Sp 3» i a a t j mei a.s. \o°y c?w Ter gelegenheid hiervan heropenen wtfc donderdag 's middags^ uur, ónze vergrote en geheelNgemodérniseerde zaak. Wij nodigen u beleefd uit onze zaak op die^da^ te komen be zichtigen. - Wijnverkopen op deze dag eter y f antekoek aan 1925 I960 c !ocU 'z/z ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR HEILOO ,J. PANTEKOEK, ing, Onsfr<verkoop begint vrydag 20 mei. SCHE Ie Voor Philips Tefesisie en Radio jé-iPo Kennemerstraatweg 111-113 HEILOO müm \0 u zelf schilderen'Wtjnebben VERF V60R BINHéTEN BUITEN Schilde^tiedrijf 1U. BOLTEN Westerweg 259 - TbL 4836 - Heiloo HERDENKING DER GEVALLENEN PER a 17e JAARGANG NUMMER 7 Redaktie- en Administratie-adres Rechte Hondsbosschelaan 22 - Heiloo Telefoon 02200-4190 - Giro 140847. Advertenties per mm f 0.12. (Bij contract reduktie). 12 MEI 1960 Dit blad verschijnt iedere donderdag in een oplaag van 5000 exemplaren huis-aan-huis, in de gemeenten Hei loo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinne- gom, Egmond a.d. Hoef en Akersloot. Advertenties moeten uiterlijk dins dagavond in ons bezit zijn. HET FEEST DER BEVRIJDING Veel belangstelling Het feest der bevrijding is ook in Heiloo met veel belangstelling ge vierd, met meer dan voorgaande ja ren. Gesterkt hierdoor hopen wij dat ook de volgende jaren de herdenking van de bevrijding die grote plaats zal blijven innemen welke deze ook toe komt. Uitbeelding sprookjes Het feest begon met de uitbeelding van sprookjes op de „Kortelingen" in het Heilooërbos. De zon maakte dat het gebodene nog beter tot zijn recht kwam en er zeker wel een 2000 toeschouwers waren. Alle scholen hadden veel werk gemaakt van de uitbeelding der sprookjes. Opvallend leuk soms de kostumering en goed de regie. Er werd soms verrassend geakteerd. De uitbeelding van „Doornroosje" door de Chr. Rehoboth-school, was zelfs perfekt. Alle hulde Met 2 punten verschil volgden hierop de Vondel- en KI. St. Willibrord- school, resp. met „De verdwenen Prinses") en „Ezeltje strek je, tafeltje dek je". In de eerste viel op het leu ke dansje van Joke Spruyt, welke 'n speciaal applaus ontlokte. Respekt hebben we ook voor de uitbeelding van twee landen door niet minder dan 240 leerlingen der r.-k. jongens school. Dit ging korrekt. Dit deel van het programma werd een sukses. De jury, welke bestond uit de heren Jansen, Troostheide en Jaap Dekker, had geen gemakkelijke taak. Naast de eerste prijs, die dus door de chr. Rehoboth-school werd be haald, waren de andere prijswinnaars 2. Vondelschool („De verdwenen prinses") en Kleine Willibrordschool („Ezeltje strek je, tafeltje dek je") 'n ieder 104 punten; 3. Nic. Beetsschool („Snijdertje") 96 pt.; 4 Maria-school (Sneeuwwitje) 94 pt.; 5. Lidwina- school (Pankie's droom) 86 pt. en 6. St. Adelbert-school (Uitbeelding twee landen) 78 punten. Ingebruikname verplaatsbare muziektent In het middagprogramma van plan Oost werd onofficieel de nieuwe ver plaatsbare muziektent in gebruik ge nomen. Een prachtige ruime tent en kleurig van uiterlijk. „St. Caecilia" en „Eensgezindheid" onder leiding van de heer C. Hamaker, speelden geza- NBIEDING HiÉrh Bulk Orlön vestjes in de kleuren wit, licht blauw, oranje en lila, alleen dezaweek 14.50 melijkeen aantal marsen. Het gaf het gebodene in plan Oost een nog feestelijker karakter. De wielerronde De wielerronde, van jongens, ten ba te van de ontspanningsavond voor bejaarden, trok ook weer flinke be langstelling in Oost. Helaas werd er pas om kwart vóór drie gestart, ter wijl door onvolkomenheden in de or ganisatie van het middagprogramma de laatste ploeg om over half zes van start ging. En dan te weten dat de jongens was verzocht al om 1 uur aanwezig te zijn. Ondanks dat werd er gereden dat het een lust was. Aan gemoedigd door hun vriendjes en an deren werden met vuur 5 rondjes ge nomen. De ploeg van Ranzijn was weer favoriet, ze kregen allen bloe men in de Heiloose kleuren aange boden, waarmee ze (net echt) een ere-rondje mochten rijden. Ze kregen nog geschenken ook van de winnende firma en alle 72 deelnemers ontvin gen een herinneringsvaantje. Leden van de wielervereniging „Alcmaria Victrix" verleenden hun medewer king. Nog even de stand: 1. Fa. Ranzijn, 2. Fa. Plooijer, 3. Fa. Schouten, 4. B. en W., 5. Fa. Huyzer, 6. „De Oude Herberg", 7. Fa. Rijke, 8. Fa. Van Schagen, 9. Fa. Wijn, 10. Fa. Boonacker, 11. „Benegas" en 12. Fa. Vosse. Modeshow De modeshow, verzorgd door de fa. Van Schagen had de aandacht van ettelijke honderden. Noordelijk van de vijver gezeten in plan Oost, am- phitheatergewijs. Aan de zuidzijde op het platvorm lieten de mannequins Ellen en Tini leuke zomerjurken zien en toiletjes passend bij strandbezoek. Op vlotte wijze zagen wij ook kinder kleding showen. Het weer was ide aal voor deze show, in een prachtige omgeving met als achtergrond het landgoed ter Coulter. De fancy-fair De deelname van de fancy-fair was dit keer groot en de belangstelling niet minder. De beide muziekkorp sen verhoogden nog de stemming rond het Witte Kerkje. Was het mis schien daardoor dat vele „stand"- houders goede zaken maakten? De dames van de Vrijz. Herv. Vrouwen vereniging kwamen zelfs tijd te kort om te voldoen aan de aanvraag van oliebollen. Omstreeks het sluitings uur stond men zelfs nog in de rij voor oliebollen. Resultaat 180 gulden bru to, voor de Ver. Gezinsverzorging, een lustrumgeschenk, want in het najaar bestaat deze vereniging 10 jaar. De toastjes, gemaakt door de leden van de Bond van Plattelandsvrou wen gingen ook al vlug weg, zo vlug, dat regelmatig ingrediënten aange voerd moesten worden. Het Rode Kruis had een paar goede stands o.a. met welfare-werk. Er is ook goed verkocht. Grammofoonmuziek verhoogde later op de avond de vreugde, het was o.i. jammer dat de jeugd welke toen een dansje wilde wagen, bij het Raad huis, verzocht werd dit te laten. Waarom eigenlijk? Heel hartelijk dank. Maandagavond bij de sluiting van de toneelvoorstelling, die gegeven werd voor de Ouden van Dagen van Heiloo is door mij echt vergeten, dié per sonen te bedanken, die voor zo'n vlotte organisatie hebben zorg gedra gen. Niemand wil ik tekort doen, daarom kan ik moeilijk namen noe men, omdat ik o zo bang ben een sympathieke medewerker of mede werkster te vergeten. Uiteraard wor den in de oprechte dank alle auto bezitters betrokken, die hun mede werking gaven. Het was een hart verwarmende spontane medewerking. Het Oranje-comité, Ton van de Berg Erkende Radio- en "^levisie-Service van Aostastraat 28 2508 SLUITINGSMIDDAG SOOSNvOOR BEJAARDEN IN HET DORPSHUISy Het was weer „bar" geziQlig j.l. dins dagmiddag toen de Blaarden Soos haar laatste bijeenko/nst in dit sei zoen hid Na de cbening doodde voorzitter en de verslagen van/ de sekretaris en penningmeester,/werd het program ma afgewerkt met een vlotheid waar menig cablet jaloers op zou zijn. Voordrachten/ en samenzang, uitste kend begeldïcK door de heer Berkhof uit Alkmaar os akkordeon en piano, wisseldeiy elkaalt af, terwijl de feest vreugde mog wem vergroot door de traktaties, waaronder het „ijsje" op deze warme middag het goed deed. Een uitstekend geslaagde middag waaraan de Soos-lèden met groot genoegen zullen terugdenken en waarop zij weer kumW teren, tot dat/op 1 september a.sy. het nieuwe seizoen begint. PRETTIGE ONTVANGST VAN WND BURGEMEESTER PESMAN Vrijdagavond leidde de wnd. burge meester van Heiloo, de heer Pesman, voor het eerst Heiloo's Raad. Loco burgemeester, weth. Schuyt, sprak een welkomstwoord. Hij hoopte dat de wnd. Burgemeester dezelfde tege moetkomende houding zou verkrijgen als hij tijdens zijn loco-burgemeester- schap. Tevens hoopte de heer Schuyt dat de waarneming van korte duur zou mogen zijn, daar hij hoopte op een spoedig herstel van burgemeester Kalff. Burgemeester Pesman sloot zich bij de laatste woorden aan. Hij vond het wel prettig in Heiloo te mogen wer ken, in een snelgroeiende gemeente. „Ik ben niet gekomen om toezicht te houden, ik zal ook geen verandering brengen in 't beleid, 't gaat hier goed. Een groot aantal zaken wacht op een beslissing, het is dan ook van betekenis dat die genomen worden door een voltallig college van B. en W.," aldus de heer Pesman. Loco-burgemeester wijdde woorden van dank voor het vele werk dat de heer Rus, vooral als wethouder, voor Heiloo deed. „Zijn werk deed hij zeer serieus, hij i bereidde zich daarop goed voor, voor al hebben wij veel aan hem te dan ken voor de aankoop van gronden in VOOR REPARATIE tyO aan, GOUD, ZILV1 RKEN EDHIJF - Tel. 3081 519» INSTALLATIE NIEUW RAADSLID Waarderende woorden voor de heer Rus Het nieuw benoemd raadslid de heer B. Eekhof werd vrijdag geïnstalleerd. Hij neemt de plaats in van de heer J. Rus, welke kortgeleden bedankte. GOUD- EN Straatweg 195 (b|) de de uitbreidingsplannen. Ik heb hem van nabij leren kennen en hogelijk waarderen." Wethouder Tomson zei: „Met veel liefde heeft de heer Rus jaren ge werkt aan de groei en bloei van Hei- rfloo." Spr. vond het jammer dat de ''heer Rus niet dat plezier heeft ge had van het raadslidmaatschap als hij er misschien van had verwacht. „Dat vind ik jammer, ook wanneer ik daarbij betrokken ben." Tenslotte zei de wethouder dat als de heer Rus met goede suggesties zou komen, er graag naar geluisterd zal worden. De heer Eekhof hield een toespraak bij zijn intrede in de Raad. Daarbij liet hij uitkomen dat hij het werk van de heer Rus voort zal zetten. Een aantal zaken welke de heer Rus in het openbaar al ter sprake had gebracht releveerde de heer Eekhof. Hij ging ook na de achtergronden welke geleid hebben tot het bedan ken als raadslid. „De heer Rus heeft niet bedankt vanwege zijn leeftijd, een ieder kan weten dat de heer Rus nog vitaal is en node heenging. Er zijn andere redenen. In de commissie in verband met de Alkmaarse annex atieplannen en de aankoop van „Nij- enburg" wordt een man met erva ring gepasseerd. Reeds in 1937 zat hij in de bijraad welke met succes de aankoop van Alkmaar afsloeg. Welke belangen hebben hier gespeeld hetzij persoonlijk dan wel politiek?" De heer Eekhof meende dat de ge vormde commissie uitgebreid diende te worden met afgevaardigden uit de V.V.V. en Middenstandskringen, daar dan 't een en ander door de gehele burgerij gedragen zal worden. De heer Eekhof meende ook dat de heer Rus dan als voorzitter zou moeten fungeren. Burgemeester Pesman* veronderstel de dat de genoemde zaken al aan de orde zijn geweest of binnenkort nog in behandeling zullen komen, zodat discussie er over hem niet gewenst voorkwam, waarmee de raad, stil zwijgend, akkoord ging. De gezamelijke koren onder leiding van Piet Groot, welke de herdenking begon met het eerste couplet van het „Wilhelmus". Na de twee minuten stilte in acht genomen te hebben wisselde het programma of vart zang, toespraken of deklamatie. Voor het laatste had men ingescha keld een drietal meisjes. Dit betrek ken van de jeugd in de herdenking vinden wij van grote betekenis. Het was trouwens opvallend dat er in de praktisch geheel bezette aula ook vele jongeren waren. Deze drie meis jes Jenny de Bakker, Lenie Penders en Gerie Klijnsma gaven met hun deklamatie sfeer aan deze bijeen komst. Marja Hop vertelde over de door haar opgerichte Anne Frank- club waarvan de bedoeling o.a. is de gedachten van dit mèisje levendig te houden. Pastoor Rutten herinnerde in zijn toespraak aan de jaren 1940-'45. „Toen vonden wij elkaar uit liefde Nu is het tgd voor A TUINGEREEDSC HOND AANGEREDEN Op de hoek Kennemerstraatweg Stationsweg werd zondagavond een ongeveer 6 maanden oude hond aan gereden, een herderstype, zwart met bruin-gele poten. De hond is liefde rijk opgenomen bij de fam. Fleurbaay Kennemerstraatweg 446, telef. 7079. De eigenaar kan zich dus daar ver voegen. P Voor kwaliteitsmerken sortering naar: Dit keer trok de stoet van hen die de gevallenen uit de laatste oorlog willen herdenken langs het monu ment naar de aula van de Stichting. Vertegenwoordigers van alle scholen legden, namens de burgerij, een krans aan de voet van het monu ment. De herdenking kwam in deze aula beter tot zijn recht, was in drukwekkend. leerenweg 203 T~Heiloo V Telefoon 5025 j[ voor het vaderland en behoud onzer vrijheid. Een ieder die aan het ver zet zijn beste krachten gaf deed dit in de hoop op een gelukkige toe komst. Wij zijn hier ter herdenking en ter bezinning." ZILVEREN MEDAILLE ONTVANGEN voor verdienstelijk werk Het vele verdienstelijke werk van de oud-voorzitter van het Heiloose Rode Kruis, de heer K. Helder, werd vrijdagavond beloond met de uitrei king van de zilveren medaille van verdiensten door de kringcommissie van het Rode Kruis, de heer Corver. De heer Corver heeft de kwaliteiten van de heer Helder gereleveerd en de voorname plaats welke de afde ling Heiloo inneemt in het grote werk van het Rode Kruis. Bij de plechtigheid was naast het bestuur ook mej. Vader aanwezig, de sekretaresse van de Kring van het Rode Kruis.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1960 | | pagina 1