BR 1m® v0 Wt>°% ook ET 1.75 ^fmOLTEN „Hief Geschenkenhuis" \0 V v.d ii haard brand WÊ^mi olie AMOR-Autoriischcoï NH0UT Martinus de Vrie el. 2597 TT EN BUITEN 30 NOVEMBER 1961 BIJBLAD UITKIJKPOST LEERLINGEN-AVOND VAN DE CHR. SCHOOL Woensdagavond j.l. vond de traditio nele „leerlingen-avond" van de Chr. school alhier, in „De Rustende Ja ger" plaats. De zaal was stampvol en dat een en ander bij de leerlingen en ouders in de smaak viel bewees het uitbundige applaus. De avond werd door de voorzitter van de oudercommissie, de heer G. van Druten, geopend, waarna de lei ding in de vertrouwde handen van het schoolhoofd, de heer S. S. Lau- tenbach, werd overgedragen. Hej: zou te veel worden om alle ten tonele gebrachte stukjes te noemen. Een uitzondering hierop moet toch wel de opvoering van „Assepoes" en „De Vlooienkar" zijn. Men heeft aan de afwerking, kostuums en decors heel veel'zorg besteed. Het slotstuk „Kaarsjes in de nacht" was een waardig slot. Met een enkel woord van het schoolhoofd en een gezamenlijk gezang werd deze zeer geslaagde leerling^i^avonb^ gesloten. BLOEMBO VIOLEN - KLIM-) JURB EMEN enz. Voor tuin -onderhoud ei loc Zevenh Telefoon 550 - I GEEN EERSTE PLAATSEN VOOR DOVES BIJ KRINGKAMPIOENSCHAPS- WEDSTRIJDEN Toch wel goede resultaten Dit jaar geen eerste plaatsen van Doves-leden bij de Kringkampioen- schapswedstrijden, zondag in Mid- denmeer. Wel een aantal zeer goede resultaten die genoemd mogen wor den. Zo werd Marcha Scheres 3e bij de ploeg van 38 meisjes. Zij behaalde 32.60 pt. (nummer 1 33.20 pt.). Jolanda Brasser werd 8e met 30.50 pt. en Riet de Graaf 14e met 29.20 pt. Truus Balk kon bij de dames junio ren, wegens training in Arnhem, niet deelnemen. Netty Spruyt werd hier 4e met 34.30 pt. Bij de dames liet Thea Beekman ver stek gaan. Annie Balk werd 5e met 34.40 pt., haar clubgenote Lucienne Brand-Roozendaal 7e met 33.10 pt. De jongens deden het bijzonder goed in Middenmeer. Jan Muis 2e en Han Hoogerheide 3e, resp. met 50 en 47.55 pt. F. Trap werd daarbij nog 5e met 47.25 pt., ook een goed resultaat. Bij heren junioren wist Dick Barte lomij beslag te leggen op de tweede plaats met 47.45 pt. met welke plaats hij dik tevreden kan en mag zijn. f1 1 I I, dè superieure petroleum kv/c.liteit voor uw olifihoard of -kachel iNDSTOFFENHANDkL Heerenweg 211 - Heiloo Telefoon 2352 TRUUS BALK KAMPIOENE VAN DOVES Dick Bartelomij bij de heren De onderlinge wedstrijden van de gymn.ver. Doves hebben, wat de da mes en heren betreft, geen verras singen opgeleverd. Truus Balk werd, bij een deelname van slechts drie dames, kampioene bij de keurklasse; Dick Bartelomij bij de heren. Hier was het aantal deel nemers vier. Slechts bij de dames le en 2e afde ling dames was er strijd, hier was de deelname ook groot. Goed werk van turnsters Truus Balk was tijdens deze wed strijd goed op dreef, haar zus Annie was haar sterkste tegenstandster. Truus Balk was op drie van de vier oefeningen (brug, vrije oefening en balk) superieur. Zij bereikte 37.50 pt. De paardsprong leverden Truus en Annie ieder 9.35 pt. op. Op de evenwichtsbalk waren alle drie niet fortuinlijk. Onbegrijpelijk is het dan ook dat Truus voor haar oefening 9 pt. kreeg, terwijl zij mis stapte aan het einde van deze oefe ning en toen niet tot opsprong kon komen en kwam te vallen; 8 was redelijk geweest. Netty Spruyt werd na Annie Balk, welke 33.30 pt. wist te bereiken, 3e met 31.30 pt. Haar vrije oefening was zeer goed (9 pt.). Strijd was er, zoals we reeds meedeelden, bij de dames le en 2e afdeling. Bea van Steeg, Truus Ploeger en Els Donkersloot bestreden elkaar in de le afdeling op de eerste plaats. Zij bereikten resp. 33.95, 33.75 en 33.50 pt. Ook een aantal andere turnsters zat hier tegen aan. Bij de 2e afdeling dames ongeveer een zelfde beeld; 1 werd H. Blakborn met 29.40 pt., 2. T. Hoogvorst met 29.35 pt. en 3. M. Vennik, 29.15 pt. Dames 3e afdeling leverde het vol gende resultaat op: 1. B. Bult 28.20 pt,. 2. N. v. d. Pol 28.15 pt. en 3. A. Pilkes 27.70 pt. De heren en jongens 12-15 jaar Bij de heren ook een geringe deel name. Dick Bartelomij was hier fa voriet. Met 46.10 pt. verre de baas van Roel v. d. Pol, welke 2e werd met 42.60 pt. en 3. Joop Muller met 37.65 pt. Jan Muys en Han Hogerheide stre den om de le en 2e plaats bij de jangens van 12-15 jaar. De eerste bereikte 44.40 pt., Han 43.65 pt. 3e werd hier Frans Trap met 39.45 pt. die bepaald niet in vorm was. Andere uitslagen Aan deze wedstrijden gingen vooraf de wedstrijden voor meisjes. Meisjes le afd. (4-5 uur) 1. J. Brouwer 44.50, 2. A. Bunje 43.10 en 3. M. Top 40.80 pt. 2e afdeling: 1. P. Donkersloot 43.2, 2. D. Blom 42.80 en 3. C. Overpelt 42.60 pt. 3e afdeling: 1. N. de Beel 41.80, 2. J. v. d. Veen 41.60- en 3. G. Ortelé 39.60 pt. Meisjes (5-6 uur) le afd. 1. K. Lödel 49.40, 2. C. Brouwer 47.50 en 3. L. Ouwendijk 47.40 pt. 2e afdeling: 1. G. Blakborn 43, 2. C. Gabriëls 42.60 en 3. J. Pruntel 42.20. 3e afdeling: 1. M. Greeuw 41, 2. T. de Graaf 40.30 en 3. L. Tomson 40.2. Meisjes (6-7 uur) le afdeling: 1. E. Joustra 48.20, 2. J. Spruyt 46.80 en 3. S. de Beurs 46.20 pt. 2e afdeling: 1. T. Sonneveldt 42 pt., 2. N. Spaans 40.6 en 3. H. de Graaf 38.2 pt. 3e afdeling: 1. H. de Boer 47.60, 2. J. Klerks 44.60 en 3. A. Brasser 44 pt. Meisjes (7-8 uur) le afdeling: 1. M. Scheeres 32.40, 2. J. Brasse 31.6 en 3. R. de Graaf 30.60 pt. 2e afdeling: 1. L. Bakker 31.40, 2. L. Klerks 30.20 en 3. A. Vennik 30 pt. 3e afdeling: 1. C. Knip 28.60, 2. M. Jensch 28.40 en 3. W. Groenland 28. 4e afdeling: 1. L. v. d. Zande 28.80, 2. S. Benard 28.60 en 3. P. Nibbering 28.40 pt. Meisjes 4-5 uur, le afd.: 1. Liesbeth Kerkenier 36.40, 2. Marjan Hooger heide 36 en 3. Renske Top 35.40 pt. tweg 530 enne n Heiloo» - Telefoon^-3635 GRATW THEORIE 2e afd. 1. Ineke Otto 33.60, 2. Thea Klaver 33.40 en 3. Marjan Zwart 33.20 pt. 3e afdeling: 1. Ina Phaff 34, 2. Lidia Sleutel 32.80, 3. Liesje Venema 32.20. 4e afd.: 1. Ilona Verhagen 35.60, 2. Lieske Zwart 34 en 3. Loesje v. d. Giesen 33.60 pt. Meisjes 5-6 uur, le afd.: 1. Trudie Jonker 29.80, 2. Joke Voerman 29.3 en 3 Loes Pantekoek 28.80 pt. 2e afdeling: 1. Anneke Bruin 30.10, 2. Marjan Roos 29.80 en 3. Anita Joustra 29 punten. 3e afdeling: 1. Annet Venema 28.60, 2. Nardy Eijsberg 28.20 en 3. Anne- lies v. d. Woude 28.10 pt. 4e afdeling: 1. Dorethé Corst 27.60, 2. Antje v. d. Berg 26.70 en 3. Anne Sleutel 26.60 pt. 3e afdeling: 1. Gerda Schimmel 27.70, 2. Annemarie v. d. Berg 27.50 en 3. Anke van Leeuwen 25.70 punten. Zowel 's middags als 's avonds heers te er een sportieve geest tijdens de wedstrijden. De heer Vennik heeft de prijzen, diploma's en herinnerings vaantjes uitgereikt en vooral de jury leden hartelijk dank gezegd voor hun medewerking. datyfs eeikeoed advies: ij vaan naar Dusseldorperweg 68 - Limraen A.V. DOVES HIELD JAARVERGADERING Het oog wordt gericht op goede atletiek-akkomodatie Woensdag 8 november hield de A.V. Doves haar jaarvergadering in het Dorpshuis te Heiloo. Voorzitter Koe- lemeij verheugde zich over de goede opkomst en liet het afgelopen jaar de revue passeren. Over het alge meen was hij zeer tevreden over de gang van zaken. De training wordt uitstekend bezocht. Het ledental liep omhoog en heeft bijna de 100 bereikt. Er zit veel talent onder de jeugd en er za] een kernploegje samengesteld worden dat door extra trainingen zal trachten hun prestaties nog beter te maken. Nu is het wachten nog op de nieuwe sportvelden met een goede atletiek- akkomodatie. Hierna gaf hij het woord aan mevr. Brasser, zowel sekr. als wedstr. sekr. Zij las de notulen voor van de vorige vergadering, het jaarverslag sekre- taresse en jaarverslag wedstrijdsekr. voor. Zij wees op de uitstekende pres taties die de Doves-atleten (vooral de jeugd) dit jaar behaald hebben en prees hun sportiviteit. Drie jeugd leden zijn aangewezen voor de cen trale jeugdtraining in ops-\district. Voor Wijnen en leerd orde Hierna gaf mevr. Klijnsma haar fi nancieel verslag. Ook dit luidde gun stig en er was een batig saldo. Han Elenbaas sprak namens de kas controle-commissie. De boeken waren prima in orde bevonden. Het volgende punt was de bestuurs verkiezing. Aftredend waren mevr. Klijnsma en de heren Koelemeij en Brasser. Deze werden herkozen. Verder trad af de heer Habich we gens drukke werkzaamheden. Kandi-' daat stelde zich de heer R. Konijn. Deze werd dan ook in het bestuur opgenomen en zal dan tevens het sekretariaat op zich nemen, aange zien het mevr. Brasser wel iets te veel werd. Voorzitter dankte de heer Habich voor alles wat hij voor de vereniging gedaan heeft en heette de heer Konijn van harte welkom. Nu werden de prijzen van de onder linge wedstrijden uitgereikt. Verge zeld van een aardig toespraakje kon- den de diverse prijswinnaars hun me daille in ontvangst nemen. De bekers voor de beste prestaties in de diverse klassen gingen naar Jan Pronk, Atie Putter, Jolande Brasser, Jan Rozing en Nico Klever laan. Het standaardje voor het beste Doves-lid moet dit jaar gedeeld wor den door de redaktie van ons club blad Sprint, nl. Nel Fijma en Han Elenbaas. In de terreincommissie werden gekozen Kees Troostheide, Henk Snaterse en Kees Bruschke. De heer Rivière bracht verslag uit van de toto. Hij spoorde de leden aan volgend jaar voor een nog groter aantal deelnemers te zorgen. 29 No vember zal in het Dorpshuis het Sint Nicolaasfeest gehouden worden. In dien de Olympische film in Heiloo of Alkmaar draait zal men met zoveel mogelijk leden daarheen gaan. De vereniging betaalt de helft van de entree. Voor C en D jeugd zullen ook club-) recordlijsten aangelegd worden. De heer Rivière dankte hierna voorzitter (trainer) voor het vele werk dat deze voor de vereniging doet en bood hem en zijn echtgenote een kleine attentie aan. Vervolgens dankte hij nog de heer Habich sr. voor het ver vaardigen van medaillekast en club- recordbord. Na de pauze vertoonde Jan Pronk de tijdens de onderlinge wedstrijden opgenomen film. Deze was zeer ge slaagd, evenals het filmpje van de ploeg werkers die 's zaterdags het terrein in orde gemaakt heeft. ADVIESCOMMISSIE De adviescommissie verdeling van woonruimte deelt mede dat het spreekuur van maandag, 4 december a.s. is komen te vervallen. In de plaats daarvan zal zitting wor den gehouden op woensdag, 6 decem ber a.s., des avonds van 7 tot 7.30 u. Het daarop volgende spreekuur wordt gehouden op maandag, 18 dec. a.s. De adviescommissie. VAN HET ENE HEK NAAR HET ANDERE Maar het prikkeldraad bleef! Jarenlang hebben we ons geërgerd aan de betonnen palen rond het thans afgebroken barakkenkamp. We wa ren dan ook blij dat èn het barakken kamp èn de betonnen palen met prik keldraad verdwenen. De vreugde was voor korte duur. Thans is weer een prikkeldraadafrastering aangebracht wat nodig geacht wordt voor aan plant. Lelijk blijven wij het vinden. We vragen ons af of deze prikkel draadafrastering, evenals zovele nog bestaande in onze gemeente, wel bij politieverordening is toegestaan. Het wordt tijd dat daarop wordt toege zien. VERBOND VOOR VEILIG VERKEER BESLOOT CURSUS Vorige week maandag besloot het Verbond voor Veilig Verkeer de ver- keerscursus welke 6 avonden in be slag nam. Voorzitter N. Waterdrin ker heeft de behaalde verkeersdiulo- ma's uitgereikt en de cursusleiders, de wachtmeesters Zorg en De Boer bedankt voor de prettige wijze waar op deze heren op deskundige manier de cursus gaven. Een dankwoord sprak ook één der deelnemers, de heer Slot. Deze liet zijn woorden echter vergezeld gaan met enkele geschenken voor de beide wachtmeesters. Het was gereedschap wat zij goed konden gebruiken. In het tweede deel van de avond ver toonde de heer Kemme, bestuurslid, enige interessante films. De techni sche film over de werking van ben- zine-motoren liet hij vooraf gaan met een praatje. Daarna vertoonde hij de kleurenfilm over de werking van de straalmotoren. Als geheel een goede cursus met een mooie sluitingsavond. VERBETERINGEN WORDEN AANGEBRACHT IN HET DORPSHUIS Geringe belangstelling op leden-verenigingsavond Die ene vergadering van de leden verenigingen van de ver. „Dorpshuis" dinsdagavond in het Dorpshuis, was slecht bezet. Voorzitter Majolée uitte daarover zijn teleurstelling. Hij me moreerde de trage gang van zaken bij de gemeente betreffende de res tauratie van het Dorpshuis. Hij liet er echter op volgen dat er thans schot in zit, waarover hij zijn vreug de uitsprak. De voorzieningen zijn nl. zo hard nodig. JDeze verbeteringen, door de gemeen te in overleg met het dagelijks be stuur opgesteld, houden onder andere in: wegbreken der betimmering aan de Willibrordusweg - Schoollaan-zijde waardoor ruimte verkregen wordt, het behangen van de aanwezige jute en het lichter maken van de kleuren. Ook aan de entree, gang en trap zal 't een en ander gedaan worden. Dit ten bedrage van 2400,(De ge meenteraad heeft een voorstel van B. en W. hierover reeds aangenomen. Red.). aatweg 103 - efoon 4870 eiloo Uit de vergadering kwamen nog wat kleine wensen naar voren. De voorzitter wees er op dat er niet teveel geëist kan worden omdat met tertijd het Dorpshuis als onderdeel van het komplan moet verdwijnen. De sekretaris - penningmeeste, dhr. C. N. Troostheide, bracht de jaarver slagen uit. Uit het een en ander bleek dat de zalen minder verhuurd wor den door verminderde verenigings- aktiviteiten en zodoende ook de fi nanciële toestand beïnvloedt. Het komende boekjaar rekent men zelfs op een tekort van 500, Medio 1962 zal het bestuur de situa tie bekijken om dan, zo nodig, in grijpende maatregelen te nemen. Een lichtpuntje is altijd weer dat de obligatiehouders, bij uitloting, deze meestal schenken. In 1960 was dat voor 175, Het bestuur werd herkozen; de heer Kluit zal gevraagd worden toe te treden, dit in verband met een vaka- ture. De heer v. d. Poll liet een pret tig geluid horen. „Als de benedenzaal klaar is hopen wij een deel bij te dragen in de kosten van nieuwe gor dijnen.". Dit namens de „Soos" voor bejaarden. De heer Stuveling dankte de heren Majolée en Troostheide voor hun ak- tiviteit en geheel weer geschiedde in de belangeloze sfeer. De rondvraag leverde niets op en zo doende kon reeds op een vroeg tijd stip deze geanimeerde vergadering gesloten worden. JUBILEUMAVOND ,,'T ONTLUIKENDE ROOSJE" Zaterdag 25 november j.l. vierde ,,'t Roosje" haar zeventig jarig bestaan op grootse wijze met het blijspel „Als 't kindje binnenkomt" van André Roussin. Deze avdfcki had een intiem karakter. De voorzitter dhr. Alfenaar heette de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzondèr de burgemeester en echtgenote, énkele /wethouders en haar zustervereniging. Door een afgevaardigde van de N.A. T.U. werd aan de oudste leden van 't Roosje, t.w. de,, heren Vennik en Greeuw, de zilverèp rederijkersspeld uitgereikt. De heer Greeuw was ver hinderd hierbij aanwezig te zijn. 70 Jaar is een lange tÜ^jd en het zegt toch wel iets als men\zelfs in deze tijd ondanks de ^elevisiei nog zoveel belangstellenden voor het amateur toneel trekt. De zaal was. dan ook tot de laatste plaats bezerv en men heeft van de eerste tot deVlaatste minuut onuitsprekelijk genotcm van jdit kostelijke franse blijspeï\ wat soms zeer pikant was maar \toch j nergens storen^/ aandeed. Charles Jacquet (Sip Hoekema) als minister naar puiten een zeer gezien figuur, komt tot de ontdekking dat er zich in zijn gezin minder prettige situaties voordoen als respectievelijk zijn vrouw Olympe (Jannie Spruyt) en zijn dochter Annie (Alie v. Veen) een baby verwachten. Als dan ook nog de sekretaresse van de minister een baby moet krijgen van de zoon des huizes George (Gerard Klooster) en het dienstmeisje Therese (Puck Koomen) in tranen komt vertellen dat ook zij een kindje moet krijgen, stijgt de spanning en hilariteit ten top. Als klap op de vuurpeil komt er dan nog een jeugdvriendin van de minister (Atie Palensfljn) op de prop pen die hem komt vertellen dat zij een zoon van hem heeft en nu om een baan voor deze jongeman komt vragen. De dochter Annie komt op het idee haar grootvader (Jqn de Bruin) in vertrouwen te nemen om met zijn hulp de situatie te rédden. Jannie Spruyt gaf een prima creatie van de charmante en soms heerlijk onlogische ministérsvrouw en Sip Hoekema voelde zich goed thuis in deze ministersrol. Zij gaven sterk en boeiend spel te zien. Daarnaast Alie van Veen en Gerard Klooster die een rake typering géven van „die jeugd van tegenwoordig" zoals moeder meermalen verzuchtte. Jan de Bruin, Puck Koomen en Atie Palenstijn pasten zich volkomen bij de anderen aan. i. De rolkennis was prima. Regisseur Guus Spruyt heeft met zijn mede werkers weer éen prachtig resultaat bereikt. Na afloop werden bloemen uitgereikt. j Door een foutje in \de organisatie waren een paair sprekers niet in de gelegenheid gesteld om bun felicita ties uit te spreken. Erg jammer. De zaal was prachtig versierd en in een intieme sfe^r van kaarslicht werd er gedanst op de muziek van het A.B.C.-quintet ter afwisseling en kele bijzonder aardige spelletjes ge daan, waardoor de gezelligheid tot diep in de nacht duurde. ,,'t Roosje" kan op een zeer geslaag de jubileumavond terugzien M.H.-V. KONINGIN WILHELMINAFONDS Definitief resultaat van de aktie Het gaat in de afdeling Heiloo van dit fonds sedert de vernieuwing in deze zomer, zeer zeker naar wens. Het bestuur heeft door de hulp van zeer velen 851 nieuwe contribuanten kunnen inschrijven en 305 nieuwe le den, die samen een bedrag bijdragen van 1867,18 voor dit goede doel. Er waren in Heiloo 330 contribuan ten en 145 leden, zodat de totaal cijfers voor de contribuanten en le den resp. 1135 en 450 bedragen. De afdeling Heiloo is hierdoor in staat jaarlijks ongeveer 2500,af te dragen aan bovengenoemd fonds. Gaarne brengen we alle werkers en werkster voor dit resultaat zeer har telijk dank. schilderen? Wij hebben veg 259 - T ei. 4836^Heiloo Schild&rsbec iHEOR VERENIGING „VOLKSONDERWIJS" Traditiegetrouw zal het onderwijzend personeel der beide openbare lagere scholen ook dit jaar weer voor de ouders der leerlingen, leden van de vereniging „Volksonderwijs" en be langstellenden het toneelspel „De Wonderfiets" opvoeren. Dit door Jan Naaijkens geschreven toneelspel werd woensdag j.l. opge voerd voor de leerlingen der beide scholen. De voorstelling voor „Volks onderwijs" vindt plaats op vrijdag, 1 december a.s., in „De Rustende Ja ger" te Heiloo. Voor verdere gegevens zie de adver tentie in dit blad. Het bestuur. GESLAAGD VOOR VERKEERSVLIEGER Onze plaatsgenoot Kees Bakker is geslaagd aan de Rijksluchtvaart school te Eelde, voor verkeersvlieger. VERHUIZINGEN EN TRANSPORTEN eheel Neerland Voor weg 22 - Hei Telefion 2238 GEEN OBSTAKELS OP VOETPADEN Het gebeurt de laatste tijd meer malen dat voetpaden onbegaanbaar worden gemaakt door het neerstor ten van bouwmaterialen of de plaat sing ervan. Zijn we goed ingelicht, dan gaat de politie daar tegen op treden. Vooral op drukke wegen kunnen er moeilijkheden optreden, omdat de voetganger wordt gedwon gen de rijweg te nemen. Een ander onhebbelijk feit constate ren wij nog regelmatig. Het is het plaatsen van auto's op voetpaden en trottoirs. Vorige week bijv. een auto schuin-dwars op het trottoir van de v. d. Veldestraat. Het is te wensen dat de R.P. tegen zulke autobezitters onverbiddelijk optreedt.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1961 | | pagina 4