r J.J. PANTEKQEK, ing. r .CsCll ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR HEILOO DAMES, UW HAAR IS ALLES eó IS VOOR UW HAAR BREEDELAAN 28 - HEILOO - TELEFOON 8287 Naar RADIO BAKKER Philips Radio en Televisie VAMOR-Auto rijschool FERNHQUT Een goede ZONNEBRIL Foto - WUIJTS - Optiek Vraag niet om nylons vraag om DANLONS KOOMEN'S MODES Voor KLEURENFILMS Foto - WUIJTS - Optiek R.-k. gymn.ver. Klimop MUZIEK &NOT. televisie en radio KAPPIE EN DE OERMUZIEK 19é JAARGANG NUMMER 6 Redaktie- en administratie-adres: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Heiloo Telefoon 02200-4190 - Giro 140847 Advertenties per mm 14 cent Bij kontrakt reduktie) 3 MEI 1962 Dit blad verschijnt iedere donderdag in een oplaag van 6000 exemplaren huis-aan-huis in de gemeenten Heiloo Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom, Egmond aan de Hoef en Akersloot. Advertenties e.d. moeten uiterlijk dinsdagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. HEILOO VIERDE KONINGINNEFEEST In hoofdzaak programma voor kinderen Heiloo vierde Koninginnefeest. Ech ter in hoofdzaak middels een pro gramma voor kinderen. Aubade voor het Raadhuis De dag begon met een aubade voor het Raadhuis, aangehoord door bur gemeester Pesman, de andere leden van het kollege van B. en W. en de leden van het Oranje-comité. Onder leiding van Piet Groot werd een groot aantal canons gezongen, o.a. „Proficiat". Ongeveer 2400 kinderen bijeen Na deze aubade hadden in „De Rus tende Jager", het „Asta"-theater en de aula van de Stichting bijeenkom sten plaats voor alle schoolgaande kinderen, ook elders op school. Onge veer 2400 waren bijeen. 's Middags traden, in het gemeente- bos, „Franklin Co" op. Ongeveer 1000 kinderen en wat ouderen waren hier aanwezig. Het programma be stond o.a. uit poppenkast, goochelen en wat clownerie. In tegenstelling tot de weerberichten bleef het weer vrij zonnig en goed. Knobbelrit met mooie prijzen 's Middags was er een knobbelrit voor jongens en meisjes van de 5e en 6e klassen. Dit in combinatie van het Verbond voor Veilig Verkeer en de Speeltuinvereniging. Er namen 100 kinderen aan deel. voor Straatweg t.o. Willibr.stiehting Telefoon 4414 Aan de startplaats werd begonnen met het werpen van een dobbelsteen, om uit te maken naar welk genum merd doel men moest rijden. De Kapelpost leverde 65.7 punten op. K. van 't Veer had het geluk drie maal 65.7 pt. te kunnen behalen plus punten van lager gehonoreerde con troleposten. Hij won dus de le prijs met 221 pt. 2. werd P. Hoetjes met 173.7 pt. en 3. N. Nannes die 173.4 pt. kreeg. Er waren nog 5 kinderen die in de prijzen vielen. Prachtige prijzen zoals rolschaatsen, een echte voetbal, een buta-kampeertoestel, een prach tige fietstas en zo meer. Allemaal be schikbaar gesteld door de Midden stand. Alle deelnemende kinderen ontvingen voor hun werk twee reep jes chocolade. Brandweerdemonstratie trok grote belangstelling met oud en nieuw brandblusmateriaal De brandweerdemonstratie, in plan Oost, trok in de namiddag grote be langstelling. Met oud en nieuw brand blusmateriaal werd gewerkt. De heer P. A. C. Nieuwpoort gaf er een expli catie bij. Kostelijk was het te zien hoe men de brand te lijf ging. Praktisch niets ge organiseerd, zodat er pas water werd gegeven toen de zaak al uitgebrand was. Een onvoorzichtige „schilder" liet zijn brander tegen houtwerk aan staan terwijl hij een praatje ging hou den met een „lief vrouwtje". Alhoewel de Vrijwillige Brandweer spoedig aanwezig was, bleek de zaak al uitgebrand en het uitrollen van materiaal liet alleen maar zien hoe vlug men er bij kan zijn. Het achteloos wegwerpen van een brandende lucifer in een „timmer manswerkplaats" had brand tot ge volg. En dit terwijl de „timmerman" heerlijk met zijn krant op de w.c. zat. Ook hierom is kostelijk gelachen, maar er kon ook wat uit geleerd worden, wat dan ook de bedoeling was van deze demonstratie. Men ging deze brand te lijf met de hoge-druk- installatie, de nevelspuit. Het was in een paar seconden geblust. Kennera er straatweg 530 Heiloo - Telefoon 3035 GRATIS THEORIE De demonstratie werd bijgewoond o. a. door burgemeester Pesman en de oud-commandanten de heren v. d. Kommer en Vennik. Optocht met lampions en gekostumeerde kinderen Samen met de twee muziekkorpsen formeerde een honderdtal kinderen 's avonds een lampionoptocht. Lam pions en kostumering maakten samen een aardig geheel. De deelname viel ons tegen, de kwaliteit viel heel erg mee. Burgemeester Pesman, als voorzitter van de jury, maakte op het Raadhuis, ♦na de optocht door het dorp, de prij zen bekend. Bij de kleuters, hoofd zakelijk met lampions, gingen de eer ste drie prijzen naar Johan en Henkie Mors, 2. Karin van Strien en 3. Joke v. d. Wal. Bij de wat oudere jongens en meisjes, in hoofdzaak gekostu meerd, werden de eerste drie prijzen behaald door: 1. Norma Glas, 2. El- ma Teitsma en 3. Ivonne Schoon en Marijke Kroon. In totaal waren er 17 prijswinnaars. Grote belangstelling voor Bridge-drive Opvallend groot was de belangstel- ling voor de bridge-drive van het Oranje-comité. Alle beschikbare ta feltjes in „De Rus" waren 's avonds bezet en er heerste een prettige sfeer. TWEE KONINKLIJKE ONDER SCHEIDINGEN IN HEILOO Uitgereikt aan het kamerlid C. Egas en Dr. J. de Smet Vrijdag werd bekend dat twee ko ninklijke onderscheidingen uitgereikt zouden worden aan ingezetenen van Heiloo. De gelukkigen zijn het 2e Ka merlid de heer Egas en Ds. J. P. de Smet, geneesheer-directeur van de St. Willibrordusstichting. Hoogste onderscheiding aan de heer Egas De hoogste onderscheiding welke in dit gewest werd uitgereikt viel het 2e Kamerlid de heer Egas ten deel. Deze is benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Komende uit eenvoudige kring, be ginnende als arbeider, heeft de heer Egas zich door zelfstudie en wils kracht op weten te werken tot wat hij nu is. Daarbij bleef hij de idealist die tevens tussen de mensen bleef staan. Vooral het platteland, vanwaar hij afkomstig was, bleef hij trouw, getuige het vele werk wat de heer Egas daarvoor verricht. Sinds 1952 lid van de 2e Kamer van de Partij van de Arbeid, specialist voor agrarische zaken, leidde hij het Volkshogeschoolwerk in Bakkeveen, is regelmatig om de veertien dagen te beluisteren in de rubriek „van het platteland" van de V.A.R.A., is voor zitter van de Stichting Centrale Plat telandsbibliotheek voor Noord-Hol land. Muziek, zang en volksdans heb ben altijd een grote plaats ingenomen in het leven van de heer Egas. Eén van zijn aktiviteiten was in Hei loo dan ook de Volksmuziekschool te helpen oprichten, waarvan hij nu voorzitter is. Een schat van bloemen werd de on derscheiden plaatsgenoot vrijdag be zorgd, gister, woensdag, zou de on derscheiding in het Gebouw van de 2e Kamer worden uitgereikt door de voorzitter dezer Kamer, Dr. Korten- horst. vindt u bij: Heerenweg 151 - Telefoon 8594 Dr. J. P. de Smet officier in de Orde van Oranje Nassau De tweede gedecoreerde plaatsgenoot is Dr. J. P. de Smet, geneesheer-di recteur van de St. Willibrordusstich ting sinds 1945. Dr. de Smet heeft deze hoge onderscheiding, tot officier in de Orde van Oranje Nassau ver diend voor het vele werk op medisch- sociaal terrein. Afkomstig uit Zeeland studeerde Dr. de Smet aan de Gemeentelijke Uni versiteit te Amsterdam, waar hij in 1932 slaagde. Hij verbond zich direct daarna aan de St. Willibrordusstich ting; hij studeerde echter door voor psychiater en zenuwarts. Na het vertrek van Dr. Barnhoorn viel Dr. de Smet het geneesheer-di recteurschap ten deel, een zware funktie welke Dr. de Smet volkomen is toevertrouwd. Naast zijn gewaardeerde arbeid aan de stichting is Dr. de Smet ook el ders werkzaam, zoals voorzitter van het katholiek nationaal bureau voor geestelijke volksgezondheid en be stuurslid van de stichting geestelijke volksgezondheid te Alkmaar. Burgemeester Pesman mocht vrijdag morgen Dr. de Smet de mededeling doen van zijn onderscheiding. Hierbij waren aanwezig, naast de familie de Smet, de gehele medische staf van de stichting. Ook anderen voerden het woord, waaronder Dr. Wijffels, plaatsvervangend geneesheer-direc teur der stichting. Ook Dr. de Smet mocht daarna vele gelukwensen ont vangen. Straatweg 103 - Heiloo Telefoon 4870 Ingezonden stuk: STRAATNAAMBORDJES Nu Heiloo zich op zo snelle wijze heeft uitgebreid is het zowel voor vele inwoners als voor vreemden (visite, toeristen en vertegenwoordi gers) nodig hun doel aan de hand van de straatnaambordjes te zoeken. Zijn deze overdag al moeilijk te lezen omdat deze borden aan de huizen zijn Heerenweg 151 - Telef. 8594 bevestigd en deze vaak een royale voortuin hebben (een wanhoop voor auto-rijdende bezoekers en vertegen woordigers), 's avonds en 's nachts is dit door het ontbreken van ver lichting geheel onmogelijk. Voor een voortvarende „woon"-ge- meente een slecht dienstbetoon aan haar bezoekers. In de nieuwe uitbreidingsplannen komt men bij slecht weer of op een laat uur geen sterveling tegen om de weg te vragen. Graag geef ik daarom de volgende suggestie aan de betreffende instanties en organi saties. Indien de straatnaambordjes aan de eerste lichtmast vanaf een straat hoek worden bevestigd, liefst met de uiterste huisnummers, dan weet men altijd waar het straatnaambordje is te vinden en zijn ze ook 's avonds leesbaar. Het wil mij voorkomen dat dit be trekkelijk weinig kosten vergt en ook dat deze bevestiging minder aantrek kingskracht op de jeugd zal hebben, dan aparte paaltjes die ontsierend werken en ook weer onverlicht zijn. U vriendelijk dankend voor de plaats ruimte, hoogachtend, Een inwoner. Opgave voor nieuwe leden iede re woensdag van 1421 uur in het gymlokaal aan de Pastoor van Muijenweg. EEN STADION VOL Met elkaar zouden zij vrijwel het Olympisch Stadion te Amsterdam of het Feijenoordstadion te Rotterdam kunnen vullen. En als zij met hun vijftigduizenden het stadion zouden verlaten, zou het verkeer ontwricht worden Ontwricht Het leven van duizen den kinderen in Nederland IS ont wricht. Niet overal in ons hoogge roemde gezinsleven gaaf, sterk en be schuttend. Gezinsmoeilijkheden komen helaas nog te veel voor en tal van kinderen beleven een kille jeugd door onver stand en onmacht, zelfs door liefde loosheid. Voor deze groep van 50.000 kinderen staat de Nederlandse Kinderbescher ming (honderden verenigingen, stich tingen en internaten) op de bres. Met enthousiasme en idealisme, maar onvoldoende middelen! Honderden tehuizen en instellingen kampen met een tekort aan geld. Men zou oneindig veel meer willen en moeten doen Wilt u helpen deze kinderen een zon nige jeugd te bezorgen? Hun het leed doen vergeten? Hen in een verant woorde, harmonische omgeving te la ten opgroeien? Hebt u tijd? Help dan als kollek- tant(e). Hebt u - onverhoopt - geen tijd, maak dan een royaal „handge baar", door een gift te storten op gironummer 564210 van de stichting SAKOR te Utrecht. .Acht groepsfederaties, behorende tot de Nationale Federatie voor kinder bescherming, werken vanuit hun eigen levensbeschouwelijke of ideële grondslag. Samen staan zij op de bres voor het kind, dat gevaar loopt. Sa men streven zij er naar dit kind tot een goed lid van de samenleving op te voeden. Deze arbeid bestendigen en uitbrei den is het doel van de „Nationale kollekte Kinderbescherming", waar voor in de week van 7 tot en met 12 mei 1962 ook uw bijdrage wordt ge vraagd. In naam van het kind doet de stichting SAKOR een beroep op uw daadwerkelijke medewerking. Het gaat om do toekomst van 50.000 kinderen van ons volk! J. A. Pesman, burgemeester. Kollektanten kunnen zich aanmelden bij: J. A. Doorn-Mak, v. Doornstraat 24, Heiloo. Van Aostastraat 28 - Tel. 2508 Erkend Philips radio- en televisie-service Het resultaat van dit overleg is dat voorlopig van 16 april tot en met 27 mei 1962 in Noord Holland iedere dag de postduiven door de postdui- venhouders worden opgehokt tot des namiddags 5.30 uur. Ook des zater dags en des zondags bestaat deze ophokplicht. De postduiven mogen wel deelnemen aan de wedvluchten en africhtingen, doch na aankomst moeten zij worden opgehokt tot 5.30 uur n.m. Postduiven, die zich tijdens deze peri ode en vóór het aangegeven uur, toch op het veld bevinden, lopen een zeer grote kans ten offer te vallen aan de maatregelen, die noodzakelijkerwijs getroffen zullen worden ter bestrij ding van wilde en verwilderde duiven. In dit verband moge er op worden gewezen dat op wilde en verwilderde duiven zal worden gejaagd, terwijl er voorts rekening mee moet worden gehouden dat ook nog wel eens ge bruik wordt gemaakt van vergif. In het belang van de postduiven hou ders en van de landbouwers dringen de Nederlandse Postduivenhouders Organisatie en de Gewestelijke Raad voor Noord Holland van het Land bouwschap er met de meeste klem op aan zich strikt aan bovengenoem- KENNEMERSTRAATWEG 42 0 'TELEFOON 65 0 OPHOKPLICHT VAN POSTDUIVEN IN NOORD-HOLLAND Ter voorkoming van door postduiven aan te richten schade aan land- en tuinbouwgewassen heeft, evenals in voorgaande jaren het geval was, over leg plaats gevonden tussen de Neder landse Postduivenhouders Organisa tie, de Rijkslandbouwconsulenten, de Gewestelijke Raad voor Noord Hol land van het Landbouwschap en de Directie Faunabeheer van het Minis terie van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening. de afspraak te houden, hetgeen der halve betekent dat landbouwers zich na 5.30 uur n.m. zullen dienen te ont houden van een bestrijding der dui ven, terwijl voorts in geen geval mag worden geschoten op overvliegende postduiven, terwijl de postduivenhou ders zich strikt moeten houden aan de ophoktijden. De landbouwers gelieve bij beteke nende schade aan hun gewas, veroor zaakt door duiven, dit direct te mel den aan de heer C. Schoen, ambte naar van de buitendienst van de Di rectie Faunabeheer, Gevers weg 2a, Castricum (tel. 02518-2485). 2?60 27. In het Vakbondsgebouw van de Fakirs heerste grote opwinding. Alle slangen waren plotseling verdwenen en wat is een fakir zonder slang? Zenuwachtig keerden zij korven om, keken onder hun tulbanden en spij kerkussens, maar nergens was een spoor van hun geliefde huisdieren te bekennen. Zelfs de cobra, die de op- perfakir als halsdoek gebruikte, was ongemerkt verdwenen! „Mijn cobra, mijn halsdoek!" riep hij smartelijk, „ik zal kou vatten!" Maar hoor! - Uit de cel, waarin Kappie en de Maestro waren opgesloten, klonk een vreemde melodie, waarin de fa kirs vaag hun eigen bezweringsdeun tjes meenden te erkennen. „De Westerlingen hebben onze slan gen gelokt!" riep de opperfakir uit. En gevolgd door zijn vakgenoten snelde hij naar de cel. En inderdaad toen zij de celdeur openden, za gen zij, dat al hun lievelingen zich hadden verzameld om Maestro Pico- lini, die zat te blazen, alsof zijn leven ervan afhing. - En dat was ook eigen lijk zo, want als hij even ophield, richtten de slangen zich onder drei gend gesis op. „Een leek bezweert onze slangen!" riep de opperfakir verontwaardigd uit. „Dit gaat te ver! Komt, broeders vakgenoten, grijpt uw fluiten en bindt de strijd aan! Onze beroeps-eer staat op het spel!"

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1962 | | pagina 1