i a I J.J. PANTEKOEK, ing. optiek - foto WUYTS ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR HEILOO Fa. GR0ÓT KOK W k JAPONNEN v MUZIEK Genot.. °l en §Lower® \P ATLAS -\fIEILOO ATLAS HEILOO hk fltlllfr fwm V l V V N y PLATEN televisie en radio LTORIA „ZONNEGLOREN" V „SONNEVANCK^ 18e JAARGANG NUMMER 10 Redaktie- en Administratie-adres: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Heiloo Telefoon 02200-4190 - Giro 140847 Advertenties per mm 14 cent (Bij contract reduktie) 1 JUNI 1961 Dit blad verschijnt iedere donderdag in een oplaag van 5200 exemplaren huis-aan-huis in de gemeenten Heiloo Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom, Egmond aan de Hoef en Akersloot. Advertenties moeten uiterlijk dins dagavond in ons bezit zijn. u^oor O SHORTS vanaf 9.50 15.90 SHIRTS •s anaf ZWEMB (stretch) EKEN ZOMERPETTEN 2.95 - 12.50 HERSNtH JCNGEN5KLED/NG STATIONSWEG 6.1 - TEL:5673 HEILOO HEILOO KRIJGT EEN BESCHUTTENDE WER VOOR GEESTEL GEHANDICAPT Raad wees drie vertegenwï aan in een te vormen stichtingsbestuur Reeds jaren is de vraag naar voren gekomen, o.a. in Heiloo's Raad, een beschuttende werkplaats te vinden voor geestelijk gehandicapten. Het één en ander eiste natuurlijk een grondige voorbereiding. Veel mede werking is verleend door het bestuur van de St. Willibrordusstichting. Burgemeester en wethouders van Heiloo zonden de raadsleden voor be handeling in de vergadering van j.l. vrijdag, het volgende schrijven: Op initiatief van het bestuur van de St. Willibrordusstichting, alhier, heb ben wij medewerking verleend aan de bestudering van de mogelijkheid om te komen tot het oprichten van een beschuttende werkplaats in deze gemeente. Voor dit doel is een commissie van voorbereiding in het leven geroepen bestaande uit afgevaardigden van het bestuur van de St. Willibrordusstich ting, voornoemd, afgevaardigden van het gemeentebestuur van Heiloo, de Rijksconsulent voor complementaire arbeidsvoorzieningen in Noord- en Zuid-Holland van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid en U wenst een 1- of 2-jarige cursus vopr MIDDENSTANDSDIPLOMA? R.-k. Middehystands- handelssckool Westerweg 292 - Telefoon 4974 :rah< de Directeur van de Federatie Noord hollandse Werkplaatsen voor minder validen. Enkele besprekingen hebben plaats gevonden en de conclusie van deze commissie is, dat het wenselijk is, dat in dit rayon speciaal aan de geestelijk gehandicapten gelegenheid geboden wordt passend werk te verrichten in constructieve zin. Ook is genoemde commissie van oordeel, dat de op richting van een beschuttende werk plaats in deze gemeente alleszins uit voerbaar is. De gedachten gaan uit naar een werkplaats, waarbij het accent ge legd wordt op tewerkstelling van geestelijk gehandicapten zonder de lichamelijk gehandicapten geheel uit te sluiten. Tevens gaan de gedachten uit naar de instelling van een „stich ting", waaraan het beheer van de werkplaats zal worden toevertrouwd. Teneinde tot de vorming van een be stuur te komen heeft de commissie zich uitgesproken voor de volgende samenstelling: a. drie leden worden aangewezen door het bestuur van de St. Willibror dusstichting; b. drie leden worden aangewezen door het gemeentebestuur van Heiloo en c. de zes aangewezenen onder a. en b. genoemd kiezen gezamenlijk een zevende persoon, die als voorzitter zitting neemt in het algemeen be stuur. Genoemde commissie heeft ons over tuigd, dat het voor de gehandicapten, in dit geval speciaal de geestelijk ge- toorde mens, van groot belang is, 'at hij door passend werk zich con- ;orm zijn aanleg en capaciteiten weer nuttig maakt en zich misschien wel na revalidatie een plaats in de maatschappij weet te veroveren. De mogelijkheden voor constructief werk voor de geestelijk gehandicap ten in dit rayon zijn praktisch nihil. Daarom is de gedachte uitgegaan naar een werkplaats met het accent tewerkstelling van geestelijk gestoor den. Met de door bedoelde commissie aan gegeven bestuursvorm kunnen wij ons verenigen, zodat het thans de taak van het gemeentebestuur is om drie mensen aan te wijzen, die namens het gemeentebestuur zitting nemen in het algemeen bestuur van de werkplaats in oprichting. Teneinde tot een aanbeveling te ko men hebben wij enkele personen, die naar onze mening als gegadigden voor deze aanwijzing in aanmerking komen, aangeschreven. Onderstaande gegadigden hebben zich bereid ver klaard zitting in het algemeen be stuur van de werkplaats te willen nemen. Het zijn in alphabetisohe volgorde de heren J. Pieters, Breedelaan 8 (werkzaam bij Alb. Heijn te Zaandam) D. Raar, C. Buysstraat 12, Alkmaar (werkzaam bij „Melco" te Heiloo); A. Schoen, Westerweg 37 (werkzaam bij Conijn Zn, houthandel te Alk maar) G. A. Slavenburg, Van Merlenlaan 4 (werkzaam bij Evenblij-Vaten N.V.) N. J. Speur, Heerenweg 106 (ambte naar jeugdzaken te Alkmaar) J. J. van der Veen, Tulpencroftlaan 47 (werkzaam bij Germefa te Heiloo). Wij stellen u voor de volgende drie heren aan te wijzen om namens het gemeentebestuur zitting te nemen in het algemeen bestuur van de werk plaats in oprichting: 1. D. Raar, C. Buysstr. 12, Alkmaar, 2. A. Schoen. Westerweg 37, Heiloo 3. J. J. v. d. Veen, Tulpencroftlaan 47 te Heiloo. De Raad week ten aanzien van de eerste persoon van deze voordracht af, naast de heren A. Schoen en J. J. v. d. Veen (ieder 13 stemmen) koos men voorts de heer N. J. Speur, wel ke 7 van de 13 uit te brengen stem men op zich verenigde. De heer D. Raar kreeg 5 stemmen, de heer J. Pieters en de heer G. A. Slavenburg geen. De heer Bolten heeft zeker de me ning van de gehele Raad vertolkt met te zeggen dat dit voorstel met veel genoegen was ontvangen. De heer Vahl vroeg of bij het sa menstellen van de voordracht reke ning is gehouden met een vertegen woordiging naar levenbeschouwelijke afkomst. Wethouder Schuyt zei van niet, zij het dan dat, in overleg met de lei ding van de St. Willibrordusstichting, Oo CHRYSANTEN- en v<y DA IILIASTeIkpL ANTEN KNOLBEGOïlIA'S BLOEMIST- HOVENIERSBEDRIJF 1 .Tuinaanleg en -onderhoud Zevenhuizerlaan 97 - Heiloo Telefoon 5501 men voor ogen had drie niet-r.-k. ver tegenwoordigers. Mevr. Beek vroeg zich af of een vast leggen van r.k.niet-r.k. in de stich- tingacte wel goed is. „Het is zeer wel mogelijk dat op het kantoor van de stichting b.v. een niet-r.k. admini strateur gaat werken die geschikt zou zijn opgenomen te worden in zulk een bestuur. Dat is bij de voorge stelde regeling nu niet mogelijk." Zowel wethouder Tomson als het raadslid Joh. de Vries meenden dat het onder de huidige omstandigheden toch maar beter was zo te doen als voorgesteld werd, temeer omdat de leiding van de St. Willibrordusstich ting zelf met dit voorstel is gekomen in nauw overleg met anderen welke aan de voorbereiding meewerkten. De heer KI. de Vries wilde wel eens weten wat voor funkties de gevraag de personen vervulden in de genoem de bedrijven. De heer B. Eekhof gaf daar antwoord op en burg. Pesman deed dit ook ten aanzien van één candidaat. Na deze inlichtingen volgde de stem ming met bovenstaande gevolg. INDRUKKEN VAN DE GEHOUDEN BEJAARDENTOCHT Op de film vastgelegd Als we de vele reacties beluisteren dan moet de verrassingstocht voor bejaarden, vorige week donderdag ge houden, wel één van de mooiste zijn geweest van na de oorlog. Dan moet deze wel bijzonder in de smaak zijn gevallen want, in 't algemeen, hoor den we niets anders dan prettige ge luiden van de bejaardentochten. Vorige week omschreven we in onze „Uitkijkpost" reeds de route en de pleisterplaatsen van deze trip. Deze week willen we enige indrukken van de tocht weergeven. Het vertrek Het is een hele bedrijvigheid daar op de Oude Straatweg voordat zo'n stoet van auto's zich in beweging zet. Dit keer 10 grote touringcars en 6 luxe auto's. Vlagget je, nujvi, v<ors voer de auto's, consumptiebonnetjes en lunchpakket ten moeten in een minimum van tijd worden uitgereikt. Dan „de schouw" of alle deelnemers wel aanwezig zijn. Voor ongeveer 425 personen te zorgen, de gehele dag, eist een geweldige voorbereiding en geeft een grote verantwoordelijkheid voor de leiding, temeer daar 'n groot aantal bejaarden slecht ter been is. Dat men ondanks bovengenoemde faktoren een dagindeling kan maken en op tijd uit kan voeren, verdient zeker een compliment. Met kleinere en hanteerbaarder groepen van ver enigingen zien we, helaas, wel anders. Dat Ik dit nog mocht beleven Tien van de deelnemers mochten, via een verloting, een vliegtochtje ma ken. De gelukkigen kregen in hun auto een rosetje als herkenningste- Studeert AVOND-U.L.O. bij Westerweg 292V/Telefoon 4974 Dir. W. J.y\GALLEE U Kleine klassen\(20 1.1.) 3 ken. Op Schiphol wachtten zij onge duldig op hun vliegticket. En daar gingen zij met Martins Air Charter de lucht in, nagestaard door vele van de bejaarden, welke bezit hadden ge nomen van het dakterrein van „De Wijde Wereld" op Schiphol. Eén der deelnemers, voor het eerst mee, kwam enthousiast op ons af. „Mach tig, dat ik dit nog eens mee mocht maken." Hij kwam bijna niet uitge sproken. De oudste passagier van het vliegtuig was de heer Smit, 88 jaar oud. Ook hij was verrukt van dit vliegtochtje. „Het waren net blokkedozen onder ons" zo formuleerde hij het vlieg tochtje boven Amsterdam. Over de luchthavens Veel medewerking was er op Schip hol. Met politie voorop reed men in de eigen wagens over de luchthaven. Men keek zijn ogen uit, vooral op de grote moderne straalvliegtuigen. PRACHT KOLLEKTIE Ruime keuze, y Zeekamplaan 22 Telefoon 7615 Heiloo In de prachtige bosrij&e omgeving In Zeist kon men genieten van de prachtige bossen rond de pyramide van Austerlitz. Het was bijzonder mooi weer. Velen gingen een wande ling maken na een aanslag gepleegd te hebben op het lunchpakket. Zelfs waren er die de Pyramide, met zijn vele treden, gingen bestijgen. Jammer dat het erg hijïg was en het verge zicht dus beperkt bleef. Anderen bleven heerlijk zittend ge nieten van de mooie omgeving. Weer anderen zochten de vele attrakties op en maakten zelf een tochtje, in een scooter, op de autoscooterbaan. Een beetje ondeugend De leiding zocht, er was gelegenheid voor, ook het vermaak op. Zo zagen we plotseling een viertal dames en de algemeen leider in een klimrek, druk gefilmd door de heer Kemme. Deze wilde blijkbaar nog iets specta culairs op de film. Hij daagde ten minste deze zelfde dames uit met: „Jullie krijgen wat van me als jullie in de ringen gaan werken." Twee van hen namen deze uitdaging aan. Wat het resultaat zal zijn, dat zullen de bejaarden hoogstwaarschijnlijk wel zien als de komende winter deze film wordt afgedraaid. Tenminste als censuur deze passages doorlaat. In „Treslong" aan tafel Door de lange tocht en zich te ver maken had men zich weer hongerig gemaakt. Dat kwam van' pas. In „Treslong" te Hillegom wachtte een uitgebreid diner. Soep, Wiener schnitzel, twee soorten aardappelen, drie soorten groenten, appelmoes en heerlijke ijs toe. Het kon niet op! Een dinee is altijd weer een hoogte punt, ook nu weer. Eén vaifcïe hoogtepunten van de ABejaardentocht 1961 was H*ft vliegen van een aantal \*en hen. Hier ziet u de gelukkigen voor het yliegtuig (Clfché welwilleri^ afge staan door het Noordh. Dagblad). van Aostastraat 128 Tel. 2508 Erkende JPhilips radio en televisie service Huldiging De heer Majolée werd gehuldigd om dat hij 10 jaar lang de tochten leidde. Mevr. Bammens, de stichtster van het organiserend comité bood hem namens de honderden bejaarden en het comité een fraaie bureaulamp aan. Co van Zaal werd gehuldigd om dat hij 25 jaar als ordonnans mee reed. „Je rookt niet, je drinkt niet en je leest niet en daarom geven we maar aan je vrouw een servies," zo sprak mevr. Bammens. Bloemen waren er voor het echtpaar De Wildt welke juist 50 jaar waren getrouwd en luid toegezongen werden. Waardering Waardering werd uitgesproken voor het werk van het comité door burge meester Pesman, dokter van Hool- werff en een van de oudste deelne mers, de heer Kemper, welke dit op geestige wijze deed. Pastoor Rutten zond naar „Treslong" een telegram, met o.a. de woorden: „Van harte veel plezier en smakelijk eten." Spontaan werd een telegram terug gestuurd waarin een spoedig herstel werd toegewenst. Om stil van te worden „Om stil van te worden" zo uitte één der deelnemers zich toen wij haar vroegen hoe zij de tocht door de dui nen van het P.W.N. had gevonden. „Mooier slot was niet mogelijk," zei een ander. „De konijnen en fazanten dribbelden voor onze wagens uit" merkte weer een ander op. Terwijl normaal zelfs geen bromfiet ser door het duin mocht rijden, reed men nu over een afstand van 15 km door de fraai begroeide duinen. Voorop de chef jachtopziener de heer P. v. d. Zee. Prettig zoveel medewer king te mogen ontvangen bij de uit voering van zulk soort autotochten. Met muziek Nog onder de indruk van zoveel schoons reed men Heiloo binnen via de mooie Zeeweg. Beide muziekkorp sen met drumbands zorgden voor een feestelijke ontvangst. Gereden werd naar het Raadhuis. Jammer dat na een grondige voorbereiding toch weer een muziekkorps zijn eigen weg meende te moeten gaan, het laatste stukje. Enfin, dat moeten we hen maar weer vergeven Rest ons Rest ons aan te sluiten bij de woor den van de heer Majolée, dank te brengen aan de ingezetenen van Hei loo, welke door hun bijdrage het mo gelijk maakten zulk een onvergete lijke dag aan te bieden. Dank vooral ook aan de helpers van Rode Kruis en E.H.B.O. voor hun vele werk, de autobestuurders en de ordonnansen. Hun werk getuigde, in samenwerking met het comité „Autotocht Bejaar den", van teamgeest. TOT EN MET 1 JUNE kunt u uw oude boxje nog inrl lilen bij: ^Jleerenweg 151 - Heiloo Telefoon §594 SAÏ De kollekte welkehj-dfT week van 15 tot 20 mei j.l. werd gehou den ten behoede van ckjze sanatoria, heeft het frfooie bedrag a^. 510,67 opgebracht. Kollpfttanten en milde gevers borden hon vriendelijk bedankt.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1961 | | pagina 1