DE LAATSTE EER i.v.m. vakantieperiode Copie en Advertenties moeten uiterlijk voor dinsdag 6 uur n.m. in ons bezit zijn J. TH. HOOGENBOOM ABSOLUUT DRINGEND VERZOEK 2 JULI 1964 BIJBLAD UITKIJKPOST MILJOEN EN WERK AAN DE KANAALWEG Rioolwaterzuiveringsinstallatie voor 33.500 inwoners Een aantal raadsleden maakte enige tijd geleden een excursie naar de in aanbouw zijnde rioolwaterzuiverings installatie aan de Kanaalweg. Deze gemeentebestuurders werden rond geleid door de heer De Beurs, tech nisch ambtenaar van het adviesbu reau van de Vereniging van Neder landse Gemeenten, onder wiens toe zicht dit miljoenenwerk wordt uit gevoerd en de technisch ambtenaar van de gemeente Heiloo, de heer A. Velthuis. Aan de hand van een serie overzich telijke tekeningen werd, in de kan tine van het bedrijf, eerst een toe lichting gegeven, alvorens 't een en ander in ogenschouw genomen zou worden. Werk van 2.600.000,— Het werk, uitgevoerd door de firma Timmer-Janzen te Krommenie, werd in 1962 aangevangen en moest opge leverd worden op 26 maart 1964; men houdt nu als datum aan 31 dec. aanstaande. Het oponthoud is mede veroorzaakt door de strenge winter van 1962-'63 toen het ongeveer drie maanden stillag. De afgelopen win ter heeft men echter in 't geheel geen verlet gehad, daar men met verwarmingsapparaten werkte. Hoe omvangrijk en kostbaar de nieu we rioolwaterzuiveringsinstallatie is, bleek uit enige cijfers die de heer De Beurs verstrekte. Het werk, inclusief de technische in stallaties, zal ongeveer 2.600.000, bedragen, hetgeen veel groter is dan oorspronkelijk begroot was. Het gaat echter een capaciteit krij gen voor 33.500 inwoners. Gezien de toekomstige ontwikkeling van Hei loo werd deze capaciteit nodig, voorts ook omdat Limmen, thans nog ruim 3500 inwoners, aangesloten zal wor den op de Heiloose rioolwaterzuive ringsinstallatie. Na zuivering geschikt voor 't vee De heer De Beurs vertelde zijn toe hoorders, dat het aangevoerde riool water etc. na bewerking in de nieu we installatie, het door 't vee ge dronken kan worden; het wordt af gevoerd naar het Noordh. Kanaal. Interessant was het om te vernemen dat onder verwarming in zogenaam de gistingstanks het rioolwater etc. aanleiding geeft tot gasontwikkeling. Dit wordt opgevangen en weer ge bruikt voor genoemde verwarming en voor andere doeleinden. Het hele bedrijf zal geheel automatisch zijn, vernuftige systemen regelen de aan- en afvoer, of grijpen in als er iets verkeerd mocht gaan. Het een en ander zal intussen meer personeel vergen als voorheen. Zoals wij reeds meedeelden in één onzer .Uitkijkposten", worden op 't terrein, westelijk van de rioolwater zuiveringsinstallatie, twee woningen voor dit personeel gebouwd. Momen teel staat op dit terrein ook nog een tijdelijke opslagplaats van openbare werken. Deze zal in de nabije toe komst vervangen worden door defi nitieve gebouwen w.o. garages etc. De ruimte onder één betonnen kuip van de rioolwaterzuiveringsinstalla tie (een geweldige ruimte) zal als opslagplaats dienstbaar gemaakt worden. Nog uitstekende staat De oude rioolwaterzuiveringsinstal latie verkeerde nog in een uitsteken de staat, zo hoorden wij van de heer De Beurs. Het werd in 1937 in ge bruik genomen. Het heeft een capa citeit voor 7000 inwoners. Gaat men na dat Heiloo thans de 16.000 inwoners nadert, dan wordt het tijd dat een omvangrijke vergro ting gerealiseerd wordt. Na de uiteenzetting van de heer De Beurs werden onderdelen van het werk bezocht en waar mogelijk ook beklommen. ONS REISJE NAAR ROTTERDAM De hele klas moest om kwart over 8 op het station zijn, want onze trein vertrok om half negen. Toen we op het perron stonden kwam er net een trein aan en één van de meisjes van onze klas schreeuwde: „Daar komt hij!" Maar het was hem niet. Na een poosje wachten kwam er weer een trein aan. Ja hoor, het was hem. Vlug stapten we in. Toen we uit het station van Rotterdam kwamen, stond daar al een agent op ons te wachten. Hij bracht ons naar Blij- dorp. Daar hebben we ons brood op gegeten en gingen we de tuin in. Mijn vriendin en ik gingen naar de apen. Er werd net een voorstelling gegeven en we bleven dus kijken. Toen de voorstelling afgelopen was liepen we net achter de aapjes. Op eens greep Peter de chimpansee Joke beet. Ze gaf een gil, dat de muren er van trilden. We hebben vreselijk ga- lachen. Toen het half 2 was gingen we naar de uitgang, daar stonden de anderen ook al. Nu gingen we naar de Euro mast. Wat hadden we daar een mooi uitzicht op. Daarna gingen we naar de Spidoboot. Het was een mooie tocht door de havens. We hebben de „Willem Barendz" ook nog gezien. Na de Spidoboot zijn we naar de Maastunnel geweest. We moesten zo'n steil^ roltrap af, dat we hele maal achterover stonden. In de tun nel mochten we niet schreeuwen, maar we overtraden de regels. Het is een leuke dag geweest; ik zou het best nog wel een keertje mee willen maken. Geschreven door Marjan Top, leer linge 6e klas Vondelschool. ST. ADELBERTSCHOOL TE HEILOO Donderdag 25 juni j.l. reden 5 grote autobussen voor de St. Adelbertus- school. De schoolklok luidde, kinde ren stonden vlug in de rij, even een kort woordje en rij voor rij verdwe nen alle schoolkinderen in de bussen. De kinderen van klas 1 en 2 gingen naar Schoorl en omgeving, die van klas 3 en 4 reden naar Amsterdam om daar te gaan varen, Artis te be zoeken en natuurlijk verdwenen ze ook in een speeltuin. Leerlingen van klas 5 en 6 zochten het wat verder op: Den Haag met zijn Madurodam, museum, Mesdag en 2 speeltuinen stonden op het programma. BEGRAFENISVERENIGING belast zich met de uitvoering van CREMATIES BEGRAFENISSEN TRANSPORTEN Uitvoerder W. E. BORJESON Hnlleueg 15, Telefoon 31242 S. MODDER Heerenweg 25 Geen enkele wanklank hebben we gehoord; integendeel, niets dan pret tige opmerkingen! Onderwijzers en onderwijzeressen werden door 13 va ders en moeders geassisteerd, die dat op een zeer prettige manier gedaan hebben. Hartelijk dank, ouders! Wat ons als muziek in de oren klonk was het unanieme oordeel van de ouders, dat de jongens en meisjes van onze school zich zo beschaafd gedragen hebben! Het was een leuk gezicht 's morgens en 's avonds zo veel ouders bij de school te zien om de jeugd na te wuiven of in ont vangst te nemen. Het was een heer lijke dag. Nu het schooljaar bijna afgelopen is, kunnen we ook de balans opmaken van onze zesde-klassers. De 41 leerlingen van de 6e klas, die onze school gaan verlaten, werden toegelaten tot: Lom-school 1 1.1.; v.g.l.o.-opleiding 2 1.1.; v.g.Lo.-praktijkschool 3 1.1.; v.g. 1.0.-huishoudschool 7 1.1.; huishoud school 3 1.L; huishoud-industrieschool 1 1.1.; lagere technische school 3 1.1.; lagere tuinbouwschool 1 1.1.; u.l.o. 11 1.1.; lyceum 9 1.1. Van de 20(!) leerlingen die een toe latingsexamen moesten afleggen werd er niemand afgewezen. Allen slaagden en voor het lyceum slaag den er zelfs 5 „met lof"! Voor het verkeersexamen slaagden alle leerlingen van de zesde klas, vier ervan „met lof". Verscheidene jon gens en meisjes uit de vijfde en zesde klas behaalden hun eerste of tweede zwemdiploma. Met recht kunnen we zeggen, dat het afgelopen schooljaar een rijk ge zegend jaar is geweest. Dank aan allen die ons in ons werk gesteund hebben. F. L. van Ginkel, h.d.s. VASTSTELLING VAN EEN HUURTOESLAGVERORDENING „De wenselijkheid is gebleken te ko men tot een regeling, waarbij aan degenen, die dringend een (andere) woning behoeven en aan wie tenge volge van de woningschaarste slechts een woning kan worden toegewezen, waarvan de huur hun financiële draagkracht te boven gaat, van ge meentewege een tijdelijke tegemoet koming in die huur te verlenen. De hiervoor ontworpen regeling is opgenomen in bijgevoegde ontwerp- huurtoeslagverordening. Ingevolge deze verordening kan tot wederop zegging en voor ten hoogste vier ja ren als huurtoeslag worden toege kend het verschil tussen de huur van de toe te wijzen woning en het huur bedrag, dat belanghebbende geacht wordt zelf te kunnen dragen met een maximum van 30,per maand. Na de eerste 12 maanden wordt de toeslag verminderd met 25%, na de tweede 12 maanden met 50% en na de derde 12 maanden met 75%. Het huurbedrag, dat de belanghebbende geacht wordt zelf te kunnen dragen, wordt gelijkgesteld aan minimaal 15% van het 1/12 gedeelte van het netto-jaarinkomen van belangheb bende en zijn gezinsleden. Onder net to-jaarinkomen wordt verstaan het fiscaal onzuiver inkomen, vermin derd met de kinderbijslag, c.q. kin dertoelage, de loonbelasting en de premies ingevolge de Algemene Ou derdomswet en de Algemene Wedu wen- en Wezenwet. Als huur wordt aangemerkt de geldende huurprijs van de desbetreffende woning met uitsluiting van vergoedingen voor bij komende voorzieningen, zoals voor het gebruik van gas, elektriciteit en water, voor (centrale) verwarming, voor het gebruik van een boiler of geyser en voor glasverzekering. Wij achten invoering van deze ver ordening gewenst en stellen u der halve voor tot vaststelling daarvan te besluiten." Mevr. v. d. Zee-Mandersloot had be denkingen tegen enkele onderdelen van deze huurtoeslagverordening. Men leze hiervoor het raadsverslag. AANWINSTEN BIBLIOTHEEK ROMANS v Bab - Babel, I. - Verhalen. Fast, H. - Een ochtend in april (hist) Gallico, P. - Het kroningsfeest. Pasternak, B. - Dr. Zjivago. v Law - Lawrence, H. - De vierhan dige moordenaars (det). v Que 10 - Queen, E. - De verliefde detective. Sartre, J. P. - Walching (psych.). v Vale - Valentine, Th. - De hel van een kind (psych). Waugh, E. - Heet van de naald (hu moristisch). Wilson, S. - Bohémiens in Soho. STUDIE Godsdienst: 251.3 - Lekkerkerker, A. F. N. - Gij zijt gedoopt. Sociale wetenschappen: 305.7 Hoe - Hoesel, A. F. G. - De kleindenker. Psychologie: 419.2 Kai B - Kaiser, L. - School kinderen spreken. N a tuurwetenschappen 552.3 Hee - Het Heelal. 554 Aar - De Aarde. Voedingsleer: 628.3 Sla - Slank zijn begint met appels. Land- en tuinbouw: 630.5 Pac - Pachtwet. 631.5 Poo R - Poortman, W. C., en K. Rietdijk - Tuinbouwboekhouden. 633.9 Mac - Machinaal melken. 636.4 Scha - Schaik, E. van - Bossen en natuurschoon. 637.2 Noo - Noordzij, P. - Inrichting en gebruik van diepvrieskluizen. 637.3 Ras - Elfde rassenlijst voor fruitgewassen 1962. 637.3 Jon - Jongekrijg, D. - Ziekten en beschadigingen in fruitgewassen. 637.6 Kra II - Krabbendam, P. - Bloembollenteelt deel 2, De tulp. 637.8 Tui - Tuin, G. van der - Kamer en kasplanten in kleuren. 637.9 Imm - Immink-de Lange, S. C. Bloemen schikken en binden. Techniek: 657.7 For - Ford Taunus 17 M. 678.7 Olt 1 - Olthof, E. - Vruchten wijn 1. Muziek 780.1 Bot I - II - Bottenheim, S.A.M. Prisma encyclopedie der muziek. Letterkundige werken +886 Cla 3 - Claus, H. - Mama kijk zonder handen. 876.1 Ves - Vestdijk, S. - Een op zeven. 888.6 f Sart 3 - Sartre, J. P. - De gevangen van Altona. Geschiedenis: 922.4 Jir - Jirku, A. - De wereld van de bijbel. 935 Cha - Charles, J. B. - Volg het spoor terug. 939.3 Smi - Smit, C. - Het akkoord vdn Linggadjati. Az-isra 941.1 Her - Herlin, H. - Dwaaltocht naar de dood. Land- en volkenkunde: Af-n 992 Ara - De Arabische wereld. Af-n 992 Tro - Tropisch Afrika. VERPLAATSING HERTENKAMP naar omgeving vijvers plan Oost „Reeds geruime tijd worden bezwa ren ondervonden van het aanwezige hertenkamp in het woningcomplex voor bejaarden aan de Bosb. Tous- saintweg. Bezwaren voor de dieren, als gevolg van de geringe oppervlak te en de grote droogte in de zomer maanden; bezwaren voor omwonen den door hinderlijke reuk. Na ampele overwegingen zijn wij tot de konklusie gekomen, dat voor de situering van het hertenkamp het meest geschikt moet worden geacht de speelweide tussen de twee vijvers aan de Frederica's Hof in het uit breidingsplan Oost; opp. 4000 m2. De kosten van aanleg van het her tenkamp op deze plaats worden door de dienst van openbare werken ge raamd op 10.440, Wij stellen u voor het benodigde krediet beschikbaar te stellen," aldus B. en W. aan de raad, nadat advies was ingewonnen o.a. bij de kommis sie van beplantingen. Naar wij vernemen is de ruimte waar thans de herten verblijven ongeveer 1500 m2; de komende oppervlakte die de herten beschikbaar krijgen is dus belangrijk groter. Verzorging van begrafenis sen met al het bijbehorende Verhuur van rouwkamers, rouwschermen en andere rouwbenodigdheden Transporten van en naar alle plaatsen. Stationsweg 39 - Tel. 31579 LIMMEN LIMMEN PROMOVEERT bij keuze naar 4e klas K.N.V.B. Bij het ter perse gaan van dit num mer bereikte ons het bericht, dat het le elftal van Limmen, dat in de pro- motie-kompetitie niet het gewenste resultaat heeft kunnen behalen, door het K.N.V.B.-bestuur bij keuze in de 4e klas van de K.N.V.B. is toege laten. Dit kon tot stand komen door dat er dit jaar toevallig 3 K.N.V.B.- elftallen naar de afdeling zijn ge degradeerd. Het afdelingsbestuur was er van overtuigd dat Limmen dit onver wachte succes wel toekwam en hoopt dat ze haar plaats in de grote Bond waard zal tonen. Ook wij feliciteren Limmen met deze promotie. EINDUITSLAG DAMCLUB D.C.H. Onderlinge kompetitie 1963-'64 Groep 1: gesp. pt. 1. J. Sprenkeling 20 29 2. J. Groeneboom 20 24 3. K. de Boer 20 23 4. Pelganta 20 23 5. A. Dekker 20 21 6. C. Ligthart 20 21 7. Slijkerman 20 19 8. C. Bijwaard 20 19 9. S. Schurer 20 17 10. C. v. Lieshout 20 16 11. Bruschke 20 8 Groep 2: gesp. pt. 1. A. Rietveld 20 28 2. J. de Geus 20 26 3. Koeman 20 24 4. Bakker 20 23 5. P. Rietveld 20 23 6. H. Verwer 20 21 7. Mulderij 20 19 8. Hofman 20 18 9. P. Oud 20 15 10. Van der Werf 20 14 11. Swart 20 9 Groep 3: gesp. pt. 1. W. Rommel jr. 18 27 2. Hageman 18 24 3. Hoebe 18 22 4. J. Stoop 18 19 5. H. Rommel 18 19 6. D. Smit 18 18 7. Heijne 18 16 8. Den Ouden 18 16 9. Dijkman 18 13 10. Slotboom 18 9 Kampioen groep 1: J. Sprenkeling; groep 2: A. Rietveld en groep 3: W. Rommel jr. „LUST VOOR HET OOG" Rozenperken in bloei Stelselmatig vragen wij aandacht voor opvallende dingen in ons dorp. Dit keer willen wij wijzen op de bloei van duizenden rozen in verschillende delen van het dorp. Zo is in plan Oost, bijv. voor het politiebureau en de winkelgalerij en aan de Karremel en zijwegen van het Groot Barlaken in „Zuid" in de Commandeurslaan (een omvangrijk perk met rozen!) en het zuid-oostelijk van „Zuid" en op de hoek van de Zevenhuizerlaan en de Hoogeweg. „Een lust voor het oog." Ook in Centrum II aan de To renlaan raakt het perk rozen in bloei. RAADSLEDEN OP EXCURSIE naar winkelcentrum en bouwcentrum Om kennis op te doen, nodig voor realisatie van plannen etc. in de naaste toekomst, gaat de raad van Heiloo de laatste jaren op excursie. Het voltallige kollege van B. en W. en op twee na alle raadsleden, gingen j.l. dinsdag weer op excursie. Eerst werd in Rotterdam het bouwcentrum bezocht. Een deskundige gaf eerst een uiteenzetting over het ontstaan en de ontwikkeling van dit centrum en haar taken. Daarna maakte men een rondgang door en langs de on telbare „stands" waarin praktisch elk artikel bij de bouw betrokken, te zien is. Ook „de woning van 1975" werd be keken, zelfs heel kritisch. Niet al len waren voor de 100% enthousiast over deze woning-inrichting. In Dordrecht werd het nieuwe win kelcentrum bezocht. Het heeft 6500 m'2 nuttige winkeloppervlakte, er zijn 43 winkels met nu al een jaaromzet van 6.000.000,en 2 banken. Middenstanders hebben, in vereni gingsverband, dit winkelcentrum we ten te stichten. Met veel respekt werd geluisterd naar de voorzitter van dit winkelcentrum, wat is ge noemd: „Crabbelhof", wat officieel is geopend door Prins Bernhard. Ook in Amstelveen bezochten de ge meentebestuurders het daar aanwe zige winkelcentrum. ONVERANTWOORD RIJDEN OP DE ZEEWEG Na de rekonstruktie van de Zeeweg wordt er, door enkele autobestuur ders, onverantwoord gereden. Klachten zijn hierover binnengeko men, o.a. op het gemeentehuis. AANKOOP VAN GROND VAN „DE RUSTENDE JAGER" „Voor de verbreding van de Kenne merstraatweg en de realisering van het uitbreidingsplan Oost II, dient de gemeente de beschikking te ver krijgen over het terras, gelegen aan de voorzijde van het hotel-café-rest. „De Rustende Jager", alsmede over een deel van het parkeerterrein van het café. De eigenaar is bereid de percelen grond, met een totale op pervlakte van 420 m2, aan de ge meente te verkopen voor de prijs van 45,per m2, derhalve voor 18.900,in totaal, onder nadere, uit de ter inzage gelegde stukken blijkende voorwaarden. De huurder heeft verklaard geen schadeloosstel ling te zullen verlangen, als aan de voorwaarden wordt voldaan." B. en W. hebben in een ontwerp besluit de voorwaarden vastgelegd. De raad ging hiermee akkoord. AANRIJDING OP HOEK KAPELLAAN HOOGEWEG Bromfietsberijder in 't ziekenhuis Op de hoek Kapellaan Hoogeweg had gister, woensdag, 's avonds een aanrijding plaats tussen de bestel auto, bestuurd door de heer Z. en de bromfietsberijder L., beiden uit Hei loo. Met flinke snelheid en met één hand aan het stuur wilde de jeugdi ge L. de bocht nemen, toen hij de auto bemerkte. Een botsing was on vermijdelijk. L. is o.a. met een been breuk overgebracht naar het St. Eli sabeth ziekenhuis. AANDACHT VOOR DE „LAURA" RITTEN op 7, 8, 9 en 10 juli te Alphen aan de Rijn Ook nu vestigen wij de aandacht van onze lezers op de jaarlijkse Alphense Rijwielvierdaagse, dit jaar te houden op 7, 8, 9 en 10 juli. De tochten gaan door de mooiste delen van Zuid- en Noord-Holland en Utrecht. Voor opgave en inlichtingen: Tous- saintstraat 30, Alphen aan de Rijn tel. (01720)-2634. OP KLAARLICHTE DAG INGEBROKEN In Hasebroekschool Weer is er ingebroken in de Hase broekschool aan de Laan van Zee man. Het gebeurde woensdag, op klaarlichte dag. Ook nu werd er niets van waarde ontvreemd. De da der is ook nu weer door een raam aan de achterzijde binnengekomen. POGINGEN TOT OPLICHTING Twee ingezetenen, uit Heiloo en Lim men, hebben aangifte gedaan dat zjj benadeeld zijn door de Heiloose schilder A.M.v.d.G. v.d. G. zou werk uitvoeren en nam al het geld in ontvangst. Dit met allerlei voorwendsels. Het werk voer de hij echter niet geheel uit. v.d. G. is aangehouden. STICHTING NUTSSPAARBANK ALKMAAR Uit het jaarverslag van de Nuts- spaarbank Alkmaar blijkt, dat de uitkomsten met betrekking tot het behaalde spaaroverzicht bijzonder gunstig kunnen worden genoemd. In het jaar 1963 bereikte het spaar overschot namelijk voor het eerst in de geschiedenis van de spaarbank een bedrag van meer dan 4 miljoen gulden. Met betrekking tot de bijkantoren wordt allereerst vermeld, dat op 29 april 1963 het bijkantoor te Heiloo voor het eerst voor het publiek kon worden opengesteld. De spaarbank opende hiermede haar derde bijkantoor in de omgeving van Alkmaar. Het is duidelijk, dat hier mede de spaarders woonachtig in Heiloo meer dienstbetoon kan wor den geboden. Het is dan ook inmid dels gebleken, dat de vestiging in de gemeente Heiloo door zeer velen bij zonder wordt gewaardeerd. Sedert de opening van dit kantoor vermeerder de het aantal spaarders te Heiloo met 526 tot 2.737. Het aan deze spaarders toebehorende spaartegoed steeg van 1.978.794, 26 tot een be drag van 2.462.441,20. Door de schoolspaardertjes op 24 la gere scholen in Alkmaar en naaste omgeving werd in 1963 op de school- spaarbankboekjes 50.797,76 inge legd. Na bijschrijving van de rente over 1963 bedroeg het gezamenlijke spaartegoed van de kinderen, die als schoolspaarder staan ingeschreven 143.455,21, verdeeld over 4.645 spaarbankboekjes. Blijkens de in het verslag opgenomen rekening van baten en lasten be droeg het bedrijfsoverschot over 1963 227.292,54. Na bepaalde afschrij vingen en toevoegingen aan bijzon dere reserverekeningen is het restant van dit overschot ad 141.256,70 aan de gewone Reserve toegevoegd. Per 31 december 1963 bedroeg het totaal van de balans aktief en pas sief 41.493.627,08. AUTO KWAM IN MIDDENBERM TERECHT De 19-jarige vertegenwoordiger A.J. R. uit Alkmaar raakte op de Rijks weg 9 in de middenberm terecht. Zijn auto werd zo zwaar beschadigd dat deze weggesleept moest worden. Bij het passeren van een auto, ver telde R., werd hij van de weg „ge drukt". GEEN VOORRANG VERLEEND Een autobestuurder verleende op het kruispunt KennemerstraatwegHei- looër Tolweg geen voorrang aan een bromfietsberijder. Gelukkig bleef het alleen bij materiële schade. DOOR „KLAPBAND" VERWOND Mej. E.O. uit Krommenie kwam door een klapband te vallen. Zij reed op de Kennemerstraatweg op een brom mer. De val was van dien aard, dat zij een wonde opliep aan het hoofd. Voor behandeling werd zij overge bracht naar het Centr. Ziekenhuis. BROMMER TEGEN AUTO De 16-jarige bromfietsberijder H.R uit Heiloo reed, komende vanaf het erf van een woning grenzende aan de Holleweg, tegen de auto van de heer v.W., eveneens uit Heiloo, aan. Er was alleen materiële schade.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1964 | | pagina 2