NYLONS fVAN SCHAGEN ËEBR. HUIJZER DTfl Pantekoek aan de top ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR HEILOO f 3.25 f 2.50 I Voor beter Schilderwerk SCHENK's Mevr. Valkering-de Lange A. Valkering fis J. J. PANTEKOEK, ing. MET EN ZONDER NAAD POLSHORLOGES, Elektr. klokken, I U Wekkers, Cassettes, enz. u Badkamer -Kachels FA. JOH. JANSEN Voor SCHOONHEIDSVERZORGING en manicure Voor pedicure, algehele voetverzorging, steunzolen, enz. Voor Philips Televisie en Radio Nowa huispermanent - Enden shampoo Polycolor kleurshampoo Poly-set haarversteviger RUI). BAKHUIZEN f 15e JAARGANG NUMMER 44 Redaktie- en Administratie-adres: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Heiloo Telefoon 02200-4190 - Giro 140847. Advertenties per mm f 0.12. (Bij contract reduktie). 21 JANUARI 1960 Dit blad verschijnt iedere donderdag in een oplaag van 5000 exemplaren huis-aan-huis, in de gemeenten Hei loo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinne- gom, Egmond a.d. Hoef en Akersloot. Advertenties moeten uiterlijk dins dagavond in ons bezit zijn. OUDERS VAN LEERLINGEN U.L.O.-SCHOOL BIJEEN Aantal leerlingen blijft groeien. Vrijdagavond was een gering aantal ouders van leerlingen van onze u.l.o.- school in „De Rustende Jager" bij een. Het slechte weer zal zeker in vloed gehad hebben op de opkomst. De heer J. Hendrikse, als voorzitter van de Oudercommissie, leidde deze ouder-avond. Door ziekte was de se- kretaresse mevr. Berger, niet aan wezig en zodoende las de heer Hen drikse de notulen voor. v Kennemerslraatweg 127 v Heiloo Telefoon 2785 Aantrekkelijke koorzang Onder leiding van de heer Nico Ak kerman, welke sinds kort alle leer lingen van de u.l.o.-school muziek- en zangonderwijs geeft, zongen leer lingen van enkele klassen een paar leuke Franse liedjes en twee Hol landse: „Holland" en „Wij zijn jong en dat is fijn". Deze liederen klon ken uitstekend, ook wat uitspraak en zuiverheid betreft. Een welver diend applaus en een reep chocolade was de dank voor het gebodene. Hoofd der school doet mededelingen Het hoofd der school, de heer J. Ger- ling, deed daarna een aantal mede delingen. Voornamelijk waren deze bedoeld voor „de nieuwe ouders", zo als de heer Gerling dit uitdrukte. Hij wees er op waarvoor de ouderavon den zijn. Niet om persoonlijke pro blemen te bespreken maar ten eerste om de ouders dichter tot de school te brengen en ten tweede hen een kijk te geven op het leven van hun kinderen op de school en ten derde de belangstelling en de liefde voor de school te verstevigen. De contactavonden zijn er om per soonlijke problemen te behandelen. Dit kan ook geschieden op de spreek uren van het hoofd ('s maandags en 's vrijdags 3 tot 4 uur) De heer Gerling vertelde iets over de voordelen van bepaalde diploma's. Het B-diploma kan niet door ieder een behaald worden. Het omvat ver zwaarde studiestof maar is voorver der studeren dikwijls onontbeerlijk. Invloed televisie niet onderschatten De heer Gerling drong er bij de ouders op aan de invloed van radio film en televisie niet te onderschat ten. Het houdt de kinderen veelal van hun werk af. „Helpt hen en geeft hun idealen waarvoor zij kun nen leven. Geeft hen ook mee een geestelijke bagage om de wereld van morgen te bouwen. „Laat het gezin het rustpunt zijn voor uw kind", zo besloot de heer Gerling dit deel van zijn betoog. Meerenwe® 28 - Telef. 5193 Aantal leerlingen blijft groeien De heer Gerling deelde voorts mede dat terwijl de piek bij het gewoon lager onderwijs, het grote aantal ge boorten in 1945-'46 reeds bereikt is, het uitgebreid lager onderwijs deze nog niet bereikt heeft. Zodoende stijgt het aantal leerlingen nog sterk aan de plaatselijke u.l.o.-school en is nu 250. Het aantal leerkrachten, al len bevoegd, bedraagt 9 en 3 vak leerkrachten. De heer Gerling stelde de nieuwe onderwijzers mej. De Wit (uit Den Helder), de heer Harder (uit Medemblik), de heer Jellema (uit Broek op Langedijk) en de heer Koeman (uit Assendelft) aan de aanwezige ouders voor, evenals de onderwijzer in muziek Nico Akker man en voor de lichamelijke opvoe ding de heer De Goede. Problemen zijn er nog rond de huisvesting. Gebruik wordt gemaakt van 2 nood- lokalen, terwijl in het natuurkunde- lokaal nog steeds gewone lessen ge geven moeten worden en dus aan het eigenlijke doel onttrokken blijft. De heer Gerling deelde voorts mede dat 4 lokalen gebouwd zullen worden voor het u.l.o.-onderwijs. Hij kon de aanwezigen niet mededelen op wat voor basis dit zal geschieden. Het hoofd van de school was er zeer ver heugd over dat in 1959 alle leer lingen voor het examen slaagden. Voor de komende examens wordt al hard gewerkt. Landelijk zullen weer een 24.000 u.l.o.-leerlingen examen doen. Verkiezing leden ouder commissie Mevr. Spruyt-Vennik, welke zich niet meer herkiesbaar stelde, werd dank gebracht voor de prettige wijze waarop zij in de oudercommissie had gewerkt. Zij kreeg hiervoor een doos bonbons aangeboden. Het aftredende lid de heer S. Zwart, wethouder van Egmond aan Zee, werd herkozen. In plaats van mevr. Spruyt koos men de heer J. J. van Drunen, consulent voor de lichamelijke opvoeding te Heiloo. De heer A. J. Vennik bracht verslag uit voor de commissie schoolfonds. In 1958 werd bijeengebracht f 437,50 en in 1959 zelfs f 549,35. Men heeft daarvoor gekocht achtereenvolgens een platenspeler met platen en een filmprojektor met statief. Causerie over muziek en zang op de school De heer Akkerman welke over „Mu ziek en zang op de school" sprak, zei, dat men beter kan spreken over school-muziek-onderricht. De u.l.o.- school is bevoorrecht omdat niet overal hierin les gegeven wordt. Algemeen wordt gemist het alge meen vormend muziekonderwijs op de scholen. De fundamenten moeten gelegd worden op de lagere school. De volksmuziekscholen, dikwijls zelfs gevestigd in kleiner plaatsen (de heer Akkerman noemde o.a. Bergen en Schoorl) doen goed werk. Allerlei instrumenten worden bespeeld. In vogelvlucht gaf de heer Akker man een beeld van dat wat hij de leerlingen vertelt over de muziek en illustreert met platen. Leuk zijn de reacties van de jongens en meisjes. Zo las hij er een aantal voor over een gavotte voor fluit, hobo en clave- cimbel. Een alleraardigst werkje wat de heer Akkerman ook nu draaide. Zo hoorden we ook het Rondo uit „Eine kleine Nachtmusik" van Mo zart en „Dans Macabre" van Saint Saëns. Het betoog van de heer Ak kerman zal er zeker toe hebben bij gedragen de ouders van de waarde van het muziekonderricht op de u.l.o. school, zo nog nodig, te overtuigen. De heer Hendrikse bood de heer Ak kerman een doos sigaretten aan voor zijn inleiding en de aanwezige ouders dankten hem middels een hartelijk applaus. J 10% korting bij contante betaling óók op vastgestelde prijzen j GOUD- EN ZILVERBEDRIJF Straatweg 195 (bij de Stationsweg) - Tel. 3081 VOORBEELD VAN ZELFWERKZAAMHEID Terreinverlichting in vrye uren aangebracht. Zaterdagavond werd door de voor zitter van „De Foresters", de heer v. d. Meer, een terreinverlichting op het sportpark „De Egelhoek" ont stoken. De heer v. d. Meer bracht de grote groep van werkers, namens het bestuur, hartelijk dank. „Dit is nu een voorbeeld van zelfwerkzaam heid, die onontbeerlijk is voor een vereniging, ook al zijn de financiële omstandigheden belangrijk beter dan vroeger." Speciaal bracht deze voorzitter dank aan de heren Ter Buurkes, Buiten man en P. Greeuw. „Het blijkt weer opnieuw dat het hart van velen warm klopt voor „De Foresters." Ook naar buiten, tegenover het ge meentebestuur, zal dit zeker niet zijn invloed missen. Thans zijn er moge lijkheden om 's avonds trainingswed strijden te spelen. De heer v. d. Meer besloot met te zeggen, dat dit weer een stap zal zijn naar nog grotere groei en bloei van „De Foresters". De heer P. Greeuw zei dat uit een gesprek dit plan, van algehele ter reinverlichting, geboren was. „Er zouden eerst wat lampen aan gebracht worden, maar al vlug kwam er een plan op tafel van gro ter omvang. Er waren tal van be zwaren, maar zoals dat al eens meer is geweest, werden deze weggewuifd" aldus de heer Greeuw. „We hebben indertijd gezegd tegen het bestuur, laat dit werkje maar aan ons over, want jullie hebben al genoeg te doen." De heer Greeuw zei, onder een zekere hilariteit van de aanwezige werkers en bestuur, dat er nog wel eens wordt „gekan kerd" ook langs het lijntje, maar als er gewerkt moet worden dezelfde „kankeraars" ook laten zien dat ze hun mannetje staan! De verlichting is een grote aanwinst. Een 18-tal 500 Watt lampen zorgen voor een prima verlichting, een ver lichting welke zelfs de uithoeken van het terrein bestrijkt. SNEEUW EN IJS PERIKELEN De skilatten er onder We waanden ons donderdag in Zwit serland, niet alleen vanwege de aan wezige sneeuw en ijs. Door het dorp zagen we een tweetal personen 's a- vonds langs de weg skiën. Het was mevr. Boll met haar zoon, uit plan West, welke de ski's hadden aange bonden en met behulp van skistok- ken zich op het besneeuwde wegdek voortbewogen. Zij hielpen bij het sneeuwruimen Speciaal een paar jongens in de Schuine Hondsbosschelaan zijn erg vindingrijk. Toen de sneeuw in hun omgeving nogal rijkelijk was neerge vallen construeerden zij een sneeuw schuiver op een wagentje, wat zij zelf in elkaar geknutseld hadden, 't Aar dige voor ons was wel het „mecha nische" van het op en neertrekken van de sneeuwschuiver. Al enige tijd observeerden wij deze jongens, die ook nogal eens katte- kwaad uit kunnen halen, met dit wa gentje. Zo hadden ze 't geval ook al eens verbouwd tot kraanwagen, technisch uitstekend werkend. Bij avond werkte zelfs een schijnwerper mee aan de werkzaamheden, 't. Was alleraardigst. Wel van korte duur Schreven wij vorige week dat de ijs baan waarschijnlijk 's donderdags of 's vrijdags zou open gaan, de eerst genoemde dag bleef de baan geslo ten. Wel was men met man en macht bezig de baan sneeuwvrij te maken. Vrijdagmiddag gingen de poorten open, het was echter van korte duur. Aangekondigd was dat de baan weer opengesteld zou worden zaterdag middag om 2 uur. De dooi gooide echter roet in 't eten. Waterballot Zaterdag veroorzaakte het springen van de waterleiding, op een boven verdieping aan de Kennemerstraat- weg, veel schade. De bewoners wa ren niet thuis. Omwonenden waar schuwden de politie, welke maatre gelen nam om aan dit „waterballet" een einde te maken. Opnieuw moet dit,, voorval aanleiding zijn voor de inwoners, te luisteren naar de adviezen van het P.W.N., de waterleiding af te sluiten bij vorst. Zeker als men op reis gaat. GESLAAGDE FILMAVONDEN In het verzorgingstehuis „De Oude Pastor-ij" en het Dorpshuis werden maandagavond filmbijeenkomsten ge houden. Zij slaagden uitstekend. Films over plaatselijke gebeurtenissen Het was niet gek bekeken de ver- keersfilms, gemaakt voor het Ver bond voor Veilig Verkeer, ook voor de bejaarden van „De Oude Pastorij" te draaien. De heer Kemme was weer bereid dit te doen. De sekretaresse van het Verbond, mevr. Hoevenagel, was zo vriendelijk een toelichtend woord te geven. Be paalde onderdelen van de films waar het de voetganger betreft, beklem toonde zij. De première ging van de film, ge maakt van het jubileum van dr. Van Hoolwerff, vorig jaar oktober. Het feest herleefde weer, vooral ook voor het echtpaar Van Hoolwerff dat weer aanwezig was. Ook de bejaar- dentocht herleefde weer middels de celluloid strook. Vooral als beken den op het doek verschenen was er hilariteit. De heer Majolée gaf op de laatste film een toelichtend woord. In de pauze werden leuke plaatjes gedraaid op de nieuwe pick-up. En de zee was niet meer Het Dorpshuis was goed bezet toen de heer Kolkman van het voorlich tingsbureau voor de voeding, voor 't Instituut een viertal films inleidde. In bijzondere mate is weer genoten van ,,'t Schot is te boord", een be kroonde film van de cineast Herman v. d. Horst. Hoogtepunt was de film „En de zee was niet meer Een kleurenfilm van enkele vissersplaatsen rond het IJselmeer. Inpolderingswerkzaamhe- den met als resultaat: nieuw land. Bij afwezigheid van de voorzitter heeft de heer Stam de heer Kolkman met zijn assistent hartelijk dank ge zegd voor het gebodene. „OPNIEUW BEGINNEN" De jeugddienstcommissie te Heiloo zal opnieuw trachten, evenals vorige jaren, haar diensten voor zowel jon geren, ouderen (en voor hen die niet gewoon zijn naar een kerk te gaan) voort te zetten. In een j.l. gehouden commissievergadering is besloten om wederom dit jaar een reeks van 12 maandelijkse jeugddiensten te hou den. Voor het gehele jaar is thans voor diverse predikanten ingetekend. Wat de medewerking betreft', dit is reeds ook in grote lijnen vastgesteld. Voor een aantal diensten over het gehele jaar is o.a. medewerking toe gezegd door de muziekvereniging „Soli Deo Gloria" uit Alkmaar en „De Zingende Zusjes". De eerstvolgende jeugddienst zal ge houden worden op zondag 24 januari a.s. om 7.15 uur (met vooraf een kwartier samenzangdienst o.l.v. een jongere). In deze dienst zal mede werking worden verleend door „De Zingende Zusjes" (waarvan reeds ve le grammofoonplaten zijn uitgeko men). Zowel in de samenzang als in de dienst zullen zij optreden. Ds. Joh. Bronsgeest van Heemstede is bereid gevonden in deze jeugd dienst voor te gaan. De dienst zal worden gehouden in de Kruiskerk aan de Maas Geesteranusweg. Inlichtingen en vragen aangaande de gehouden dienst en wat betreft het jeugdwerk, kan men altijd verkrij gen na de jeugddienst. Voorts steeds bij het bestuur en bij de commissie leden. met vakkundige plaatsing RAADHUISWEG 6 - HEILOO - TEL. 3580 Hogeweg 87a - Limmen - Tel. 413 Erkende Radio- en Televisie-Service van Aosta8traat 28 Tel. 2508 CONTACTCOMMISSIE Sinds enige tijd werd in „De Oude Pastorij" de behoefte gevoeld aan een contactcommissie, een contact tussen de bewoners via deze commissie en het bestuur. In samenwerking met het bestuur dezer stichting zijn één dezer dagen gekozen mevr. Sluyser en de heer Trousselot. VERKEERSON GEVALLEN Bij hulp een deuk in de auto - Een dame die donderdag de bestuur der van een bestelauto van V D behulpzaam was, liep daarbij een deuk op in haar auto. De bestelauto was, door de gladheid in de v. Fo- reestlaan, van de weg afgeraakt, in de berm terechtgekomen en tot staan gekomen door een boom welke langs de Zandersloot staat. Een dame was zo vriendelijk, om met haar auto de bestelauto op de weg te helpen trek ken. Toen dit lukte stopte zij nogal plotseling, de bestuurder van de V D wagen echter niet. De luxe auto kreeg schade aan de linker achter zijde. Niet goed opgelet Pastoor V. uit Alkmaar lette niet voldoende op het verkeer wat achter hem kwam. Hij stond geparkeerd op de Kennemerstraatweg, in de rich ting Heiloo en keerde, zonder vol doende op te letten, om in de rich ting Alkmaar. Op dat moment kwam namelijk een vrachtauto aanrijden, bestuurd door K. uit Bovenkarspel. De auto van de pastoor werd gegre pen en draaide een slag om en kwam in de berm terecht. Gelukkig liep het ongeval goed of, ook al was er nogal materiële schade. BLOEDTRANSFUSIE Een RAMP zou het zijn, als er géén altijd waakzaam, altijd aktief Rode Kruis was, met als onderdeel de Bloedtransfusiedienst. Deze dienst doet weer een beroep op u en wel op 28 januari a.s. in Aker sloot, de Schermer en de Woude en op 2 februari a.s. in Heiloo. Een ramp zou het zijn, als daar een operatie moest gebeuren en de dok toren konden niet beschikken over de nodige hoeveelheid bloed, tegen woordig onontbeerlijk voor het sla gen van grote operaties. Een ramp zou het zijn, als er geen bloed was, terwijl er een ongeval plaats vond. Laat u daarom niet afschrikken, om welke reden dan ook, uw bloed op de komende plasma-avonden af te staan. MOOI RESULTAAT R.K. E.H.B.O.-VERENIGING Zondag nam de r.-k. E.H.B.O.-ver- eniging deel aan rayonwedstrijden te Purmerend. De junioren helpers: mej. Sprenkeling en de heer G. Klaa- se, onder leiding van de heer Ur- sem, wisten met 214 punten een 2e prijs te behalen. De eerste prijswin naars behaalden 219 pt. Voor onze plaatsgenoten dus een prachtig re sultaat, vooral omdat deze twee jon gelui pas 1 jaar het diploma in hun bezit hadden. Een medaille was de beloning voor deze mooie prestatie. GESLAAGD Op de vakschool van stoffeerder te Amsterdam behaalde onze plaatsge noot Th. Rozing bij het eindexamen het diploma van- Meubelstoffeerder. AANBESTEDING RIOLERINGSWERKZAAMHEDEN Zaterdag had de aanbesteding plaats van riolering met bijkomende wer ken en het maken van wegfunderin- gen in het uitbreidingsplan „Zuid" (zuid-oost). Er waren 13 inschrijvin gen. Laagste was het aanneembedrijf Punt (Alkmaar) met een bedrag van f 49.700,hoogste het aanneembe drijf Reinaard en De Jong (Badhoe vedorp met f 76.265,De begroting luidde f 50.560, Het Heiloose bedrijf dat inschreef, de aannemer R. Wiersma, wilde het werk uitvoeren voor f 56.500,De gunning is aangehouden. BOUW VAN R.K. VERZORGINGS TEHUIS HALF MAART TE VERWACHTEN Alle obstakels uit de weg! Naar wij van het bestuur van de r.-k. Bejaardenzorg vernamen, is de verwachting dat half maart begon nen kan worden met de bouw van het r.-k. Verzorgingstehuis (en 12 flats) aan de Westerweg, tegenover de r.-k. kerk. Alle obstakels - en dat waren er niet weinig - lijken nu weggenomen. VOORTAAN: COMITÉ AUTOTOCHT VOOR BEJAARDEN Autotocht reeds vastgesteld Het comité dat de jaarlijkse auto tocht voor bejaarden organiseert, werkte reeds aan plannen voor dit jaar. Verheugend was, dat deze nog al vlot geheel konden worden uit gewerkt en alles vastgesteld. De autotocht is op donderdag 9 juni, uiteraard blijft het reisdoel nog een geheimpje. We kunnen wel meedelen dat weer voor de nodige afwisseling wordt gezorgd. Voor deze autotocht is natuurlijk weer geld nodig.Binnen- kort zult u wel vernemen wanneer de gebruikelijke inzameling wordt gehouden. Ook over een te houden ontspanningsmiddag in „De Rusten de Jager". Het blijkt uit gesprekken dat deze op zeer hoge prijs wordt gesteld. Op een comité-vergadering is beslo ten voortaan het comité te noemen: „Comité autotocht voor bejaarden". Deze benaming past meer in deze tijd. In het comité werd opgenomen mevr. Van Dok, als autobestuurster geen onbekende, in de plaats van mevr. v. Zwaanswijk. Over 't een en ander binnenkort meer. Beter slaagt u bij DROGISTERU Raadhuisweg 13 - Telef. 2931 LINEKE MAJOLéE IN VOORLO PIGE OLYMPISCHE PLOEG Zondag had in de turnzaal van het Libanon-Lyceum te Rotterdam de selectie plaats tot vorming van een voorlopige Olympische turnploeg da mes, welke in september 1960 in Ro me zal deelnemen aan de Olympiade. In totaal zullen 32 landen vertegen woordigd zijn. Onze keurturnster Lineke Majolée deed het in Rotterdam uitstekend, zodat het geen verwondering ver wekte dat zij, met nog negen turn sters, opgenomen werd in deze ploeg. In april zullen, na 3 maanden inten sieve training, drie turnsters moeten afvallen om de definitieve ploeg van 7 turnsters te vormen. OVER VOETBALTACTIEK EN -TECHNIEK Op maandag 8 februari zal de trai ner van „Stormvogels", de heer Ren tenaar, voor de voetbalvereniging „De Foresters" in het Dorpshuis spreken over voetbaltactiek en -tech niek.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1960 | | pagina 1