Sportschool „HEILOO" JUDO BOERMA'S TUINAANLEG en -ONDERHOUD FA. GROOT EN KOK WASMACHINES SNELDR0GERS Ruime sortering FA.JOH.JANSEN FORT JUGT M. R. Koelman, arts AFWEZIG van 4 t.e.m. 10 september I 1 I 31 AUGUSTUS 1961 UITKIJKPOST 1 Dames-, Heren-, Jeugd-, Club- en Privélessen Nu ook woensdagmiddag! Kennemerstraatweg 69-71 Telefoon 5266 HEILOO KRIJGT EEN VIERTAL ABRI'S (WACHTHUISJES) VOOR AUTOBUS-PASSAGIERS In en buiten de Raad van Heiloo is al eens gevraagd om wachthuisjes voor autobus-passagiers. In de ko mende raadsvergadering van vrijdag 8 september komt een voorstel van B. en W. aan de orde om geld te voteren voor het plaatsen van een viertal wachthuisjes. B. en W. schrijven daarover aan de raadsleden het volgende: Het komt ons gewenst voor ten be hoeve van de autobuspassagiers enige abri's te plaatsen. Gelet op het resultaat van de tellin gen van het aantal passagiers gaat onze voorkeur uit naar de volgende halteplaatsen aan de Kerin.straatweg: 1. voor perceel no. 510 halte Zeven- huizerlaan - Groenelaan; 2. voor perceel no. 460 halte Stati onsweg - Kanaalweg; 3. voor perceel no. 338 halte Kerkl.; 4. voor perceel no. 124 halte Regu lierslaan. Over de juiste situatie is nog overleg gaande met de Arrondissements-inge- nieur van de Rijkswaterstaat. Naar onze mening kan worden vol staan met het plaatsen van enkele abri's, model A 1, zoals is aangege ven op de bij u voor de stukken ter inzage gelegde tekening. De kosten van deze abri's worden door ons geraamd als volgt: 4 enkele abri's in sier- betonuitv. a 620— 2480 4 stalen ramen a 100.400. gewapend glas 850. montage250. Totaal: 3980,— De Nederlandse Auto Car Onderne ming N.V. te Alkmaar (Naco) heeft zich bereid verklaard een tegemoet koming van 50% in deze kosten te verlenen. Handenarbeid op r.-k. scholen voor gewoon lager onderwijs „Door het r.-k. kerk- en schoolbe stuur van de parochie van de H. Wil- librordus, alhier, is medewerking in gevolge artikel 72 van de lager- onderwijs-wet 1920 gevraagd voor aanschaffingen ten behoeve van de invoering der volgende leervakken: 1. het vak k (nuttige handwerken voor meisjes) in de eerste twee klassen van de St. Adelbertschool; 2. het vak r (handenarbeid) op de St. Adelbertschool, de H. Clemens Willibrordschool en de St. Lid- winaschool. De invoering van het sub 1 genoemde onderwijs is noodzakelijk omdat de St. Adelbertschool vanaf het school jaar 1961-1962 niet meer een jongens school zal zijn, doch jongens en meis-' jes als leerlingen zal hebben. Het vak r (handenarbeid) hetwelk op de drie genoemde scholen zal worden gegeven, behoort tot de zogenaamde facultatieve leervakken, welke voor een school voor gewoon lager onder wijs, zoals de betrokken scholen, niet verplicht zijn. De wenselijkheid van dit vak op de lagere scholen dringt zich echter steeds sterker op en aan gezien het naar onze mening de nor male eisen aan het onderwijs te stel len niet overschrijdt, stellen wij u voor de gevraagde medewerking te verlenen. Het handenarbeidonderwijs zal in de Clemens Willibrordschool worden ge geven in een leegstaand lokaal, in de St. Adelbertusschool zal een hal tot handenarbeidruimte worden ingericht terwijl in de St. Lidwinaschool han denarbeid in de gewone klaslokalen zal worden gegeven. Gelet op bovenstaande en overwegen de dat ook overigens geen beletselen aanwezig zijn, stellen wij u voor op het verzoek van het r.-k. kerk- en schoolbestuur gunstig te beschikken en derhalve de gevraagde medewer kingen te verlenen," aldus B. en W. in een voorstel aan de Raad. B. en W. stellen de Raad voor tot herziening van de grondprys, voor de resterende gronden van het Industrieterrein B. en W. doen een voorstel aan de gemeenteraad, de grondprijs te her zien voor de resterende gronden van het industrieterrein aan de Oosterzij weg. Het voorstel ziet er als volgt uit De recente aankopen en het bouw rijp maken van de aangekochte gron den, liggend binnen het industrieter rein Oosterzij, maken het noodzake lijk de geldende grondprijs te herzien. Huidige stand van zaken: Kosten van grondaankoop 23.008,21 Bijgeschreven rente tot en met 1959 913,55 Ren tebijschrij ving 1960 t.e.m. 1963 2.235,— Reeds uitgegeven kosten voor bouwrijpmaken Ontvangen wegens grondverkoop 38.826,81 64.983,57 57.300,— Tekort 7.683,57 Nog beschikbare gronden: Thans aanwezig 4.840 m2 Nog aan te kopen 5.840 m2 Totaal 10.680 m2 Nog uit te voeren kosten van bouwrijpmaken: Ophogen en egaliseren 12.800, Greppel langs Oosterzij aanvullen Te maken riolering, incl. - kespen, ontgraven en bronbemaling Te maken wegen .incl. afwerken Te maken grasbermen incl. beplanting Bestaande bermen opknappen Honorarium stedebouwk. Bijdrage aan de algemene dienst wegens administratiekosten Bijdr. straatverlichting 500,— 13.150,— 15.000,— 4.550,— 3.000,— 5.000,— 1.200,— Totaal 5S(,200, Gronden kostprijs: Bouwrijpmaken tot eind 1963 (incl. rentebijschrij ving) 1,053 x f 55.200,— Nog aan te kopen gronden 63.900,— 29.200,— Omslag voor algemene kosten van dorpsuitbr. 10.680 m2 a 4.— Thans aanwezig tekort op de grondexploitatie 93.100,- 42.720,— 135.820,— 7.683,57 10.680 m2 bouwgrond moet opbrengen 143.503,57 Nieuwe grondprijs: De gemiddelde kostprijs per m2 be draagt 143.503,57 10.680 13.44. Wij stellen u voor de grondprijs voor de resterende grond vast te stellen op 15.per m2. Verkregen wordt dan de volgende opbrengst: 10.680 m2 a 15,— 160.200,— grondenkostprijs 143.503,57 Winst 16.696,43 De commissie voor openbare werken kan zich met dit voorstel verenigen. MR. F. A. JOSEPHUS JITTA NEEMT AFSCHEID Onze plaatsgenoot Mr. F. A. Jose- phus Jitta neemt hedenmorgen af scheid, in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, van de arrondissementsrechtbank te Alkmaar. Met een kleine onderbreking tijdens de bezettingsjaren was Mr. Josephus Jitta sinds 1934 recht-plaatsvervan- ger bij genoemde rechtbank. Voor BLOEMIST-HOVENIERS BEDRIJF Zevenhuizerlaan 97 Telefoon 5501 Heiloo UITSLAG ARISTONA Zoek- en kleurwedstryd Na zorgvuldige beoordeling werd als beste kleurplaat gekozen de inzen ding van Felix de Git, Font. Ver- schuirlaan 3, Heiloo. Na trekking kwam als winnaar van de portable uit de bus: F. de Roos, De Wildtlaan 24, Heiloo. Deze wedstrijd, die door Radio Bak ker was georganiseerd, kan zeker als geslaagd worden beschouwd. Er wa ren vele inzendingen. NAAR GENEESKUNDIGE DIENST P.T.T. Dokter A. L. Gransbergen, controle rend arts van de Sociale Verzeke ringsbank, te Heiloo, gaat vanaf 1 september 1961 over naar de Genees kundige Dienst van de P.T.T. Dokter Gransbergen was 4 jaar ver bonden aan deze Sociale Verzeke ringsbank. VESTIGING VAN DERDE TANDARTS Vanaf 1 september vestigt zich als derde tandarts in onze gemeente de heer Dijkman, welke reeds praktijk uitoefende in Warmenhuizen. In verband o.a. met de omvangrijke groei van de gemeente (momenteel 14.000 inwoners) werd reeds lange tijd de vestiging van een derde tand arts noodzakelijk geacht. REIS NAAR DE HARZ Het Instituut hield van 3 tot en met 7 juni een reis naar de Harz. Tal van deelnemers hebben foto' of dia's ge maakt. Ook is er een verslag ge maakt door deelnemers. Op de reünie a.s. zaterdag 2 sept, in het Dorpshuis, zullen onder leiding van de reisleider, de heer L. Verha gen, herinneringen van deze reis op gehaald worden. NOGMAALS Gelieve uw advertenties en de kopie voor de „Uitkijkpost" beslist vóór dinsdagmiddag 5.30 uur, bij ons in bezit te doen zijn. De Redaktie. VERENIGING VOOR BEDRIJFSVOORLICHTING HEILOO E.O. Geslaagde excursie Donderdag 24 augustus werd door bovengenoemde vereniging een excur sie gehouden. Gereisd werd met een touringcar van de firma Bak te Eg- mond-Binnen. Via de velsertunnel werd naar Amstelveen gereden, waar koffie werd gedronken. Hierna werd de reis voortgezet naar Zeist. De da mes bezochten de Sola-fabriek en de heren gingen naar de proefboerderij van het Veeteeltkundig Instituut. Na een uiteenzetting van één der mede werkers, werd het bedrijf bezichtigd. Het bleek wel dat hier veel proeven worden gedaan in het belang van de praktijk. Als belangrijk punt kan ge noemd worden de proeven met ma chinaal namelken. Gebleken is dat de meeste koeien goed machinaal nage- molken kunnen worden. Er worden ook proeven gedaan met verschillende doorloopmelkstallen, zelfvoedering van jong vee, en open lbopstallen. Als bijzonderheid kan vermeld worden dat hier veel met ééneiïge tweelingen wordt gewerkt. Na geluncht te hebben in "'t Kalfje" te De Bilt werd een rondrit gemaakt door een gedeelte van 't Gooi. Hierna volgde een rondvaart over de Loos- drechtse plassen. Te Baarn in „Groot Kievitsdal" werd gedineerd. Om streeks tien uur kwam een ieder zeer voldaan thuis. TINTORETTO-NEEUWS Op de eerste donderdag in september beginnen traditiegetrouw de lessen van Tintoretto weer. We willen gaar ne eens de aandacht vragen van de vele nieuwe inwoners, die Heiloo er de laatste jaren bij heeft gekregen. Het ledental van onze schilder- en tekenvereniging is namelijk niet in dezelfde verhouding toegenomen als het inwonerstal van Heiloo. Onbe kendheid met het bestaan van de vereniging zal wel de oorzaak zijn, want we zijn ervan overtuigd, dat er onder deze nieuwe inwoners menig liefhebber schuilt van de beeldende kunst. Wij nodigen deze liefhebbers uit, de eerste clubavond in het nieuwe sei zoen eens mee te maken. Deze avond is hiertoe bij uitstek geschikt. Het is voornamelijk een praatavond, want de leden tonen dan het werk, dat ze in de vakantie gemaakt heb ben, al of niet voorzien van span nende verhalen over hun reisavon turen in binnen- en buitenland. Op het ogenblik zwerft één van onze leden nog in de lyüurt Wan Finland. Wanneer hij eventueel 'op de eerste avond aanwezig zal zijn, verwachten we weer een schat van aquarellen en tekeningen te zien. Het werk wordt beoordeeld door de artistieke leider van de club, de heer J. C. R. Heeck, kunstschilder te Cas- tricum. De heer Heeck is academisch gevormd en beschikt bovendien nog over een paedagogische knobbel. Reeds meer dan 15 jaar geeft hij met succes les op de tekenavonden van Tintoretto. Deze avonden worden iedere donderdag van 7.3010.30 uur gehouden op de grote zolder van het Dorpshuis te Heiloo. We willen de lezers er nog even op attent maken dat de heer Heeck in september a.s. een expositie houdt in de cantines van het Hoogovenbedrijf te Velsen, welke ook voor het publiek zullen worden opengesteld. Nadere bijzonderheden hierover volgen nog. We verwachten dus vele nieuwe ge zichten op donderdag 7 sept. 8 uur onder de hanebalken van 't Dorpshuis Raadh.weg 6 - Heiloo - Tel. 3580 WIE WORDT DE 10.000ste BEZOEKER Historische tentoonstelling zondag 3 september laatste dag Zondag 3 september zal de laatste dag zijn dat u de Historische ten toonstelling in de oude Slotkapel te Egmond aan de Hoef nog kunt be zoeken. Misschien bent u dan tevens de ge lukkige 10.000ste bezoeker, want deze dag zal de 10.000ste bezoeker worden verwacht en de gelukkige zal een fraaie attentie worden aangebo den. Dat deze mooie expositie heeft bewezen aan een behoefte te voldoen is dus wel gebleken uit het feit dat ongeveer 10.000 mensen deze tentoon stelling bezocht hebben en genoten van het vele moois en leerzame dat er werd geboden. De warme, gezellige sfeer die er heerste was niet alleen door de wijze van inrichten (het werk van de schil der Bob Denneboom) doch tevens de prachtige ruimtelijke omgeving van de oude Slotkapel alwaar de ten toonstelling wordt gehouden, en wel ker restauratie, zo nodig, spoedig ter hand zal worden genomen. In de loop van 1961 zal waarschijnlijk reeds een begin worden gemaakt met dit zeer omvangrijke werk. Stortingen voor giften van de restau ratie: 450811 ten name van J. A. v. d. Vloed, Egmond a.d. Hoef. WAAR NAAR TOE? ASTA-THEATER. Vrijdag en zater dag 8 uur, zondag 7 en 9.30 uur en maandag 8 uur: „North to Alaska" 14 jaar. Zondag 3 uur: „Moeder wat een klap", a.l. DE VERGULDE VALK Egm. a. Zee. Zaterdag 8 uur: „Hercules en Lydie" 14 jaar. Zondag 8 uur „Angst". 18 j. Hoog en laag Onverslijtbaar 6 maanden garantie Alleenverkoop: Schoenhandel en le kl. Rep.inr. Raadhuisw. - Heiloo - Tel. 2321 UITSLAG PUZZEL De oplossing was: „Na regen komt zonneschijn." Wij hebben zeker een voorgevoel ge had dat de weersomstandigheden spoedig zouden verbeteren. Ook onze artikeltjes over „Zonnebrillen" en vakantie-bagage kwamen hierdoor nog aan hun trek. Winnaar van de waardebon is: F. Schoenberger, Hoefcamplaan 11 - Heiloo De nieuwe opgaaf luidt als volgt. Uit onderstaande letters kan weer een woord worden gevormd wat voor komt in één der advertenties in dit nummer: beegiiknoooprrstuuvvw BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd Theodorus Franciscus Waterman en Elisabeth Mariëtte Fleurbaaij; Getrouwd Wouterus Johannes van Dijk en Ma ria Cornelia Schouten; Adrianus Gerardus Liefting en Cor nelia Adriana Catharina Onderwater. Overleden: Jacoba Slikker, 75 jaar, geh. gew. met J. Schimmel; Jan Krijgsman, 75 jaar, gehuwd met A. Lakeman. H.S.V.-JEUGD WEER TERUG VAN TEXEL Ja alweer ruim een week zitten we in Heiloo, wat moesten we daar weer aan wennen, want als je van een kamp terugkomt waar je hebt ge noten, dan valt het niet mee om weer aan de school en je werk te beginnen. Zo vertrok op 6 augustus een bus met 45 jongens, van 10-11-12 jaar naar Den Helder om vandaar per boot het eiland Texel te gaan bezoe ken en de „Rovershut" voor een week te gaan bezetten. Het weer was uit stekend en na aankomst kon de lunch buiten worden verorberd die er dan ook grif in ging. Na 's middags een duinwandeling te hebben gemaakt stond 's avonds het warme eten op tafel waar ze ook hun best op deden. Zo werd de week, met een flinke storm en een dag regen, afgewisseld met voetbal, puzzle-rit, vissen, strand- en duinwandeling, sportdag met o.a. het kussengevecht, een avondwandeling, en bij elke gele genheid die ze kregen om de inwen dige mens te versterken moest er telkens nog een broodje bij worden gesneden. Op alle mogelijke manieren werd de tijd goed besteed en was het veel te vlug zaterdag 12 augustus 5 uur, toen de hele karavaan vertrok om met de boot van 6 uur naar Den Helder over te varen en daarmee ruimte makend voor de nieuwe groep van 35 man, van 13 tot 16 jaar, die ongeduldig in Den Helder stond te wachten op het vertrek van hun boot die dan afvoer om half acht, zodat zij om ongeveer 9 uur in de Rovershut aankwamen. De koffie stond al klaar en toen brak, ook een week aan die net als bij de eerste groep uitblonk om de sportieve en de kameraadschappelijke sfeer die dit hele kamp beheerste. Want ook al week hij af wat het weer aangaat, regen in overvloed, dit kon de stemming niet drukken. Vooral niet op 15 augustus, de dag waarop het le lustrum werd gevierd, met een extra'tje, woorden namens het bestuur en het huldigen van de leidster en 4 leiders. Het- hiep-hiep-hoera voor deze men sen, van de jongens allen bijeen, was voor hen onvergetelijk. De huishoudelijke karweitjes waren onderling verdeeld en nadat, evenals in de eerste week, 's morgens de H. Mis was bijgewoond, werden de da gen, tussen de buien door, gevuld met voetbal en alle soorten andere spor ten. Zingen en gitaar spelen, kaarten enz. waren het vermaak tijdens de regenbuien en na op vrijdagmiddag de krachten te hebben gemeten met een voetbalelftal uit Keulen, waar tegen we een winst van 14—3 boek ten, was het zaterdag 19 augustus voor we het wisten. De boot in Oudeschild, de bus en de vrachtauto in Den Helder, alles stond en lag klaar, zodat we om ongeveer half vier in Heiloo arriveerden, waar we werden verwelkomd door het H.S.V.-bestuur en de ouders van de jongens. Na nog een laatste verfris sing te hebben gebruikt en de dank woorden van de voorzitter hadden aangehoord, werd er afscheid van elkander genomen in de overtuiging dat een ieder tevreden was. We zien weer verlangend uit naar het volgend jaar, wanneer we weer op trekken naar Texel. Namens de jongens en mij zelf dank ik mijn medewerkers, namens de lei ders en mij zelf dank ik de jongens, PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk Zondag 3 sept. 10 uur, ds. Doorn. Kruiskerk der Ned. Herv. Evang. Maas Geesteranusweg 2 Zondag 3 sept. 10.15 uur, ds. Holt- rigter van Weesp; 7.15 u. ds. v. Veen. Gereformeerde Kerk Maas Geesteranusweg 2 Zondag 3 sept. 8.45 en 4.30 uur, ds. A. M. Boeijinga. R.-K. KERKDIENSTEN St. Willibrorduskerk, Westerweg Op zondagen en verplichte feestdagen zijn de H. Missen als volgt: 6.30 en 7.45 uur; 9 uur Paroehiemis; 10.45 en 12 uur. In de week: 6.45; 7.20 en 8.00 uur. Avondlof: zaterdagavond 7.30 uur. Avondlof: zondagavond 7.00 uur. Lokaal Vergadering, Holle weg 97 V.m. 10 uur Breking des Broods N.m. 5 uur Bediening des Woords. Hervormde Gemeente Akersloot - Limmen Akersloot, 3 sept. 11 uur, ds. Oskamp Limmen, 3 sept. 9.30 uur ds. Oskamp Evang. Luth. Gem. Alkmaar Oudegracht 187, hk Baangracht Zondag 3 sept. 's avonds 7 uur, eerw. heer K. Dekker, van Hoorn. Rem. Ger. Gem. Alkmaar Zondag 3 sept. 10.30 u. ds. Breukink. Doopsgezinde Gemeente Koningsweg - Alkmaar Zondag 3 sept. 10.15 u. ds. v. d. Sluis. DOKTERSDIEN ST De zondagsdienst voor dokters wordt waargenomen door: Dr. Janssen, Heerenweg 236, tel. 3530 Waarneming door de overige huisartsen. ZONDAGSDIENST - WIJKVERPLEGING Zr. Kroon, Hoog en Laag 7, tel. 2604 „HEYLO"APOTHEEK Stationsweg 53 - Telefoon 6662 's Avonds na 6 uur, 's nachts en 's zondags, geopend voos |VMtoe FILMS wOOR DE KOMENDE WEEK De komende filmweek draaien er 2 films in het „Asta"-theater. De le is: „Big Sam" met o.a. John Wayne, Stewart Granger en Ernie Kovacs in de hoofdrollen. Het-i&^gen komisch verhaal dat ZiölW- afspeeltih-1919y-in heïstad je Nome in Alaska. Sam McCord, George Pratt en zijn broer Billy zijn mede-eige naren van een goudmijn. Sam gaat op reis om machines voor de mijn te kopen en Jenny, de verloofde van i George, naar Nome mee te nemen, omdat de positie van George zo is dat hij kan gaan trouwen. Jenny is echter met een ander getrouwd. Sam ontmoet een meisje in een dubieus landhuis, die veel op Jenny lijkt. Hij stelt haar, Michelle, voor met hem mee te gaan. Hij vertelt haar echter niet zijn beweegredenen. Zij wordt verliefd op hem en hoort pas op de boot wat Sam met haar voor heeft. Sam, een verstokt vrijgezel, probeert Michelle's charmes te ontwijken. Het tweede deel van de film laat zien dat Sam toch ook verliefd wordt op Mi chelle, maar hij doet alsof. George en Michelle voeren dan een komedie op. Zij doen erg verliefd en Sam wordt zó jaloers dat er zelfs een vechtpartij ontstaat. Het laatste deel van de film laat de „ontknoping" zien welke u zelf in het „Asta"-theater kan aanschouwen. In de matinee, zondagmiddag, in ci nemascope de bekende filmkomieken Stan Laurel en Olivier Hardy in „Mopder wat een klap". Het is na tuurlijk een en al zotteklap wat de klok slaat in deze film. Mr. Hartley heeft een uitvinding ge daan; hij heeft een explosieve stof uitgevonden welke alle anderen over treft. Deze uitvinding moet beschermd worden. Als op een detectivebureau toevallig geen mannetjes beschikbaar zijn zal concierge Mr. Hardy met zijn vriend Laurel dat werkje wel opknappen. Nu gaan natuurlijk de gekste dingen gebeuren. Bandieten achtervolgen hen. Via een serie sen sationele en allerdolste situaties we ten zij aan hen te ontsnappen. Een geestige film welke met de gehele familie bezocht kan worden. en namens de jongens dank ik u allen die ons hebben gesteund bij het sla gen van de door ons gehouden akties met als resultaat 80 tevreden binken. Mogen wij bij de eerst volgende keer weer op u rekenen? Gevonden voorwerpen op Texel 3x1 sok, 1 H.S.V.-kous, 1 emaille en 1 plastic kroes, 1 bruine rozen krans, 1 gele tandenborstel, 1 oranje ballpoint, 3 tafelmessen, 1 aardappel schilmesje, 2 zakmessen, 1 lepel, 2 vorken, 2 kussenslopen, 4 zakdoeken, 4 washandjes, 1 handdoek, 1 blauwe afdroogdoek, 2 hemdjes, 3 onder broekjes. Er is verloren 1 stel ondergoed, een tafelmes (Gero Zilmeta) met zwart heft en puntmotief. Deze spullen voor 15 september af halen bij W. v. d. Maat, Westerw. 145

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1961 | | pagina 2