i I ,c4(( J.J. PANTEKOEK, ing. E. KEUMilrt^ ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR HEILOO Vraag niet om nylons vraag om DANLONS r wmmuwn DAMES, UW HAAR IS ALLES eó IS VOOR UW HAAR BREEOELAAN 28 - HEILOO - TELEFOON 8287 Permanent „Al-Per" f 9.— SCHILDERWERK in abonnement Fa Gebr C. en F. Huijzer KOOMEN'S MODES Kapsalon iMjne POPULAIRE NUMMERS televisie en radio KAPPIE EN DE OERMUZIEK 19e JAARGANG NUMMER 22 Redaktie- en administratie-adres: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Heiloo Telefoon 02200-4190 - Giro 140847 Advertenties per mm 14 cent Bij kontrakt reduktie) 23 AUGUSTUS 1962 Dit blad verschijnt iedere donderdag in een oplaag van 6000 exemplaren huis-aan-huis in de gemeenten Heiloo Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom, Egmond aan de Hoef en Akersloot. Advertenties e.d. moeten uiterlijk dinsdagmiddag 6 uur in' ons bezit zijn. TWEE HEILOOSE JONGENS PER TANDEM NAAR ENGELAND Tandem liet hen in de steek Twee Heiloose jongens stapten op 28 juli op hun tandem om naar Enge land te gaan, met vakantie. Het waren Ton Roda en Peter Ver meer, welke dit vervoersmiddel ,,van stal" haalden. „Waarom nu zo'n tandem genomen?" vroegen wij Peter Vermeer. „Wij vonden het toeristisch wel leuk, 't is weer eens wat anders. We dach ten op die manier meer te zien, voor al omdat we regelmatig dachten te wisselen van plaats." Of deze jongelui op deze wijze meer gezien hebben dan op een gewone fiets of brommer weten wij niet; wel dat ze nu meer beleefd hebben! „Mankeliek geval" Alhoewel Peter en Ton- zo af en toe al een rondje gereden hadden op de uitverkoren tandem, leek deze ach teraf toch niet in staat de reis tot een goed einde te brengen. Opgewekt en zich van niets bewust, toog men op reis. „Met Rotterdam in 't zicht leek het achterwiel van de tandem het wel raar te gaan doen" aldus Peter Vermeer. „Het was over zessen en daar stonden we voor een rijwielhersteller, die beslist niet be reid was te helpen omdat deze zelf met vakantie ging die avond en nu niet bepaald zat te springen om zulk een „klussie". Dat er altijd weer mensen zijn die je willen helpen bleek ook nu weer. „Toen we daar zo stonden „met onze ziel onder de arm", kwam hulp op dagen. Buren aan de overkant van ae rijwielhersteller zeiden dat ze wel een oud transportwiel hadden. Ook een geschikte band kwam tevoor schijn. Ons wiel bleek op zijn laatste „benen" rond te lopen. Nou waren wij even geholpen" liet Peter er op volgen. „Toen die hulpvaardige men sen ons ook nog vroegen bij hen te overnachten, zat het helemaal „snor". We konden onze vreugde niet op." Na dit minder florisante begin met Laat u eens voorlichten door: Heerenweg 23 - Heiloo Telefoon 5193 Julianastr. 27 - Alkmaar Telefoon 7705 de tandem met prettig slot, toog men welgemoed de andere dag verder. Men wilde naar België, de haven plaats Ostende. Met die tandem ging het toch wel wat langzaam, „Ten slotte wilden we met vakantie naar Engeland en we moesten de boot pakken naar Dover," vertelt ons Peter. „Wij probeerden te liften, maar we stootten ons hoofd aan die lange tandem, die kon met goed fatsoen niet op de meeste vrachtauto's. Ein delijk hadden we er een tot Gent. De rest peddelden wij naar Ostende." Leuke tocht naar de overkant. We troffen aan boord twee geschikte Duitse en één Hollandse trekkers en zijn daar een eind mee opgefietst, van Dover naar Falkstone. We dachten regelrecht naar Londen te rijden, maar dat was ons toch te ver op één dag. We kampeerden in Maidstone, want we hadden een shelter bij ons, maar het terrein was daar geweldig heuvelachtig en schuin gelegen. Van armoe hebben we onze slaapzakken vast moeten binden aan de tentpaal. De volgende dag naar Londen. Nou daar hebben we mooie dagen gehad. Veel gezien en beleefd. Wij kwamen daar tegen de avond aan en dachten „'t eerstvolgende plekje is voor ons" en laat het nou het bekende Hyde Park zijn! zo vertelt ons Peter ver der. „Maar dat mocht niet van een Engelse bobby, die we vroegen ons sheltertje te mogen neerzetten. Enfin we zijn even verder gegaan en heb ben hem neergezet in een ander park, tussen de bosjes in, zodat niemand de tent kon zien." En hier vanuit maakten de jongelui uitstapjes. Langs de Theems, bezich tiging van de Tower en het museum „Madame Toussoudt". „Nou dat is de moeite waard het mu seum „Madame Toussoudt". Alle fi guren van betekenis zijn hier, in was sen beelden, verenigd." „Af en toe is het ook wel eng," laat onze verteller er op volgen, „maar er is ook vrolijkheid te beleven in de vorm van een soort spiegelzaal." Ton en Peter wilden ook van het Engelse landschap genieten, dus lie ten zij Londen, na een paar dagen, achter zich. De tandem werd weer bestegen en er werd naar Engelands zuidkust, de Krijtkust rond Brighton gereden. „Daar stijgen de krijtrotsen stijl uit het water. Prachtig is het daar. Op de camping daar waren vele Neder landers. Een camping geweldig groot van omvang!" zegt onze Peter. „De pech met de tandem begon daar opnieuw. Het achterwiel begon weer zo raar te doen, dat we besloten dat ding maar aan een Engelse camping beheerder toe te vertrouwen, tot St. Juttemus natuurlijk," laat Peter er op volgen. „Nu moesten we alles mee dragen, ook ons tentje. Dat viel niet mee" zo verzucht nu nog onze onfor tuinlijke tandemberijder. Straatweg 103 - Heiloo Telefoon 4870 „Maar we hadden ook weer wat ge luk. We konden liftende naar Dover." „Waarom al zo spoedig naar huis?" was onze vraag. „Nou, naast die beroerdigheid met de tandem, waren we al aardig door on ze centjes heengeraakt en alle dagen brood met jam dat valt ook niet mee." Onze vrienden hadden namelijk geen kookgerei meegenomen en het „er gens" eten vonden zij te duur. Toen zij weer op het vasteland aan kwamen, in Ostende en graag in een jeugdherberg wilden overnachten, ging het niet, want de jeugdherberg was vol. „Kamperen op het strand (andere gelegenheid was er zo gauw niet) vonden we niet zo lekker. We zagen tenthuisjes staan en troffen er twee Duitse dames aan. Of we er de nacht in door mochten brengen? Nou dat vonden ze goed. De andere mor gen kwamen ze ons al vroeg opzoe ken. Wel leuk zoveel vriendelijkheid, maar ook in die tenthuisjes viel het, aan het strand, niet mee. We dach ten: Nu zo gauw mogelijk weer naar huis. Nou, en dat hebben we dan ook geprobeerd. Een hele serie liften kwam er aan te pas en waar er een ontbrak, stapte we in een autobus." Zo kwamen Ton en Peter op 7 augus tus weer in Heiloo aan, vol van bele venissen maar met het voornemen het een volgend maal anders te doen! ROND HET INDUSTRIETERREIN AAN DE OOSTERZIJ Wie regelmatig het Industrieterrein aan de Oosterzij bezoekt ziet daar een grote activiteit. Wij schreven reeds over de uitbrei dingen van het bedrijf van geplas tificeerde producten „NIDRAC", over de tot standkoming van de grote be drijfshal van het aannemersbedrijf van de fa. Breed en, kortgeleden, over de officiële opening van de so ciale werkplaats „d'Oosterzij". Het textielbedrijf „Infano", waar ook al eens over geschreven is, heeft ook grote behoefte aan uitbreding. Met medewerking van anderen (de grond was niet beschikbaar) hoopt de direc teur van dit bedrijf, de heer Geels, binnen afzienbare tijd dit te reali seren. „Germefa", het bekende Heiloose be drijf van metaalwaren, hoopt in 1963 aan de noordzijde van het huidige in dustrieterrein een geheel nieuw fa briekscomplex te bouwen. Daarover binnenkort meer. Tussen de genoemde hal van de fa. Breed en het textielbedrijf „Infano" ligt een perceel grond waarop het aannemersbedrijf Y. Kroonenburg in de toekomst gaat bouwen. Aan de overzijde bouwt nu het schildersbe drijf van G. Schipper uit Heiloo. Er komt een groot woonhuis met een flinke ruimte voor het schildersbe drijf. „Beka" breidde uit. Daarnaast is gevestigd het winkelin stallatiebedrijf „Beka", naar wij me nen een van de eerste bedrijven welke zich vestigden op het industrieterrein. Het was in 1959. De firmanten van dit bloeiende bedrijf, de heren J. Bak ker en J. N. Kraakman, hebben daar nog steeds geen spijt van! Wij hebben met de heer Kraakman nog eens een bezoek gebracht aan het „Beka" bedrijf en onze ogen uitge keken dat het de laatste tijd zo uit gebreid is geworden. Snelle ontwikkeling „Wij hebben natuurlijk ook de tijd mee" zei ons de heer Kraakman toen wij hem vroegen hoe het mogelijk is dat dit bedrijf zich zo snel ontwikkel de. Vele winkelbedrijven breiden zich uit of worden gemoderniseerd. Ons bedrijf heeft zich gespecialiseerd op winkelinstallaties en, we mogen het gerust zeggen, met veel succes. We horen van de heer Kraakman dat dit in niet geringe mate komt door de opvallend goede ontwerpen van de tekenaar in eigen dienst, van de heer P. v. d. Pal. „Veelal krijgen we opdrachten door recommandatie", zo vertelde ons de heer Kraakman. „Hadden we vroeger Noord-Holland, thans hebben we op drachten van uit het gehele land. Uitbreiding Met de snelle omvang in omzet werd de personeelsbezetting uitgebreid en staat thans op 25 man personeel. De ruimte waarin gewerkt moest worden bleek al spoedig te beperkt. Men kwam tot uitbreiding. Naast de werk plaatsen, in 1959 gebouwd en groot 640 vierkante meter, is thans bijge bouwd aan de westzijde, een opslag en expeditieruimte van ongeveer 175 vierkante meter met daarnaast een speciale magazijnruimte. Daarmee was men nog niet klaar. Hout- en board opslagplaatsen werden aan de zuidzijde bijgebouwd, zij het voor lopig nog geïmproviseerd. „Beka" hoopt tezijnertijd een defini tieve loods te kunnen en mogen bou wen. Als we door het bedrijf lopen valt ons oog op een omvangrijk werkstuk. „Ja, dat is een opdracht van omvang, een buffet van niet minder dan 10 meter lang voor een cafébedrijf in Aven- horn. Een degelijk stuk werk, bijna klaar, waaruit blijkt, als we het nog niet wisten, dat „Beka" vakmensen bezit, en mede daardoor dit jonge winkel installatiebedrijf tot zo'n grote bloei wisten te maken. v. d. Velden- straat 2 Tel. 5085 HEILOO Wij verkopen o.a. Acosy, Tobacco, Toiletzeep en After-shave lotion VEELBELOVEND PROGRAMMA VAN FILMLIGA HEILOO De filmliga Heiloo verraste haar le den een dezer dagen met een bijzon der verheugende mededeling. De financiële positie is n.l. zo bevredi gend dat het bestuur in staat is om in het komende seizoen 1 extra voor stelling te geven zonder enige prijs-, verhoging. Er worden nu dus 7* filmavonden gepresenteerd, terwijl de abonnementsprijs op 7.50 per per soon wordt gehandhaafd. Filmavonden die bovendien van een zeer goed gehalte zijn, zoals uit het door de liga gepubliceerde program ma blijkt. Op 12 en 13 september a.s. wordt ge opend met „Een duivelse uitvinding", een werkstuk van de Tjechische fil mer Karei Zeman, geïspireerd op een verhaal van Jules Verne. Verder staan o.a. op het programma de zo langzamerhand klassiek geworden „Les enfants du paradis", met de onvergetelijke hoofdrol van Jean Barrault, de adembenemende Ameri kaanse creatie „Twelve angry men" en de veel omstreden Poolse film „Moeder Johanna van de engelen". Natuurlijk is ook ditmaal weer een onnavolgbare Engelse comedy „La- vender Hill Mop", terwijl Ingmar Bergmann zich van een ongedacht humoristische zijde laat kennen in het kostelijke blijspel „Het oog van de duivel". Tenslotte hoorden wij iets over geheimzinnige plannen voor een bijzondere avond in december. Na tuurlijk hebben wij getracht voor u te achterhalen wat er gaat gebeuren, maar het bestuur bleek onvermurw baar. „Nadere publicaties volgen" was het enige wat wij te weten kon den komen. Minder geheimzinnig was men geluk kig met het adres van het secreta riaat waar men zich voor het lid maatschap kan opgeven: Fontein Verschuirlaan 6, Heiloo, tel. 5956. WAT VOOR WONINGEN KOMEN AAN DE TORENLAAN Binnenkort aanbesteding. Enige tijd geleden schreven wij over de plannen van de „Stichting Woon complex voor Bejaarden" om huizen te gaan bouwen in Plan Centrum II, om precies te zijn aan de Torenlaan. Deze plannen hebben nu een defini tieve vorm aangenomen, omdat B. en W. van Heiloo en het Stichtings bestuur goedkeuring hebben gegeven aan het ontwerp van architect J. Rus Jr. Geen portiekwoningen, maar gala rij - woningen Er waren twee ontwerpen, één voor een 16-tal portiekwoningen en één voor een 18-tal galerij-woningen; te plaatsen met het front aan de To- renlaan. Burgemeester en Wethou ders hadden overwegende bezwaren tegen het eerste plan, o.a. om aesthe- tische overwegingen. Het bestuur der Woningstichting heeft zich, mede om dat de tijd dringt, zich hierbij neer gelegd. Het voordeel dat 18 inplaats van 16 woningen gebouwd kunnen worden was ook één der argumen ten om het galerij-plan te aanvaar den. Er was bouwvolume voor 8 wo ningwet-woningen (ééngezins-wonin gen), daarvoor kunnen nu 12 huisjes voor bejaarden gebouwd worden. Het huidige uit te voeren bouwplan op grond aan de Torenlaan, geeft gelegenheid een 18-tal woningen te bouwen, het is een onderdeel van een bouw van 36 woningen. Mettertijd hoopt men nog 18 wonin gen te bouwen aan een weg, welke dan parallel loopt met de Torenlaan en welke de Gouwe Boom gaat heten. Indeling van de huizen. Terwijl het plan van portiekwoningen het voordeel had van doorlopende ka mers, bezit het uit te voeren plan een kamer van een afmeting van 4.80 bij 3.50 m. met daarachter een keuken van 2.50 bij 2.30 m. Door aanbren ging van een glasscheiding hoopt men tegemoet te komen aan de wensen kamer-keuken één te doen zijn. Ter beschikking komt een slaapka mer van 2.70 bij 4 m„ een douche cel met daarin een toilet. Terwijl de bewoners van de bovenste flatjes een geringe bergruimte heb ben, is deze in de beneden-verdie pingen 2.30 bij 2.50 m. Aan .de noordzijde van dit complex bejaardenwoningen aan de nieuw aan te leggen weg, die Vinkenbaan gaat Van Aostastraat 28 - Tel. 2508 Erkend Philips radio- en televisie-service heten, komen nog bergruimten o.a. voor rijwielen. Er komen voor deze 18 etage-woningen, drie trappenhuizen. Centrale verwarming Of er centrale verwarming in deze flatjes zal komen is nog niet zeker. Dit hangt af van de begroting die gemaakt wordt en of de doorbereke ning in de huur wel betaalbaar zal zijn voor de toekomstige bewoners. Bij centrale verwarming denkt het bestuur toch ook aan het aanbrengen van een rookkanaal en wat daar ver der bij hoort, zodat de mogelijkheid van zelf stoken aanwezig zal zijn. Wij hadden een gesprek met archi tect Rus over de plannen van de wo ningstichting. Beide plannen hebben hun voordelen, alhoewel een doorlo pende kamer thans en waarschijnlijk ook in de toekomst aantrekkelijk is. Aldus de heer Rus. Maar de tijd is kort. Vóór 15 October moeten de plannen uitgewerkt en bestedings- klaar in Haarlem zijn. Daarom heb ben we het plan van de 18 galerij woningen verder uitgewerkt en één dezer dagen worden 3 Heiloose aan nemersbedrijven gevraagd prijsopgaaf te doen. Gevraagd wanneer dan begonnen kan worden met de bouw, omdat zeer verlangend wordt uitgezien naar de ze etage-woningen, deelde de heer Rus ons mede, waarschijnlijk al in no vember, zodat de mogelijkheid aan wezig is de woningen na 7 a 8 maan den opgeleverd te krijgen. Ook de altijd nog grote groep van woningzoekenden zullen met vreugde de bouw van deze 18 woningen tege moet zien. Immers zij, die de 18 flat jes gaan bewonen, maken waarschijn lijk evenzovele grote woningen vrij. DAG- en AVOND ONDERWIJS: Frans, Duits, Engels, Handels onderwijs. Bijwerken leerlingen. Opleiding Middenstandsdiploma Kerklaan 49, Tel. 9060, Heiloo GESLAAGD Voor het Praktijkdiploma boekhou den slaagden mevr. Faber-Verseef, mej. Koops, J. Broers, te Heiloo en S. Admiraal te Limmen. Voor het Praktijk-diploma Engelse Handelscor respondentie slaagden de dames R. Kat en N. op de Weegh en de heer J. Kingma. Zij allen werden opgeleid door Instituut Dompvloet te Heiloo. 41-60 I...MIM» l' 41. Toen de Maestro zag, dat hij met zijn slangenmelodieën niets kon uit richten, en er alleen maar door be reikte, dat de reuzenslang steeds bo zer werd, holde hij naar een sloep toe en wilde onder het dekzeil kruipen. „Ho, zwabberaar!" schreeuwde Okki, hem bij zijn jaspanden grijpend. „Wacht eens! Ik heb een plan, om die mislukte hagedis in bedwang te houden! Kom mee!" Kappie stond intussen zorgelijk aan zijn stuurwiel te draaien. Hij keek angstig naar de zeeslang, die drei gend om de Kraak heen zwom en af en toe een dof gebrul uitstootte. „Hai, hai!" mompelde hij. „Wat een toestand! Dat beest maakt ja een bult geluiden, die me helemaal niet bevallen!" Maar de geluiden, die Kappie nu hoorde, waren niets, vergeleken met het lawaai, dat plotseling boven hem losbarstte. Toen hij zich verschrikt omdraaide, za hij zijn scheepsjongen aan het handvat van de stoomfluit bengelen. „Wacht maar, kapitein!" riep Okki, een ruk gevend aan het voorwerp. „We gaan dat beest mores leren!" Picolini bespeelde met zijn handen de blazende fluit, en ontlokte aan het instrument een slangenmelodie, die door merg en been drong. „Zou het beest hierdoor bezworen kunnen worden?" vroeg hij zich transpirerend af. „Ik betwijfel het!"

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1962 | | pagina 1