'r\ J. J. PANTEKOEK, ing. GEBR. HUIJZER ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR HEILOO PLATEN J KAPPIE en de teeerniakers RAADSVERGADERING MET TAL VAN BELANGRIJKE VOORSTELLEN ATLAS ATLAS VOOR PHILIPS RADIO EN TELEVISIE (&e t&M: Vs&Kt&lkkhS-v TEL:4414 KENNERMER5TR 252-HEILOO televisie en radio VOOR BETER SCHILDERWERK Heerenweg 23, Heiloo Telefoon 5193 17e JAARGANG NUMMER 52 Redaktie- en Administratie-adres: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Heiloo Telefoon 02200-4190 - Giro 140847 Advertenties per mm f 0.14 (Bij contract reduktie) 23 MAART 1961 Dit blad verschijnt iedere donderdag in een oplaag van 5200 exemplaren huis-aan-huis, in de gemeenten Hei loo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinne- gom, Egmond a.d. Hoef en Akersloot Advertenties moeten uiterlijk dins dagavond in ons bezit zijn. Behandeling morgen, vrijdag De Raad komt morgen, vrijdag, bij een ter behandeling van tal van be langrijke voorstellen. Gemeente-architect gaat per 1 juni met pensioen na 25 jaar in dienst van de gemeente In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd op 14 mei a.s. heeft de heer J. Th. Torken, ge meente-architect, ontslag gevraagd. B. en W. stellen de Raad voor aan dit verzoek te voldoen, en wel per 1 juni dit eervol te verlenen onder dankbetuiging voor de vele diensten in zijn ambtsperiode van 25 jaar aan de gemeente bewezen. Algemene politieverordening wordt veranderd Cafébedrijven langer opengesteld Met de politieverordening in de hand heeft de waarnemend burgemeester de heer L. A. Ankum de laatste maanden, als hoofd van de politie, zich strikt gehouden aan de uitvoe ring van deze verordening. Terecht of ten onrechte, is daarover nogal deining ontstaan. De eigenaars van café etc. voelden zich benadeeld en ook in de vergadering van de V.V. V. kwamen bezwaren tegen het vroe ge sluiten van dit soort bedrijven. Men sprak zelfs over de invloed van deze maatregel op het vreemdelin- genbezoek aan onze gemeente en op verenigingen welke bijeenkomsten hadden, bijvoorbeeld in „De Rusten de Jager". B. en W. hebben zich thans tot de Raadsleden gericht met het volgende voorstel: Bij schrijven van 8 maart 1961, het welk voor u bij de stukken ter inzage ligt, hebben de exploitanten van „De Oude Herberg" en van „De Rustende Jager" alhier zich tot uw raad ge wend met het verzoek tot herziening in verband met het vreemdelingen verkeer van het sluitingsuur voor de in deze gemeente gevestigde lokali teiten, waarvoor een vergunning of een verlof ingevolge de Drankwet is verleend. Zoals bekend, heeft de burgemeester op grond van het thans geldende ar tikel 61 van de Algemene Politiever ordening het sluitingsuur voor deze lokaliteiten vastgesteld op 12 uur middernacht. Deze bepaling, waarbij het sluitingsuur door de burgemees ter wordt bepaald, moet als verou derd worden beschouwd. Wij achten het gewenst, dat dit sluitingsuur door de raad wordt vastgesteld waartoe een uitgewerkte regeling in de poli tieverordening dient te worden op genomen, zoals in de meeste gemeen ten is geschied. Wij stellen u voor het sluitingsuur voor de periode van 1 oktober tot 1 april te bepalen op 1 uur 's nachts voor de zaterdagen en zondagen en op 12 uur 's nachts voor de overige dagen, en voor de periode van 1 april tot 1 oktober te bepalen op 2 uur R.-k. Instituut voor Praktische Ontwikkeling Heiloo AVOND-U.L.O. met kleine klassen! Westerw. 292 - Tel. 4974 's nachts voor de zaterdagen en zon dagen en op 1 uur voor de overige dagen, met de mogelijkheid voor de burgemeester hiervan voor bijzondere gelegenheden ontheffing te verlenen. Gemeente-ontvanger wordt definitief benoemd Na twee jaar proeftijd In de vergadering van 27 februari 1959 werd besloten met ingang van 1 maart 1959 te benoemen tot ont vanger der gemeente Heiloo de heer H. de Vries, zulks met een proeftijd van twee jaren. Deze proeftijd is thans verstreken. Naar het oordeel van B. en W. is de heer De Vries in zijn proeftijd zeker geslaagd, hetgeen ten overvloe de nog schriftelijk wordt bevestigd door het Centraal Bureau voor verifi catie en financiële adviezen van de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten bij vertrouwelijk schrijven van 23 februari 1961. Er is derhalve geen enkele aanleiding om de genomen maatregelen voort te zetten, zodat door het verstrijken van de proeftijd de aanstelling definitief is geworden. B. en W. stellen nu wijziging voor van de legesverordening met betrekking tot de vergunningen ingevolge de woonruimtewet Legeskosten, verlenging inschrijving, gaat vervallen. B. en W. richtten zich met het volgende schrijven tot de raadsleden: In de vergadering van 23 december 1960, bij de behandeling van de be groting voor het jaar 1961, is door uw raad besloten een wijziging aan te brengen in de heffing van de leges voor vergunningen, als bedoeld in artikel 1, le lid van de Woonruimte- wet 1947, stbl. H 291, inhoudende, dat bij volgende vergunningen slechts 1% leges verschuldigd is van het jaarbedrag waarmede (Je huur der nieuw toegewezen woning de huur van de te verlaten woonruimte over schrijdt. Voorts komt het ons gewenst voor dat de legesheffing voor het verlen gen van inschrijvingen als gegadigde naar woonruimte, welke verlenging halfjaarlijks dient te geschieden, ver valt. Wij stellen u voor de redaktie van de wijzigingen vast te stellen, zoals in het ter inzage gelegde ontwerp-be- sluit is aangegeven. Aangezien de wijziging in de heffing een vermindering betekent van de leges, zoals die volgens de thans be staande bepalingen moet worden ge heven, en deze wijziging reeds over eenkomstig uw bedoelingen sedert 1 In de kleine klassen van R.-K. AVOND-U.L.O. krijgt ieder persoonlijke aandacht! Westerw. 292 - Tel. 4974 Heiloo Genoemde vereniging stelt voor hier van 50% f 1429,50 voor rekening van deze gemeente te nemen. De res- terendë (kosten zullen voor rekening van hetiRijk (40%) en de Provincie Noordhdlland (10%) moeten komen. De onderhavige molen, de enige die Heiloo bezit, is in het weidelandschap in het noordwesten van de gemeente zeer karakteristiek. Wij menen daar om dat er aanleiding bestaat aan de ze restauratie van gemeentewege me dewerking te verlenen. Bij circulaire van 1 maart 1961 heb ben Gedeputeerde Staten van Noord holland ons gevraagd teneinde het in bedrijf houden van molens te bevor deren medewerking te verlenen aan een regeling, waarbij het Rijk jaar lijks ten behoeve van het onderhoud een bijdrage zal verlenen in de kos ten van 40% tot een maximum van f 400,en de provincie en gemeente ieder 10% tot een maximum van f 100,per jaar. Deze circulaire is voor u bij de stukken ter inzage ge legd. Wij zijn van oordeel, dat het streven om de werkende molens zoveel mo gelijk veilig te stellen, medewerking verdient. Wij stellen u derhalve voor: a. een subsidie van f 1429,50 te ver- januari 1961 in de praktijk wordt toegepast, menen wij dat het in het onderhavige geval geen bedenkingen ontmoet dat de wijziging ingaande 1 januari jongstleden, derhalve met terugwerkende kracht, in werking treedt. Het is ons niet mogelijk omtrent de financiële consequenties voor de ge meente inzake de wijziging der hef fing bij verhuizing mededelingen te doen. Wegens de door ons thans voorge stelde wijziging der heffing met be trekking tot de leges voor verlenging van inschrijving zal ongeveer f 175, per jaar aan inkomsten worden ge derfd. Restauratie en onderhoud molen (enige molen in Heiloo) In de polder Varnebroek Tot behoud en onderhoud van de enige molen in onze gemeente, in de polder Varnebroek, doen B. en W. voorstellen aan de Raad. De Vereniging tot Behoud van Mo lens in Nederland „De Hollandse Molen" onderneemt reeds geruime tijd pogingen om te komen tot herstel van de kleine molen van de polder Varnebroek in deze gemeente, toe behorende aan de heren N. H. Ko ning, Noordervaart 128 te Stompe- toren en P. Ligthart, Kalkovensweg 2 te Heiloo. Voor deze restauratie is door het mo- lenmakersbedrijf J. Th. Poland te Heerhugowaard een kostenbegroting opgemaakt. Teneinde het behoud van de molen voor de eigenaren aantrek kelijk te maken is bij het opmaken van deze begroting er van uitgegaan, dat de kosten van verbetering water- opvoerwerktuig en mechanische hulp installatie voor rekening van de eige naren zullen komen, terwijl het bo vendeel, dus het uiterlijk van de mo len, door overheidsinstanties zal wor den gerestaureerd, inclusief het me chanisme om het mogelijk te maken met windkracht de vijzel aan te drij ven. Deze kosten belopen volgens de begroting f 2.859, lenen in de fcosten van de restauratie van de molen b. in de onderhoudskosten in volgen de jaren een bijdrage te verlenen van 10% dier kosten tot een maximum van f 100,— per jaar. De woningtoewijzing Zoals vorige week al stond te lezen in ons blad, hebben Gedeputeerde Staten van Noord Holland onze ge meente 16 woningwetwoningen toe gewezen voor 1961. B. en W. doen bij de ingekomen stuk ken daar nu officieel kennis van aan de raadsleden. Het luidt als volgt: Bij schrijven van 15 februari 1961, no. 476, lel afdeling, hetwelk voor u bij de stukken ter inzage ligt, heb ben Gedeputeerde Staten van Noord Holland deze gemeente, voor het jaar 1961, een contingent van 16 woning wetwoningen toegewezen. In dit aan tal is een extra toewijzing begrepen van 3 woningen ten behoeve van de gereedschap-; en metaalwarenfabriek Germefa. Voorts zijn 3 woningen ex tra toegewezen voor het slopen van een aantal panden aan de Kennemer- straatweg in verband met de aanleg van de provinciale verbindingsweg van de rotonde aan het einde van de Rijksweg no. |9 naar de Kennemer- straatweg. Bovendien is hierin begre pen een extra-contingent van 4 wo ningen ten behoeve van de huisves ting van bejaarden. Aankoop eigendommen 20 ha) van de fam. Muijs in plan West Het college van burgemeester en wethouders delen de raad het vol gende mee en doen daartoe een voor stel tot aankoop: Ter realisering van een gedeelte van het uitbreidingsplan West is het no dig de beschikking te verkrijgen over de boerderij met bijbehorend land, eigendom der familie Muijs, omvat tende de boerderij aan de Westerweg, bewoond door het gezin van de heer J. Muijs, de boerderij aan de Bayers- hoffweg, bewoond door het gezin van de heer P. Muijs, zomede de bij de boerderij van de heer J. Muijs gele gen percelen, alles tezamen met een oppervlakte van 20.09.30 ha. Na langdurige en ingewikkelde on derhandelingen zijn wij erin geslaagd de familie Muijs bereid te vinden de ze eigendommen aan de gemeente Heiloo te verkopen, via de beschik baarstelling van een vervangende boerderij met land, welke wij in de Purmer kunnen aankopen. De eigendommen der familie Muijs worden door de gemeente Heiloo aan gekocht voor f 364.450, De boerderij in de Purmer met een oppervlakte van' jfc 19,35 ha wordt door de gemeente Heiloo van de hui dige eigenaar ije heer KI. Box te Alkmaar, aargelxocht voor f 162.604,- of zoveel mender als door de Grond kamer, c.q.ile Centrale Grondkamer, wordt goedgekeurd, AankooJ) van de boerderij Box ge-, schiedt inclusief de inventaris, die echter niet in de doorverkoop aa£i Mw. Muijs is betrokken. Boerderij Box met land wordt door de gemeente Heiloo verkocht aan mevr. Muijs voor f 104.450,ex clusief inventaris. De totale trans- aktie kost de gemeente derhalve in hoofdsommen: f 422.604, Aanleg verharde weg naar de „Camping Heiloo" Onder bepaalde voorwaarden De eigenaar van de „Camping Hei loo", de heer J. C. de Vlugt, .heeft zich tot het gemeentebestuur gewend met het verzoek de toegangsweg tot de camping, vanaf de Zeeweg, te doen verharden en in goede staat te on derhouden. De kosten zijn door de dienst van openbare werken geschat op f 1850,De heer De Vlugt heeft zich middels een overeenkomst be reid verklaard f 200,per jaar bij te dragen in de aanleg en onderhoud van deze toegangsweg, dit onder be paalde voorwaarden. B. en W. stellen voor aan dit verzoek te voldoen op de voorgestelde voor waarden. van Aostastraat 28 Tel. 2508 Erkende Philips radio en televisie service Huidige woonwagenkamp blijft gehandhaafd Wordt belangrijk verbeterd Er was een plan 't woonwagenkamp gelegen aan de Kennemerstraatweg, te verplaatsen nabij het landbouw- viaduct over de nieuwe Rijksweg 9 bij de Kooi. B. en W. schrijven nu aan de raads leden het volgende Bij nadere overweging menen wij er de voorkeur aan te moeten geven het bestaande kamp aan de Kanaalweg te handhaven. Wel dient laatstge noemd kamp in goed bruikbare staat te worden gebracht, waartoe een aantal voorzieningen dient te worden getroffen. Hiervoor is door de dienst van openbare werken een plan opge maakt, hetwelk voor u bij de stukken ter inzage is gelegd. Het ligt in ons voornemen nog dit jaar de ophoging, bestrating en verharding van het ter rein te doen uitvoeren. De hieraan verbonden kosten worden geraamd op f 6.000, Wij stellen u voor een krediet van f 6.000,voor de uitvoering van deze werkzaamheden beschikbaar te stel len. VOORSTEL VAN RAADSFRAKTIE Hypothecair krediet voor woning bouw aan ambtenaren? De heer H. E. Oostendorp heeft na mens de Raadsfraktie van de Partij van de Arbeid het volgende voorstel l ingediend en waarvan zij hoopt dat het op 24 maart in behandeling kan komen. De fraktie van de Partij van de Ar beid acht een goede huisvesting voor de ambtenaren der Gemeente van groot belang. Zij is van mening, dat aan het stre ven naar het verwerven van een be tere huisvesting ook van gemeente lijke zijde medewerking dient te wor den verleend en zij stelt u daarom voor te besluiten op daartoe strek kende aanvraag geldleningen onder verband' van eerste hypotheek te verstrekken aan ambtenaren van de gemeente, die voor eigen bewoning een woning wensen te bouwen of aan te kopen. OOK HET OOSTELIJK VOETPAD GAAT VEBDWIJJVE2V" Tussen Groenelaan en Limmen Schreven wij enige tijd geleden dat, om het rijwielpad aan de westelijke zijde van de Kennemerstraatweg, tus sen Limmen en de Zetenhuizerlaan, te verbreden het wandelpad moest verdwijnen, thans is men ook begon nen met het oostelijk gelegen rijwiel pad te verbreden, tussen Groenelaan en Limmen, weer ten koste van het wandelpad. Het was anders niet mo gelijk, wilde men het rijwielpad de zo noodzakelijke verbreding geven. „VLUCHT EN OPDRACHT" In deze tijd wordt de jeugd in jeugd land maar al te vaak voor vele pro blemen gesteld. Men gaat dan in jeugdland trachten (de vele proble men die steeds weer terug komen) op te lossen. Kent de jeugd nog ver antwoording in deze tijd, is vaak de kreet van de ouderen of is er een algemene vlucht uit de opdracht en verantwoording. „Vlucht en opdracht" is het onder werp van de jeugddienst, die zondag avond om 7.15 uur gehouden zal worden in de Kruiskerk aan de Maas Geesteranusweg. In deze jongeren- diensten is een ieder hartelijk wel kom, ook ouderen. Ds. J. ter Schegget, Ned. Herv. pred. te Amsterdam is bereid gevonden in deze dienst voor te gaan. Muzikale medewerking verlenen: een koperkwartet van de christelijke mu ziekvereniging Soli Deo Gloria uit Alkmaar, pianist Fred Lodder en or ganist Izaak Kingma. Uitgaande van de jeugddienstcommissie zal er voor af om 7 uur ook een samenzangdienst gehouden worden o.l.v. een jongere, waar ook een ieder welkom is. 9=SSS 51. Nadat Kappie zich van zijn boeien had ontdaan, bevrijdde hij ook de Maat. „Kom jong," zei hij, „vlug de bol in! Ik vertrouw die woestijnklon ten in hun witte jurken voor geen duit." „Nee, nee!" gierde de Maat. „Ik wil niet meer in die enge bol!" „Kom, schiet op," snauwde Kappie, zijn tegenspartelende stuurman mee trekkend. „Die bol is onze enige red ding. Als die kerels terugkomen ver werken ze je tot kamelenkoeken en vlechten van je haar een Perzisch tapijtje!" Opeens klonk er een knal en een kogel vloog rakelings over hen heen. Bar el Knor verscheen en begon er lustig op los te paffen. „Help!" gilde de Maat. „Ze schie ten!" En nu had hij plotseling zo'n haast om de bol in te komen, dat hij Kappie compleet omver liep. „Blazige melkklont!" riep Kappie verwoed. „Moet je uitgerekend nu een aanvaring met me maken?!" Maar een kogel, die vlak bij hem in het zand sloeg, deed hem verdere bo ze woorden inslikken en haastig ach ter de Maat aan hinken.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1961 | | pagina 1