3 ,5 "/HTM G U fi b me/ 6 J. l/PANTEKOEI r/y L(Y ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR HEILOO D ■\n»' S\ Fü 0 - WUIJTS - OPTIEK DAMES, UW HAAR !S ALLES EN IS VOOR UW HAAR BREEDELAAN 28 - HEILOO - TELEFOON 8287 fff ure Zaterdag 27 januari 19621 van Onze geheel vernieuwde zaak. V\ c BEVOLKINGSONDERZOEK OP T.B.G. 'ifck :ebestuur mw HE GEZELLIGE PLATEN telepisie en radio K00ME Spr&tfo Teli U'S MODES I 7W 18e JAARGANG NUMMER 44 Redaktie- en administratie-adres: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Heiloo Telefoon 02200-4190 - Giro 140847 Advertenties per mm 14 cent (Bij kontrakt reduktie) 25 JANUARI 1962 Dit blad verschijnt iedere donderdag in een oplaag van 5500 exemplaren huis-aan-huis inde gemeenten Heiloo Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom, Egmond aan de Hoef en Akersloot. Advertenties e.d. moeten uiterlijk dinsdagmiddag 6 uur in ons bezit zijn ENIGE BELANGRIJKE POSTEN UIT DE GEMEENTE-BEGROTING VOOR 1962 (J Q Ook deze week zullen wij iets uit de gemeentebegroting van 1962 meede len. Thans zullen wij enige belang rijke posten lichten uit dit stuk, be staande dit keer uit 342 bladzijden, dus een lijvig document. In verhou ding tot vorige jaren is het op ver schillende punten belangrijk overzich telijker geworden. Maatschappelijk werk Onder hoofdstuk IX, maatschappelij ke steun en voorzorg, treffen we een aantal indrukwekkende bedragen aan. Onder post 506 „Kosten van over brenging, plaatsing en verpleging van krankzinnigen", zien we een geraamd bedrag van 93.600,vorig jaar 82.000,De werkelijke uitgaven, volgens de laatst vastgestelde reke ning waren 77.219,32. Werden in 't verleden door het Rijk deze kosten vergoed, thans moet de gemeente praktisch de gehele ver- pleegkosten voor haar rekening ne men. De „Huisvesting van behoefti- gen", .post 520 in de begroting, staat vermeld met een begroot bedrag van 100.000,vorig jaar 70.000, ondersteuning aan behoeftgen, in geld 55.200,vorig jaar 50.000, Ondersteuning aan behoeftigen in natura 20.000,—, vorig jaar 14.500,- Ook andere posten onder dit hoofd stuk zijn gestegen. Zo de jaarwedden van ambtenaren, bureau-behoeften van 500,in 1961 begroot op een bedrag van 1000,in 1962. Dit naar aanleiding van de vermoedelijke werkelijke uitgaven over 1961. Openbare werken etc. Hoofdstuk VI, openbare werken, geeft ook interessante cijfers te zien. Post 1961, jaarwedden van het personeel ten dienste van het beheer van de openbare werken, voor zover niet on der de volgende artikelen begrepen, is begroot op 109.833,94, vorig jaar 104.972,28. Post 218, onderhoud van wegen,- voetpaden en rijwielpaden, geeft personeelsuitgaven te zien van 34.400,het totaal-bedrag, met rij dend materiaal en overige kosten wordt geraamd op 83.586,44, vorig jaar 32.000, Het onderhoud van wandelplaatsen, - plantsoenen en andere beplantingen, post 226, is geraamd op een totaal bedrag van 80.262,50. Onderhoud van pompen en riolen in 't vorig jaar nog geraamd in 1961 op 13*200,is in de begroting thans opgenomen met 23.100, Kosjen van de gemeente-reiniging, post 242, geeft een bedrag aan van 42.400,—. Aansluitingen op het rioleringsnet zijn begroot op 20.000,vorig jaar 10.000,Evenals andere posten in de begroting, staan hier tegenover inkomsten wegens aansluiting, te be talen- door de huiseigenaren. De kosten van de algemene begraaf plaats en kosten begraving zijn be groot op 10.775,39. Volgende week hopen wij op een aan tal andere punten van deze begroting in te gaan.' r salo HEI LOC NNEMERSTRAATwEG 420 TELEFOON 6508 FIRMA W. CASTRICUM HEROPENDE HAAR VERBOUWDE EN GEMODERNISEERDE BEDRIJ Vertegenwoordigster van de nieuwste tuinbouw- etc. apparaten en preparaten Op de grens van .Heiloo en Limmen ontwikkelt zich, vooral de laatste ja ren, heel sterk een bedrijf in zaai zaden, bestrijdingsmiddelen, gereed schappen en plantsoenen. Een reeds jaren bestaande zaak, de eerste zaadhandel in Heiloo en het eerste hoveniersbedrijf hier ter plaat se. Het is de fa.. W. Castricum aan de Hoogeweg 69, welke een bloeiend bedrijf heeft. Zó bloeiend, dat uitge zien moest wórden naar radikale uit breiding van het bedrijf. Deze is de vorige week tot stand ge komen en in gebruik genomen. Donderdagmiddag waren daarbij aan wezig vele belangstellenden, waar onder een groot aantal genodigden. Niet minder dan 45 bloemstukken sierden de zaak. Aantrekkelijk geheel Naast vergroting is het bestaande bedrijf aangepast aan deze tijd. Het is daardoor een zeer aantrekkelijk geheel geworden. De winkelruimte is belangrijk uitgebreid en zeer over zichtelijk, jook al door de indeling met vakindeling, verzorgd door Beka te Heiloo. In deze winkel zijn voornamelijk de zaden, ook te leveren aan particulie ren, opgeslagen. Ook tal van ver pakte bestrijdingsmiddelen in kleine hoeveelheden. Er is een aparte om vangrijke opslagplaats voor grote hoeveelheden bestrijdingsmiddelen. De fa. Castricum is namelijk hoofd vertegenwoordigster van Shell en Ligtervoet chemische artikelen. Daar onder de nieuwste preparaten, arti kelen welke bij de huidige bollenteelt en bij de land- en tuinbouw, een over heersende rol spelen. Er is thans een aparte ruimte voor land- en tuinbouw-gereedschappen. Daarin zagen wij de elektrische wan molen voor het bollenbedrijf. Een showroom is er voorts voor de nieuwste artikelen. Zo zagen we een handige propaan-rugspuit, ideaal voor het spuiten met onkruidbestrijdings middelen, insecticiden etc. Een alleraardigste kantoorruimte is thans ook aanwezig, terwijl een grote loods van ongeveer 150 m2 de be drijfsruimte completeert. De laatste jaren specialiseert de fa. Castricum zich ook op de verkoop van planten etc. Het systeem van zelfbediening, op de grote, achter de bedrijfsruimte gelegen tuin, neemt een geweldige vorm aan. Het zijn vooral ook de nieuwe bewoners van Heiloo die deze aankoopvorm aan trekkelijk vinden en daar dus gebruik van maken. De heer Castricum, een erkend ho venier, heeft een adviesbureau en ook daarvan wordt een toenemend ge bruik gemaakt. Al bij al, een bedrijf welke haar tijd verstaat. U bent van harte welkonrf - Uw bezoek verplicht tot niets EERENWWG 151 - HEILOO BRANDWEERLIEDEN a ONTVINGEN PENNING/./ Zaterdagavond tijdens het jaarfeest van de brandweer, werd aan een drie tal leden van de Vrijwillige Brand weer een penning met oorkonde uit gereikt wegens 12 -jarige dienst bij dit korps. Het waren de heren A. Boerma, R. Leeuw en P. van Raalte. De laatste was niet in Heiloo deze 12V2 jaar. bij de brandweer, maar ten dele ook in Schagen, waar hij vroeger woonde. Het was weer een echt brandweer- feest dat werd bijgewoond door bur gemeester Pesman, Weth. Tomson, adjudant Th. J. Borst van de Rijks politie, de directeur van Openbare Werken, dhr. Brandsma en de oud commandanten de heren Vennik en van Dijk. COMITÉ GEVORMD VOOR ZILVEREN huwelijksfeest; O KONINKLIJK ECHTPAAR Q) Onder voorzitterschap van burge meester J. A. Pesman werd dinsdag avond een comité geïnstalleerd dat, samen met het Oranje-comité, een geldinzameling zal voorbereiden, no dig voor het Zilveren huwelijksfeest van H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden. Opvallend groot was de belangstel ling van de genodigden, waaronder de geestelijkheid, vertegenwoordigers van talrijke vrouwenorganisaties, de vakbeweging en het bedrijfsleven ter plaatse. Als voorzitter zal gaan fungeren de heer P. J. Schneider, voorzitter van het Oranje-comité, welk comité ook het voorbereidend werk zal doen. Burgemeester Pesman neemt het ere voorzitterschap op zich. Wanneer de inzameling wordt gehou den is nog niet bekend. De bedoeling van het-Landelijk Comité is, geld bij een te brengen voor het stichten van 2 jeugdcentra, daarmee gehoor ge vende -aan de wens van 't Koninklijk paar, dat daarvoor reeds een bedrag beschikbaar stelde. Het is de bedoeling dat dit zilveren huwelijksfeest tegelijk gevierd zal worden met de verjaardag van Ko ningin Juliana, op 30 april. Tezijnertijd zullen we nadere gege vens publiceren over deze inzameling enzovoorts. ter. Zij werden door de presidente hartelijk verwelkomd in het bestuur en nadat de geestelijk adviseur pas toor J. G. J. Rutten de dames had toegesproken, richtte de presidente zich tot de aftredende bestuursleden, t.w. de dames Winter, Weijers en Tamis, met een dankwoord voor het vele werk in het belang van 't Vrou wengilde en de leden verricht. Zij ont vingen als blijvend aandenken elk een fraaie tinnen vaas. Ook voor de heer Tamis werd een geschenk overhan digd als blijk van erkentelijkheid voor hetgeen hij voor het gilde heeft ge daan en nog zal doen. Van de propagandisten waren de da mes D. Revers en Bellecom tien jaar lang in funktie. Ook zij ontvingen een attentiê. Mevr. de Git, vijf jaar presidente, mocht op haar beurt, uit handen van de sekretaresse mevr. Settels, een surprise ontvangen. De opbrengst van de op deze avond verkochte .kopjes koffie - een bedrag van 54.werd bestemd voor de Moeder Gods kerk. Na de pauze trad een eigen toneel clubje op- met een blijspel in één be drijf: „Sara Leefanders". Daarmee kwam een bijzonder plezierig besluit in deze druk bezette avond. AANTAL STEMBUREAUX WORDT RADIKAAL UITGEBREID In verband met de grote uitbreiding, van het aantal inwoners der gemeen^ te, is ook het aantal kiesgerechtigden snel vergroot. Dit heeft weer tenge volge, dat het aantal stembureaux drastisch uitgebreid dient te worden en wel van 7 op 11. Het aantal stemgerechtigden zal bij de aanstaande raad- en provinciale verkiezingen ongeveer 8000 zijn, vorig maal pl.m. 6500. Als plaatsen waar stembureaux ge vestigd zullen worden, zijn aangewe zen: Beetsschool (2 stembureaux); Lidwina-school aan de Pastoor van Muyenweg (2); Noodschool aan de Laan van Zeeman (2); u.l.o.-school; garage Punt Kennemerstraatweg; bedrijfsgebouw Kops, Zevenhuizer- laan, café Admiraal, Heerenweg en café Hoebe Kenn.straatweg. PLATTELANDSVROUWEN VIERDEN JUBILEUM Gezellige sfeer heerste in „De Ri Het jubileum van de Bond van Plat telandsvrouwen, gevierd in „De Rus tende Jager", kenmerkte zich door een gezellige sfeer. Het programma gaf daar alle gelegenheid toe. Voordat dit werd uitgevoerd waren er enige spreeksters en één spreker. Iets uit het verleden De presidente, mevr. Tensen, kon een volle zaal met leden en echtgenoten toespreken. Zij haalde enige herinne ringen op uit het 15 jaren bestaan van de Bond, vooral van de laatste jaren. Zij wees op de prettige samen werking met de Holl. Mij. van Land bouw en die met de culturele ver enigingen 't Nut, Vrijz. Herv. Vrou wen Ver. en 't Instituut. Zij wees er daarbij op, dat daardoor mogelijk heden worden geboden welke niet on derschat mogen worden. In dit ver band wees zij ook op de toetreding van vele niet-plattelandsvrouwen. Mevr. Tensen prees vooral ook het werk van de eerste bestuursleden en die der stichters. In dit verband noemde zij mevr. Glijnis. Mevr. Glijnis het woord krijgende, releveerde'de vele aktiviteiten in het verleden, ,stond siil bij het heuen, maar richtte vooral het oog op de toekomst. Ook zij wees er op dat het werk der Bond zich onder de drang van de omstandigheden dient te wij zigen. Mevr. Doorn feliciteerde de afdeling Heiloo namens de samenwerkende culturele verenigingen en bood een prachtige vaas met bloemen aan. De heer H. Mulder, sprekende na mens de Holl. Mij. was blij dat sinds de oprichting gezamenlijk avonden konden worden belegd. Hij bood geld aan onder couvert. Vooraf had mevr. Reyngoud namens de leden het be stuur toegesproken en bood een staander voor de Bondsvlag aan, ver sierd .met bloemen. Bloemen werden er ook al aangebo den door het zangkoortje der afdeling en „De Oude Pastorij". Een geluks telegram was binnengekomen van de fam. EJgas. Aardig programma Een geimproviseerde T.V.-uitzending liet ons horen over 15 jaren Platte landsvrouwenwerk. Het gebeurde met een gerijmde tekst van mevr. Zwart, voorgedragen door de dames Kloos terboer en Meertens, die dit uitste kend deden. Het gaf een goed beeld van het veelzijdige werk van de Plat telandsvrouwen-afdeling. Het zangkoortje onder leiding van mevr. v. Zalinge, zong heel verdien- er- l KATH. VROUWENGILDE „ST. MONICA" Groot was de opkomst op de jaarve. gadering van het vrouwengilde „St. Monica", gehouden in het Bruno-ge- bouw en gepresideerd door mevr. De Git. Mevr. Sombroek gaf een verslag van het reisje naar Arnhem, waarna mevr. Blokker sprak over haar reis naar Lourdes. Er moesten vervolgens drie nieuwe bestuursleden worden gekozen. De vergadering sprak zich uit voor mevr. Blokker, mevr. Lases en mevr. Wes- Zoals u reeds middels een enquête-kaart bekendlis gemaakt, zal eind janilari begin februari 1962 wederom een bevolkingsonder zoek I op T.B.cXplaats vinden. Dit onderzoek zal gescméden in een speciaal daartoe ingerichte auto. Deze auto zal op de navolgende dagen standplaats kiezen: Voor perceel Kennemerstraatweg 556: Vrijdagipradag, 26 januari 1962 en maandagmiddagen -avond 29 januari lï Voor pérceel de Blinkenlaan 26: Dinsdagmiddag en -avond, 30\ja- nuari 19? Einde Buren weg bij de Loet: WQensdagmfddag en -avond, 31 jan. '6| Haesackerlaan 41 hoek Sandécamplaan:/Donderdagmiddag en -avor 1 februari 1962 ep. vrijdagmiddag 2 februari 1962. "-Voor-perceel vADoornstraat 7Maandagmiddag en -avond 5 februari 1962 en dinsdagmiddag en -avond 6 febrpari 1962. By Germefa, Westterweg 226: Wóensda; Alle oproepenyzijn inmiddels verzo: oproep hebben ontvangen en toch aan nemen, dan dient u hiervan zo spoedig de afdeling Sociale Zakerk telefoon 7141, t jddag en -avond 7 fpbr. '62. n. Mocht u dus/nog geen it\onderzoek vnllen deel- ijk opgave te doen bij tekl8. Wilt u zich vooral aan de op de oproébing&r&art vermelde tijd houden. Indien u onverhoopDniet op deze door gestelde tijd aan wezig "kunt zijn, stelt u zich aan eveneens^ntet deCafdeling Sociale Zaken in verbinding, opdat in overling preriegi eenNpieuwe tijd kan worden vastgesteld. Door precies op de aangeg^JKn tijd te korden e>i met gepast geld te betalqh, bevordert u eert-Shelleygang van zaken èn voorkomt daardoor onfiodig wachten. £e£üs bekerüj bedragen \e kosten 1,25 per persoon. Tot slot doen wjj^sen dringend beroep» op de gehele bevolking van d,eée gelegenheid tot doorlichting gebrojk te maken. Wil dit onderzoek een zo gunstig mogelijk resultaat hebben, dan chent, zon dek uitzondering, dus ook al voelt u zich volkomes^ gezond, een ieder hieraan deel te nemen. f~) S 0 HET GEMEI 61 ZclllG... \f1ET0NZE NIEUWSTE vanI AostaBtflaat 28 T 2508 Erker\de Philips radio en tMevisie servic stelijk twee liederen, waarvan één canon. „De Binato's" begonnen heel aardig maar zakten, onzes inziens, bedenke lijk af, in ieder geval voor een avond als deze. Na de pauze „Het spook van Cam- brook-Castle" een éénakter gespeeld door leden van de toneelgroep van de Rijks H.B.S. te Alkmaar. Alhoewel hier en daar de zo nodige spanning weinig tot zijn recht kwam, hebben wij toch echt genoten. Vooral door het ongedwongen spel van de jon gens en meisjes, o.a. van de butler, het spook- (wat een heerlijke snuit had dit meisje!), de voorbeeldige se kretaresse van de auteur, maar die niet tot-inspiratie kon geraken en de landheer van Cambrook, om maar een paar rollen te noemen. De regie voerde het echtpaar De Veen. Mevr. Tensen haeft alle mede werkenden hartelijk/bedankt en zij was zeer rijkelijk inAiet uitdelen van boekenbojanen; elk /kreeg ér nl. één. l 103 - Heiloo foon 4870 GESLAAGD Voor 't Praktijkexamen Boekhouden Ned. Ass. v. Praktijkexamens, gehou den in december j.l., slaagde de heer A. Koehorst te Heiloo, opgeleid door de heer C. E. van der Boom, leraar M.O. Boekhouden, Tulpencroftlaan 46 te Heiloo. \.st;/- FILMS VOOR DE KOMENDE WEEK De film welke als eerste in ons Ast/- theater draait is „Het begon in Na pels", een film met bekende filmster ren, nl. Sophia Loren, Clark Gable en Vittorio Desica. Het is het verhaal van advocaat Mi chael Hamilton uit Philadelphia, die naar Napels - komt om de nalaten schap van zijn overleden broer te regelen. Mike wil zo gauw mogelijk weer terug naar Amerika, omdat hij op 't punt s.taat te trouwen en zijn verloofde begint ongeduldig te wor den. Mike komt echter onder de in druk van tante Lucia. Nando denkt dat Lucia gaat trouwen met Mike. Als dat niet gebeurt komen er moei lijkheden, die later opgelost worden. Zó zelfs, dat Mike in Italië blijft, verliefd wordt op de mooie vrouw Lucia en met haar verder door het leven wil gaan. Een film in kleuren, spelend in Italië, met als achtergrond Napels en Capri. De tweede film is: „Laat mij op zon dag nooit alleen" met de bekende jeugdige filmster Heidi Bruhl. Een muziekfilm met vrolijke melodieën. De inhoud is in 't kort als volgt: Tony wil geen molenaar worden maar wil zijn geluk als zanger gaan be proeven in de stad. De rijke hotelier Schalier zegt hem, dat hij zijn doch ter Elsie voor Tony bestemd heeft als hij beroemd wordt. In werkelijk heid heeft het- meisje haar woord ge geven aan de zoon van de bankdirec teur Spessenberger. Elsie weet ech ter nog niet van wie ze het meest houdt. Tony .ontmoet de schattige Rosi Földes, sekretaresse van een theater-directeur. Alhoewel geen di rect succes, wordt Tony door Rosi door de moeilijkheden geholpen. To ny's moeder en Elsie bemerken dat het lang geen rozegeur en maneschijn is met Tony's gedragingen. Tony krijgt toch het geluk aan zijn zijde, ook al is het niet Elsie waarvan hij eerst gedroomd heeft. Hoe dan wel? Dat kunt u gaan zien in „Asta", waar u ook kunt genieten van tal van ge zongen en gespeelde schlagers. Een kleurenfilm welke zeker veel publiek zal trekken.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1962 | | pagina 1