VAN SGHAGEN Pantekoek aan Voor beter Schilderwerk NK's ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR HEILOO LOVABLE A° STRAATWEG 127 - HEILOO SCHENK's v<\ &V0QR DE TUIN PANTEKOEK, lug, Gebp.JBwijzep Vernieuwen Of Lp BLOEMIST- HOVENIERSBEDRIJF ■0' Voor Phi hilips Televisie en Radio de misdadigers uit KAPPIE en de weermakers AO 17e JAARGANG NUMMER 9 Redaktie- en Administratie-adres Rechte Hondsbosschelaan 22 - Heiloo Telefoon 02200-4190 - Giro 140847. Advertenties per mm f 0.12. (Bij contract reduktie). 25 MEI 1960 Dit blad verschijnt iedere donderdag in een oplaag van 5000 exemplaren huis-aan-huis, in de gemeenten Hei loo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinne- gom, Egmond a.d. Hoef en Akersloot. Advertenties moeten uiterlijk dins dagavond in ons bezit zijn. A.S. DINSDAG DE BEJAARDENTOCHT M Zoals wij vorige week beloofden, hier nog enige gegevens over de bejaar- dentocht van a.s. dinsdag 31 mei. Tussen half acht en acht uur worden alle bejaarden, een kleine 400, van huis of de vastgestelde plaatsen af gehaald. Om 8 uur verzamelen de 9 touringcars en 8 luxe wagens zich op de Oude Straatweg om te 8.15 uur de tocht te beginnen. Naast de bejaarden gaan weer mee dr. v. Hoolwerff, leden van het Rode Kruis en de r.-k. EHBO-vereniging. Als gasten gaan mee ds. L. Doorn en kapelaan Loos. Co van Zaal en de heer Roemer zullen weer als or donnans fungeren. Ook ds. Boeijinga is gevraagd mee te gaan, evenals pastoor Rutten. Beiden konden van deze invitatie geen ge bruik maken. 's Avonds om 8 uur hoopt men weer in Heiloo te zijn en wel op de hoek Straatweg-Stationsweg. Via de Sta tionsweg, Heerenweg en Raadhuis- weg (zuid) wordt naar het raadhuis gereden. Zonder daar te stoppen rijdt men echter door. Zoals gebruikelijk zal deze aankomst weer extra feeste lijk worden door middel van muziek. Laten we hopen dat het a.s. dinsdag mooi zonnig weer is! Style 480 A en B cup/slechtss 3.9,5 Style 424 7 AA - A en l^cup slechts 3.95 Vlinderlichte met „foam" gevormde' cups, vormhou- dend (ook in de was). It costsjso little to lookLOVABLE PLATTELANDSVROUWEN BIJEEN Dr. Swanenburg de Veye sprak Nadat de presidente, mevr. Tensen, allen had welkom geheten en in het bijzonder dr. Swanenburg de Veye, die een lezing zou houden met als onderwerp: „De gezondheid van de schoolgaande jeugd", werd het bonds lied gezongen en de notulen voorgele zen. Met de leden werd overleg ge pleegd, of het mogelijk was hun be zoek aan de feestelijke herdenkiiïg van de provincie, afdeling Noord Hol land te verschuiven van 16 op 15 juni daar 16 juni de zaal al geheel was besproken voor leden die verder weg wonen. Het zomerreisje gaat naar de Floriade te Rotterdam op 7 juli a.s. en de inschrijving daarvoor kon nog geschieden. Mevr. Reingoud gaf een toelichting over de weefcursus, die ze met mevr. 't Hart volgde en waarvan de resul taten te bezichtigen waren in de pau ze. Regelmatig worden weefcursus- sen gehouden te Bergen in de Volks hogeschool. De eerstvolgende begint in september a.s. Heel duidelijk en geestig las mevr. VOOR REPARATIE aan GOUD, ZILVJ2R en UURWERKEN, VERANDEREN OF GOüri- EN ZILVEEBEDRIJF Straatweg 195 (bij de Stationsweg) - M-4081 chamelijke groei en wees op de grote taak van de ouders en hoe noodza kelijk het is zich te laten voorlichten. Geestelijke groei wisselen elkander af in snel tempo en stilstand. Op 6- tot 9-jarige leeftijd zijn denk- en li chamelijke ontwikkeling meest gelijk. Ook de tijd van het jaar heeft in vloed op de lichamelijke ontwikke ling van het kind en wordt daar met de schoolvakanties rekening mee ge houden. In het spierstelsel is een merkbaar verschil te constateren bij kinderen van het platteland en die uit de stad. Het eerste schooljaar is 't moeilijkst voor de kinderen door de grote ver andering van levenswijze, doch bij kinderen die de kleuterschool bezoch ten gaat dit gewoonweg geleidelijker. De meeste klachten komen dan ook voor door nerveuze ontwikkeling. Er komen ook wel klachten over ge zichtsvermogen en rugklachten, die dikwijls erfelijk zijn. Besmettelijke ziekten zijn de meeste gevallen van schoolverzuim; leert uw kinderen de mond te bedekken bij niezen en hoesten. Dit voorkomt uit breiding van infektie-ziekten. Bij de gewone kinderziekten heeft de be smetting reeds plaats gehad voor de ze uitbreekt. Na de pauze besprak dr. Swanenburg de Veye de verzorging van het li chaam zoals reinheid der huid en na gels, voldoende, doch geen éénzijdige lichaamsbeweging en vooral zwem men. Voldoende rust, ook in de zo mer. Zeker 12 uur slapen is nodig. Ook de voeding is van groot belang. Veel is niet altijd nodig, maar kies verstandig. Dr. zette daarna uiteen welke voeding noaig is voor de groei en omstandigheden van het lichaam en welke vitaminen er in verschillen de gerechten voorkomen. Na nog en kele vragen beantwoord te hebben eindigde dr. Swanenburg de Veye zijn rede die zeer interessant en leerzaam was en die naar wij hopen veel vruchten zal afwerpen voor de op groeiende jeugd. Een goede voeding en verstandige levenswijze verhogen de weerstand. Na een hartelijk dankwoord en ap plaus sloot de presidente de verga dering. FILMS VOOR DE KOMENDE WEEK Wie eens echt wil lachen kan dat a.s. donderdag doen wanneer men het ,,Asta"-theater bezoekt, waar te zien is „Warenhuis op stelten" met in de hoofdrollen Norman Wisdam, bijgestaan door Margaret Rutherford. Norman's grootste wens is etaleur te worden in een warenhuis. Alles wat hij doet is verkeerd, ook al bedoelt hij dit goed. Hij wordt zelfs een paar keer ontslagen maar door zijn dolle capriolen krijgt het warenhuis naam en hij wordt zelfs een held wanneer hij, overigens zonder erg, in aanra king komt met een groepje oplich ters. Samen met Sally, een leuk ver koopstertje, het meisje zijner dro- POLSHORLOGES O in goud, doublé en chrgoirf^ p •w^anaf 60.-^--"* GOU IN ZILVERBEDRIJF 195, b.d. Stationsw. tel. 3981 „WARENHUIS JANSEN" OPNIEUW VERGROOT In 35 jaar groot en fraai winkel bedrijf opgebouwd Wij woonden donderdag de herope ning bij van het Warenhuis Jansen. Het toch al omvangrijke bedrijf is opnieuw uitgebreid. Er kwam onge veer 70 vierkantemeter winkelruim te bij en ongeveer 100 vierkante me ter magazijnruimte en daarmee werd het één van de grootste warenhuizen in onze omgeving. Voordat we over deze heropening iets schrijven, willen we eerst iets mee delen over de wordingsgeschiedenis van warenhuis Jansen. Door omstandigheden gedwongen ging de heer Jansen, in 1925, zich in Heiloo vestigen. Daaraan vooraf gin gen enige jaren van „gemartel" zo als de heer Jansen dit uitdrukte. Voor die tijd was hij bedrijfschef van een warenhuis in Alkmaar. „Het viel niet mee voor me zelf te beginnen. Met enkele koffers ging ik „de boer" op" zo vertelt ons de heer Jansen. „Toen ik eenmaal in Heiloo zat, zo'n 8 jaar, aan de overzijde in een klein winkeltje, ging 't wat be ter. Ging later met paard en kar er op uit. Had de tijd wel niet erg mee, want er waren nogal wat moeilijkhe den in Heiloo. Ik trok me er niet veel van aan. Ging daar naar toe waar ik dacht dat er wat te verko pen was en 't lukte." Sinds die tijd is het blijven gelukken. „Alhoewel er natuurlijk ook minder goede jaren waren (oorlogsjaren) de stijgende lijn blijft zichtbaar. Na tuurlijk had ik het voordeel dat Hei loo in opkomst was. Ik kwam hier toen ons dorp nog ongeveer een 4000 inwoners had. Nu zijn het er zo'n 13.000 met hun grotere koopkracht," zo zegt ons de man die 35 jaar hard werkte, soms dag en nacht, om ook bij te blijven in dit niet altijd gemak kelijke bedrijf. Panden werden er b;j gekocht en ver bouwingen volgden Hnt voordeel had de heer Jansen zijn zooi; Bob ook voelde voor hei' bedrijf. Had men daar veel steun van, nu al weer zo'n 23 jaar, de laatste 10 jaar als deel genoot in het bedrijf. Met zeer veel nadruk zegt ons de heer Jansen dat hij zonder de buitengewone mede werking van zijn vrouw nooit zover gekomen was. „Zij heeft daar een zeer groot aandeel in gehad." „Bob en zijn echtgenote zijn er ook voor geknipt en deze uitbreiding be hoeft dus nog lang niet het einddoel te betekenen," zo vertelt ons de heer Jansen sr. Feestelijk was deze heropening; on telbare personen drukten de firman ten de hand. Het uitgebreide bedrijf ziet er fraai uit, vooral ook door de uitstekende verlichting en de pretti ge en deskundige wijze van etaleren. De ongeveer 75 bloemstukken deden natuurlijk ook hun werk. Leden van de middenstandsvereni gingen kwamen om de heropening luister bij te zetten, evenals de buurt genoten die voor dit doel de vlag hadden uitgestoken, wat natuurlijk op hoge prijs werd gesteld. Jammer vonden de heren Jansen het dat op de grote luifel welke de voorkant be slaat de grote, gele letters van de aanduiding „Warenhuis Jansen" nog niet waren aangebracht. Architect van deze uitbreiding was de heer J. Rus Jr., aannemers de fa. Hoetjes, het schilderwerk van de fa. -Kraakman, de verlichtingswerkzaam- heden door de fa. Pantekoek, de fa. Schouten het loodgieterswerk, de fa. De Moor zorgde voor het tegelwerk, terwijl de fa. Korstanje voor de stof fering zorgdroeg. PLAATSGENOOT VERONGELUKT In de buurt van Obdam is woensdag, bij een motorongeval, onze plaatsge noot, de 31 jarige Joh. Th. Vriend, zwaar gewond. Donderdag is hij aan de bekomen verwondingen, in een ziekenhuis te Alkmaar, overleden. De heer V. was werkzaam bij de Melco. 1 VROUW WERD AANGERAND Dader, uit Castricum, direkt gearresteerd Een 43-jarige dame uit Limmen werd vrijdagavond, vlak bij haar woning, op de Groeneweg aangerand. Een gevecht ontstond met de aan rander welke zijn auto geparkeerd had met de stadslichten op. De vrouw had juist haar buren gepasseerd en riep luidkeels om hulp, de onverlaat probeerde dit nog tegen te gaan. Toen hij bemerkte dat hij in gevaar kwam, nam hij „de benen". De vrouw had echter nog de tegenwoordigheid van geest het autonummer te note ren. Een half uur later werd de man gearresteerd die afkomstig bleek te zijn uit Castricum en beweerde nog nooit eerder in aanraking te zijn ge weest met de politie. Dit zal terdege onderzocht worden! *W De dame, die blijkbaar nog wel haar mannetje stond op deze weg, liep aan haar gezicht een lichte verwonding op. A LUILAK-PUZZELRIT Op luilak-morgen, zaterdag 4 juni, organiseert de vereniging „De Lim- mer Tulpenrijders" in samenwerking met de r.-k. welpenvoetbal een fiets- puzzelrit voor jongens van 10 tot 15 jaar. Ook de Rijkspolitie is present om alles in goede banen te leiden. Er wordt gestart om 4 uur vanaf het voetbalveld aan de Dusseldorperweg. „De Limmer Tulpenrijders" en de Welpenvoetbal hebben prachtige prij zen beschikbaar gesteld, voor dege nen die de minste strafpunten heb ben. De jongens die mee willen doen dienen zich op te geven bij de heer B. Keessens, Bogerdlaan of bij de heer B. Baars, Westerweg 40. Voor de jongeren is er een voetbal wedstrijd. soorten perkplanten krijgbaar, zoals: Afrikanen, Petunia, Salvia, Nemesia, Geranium enz. enz. FA. GROOT KOK Zevephuizerlaan 97 - -Heiloo /(Ingang HaesackerlaahlK. y/Telefoon 5501 VERKEERSEXAMEN MET UITSTEKENDE RESULTATEN In Heiloo 241 geslaagden W-' De verkeersexamens, donderdag ge houden, zijn uitstekend geslaagd. Van de 243 deelnemers in Heiloo slaagden er 241, waarvan 18 met lof. Deze laatsten hadden in 't geheel geen fouten opgelopen. De examens hadden een vlot verloop dank zij de grote medewerking van de Groep Rijkspolitie te Heiloo. Het parcours was dit keer groter en liep door een deel van het centrum van het dorp. Het was niet de bedoeling dat de jeugdige deelneemsters en deelne mers elkaar zouden inhalen om ge zamenlijk de borden, stoplichten etc. te nemen. Het Verbond voor Veilig Verkeer zal zeker daar een volgend maal in voorzien. Lastig was een aantal jongens en meisjes (niet deel- Erkend <j/Kadio- en Televisie-Service an Aostastraat 28 Tel. 2508 nemers) dat de examïnanten bege leidde. Daarin dient ook verandering te komen. Ook door Limmen werd deelgenomen door 61 jongens en meisjes, waarvan er 51 slaagden. De Egmonden leverden 103 deelne mers op voor het examen van het o Verbond voor Veilig Verkeer. Het af- nemen geschiedde in- Egmond zelf. Van de 103 deelnemers slaagden er 80 waarvan 5 met lof. EXAMEN R.-K. E.H.B.O. Op vrijdag 20 mei werden de exa mens van de diploma-cursus, gege- ven door de afd. R.-K. E.H.B.O. van de Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. te Heiloo, afgenomen door dr. v. d. Wilk en de cursus werd gegeven door dr. Janssen voor het praktische gedeelte, bijgestaan door de heer J. Bakker. De geslaagden zijn de dames I. Koe- voets, A. Schneiders, M. G. J. Jonker, L. Sengers, T. Borst en de heren ka pelaan A. Loos, C. Druijven en N. Lief ting. Proficiat. ZWITSERSE AUTOBESTUURDER REED VRACHTAUTO AAN Om onbegrijpelijke reel, nen reed af gelopen maandag een Zwitserse auto bestuurder op de Kennemerstraatweg een vrachtauto aan. Ze kwamen van tegenovergestelde >V richting en de wagen van de Zwitser t ging plotseling iets naar links. Het gevolg was ernstige materiële schade aan de gehele linkerzijde van de bui tenlandse wagen. GESLAAGD Op het laatstgehouden Bondsexamen van de C.B.L. te Beverwijk slaagden voor het Unie-Praktijk-Diploma ma- chineschrijven de dames A. Bakker, R. v. d. Burg, M. den Hartog, W. Schermer en E. v. Seggern. Op het zelfde examen werd het U.P.D. Ste nografie behaald door de dames C. Franse, M. Hoetjes en V. Hoogeland. Zij werden opgeleid door Instituut Dompvloet. DOVES RESULTATEN Bij jeugdwedstrijden te Amsterdam behaalden Doves-junioren weer aar dige successen. Jolande Brasser stootte de kogel 12.49 m waarmee ze 2e werd en te vens het clubrecord verbeterde. Het hoogspringen M.C. werd ze 4e met 1.30 m. Atie Putter, op 't nieuwe nummer 600 m MA, bezette de 3e plaats 1.53.6, Nel Slijkerman werd 5e hoog MB 1.30 m, René Brasser verbeterde ook het clubrecord op de 1500 m. Hij bracht het op 4.24.8 en werd hiermee 3e; zelfde tijd als num mer 2. Theo Erkamps werd op dit nummer 8e. Heerenweg 23 - Telef. 5193 Rijllart het verslag voor van de alge mene voorjaarsvergadering die te Utrecht was gehouden. Dr. Swanenburg de Veye, schoolarts te Alkmaar, begon daarna aan zijn causerie over gezondheid van de schoolgaande jeugd. Dr. Swanenburg de Veye heeft een 30-jarige ervaring zowel van kinderen der kleuter- en lagere school als van die der U.L.O. en Nijverheidsscholen. Zonder licht beelden is het niet gemakkelijk een onderwerp als dit te behandelen, er zijn kenmerkende biologische ver schillen. Het kind is geen volwassene in miniatuur, doch alleen in wording. De arts beschreef de geestige en li- men, levert hij aan de politie. „De geheime dienst grijpt in" is de tweede film. Een film van een ge heel ander genre met o.a. George Murphy. Een atoomgeleerde valt in handen van een spionnagebende, een film vol spanning van de bekende re- gisseur Louis Rochemont. Zondagmiddag is te zien „El Paso" met John Payne, Russell en Ster ling Hayden (in kleuren) Het beschrijft de avonturen van ka pitein Clay Fletcher, in zijn particu lier leven een jong advocaat, welke verliefd wordt op de knappe Susan Jeffers. Hij volgt haar, met haar va der, naar El Paso. Het blijkt daar niet pluis te zijn. Clay gaat orde op zaken stellen en dank zij zijn optre den wordt El Paso weer een vrije- en fatsoenlijke stad. „De vrouw die haar man verkocht" is de 4e film in de komende week. Het is een film welke in Parijs, in de lichtstad afspeelt. Een film rond Montmartre, waar alles te koop is: opium, cocaïne en liefde. Fernande is het meisje van de straat welke in deze film de hoofdfiguur is, gespeeld door Jeanne Moreau. Het verhaal is gebaseerd op het bekroon de boek van Francis Carco „Jésus la Caille" (inkleuren). CO*. MARTIN TOONDER STUW03 13-39 15. Met een licht schokje kwam de sloep tenslotte tot rust tegen de bol. De geleerde broeders lieten de rie men rusten en Arnoldus maakte een rond luik in de zwarte kogel open en zei met een uitnodigend gebaar tegen het tweetal van de Kraak: „Gaat u beiden maar eerst even naar binnen!" „Ja," voegde Bartoldus er aan toe, „dan kunt u ons koffertje aanpak ken!" „Ajakkes!" jammerde de Maat, ter wijl Kappie reeds kordaat de bol bin- nenklauterde, „moet ik ook in dat gruwelding? Ik wil liever hier blij ven!" „Het zal toch moeten," merkte Ar noldus op en Bartoldus zei: „Ja, want het oventje, dat u moet meenemen, is heel zwaar!" „Zeur niet, klont! Schiet op!" schreeuwde Kappie van binnen. De Maat vermande zich en een ogenblik later stond hij in het binnenste van de bol bij Kappie, temidden van een warwinkel van hefbomen, wielen en allerlei wonderlijke uitsteeksels. „Oh, oh, wat eng!" mompelde de Maat. „Ik krijg er gewoon iets van!" „Als je maar nergens aankomt!" waarschuwde Kappie. Van buiten de bol klonk ineens de stem van Arnol dus: „Pakt u ons koffertje nou aan, dan komen wij ook!" De Maat keerde zich geschrokken om; zijn elleboog stootte tegen een hefboom, die met een schok omhoog veerde en tegelijkertijd viel met een doffe bons het luik dicht

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1960 | | pagina 1