0POK/1 omii DE LAATSTE EER DROKA MOM voordelig GREEUW rfjcëtfiet- heeft het! Ueethet- heeft het! heeft het! N. v. d. Molen rleeethet" heeft het! Wij kunnen u alles leveren voor de INRICHTING VAN UW WONING Linoleum - Tapijten - Meubelen - Lopers - Gordijnen Bedden - Ledikanten - Dekens pa. p. neppei zonen Wij werken met eigen mensen, dus Raadhuisweg 7 Heiloo Telefoon 5659 ■li - HOOR 02200 ^fefcosselaan FA. GROOT EN KOK VAMOR-Autorijschool FERNH0UT J. TH. HOOGENBOOM Wilt u zelf schilderen? Wij hebben VERF VOOR BINNEN EN BUITEN Schildersbedrijf N. J. BOLTEN Westerweg 259 - Tel. 4836 - Heiloo UITKIJKPOST BIJBLAD 9 NOVEMBER 1961 Deelnemer St. Nicolaas-aktie BAAD BLIJKT OOK VLUG TE KUNNEN AFHANDELEN Voortaan om 11 uur naar huis? De Raad blijkt ook vlug een agenda te kunnen afhandelen. Dat bleek ons tenminste vrijdagavond toen 32 agen dapunten in twee uur onder de voor zittershamer doorgingen. Of kwam dat in belangrijke mate omdat de heer Eekhof namens een aantal raadsleden aandrong op be ëindiging te 11 uur, om dan des noods opnieuw bijeen te komen? Hoe het ook zij, het ging vlot, ook al waren er een paar punten die vol doende „stof" opleverden. De heer H. C. Groot (K.V.P.) hield interpellatie Eén ervan was de interpellatie van de heer H. C. Groot (K.V.P.) tevens voorzitter van de r.-k. stichting „Be jaardenzorg". Nu het verzorgingstehuis van deze stichting spoedig geopend wordt, zag Voor Wijnen en Gedistilleerd Slqterq - Wijnhandel HoUeweg 55-Tel.2597 Wij bezorgen aan huis! het bestuur het oude huisje van wij len de wed. Groot graag gesloopt. „Dat is indertijd afgesproken tussen het gemeentebestuur en de stichting" aldus de heer Groot. Ook het r.-k. kerkbestuur zou „het geval" weg willen hebben, vertelde spreker. „Het is toch een reële wens meneer de voorzitter," zo sprak dhr. Groot tot burgemeester Pesman. Deze zei dat hij, evenals wethouder Tomson, dit huisje wilde laten staan. „Ik had gedacht dat in k.v.p.-kringen ook wel deze wens leefde. Dat blijkt nu niet en dat is jammer," zo sprak ongeveer burgemeester Pesman. Wethouder Tomson vertelde de raad dat dit een typisch Heiloo's huisje is en zeker, als het wat opgeknapt zou worden, niet meer misplaatst staat Levertraan Vitaminen geneesmiddelen in deze omgeving. Het staat zeker niet in de weg. „Natuurlijk moet het een en ander in de omgeving van het nieuwe huis veranderd worden. Het kan mijns inziens best een aantrek kelijk geheel worden." Weth. Tomson zei dat indertijd gemeente-architect Torken ook instemde met behoud van het huisje. Zowel de heer Bolten als de heer Groot zeiden niets leuks aan ,'t geval' te vinden. In opwinding riep dhr. Groot uit: „Hoe eerder dat onding gesloopt wordt hoe beter. Het past niet in deze omgeving. Het is niet waar dat de heer Torken voor be houd was, want wij zijn in ons oor deel unaniem." (Dhr. Torken is ook bestuurslid van „Bejaardenzorg", red.). Dhr. Vahl (Prot. Christ.) vroeg of het huisje niet verplaatsbaar was. De voorzitter zei dat dat niet mo gelijk is. Weth. Schuijt zeide zich aan de zijde van zijn fraktie te zullen scharen. „U weet meneer de voorzitter, dat BEGRAFENISVERENIGING belast zich met de uitvoering van CREMATIES BEGRAFENISSEN TRANSPORTEN Uitvoerders W. E. BORJESON Holleweg 15, Telefoon 4375 S. MODDER Heerenweg 25 ik de afwijkende mening in deze kwestie ook in de vergadering van B. en W. heb kenbaar gemaakt." De K.V.P.-fraktie stond alleen en zo doende werd met 8-6 stemmen het voorstel van B. en W., na advies van deskundigen het huisje voorlopig niet af te breken, aangenomen. Schooltandverzorging een feit Het voorstel van B. en W., de school tandverzorging ter hand te nemen, had aller instemming. Dhr. Majolée wees op de voor- en nadelen van de direkte behandeling van de school- tandarts en het verwijssysteem, wat B. en W. voorstelden. „Als deze dienst niet goed werkt, dan is het geld weggegooid. Deze dienst moet snel werken, het moet team werk worden en er moet een contro lerend apparaat zijn of (bij het ver- 6RAIIS THEORIE wijssysteem) de kinderen werkelijk wel naar hun tandarts gaan." De heer Majolée zou dan ook graag zien dat er mensen waren die dit wilden controleren, om dan met de ouders te gaan praten. Geen aanduiding in de statuten Het voorstel van B. en W. de Sta tuten van de Stichting Sociale Werk plaats (in oprichting) goed te keuren met in acht neming van de wens, dat de door de St. Willibrordusstichting aan te wijzen 3 bestuursleden r.-k. moeten zijn en dat de door het ge meentebestuur aan te wijzen 3 be stuursleden van niet-r.-k. huize dien den te zijn. Mevr. Beek-Jansen (K.V.P.) hoopte dat de wensen van het bestuur ge respecteerd worden. „Nu er de neiging is om het hekje weg te nemen waar aan de ene kant de katholieken en aan de andere kant de anders denkenden staan, kunnen we dit standpunt slechts toe juichen." De heer Joh. de Vries (P.v.d.A.) was het hier volkomen mee eens. „Als wij anders handelen is het een soort veto wat we uitspreken. Wij moeten en kunnen vertrouwen hebben in de nieuwe stichting." Weer onderwijsnota ter sprake Naar aanleiding van het verzoek van het christelijk schoolbestuur mede werking te verlenen aan de bouw van een 6e schoollokaal zei de heer Oos tendorp (P.v.d.A.), dat zijn fraktie daar niet tegen was. Integendeel. „Het is frappant," zo sprak de heer Oostendorp, „dat B. en W. nu reeds met dit voorstel komen, terwijl de Luierbroekjes Celstofluiers V eiligh.spelden onderwijsnota pas spreekt over een 6e lokaal in 1963." De heer Oosten dorp sprak nadrukkelijk: „Een bewijs te meer dat onze houding ten aan zien van de onderwijsnota juist is geweest." Burg. Pesman zei dat B. en W. de nota als algemene lijn voor ogen had den gehad. Als de inspecteur van het lager onderwijs de mogelijkheid ziet ons een 6e klas te bezorgen, dan kun nen we dit alleen maar toejuichen." De heer Oostendorp haakte daarop in: „Ik hoop dat deze mogelijkheid zich ook spoedig voordoet voor het openbaar onderwijs" waarop de voor zitter reageerde „dat B. en W. zeker hun best zullen doen." Verkeersverbetering, op de Stationsweg, weer aan de orde De heer Overmeer kreeg de gelegen heid om B. en W. te vragen over de stand van zaken op de Stationsweg, ten aanzien van de gewenste ver keersverbetering. Het betreft de verbreding van het trottoir voor het perceel Stations weg 86. Gedeputeerde Staten hebben hun goedkeuring gehecht aan de aan koop door de gemeente, van een ge ring aantal vierkante meters grond. Er moeten echter nog al wat voor zieningen getroffen worden, volgens de familie Linssen. De heer Overmeer vond het maar een nare geschiedenis. „B. en W. hadden de wens van de meerderheid van de raad, welke de situatie daar ernstig achtten, vooral voor kinderen, wat vlugger moeten realiseren." „Ook wij zijn overtuigd van de nood zaak" aldus weth. Tomson, „maar het gaat de gemeente ontzaggelijk veel geld kosten, bijna 120,— voor een vierkante meter. Daar willen we nog wel eens over praten. De dienst van openbare werken zal nog eens de zaak bekijken of er een andere op lossing mogelijk is." Benoeming De Raad benoemde dhr. Adrichem te Alkmaar in vaste dienst als chauf feur voor de tweede, nog aan te schaffen, vuilnisauto. De heer Mulder vroeg of niet een van de chauffeurs gepasseerd is ge worden. Wethouder Tomson zei hierop, dat dit wel mogelijk is, maar dat we in de heer N. A. Adrichem een uitste kende kracht denken gevonden te hebben. Met op 2 na algemene stem men werd dhr. Adrichem benoemd. Eén stem was uitgebracht op de heer Mulder, wat zijn fraktiegenoot, weth. Tomson, de opmerking deed maken: „en nu was je zelfs nog bijna be noemd en nog wel in vaste dienst!" Verbetering van de Heilooërdyk Het voorstel van B. en W. 5100, uit te trekken voor verbetering van de wegbermen van de Heilooërdijk, deed de heer Mulder de vraag stellen of verderop de Heilooërdijk ook niet verbeterd kon worden. Van zijn wet houder kreeg hij ten antwoord dat dit toch behoorde bij de gemeente Alkmaar. De raad ging akkoord met het voorstel. „Daar kun je zelfs wel voor naar Barcelona" Het voorstel over te gaan tot aan koop van de percelen Dokterslaan 2 en 4 van mevr. de wed. D. Bakker- de Geus ondervond nogal tegenstand van de heer Joh. de Vries. „Mijn fraktie vindt 16.000 voor deze twee huizen, welke eigenlijk deze naam niet mogen dragen, rijkelijk veel. Dat daar nog eens 500,bijkomen voor verhuiskosten is voor ons moeilijk verteerbaar. Ze hoeft die paar meu beltjes zo maar even over de heg te zetten (mevr. Bakker komt in „De Oude Pastorij" Red.) en voor dit be drag kun je zelfs wel naar Limburg toe gaan." „Zelfs wel naar Barcelona meneer de Vries!" verbeterde de wet houder van openbare werken. De heer de Vries zei verder dat we steeds geconfronteerd worden met BLOEMBOLLEN VIOLEN - MUURBLOEMEN KLIM-, STRUIKBOZEN enz. Voor tuinaanleg en -onderhoud HOVENIERSBEDRIJF Zevenhuizerlaan 97 - Heiloo Telefoon 5501 wat men noemt „bijbehorende kos ten". Weth. Tomson zei hierop dat er voor hem niets anders op zat om dit te aanvaarden. „Anderen zijn des tijds ook tegemoet gekomen in hun wensen en wij hebben nu dringend de grond nodig voor verbreding van de Dokterslaan." Daar was de raad het wel over eens. Aldus werd be sloten. Verbeteringen rond de noodschool in „Oost" Akkoord ging de raad ook met de voorgestelde verbeteringen rond de noodschool in plan Oost. De heer Majolée raadde B. en W. aan het hekwerk vooral door te trekken tot achter de school, waar naast het Handcrèmes Huishoud- handschoenen plantsoen een sloot ligt. „Want daar gebeuren aanstonds ongelukken." (De noodschool wordt thans gedeel telijk gebruikt voor kleuterschool. Red.). Gemeente leent 500.000, De raad besloot 500.000,te lenen, met een looptijd van 30 jaar en tegen een rente van 41/4%. Beroepschrift afgewezen Het beroepschrift, gericht aan de raad, van de heer J. Ruiter aan de Kapel te Heiloo, tegen de beslissing van B. en W. vergunning te verlenen voor de bouw van een bedrijfswoning, werd zonder bespreking afgewezen. Aankopen zonder bespreking De raad besloot aan te kopen de woning Westerweg 61, van mevrouw M. Stam-Huyer, voor 19.000,dit Voor VERHUIZINGEN EN TRANSPORTEN door geheel Nederland Sationsweg 22 - Heiloo Telefoon 2238 ten behoeve van één der ambtenaren. Aangekocht werd het perceel Stati onsweg 113 van mej. A. Out, voor 13.750,nodig voor de realisering van het zgn. tunnelplan. Gekocht werd ook het perceel Willi- brordusweg 1, van dhr. S. B. Boerma, voor 15.000,„Dit hebben we no dig voor de uitvoering van een be paald plan, waarvan een aardige te kening gemaakt is," aldus de weth. van openbare werken. „U maakt ons nieuwsgierig; wat voor plannen zijn er?" vroeg dhr. Majolée. „Dat zeg ik nog niet" was het antwoord. De heer Majolée zei het persoonlijk wel te weten, maar meende dat de gehele raad en de ge meente het toch wel op prijs zou stellen dit te vernemen. Lachend zei de wethouder: „En toch zeg ik het nog niet!" De aangekondigde grondaankopen van de fam. Feen de Lille, de grond ruil met de „Melco" en de ruilver- koop met de N.V. Germefa werden aanvaard. De verkoop van perceel Wentholt- laan 20, voor de prijs van 32.000, leverde ook geen stof op tot bespre king. Tot muziekonderwijs, in vaste dienst, benoemd De heer N. Akkerman te Alkmaar werd, na 2 Y2 jaar in tijdelijke dienst te zijn geweest, in vaste dienst be- Kennemerstraatweg 530 Heiloo - Telefoon 3635 GRATIS THEORIE noemd als muziekonderwijzer. (De heer Akkerman geeft muziekonder wijs aan de u.l.o.-school). Verlenging concessie kade- en opslaggeld De raad besloot, op voorstel van B. en W., verlenging van de concessie op heffing- en opslaggeld, aan te vragen. „Dit moest gebeuren omdat deze concessie per 16 aug. 1961 af liep." Deze los- en laadwal ligt op de westelijke dijk van het Noordh. Kanaal, daar waar de Kanaalweg op het kanaal uitkomt. Herziening uitbreidingsplan „Oosterzijweg" De raad besloot akkoord te gaan met het voorstel tot herziening van het uitbreidingsplan in onderdelen „Oos terzijweg" met de bijbehorende be bouwingsvoorschriften. Verordening regelende de aard van de bebouwing en het gebruik van gronden B. en W.' kwamen met een verorde ning, regelende de aard van de be bouwing en het gebruik van gronden, gelegen in de bobouwde kom der ge meente Heiloo. De heer Korthouwer vroeg waarom ook andere delen der gemeente niet in deze verordening konden worden opgenomen. De wethouder van open bare werken zei dat dit niet nodig is omdat daarvoor al regelend is opge treden. Overigens begreep hij wel waarop de heer Korthouwer doelde. Het probleem van de oversteekplaatsen Het probleem van de oversteekplaat sen kwam ook in de raad van Heiloo aan de orde. Dit naar aanleiding van een voorstel van B. en W. een aantal oversteekplaatsen voor voetgangers aan te wijzen. De heer Oostendorp zei gaarne ak koord te gaan met de 7 voorgestelde Warmwater- zakken Kruiken oversteekplaatsen op eigen wegen. „Ten aanzien van de twee geprojec teerde op de Kennemerstraatweg, bij raadhuis en Stationsweg, blijken nog al verschillende zienswijzen te be staan. Toestemming is hiervoor nodig van Rijkswaterstaat. Geven die dit wel?" vroeg hij zich af. De heer Oostendorp vroeg B. en W. of zij nog dit deel van dit voorstel handhaafden. Burgem. Pesman antwoordde hierop dat, terecht, de meningen nogal ver deeld waren. „Ook de groepscom mandant kon er niet warm voor lo pen. We zullen ons nog eens voor advies wenden tot de A.N.W.B." zo sprak de burgemeester. Mevr. Beek en de heer KI. de Vries maakten enkele opmerkingen over de 7 oversteekplaatsen. Of men vooral rekening wilde houden met de on overzichtelijke hoek Stationsweg Heerenweg (zuid) en aandacht voor de oversteek der kinderen bij de hoek Westerweg Past. van Muyenweg. Burgemeester Pesman zegde toe het een en ander nog eens ernstig te be kijken. Alle zgn. onrendabele gebieden van waterleiding zijn voorzien Bij de ingekomen stukken werd de mededeling gedaan dat thans alle zogenaamde onrendabele gebieden van waterleiding zijn voorzien. Voorlopige vaststelling gemeenterekeningen 1957 - 1959 Bij monde van de heer Korthouwer deelde de ingestelde commissie voor onderzoek mede, dat de gemeentere keningen over de jaren 1957 tot en met 1959 plus van het fonds armen goederen en die van het gemeentelijk grondbedrijf, in orde waren bevonden VELE JONGEREN OP FILMAVOND met „Dwars over de Zuidpool" Het mag als verheugend aangemerkt worden dat de Instituuts-filmavond met de kleurenfilm „Dwars over de Zuidpool" zoveel jongeren naar het „Asta"-theater trok. De heer Majo lée sprak daar z'n vreugde over uit. Hij dankte de Benzine en Petroleum (B.P.) Handelmaatschappij N.V. te Amsterdam hartelijk voor de belan geloze medewerking. Het filmpje „moderne ontdekkings reizigers" verplaatste de toeschou wer in verschillende werelddelen, in prachtige gebieden, maar met één doel, nl. het vinden van olie, een on misbaar artikel in onze moderne maatschappij. „Vaste voet op Antarctica" liet zien een reis naar Antarctica, het inrich ten van een basiskamp in een onher bergzaam gebied, nodig om vandaar uit de eigenlijke expeditie naar de zuidpool te beginnen. Op deze film sloot dan ook aan de mooie film „Dwars over de Zuid pool." De strijd van dr. Fuchs en Sir Edmund Hülary tegen sneeuw en ijs, in dienst van hun wetenschaps- arbeid. Een kleurenfilm, prachtig van opnamen en met Nederlands commentaar. Als een soort toegiftje werd nog door de employés van de B.P. ge draaid een film over het leven van de grote autocoureur Juan Manuel Fangio. Een film welke vooral door de jongeren kennelijk zeer gewaar deerd werd. Als geheel een zeer ge slaagd programma. Verzorging van begrafenis sen met al het bijbehorende Verhuur van rouwkamers, rouwschermen en andere rouwbenodigdheden Transporten van en naar alle plaatsen. Westerweg 209 - Heiloo - Telefoon 02200-3315 FILM BOLSTOI THEATER KOMT IN HEILOO Russische balletfilm Een paar jaar geleden draaide in Heiloo de balletfilm „De Rode Schoentjes". Deze film, vertoond door het Instituut, trok veel belang stelling. Gevraagd werd naar meer van zulke films. Dat is niet zo ge makkelijk. Het Instituut is er nu echter in geslaagd, dank zij de sa menwerking met de directeur van het „Asta"-theater, de heer Span- jaart, de bekende film van het Ból- stoitheater te vertonen. In het win- terprogramma van het Instituut staat nog de datum open, dan zal deze unieke balletfilm, het beste op dit terrein, vertoont worden. Tezij- nertijd daarover meer. „HUIS TE KOOP" Jonggehuwden werden „tuk" genomen Een advertentie, inhoudende: „Een huis te koop aan de Paardeweydt in plan Oost" trok velen aan. De ver koop ging echter niet door. Een aantal goede bekenden van een piepjong echtpaar was er op uit hen de eerste uren in 't huwelijksbootje wat onrustig te maken. Ze zijn daar ten volle in geslaagd. Tal van lezers van de advertentie togen naar Oost, het leek hen wel een mooi nieuw huis. Het jonge echtpaar kon zodoen de regelmatig naar de bel lopen, tot dat er een mededeling verscheen dat 't een en ander op een vergissing be rustte. Of deze „mop" gewaardeerd is geworden wagen wij te betwijfelen. PARTIJ VAN DE ARBEID KWAM BIJEEN In de vergadering van de Partij van de Arbeid, op woensdag in het Dorps huis, sprak het kamerlid, de heer C. Egas, over de politieke beschou wing rond de Troonrede. Er volgde enige discussie op. Kandidaat werd gesteld voor de Pro vinciale Staten van Noord Holland de heer Drs. H. J. Eijsink, voorzitter van de afd. Heiloo van de P.v.d.A. Tot kandidaat voor het Gewestelijk Bestuur van de P.v.d.A. Noord Hol land Noord werd gesteld de heer H. E. Oostendorp. DIRECTRICE BENOEMD VOOR R.-K. VERZORGINGSTEHUIS Naar wij vernemen is tot directrice van het r.-k. verzorgingstehuis van de „R.-k. Stichting Bejaardenzorg", benoemd: Mej. Aschman, thans hoofd v. e. verzorgingstehuis te Arnhem.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1961 | | pagina 6