>e Y i J, J. PANIEKOEK, inp. ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR HEILOO V Fa. GROOT KOK Raad verwierp een voorstel grond te verkopen voor 10 gulden voor bouw van 3e verzorgingstehuis voor een modern* co Iff ure Mcrpv Sortering EN MEESTE SERVICE televisie en radio 18e JAARGANG NUMMER 14 Redaktie- en Administratie-adres: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Heiloo Telefoon 02200-4190 - Giro 140847 Advertenties per mm 14 cent (Bij contract reduktie) 29 JUNI 1961 Dit blad verschijnt iedere donderdag in een oplaag van 5200 exemplaren huis-aan-huis in de gemeenten Heiloo Limmen, Egmond-Binnen, Ririnegom, Egmond aan de Hoef en Akersloot. Advertenties moeten uiterlijk dins dagavond in ons bezit zijn. Nieuwe grondprijzen in plan Oost De Raad, vrijdagavond bijeen, was niet voltallig. Mevr. Beek en de heer N. Majolée waren afwezig wegens vakantie. De agenda was van dien aard, dat er over een enkel onderwerp uitvoe rig gesproken werd en de vergade ring kort van duur was. Het belang rijkste punt was opnieuw vaststellen van grondprijzen in het uitbreidings plan Oost. Onze „bijzondere" mede werker schreef ons over de Raads vergadering, voorgezeten door burge meester Pesman, puntsgewijs het vol gende: Grondruil A. Brandsma, Heiloo Dit voorstel werd door het college van B. en W. teruggenomen, omdat er enkele nieuwe aspecten naar vo ren waren gekomen, welke B. en W. eerst willen onderzoeken. Aankoop twee percelen grond fam. Bijl. (Zie „Uitkijkpost" van vorige week) zonder hoofdelijke stemming aanger nomen. Voorstel tot vaststelling van de 11e wijziging „Bezoldigingsregeling Gemeentepersoneel 1958" Met het voorstel tot vaststelling van de 11e wijziging „Bezoldigingsrege ling Gemeentepersoneel 1958" kon de Raad zich uiteraard met algemene stemmen verenigen. Deze wijziging was noodzakelijk voor de verdeling van de zgn. „franjepot", d.i. het over schot van het op de Rijksbegroting voor de verbetering van de salarissen van het Rijkspersoneel uitgetrokken bedrag. sa o KENNEMERSTj/aATWEG^O TELEFOON 650a Overschakeling van week- naar maandlonen Dit punt was reeds in de Raadsverga dering van 28 april aan de orde ge weest, doch toen werd op voorstel van de heer Overmeer (K.V.P.), ge steund door de fraktie van de P.v.d. A., besloten deze zaak terug te ver wijzen naar de Commissie van geor ganiseerd overleg. Deze commissie bracht een advies uit, dat afweek van het door B. en W. ge dane voorstel. B. en W. wilde de maandlonen met ingang van de maand oktober uitbe talen op de 15e van de maand. De extra week loon wilde zij benutten ter overbrugging van de periode van 6 oktober16 oktober. De heer H. E. Oostendorp, sprekende namens de fraktie van de P.v.d.A., verdedigde het door de Commissie v. Georganiseerd Overleg uitgebrachte advies. Dit advies hield in dat de eer ste maandbetaling op 4 oktober 1961 zou plaats vinden, de 2e op 6 nov. '61 en zo vervolgens iedere maand twee dagen later, zodat in april 1962 de 15e van de maand weer zal zijn be reikt. De heer Oostendorp zei dat deze regeling o.m. werd toegepast bij het Staatsbedrijf der P.T.T. Hij zei verder dat ook bij de door de Com missie v. Georg. Overleg voorgestelde regeling moeilijkheden bij de betref fende gezinnen zeker niet ten volle uitgesloten zijn, maar het risico daar toe zal nimmer zo groot zijn als bij een regeling zoals door uw college wordt voorgesteld. Het betreffende gezin, gewend aan een verdeling per week, krijgt nu in eens een maandloon. De aanpassing om dit ook inderdaad over de gehele maand te verdelen, kan en heeft bij ervaring tot moeilijkheden geleid. De extra week loon is daarom uiter mate geschikt om moeilijkheden, als deze zich voor mochten doen, op te vangen. Bij het door B. en W. gedane voor stel wordt deze week loon gebruikt ter overbrugging van een periode van 12 dagen. De heer Oostendorp deed namens zijn fraktie het voorstel de door de Com missie van Georg. Overleg geadvi seerde inpassingsregeling, waarbij de overbruggingsuitkering uitgekeerd zal worden op 1 december, in stem ming te brengen. De heer Overmeer (K.V.P.) sloot zich volkomen bij de heer Oostendorp aan en zei het voorstel te zullen steu nen. De wethouder Schuyt, de voorzitter van de Commissie van G. O., had waardering voor het advies van de commissie, temeer omdat er voor de gemeente geen consekwenties aan zitten. Dit standpunt verwekte de ergenis van de heer KI. de Vries (V.V.D.) die verwonderd was over de „draai" die weth. Schuijt meende te moeten nemen. Hij gaf het College de raad in het vervolg bij afwijzende adviezen van commissies, deze eerst weer in het college te bespreken, teneinde te voorkomen dat leden van dit college bij verrassing afwijkende standpun ten innemen. Algemeen had men toch veel waar dering voor het advies van de Comm. v. G.O. en het voorstel van de heer Oostendorp werd dan ook, met alleen de stemmen van de liberalen tegen, aangenomen. Bezoldigingsregeling gemeente personeel 1962 Zonder enige discussie met algemene stemmen aangenomen. Invoering volledige 5-daagse werkweek Hierover was een nogal wat uitvoe rige discussie. De heer Oostendorp (P.v.d.A.) stelde voor reeds met in gang van 1 juli 1961 de 45-urige werkweek in te voeren, in plaats van op 1 januari 1962. De werktijd zag hij gaarne gesteld op max. 9 uur per dag. De heer Bol ten (K.V.P.) zei dat op dit punt de gemeente moest laten zien dat zei autonoom is. De heer Overmeer (K.V.P.) zei, dat de minis ter toch maar gezwicht is voor de gemeentebesturen van de drie groot ste steden. De heer Oostendorp (P.v.d.A.) vond het onrechtvaardig dat de grote ge meenten wel de 45-urige werkweek mogen hanteren en de kleine gemeen ten niet. De heer Joh. de Vries (P.v.d.A.) wil de het werk om de zaterdagen zoveel mogelijk beperken, in tegenstelling tot de heer KI. de Vries (V.V.D.) die een spreiding van de vijfdaagse werk week voorstelde. Burgemeester Pes man had begrip voor het standpunt van de heer Joh. de Vries. Het voorstel van de heer Oostendorp tot invoering van de 45-urige werk week, ingaande 1 juli 1961, kreeg evenwel niet de vereiste meerderheid en werd met 94 verworpen. Herziening grondprijzen Plan Oost De heer Joh. de Vries (P.v.d.A.) zei dat zijn fraktie achter dit voorstel staat, slechts t.a.v. de grondprijs voor het 2e neutrale verzorgingstehuis stelde hij voor deze te verlagen van f 15,op f 10,per m2. Dergelijke gebouwen zijn van open baar belang en ook voor andere open bare gebouwen wordt een grondprijs van f 10,per m2 voorgesteld. De heer de Vries maakt hiervan een voorstel. De heer Eekhof (Heilooër Belang) zei dat iedere gulden op de exploi tatie van een verzorgingstehuis van groot belang is. Hij zei daarom het voorstel van de heer De Vries van ganser harte te zullen steunen. Weth. Tomson zei dat hij geen koe handel met grondprijzen wilde. Eerst was voor een dergelijk tehuis f 20, per m2 geraamd, maar in de „wan delgangen" had hij vernomen dat men rekende op f 15,—. Nu zijn ze op dit bedrag vastgesteld en dan wil men er weer f 10,-- van maken. De heer Eekhof weer lag dit argu ment evenwel. Tot. twee maal toe had het Bestuur van de Oude Pastory gevraagd naar de grondprijs. Toen daarop nog geen definitief antwoord gegeven kon worden, heeft het be stuur voorzichtigheidshalve op haar begroting een bedrag van f 15,per m2 opgenomen. Er is nooit gesteld dat het bestuur met een dergelijk be drag akkoord zou gaan. Het voorstel van de heer Joh. de Vries (P.v.d.A.) kreeg echter slechts de steun van de heren Eekhof (Heil. Belang), Vahl (A.R./C.H.U.), Van Hulsen (K.V.P.) en zijn fraktiegenoot de heer Oostendorp, zodat het be stuur van het verzorgingstehuis toch f 15,per m2 za! moeten betalen. Vervanging raïr»'>R- meisjesschool (Zie „Uitkijkpost" van vorige week) werd met algemene stemmen aange nomen. De raad ging hierna nog ge ruime tijd in comité. UITREIKING SCHOOLVERKEERSDIPLOMA'S In Heiloo en Limmen Door de afd. Heiloo van het Verbond voor Veilig Verkeer werden op 19, 20 en 21 juni 1961 de verkeersdiplo- ma's uitgereikt aan die kinderen van de hoogste klassen der lagere scholen die met goed gevolg aan het schrif telijk en praktisch examen hadden deelgenomen. Waardering voor onderwijs op de scholen Op 19 juuni 1961 vond de uitreiking plaats te Limmen in het parochie huis St. Maarten. In totaal hadden 74 kinderen aan de examens deelge nomen. Allen slaagden waarvan twee meisjes t.w. Marijke Doorn en Nellie Henselmans zelfs met lof. De voor zitter de heer Waterdrinker liet in zijn openingswoord naar voren ko men dat de te Limmen behaalde re sultaten in hoofdzaak waren te dan ken aan het verkeersonderwijs op de scholen. De loco-burgemeester dhr. Kroone, het college van B. en W. vertegen woordigend, zei verheugd te zijn over de behaalde resultaten en dank te namens het gemeentebestuur het onderwijspersoneel hiervoor. Hierna reikte de voorzitter de diploma's uit terwijl dhr. Kroone de beide geslaag den met lof het verbondsinsigne op de revers speldde. Door de heer Kemme werd vervol gens een aantal filmpjes gedraaid, waarbij de berenfilm ons leuke op namen liet zien. In de pauze kregen de kinderen een flesje aangeboden en ..daarna vertoonde de heer Kemme de hoofdfilm van de „Dikke en de Dunne" die ons weer danig hebben doen lachen om hun zotte avonturen. Al met al een geslaagde avond. Burgemeester reikte speldjes uit Op 20 en 21 juni vond de uitreiking van de verkeersdiploma's in Heiloo plaats in de zaal van „De Rustende Jager". Beide avonden waren geheel bezet met kinderen en ouders die waren meegekomen om getuige te zijn van de uitreiking van het diplo ma aan hun zoon of dochter. In to taal werden aan 243 kinderen het diploma uitgereikt waarvan 17 kinde ren het diploma met lof verwierven. Bij de opening liet de voorzitter der afd. Heiloo naar voren komen dat de behaalde resultaten in hoofdzaak waren te danken aan het goede ver keersonderwijs op de scholen. Om het diploma te behalen mogen de kin deren echter nog een aantal fouten maken. Er waren kinderen bij die nogal fouten hadden gemaakt en daarom legde de voorzitter de nadruk op de belangrijkheid van het school- verkeersonderwijs. Door de groeps commandant der Rijkspolitie, de adj. Borst, werd aan 12 leerlingen die het diploma met lof hadden verworven, het begeerde diploma uitgereikt en het verbondsspeldje opgespeld. Op de 2e avond was aanwezig de burgemeester de heer Pesman, die persoonlijk aan 5 kinderen het di ploma met lof uitreikte en hun het verbondsspeldje opspeldde. Nadat alle kinderen in het bezit van hun diplo ma waren gesteld werd hun door de ""afdeling van het verbond een flesje Cola aangeboden. Voorts kreeg elk kind een zakje met een versnapering alsmede een kleurspel aangeboden door de firma Droka te Heiloo. Een zeer aardige geste van deze midden stander. Ook hier werd na de pauze een aan tal filmpjes gedraaid door de heer Kemme. Na afloop van de film werd op beide avonden nog een gezellige familiequiz gehouden onder leiding van de heer N. Akkerman tussen vijf dames en vijf heren. Hierna gingen allen voldaan naar huis. Wij mogen zeggen dat beide avonden uitstekend geslaagd zijn en hiermede weer een belangrijk werk door de afdeling Heiloo van het Verbond voor Veilig Verkeer werd afgesloten. Door de groepscommandant der rijks politie, adj. Borst, werd aan het eind der uitreiking dank gebracht aan het bestuur der afdeling alsmede aan al len die daadwerkelijk hadden mee geholpen deze examens te doen sla gen. Hij was zeer verheugd een der gelijke afdeling in de gemeente Hei loo te hebben en hij riep 'n ieder op het mooie werk, dat van de afdeling uitgaat, te steunen. Hoe minder on gevallen op de weg hoe beter. Tot de geslaagden met lof behoorden de volgende leerlingen: Ria Vreeken, Hermien van der Leij, Rinze Brands ma, Marius Groot, Karei v. d. Wal, Wim Breeuwer, Tim de Boer, Paul Suiderhoud, Aad Beemster, Anja Gosman, Peter Druijven, Wim Kat, Gert Jan Modder, Dick Veenis, Ber nard Bakker, Freddie Zonneveld en Gerard Kuijper. FLINK BEDRAG VOOR MINDER VALIDEN-WERK De gehouden inzameling ten bate van het werk voor minder-validen (AVO) heeft in Heiloo opgebracht f 470,05, ongeveer f 100,— meer dan 't vorig jaar. Het organiserend comité is dan ook dankbaar dat dit resultaat be reikt werd en zegt gevers (geefsters) en kollektanten hartelijk dank voor de medewerking. FILMS VOOR DE KOMENDE WEEK De eerste film in de komende film- week is „Freddy unter f remden Ster nen" met natuurlijk Freddy Quinn, geassisteerd door Christian Machalet, Vera Tschechova, Gustav Knuth en Dieter Eppler. In deze kleurenfilm zingt Frëddy o.a. „Unter Fremden Sternen", „Du musst alles vergessen" en „Fahrt ein Weis- ses schriff nach Honkong". Freddy gaat varende naar Canada, met als blinde passagier de 11-jarige wees Stefan. Zij komen aan op een brokje romantisch, maar eenzaam pa radijs, aan de oever van een meer en aan de voet van de imposante Rocky Mountains. Zij moeten daar letterlijk van de grond af beginnen. De rust welke Freddy daar gevonden heeft, wordt bedreigd door zijn „buurman" op afstand, de welgestelde farmer O'Brian, wiens rijkdom is ondermijnd door speculaties. De grond van Fred dy is rijk aan koper, dit proberen te kopen kan zijn ondergang redden. Freddy voelt niets voor verkoop, ook al weet hij niet hoe rijk de bodem is. Nu probeert O'Brian middels zijn beeldschone dochter Manuela, Freddy milder te stemmen, maar Freddy be zwijkt niet, noch voor geweld, noch voor de charme van Manuela. O'Brian wil, koste wat kost, Freddy's grond en ontvoert deze zelfs. Hoe het verder afloopt moet u zelf gaan zien in het Asta-theater. De tweede film die in ons theater draait, is„Because you're Mine" met Mario Lanza, Doretta Morrow en Jamès Whitmorre en verschillende anderen. Ook hierin zang,'echter van een ge heel andere soort. Mario Lanza speelt voor Renaldo Rossano, de beroemde "operazanger. Hij moet in militaire dienst en is het mikpunt van zijn mede-soldaten. Vooral sergeant Bat- terson heeft het op hem gemunt, tot dat hij eindelijk beseft wie eigenlijk Rossano is. Batterson, liefhebber van operamuziek, tracht Rossano te win nen voor zijn zuster, de zangeres Bridget. Als Rossano en Bridget el kaar ontmoeten, slaat de muziek over naar nefde, terwijl het Rossano juist te doen was geweest via Bridget een kans te wagen naar New York te komen om opnamen te maken voor een grammofoonplaat. Als Batterson dit doorziet tracht hij het leven van Rossano onmogelijk te maken. Of het geheel lukt? Dat kan u aan het slot zien van deze film, waarin aan het einde Bridget en Ros- sano het duet „Because You're Mine" zingen. Een musical met 17 songs en in kleuren. CHRYSANTEN- ën DAHLLVSraKPLANTEN KNOLBEGONIA'S BLOEMIST-/ V HOVENIERSBEDRIJF V Tuinaanleg en -onderhoud ZevenhuizerRari 97 - Heiloo Telefoon 55( INGEBROKEN Terwijl makelaar v. d. Chijs met va kantie in Italië vertoefde, werd bij hem, aan de Kennemerstraatweg in gebroken. Vermist wordt een bedrag van ongeveer 400 gulden. Nagegaan wordt of er nog meer is meegenomen. Van de dader(s) nog geen spoor. KLEINE AANRIJDING Een jongen reed in de Sch. Honds bosschelaan tegen een auto aan van de autorijschool Ten Hoor, welke ge parkeerd stond. Er was enige schade aan de auto, terwijl de jongen er goed af kwam. DOOR GRIND KOMEN TE VALLEN Twee jongelui, met brommer, kwa men bij de politie aangifte doen dat zij door grind, gelegen op het wegdek van de Westerweg bij de spoorweg overgang Belieslaan-Kerklaan, waren komen te vallen. Zij, komende uit Bergen, kregen daardoor schade. Reeds meerdere weggebruikers zou den moeilijkheden hebben gehad. Voor schadevergoeding zouden zij zich vervoegen bij het gemeentebe stuur. VERENIGING „VOLKSHUISVESTING" HOUDT JAARVERGADERING De vereniging „Volkshuisvesting" zal hedenavond, donderdag 29 juni, haar jaarlijkse ledenvergadering houden in „De Rustende Jager". Naast de jaarverslagen en bestuurs verkiezing (de aftredende bestuursle den, de heren B. Eekhof en C. Klaver zijn herkiesbaar) zullen de bouwplan nen voor de toekomst de aanwezige leden worden meegedeeld. GROOTSTE van Aoeteeftset 28 Tel. 2508 Erkenae Philips radio en televisie service DE PLATTELANDSVROUWEN OP REIS Het jaarlijkse zomerreisje van de Plattelandsvrouwen heeft weer, be gunstigd door zeer fraai zomerweer, plaats gevonden, 's Morgens om 7 uur vertrok de bus vanaf de Witte Kerk. Via de Velser tunnel en de bollenstreek ging het allereerst naar Boskoop met het doel een boomkwe kerij te bezichtigen. Wat de bloeitijd van de meeste heesters betreft kan men beter vroeger in het jaar een bezoek aan de kwekerij brengen, daar veel heesters reeds waren uitgebloeid. Toch was er nog veel te zien, o.a. rozen. Ook de tropische kassen had den aller bewondering. Daar groeide o.a. de bananenboom. Het volgende programmapunt was een bezoek aan de St. Janskerk te Gouda. De dames hebben hier geno ten van de prachtige gebrandschil derde ramen. De zgn. Goudse glazen, waarvan meerdere vervaardigd zijn door de glazeniers Dirk en Wouter Crabeth. Na Gouda ging het verder naar Schoonhoven waar allereerst een lunchpauze werd gehouden. Daarna werd een bezoek gebracht aan het Edelambachtshuis. Schoonhoven is 't stadje van de zilversmeden en fabrie ken. De meeste artikelen worden in de fabrieken vervaardigd, daar het "handwerk de verkoopsprijs veel te hoog maakt. Het stadje zelf leek een en al rust. Op een hekterras werd door de da mes ook nog even van deze rust ge noten. Maar om 4 uur ging de reis weer verder naar Utrecht. Hier werd begonnen met een rondvaart door de grachten. Het was een tocht vol ver rassingen. Vooral de Oude Gracht, met de vele oude keldertjes onder de Straatweg, was iets dat de meesten niet eerder gezien hadden. Na in de Domstad het diner gebruikt te hebben, werd de terugreis aan vaard. Langs de Vecht, met de mooie oude buitens en Schiphol kwam het gezelschap om half tien weer bij de Witte Kerk aan. Dit jaar heeft de afdeling Heiloo voor het eerst een reis- en excursie commissie, die het programma voor deze dag had samengesteld. Mevrouw Tensen was zeker de tolk van allen toen ze dank bracht aan deze dames voor de buitengewoon mooie reis. Ook de chauffeur werd dank ge bracht voor de prettige manier waar op hij zijn aandeel van deze dag had verzorgd. D.V.W. HIELD „ZEE"-WEDSTRIJD De heer Scholten wist de meeste visjes te verschalken Met stralend weer werd j.l. zondag door de hengelsportvereniging „De Vroegte Wint" de ,,zee"-wedstrijd te Camperduin gehouden. Helaas was de opkomst weer zeer bedroevend; slechts 19 man gaven acte de présen- ce. De eerste prijs ging naar de voor zitter, de heer Scholten, met 6 stuks, de tweede prijs werd gewonnen door de heer C. Klaver met 3 stuks. De heren Hut, Bakker, Groefsema, Huy- zer, Klaver, Blaauboer, Spaans en Ideco vingen allen slechts 1 vis; zij deelden dan ook de 3e tot en met de 10e prijs. De eerste vrije wedstrijd in de Zui dervaart zal gehouden worden op zondag 16 juli. Maandagavond werd onder flinke be langstelling een zeer grote karper, door onze nieuwe burgemeester be schikbaar gesteld, in de grote vijver van Plan Oost „te water gelaten". BRANDJE Bij het roken van vleeswaren ging •het bij slager Brink wat al te hard. In het rookhok dreigde een begin van brand. Onze Vrijwillige Brandweer werd ingeschakeld en er werd erger voorkomen. Er was enige schade aan vleeswaren.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1961 | | pagina 1