HUIJZER VEILIG VOOR BETER SCHILDERWERK Heetemveg'23, Heiloi Téfefetm 5193 r.-k. Kerkdiensten D« ZWEEDSE personenwagM mat da bescherming van ZWEEDS-STAAL ZWEEQS-MOFFELWERK ZWEEDS-VAKMANSCHAP Ruim Snel Betrouwbaar en bovenal 86 en 85 pk - 3- «O 4-mutllingsbak Hoofdagent van VOLVO personencombi' natieen bestelwagens HoII<prég 55«Tel.2S*v Wilt u zelf schilderen? Wij hpbben Schildersbei 29 DECEMBER I9fin HEILOO'S RAAD NAM GEMEENTEBEGROTING, MET 157.322,10 TE KORT, ZONDER HOOFDELIJKE STEMMING AAN Opcenten personele belasting verhoogd van 100 op 150 De gemeenteraad van Heiloo nam vrijdagavond na een behandeling welke 4'/2 uur in beslag nam de ge meentebegroting voor 1961 aan, wel ke een tekort aanwijst van f 157.322, 10. Zjj nam ook aan een verhoging van het getal van opcenten van 100 op 150. In deze vergadering, welke gevolgd was op een vergadering van 16 dec. waar o.a. de fractievoorzitters alge mene beschouwingen hielden, ant woordden B. en W. Opcenten personele belasting gaat weer omhoog B. en W. stelden in hun geleide brief aan de raadsleden voor, naar aan leiding van de begroting voor 1961, dat door het tekort en een aanvraag voor een subjectieve uitkering uit het gemeentefonds, het hun gewenst voorkwam de opcenten op de perso nele belasting te verhogen van 100 op 150. Vorig jaar was het verhoogd van 50 op 100. We zouden daarmee het maximum bereikt hebben. De heer Oostendorp zei namens de P.v.d.A. dat de financiële toestand, gezien onze reserves, niet zo ongun stig is dat daarvoor al direkt een ver hoging nodig is. „U weet dat wij niet terugdeinzen tot belastingverhoging over te gaan als dit nodig is. Als B. en W. met 'n lijstje komen met voor zieningen waarvan wij de urgentie re gelmatig bepleiten, dan zijn we be reid ons standpunt te herzien. Nu lijkt het ons een slag in de lucht," zo sprak ongeveer deze woordvoer der van de P.v.d.A. Na enige discussie, waarin burge meester Ankum opmerkte dat de ge meente Heiloo over een reserve be schikt van f 1.500.000, aanvaardde de Raad het voorstel van B. en W. met 114 (tegen de P.v.d.A. en dhr. O vermeer). De kermis aan een zijden draadje In de Raad was naar voren gekomen de kermis uit het gemeentebos te laten. Dit om verschillende redenen. Uit de discussie bleek dat een be langrijk deel der Raad voor de gehele kermis niet veel meer voelde. Er werd zelfs een voorstel ingediend om deze af te schaffen. Dit strandde met 96 stemmen. Vooral van de K.V.P.- zijde was men voor behoud. Een voor stel de kermis te plaatsen werd met 87 aangenomen, maar waar naar toe wist men nog niet. Weren van gokautomaten Uit de Raad was naar voren geko men dat men de gevaren onderkende van gokautomaten. De heer Eekhof had gelezen dat waar ze elders niet terecht kunnen, de gokkers naar Heiloo trekken. „Daar voel ik niets voor." De Raad trouwens ook niet. Met 114 werden ze voor verboden verklaard. Doelmatiger verlichting van de Kennemerstraatweg Alhoewel de Raad zeer tevreden was over de straatverlichting (dit voor het eerst sinds jaren) meende dhr. Groot, dat de Straatweg doelmatiger verlicht dient te worden. Overal na trium verlichting, maar dan wat min der show-achtig dan nu aan het noor delijk deel van onze gemeente. Met algemene stemmen werd besloten de gevraagde verlichting, in overleg met de P.E.N. aan te brengen. Het zal echter een belangrijk bedrag per jaar extra gaan kosten. Herziening classificatie personele belasting Al jaren drong de heer Overmeer aan op herziening van de classificatie der personele belasting. Deze is zeer hoog in Heiloo, in vergelijking met andere gemeenten. Ik heb zelfs ge hoord dat er mensen zijn die daarom niet in Heiloo komen wonen. Wethouder Tomson zei dat de heer Overmeer zeer terecht ontstemd kon zijn. Wij zullen nu echter qen onder zoek instellen of herziening mogelijk „HET MEISJE MET HET LEEUWENJONG" Opvoering t.b.v. de 2e r.-k. kerk Op woensdag 11 januari zal in de aula van de Willibrordusstichting 'n opvoering plaats hebben van „Het meisje met het leeuwenjong", een to neelstuk in drie bedrijven van Hans Nesma. Het wordt gespeeld door le den van een Alkmaarse toneelgroep en deze medewerking is gratis aan geboden. De opbrengst is t.b.v. een tweede r.-k. kerk. Zij die willen steunen en ook nog een prettige avond willen hebben, raden we aan kaarten a f 1.te kopen, welke o.a. verkrijgbaar zijn bij de faj Schouten, Stationsweg 111. FILMS OVER GLASFABRIKAGE O.a. „glas" van Bert Haanstra Het Instituut opent het jaar 1961 met een filmavond over glasfabrika- ge, dit in samenwerking met de Vrijz. Herv. Vrouwenvereniging. Op don derdag 12 januari verzorgt de „glas fabriek Leerdam" deze bijeenkomst, waar mevr. Ir. T. de Boer-v. d. Hoek spreekt over de geschiedenis van het glas. Ook zal zij behandelen de ver sieringstechnieken. Het geheel zal worden toegelicht aan de hand van een kollektie glaswerk. Vertoond zullen worden twee films van de bekende cineast Bert Haan stra, „over glas gesproken" en de bekroonde film (in kleuren) „Glas". Voor nadere bijzonderheden leze men de advertentie welke voor zal komen in de „Uitkijkpost" van de volgende week. Voor een^odern kapsel ^N/Telefoo»-^ Mmeskapsalon K R Stationsweg 78 [eiloo Wij wensen u een voorspoedig 1961. V l"\ „SPEL VAN LIEFDE EN VA\ TOEVAL" Blijspel voor Heilooërkring Woensdag ging in de aula van de stichting het tweede toneelstuk, in abonnementsverband, voor de Hei- looër Kring. De toneelgroep „Studio" speelde het blijspel „Spel van liefde en toeval" van Marrivaux, een stuk in de 18e eeuw spelende. Dit Franse werk eiste veel van de speler (sters) van „Studio". Ingeborg Bogaard was het meisje wat moet gaan trouwen met een jongeman (Erik Plooyer) welke zij niet kent. Zij wil hem gaan obser veren en vermomt zich als haar ka menierster. De jongeman doet het zelfde. Dore Smit en Ad van Gessel nemen deze plaatsen in. U begrijpt, de zaak wordt nogal gecompliceerd, maar was voor de bezoeker van het begin af, doorzichtig. Er werd goed gespeeld ook door de anderen (Ad Noyens en Stefan Felsenthal). Voor een beetje vermaak aardig, maar de ze toneelvoorstelling zal gauw verge ten zijn! V^AAR NAAR TOE? ASTA-THEATER. Vrijdag 8 uur en zondag 3, 7 e^ 9.30 uur;'„Het verbor gen leven van Walter Mitty" 14 jaar. Maandag en dinsdag 8 uur: „Als de kraanvogels overvliegen". 14 jaar. DE VERGULDE VALK, Egm. a. Zee Zondag 8, uur: „Breng de Bismarck tot zinken." 14 jaar. 1 GEZAMENLIJK NAAR EEN MOZART-OPERA De heer M. C. Rootjes heeft weer op uitstekende wijze een opera bespro ken, ditmaal „Le Nozze de Figaro" van Mozart. De aanwezigen, het wa ren er weer velen, hebben genoten van de prachtige zang en muziek. Op zondagmiddag 12 februari gaat het Instituut, in Amsterdam, deze opera in de stadsschouwburg bezoe ken. Zij die interesse hebben kunnen zich opgeven, maar dan vóór 9 ja nuari bij mevr.' Ten Cate, Kennemer straatweg 227, tel. 3274. PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk 31 flecember, 19 uur, ds. Doorn. 1 januari geen dienst. Kruiskerk der Ned. Herv. Evang. Maas Geesteranusweg 2 31 december 19 uur, Boeijinga. 1 januari 10.15 uur, ds. Bodaan; 7.15 uur ds. Alma. Beiden van A'dam. Gereformeerde Kerk Maas Geesteranusweg 2 31 dec. \l9 uur ds. Boeijinga. Geza- menlijkev.dienst met de Herv. Evan gelisatie. 1 jan. 10.15 uur .ds. Bodaan van Am sterdam. Gezamenlijke dienst met de Herv. Evank.; .4.30 uur ds. Boeijinga. St. Willibrdrduskerk, Westerweg Op zondagen en verplichte feestdagen zijn de H. Misken als volgt: 6.30 en 7.45 uur- 9 uur Parochiemis. 10.45 en 12 uur. In de week: 6.45c 7.20 en 8.00 uur. Avondlof: zaterdajWond 7.30 uur. Avondlof: zondagavond 7 uur. Lokaal Vergadering, Holleweg 97 V.m. JO uur Breking dós Broods. N.m. 5 uur Bediening des Woords. Evang. Luth. Gem. Alkmaar Oudegracht 187, hk Baangracht 3l/dec. 19.30 uur ds. Herrmann. 1 jan. 10.30 uur, ds. Herrmann. Kerk- koffie. Hervormde Gemeente Akersloot - Limmen Akersloot, 31 dec. 19.30 uur, ds. Os- kamp. 1 jan. geen dienst. Limmen, 31 dec. 's avonds half acht ds. Bloëmhoff; 1 januari geen dienst. Rem. Ger. Gem. Alkmaar 31 dec. 1^.30 uur, ds. Breukink. Doopsgezinde Gemeente Koningsweg - Alkmaar 31 dec. 19 uur,\ds. v. d. Sluis. DOKTÉRSDIENST De zondagsdienst "Voor dokters wordt waargenomen door: Dr. Hoekstra, telefoon 3480 ZONDAGSDIENST WIJKVERPLEGING Zr. Polling/ Laarmanstr. 18, tel. 54771 „HÉYLO" APOTHEEK Stationsweg 53 - Telefoon 6662 's Aybnds na 6 uur, 's nacRt^ en /zondags, geopend voor, spoedrecepten. UITSLAG PUZZEL De oplossing was: Slagerij Kaan en Van\Schagen. Uit de toch nog vele goede inzen dingen kwam als winnares voor de waardebon van f 15.uit de bus: Mevr. B. Schuit, Oude Schulpweg 19 Egmond-Binnen. En nu weer 'het nieuwe jaar in met een eenvoudige opgaaf. Wie kan van onderstaande letters een bekende oudejaarsavondlè^kernij maken aceeeefkl 1 V oqrssttuv Voor de goede oplosser stellen wij nu weef een waardeboh a f 10.be schikbaar, eventueel \ia loting aan te wijzen. GEMODERNISEERD KRUIDENIERSBEDRIJF HEROPEND Onder grote belangstelling van vrien den en relaties had vorige week woensdag de heropening plaats van het gemoderniseerde levensmiddelen- bedrijf annex fijne vleeswaren eh rookartikelen van de heer D. Groot (voorheen P. Wagenaar) aan de Sta tionsweg. Deze plechtigheid geschied de door de wnd. burgemeester, dhr. Ankum, welke de beste wensen uitte. fsejbe editie 9.j'r hijnings&qtunl 1 februari 1961. kj^njs^óraKna 4 maart 1961 (Boekenweek) Teken nu reedsin! verhoogd tot Jf 11.90. HEERENWEG 69 TELEFOON 4306 HEILOO is. De Raad besloot B. en W. op te dragen een verzoek te richten tot de regering. De vaststelling van aangevraagde subsidies ontlokte nogal discussies. Sterk kwam naar voren dat de Raad meermalen het niet eens was met B. en W. Waarnemend burgemeester Ankum heeft gezegd dat één lijn hier bij niet goed mogelijk was. De K.V.P. pleitte voor een subsidie van f 500. aan het r.-k. Jeugdcomité. B. en W. wilden f 200,geven. De P.v.d.A. drong aan op een behoorlijke subsi diëring van het werk onder en voor de jongeren. „Zulke verenigingen hebben aan 1 gulden per kind per jaar niet veel," werd geredeneerd. Met 123 werd het f 500.-Voor „Odilo" werd ook een lans gebroken. B. en W. stelden voor niets te geven, het werd f 50.De C.J.V. gaat f 75.- ontvangen. De operettever. „Heiloo" welke voor het eerst subsidie vroeg en met f 25.toebedeeld werd, zag dit stijgen tot f 100. goedkopere huurwoningen. In die richting is al gewerkt, helaas zon der resultaat. De kleine bouwers zul len we zoveel mogelijk helpen. Prioriteit verlenen Wethouder Tomson was met klem gevraagd vooral mee te werken aan de tot standkoming van een zwem bad. „Het komt reeds in ons struc tuurplan voor en we zijn bezig de grond aan te kopen." Er was ge vraagd prioriteit te verlenen, maar een toneelzaal en turnhal zijn ook dringend gewenst. Over de volgorde kan men verschülend denken. Burgemeester '*kum, inhakende op de woorden van de heer Oostendorp, een vast omlijnd plan voor de ko mende jaren, met plaatsbepaling vast te stellen, zei dat er in de praktijk wel eens „geen fluit" van terecht kan komen. „In Zaandam hadden ze een zgn. 5 jarenplan. Na 5 jaar wa ren ze, wat de uitvoering van deze plannen betreft, nog slechts bij het eerste gedeelte." Egalisatiefonds De heer Majolée bleef aandringen op een egalisatiefonds bij de vaststelling van de grondprijzen. „Daar zullen we toe overgaan, maar dat is gemakke lijker gezegd dan gedaan. Daar zal eerst heel wat werk voor verzet moe ten worden." Enige flatbouw noodzakelijk „Enige flatbouw in Oost is noodza kelijk, teneinde een aanvaardbare be bouwingsdichtheid te handhaven. In dien verandering zou worden over wogen denken wij veeleer aan ver wijdering van alle flatbouw en zeker niet aan de bouw van een torenflat" zo kreeg de heer Eekhof ten ant woord van wethouder Tomson. „Doch vooralsnog zijn wij niet voornemens w^'ziging in de bestemming van plan Oost in overweging te nemen." Toezicht op particuliere bejaardenhuizen Dit keer was het de heer Joh. de Vries welke vroeg toezicht te gaan houden op de particuliere bejaarden huizen. Wethouder Schuyt zegde een regeling toe. Eveneens tegemoet te komen aan de wens, de bewoonbaar heid van de woningen in de gaten te houden. „We mogen hier toch wel zeggen dat in onze gemeente verhou dingsgewijs weinig slechte woningen voorkomen," zo sprak de wethouder. Adviescommissie Woningtoewijzing De heer KI. de Vries was gekomen met de vraag welke de K.V.P. al ja ren geleden gesteld had, naast B. en W. (voor de toewijzing van wonin gen) een adviescommissie te benoe men. Weth. Schuyt zei dat B. en W. hiertoe willen overgaan. „Het is geen sinecure om huizen toe te wijzen. Er zijn bij toewijzing altijd teleurgestel- den. Maar we hopen dat het zo recht vaardig mogelijk gebeurt." Uitbreiding bevoegdheden commissie voor Sociale Zaken Reeds lang werd gevraagd om grote re bevoegdheden voor de commissie van Sociale Zaken, om bijvoorbeeld sneller te kunnen handelen. Nu was het alleen een adviescollege van B. en W. Deze vraag kwam ook nu weer naar voren. Wethouder Schuyt zei dat B. en W. een veranderde werk wijze van de commissie in overwe ging hebben genomen. Nader overleg over subsidie aanvragen Naar aanleiding van subsidieaanvra gen van de Vereniging tot Bescher ming van Dieren en de V.V.V. en na discussies hierover, besloot de Raad, in overleg met B. en W. dat het laat ste college op korte termijn een on derhoud zal hebben met genoemde verenigingen. Daarna zullen B. en W. met voorstellen komen. Toch schooltandverzorging? Het wilde al jaren niet vlotten met de schooltandverzorging hier ter plaatse. B. en W. antwoordden regel matig dat onderhandelingen gaande waren maar dat dit nog niet tot re sultaten had geleid. Vanuit de Raad werd hierover te leurstelling uitgesproken. Eén der raadsleden deed de suggestie zich nu in verbinding te stellen met de Ver. voor Sociale Tandheelkunde in Am sterdam. Burgemeester Ankum zeg de toe dat op korte termijn een on derhoud zal plaats hebben met dit instituut. Verbeteringen aan het Dorpshuis Wethouder Tomson zei in de beant woording van vragen dat „het be staande Dorpshuis onmisbare dien sten moet blijven verlenen." „Dit heeft tot gevolg dat aan het ge bouw diverse uitgestelde onderhouds werken moeten worden uitgevoerd, terwijl tevens enige praktische ver beteringen nodig zijn." De wethouder zei dat de dienst van openbare werken reeds opdracht ont ving een rapport en kostenberaming op te maken. Ook maatregelen ten aanzien van Kerklaan-gebouw „Omtrent aantrekkelijker exploitatie mogelijkheden van het gebouw aan de Kerklaan vyensen wij ons nader te beraden" zo sprak de wethouder van openbare werken. „Voor werke lijke sportbeoefening is het op deze wijze onvoldoende geschikt. Bezien zal worden welke maatregelen nodig zijn om van dit gebouw een ruimer en beter gebruik mogelijk te maken." Hoofd plantsoendienst Wethouder Tomson deelde in de be grotingsvergadering ook mee, dat binnenkort overgegaan zal worden tot aanstelling vaji de Plantsoen dienst, dit als onderdeel van de dienst van openbare werken. De steeds groter wordende omvang van plantsoenen in onze gemeente, vooral in de uitbreidingsplannen, maakte dit noodzakelijk. Voor Bloembollen, Rozen, Hpej^ ters, -Va^te planten, Compost enz. naar S a ■Zevenhuizerlaan 97 Heiloo - Telef. 5501 K.V.P.- en P.v.d.A.-sprekers drongen aan om handhaving van de f 1000. subsidie per muziekvereniging. B. en W. voelden hier niet veel voor, al thans in eerste instantie. Op de be groting stond dit genoteerd voor f 500.Uit de discussie kwam het voorstel te voorschijn ieder korps f 750.te geven voor het instrumen tenfonds, wat voor geen ander doel gebruikt mag worden en f 250. voor de gewone kas. Het ging met al gemene stemmen. Tegen subsidie aan de K.A.B., voor haar ontwikkelingswerk, sprak een woordvoerder van de P.v.d.A. zich uit. „Aanstonds kan elke vakorgani satie wel komen om subsidie." De voorzitter vond dat de vakbonden dikke kassen hebben en dit zelf wel kunnen financieren. Met 87 werd de aanvrage afgewezen. De R.K. Stichting „Opbouw" krijgt f 100.subsidie evenals de gerefor meerde stichting voor maatschappe lijk werk te Alkmaar f 50. Wethouder Tomson brak een lans voor een bijdrage aan de Stichting Industrie vestiging. Met 141 werd dit voorstel aanvaard. Vakleerkrachten lichamelijke opvoeding? Nadat eerst opnieuw informatief ge vraagd was om les door vakleer krachten in de lichamelijke opvoe ding kwam dit ook in de Raad naar voren. De heer Majolée pleitte hier voor. Burgemeester Ankum zei dat B. en W. in die richting willen wer ken. Er zijn tal van moeilijkheden te overwinnen. Tekort aan vakleer krachten en het huidige tekort aan gymnastiekruimte zijn er twee van. Het woningprobleem In antwoord op de vraag meer bouw volume voor woningwetwoningen te bemachtigen, zei de voorzitter dat we dit voor 1961 maar uit ons hoofd moeten zetten. Was het voor het af gelopen jaar 18, het komende jaar zal het nog minder zijn, zo is mij te verstaan gegeven in Haarlem. Zowel de burgemeester als wethouder Tom son zegden toe alles in 't werk te zullen stellen te komen tot bouw van BURGERLIJKE STAND Géborén Petrus vNicolaas, zv. P. H. Bruin en M. J. Valkering. Ondertrouwd Petrus Hendrikus Kool én Catharina Maria Jansen; Theodoor Schobben en Alida Hurk- mans; Christiaan Johanhes Funk en Aleida Antonia Everharda .Siemelink. Getrouwd: Sjouke van Hulst en Jóhanna Adri- ana Snaauw; Petrus Rozing en Bavonia Wilhelmi- na Dekker. Overleden Maria Schekermans, 75 jaar, wed. vaivA. W. Houtman. Voor ÏEünen en Gedistilleerd 9 Wij bezorgen aan huisK e STICHTING OPENBARE r LEESZAAL 'A Om verschillende omstandigheden heeft het bestuur van de Alkmaarse Openbare Leeszaal en Bibliotheek te kennen gegeven in Heiloo haar depót te willen opheffen. In Heiloo zijn er ongeveer 345 lid van de Alkmaarse leeszaal, het ledental stijgt nog steeds en daarmee het aan tal uitgeleende boeken. Vorig jaar waren het ruim 14.000 boeken. Er heeft een intekenlijst gelegen, tij dens de boekenuitlening in 't Dorps huis, of men mee wil werken aan een zelfstandige instelling. Deze perso nen, een 75-tal, zijn nu uitgenodigd een bijeenkomst bij te wonen, op woensdag 4 januari a.s. in de grote bovenzaal van het Dorpshuis. Aan vang 8 uur. GEREEDSCHAP WERD GESTOLEN Vorige week is er ingebroken in een werkkeet in plan Oost. Voor een waarde van ongeveer f 1200,— is er aan gereedschappen gestolen, o.a. een elektrische zaag- en schaafmachine. De politie vermoedt dat hier een des kundige aan het werk is gèweest. AUTO'S OP ELKAAR De bestuurder van een auto wilde op 2e Kerstdag, komende vanuit de Raadhuisweg, de Straatweg oprijden. Op het laatste ogenblik stopte hij echter plotseling. Een achter hem rijdende autobestuurder kon daar echter niet op rekenen en botste te gen hem op. Het gevolg was alleen materiële schade aan auto twee. Men regelde onderling de schade.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1960 | | pagina 2