(li IJ KAPPIE EN DE OERMUZIEK 8 FEBRUARI 1962 BIJBLAD UITKIJKPOST VRAAG- EN ANTWOORDSPEL Raadkollege van B. en W. Op 19 januari kwam de raad in in formatieve vergadering bijeen. Zon der dat burgemeester en wethouders aanwezig waren, werden vragen ge steld over allerlei zaken betreffende de begroting voor 1962. Eén dezer dagen kregen de raadsle den de antwoorden gestencild thuis. Wij willen deze week een aantal van deze vragen en de antwoorden af drukken. Kermis weer in Centrum II Gevraagd waar de kermis in 1962 zal komen, antwoordden B. en W.: „Weer zoals in 1961, in Centrum II." Gevraagd of een beperkte kermis (op uitnodiging) niet te prefereren is, de len B. en W. mede, dat zij daar niets voor voelen. Geen gokautomaten, ook niet in eetgelegenheden Eén der raadsleden drong aan op verwijdering van gokautomaten uit eetgelegenheden. Het antwoord luidt: „Maatregelen tot verwijdering wor den voorbereid." (Er bestaat reeds een verordening welke het verbiedt gokautomaten te exploiteren in cafés Red.). B. en W. willen geen „droge" receptie etc. Een lid bepleitte de afschaffing van het doen schenken van alcoholhou dende dranken bij recepties en ont vangsten ten gemeentehuize. B. en W. schrijven hierover aan de raads leden: „Tegen volledige afschaffing hebben wij toch wel bezwaar; aan toezicht op beperking van de te schenken hoeveelheid zullen wij gaar ne onze medewerking verlenen." Kinderen van het gehele gemeente- personeel bij ontvangst van St. Nicolaas Meerdere leden drongen aan om voortaan bij de ontvangst van Sint Nicolaas de kinderen van het gehele gemeentepersoneel toe te laten. Het antwoord luidt: „Aan deze suggestie was ook in ons kollege reeds aan dacht besteed, waarmede in het ver volg rekening gehouden zal worden." Warmwater-douche in het gymnastieklokaal Een lid van de raad drong andermaal aan op het aanbrengen van een warmwaterdouche in 't gemeentelijk gymnastieklokaal aan het Slimpad. B. en W. zeggen naar aanleiding hier van: „Is in onderzoek". Het tekort aan gymnastiekruimte Een lid uit felle kritiek op de deplo rabele toestand, waarin het onderwijs in lichamelijke oefening verkeert, als gevolg van het tekort aan gymnas tieklokalen. B. en W. antwoordden hierop: „Wij zouden gaarne verbetering in de be staande toestand willen aankondigen, doch het is niet mogelijk te dezer zaken enige bevrediging gevende toe zegging te doen." Geen namen meer in de begroting Meerdere leden drongen er op aan in de komende jaren de namen van de verpleegden niet meer in de be groting op te nemen. B. en W. menen hier aan tegemoet te komen door een afzonderlijke bij lage aan de begroting toe te voegen, met de namen der verpleegden. Herziening steunnormen Een aantal leden drong aan op her ziening van de steunnormen in ver band met de verhoging van de kosten van levensonderhoud. In hun antwoord zeggen B. en W. „Is in voorbereiding en kan spoedig ter behandeling in de commissie voor sociale zaken worden voorgelegd." Raming te laag Enige leden vroegen waarop de ra ming 17.365,voor nieuw op te nemen personen in verzorgingstehui zen is gebaseerd. B. en W. gaan in hun antwoord hier op uitvoerig in: „Gedacht is hierbij aan de opening van het r.-k. verzor gingstehuis; het is nog niet bekend welke personen dit tehuis zullen gaan bevolken; ongetwijfeld zal de gemeen te in een aantal gevallen moeten bij dragen in de verpleegkosten; de ra ming is hiervoor bedoeld; intussen is bij de voorbereiding van de toewijzin gen voor het verzorgingstehuis geble ken, dat de raming te laag zal zijn; zodra wij zekerheid hebben zullen wij u hierover nader inlichten." OraJijecomité krijgt meer Verschillende raadsleden vonden de subsidie, te verlenen aan het Oranje comité, te laag. B. en W. herroepen hun standpunt met het volgende antwoord aan de raad: „Het persoonlijk contact van de voorzitter van het Oranje-comité met de burgemeester, heeft ons aan leiding gegeven u voor te stellen het subsidie voor 1962 vast te stellen op 0.50 per leerling, mits zoals telken- jare gebruikelijk ook dit jaar weer bij de ingezetenen gekollekteerd wordt." Geen bruiloften in Kerklaan-gebouw Eén der raadsleden verzocht B. en W. in den vervolge in het gebouw Kerk- laan geen bruiloften meer toe te la ten. Het antwoord van het dagelijks bestuur luidt, dat na de aangebrachte verbeteringen dit niet meer zal ge beuren. Culturele raad krijgt wel subsidie Gevraagd werd het motief, waarop de afwijzing gebaseerd werd, terzake van een subsidie-aanvraag van de Culturele Raad voor Noord-Holland. B. en W. herzien hun standpunt met te schrijven: „Wij zijn alsnog bereid pp het verzoek gunstig te adviseren; een raming van 150,dient dan op de begroting te worden gebracht." Kosten in aanleg en onderhoud van Zeeweg te laag Meerdere leden van de raad achten de bijdragen van de Egmonden in de kosten van aanleg en onderhoud van de Zeeweg te laag. B. en W. hebben als antwoord het volgende: „De bijdrage van de Egmonden zijn te beschouwen als een erkenning van de belangen der ingezetenen van die gemeenten bij een goede verbinding vanuit Heiloo; wellicht zouden die bijdragen wat hoger kunnen zijn, maar het is zeker niet onze bedoeling pogingen te doen tot het aanvaarden door de Egmonden van een aandeel in de onderhouds- en herstelwerken van de Zeeweg." Eén der raadsleden informeerde naar het resultaat van het op de Zeeweg uitgezette proefvak en vraagt of spoedig tot algehele verbetering van de weg wordt overgegaan. In hun antwoord zeggen B. en W. „Hoewel het inderdaad in het voor nemen lag een proefvak op de Zeeweg aan te leggen, is dit niet doorgegaan, omdat de Zeeweg gedurende geruime tijd door zandauto's is bereden en grondig beschadigd; wij stellen ons voor in overleg met de provinciale waterstaat een algehele verbetering, zo mogelijk met enige verbreding, te doen uitvoeren." Huur gemeentelijke muziektent Een ander lid vroeg naar het bedrag, dat voor gebruik van de muziektent in rekening wordt gebracht. B. en W.'s antwoord hierop luidt: „Wij hebben ons op het standpunt geplaatst dat voor het gebruik van de muziektent huur verschuldigd is; aanvankelijk werd gedacht aan 100. per keer, doch toegepast werd 25. per keer. Indien verenigingen dit be drag bezwaarlijk betalen kunnen, wordt de huur via subsidiëring ge restitueerd." ONGEVEER 600 GULDEKf GESTOLEN I Uit een buro van het metaalbedrijf „Jaro" aan de Heilooërdijk, is van donderdag op vrijdagnacht een geld kistje gestolen, inhoudende ongeveer 600 gulden. Dit kistje stond in een buro en 't geld was van het perso- neelsreisfonds etc. De dader(s) wis ten door verbreking van een raam zich toegang te verschaffen. Van de dader(s) nog geen spoor. H.S.V.-JEUGD HEILOO - TEXEL Loterij Na di eerste rondgang doefr het dorp mogen we niet mopperen/We zijn er nog lasg niet, maar er zijn nog men sen genoeg die op jullie zitten te wachterl jongens. Mocht één van on ze inwoners toevallig niet bezocht zijn en toch de jeugp graag willen steunen bn deze loterij, schroomt u niet, u kunt de loten bestellen en ze worden u thuis bezorgd. Het adres is: W. v. d. Wlaat,/voorzitter H.S.V.- jeugdcommissie, Westerweg 145 Hei loo, tel. 4228 -\>irp 658586. 'aren Zo is het dan t«5^h gelukt om 14 da gen de Rover^nuV te huren en wel van 11 tot eh met, 25 augustus a.s. Het is missch/en wel.mogelijk dat we in plaats varyzondag, zaterdag al weg gaan, maar «at horen jullie nog wel. Om het resterende karhpgeld te be talen beginnen we weerNmet spaar- zegels uit/te geven en wel\per 11 fe bruari a./., in de prijzen vkn 0,10 - 0,25 - 0,50. Neem spoedig een spaar kaart. De zegels zijn te verkrijgen tijdens c^e training. De Jeugdcommissie. UITSLAGEN tyAMCLUB HEILOO/ Groep I: R. M. de BoerJ. Sprenke^ng 20 N.N.C. vtm Lieshout H. VerverS. Schurer J. MooijJ. Spijkerman Groep II: J. SchurerC. Bywaarc J. BakkerJ. Dekker A. v. d. WerfB. Hofman Groep III: S. Schurer jr.P. S. DuinmeijerM. D. SmitJ. Stoo_ C. H. SwartN./kapte\ Stand groep 1: J. Dekker 14 7 K. de Boer 11 6 J. Groenenboom 12 5 J. Sprenkelirig 13 3 H. Verver 13 4 R. M. de Boer 10 5 S. Schuret" 12 3 J. Slijketman 10 4 C. van Lieshout 11 3 J. Moojj 12 1 HERZIENING BEPLANTINGEN Verschillende perken in uitbreidings plannen zullen wat de beplantingen betreft, herzien worden. Zo in Cen trum I bij de Vondelschool (Breede- laanMolenweg), in de Comman deurslaan (in pplan Zuid) is men thans een geweldige hoeveelheid ro zen aan het planten, terwijl ook in plan West veranderingen op komst zijn. De dienst van gemeentewerken, afd. plantsoenen, is ook al druk aan het werk geweest in plan Oost. Vooral het meest oostelijke gedeelte bij de Oostkanter en De Karremel veran derde aanzienlijk door voetpad-aanleg en beplanting (o.a. rozen). VERVOLG REISVERHAAL VAN II JANUARI J.L. In de omgeving van Oostmarsum kan men ook nog de boerderij de Loshoes bekijken, de boerderij welke in één ruimte woon- en slaapgelegenheid en het onderbrengen van het vee kende. Daar zijn tal van vennen, rijk be groeid met planten, welke wij alleen van naam kennen. Hier kan men ook vinden plassen, waar het water op borrelt diep uit de grond en 't ijskoud maakt. Langs de Dinkel Als we een wandel- of fietstochtje maken langs de Dinkel, welke tussen de Lutte en Denekamp vlak langs de Duitse grens loopt, dan valt ons weer het fraaie landschap op. Het Lutter- zand bestaat uit enkele, wat wij zou den noemen: zandverstuivingen, hier en daar sterk beplant. Hier is het waar de mens op door de weekse da gen rust vindt, 's Zondags niet, want dan zwermen duizenden Twentenaren (hoofdzakelijk uit de grote steden Almelo, Hengelo en Enschede) er over uit. Op onze kilometers lange tocht kwa men we bijvoorbeeld alleen een jacht opziener tegen, iets wat voor ons westerlingen onbegrijpelijk aandoet. Twente moet door velen nog ontdekt worden. Terwijl Veluwe - Zuid-Lim burg „overbevolkt" is in 't vakantie seizoen, is er in het oostelijk deel van Twente nog ruimte in overvloed. Nogmaals, met onbeperkte mogelijk heden. Tal van andere mogelijkheden Er zijn naast de prachtige natuur gesteldheid nog andere mogelijkheden om zijn vakantie afwisselender te maken. Zo denken wij aan een bezoek aan het natuurhistorisch museum „Natura Docet" opgezet door een on derwijzer, maar uitgegroeid tot een streekmuseum, waar men veel kan bewonderen op natuurhistorisch ge bied, waar men uren door kan bren gen en toch nog niet uitgekeken is. Een bezoek aan een marktplaats als Oldenzaal is een pracht van een af wisseling in de besteding van vakan tie. In deze omgeving voert met ook, met zeer veel belangstelling en suc ces, in de zomermaanden een passie spel op. Het vliegveld Twente, een attraktie voor een heel ander deel van de va kantiegangers misschien, laat tien tallen straalvliegtuigen opstijgen en dalen. Aantrekkelijke uitstapjes Niet iedereen is misschien gesteld op uitstapjes naar onze Ooster buren, Duitsland. Zij die daar wel behoefte aan hebben biedt Twente tal van mo gelijkheden. Wij maakten zelf een touringcartrip naar het prachtige Tecklenburg, op de Tecklenburger- berg, met een bijzonder fraai uitzicht vanuit dit alleraardigst gelegen stad je met zeer oude geschiedenis van heksenverbranding etc. Een bezoek aan de zeer moderne stad Munster met daar en tegen een schat van monumentale kerken. We den ken daarbij in de eerste plaats aan de Dom. Goedkoper dan elders Niet alle Twentenaren zijn gesteld op vreemdelingenbezoek. Dit bemerkten wij in tal van gesprekken met be woners van deze streek. We gingen wat rusten, bijv. vlak bij een eenvou dige boerderij. Meer nog dan elders zijn deze mensen verknocht aan hun grond en rust. Zij zijn er wel van doordrongen dat er wat te verdienen zou zijn als men zich meer ging in stellen op het toerisme. Dat doen zij niet, misschien nog niet, wie zal het zeggen. Het zijn meer de bestaande pensions en hotels welke de aandacht vestigen op Twente en u zult het al begrepen hebben, onzes inziens zeer terecht. Men vindt er dus (nog!) de onont beerlijke rust van echt genieten van vakantie en de prijzen zijn er, in ver houding tot vakantiecentra als Zuid- Limburg - Veluwe (nog) goedkoop. Men maakt het de toerist heel erg gemakkelijk in Oldenzaal en omge ving ën Oostmarsum. Men organi seert een soort „hotelplan". Men kan een keus maken uit een uitgebreide lijst van hotels en pensions en men kiest naar rato van wat men kan of wil betalen, pension, compleet met excursies, autotochten etc. en zelfs haalt men dan de gasten uit enkele grote steden van het westen van het land. Dus een geheel verzorgde va kantie. Wie nog meer wil weten over dat Twente, wat wij zo aantrekkelijk vinden, en er bijvoorbeeld dit jaar met de vakantie naar toe denkt te gaan, wende zich tot de V.V.V.'s en u krijgt dan een schat van prospecti toegezonden. 1920 voegwoord 21—22 getij 2326 windrichting 2730 maak je van appels 3132 voorzetsel Vertikaal: 24 voorvoegsel 38 rivier 610 stuk vee 1127 drinkgerei 12—20 durf 1318 voegwoord 1622 jongensnaam 2130 gravure 24—31 zie vert. 6—10 2532 vreemde munt 3 punten 2. AN - AR - BAR - BER - BIE - BOE - DE - DIJ - JOK - KEN - KOOL - PE - RA - RE - REN - RIJ - SEN - SLA - STOOF - STOOF - TEN - TIS - VIE. De bovenstaande 23 lettergrepen vor men, wanneer je ze in de goede volg orde achter elkaar zet, 8 namen van groenten. Welke zijn het? 2 punten 3. KINDERHOEKJE Hier volgen de oplossingen van de laatst geplaatste puzzel: 1. Londen - Moskou - Berlijn - Beetsterzwaag - Heerle - Madrid - Hamburg - Brussel - Liverpool - Marseille - Does burg - Boedapest - Waalwijk - Dortmund - Staphorst - Namen Zwijndrecht - Stalingrad - Am sterdam - Egmond - Vlissingen 2. Z PIT K O N IJ N ZINTUIG STUUR TIK G 3. ZAND ARIA N INA DAAD Nieuwe puzzels: 1. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Horizontaal: 13 oud soort belasting 47 soort voorlichting 89 jongensnaam (afk.) 1011 pers. voornaamwoord 1213 onderwijs 15—18 keüner Horizontaal: 1. iets dat op deze tijd van het jaar betrekking heeft. Vertikaal: 1. daar kijkt iedere zeeman naar uit. 2. natuurverschijnsel 3. een niet-vrije 4. wapen 5. titel 2 punten 4. NESTDYILAW Hierboven staat de naam van een bekende maker van tekenstrips. Bij het zetten zijn de letters echter wat door elkaar gegooid. Probeer ze maar eens goed achter elkaar te plaatsen. 1 punt Let op! De oplossingen moeten bin nen 10 dagen na het verschijnen van deze krant ingezonden zijn. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Hier volgt dan weer Christa van der Veer Myrna Kuijken Hans de Bruijne Kees Roos Loes Baars Leo Doef Hilda Blakborn Hetty van de Graaf Han van de Graaf Alie Schouten Loes Cats Hans Schouten Alphons Garritsen Willie Pos Lous Butter Marie-José Groot Cobie van der Burg Manda van Veen Nico Ruiter Hans Kok Kees Zonneveld Ronald Pos de ladderlijst: 279 punten 175 punten 154 punten 153 punten 118 punten 116 punten 73 punten 64 punten 63 punten 50 punten 44 punten 37 punten 30 punten 24 punten 19 punten 18 punten 13 punten 6 punten 6 punten 6 punten 3 punten 3 punten Christa, hartelijk gefeliciteerd met je prijs! Je kunt hem bij de drukkerij afhalen. 18. „Ik zal dergelijke fluitjes onder de herders laten verdelen en dan moet gij hen die rammen-betoverende melodie leren," zei de maharadja. „Hoe komt ge aan dat merkwaardige muziekinstrument „Het is zo'n fluit, waarmee fakirs slangen bezweren," antwoordde maes tro Picolini. „Ik heb hem van een fakir gekocht." „Welaan," zei de maharadja, „dan zal ik een fakir ontbieden en hem verzoeken, mij meerdere/van deze fluitjes te brengen." yen fakir was gauw,'gehaald, want iris. die streken wemelde het van de broodmagere mannén, die op spijker- ma tW zaten en,,élangen lieten dan sen. Maar toen.de fakir hoorde, voor welk doel de fluitjes bestemd waren, betrok zijn gezicht. „Vergeef mij, o machtige maharadja," zei hij, „maar de vakbond van fakirs zal het nooit goedkeuren indien onze magische instrumenten als doodge wone herdersfluitjes worden gebruikt. Herders met fakirfluitjes Nooit! Dat zou de klad brengen in ons mooie beroep!" CO^^ARTEN »OONOIP UUOlOS 19. Nadat de fakir er phderdanig doch beslist op had gewezen, dat fa kirsfluitjes niet als hérdersfluitjes mochten worden gebruikt, boog hij diep voor de maharadja en ging heen. „Waarom laat u die fluitjes niet zelf maken, Maharadja?" vroeg Kappie. „Dan heeft u die spijkerbedzitters niet nodig." „De wijsheid stroomt gelijk honing van uw lippen, o zeenizam," zei de Maharadja. „Doch om die magische instrumentjes te maken, is er een zeer bijzondere bamboesoort nodig, die alleen groeit in het gevreesde, slangenmoeras „Dan zal ik die bamboe wel voor u halen," zei Kappie, die nog erg dank baar was voor de kostbare smaragd, welke de Maharadja hem had gege ven. „Uw grootmoedigheid is gelijk een witte olifant!" riep de Maharadja verheugd uit. Maar er was iemand die minder ver heugd keek en dat was de fakir. Hij had zijn mager lijf achter een pilaar verborgen en luisterde zo het gesprek af. „Ik zal de opper-fakir waarschu wen siste hij. „Bij de honderd spitsen van het geëerbiedigde stekel varken, wij zullen de verachtelijke westerling verhinderen om onze ma gische bamboe te halen!"

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1962 | | pagina 4