus nog één zondag. De andere zondag blijft vrij. Men moet wel veel voor de turn- sport over hebben om dit vol te houden. RAADHUISWEG 6 - HEILO^ TEL. 3580 DANKBAAR voor werk van „Soos"-bestuur Het afgelopen jaar mochten wij al meermalen horen hoe dankbaar de bejaarden, in het Dorpshuis, wel zijn voor het werk van hun bestuur. Naar aanleiding van ons jaarover zicht vroeg men of wij bereid waren, langs de weg van onze krant, dit bestuur hartelijk dank te zeggen voor de onvergetelijke uurtjes in het Dorpshuis. Vooral de decembermaand was vol hoogtepunten. Toen is wel gebleken dat het bestuur niets te veel is om de vele „Soos"-bezoekers de bijeen komsten rond de feestdagen ook feestelijk te maken. Daarom, nogmaals dank! Erkende Radio- en Televisie-Service van Aostastraat 28 Tel. 2508 POSTZEGELVERENIGING „HEILOO" Gezien het succes van de vorige bij eenkomst, belegt deze vereniging wederom een ruil-avond in 't Dorps huis, aanvang 20.00 uur. Dat deze vereniging in een zekere behoefte voorziet moge wel blijken uit het ledental, dat tot 52 gestegen is. Ook op 20 januari hoopt het be stuur wederom een aantal nieuwe leden te mogen begroeten, want evenals de vorige maal zijn ook niet- leden welkom. Alle postzegelverza melaars wordt dan ook aangeraden op die datum eens kennis te nemen van de werkzaamheden op philate- listisch terrein te Heiloo. Toetreding tot de vereniging biedt grote voordelen, terwijl contributie niet geheven wordt (waar vindt men zo'n vereniging - red.). Mocht u verhinderd zijn deze ruil- avond bij te wonen, kunt u zich om trent het lidmaatschap en andere ge gevens wenden tot de sekretaris R. Terol, Zevenhuizerlaan 91, tel. 2540. OUDERAVOND U.L.O.-SCHOOL Morgen, vrijdag 15 januari, is er in „De Rustende Jager" een ouderavond van de u.l.o.-school. Naast verkiezing van twee leden in de oudercommis sie en mededelingen van het hoofd der school de heer J. Gerling, zal de vakonderwijzer in zang en muziek, de heer Nico Akkerman uit Alkmaar een voordracht houden over „Muziek en Zang op de school". Leerlingen, uit enkele klassen, zullen zingen. FILMS VOOR DE KOMENDE WEEK Van vrijdag tot en met woensdag draait in het „Asta"-theater als hoofdfilm: De levensroman van Jo seph Schmidt" (Ein Lied geht um die Welt). Zoals de Hollandse titel al aangeeft, is deze film een beschrij ving van het leven van de grote Duits-Roemeense tenor Joseph Schmidt. Op 29-jarige leeftijd kreeg hij met het lied „Ein lied geth um die Welt" een enorm succes, zo heet te ook zijn eerste film. Joseph Schmidt moet, na de machts overname door de Nazi's, vluchten. Hij is echter verliefd geworden op Brigitte von Hilden. De moeder van Brigitte voorziet moeilijkheden om dat haar zoon diplomaat is en Jo seph Schmidt Jood. De verliefde zanger gaat met zijn manager Johannes Himmel naar Oos tenrijk. Als Brigitte belooft hem naar Wenen te volgen, zijn alle bezwaren voor Joseph Schmidt opgelost. Tijde lijk! Hij wil zich voor goed vestigen in Oostenrijk met zijn Brigitte. Brieven tussen hem en Brigitte wor den onderschept. Ze weet niet waar hij precies is. Eindelijk brengt een toeval haar weer bij haar geliefde. Ook in Oostenrijk kan hij niet langer blijven. Joseph Schmidt reist naar Amerika. Zijn roem is steeds groter geworden, maar de nieuwe wereld bevredigt hem toch niet. Hij gaat te rug naar Europa en zingt in de Staatsopera te Brussel. Weer van korte duur, de zanger moet weer vluchten, naar Zuid-Frankrijk, wat nog onbezet is. Hij ontmoet er, tot zijn grote vreugde, zijn Brigitte weer. Ook hier is hij niet veilig. Hij weet uit de Radio Studio van Monte Carlo te vluchten. Hij gaat, geholpen door een vroegere vriendin, naar Zwitserland. Hij is er ook niet vrij. Hij kan gaan zingen, maar de ver gunningen worden geweigerd Hij komt zelfs in een werkkamp. Hij sterft er aan een keelaandoening. Brigitte komt te laat. Dit is het ver haal van de grote zanger Joseph Schmidt, waaraan wij zulke mooie herinneringen hebben. Vele bekende liederen van hem worden in deze film gezongen. Hans Reiser is Joseph Schmidt, Sabina Sesselmann, Brigit te von Hilden. De tweede film, alleen op zondag middag, is: „Loeiend geweld" meto. a. Joel Mc Crea, Don Haggerty en Glora Talbott in de hoofdrollen. John Cord heeft 5 jaar in de gevan genis gezeten voor een misdaad, wel ke hij begaan zou hebben. Bij zijn te rugkomst in Hamilton wordt hij aan gevallen door een massa opgewonden burgers. Ralph Hamilton, die door Cord's toedoen blind is geworden, be vrijdt hem. Cord wordt gevraagd een kudde vee 1000 mijl verder te drij ven. Hij wil dat wel doen, hij wil wraak nemen, de kudde naar zijn ondergang voeren. Zijn geweten gaat echter spreken. Als de tocht met succes bekroond is komt men te we ten dat eertijds niet Cord de moor denaar was geweest. Als de film eindigt besluit Hamil ton's vrouw, Cord's vroegere meisje, bij haar blinde echtgenoot te blijven. Cord trekt verder, maar hij zegt te rug te komen om met het meisje Sandy, welke hij tijdens het vee transport ontmoet heeft, een nieuw leven te beginnen. (L*— Autoi aehool Straatwe i0 %elef. 3635 Theorie^toratia 1

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1960 | | pagina 1