AUTOLES MET SUCCES TEN HOOR V 1 ïT ;uw 1° T -b VJ. l3 £,Uóab&th oót V V VOOR Sjf N. J. BOLTEN XSL BLOEMISTvflOVENIERSBEDRIJF 2° VELZE HJKANTOOR ROTTERDAMSE BAN] VERF VOOR BINHEjj^rlülTEN X A UITKIJKPOST 23 JUNI 1960 TALLOZE ONGEVALLEN OP DE WEG Weken gaan soms voorbij dat er langs de weg weinig gebeurt. Daar entegen zijn er dagen dat er zich ongevallen enz. voordoen „aan de lopende band". Deze laatste dagen was het heel erg, leest u maar on derstaande opsomming. Motorberijder tegen auto De 54-jarige G. uit Alkmaar wilde met zijn motor, vrijdagavond, een auto passeren op de Kennemerstraat- weg, juist toen de bestuurder van een auto aanstalte maakte om de Fredericalaan (plan Klein-Oost) in te rijden. De motorrijder botste daar bij tegen de auto, bestuurd door de Duitse mevr. S. uit Solingen. G. werd tegen het wegdek gesmakt en kreeg een hoofdwonde, lichte hersenschud ding en schaafwonden. Op advies van dokter Koelman, die medische hulp verleende, werd G. per ziekenauto naar het St. Elisabeth - Ziekenhuis overgebracht. Later kon hij weer naar zijn woning vervoerd worden. Er was enige materiële schade. Voetganger stak plotseling de weg over; nu in 't ziekenhuis! Ter hoogte van café „Tolhuis" stak de 62-jarige P.G., uit epn inrichting te Woemel bij Eindhoven, plotseling de Kennemerstraatweg over. „INSTITUT DE)BEA|mn l O o *■- (seulcment pour dames) Specialiste''voor Huid- en LichaflmsjfStgSVgtBtr S GELAATSMASSAGE make-up, wenjfbrauwepilatie enz. Verwijdering vpni comédonen, acné (jeugd- y|5uistjes), wratten. - Limmen - Bushalte Kerkweg Telefoon 02205-228 Rijkswe FILMS VOOR DE KOMENDE WEEK ELISABETH ARDEN het wereldberoemde Schoonheidshuis D ROK A - Straatweg 402 ::;;i kwam met nog een aantal perso nen uit café „Tolhuis" om de Ken- nemerstraatweg over te steken; hij deed dit zonder voldoende op het ver keer te letten. Hij werd aangereden door een auto, bestuurd door G.W.S. uit Zaandijk. Waarschijnlijk met een heupfraktuur en een lichte hersen schudding werd G. naar het St. Eli sabeth ziekenhuis overgebracht. Het gebeurde zondagmiddag. Dr. Hoek stra verleende medische hulp. Achteruit tegen auto De groentehandelaar P. reed op de Potgieterweg achteruit op de gepar keerde auto van de heer V. Het re sultaat was enige materiële schade, welke onderling geregeld werd. Dronken bromfietsberijder aangehouden Autobestuurders, berijdende de Ka- naalweg, zagen zondag een brom fietsberijder nogal verdacht slinge ren op de weg. Zij waarschuwden de Rijkspolitie. In afwachting hiervan" hielden zij de man vast. Hij werd door de gemotoriseerde politie naar het politiebureau overgebrach en la ter in een cel van het Alkmaarse politiebureau ingesloten. Het bleek een inwoner van de kaasstad te zijn. Geparkeerde auto aangereden Schuldige reed weg! 's Nachts werd op de Kennemerstr. weg een geparkeerde auto, op de parkeerstrook, van de heer R. aan gereden. De schuldige ging er van door. Waarschijnlijk zal het een dronken autobestuurder geweest zijn. De Rijkspolitie onderzoekt deze zaak. De auto werd zeer ernstig bescha digd. Autobestuurder reed scooter aan Een geparkeerde scooter, tussen rij wielpad en rijbaan, kwam zaterdag middag om te vallen toen een auto bestuurder achteruit reed en met zijn wagen net even de scooter raakte. De autobestuurder merkte schijnbaar niets, wel een der manschappen van de Rijkspolitie. Deze ging de auto bestuurder achterna. Oppervlakkig mankeerde er aan de scooter niets en daar de eigenaar lang weg bleef, vertrokken verkeerspolitie en de be stuurder van de auto, zonder con tact gehad te hebben met deze scoo tereigenaar. Twee honden tegelijk overreden. Zaterdagmiddag werden op de Ken- nemerstraatweg twee honden tegelijk overreden. Het gebeurde in de om geving van Hollands Roem en het geschiedde door een vrachtauto, die doorreed. Waarschijnlijk heeft de be stuurder van deze auto het gebeur de niet gemerkt. De honden liepen spelenderwijs van uit het land van Betsy's Hof de rij weg over. De eigenaren van de hon den zouden door de Rijkspolitie wor den opgezocht. De filmweek opent in het „Asta"- theater met een bijzonder geestige film namelijk „Tante's laatste stunt" met niet minder dan vier grote hu moristen, zoals Hans Moser, Theo Lingen, Oskar Sima en Georg Tho- malla. In de stationshal vallen Os car Star Wasser en Theo Müller niet op, zelfs niet als zij, bij wijze van vingeroefening, zich gratis voorzien van him lievelingsmerk sigaretten. Het tweetal neemt het ervan, na 14 maanden gevangenisstraf. Maar er moet spoedig gewerkt worden. Zij zoeken contact met Harry Schroder, een vriend in de branche en derhalve ook zeer geïnteresseerd in een bank roof. Die interesse heeft ook Tommy Schneider, een gelegenheidskruier zonder diploma, die de beide heren in hun hotel brengt en de koffers draagt. Dat die koffers toebehoren aan een danseres weet Tommy niet; Oscar en Theo trouwens ook niet, al hebben ze toegestemd toen Tommy BADT DROKA Pracht kollektie - TOILETTASSEN atweg 402 - Tel. 7980 vröeg deze koffers te dragen. De in houd valt tegen, er blijkt slechts da meskleding in te zitten. Bij nader in zien blijkt deze van pas te komen, want, alvorens zij hun slag zullen slaan in een bank, willen zij de huis bewaarder verleiden. Deze is tegen de drie charmante tante's niet opge wassen. Tommy is er met de boven bewoners van de bank op uit ge stuurd een gezellige avond te hou- 1 den. Hij krijgt de lucht ervan waar voor ze hem wilden gebruiken. Hij schakelt een oud-politieman in. Als Tommy aktief wordt ziet de bena deelde zangeres Tommy voor de dief aan. De politie gaat achter hem aan. De inbraak wordt ontdekt maar de vogels zijn gevlogen met de buit. Tommy en zijn vriend weten echter hem en de buit op te sporen en aan het politiebureau af te leveren. De tweede film „Meisjes op bestel ling" heeft een geheel andere inhoud dan de eerste. In de hoofdrollen zien we Claus Holm, Kai Fischer, Ingmar Zeisberg en Erwin Strahl. Bedrogen door een man, die zei haar lief te hebben, is Eva Bernhard op weg naar haar vriendin Marianne in Kopenhagen. Zij komt in een call-girl organisatie, een bedrijf dat liefde op bestelling levert. Zij ontmoette Hen drik Petersen maar deze komt zijn eerste afspraak niet na, daarom is Eva opnieuw teleurgesteld en begaat zij deze stap. Pas bij de tweede ont moeting met Hendrik bemerkt zij hoe diep zij is gevallen. Eva voelt zich gelukkig met Hendrik. De tijd doet de kwellende herinnering aan haar verleden slijten. Ria komt in moeilijkheden en Eva wil haar gaan helpen. Als Eva het geld op de afgesproken plaats brengt is er een inval in het huis. Eva wordt - ondanks haar protesten - meegeno men. Men gaat nu het verleden na van Eva en Hendrik wordt onver wacht daarmee geconfronteerd. Een van Eva's „collega's" vertelt hem echter de strijd en lijdensweg van Eva, die begon toen Hendrik zijn eerste afspraak niet kon nakomen. Dit verhaal van de neergang van het meisje, dat hij zijn liefde heeft ge schonken, stemt Hendrik tot naden ken en ontroert hem tegelijkertijd. Hij zoekt opnieuw Eva op, overtuigd dat zijn liefde voor haar onveranderd is gebleven. WEER INBRAAK IN CONSUMPTIETENT WAAR NAAR vnjclai 3 uur zaterdag 8 ante's laatste uur, maandag en .eisjes op Bestel- „Asta"- uur en stunt" a.l. Zondag 7 en dinsdag 8 uur/£ ling". 18 jaar. „De Vergulde Valk" Kgm. aan Zee: Zaterdag..# uur „Trapeze" a.l. Zondag -8 uur „Tante's laatste stunt" a.l. Woensdag 8 uur „Liebe, tanz und lOOOrschlagers. a.l. PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk Zondag 26 juni, 10 uur dB. Doorn. Jeugdd: enst. Onderwerp „Heeft u ook zo'n hapst?" Medewerking van Jazz musici. Dinsdag 28 juni, 2.30 uur, ds. v. d. Sluis. Kerk. Bevestiging;huwelijk van mej. B< onstra en de heer P. Nieu- wenhuis Kruiskerk der Ned. Herv. Evang. Geesteranusweg 2 alle soorten perkplanten ver krijgbaar, zojrfs: Afrikanen, Petunia, Salvia, Zinnia's, LeeuWenbekjes, 1 Chrysant-stekken enz. enz. FA. 6 ROOT KOK ZevenJ*Oizerlaan 97 - Heiloo ïgang Haesackerlaan) Telefoon 5501 HEILOOER CONFECTIE-ATELIER „INFANO" EEN BLOEIEND BEDRIJF 6 7000 stuks kleding gaan wekelijks de deur uit! Een hypermodern bedrijf is de afge lopen maanden op het Industriebe- drijf aan de Oosterzijweg ontstaan. Een aantrekkelijk confectie-atelier, „Infano". Aantrekkelijk als geheel, omdat dit atelier geheel op de bega ne grond is gevestigd, verbonden met een moderne bungalow, waarin de eigenaar de heer Geels woont. Ar chitectonisch zeer fraai, ontworpen door de heer Thesing uit Alkmaar. Zondag Roest va! H. Avond 7.15 uur juni, 10.1Ö uur, ds. De t IJmuiden./ Voorbereiding aal. v. Winterswijk van Mid- denmeer. jeugddienst Gereformeerde Kerk Maais Geesteranusweg 2 Zondag 26; juni 8.45 uur, Prof. Dr. Meuleman; ;;4.30 uur ds. Popma, bei den van Amsterdam. R.-K. /KERKDIENSTEN St. Willibrorduskerk, Westerweg Op zondagej gen zijn de 6.30 en 7.45 10.45 en 12. en verplichte feestda- Missen als volgt iur;/ 9 uur Parochiemis. uu£- In de week: #.45; 7.20 en 8.00 uur. Avondlof: zaterdagavond 7.30 uur. Avondlof: zondagavond 7 uur. Lokaal Vergadering, Hol leweg 97 v.m. 10 uur, Bfeking des Broods n.m. 5 uur, Bediening des Woords. Herv. Gem./Akersloot - Limmen Limmen zondag 26 juni, 9.30 uur, ds. Oskamp, j Akersloot, zóndag 26 juni, 11 uur, ds. Oskamp.' Atelier breidde zich uit De consumptietent van de heer Blak- born bij de Katteberg, was dinsdag avond weer het doelwit voor een paar nozemachtig uitziende jongelie den. Zij werden in hun werk gestoord maar toen hadden ze 't een en ander al uit de tent gehaald. Toen de po litie werd gewaarschuwd waren de diefjes al gevlogen. natuurlijk naar Sch^^ondsbosschelaan 63, in Opel 1960 (Gratis Theorie) j I Tolofoon 7352. Heiloo De heer Geels leidde in Alkmaar aan de Baangracht reeds het bedrijf en woonde aan de Laat. Het één zowel als het ander was voor hem weinig aantrekkelijk. Op het gemeentelijk Industrieterrein verrees een nieuw atelier, welke tal van mogelijkheden, ook voor de toekomst, biedt. Zelfs nog van uitbreiding. Architect was, wij schreven het al, de heer Thesing uit Alkmaar, bou wers het aannemersbedrijf Joosten uit Enschede (familie van de heer Geels) bijgestaan door de installa teur Castricum (Egmond Binnen) en het schildersbedrijf Vreeker uit Alk maar. De centrale verwarming werd verzorgd door de fa. De Vries (Alk maar). a q Evang. Lutjh. Gem. Alkmaar k' Oudegracht 187, hk Baangracht Zondag 26 /juni, 17 uur, ds. Herrmann. Rem. Ger.'-Gem. Alkmaar Zondag 26 juni 10.30 u. ds. Breukink. Doopsgezinde Gemeente Koningsweg - Alkmaar Zondag 26 juni, 10.15 uur, ds. Faber van Apeldoorn. DOKTERSDIENST De zondagsdienst v^or dokters wordt waargenomen door:\ Dr. Ten Bruggencattp, Telefoon 6384 DOVES PRESTATIES IN HET - ALKMAARS SPORTPARK v\l/ De athletiekvereniging Doves nam zondag deel aan de wedstrijden in het Alkmaarse sportpark, georgani seerd door de Alkmaarse Athletiek vereniging Olympus, onder auspiciën van het district Kennemerland. Op deze jeugdwedstrijden deden ver schillende Doves-leden het uitste kend. R. Brasser liep de 600 meter bij de jongens B in 1.30.4 min. Hij werd 3e met slechts 1 sec. verschil met nummer 1 en 2. Deze wedstrijd was zeer spannend. Jolanda, zijn zus je, deed het goed bij het kogelstoten. Zij gooide 13.12 meter en werd 2e bij de meisjes C. J. Valkering (meis jes B) was bij het discus werpen, met 27.08 meter no. 1. Bij de jongens C werd H. Snaterse 3e bij het discus werpen, hij bracht het tot 27.31.5 meter. Bij het hoog springen meisjes C. blonk Jolanda Brasser ook weer uit; zij werd le met een sprong van 1.30 meter. Vier maal 80 meter jongens B lever de voor Doves een 2e plaats op met een tijd van 39.2 sec. De 100 meter jongens B was voor D. Vellinga in 11.1 sec., het verspringen meisjes C voor Jolanda Brasser. Zij wist 4.42 meter te bereiken. Bij het kogelstoten bereikte R. Bras ser (jongens B) een 2e plaats met 12.70 meter, bij de meisjes B J. Val kering 10.26 meter en daarmede de 3e plaats. Uit het een en ander blijkt over een aantal veelbelovende leten beschikt. iQ,c. TUINGEREE Jeugdige wielrijder werd aangereden Een 14-jarige jongen uit Limmen-'" werd vrijdag aangereden door een auto. Het is nog niet geheel duidelijk hoe dit kon gebeuren. De jongen kwam er wonderwel goed af; zijn fiets werd echter vrijwel vernield. DIPLOMA'S WORDEN UITGE REIKT VAN HET VERBOND v. VEILIG VERKEER De jongens en meisjes welke vorige maand het examen met goed gevolg deden, wordt op donderdag en vrij dag (23 en 24 juni) het diploma uit gereikt. Het gebeurt in „De Rusten de Jager". In verband met het grote aantal, 270, moest het op twee bij- Voor kwaliteitsmerken en sorterinèsnaar Heerenweg Heiloo, tel. 5ÓÏ Schreven wij vobige week/mat er in Heiloo een bijkanukw- gévestigd zou worden van een grotè>eankinstelling, nu kunnen wij u médeoelen, dat dit een bijkantoor vtfordt vasj de Rot- terdamsche Baïïk Verenigii Het wordt bevestigd in heb pand KennemejaStraatweg, t.o. de firma Van Slagen. VERENIGING „VOLKSHUISVESTING" BIJEEN L-0 Afscheid werd genomen van haar sekretaris De aangekondigde ledenvergadering van de Vereniging .Volkshuisvesting' werd, in verband met de minimale opkomst, een week uitgesteld en ge houden vorige week vrijdagavond. Terwijl het woningprobleem toch in het middelpunt van de belangstelling staat is het ons onbegrijpelijk dat de leden woningzoekenden verstek lie ten gaan op deze avond. Zij als be langhebbenden dienen in de eerste plaats dit soort bijeenkomsten bij te wonen waar over het beleid van het bestuur wordt gesproken en bouw plannen voor de toekomst aan de or de komen. Het is wel teleurstellend deze gang van zaken, in de eerste plaats voor het bestuur. Deze vergadering werd geleid door de heer Eekhof, die nogal pessimis tisch gestemd was over de toekom stige volkswoningbouw. Hij was ech ter verheugd over de toekenning van het nog aanwezige bouwvolume, voor de bouw van 14 woningen. Deze zul len gebouwd worden, zoals wij reeds schreven, in plan Centrum II, be grensd door Noordergeeststraat, Spoorlaan, Kerklaan en Holleweg, waarin ook de nieuwe gereformeerde kerk gebouwd zal worden. Deze 14 woningen vormen echter een onder deel van een groter bouwplan. Zo is er een plan ingediend voor de bouw van 25 woningen voor personeel, wel ke werkzaam is in Heiloose industrie- Voornamelijk nog \f\ kinderkleding Met de heer Geels maakten wij een rondwandeling door het bedrijf. Thans maakt men nog in hoofdzaak kinderkleding, daar is nu nog het ge hele bedrijf op ingesteld. „Per week gaan zo'n 6 a 7000 kle dingstukken de deur uit!" zegt ons de heer Geels. Mevr. Geels heeft een belangrijk aandeel in dit bedrijf. Zij ontworp de kinderkleding. We zagen een grote verscheidenheid van deze kinderkleding. Leuk van stof en mo del. „Wie zijn de afnemers?" zo vragen wij de heer Geels. „Nu in hoofdzaak de grote confectiemagazijnen. Ik lea ver aan hen rechtstreeks en wel on der mijn firmanaam „Infano". Ook is er al sprake van enige export. Het is de bedoeling deze uit te breiden, spe ciaal naar Afrika, waar al mijn kin derkleding naar toe gaat." ZONDAGSD] WIJKVERP1 Zr. Polling, Laarmansi :nst IGING 18, tel. 5477 „HEYLO" APOTHEEK ationsweg 53 - Telefpon 6662 Avonds na 6 uur, 's nachts en s zondags geopend voor spoedrecepten. Wilt u zelf schilderen? Wij h^WTen Westerweg 259 - Tel. 4836 - Heiloo Aan de lopende band Ook dit confectieatelier is van de modernste, Amerikaanse machines voorzien. Het werk, uitgevoerd hoofd zakelijk uitgevoerd door vrouwelijk personeel, gaat aan de lopende band. „Ik heb een uitstekende bezetting van personeel en geen verloop hier onder. Het loon goed, ook in verband met een speciaal beloningssysteem." De heer Geels is een enthousiast man met veel liefde voor zijn nieuw be drijf. Na het ontwerpen, het aftekenen op de stof, wordt deze op een 10 meter lange tafel gesneden. Het laatste ge schiedt door de heer Geels. Dan volgt het werk van de meisjes, welke ieder een deel van 't werk doen. De naai machines etc. zijn zo opgesteld en 't werk is zo geregeld, dat de naaisters de gehele dag aan hun machine kun nen blijven zitten. Radio, een vijfdaagse werkweeek, veel licht in het atelier en een pret tige sfeer onderling, maken het wer ken in dit bedrijf aantrekkelijk. Naast het atelier is er een opslag ruimte waar de kinderkleding op maat en soort overzichtelijk wordt gerangschikt. Een modern kantoor completeert het bedrijf „Infano", wat esperanto is en „kind" betekent. Antön Nicolaas, A. 'Schouten; UITSLAG PUZZEL De oplossing was „Sigaren en siga retten". Uit de vele oplossingen w K. Mienis, Juliana weg 57, Akerslot als winnaar? van de waardebon/van 10,aangewezen. Voor deze week weer een artikel uit een van de advertenties in dtf num mer, te vormen uit onderstaande let ters: adeefikïnoorrrsttuv BURGERLIJKE ST^ND Geboren Gerardus Johanne\ zv. J. Wolven en Willibrordus Corners, fzv. C. Bot en J. van Baar. Emerentia Catharin^' Maria, dv. P, Schouten en E. van .Straalen. Ondertrouwd Harry Frederikus Tesselaar en Jaco- ba Maria Anthonra va A Westerop; Nicolaas Blank én Jaiinetta Luber- tha Bruinink; j Matheus Johanries Moor^n en Catha- rina Maria Zoph; Hans van Bekkum en Metha Brou wer. Getrouwd Georgus Hèrmanus Josepl schuur en/Maria Magdalerïa raads; Bernardus Maart en Johanna Alida Debora de Groot. Hooij- Haan- en. Ook ligt het in de bedoeling in dit Vx3 uitbreidin^P^ huisjes voor bejaar- eenkomsten gebeuren om ook de ou- den te Patsen en woningen voor ders van de gelukkigen de gelegen heid te geven aanwezig te zijn. Via de scholen horen de jongens en meis jes, op wat voor bijeenkomst zij ver wacht worden. De bijeenkomsten vangen aan om 8 uur. Naast het uitreiken der diploma's zal de heer Kemme weer een paar mooie films vertonen. Na de pauze volgt een attraktief programma, het geen nog een verrassing moet blijven. Het Verbond voor Veilig Verkeer verwacht dan ook dat vele ouders met hun kinderen meekomen. jong gehuwden en kleine gezinnen (bestaande uit kamer, slaapkamer, logeeerkamer of kinderkamer en een keuken). Al deze plannen zou men binnen afzienbare tijd willen verwe zenlijken, doch omtrent het resul taat zijn de verwachtingen niet roos kleurig. In de naaste toekomst moet uit de aanwezige woningvoorraad een aan tal onderwijzers en ambtenaren ge holpen worden; dit waarschijnlijk ten koste van de leden. Naast al deze plannen is er een plan voor de bouw van 9 autoboxen in uitbreidingsplan II. De heer Eekhof sprak de heer P. Avis toe, welke afscheid nam als bestuurder der vereniging. Hij was 15 jaar sekretaris. Hem werd veel lof toegezwaaid. Hierbij werd de heer Avis een bedrag onder couvert aan geboden. In zijn plaats werd als be stuurder de heer H. Zierman be^ noemd. De heer v. Wieringen neemt nu het sekretariaat over. De heer Tesselaar werd bij akklamatie als penningmeester herkozen. Financieeel is de toestand van de vereniging gunstig; die van de reser ve-fondsen bevredigend. Over huur achterstand mag men bij „Volkshuis vesting" ook niet klagen. gew. Overleden: Antje Aan Twisk, 61 jaar, gel met B. Mewe; Cornélia Willems, 78 jaar, geh\ gew. met/P. Baas; Klans van 't Veer, 66 jaar, geh\ met J. Kooijman Fr/edrich August Rosenau, 70 jaar met P. C. W. Blasberg. (por Wijnen en Gedistilleerd Slilfejrü - Wijnhandel Holleweg; 55 - Tel. 2597 Wij baiorftan aan hnia

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1960 | | pagina 2