J. hoogl P 4 brtjw 1)0 V PEDICUR^ en SlijterijN- Wijnhandel GRJ Holleweg I 15Tek2597 aoj 2 V A V A V V A V A VERZEKERINGEN ANGIERINGEN n fi 10 BAKKER adio en Naar Tandar aart a.s. H. J. afwezig tot RIEP? fraphil 37.50 FIRMA JOH. JANSEN C. A. Vap Ho^erff, ^Arts Voorbaan agmiddag GAAT OOK DE P.S.P. AAN DE RAADSVERKIEZINGEN DEELNEMEN O 8 MAART 1962 UITKIJKPOST A A Kenn.straatweg 69-71 - Telefoon 5266 Minder1, dubbel pynloos d G door J ig wachten door itrumentarinm nieuwe middelen itiBe ervaring VERVOLG VAN HET RAADS- VERSLAG VAN VORIGE WEEK De keuze is daarbij gevallen op een Porsche-Diesel tractor, type stan daard T, 20 P.K. De aanschaffings- kosten hiervan bedragen, incl. de le vering van een maaibalk met hydrau lische heffing en Peko-kap, 9405, De kosten van een twee-wielige aan hangwagen met hydraulische hefin- richting bedragen 2.135, Wegens inruil van de oude Ferguson tractor met maaibalk zal op de totale kosten groot 11.540,— een bedrag van 1.750,in mindering worden gebracht. De thans aanwezige werktuigen kun nen op de nieuwe tractor worden ge demonteerd of zullen passend worden gemaakt zonder verdere kosten. Wij stellen u voor een krediet van 9.790,beschikbaar te stellen voor vervanging van de tractor," zo schrij ven B. en W. aan de Raad. De raad ging ook met dit voorstel akkoord. De heer Bolten waarschuw de daarbij wel voor de konsekwenties „We hebben bemerkt dat de nieuwe ambtenaar voor het plantsoenwezen nogal veel wensen heeft." Burgemeester Pesman zei dat zeker elke aanvraag ernstig bekeken zal worden. Verkoop huis Stationsweg 113 B. en W. doen het volgende voorstel aan de Raad. „In uw vergadering van 27 oktober 1961 besloot u ter realisering van het tunnelplan van mej. A. Out te Heiloo het perceel Stationsweg 113 aan te kopen. Voor de gemeente is het echter alleen een gedeelte van achter- en voortuin van dit perceel van belang. Deswege is met de heer J. J. Rood, Westerweg 212, alhier, een voorlopig koopcontract gesloten, waarbij het woonhuis en de niet voor de gemeente van belang zijnde ge deelten van voor- en achtertuin met een oppervlakte van 300 m2 aan hem worden verkocht voor de prijs van 13.000,in totaal. Deze prijs achten wij aanvaardbaar." Dit voorstel, in tegenstelling met vele anderen, onderging een uitvoe rige discussie. Namens de P.v.d.A.-fraktie sprak de heer Joh. de Vries er zijn teleurstel ling over uit dat B. en W. met dit voorstel kwamen. „Niet omdat wij het de heer Rood niet gunnen," aldus de heer de Vries, „maar omdat het, zonder de woningtoewijzingscommis sie er in te kennen, gebeurd is en af geweken wordt van de geldende re gels." Hij zei dat zijn fraktie daarom tegen zou stemmen. Een kritiek geluid kwam ook van de heren Korthouwer en Eekhof. „Er waren zeker meer gegadigden en meer urgente gevallen. Het was dus rechtvaardiger geweest als ook deze een kans hadden gekregen," zo sprak ongeveer dhr. Korthouwer. De heer Eekhof zei ook tegen te zijn. Ook anderen hebben rechten en het ware beter geweest als B. en W. deze ook kans hadden gegeven." De heer Leek wees op de konse kwenties. „Ook anderen kunnen nu rechten laten gelden bij het verkrij gen van een vestigingsvergunning." Burg. Pesman zei dat de vroegere eigenaresse voorkeur heeft uitgespro ken voor bepaalde personen. Weth. Schuyt zei hierbij dat dit niet schriftelijk was vastgelegd. De voor zitter .zegde toe dat in 't vervolg de woningtoewijzingscommissie geraad pleegd -zal worden. Vóór het voorstel waren 8 raadsleden en 5 tegen. Voor RHTJIZINGEN en EN eel Nederland (ationsweg 22 - Heiloc Telefoon 2238 Verhoging crediet verbetering Dorpshuis „In uw vergadering van 24 november 1961 hebt u op ons voorstel besloten tot het beschikbaar stellen van een crediet van 2.400,voor verbete ringswerkzaamheden aan het dorps huis. Van enkele aannemers zijn prijs opgaven gevraagd voor de beoogde verbeteringen. Deze belopen totaal een bedrag van 2.967,10 of rond 570,meer dan het crediet. Van de vereniging Dorpshuis Heiloo is een verzoek bij ons binnengekomen om tevens het zogenaamde biblio theekzaaltje op te knappen en vloer bedekking in de gang aan te brengen. Het komt ons voor dat het dienstig is aan dit verzoek te voldoen. De kos ten van de reparatie der vloeren, balklaag deuren en omtimmering worden geraamd op 500,Het schilderwerk, behangen en reparatie van plafond en lambrisering op 300,-; de linoleum vloerbedekking op 420,-. Wij stellen u dan ook voor het be schikbare crediet te verhogen met 1.790,te weten 570,— voor het bestaande plan en 1.220,voor de nieuwe verbeteringen, tot 4.190, aldus B. en W. De heer H. C. Groot was niet tegen dit voorstel maar drong aan op het beter begroten van bepaalde werk zaamheden. „Dit is niet de eerste keer dat we opnieuw geld moeten voteren." Burg. Pesman zegde toe in deze rich ting te laten werken. Het voorstel werd aangenomen. Langdurige discussie over het al of niet afbreken van het huis Kennemerstraatweg 378 In 1957 werd het huis Kennemer straatweg 378 aangekocht, dit om een toegang tot plan Oost te be werkstelligen. Tot 1 januari 1962 is tet huis bewoond gebleven. B. en stelden nu de raad voor tot slo ping over te gaan. Langdurig werd over dit voorstel ge discussieerd. De heer Leek opende de discussie met de vraag te stellen of in een tijd van woningnood dit wel verantwoord is. Zijn fraktiegenoot de heer Bolten sloot zich daarbij aan. De heer Joh. de Vries zei: „Als we moeten wachten met afbreken tot het woningtekort is opgeheven, kun nen we wachten tot het jaar 2000." De heer KI. de Vries argumenteerde zijn voorstemmen met te zeggen dat direkte aansluiting van dit belang rijke uitbreidingsplan (Oost) op het dorp noodzakelijk is. „Wij hebben ons te houden aan afspraken." De heer Korthouwer zei, in tegen stelling tot zijn fraktiegenoten Leek en Bolten, dat afbreken noodzakelijk is voor ontsluiting van Oost. Weth. Schuyt zei niet met blijdschap voor te zijn. De heer Eekhof: „De tijd voor afbre ken is rijp. We moeten nu niet uit stellen." Burg. Pesman wees er in zijn ant woord op dat uitstellen gevaarlijk is. „Het is nu leeg en als we er nu weer een gezin in plaatsen, dan weten we niet wanneer we ze er weer uit heb ben, als we dat wensen." Burgemees ter Pesman wees ook op verplichtin gen van het gemeentebestuur. „Pla nologisch is de ontsluiting zo spoedig mogelijk gewenst." Desgevraagd deelde de burgemeester mee, dat ter compensatie zeker bouwvolume beschikbaar zal komen, evenals voor de doorbraak bij de Re gulierslaan het geval was. Komen er „Hoogovens" woningen in Heiloo? Gevraagd of er ook in Heiloo zgn. „Hoogovens" woningen komen, heeft burgemeester Pesman in één der laatste raadsvergaderingen meege deeld, dat er besprekingen gaande zijn. Het betreft een plan van 200 woningen. Of het tot uitvoering zal komen kon de burgemeester niet meedelen. Verschillende raadsleden keken, even als het dagelijks bestuur der gemeen te, met belangstelling uit naar dit plan, omdat men wilde proberen een claim van woningen te bewerkstel ligen voor eigen inwoners. In deze geest is er al meerdere malen in Hei- loo's raad geadviseerd ten aanzien van toekomstandige bouwers in de uitbreidingsplannen. Het huidige bestuur bestaat thans uit: H. C. Groot, voorzitter; J. Th. Torken, sekretaris; R. Pirovano, pen ningmeester; pastoor J. G. J. Rutten; dr. W. A. J. M. Wijffels; J. H. J. Kemme en W. M. v. Hecke. De architecten A. Ham (Heiloo) en C. W. Schaling (Amsterdam) werk ten de bouwplannen uit tot een fraai geheel. Het aanneembedrijf de fa. Pt Bot uit Heerhugowaard voerde het uit, in sa menwerking met het schildersbedrijf G. Schipper, A. Kosters (elektrici teitswerk), G. Schouten (loodgieter- werk en sanitair) en de firma's Ro- zing en Joustra zorgden resp. voor de stoffering-meubilering en voor de vloerbedekking. De keukeninrichting werd geleverd door de fa. „Contact" te Rotterdam. Iets over grootte en prijzen Dit nieuwe verzorgingstehuis is groot van omvang. Het biedt plaats aan 79 bejaarden. 45 in één-persoons ka mers, 10 in twee-persoons kamers en 24 in de 12 flatjes. De kosten voor één persoon zijn per maand 230,voor de 2-persoons kamers is de prijs 350,en de flatjes kosten 470,—. Hiervoor ont vangt men algehele verzorging. De kosten van dit verzorgingstehuis lig gen boven de éênmiljoen gulden in totaal. Het ligt in de bedoeling met tertijd aan dit huis nog een vleugel te bouwen en op de nog beschikbare grond 4 be jaarden woningen. VOOR AL UW Hoefcamplaan 2, Héiioo Telefoon 02200-8394 Voor t¥önen én Gedistilleerd "^/Telef./rdt rs vóór 12 Aantrekkelijk ingericht Wij willen u een korte indruk geven van het verzorgingstehuis. In de grote ruime hal valt al direkt op de balie, het omroepsysteem en het alarm systeem, verbonden met elke kamer afzonderlijk. Links ligt de admini- stratiekamer en de grote recreatie zaal, tevens eetzaal. Deze is bijzonder prettig ingerichtEr is gewerkt met open trappen die leiden naar de ba- lusstraden met verbinding tot de 2e verdieping. We blijven nog éven op de 'begane grond. Grenzend .aan de eetzaal zijn de keukenafdelingen, die prachtig en ruim zijn ingetich^ met, veel glas.; De ruimten dom daardoor royaal aan. De nieuwste kook- en braad installa ties zijn er in aangebracht en o.a. een koelcel en een afzuigsysteem. In het centrum van het gebouw is ook een kapel annex chapelle ardente. Een aparte ziekenafdeling is er ook in het centrum van hét huis. Het be- schikt over twee bedden. Leuke kamertjes /Alle kamertjes zijn voorzien van een rpifeigen toilet met een kleine keuken- J afdeling. Niet om te koken, want i daar wordt voor gezorgd. Men kan zelf zodoende nog wat klaar maken. Men beschikt over koud en warm R.-K. VERZORGINGSTEHUIS ROYAAL VAN OPZET EN ZEER AANTREKKELIJK VAN INRICHTING met tal van moderne voorzieningen kamers zijn flink, het zijn tweekamer flatjes. Tal vai j V/ in het huis, evenals lavets en kuip- j q y Tal van douchecellen zijn aanwezig baden. Zowel op de eerste als tweede verdieping zijn op de gangen overal „zitjes" aangebracht. Op de tweeds verdieping vindt men een leesruimte en een biljartzaal. Daar zijn ook de kamers voor het interne personeel. Gezellig en sfeer vol. Wij mochten een bezoek brengen aan het flatje van de directrice. De afgelopen weken, vanaf 5 febru ari, zijn tal van bejaarden opgenomen in het r.-k. verzorgingstehuis aan de Westerweg. Onze eerste indruk, na de ingebruikname, is een goede. Het is royaal van opzet, zeer aantrekke lijk van inrichting en met tal van moderne voorzieningen. Vele moeilijkheden moesten overwonnen worden Bij ons bezoek aan het verzorgings tehuis, vertelde de heer H. C. Groot, voorzitter van de R.-k. Stichting Be jaardenzorg, iets over de totstand koming van het huis. Jaren is er ge- werk aan de plannen. Moeilijkheden waren er te over. Bij de grondaan koop, de plaatsbepaling, bezwaren van de welstandscommissie etc. De heer Groot zei dat hij en zijn be stuur niet altijd even prettig ge stemd zijn geweest over de mede werking van het gemeentebestuur. Hierbij kwam o.a. het huisje aan de orde, wat de heer Groot een „sta in de weg" vindt en liet uitkomen dat hij de houding van een deel van het gemeentebestuur onbegrijpelijk vindt. Door de vele moeilijkheden kon pas veel later tot de bouw worden over gegaan en in november 1960 kon de eerste steen gelegd worden door oud wethouder J. Rus. Ook de bouw heeft langer geduurd; men hoopte het in gebruik te nemen eind 1961. Het werd pas maandag 5 februari dat de eerste gasten ontvangen konden worden en half maart zullen de laat- sten bezit nemen van hun kamers. Zij die er aan werkten Het is zeker al een tien jaar geleden dat de wens naar voren kwam zulk een r.-k. verzorgingstehuis te stich ten. Een stichting werd gevormd en daarin namen zitting de heren Festen oud-gemeentesekretaris), dr. Jans sen, de heer Groot en enkele ande ren. Onder voorzitterschap van wijlen de heer Brink kwamen 27 woningen voor bejaarden tot stand. Ook hier aan bestond behoefte. Prettige samenwerking Tot directrice werd aangesteld mej. J. W. H. M. Ashman, tot voor kort adj. directrice van een tehuis in De venter. Haar flatje is bijzonder smaakvol ingericht. We horen van haar dat zij de samenwerking met het bestuur, in 't bijzonder met zijn voorzitter, waardeert. „Alles gaat even prettig, ik heb het echt naar mijn zin," zo verklapt zij ons. Zij heeft veel waardering voor het personeel, welke, zij als haar mede werksters beschouwt. Tot haar be schikking staan thans 5 dagmeisjes, 3 losse hulpen en 4 „man" intern personeel. De laatsten zijn 2 assisten ten, een keuken juffrouw (zoals mej. Ashman ze zelf noemt) en een ver pleegster mej. Kabel. In Heiloo geen onbekende. Deze zal bij afwezigheid van de directriee haar vervangen. Als wij de vraag stellen of dit vol doende personeel is, antwoordt mej. Ashman: „Waarschijnlijk niet. Trou wens, personeel is niet zo gemak kelijk te krijgen." De eerste ervaringen van haar zijn, dat het prettig werken is met het huidige personeel. Als we later door het gebouw dwalen dan komen we ook nog even in de kelder terecht. Hierin is een flinke ruimte gecreëerd voor hen die nog wat knutselen willen. Hier zijn ook opslagruimten voor hen die nog niet geheel afstand kunnen doen van hun bezittingen. Aan veel is dus gedacht. Wanneer aanstonds de omgeving van het huis beplant is, dan zal het zowel van buiten als van binnen één aan trekkelijk geheel zijn. Dan kunnen 79 bejaarden nog lange tijd genieten van een rustige en goed verzorgde levensavond. WAAR NAAR TOE? ASTA-THEATER. Vrijdag en zater dag 8 uur, zondag 7 en 9.30 uur en maandag 8 uur: „Tussen nacht en morgen" (Het JBraam Bos) 18 jaar. Zondag 3 uur: „Bloed in de Prairie" 14 jaar. DE VERGULDE VALK Egm. a. Zee. Zaterdag 8 uur: „De Saint in aktie" 14 jaaf. Zondag 8 uur: „Het nacht leven van een wereldstad" 18 jaar. Stmafwoé t.o. Willibr.stichting Telefoon 4414 UITSLAG PUZZEL De oplossing „Inzameling Bejaarden- tocht" was weer door velen gevon den. De waardebon a 10.is deze week in Limmen terecht gekomen, nl. bij: Mevr. Castricum-Lute, Dus- seldorperweg 82, Limmen. De nieuwe opgaaf is weer een artikel, uit één der advertenties in dit num mer van de „Uitkijkpost". Hier zijn de letters: abeef kkloo'rst RUILBEURS GevraagdRuilwaarde H.B.-zeepzegels 30 punten D.E.-punten, 10 pt. 10 punten Castella-kopjes 25 punten Sparzegels 2 punten Vivo-zegels H 2 Aa 'M 2 puhten Leeuwen-zegels41" V 4 punten Persil-emmertjes 1 punt v. Nelle-bons, 10 pt. 4 punten Blue-Band-wolzegels 4 punten Aangeboden: Captain Grant-plaatjes, Smith-bons, Kremer-bons, Sunil-merkjes, Zijlstra- zegels, Enhuizer banket, Klaverblad bons, Hille-bons, Flipjes, Dex-bons, v. d. Plaats-bons, Klokzegels, enkele A.H.-zegels enz. Correspondentie Mevr. Br. U staat genoteerd voor 650 punten. Mevr. S.-L. te E.-B. Uw saldo is 386 punten. Mevr. M.v.d.Z. pe Vaarde van uw zending was 408 punten. Mevr. Th.S. Een zënding is naar u onderweg. Mevr. C.E.L.-de J. Het gevraagde is onderweg. J Mevr. S.S.-B., Uw saldo was 480 pt. Mevr. PI. Epn zending t.w.v. 440 pt. is verzonden. Mevr. J.C,A. te L. Een pakketje t.w. v. 350 pt. is naar u verzonden. Mevr. W. Het gevraagde is onderweg Mevr. K.-S. te W. De bons t.w.v. 530 punten Zijn verstuurd. Mevr. de Gr. De gevraagde bons ont vangt u in. de loop van de week. Zend uw aanvragen, met 25 ets aan postzegéls voor correspondentie en retourzending, aan Oom Henk, p.a. „Uitkijkpost" PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk Zondag 11 maart, 10 uur, ds. Doorn Kruiskerk der Ned. Herv. Evang. Maas Geester anus weg 2 Zondag 11 maart, 10.15 uur, ds. van Ravenzwaaij, van Alkmaar; 7.15 uur, ds. Keers, van Amsterdam. Gereformeerde kerk Maas Geesteranusweg 2 Zondag 11 maart, 8.45 en 4.30 uur, ds. Boeijinga. R.-K. KERKDIENSTEN St. Willibrorduskerk, Westerweg Heilige Missen: op weekdagen te 7 en 8 uur (woensdag 7.15 en 8 uur). Op zondagen: 7.30 - 9.00 uur: gezon gen parochiemis. 10.45 en 12.00 uur. R.k. kerkdiensten Moeder Gods Kerk Schuine Hondsbosschelaan - Heiloo Heilige missen: op zondag 7.00, 8.00, 10.45, 12.00 uur. Hoogmis 9.15 uur. Op werkdagen: 7.30, 8.10 uur. Avondoefening: 19.15 uur. Avondlof op zaterdag: 19.15 uur. 's Zaterdags biechtgelegenheid van 16.30 - 18.00 uur en 18.30 - 20.00 uur. H.H. Missen Kapel Onze Lieve Vrouw ter Nood 's Zondags 7.30 - Hoogmis 9.00 uur. Lokaalvergadering Holleweg 97 V.m. 10 ulir Breking des Broods N.m. 5 uur Bediening des Woords. Hervormde Gemeente Akersloot - Limmen Akersloot, 11 mrt, 9.30 u. ds. Oskamp Limmen 11 mrt, 11 uur, ds. Oskamp Evang. Luth. Gem. Alkmaar Oudegracht 187, hk Baangracht Zond. 11 mrt, 10.15 u., ds. Herrmann. Rem. Ger. Gem. Alkmaar Zondag 11 mrt, 10.30 uur, ds.Vinke- Herfst. Doopsgezinde Gemeente Koningsweg Alkmaar Zondag 11 mrt, 10.15 uur, ds. Kuiper van Amsterdam. Ned. Herv. Gemeente Egm. Binnen Zondag 11 maart, Ègmond a. d. Hoef, 19.30 uur ds. Boonstra. DOKTERSDIEN ST De zondagsdiénst voor dokters wordt waargenomen door: Dr. Janssen, Heerenweg 236, tel. 3530 ZONDAGSDIENST WIJKVERPLEGING Zr. Polling, Laarmanstr. 18, tel. 5477 DOKTERSDIENST LIMMEN - AKERSLOOT Dr. Bremmers Limmen Tel. 02205-272 „HEYLO"APOTHEEK Stationsweg 53 Telefoon 6662 's Avonds na 6 uur, 's nachts en 's zondags geopend ,voor spóedrecepten. ïjkeJcollega s nemen waai Neem een aadh.w. 6 'elevisie - Radio anitair - Elektra Heiloo - Tel. 3580 VERKIEZINGSBORDEN n GEPLAATST Ter voorkoming dat men hier of daar op huizen en schuttingen gaat plak ken, heeft het gemeentebestuur ten behoeve van de politieke groeperin gen, voor de a.s. verkiezingen spe ciale borden geplaatst, nl. op de Ken nemerstraatweg ter hoogte van het Blockhovepark, op de hoek Oosterzij weg, 't Groentje en op de hoek Wes- terweg-Zeeweg. BURGERLIJKE STAND Geboren Onno Folkert, zv. M. Bronkhorst en E. Commijns; Ingeborg Eduarda Maria, dv. A. H. v. Poecke en M. A. Th. Linssen; N^Iargaretha Johanna Maria, dv. G. Velzeboer en E, A. M. Th. Verhagen. Ondertrouwd Martin Tuinenbueg en Ida Emerentia Mercedes Vreeker; Simon Kops en Engelina Antonia Maria Boersen. Getrouwd: Johannes Cornelis Henselmans en Guurtruida Urbana de Wit. Overleden: Geertruida Venneker, 76 jaar, geh. met J. Laan. De mogelijkheid bestaat dat ook de Pacifistisch Socialistische Partij deel gaat nemen aan de a.s. Raadsverkie zingen. Men wil de komende Provin ciale Statenverkiezingen, hier ter plaatse, eerst peilen alvorens men een lijst gaat indienen. Verwacht wordt dat de kiesdeler, om direct een „volle" zetel te behalen, ongeveer 595 stemmen zal zijn. Zijn er bij de eerste verdeling zetels over, dan kan men met van deze kies deler, bij de tweede verdeling, een zetel krijgen. De P.S.P. gaat ken nelijk uitzien naar zulk een verdeling. Mogelijk dat de C.H.U. ook in deze richting werkt. „BOEIN G-BOEIN G" VOOR TONEELFONDS door het Rotterdams Toneel Voor het comité voor goede toneel kunst treedt op woensdag 14 maart op het Rotterdams Toneel. Zij voert op het blijspel „Boeing-Boeing" van de auteur Mare Camoletti, een char mante geschiedenis, waarin stewar dessen de hoofdrol vervullen. Ina v. d. Molen, Petra Verbeek, The- ra Verheugen en Trins Snijders zijn in dit vrolijke verhaal de tegenspeel sters van Guido de Moor en Luc Lutz. „Boeing-Boeing" is 't laatste toneel stuk in de abonnementsserie van vier stukken voor het Instituut. De droon^van e CROCUS! Nylon smockttfle en.wij nylontdie. Voor 3 lief meisje: oemenkant, uitstaande jaar van HEERENWEG 57 Houdt uw voordeel in de gaten

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1962 | | pagina 2