DAMES, UW HAAR IS ALLES eó IS VOOR UW H BREEDELAAN28 - HtlLöu L TELEFOON 8287 IfUZIEKöbnot PLATEN teüevisie en nadio februari vrij itvoering CENTRAAL GENOOTSCHAP HOUDT JAARVERGADERING 18e JAARGANG NUMMER 46 Dit blad verschijnt iedere donderdag in een oplaag van 5500 exemplaren huis-aan-huis in de gemeenten Heiloo Dimmen, Egmond-Binnen, Rinnegom, Egmond aan de Hoef en Akersloot. Redaktie- en administratie-adres: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Heiloo Telefoon 02200-4190 - Giro 140847 Advertenties e.d. moeten uiterlyk dinsdagmiddag 6 uur in ons bezit zijn Advertenties per mm 14 cent (Bij kontrakt reduktie) liseerd en hij informeerde, wat met het resterende deel zal gebeuren. Vol gens de plannen zijn hier flatgebou wen geprojecteerd. Komen die er ook werkelijk. Voorzichtigheid achtte de heer Vahl ook geboden ten aanzien van de patio bouw, gezien de geringe ervaring daarmee. Plan Oost was volgens de heer Vahl te snel tot ontwikkeling gekomen, met alle gevolgen van dien. Een pe riode van consolidatie'leek hem dan ook gewenst. Wateroverlast Ook dé frondwaterhuishouding in de uitbreidingsplannen vraagt de groot ste aandacht, aldus spr. Men komt er niet mee de bestaande sloten of an dere afvoeren te dempen en geen drainage of dergelijke te plaatsen. Wat de Boekelermeer betreft, meen de dhr. Vahl te mogen constateren, dat de pogingen om de polder voor de tuinbouw en de landbouw te be houden resultaat zullen hebben. Ruil verkaveling met als doel betere ont sluiting moge de grootste aandacht hebben van het kollege. Spreker vroeg evenals zijn kollega's van de andere frakties ook aandacht voor het nijpende woningprobleem. Bijzondere aandacht wilde hij voorts vragen voor de Zeeweg, waarvan het sten in verhouding worden gedekt. Zelfs vertonen de begrotingen der laatste twee jaren een tekort, het- well) nu moet worden aangezuiverd uit de onreële reserve der voorgaande jaren. Wanneer het hier nu alleen enkelvoudige uitgaven betrof, waren de gevolgen niet zo ernstig" als ik deze nu zfe. Immers, mijnheer de voorzit ter, vele van deze uitgestelde voor zieningen betreffen kapitaalposten waarvan rente en afschrijving over een groter aantal jaren worden om geslagen." De heer de Vries ging verder met te zeggen: „Waren deze voorzieningen een 5- tot 10-tal jaren eerder getroffen, dan waren over deze jaren de annuïteiten nog steeds op de begroting voorge komen, zij het dan voor aanmerkelijk lagere bedragen in verband met de in die jaren zo beduidend lagere kos ten. Nu moeten deze annuïteiten nog vele jaren op de begroting worden opgevoerd en zullen bovendien wor den vermeerderd met de financiële gevolgen van reeds geplande en in de naaste toekomst uit te voeren ka- pitaalswerken. Wanneer wij ons realisei-en dat wij thans leven in een tijd van hoogcon junctuur, wanneer het mogelijk moest zijn om te reserveren voor de toe komst en te waarborgen voor een tijd van lagere conjunctuur, dan kan ik mij niet losmaken van een gevoel van diepe bezorgdheid. Vele van onze ka pitaalsuitgaven zullen op de begro ting nog een twintigtal jaren druk ken. Hierbij dient nog opgemerkt te worden dat tengevolge van de sterk gestegen levensstandaard, de eisen van de bevolking aanmerkelijk zijn toegenomen. Is het aan de ene kant zeer verheugend dit te mogen con stateren, aan de andere kant mag niet uit het oog worden verloren dat de inwilliging van deze eisen een be lasting op de begroting is, welke zal doorwerken, ook wanneer de tijden veranderen." „Regeren is vooruitzien" „Regeren is vooruitzien, M.d.V. Over de voorbije jaren wil ik verder niet meer spreken. Veranderen kunnen wij dit niet meer. Maar wel wil ik een ernstig woord van waarschuwing la ten horen voor de toekomst. De ge meente heeft de plicht om voor zijn bewoners voorzieningen te treffen. Hiertoe bereiken ons telkenmale voorstellen van uw kollege en deze kan ik, als van goed beleid getuigen de, gaarne steunen. Waar het echter voorzieningen betreft welke kunnen worden beschouwd als dienstvers trek king aan de bevolking, acht ik het noodzakelijk dat, in deze tijd van hoogconjunctuur, een gerechtvaar digd aandeel in de kosten van deze voorzieningen door de bevolking ge dragen wordt. Over twee weken zal de begroting 1962 in deze zaal op- van Aostaetraat 28 Erkende Philips radio yen televisie servia gen stond zijn fraktie voor een eer lijker verdeling van de welvaart. Verder ingaande op de begroting con stateerde spr. dat men nogal bezorgd is over de daling van de reserve, maar hij meende, dat een gemeente geen bedrijf of bankinstelling is, waarbij het welslagen moet worden afgemeten naar de reserves. Men be taalt belasting om er iets voor terug te krijgen maar niet om het de ge meente te laten oppotten, aldus de heer De Vries. In de openbare Raadsvergadering van vrijdag 16 februari zullen burgemees ter en wethouders antwoorden op de ze beschouwingen. MEVR. MOLL-HIELKEMA WORDT WEER RAADSLID De heer Oostendorp, welke na een zittingstijd van 3 jaar in Heiloo's Raad is heengegaan, wordt opgevolgd door mevr. Moll-Hielkema. Mevrouw Moll was al eerder raadslid. Ongeveer anderhalf jaar geleden stel de zij haar zetel ter beschikking, om de heer Joh. de Vries gelegenheid te geven raadslid te worden. Tot sep tember a.s. zal ze dus weer zitting hebben. Mevr. Moll is o.a. sekreta- resse van de afdeling Gezinszorg van het Witte Kruis en voorzitster van de Vrouwenbond van de Partij van de Arbeid, afd. Heiloo. MANNENKOOR „ORPHEUS" ZINGT IN 'T WITTE KERKJE Orgelsoliste: Mevr. v. d. Putte - Dienaar Zoals wij reeds eerder mochten mede delen zingt op maandag 19 februari het bekende mannenkoor „Orpheus" in 't Witte Kerkje. Dit koor, bestaan de uit 62 zangers, staat onder leiding van de Amsterdamse koordirigent Bram Keereweer. Mevr. Keereweer- Dooijewaard verzorgt de pianobege leiding. Naast werken van Edw. Grieg, het Landerkenning (koor met bariton solo) en „Die Nacht" van Fr. Schu bert, staat ook een aantal opera koren op 't programma o.a. uit „Die Zauberflöte" van Mozart, „De Parel vissers" van Bizet en het „Soldaten- koor" uit „Faust" van Gounod. Ook werken van Hollandse componisten zullen te beluisteren zijn, van Bern, Zweers en Cath. v. Rennes. Mevr. C. v. d. Putte-Dienaar, een plaatsgenote met conservatorium-op leiding, zal als orgelsoliste optreden. Zij speelt o.a. werken van Joh. Seb. Bach en Max Reger. Een concert georganiseerd door de samenwerkende culturele verenigin gen in Heiloo met financiële mede werking van het gemeentebestuur, waarvoor deze verenigingen zeer er kentelijk zijn. Reeds nu bestaat er, ook buiten de eigen kring van leden, grote belang stelling voor dit aantrekkelijke pro gramma. Voor programma's, tevens bewijzen van toegang, bij de besturen en 's avonds vanaf half acht aan het kerkje. Opgav«voor nieuweyië^n iede re woens5^wam3^^21 uur in hët gymkxka^^Sn^de-Ragtoor van MyjjéQ-vfeg. Kenn.straatweg 127 - Heiloo Telefoon 2785 wegdek in erbarmelijke staat ver keert. Ook de beplantingsstroken zijn slecht onderhouden. Voorts infor meerde de heer Vahl hoe het staat met de door de raad aanvaarde sub sidie voor de bouw van een gerefor meerde kerk. Het wordt tijd dat het kerkbestuur eens te weten komt, wat er van dit raadsbesluit is geworden, zo meende hij. Lof aan burgemeester Pesman De heer Eekhof (Gem. Bel.) begon zijn toespraak met lof te uiten aan het adres van burgemeester Pesman. Hij vond dat deze zich snel had we- -J ten in te werken, zodat de resultaten -daarvan al zichtbaar werden. Ook had hij veel waardering voor het J werk van wethouder Tomson. Hij ves tigde overigens de aandacht op de noodzaak van de totstandkoming van een grondbedrijf en een commissie voor aankoop van onroerende goede ren. Deze commissie zou ongetwijfeld een remmende invloed hebben op de steeds stijgende grondprijzen en wo ningprijzen. Voorts vroeg de heer Eekhof de meeste aandacht voor het verkeers probleem. Hij wees op de situatie bij de Witte Kerk en het parkeren langs weerszijden van de Straatweg. Hij zou graag zien dat het kollege t.z.t. met een rapport over deze kwestie komt. Lof voor vorig beleid In tegenstelling tot de heer KI. de Vries liet de heer Eekhof een geheel ander geluid horen over het verleden. Hij had lof voor het financiële beleid van de vorige kolleges, die in elk ge val een reserve hebben weten te kwe ken, waarvan nu nog de vruchten ge plukt kunnen worden. Hij was even wel van mening dat deze reserve niet bestemd was om begrotingstekorten te dekken, maar een „bestemming" moet vinden. In de particuliere sector kan alles, het werk van de overheid wordt geremd aldus Joh. de Vries (P.v.d.A.) U>e heer Joh. de Vries besprak een /^ohantal financiële zaken. Hij schetste daarin de grote welvaart. De over heid schept daar een belangrijk deel van. Goed onderwijs, gezondheidszorg enz. komen niet tot stand, wanneer de overheid op dit terrein niet aktief is. Dat geldt in het bijzonder voor de gemeentelijke overheid. De heer de Vries stelde evenwel dat in onze sa menleving naast een ongelijke inko mensverdeling een tweede structuur- fout gaat ontstaan, waarbij hij als i voorbeelden noemde, de bouw van su perluxe bungalows, terwijl de kinde ren het met verouderde scholen moe- i ten doen, wij kunnen allerlei luxe ar tikelen kopen in nog luxere winkel- paleizen, maar de woningvoorraad is aan het verkrotten. Om deze gevaar lijke ontwikkeling tot staan te bren- Itraatv/ek 103 - Heiloo TelefcW 4870 Het Centraal Genootschap voor uit zending van kinderen houdt morgen, vrijdag 9 februari, haar jaarvergade ring in de bovenzaal van het Dorps huis. Naast de verslagen komt een bestuursuitbreiding aan de orde. Het bestuur wil de toevoeging aan het bestuur van mevr. Pesman (hoofd bestuurslid van het Centraal Genoot schap) gesanctioneerd zien.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1962 | | pagina 1