Z! 4 La j.Tkn k.fvan Tongeren M. I.RIKKERT AAM MIDGET GOLFBANEN IN VERGEVORDERD STADIUM Wegen? Verbouwing ^VERLICHTING 0% korting C FA. JOH. JANSEN PLAATSGENOOT EXPOSEERT IN DEN HAAG inderfoto's en L00TM00FD I0NGENS LNKA-JAGKS izewind AFGEBRANDE BOERDERIJ WORDT THANS HERBOUWD f, Arts j tot 2b september. O IWEZJG van6t.e.m. 19 sept. J 2 SEPTEMBER 1965 2 UITKIJKPOST .VOLKSHUISVESTING' HIELD JAARVERGADERING .Gezien de belangstelling is de woningnood blijkbaar toch niet zo groot' Woensdagavond hield de Woning bouwvereniging .Volkshuisvesting' in ,De Rustende Jager" haar jaarverga dering. De belangstelling was niet direkt slecht te noemen, gezien het bezoek aan andere vergaderingen etc. Het was toch aanleiding voor de heer P. A. Janssens, voorzitter van .Volks huisvesting', om o.a. in zijn openings woord de verzuchtende woorden uit te spreken: .Gezien de belangstelling is de woningnood blijkbaar toch niet zo groot.' De heer Janssens deed tal van me dedelingen, o.a. dat het gemeentebe stuur heeft meegedeeld dat zij 28 flatjes, te bouwen aan de Vinken- baan, in exploitatie wil geven aan .Volkshuisvesting'. Flatjes voor al leenstaanden maar, later blijkende uit de vergadering, ook bedoeld zijn voor echtparen die kleiner willen gaan wonen. ,Ook jongeren een kans geven' De voorzitter zei de vergadering dat het bestuur besloten had ook de jon geren, pas gehuwden, een kans te willen geven bij de toewijzing van nieuwe woningen. Van de 15 binnen kort beschikbare woningen zou het bestuur dan 2 of 3 willen toewijzen aan hen. Hierna bracht de heer H. de Vries zijn jaarverslag uit. Jaarverslag sekretaris In een kort maar overzichtelijk jaar verslag heeft de heer De V ries de voornaamste aktiviteiten uit het af gelopen verenigingsjaar vastgelegd. Per 31 december 1964 bedroeg het aantal woningen dat .Volkshuisves ting' beheerde 119 en 9 autoboxen. In 1964 werden 12 woningen aan de Vossenakkers opgeleverd en een drie tal aan de Holleweg. Het volume voor 1964 bestaande uit 52 woningen werd toegewezen aan de zustervereniging ,St. Willibrordus'. (Deze komen hoogstwaarschijnlijk in 1965, begin 1966, in zijn geheel klaar. Red.). Van deze 52 krijgt .Volkshuis vesting' er 15 om aan haar leden toe te wijzen. De verkoop van de (6) oude wonin gen aan de Holleweg stagneert nog steeds, aldus dhr. De Vries. Thans heeft notaris Hilbrand de zaak op nieuw aangepakt. Het ledental nam met 32 toe. Nog geen statutenwijzigingen De voorgenomen statutenwijzigingen hebben om technische redenen nog niet plaats gevonden, aldus de sekre taris in zijn verslag. De sekretaris gaf ook een overzicht over hetgeen, in 't kort, in bestuurs vergaderingen is behandeld. Zo werd medewerking verleend aan hen die te kennen gaven van woning te wil len ruilen. Het loodgieterswerk exL werd opge dragen aan de firma De Nijs te Uit geest. Deze firma voert het werk tot op heden zonder klachten en vlug uit. Dat het bestuur hiervoor een bedrijf uit Uitgeest moest aanzoeken vindt zijn oorzaak in het feit dat de Hei- looër loodgieters niet aan de wensen van het bestuur konden voldoen. Hij konstateerde voorts dat het meer dere malen is voorgekomen dat aan een bepaalde opdracht na zes maan den nog geen gevolg was gegeven. Ook konstateerde dhr. De Vries dat het dagelijks onderhoud bij de firma Groenland een goede keuze is ge weest. Wel spaart deze klusjes op, wat tot eniige kritiek leidde van en kele leden. Door een overeenkomst met aanne mer J. Rus, zal door deze, als kontra- prestatie, de waterafvoer geregeld worden op het terrein van de auto boxen die achter de Torenlaan staan. Op verzoek van de leden werden in 47 woningen handenwasbakjes in de toiletten geplaatst. ER SHAVE et voorkeur gratis ailverzegels voor dé f Aostastraat 4 H KM!' PEN O 'élefoon 31004 sï^AAK Aan het slot van zijn jaarverslag zegt dhr. De Vries: ,Het bestuur zal zich blijven beijveren in het zoveel moge lijk oplossen van de woningnood. Het is echter niet mogelijk zoveel wonin gen te bouwen als het bestuur wer kelijk gerealiseerd wil zieni.' Hij besluit met: ,Het bestuur hoopt in 1965 wederom 15 gezinnen geluk kig te maken met 'n nieuwe woning.' Financieel overzicht De penningmeester, dhr. J. J. Tesse- laar, gaf een financieel overzicht. Hieruit bleek o.a. dat het bezit aan woningen was 1.520.000 en aan hu ren werd ontvangen in het afgelopen verenigingsjaar 82341,28. Het reservefonds bezit 80.601,93, .bedoeld voor slechtere dagen' aldus dhr. Tesselaar en dat het onderhouds- fonds slechts 9300,omvat. Per jaar wordt 120,in dit onder- houdsfonds, per woning, gestort. Het vertifikatiebureau van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft de boeken van de administrateur, dhr. M. C. Rootjes, in orde bevonden. De heer Janssens heeft zowel de se kretaris als de penningmeester dank gebracht voor hun verslagen. Uit de vergadering kwam spontaan iemand naar voren om het gehele bestuur te danken voor het vele ver richte werk, belangeloos gedaan. De aftredende bestuursleden, de he ren P. Dekker en P. Vens, werden bij akklamatie herkozen. Tal van wensen Zoals gebruikelijk kwamen ook nu weer tal van wensen naar voren, de meesten reeds bekend bij het bestuur. ,Wij proberen daar zoveel mogelijk aan tegemoet te komen' aldus dhr. Janssens. ,Maar wij zijn veelal af hankelijk van de medewerking van anderen', liet hij er voorts op volgen. In deze rondvraag kwam ook weer de verkoop van 6 oude woningen naar voren en de vraag of deze woningen alvast niet van brede ramen voorzien konden worden. Ondanks de omvang van de behan delde ,stof' op deze vergadering, ver liep deze heel vlot en stonden de be- belangs tel lenden reeds om half tien op straat. De aanleg van de midgetgolfbaan, zo wat ten noorden van de .Camping Heiloo', vordert thans. De banen lig gen er in, evenals een trampoline. Ook is hier een eenvoudig gebouwtje verrezen op het terrein. Het zal, in de naaste toekomst, be reikbaar zijn door een verbrede weg, waarvoor de raad reeds geld voteerde. *9P ^1 onzain voorraad zijnde elevlsjè - Radio Sanitair Elektra Raadhuifweg - Telef81810 DE HEER A. J. HAUER OVERLEDEN Hoofd van de B.B. en oud-raadslid van Heiloo Op 64-jarige leeftijd is zondagmorgen in het Centraal ziekenhuis overleden de heer A. J. Hauer. De heer Hauer was hoofd van de B.B. (Bescherming Bevolking) en oud-raadslid van Hei loo. De laatste jaren woonde de heer Hauer in St. Pancras. Vóór dat de heer Hauer met pen sioen ging, was hij gezagvoerder bij de KJPJVT. en heeft tijdens de tweede wereldoorlog Nederland en de gealli eerden uitstekende diensten bewezen. Na eerst wnd. hoofd te zijn geweest van de B.B. kring Noord Holland, werd de heer Hauer in 1956 hoofd van deze Kring. Woonachtig in Hei loo werd hij spoedig raadslid voor de Partij van de Arbeid. Hij behoorde, als belijdend gereformeerde, tot de zgn. doorbraakgroep. De begrafenis had gisteren, onder grote belangstelling, plaats op de Al gemene Begraafplaats te Alkmaar. VOLLEYBALVERENIGING .O.D.IX.O.' Aanvang der training Vrijdag, 3 september ajs., hervat de volleybalvereniging O.D.IX..O. haar door de vakantie onderbroken trai- rtingsuren volleybal. De training wordt gehouden in het gymnastieklokaal aan de Breedelaan en wel van 19-20 uur heren, 20-21 uur dames en 21-22 uur dames en heren senioren. In verband met deelname aan de kompetitie van de Nevobo is het ge wenst dat eventuele nieuwe leden zich' ten spoedigste opgeven. Dit kan geschieden op de trainingsuren. Deel name aan de kompetitie is echter beslist niet verplicht. Het eerste dames-team, dat het vorig jaar kampioen van haar afdeling werd, doch in de promotie-wedstrij den voor de overgangsklasse het net niet haalde, zal zeker dit jaar op nieuw proberen om in de overgangs klasse te komen. Het tweede dames-team zal dit jaar in de tweede klasse moeten uitkamen daar het 't vorig jaar in de eerste klasse niet kon bolwerken. Door diverse omstandigheden kon he laas vorig jaar geen herenteam aan de kompetitie deelnemen. Hopenlijk is dat dit jaar echter wel het geval. Nieuwe leden daarvoor zijn zeer wel kom. Heeft u nog nooit aan volleybal gedaan, komt u gerust eens op de training kijken, het verplicht u tot niets. Wij zijn ervan overtuigd dat kennis making met de volleybalsport u tot aktieve beoefenaars van deze sport maakt. Deze sport is geschikt zowel voor jongeren als voor ouderen. Van daar dat we naast de afdelingen voor de jongeren ook een afdeling hebben voor oudere dames en heren. Komt u eens kennismaken? U is van harte welkom. In het gebouw van het Genootschap ,Pulchri Studio', Lange Voorhout te Den Haag, wordt van 4 tot en met 25 september een tentoonstelling ge houden van schilderijen van de Hei- loose kunstschilder Arie van Mever. De tentoonstelling zal te 3 uur wor den geopend door de wethouder voor de kunstzaken van de gemeente Zaandam, de heer M. J. Hilie. De openingstijden zijn: op werkdagen van 10-16 uur, 's zondags van 14-17 u. EXCURSIE VERENIGING VOOR BEDRIJFSVOORLICHTING .HEILOO E.O.' met mooi weer en zeer geslaagd Deze op 25 augustus gehouden ex cursie begon weer in de stromende regen, maar in de loop van de mor gen klaarde het steeds meer op en na verloop van tijd werd het zelfs prach tig weer, dat zich de gehele dag handhaafde. In afwijking van 't programma werd niet over Haarlem, maar over Am sterdam via de oude kronkelige weg naar Utrecht gereden. In Breukelen werd even in ,Het Staate Waapen' opgestoken. Als eerste objekt stond op het programma de opleidings school voor dierenartsen in Utrecht. Hier kwam men naast buitengewoon interessante objekten naast ongeloof lijke dingen te staan, b.v. een paard dat 6V2 kg aan stukjes ijzer in zijn maag had, of de koe, die een hele fietsband had ingeslikt. Daarbij nog de talloze voorwerpen, die als .scherp' uit koeienmagen gehaald zijn. Begrij pelijk, dat men hier als veehouder wel eens stil van werd. Om half één werd' in ,'t Kalfje' in De Bilt een Utrechtse koffiemaaltijd ge bruikt, waarna de rit voortgezet werd via Zeist en Driebergen naar Doorn. Hier zou de voormalige woning van de Duitse ex-Keizer Wilhelm II be zichtigd worden. De prachtige kol- lekties meubelen, snuifdozen, schilde rijen, sieraden enz. zijn werkelijk de moeite van het bekijken voor ieder een waard. Deze man moet werkelijk onmetelijk rijk zijn geweest. Via de Pyramide van Austerlitz, waar op grote schaal van lachspiegels, bots autootjes e.d. gebruik gemaakt werd, werd naar café-restaurant .Astoria' in Baarn gereden. Dus niet zoals in het programma aangegeven stond naar het Dierenpark Amersfoort. Het borreltje vooraf en het uitste kende diner deden de stemming stij gen. Mede door het feit, dat de chauf feur tijdens de rit een zeer goede explikatie gaf èn het mooie weer, kan terug gezien worden op een goed ge slaagde maar bovenal een buitenge woon gezellige excursie. FILMS VOOR DE KOMENDE WEEK Karl May's verhaal komt tot leven in de film: .Winnetou keert terug', met o.a. in de hoofdrollen Pierre Brice (als Winnetou), Lex Barker (Old Shatterhand), Anthony Steel (Forrester) en de lieftallige Korindor als Ribanna. Na de dood van zijn vader heeft Winnetou zich als levenstaak gesteld een duurzame vrede tussen het rode en blanke ras tot stand te brengen en de Indianen te behoeden voor een even zinloze als machteloze strijd te gen hun onoverwinnelijke tegenstan ders. Dit strookt niet met de plannen van Forrester, een gewetenloze avon turier. In deze strijd vindt Winnetou Old Shatterhand naast zich. Als tweede film is in het Asta-thea- ter te zien .Vliegende Duivels' met als hoofdrolvertolker de bekende ak- teur Yul Brynner. .Vliegende duivels' is gebaseerd op de novelle van Eliott Arnold. Het is een verhaal van drie mannen die als devies hebben, het is onze plicht levens te redden en ge wonden te helpen. We zijn altijd be reid opdrachten uit te voeren en dit te stellen boven het persoonlijk leven. We zien Mike Takashima, Clenn Ste venson en John Gregg aan het werk bij de uitvoering van gevaarlijke maar ook avontuurlijke opdrachten. Een film waarin de spanning niet ontbreekt. DE HEER IR. T. G. TOMSON IN DE RADIOKRANT Interview over kaas In de NjC-RJV. radiokrant van woens dag kwam onze plaatsgenoot de heer Ir. T. G. Tomson, sekretaris van de Bond van Coöperatieve Zuivelfabrie ken in Noord Holland voor de micro foon. Dit ter gelegenheid van de vee- en kaastentoonstelling in Gouda. Ir. Tomson sprak in een interview met een N.CJt.V-reporter over de kwaliteit van onze kaas, welke nogal aan kritiek onderhevig is. Ir. Tomson zei hierover dat hij niet wilde ont kennen dat er met onze kaas .niets aan de hand is'. Hij vond de publika- ties hierover wel wat overdreven. Ir. Tomson weet de oorzaak van min dere kwaliteit aan de produktieme- thoden. Men stelt alles in 't werk om deze methoden te verbeteren. uur: kon- RAAF ZevenhunferlaaA 35 - "^Heiloo Telfefoonl 30339 9 EN 10 OKTOBER NAJAARS NATUURWANDELING De samenwerkende organisaties op het terrein der natuurbescherming, houden ook dit jaar weer najaars natuurwandelingen en wel op zater dag 9 en zondag 10 oktober. De bedoeling van deze wandelingen is tweeërlei: enerzijds het ontdekken van (nog) aanwezig natuurschoon in de eigen omgeving, anderzijds het ook werkelijk zien van dit aanwezige na tuurschoon. Binnenkort zullen er ook in de .Uit kijkpost' nadere gegevens verschijnen over de wandelingen in onze eigen omgeving. WAAR NAAR TOE? ASTA-THEATER. Vrijdag '8.15 Modeshow van Boekman Zn, fektie-fabrikante Amsterdam. Zaterdag 8 uur en zondag 3 uur: .Winnetou keert tefug'. Zondag 7 en 9.15'uur: .Vliegende dui vels* 14 jaar. D^WERGULDE VALKyEgm. a. Zee. Zaterdag 8' uur: .Vliegende duivels' 14 ja^r._^bndag 8 uur: .Meisjes langs de weg*, 18 jaar. Kleuren in\bruin en blauw \chahgeant Modellèn met en zonder &pöchon Leeftijd 8 jaar V.28.50 met bijpassende Terlenka broek 8 jaar f 21.75 kleine stijging pfer maat Stationsweg' - Heiloo Telefoon 30068 /•^Straatweg 402j- Heiloo Telefoon 31197 Men zal zich herinneren de grote boerderijbrand aan de Bayershoffweg op zaterdag 13 februari. Daarbij ging de boerderij van de veehouder C. Kop- pes géheel in vlammen op. Ruim een half jaar later kan tot herbouw wor den overgegaan. Aannemers Ligthart uit Egmond-Binnen, voeren dit werk uit. RUILBEURS Dringend gevraagdRuilwaarde Niemeijer-ibons, 2 pt. 30 punten Persil-emmertjes 2 punten Spar-zegels 4 punten Vivo-zegels 2 punten Omo-punten, 4 st. 2punten R. de W.-zegels 4 punten Animo-zegels f j 4 punten Dego-zegels il*--1 6 punten Ranzijn-zegels 4 punten Lassie-bons, 2 pt. 4 punten Radion-zegels 10 punten Enkabé-zegels 2 punten H.B.-zegels 40 punten D.E.-bons, 10 pt 20 punten v. Nelle-bons, 10 pt. 6 punten Aangeboden: Ruilwaarde: Castella-kopjes 8 punten Kroontjes nr. 1 2 punten Kremer-bons, 10 pt. 10 punten Z.B.-zegels 2 punten Verder: Flipjes, Kahrels-bons, Van- Dungen-bons, Ringers-bons, Mole naarsbons, Duikertjes, enz. enz. Korrespondentie Mevr. Orzb. Hartelijk dank voor uw gratis zending. Mevr. Str-P. De gevraagde bons zijn naar u verstuurd. Mevr. Bu. U staat genoteerd voor 1440 punten. Attentie Bons die onder het hoofdje gevraagd genoemd worden dient men voorlopig niet aan te vragen. Voor zoekgeraakte zendingen stellen wij ons niet aansprakelijk. Uw pakketjes dienen vergezeld te gaan van een volledige inhoudsopgave en van 60 cents aan postzegels (het liefst zegels van 18, 10, 8 of 2 cent). Zendt uw aanvragen aan: Oom Henk, p.a. .Uitkijkpost' BURGERLIJKE STAND Geboren: Edwarfl Rudolf, zv. Th. J. Dekker en E. C. van Diepen; Frans Maurits, zv. P. J. v. We&terop en G. Willemsen; Willibrordus Gerardus Franciscus, zv. A. B. Molenaar en C. T. Bleëker; Johannes Cörnelis Petrus, zv. N. M. de Haan en A. M. Komen; Johannes Adrianus, zv. G. A. Schuijt en C. M. Dekker. Elders geboren: Marjorie Meijer; Anna Cornelia M. Bakker; Petronella Maria Feldbrug- ge; Ilja Hooijberg; Ferdinand N. Mul. Ondertrouwdj Johannes Theodorus Baas en Hilda Blakborn; Arie Jan Pieter Peereboom en Ria Nelly Visser; Bettig Bakker en Elisabeth Bierste ker; Albertus Petrus Vrasdonk en Eliza beth Johanna Laurentia Houtenbos. Getrouwd: Frederik Joseph Ouwens en Geer- truida Visser; Nicolaas Bruin en Clasina Maria Spaans. PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk Zondag 5 sept. 11 uur ds. G. Boo gaard van Andijk. Vereniging van Rechtzinnig Herv. Kruiskerk, Maas Geesteranusweg 2 Zondag 5 sept. 10.15 uur. ds. Goudt van Velsen; 7.15 uur dsé Stoutener van Amsterdam. Gereformeerde Kerk Noordergeeststraat Zondag 5 september 9.30 uur ds. Molenaar; 5 uur ds. Koog van Sint Pancras. R.-K. KERKDIENSTEN St. Willibrorduskerk, Westerweg Zondag: Heilige Missen 7.30, 10.30 en 12 uur. Gezongen parochiemis 9 uur. Werkdagen: Heilige Missen 7 en 8 uur (woensdag 7.15 - 8 uur) Avondmis: le vrijdag van de maand 7.30 uur. Avondlof: Zaterdag 7.30 en zondag 7 uur. Biechtgelegenheid: Zaterdag van 4.30 tot 8 uur (pauze 6 - 630 uur). R.-k. kerkdiensten Moeder Gods Kerk Schuine Hondsbosschelaan Heilige missen: op zondag 7.00, 8.00, 10.45, 12.00 uur. Hoogmis 9.15 uur. Op werkdagen: 730 en 8.10 uur. Avondoefening: 19J15 uur. Avondlof op zaterdag om 19.15 uur. 's Zaterdags biechtgelegenheid van 16.30 -18.00 uur en 18.30 - 20.00 uur Heilige Missen Kapel Onze Lieve Vrouw ter Nood 's Zondags 7.30 uur - Hoogmis 9 uur. R.-k. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood Kapellaan Zondag Vroegmis 7.30 uur; Hoogmis 9 uur. Avondmis: le vrijdag van de maand 7.30 uur. Avondlof: zaterdag en zondag 7 Uur. Biechtgelegenheid in beide kapellen: zaterdag v.a. 3 u. Op werkdagen is de H. Mis om 7.30 uur in de Genadekapel. Parochie-zondagsdienst De Wildtlaan 17, Heiloo, telef. 31453. R.-k. Interparochieel Soc. Char. Centrum Heiloo - Limmen Spreekuur maatschappelijk werkster: in Heiloo, Westerweg 263, tel. 30984, maandagavond 7-8 uur; woensdag en vrijdagochtend 8.30-10.30 uur; in Limmen, in het Wit-Gele Kruis- gebouw aan de Kerkweg, telef. 250, dinsdagmiddag 2-3 uur en donder dagavond 6-7 uur. Lokaalvergadering Holleweg 97 Vjn. 10 uur Breking des Broods. N.m. 5 uur Bediening des Woords. Hervormde Gemeente Limmen Limmen, 5 sept. 10 u. ds. Bloemhoff. Evang. Luth. Gem. Alkmaar Oudegracht 187, hk Baangracht Zondag 5 sept. 10.15 u. ds.\Herrmann Kerkkoffie. Rem. Ger. Gem. AU Zondag 5 sept. 10.30 uur ds.\v. Peski. Doopsgezinde Gemeente Koningsweg, Alkmaar Zondag 5 sept. 10 uur ds. v. d. Sluis. Ned. Herv. Gem. Egm.-Binnen Egmond-Binnen, 5 september 10 uur ds. v. Graaff. L1IS2 n^nemen waar k gaat ddsr. DOKTERSDIEN ST Dr. Ten Bruggencate, Heerenweg 71, telefoon 30077. FYSipfHERAPEUT jöILOO ZONDAGSDIENST WIJKVERPLEGING Zr. Kroon, H^^^^Laag7^teL3W82 ■Schoo ihéidsspecialiste PqdicurA VN 19, ^HEILOO DOKTERE DOKTERSDIEN ST LIMMEN - AKERSLO OT-UITGEEST Dr. Nijemhuis, Juliana weg 1, Aker sloot, tel. 02513-309. WITTE KRUIS - LIMMEN Zr. Stam, waarneemster van Zuster Buur, is dag en nacht te bereiken op no. 02208-2916. OPPASDIENST Uitsluitend telefonisch tussen half 1 en half 2 bij: Mevr. Meertens-Wiltens, Rector Fre derik Laan 5, tel. 16377 en mevrouw J. van 't Veen-Paarlberg, Molenweg 1, telefoon 30127.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1965 | | pagina 2