KIJK... O O VUH DROKA 1. K. V. P. 2773 3085 3129 2. P. v. d. A. 1440 1836 1675 3. V. V. D. 1069 1343 1197 4. Heilooër Belang 562 596 5. A. R. en C. H. U. 433 671 618 6. C. P. N. 101 102 7. P. S. P. 319 308 Overige Partijen 113 Uitgebrachte stemmen 6397 7741 Van onwaarde 110 116 Geldige stemmen 6287 7468 7625 De zetelverdeling voor de nieuwe Gemeenteraad is nu als volgt: K. V. P. 6 (7) P. v. d, A. 4 (3) V.V.D. 3 (3) Heilooër Belang I (I) A.R. en C.H.U. I (I) Hazewind Regenjassen Shorts 6 jaar 6.95 Bel-o-fast jongensshirts 7.50 ROTAN STOEL 11.90 Plastic stoelen 15.50 v. WEERT rotan TWEKA HEEFT DB ZOMER GEVANGEN NETTE NAAISTERS LEERLING NAAISTERS CONFECTIE-ATELIER „INFAN0" Goed gekozen UW DROGIST Doe mee. win 'n V.W. STRAATWEG 402 Bel 7980; wij bezorgen 31 MEI 1962 BIJBLAD UITKIJKPOST Lijst AANTAL STEMMEN Bil NAAM VAN DE PARTIJ Gem. Raad No. Prov. Staten Gem. Raad 1958 1962 1962 zodat de volgende personen in de Baad zitting zullen nemen: K.V.P.: J. Bolten, Mevr. H. L. J. Beek-Jansen, H. C. Groot, H. Korthouwer, J. H. J. O vermeer, J. D. Leek. P.v.d.A.: H. J. Eijsink, N. Majolée, Joh. de Vries, Mevr. J. M. de Vries-Akkerman. V.V.D.T. G. Tomson, Mevr. A. M. E. van der Zee-Mandersloot, H. Mulder. Heilooër Belang: J. H. J. Kemme. A.R. en C.H.U.J. Pieters. Katholieke Volks Partij J. Bolten De heer J. Bolten is al vanaf de be vrijding lid van de Heiloose Raad. Vele jaren is hij ook leider van de fraktie van de K.V.P. Vijf en veertig jaar oud, is hij voorzitter van de Katholieke Arbeiders Beweging in Heiloo en voorzitter van de R.-k. Wo ningbouwvereniging ,,„St. Willibror- dus". De heer Bolten maakt deel uit van tal van raadscommissies, zo van openbare werken, beplantingen en voor de woonruimteverdeling. Voorts maakt hij deel uit van de gemeente lijke commissie voor Sociale Zaken. Van beroep is de heer Bolten schilder. Mevr. H. L. J. Beek-Jansen Mevr. H. L. J. Beek-Jansen is biblio thecaresse en vroedvrouw van beroep geweest. Heeft elders, o.a. in Zwolle, al zeer verdienstelijk werk gedaan in het jeugdwerk en was al raadslid in de periode 1958-'62. Zij behoorde tot K.N.P. (de vroegere Welter-groep) en was daar bestuurs lid van. Thans huisvrouw heeft ze als raadslid zitting in de adviescom missies voor Sociale Zaken en Onder wijs. Zij is de tweede vertegenwoor digster voor de K.V.P. in Heiloo's Raad. H. C. Groot De heer H. C. Groot is al 16 jaar lid voor de K.V.P., van de Raad en als zodanig heeft hij zitting in de com missie van openbare werken. Hij is voorzitter van de R.K. stichting voor Bejaardenzorg en hiervan mede-op- richter, voorzitter van het r.-k. mid dens tandsavondschoolbestuur. Dhr. Groot was tot voor kort voor zitter van de R.K. sportvereniging H.S.V. Als rietdekker-patroon was hij 12 jaar voorzitter van die bond, en nu ere-voorzitter. Hij was oprich ter en voorzitter van de r.-k. gem. zangvereniging „Nieuw Leven". H. Korthouwer De heer H. Korthouwer sluit in sep tember zijn eerste zittingsperiode af. Als raadslid had hij de laatste tijd zitting in de commissie voor woon ruimte-verdeling en de beplantings commissie. Hij is tuinder en bloem bollenkweker. De heer Korthouwer is sekretaris van de afd. Heiloo van de L.T.B., bestuurslid van het waar- borgsinstituut en bestuurslid van zijn vakgroep tuinders. J. H. J. Overmeer De heer J. H. J. Overmeer is van beroep bureau-beambte en vertegen woordigde de K.V.P. in Heiloo's raad van 1958-'62. Eén der jongste raads leden, heeft hij zich toch al op ver schillend terrein zeer verdienstelijk gemaakt. Hij heeft als lid van de raad zitting in de commissie van Ge organiseerd overleg, is sekretaris van de K.A.B., voorzitter van de r.-k. ge mengde zangver. „Nieuw Leven" en lid van het r.-k. schoolbestuur. Op kerkelijk terrein is de heer Overmeer ook werkzaam. Hij is kerkmeester van de parochie van de H. Willibror- dus. J. D. Leek De heer J. D. Leek is het jongste raadslid, 30 jaar oud. Van beroep boekhouder. Na het bedanken van de heer v. Hulsen als raadslid, nam de heer Leek, in november 1961, zijn plaats in. In deze korte tijd heeft hij grote interesse getoond voor de ge meentelijke zaken. Een staat van dienst, zoals de vorige K.V.P.-verte- genwoordigers, heeft de heer Leek nog niet. Hij is penningmeester van het r.-k. kerkbestuur van de H. Moe der Gods parochie. dus sterk en sportief, in prach tige Hawiflex changeant poplin waterafketsend. Voering: half serge, half fantasie. 10 jaar 36.75 Ha. Hazewind anoraks Prima waterafstotend. Hawi flex poplin in donkerblauw. Kijk rits op zakken. Leuk! 6 jaar 17.75 in kampsterke gabardine. In heel wat stoere tinten, o.a. rib- cord en poplin Kleine stijging per maat. HOtWH-U JONGeHtXLCD/NC EEN LEUKE REEDS VANAF Koningsweg 75 Alkmaar Telefoon 3417 STATIONSWEG 61 - TEL:5673 HEILOO Partij van de Arbeid H. J. Eijsink De heer H. J. Eijsink is doctorandus in de economie, thans medewerker aan het wetenschappelijk centrum van de Partij van de Arbeid, de Wiardi Beckmanstichting te Amster dam. Hij had nog geen zitting in de raad. Hij is de eerst verkozene van de P.v.d.A. en heeft door zijn vroeger werk op het Provinciehuis van Gro ningen veel ervaring opgedaan. Hij woont sinds 1958 in Heiloo en is sinds twee jaar voorzitter van de afdeling van de Partij van de Arbeid. Hij be hoort met zijn 33 jaar tot één van de jongeren in de rij van vroede va deren. N. Majolée De heer N. Majolée vertegenwoordigt de Partij van de Arbeid voor de 4e maal in de Raad van Heiloo. Hij heeft in haar nieuwste badgoedcoilectie. Wij tonen u graag deze betoverende modellen in lijn en kleur. In printed cotton, lastex en - HELANCA- als ook in moderne light-A weights. Kennemerstraatweg 127 - Heiloo Telefoon 2785 GEVRAAGD: en Hoog c.a.o.-loon toeslag Geen lopende-band-vverk Zomer- en wintervakantie en 's zaterdags vry. OOSTERZIJWEG 9 HEILOO zitting in de adviescommissies voor onderwijs en beplantingen. Buiten de raad heeft hij tal van werkterreinen gekozen. Op kultureel terrein: Volks ontwikkeling het Dorpshuis en o.a. alg. openbare leeszaal en bibliotheek. Op sociaal terrein: stichter en be stuurslid Stichting Bejaardenzorg „De Oude Pastorij" en als algemeen leider van „Comité Autotocht Bejaar den". Ook op ander terrein werkt hij, o.a. als medewerker van de „Uitkijk post". Mevr. J. M. de Vries-Akkerman Mevr. J. M. de Vries-Akkerman is in Heiloo geen onbekende. Haar vader was wethouder van Heiloo voor de V.D.B. en zij lange tijd wijkverpleeg ster van het Witte Kruis. Nu staat zij aan het hoofd van een groot gezin. Mevr. de Vries is voorzitster van het Witte Kruis. Was zij voorzitster van de adviescommissie van Sociale Za ken, thans is zij vice-voorzitster van deze gemeentelijke commissie. Als zo danig heeft zij al sterk haar stempel gedrukt op allerlei sociaal wei'k in de gemeente. Joh. de Vries De heer Joh. de Vries, metselaar van beroep, is al enige perioden raadslid geweest in Heiloo. Hij heeft steeds een grote aktiviteit ontplooid. Lange tijd werkte hij in de Bond v. Staats- pensionering, is voorzitter van de Alg. Ned. Bouwbedrijfsbond en lid van de Bondsraad van de A.N.B. Hij was enige tijd jeugdleider van de Fo- resters-jeugd en bewoog zich op het Amateurs-toneel. Als raadslid is hij lid van de adviescommissie van open bare werken, van Sociale Zaken en voorzitter van de commissie voor de woonruimteverdeling. Hij is één der oprichters van „De Uitkomst", een stichting welke o.a. industriewonin gen wil gaan bouwen. V.V.D. T. G. Tomson De eerste vertegenwoordiger van de V.V.D. in de raad van Heiloo T. G. Tomson, is landbouwkundig ingenieur en sinds 1958 wethouder van open bare werken. Voor die tijd was hij al enige jaren lid van Heiloo's Raad. Hij heeft daarin altijd een aktieve rol gespeeld. Naast het werk in de ge meente, heeft de heer Tomson een aantal andere funkties, zoals sekre taris van de Bond van Coöperatieve melkfabrieken in Noord Holland, lid van de Kamer van Koophandel, ad viseur van het bestuur van de Melco en voorzitter van het Boter- en Kaas controle-station. Mevr. A. M. E. v. d. Zee-Mandersloot Mevr. A. M. E. v. d. Zee-Mandersloot is de tweede vrouw in Heiloo's Raad en is ook de tweede vertegenwoordig ster van de V.V.D. Ze is sekretaresse van de afd. Heiloo van deze partij. Mevr. v. d. Zee heeft elders veel ak tiviteit ontwikkeld. Zij studeerde aan de universiteit van Groningen en deed in mei 1955 het doctoraal exa men in de rechten, keuze vak-kinder recht. Daarna tal van bestuursfunc ties in Groningen, meestal op cultu reel terrein. Zo o.a. sekretaresse van de vereniging Vrouwen met Acad. op leiding en lid van de contactgroep der 8 neutrale vrouwenverenigingen in de stad Groningen. H. Mulder De heer H. Mulder vertegenwoordigt de V.V.D. al enige periodes in de raad van Heiloo. Als zodanig is hij lid van de commissie voor beplan tingen. Het nieuw gekozen raadslid is voorzitter van de Boerenleenbank en van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw Heiloo en omstreken. Voorts is de heer Mulder Dijkgraaf van de Boekelermeer. Van beroep is de heer Mulder veehouder. ten, o.a. de wedstrijd in Sneek en het 25-jarig jubileum, welke 'n groot succes zijn geworden. Het mocht echter D.C.H. niet geluk ken, het kampioenschap in de Kenne- mer Damkring te behalen. Met nadruk verzocht de voorzitter de vergadering, om in de komende maan den pogingen in het werk te stellen voor opvoering van het ledental. „Ik ben ervan overtuigd, dat er in de vele nieuwe wooncentra vele huis dammers zijn, die gaarne in clubver band zouden willen spelen." Na het officiële gedeelte werd de avond in een zeer geanimeerde stem ming doorgebracht, waarbij de blik- semwedstrijd en gratis verloting voor de nodige attraktie zorgden. Aan de 3 kampioenen werd een fraaie beker overhandigd, terwijl A. Dekker tevens in het bezit kwam van de wisselbeker. Eindstanden Heilooër Belang J. H. Kemme De heer J. H. J. Kemme is de laatste jaren vooral naar voren gekomen, niet alleen als directeur van een snel groeiend metaalbedrijf N.V. „Germe- fa-Stanstechniek". De heer Kemme heeft zeer veel verdienstelijk werk gedaan in een aantal verenigingen. Als bestuurder en oprichter van de Ned. Ver. voor Dierenbescherming en het Verbond voor Veilig Verkeer. Belangrijk werk verrichtte de heer Kemme in het stichten van de werk plaats voor geestelijk gehandicapten „d'Oosterzij" en de stichting „De Uit komst", een bouwcorporatie welke o.a. woningen voor de industrie wil bouwen. Hij is de vertegenwoordiger van Heiloo's Belang. Autorijschool GRATIS THEORIE Groep I: A. Dekker 18 10 6 2 26 K. de Boer 18 10 4 4 24 J. Groenenboom 18 8 4 6 20 R. M. de Boer 18 8 4 6 20 J. Sprenkeling 18 6 7 5 19 C. v. Lieshout 18 7 3 8 17 J. Slijkerman 18 6 5 7 17 S. Schurer 18 4 7 7 15 H. Verver 18 4 4 10 12 J. Mooij 18 2 6 10 10 Groep II: C. Bijwaard 16 10 3 3 23 J. Dekker 16 8 5 3 21 A. Rietveld 16 7 6 3 20 J. Bakker 16 6 5 5 17 B. Hofman 16 6 4 6 16 A. v. d. Werf 16 3 10 3 16 J. Schurer 16 5 5 6 15 D. Mulderij 16 1 9 6 11 H. Rommel 16 1 3 12 5 Groep Hl: P. Oud 18 13 4 1 30 S. Schurer jr. 18 10 4 4 24 J. Stoop 18 8 5 5 21 M. Hoebe 18 9 0 9 18 N. Kaptein 18 7 4 7 18 S. Duinmayer 18 8 1 9 17 C. H. Swart 18 8 1 9 17 W. Schoen 18 6 2 10 14 A. Dijkman 18 3 5 10 11 D. Smit 18 4 2 12 10 A.R. en C.H.U. J. Pieters De heer J. Pieters van de Prot.-chr. Groepering is Anti-Revolutionair ge oriënteerd. Enige jaren geleden ves tigde hij zich, afkomstig uit Zaan dam, in Heiloo. Van beroep is de heer Pieters verkoopleider. Hij is voorzit ter van de bouwcommissie van de gereformeerde kerk en de A.R. Kies vereniging. De heer Pieters is tevens voorzitter van de schaakvereniging „Oppositie" te Heiloo. Hij is 39 jaar. DAMCLUB HEILOO In de onlangs gehouden ledenverga dering sloot D.C.H. haar seizoen 1961 -1962. In zijn openingswoord sprak de voor zitter zijn tevredenheid uit over de prestaties van het afgelopen jaar en memoreerde nog enkele hoogtepun- GOEDE VANGST VAN RIJKSPOLITIE De Rijkspolitie van de groep Heiloo heeft vorige week woensdag een goe de vangst gedaan door aan te houden de 47-jarige F.D.M. zonder vaste woon- of verblijfplaats. M. werd al lange tijd in het land gezocht om zijn oplichterspraktijken. Zijn specialiteit bestond hierin, dat hij personeel wilde aantrekken voor de aanleg van een autoweg in Duits land. Onder het één of ander voor wendsel liet hij de arbeiders geld be talen. Ook vrouwen werden het slachtoffer van zijn praktijken. Hij knoopte zogenaamde verhoudingen aan en wist dan geld los te krijgen. Na zijn ontslag in september 1961 uit de gevangenis, omdat hij in het verleden al meer op zijn kerfstok had gekregen, ging hij al weer di- rekt tot oplichting over. Woensdag is hij, toen hij weer op „oorlogspad" was, nu in Heiloo, aangehouden en opgesloten in één der cellen van ons politiebureau.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1962 | | pagina 4