TROMP'S V Gasverwarming 9: 3^onlng T binnen 2 uur een wondermooi kapsel te geven ff ^Dameókapóalon j j I-1-IE S V A V l i A V In de HOBAHO-HALLEN te Lisse van 3 t.e.m. 7 januari. is goedkoper dan u denkt. LOODGIETERS- EN INSTALLATIEBEDRIJF BAKHUIZEN j Voorspoedig Nieuwjaar WEGENS INVENTARISATIE zijn wy op maandag 3 januari de gehele dag GESLOTEN. 5£apóalon vy DE APOTHEEK v zal vrydag a.sn na 4 uur 's middags gesloten zijn OPHEFFING GESLOTEN. J 'a. j. vennik Underfofo's en Huwelijksreportages WIM SLOOTHOOFD Het is koud ELEKTRISCHE DEKEN FA. JOH. JANSEN V Voorspoedig 1966 v 29 DECEMBER 1965 UITKIJKPOST ^ÏDameó, de NIE^VSTE PERMANENT stelt ons in staat u Wij wensen onze cliënten, vrienden en bekenden een VOORSPOEDlOsNIEUWJAAR Breedelaan 28 Telefoon 30629 Heiloo A GEMEENTEBEGROTING 1966 Vorige week plaatsten wij door een samenloop van omstandigheden slechts een klein deel van hetgeen de heer Tomson in zijn beschouwing over de gemeente-begroting had gezegd. Wij laten hieronder de rest volgen, hetgeen aansluit op het vorige week geplaatste. Aandacht wyden aan Kerkelaan Vroeger hebben wij een tijd beleefd dat het noorden en het zuiden van Heiloo zich ten opzichte van elkaar als water en vuur g&droegen. Dat is Geopend: maandag l4--:22 uur, dins dag - woensdag - donderdag 922 uur, vrijdag 918 uur. gelukkig radikaal veranderd. Maar toch zou ik de wethouder willen vra gen om, wanneer alle paadjes in het zuiden mooi geworden zijn, toch ook eens zijn aandacht te willen wijden aan het noorden en met name de Kerkelaan, die geen verpauperde zelf kant van Heiloo moet worden. Welis waar zal die in de toekomst een be langrijke verkeersfunktie krijgea als nadat de raad in meerderheid hier over duidelijk is geweest, de voor waarden zo gesteld zijn, dat ze prak tisch prohibitief zijn.' Aanbieden van schetsplan De heer Tomson sprak over het Alk- maarse schouwburgplan waarvan hij zei dat het minstens 12 miljoen' zal gaan kosten. Hie zei hierover verder: ,Ik zou u in overweging willen geven om tezamen met de omliggende ge meenten, die zich mede-verantwoor delijk voelen voor de ontwikkeling van de centrum-funktie van Alkmaar, opdracht te geven tot het maken van een schetsplan dat uitgaat van het behoefteprogramma van de streek en dat schetsplan aan Alkmaar gratis aan te bieden, met de bereidheid om daar ook financieel gezamenlijk ach ter te gaan staan.' Over de begroting zelve Over de begroting zelve zei de frak- tieleider van de V.V.D. 't volgende: ,Wij zijn verheugd dat de begroting sluitend is, hoewel wij enige reserve hebben ten aanzien van de wijze waarop dat is gebeurd. In uw geleide- brief signaleert u een feitelijk tekort van ruim een ton, welke, als u niet zo zorgvuldig in uw overwegingen zoudt zijn geweest, ruim 3 ton zou hebben bedragen. Het is voor mij wat moeilijk daar veel tegen in te bren gen.' De heer Tomson konstateerde een verwantschap van een deel van het kollege van B. en W. en zijn fraktie. ,Men zou zich dus kunnen afvragen hoe groot het gekort zou zijn geweest, als die verwantschap niet bestond.' ,Om uw begroting sluitend te maken, neemt u uw toevlucht tot 3 voorstel len tot belastingverhoging. Ik geloof dat er niemand is die dat met vreug de begroeten zal. Maar als het moet, dan moet het en daarin kan een ver schil van afweging liggen. Wij zullen ons niet verzetten tegen de voorstellen tot verhoging van ri ool- en straatbelasting en van de rei nigingsrechten. Zolang daarbij nog inderdaad gesproken kan worden van Vrijblijvend inlichtingen bij: WESTER WEG 113 - HEILOO (Tel. Schagen: 02240-515 of 896) GAS VERWARMINGINSTALLATIES GASHAARDEN EN GASKACHELS GASÖEYSERS EPLQAÊ>FORNUIZEN oost-west verbinding, maar er is niets wat er op wijst dat - wat het begin betreft - daaraan ook thans gewerkt wordt. Dat ligt niet aan die boom. U hore hierin geen verwijt, alleen maar een verzoek om aandacht. Het blijft me spijten, meneer de voor zitter dat het aan de bevolking ont houden blijft om kennis te nemen van belangrijke openbare werken die tot stand gekomen zijn.' De heer Tomson vroeg, evenals dhr. Majolée, over de stand van zaken wenst, allen een Raadhuiswe^l3 Heiloo we met een gemeentelijke budgete- ring die de van het rijk te ontvangen middelen overtreft, voorzichtig zijn. Rekening houdend, met het wegvallen van de uitkeringen in natura, lijkt derhalve lastenverhoging van 40.000 voldoende. Bovendien rekening hou dende met uw post onvoorzien, welke de traditioneel aangehouden normen overtreft, komt het ons voor dat u de voorgestelde verhoging der opcenten personele belasting, welke slechts ruim 16.000,opbrengt, gerust achterwege kunt laten. Wij zouden u daarom willen vragen op dat punt uw begroting te herzien en uw voor stel tot verhoging der opcenten per sonele belasting, in afwachting daar van vanavond aan te houden.' Werden de gronden voor de door de stichting .Overkerck' te bouwen be jaardenflatjes rfgoreus verhoogd, het zelfde gevaar bedreigt de stichting ,De Uitkomst' bij het plan tot bouw van 31 woningen. Enige tijd geleden werd door mij na mens ,de Uitkomst' bij de dienst open bare werken geïnformeerd over de prijs voor de Uitkomst nog beschik bare grond. Er werd mij, zij het on der enig voorbehoud, medegedeeld, dat de prijs zou variëren tussen 23.75 en 26.75. Het ging om een oppervlakte van ongeveer 4200 vier kante meter. Nu ,De Uitkomst' echter zijn plannen wil gaan realiseren, werd ons voor kort medegedeeld, dat de meterprijs O MODEHUIS Kennemerstraatweg 12V Heiloo, tel. S1815-30466v« DHR. JOH. DE VRIES (P.v.d.A.) BELICHT EEN AANTAL PUNTEN Naast zijn fraktievoorzitter de heer Majolée sprak ook nog de heer Joh. de Vries. Hij sprak in hoofdzaak over sportvelden-perikelen en over de grond prijspolitiek. Hij zei hierover o.a. het volgende: v. d Velden- straat 2 yj HEILOO vTel 30655 Wij wensen u eeft VOORSPOEDIG 1966 een billijke bijdrage kan daarop fei telijk geen redelijke aanmerking wor den gemaakt. Anders is dat met de door u voorgestelde verhoging van de opcenten op de personele belasting. Deze maatregel vinden wij onsympa thiek en zouden wij willen vermijden tot blijken zou dat ze inderdaad on vermijdelijk is. Dat is ons tot nog toe niet gebleken. Wat de sportvelden betreft, wil het mij toeschijnen, dat hoe naar dat ook moge zijn, een groter gedeelte van het exploitatietekort uit de huren door belanghebbenden te dragen wa re. Natuurlijk zal dit nimmer een sluitende exploitatie kunnen leveren, maar een grotere bijdrage lijkt re delijk. Bij circa 50 voetbal- en hand balelftallen is de totale huurop brengst nog geen 10.per persoon per jaar en daarbij spreek ik alleen over de velden. Ik neem aan dat overleg met de betrokken verenigin gen wel zeker tot een redelijker bij drage kan leiden.' Gebreken aan drainage ,Het eerste deel van ons grote recre atieplan is zo goed als gereed. Sintel- baan, tennisbanen en andere sport velden zijn in gebruik of klaar om in gebruik genomen te worden. Een reden tot vreugde. Een vreugde die getemperd wordt door het aan de dag treden van enige gebreken, die ons met ernstige zorg vervullen. On der de aangelegde sportvelden is een kostbare drainage aangelegd en het spöt ons "te hebben moeten konsta teren, dat de drainage onder de meest westelijk gelegen velden inclusief ten nisbanen niet funktioneert. Enige maanden al heb ik bij dienst openbare werken en bij de kommissie openbare werken van mijn bezorgd heid blijk gegeven en aangedrongen op maatregelen, die het euvel zouden kunnen verhelpen. Het spijt mij het te moeten zeggen, maar er is niets gebeurd. Er zijn wel allerlei theorieën ontwikkeld over de oorzaken, er zijn geruststellende verklaringen afgelegd dat het allemaal goed zal komen, maar ik deel dat optimisme geens zins. Het wil er bij mij niet in, dat men een kostbare drainage aan brengt in de hoop, dat het geval over een x aantal jaren wel eens zal gaan funktioneren. Het is daarom, dat ik er met klem bij het kollege op aan dring die maatregelen te nemen, die aan deze ongewenste toestand een spoedig einde maken. Beplanting nodig Een ander punt, nauw verband hou dend met het rekreatieplan, is de be planting. Wie in de omgeving van de tennisbanen of sintelbaan vertoeft zal moeilijk kunnen beweren, dat het daar lommerrijk is. Het is waar, het kon moeilijk anders. Maar nu vast staat, dat de Provincie, haar aanvan kelijke bezwaren tegen ons aaneen gesloten rekreatieplan heeft laten va ren, vraag ik me af of het geen over weging verdient om nu reeds een aan vang te maken met de aanleg van de ten aanzien van het zgn. Brinkplan, de aansluiting van de Dokterslaan en naar de oplossing bij het station en ging verder met zijn misnoegen uit te spreken over de voorwaarden, ge steld door het kollege aan hen die gebruik willen maken van de raad zaal, waarop de fraktieleider van de P.v.d.A. ook kritiek had. De heer Tomson zei hierover: ,Er heeft lang, doch langzaam over leg plaats gevonden over de wijze, waarop de raadzaal beschikbaar zou kunnen worden gesteld ten behoeve van al diegenen die er belangstelling voor hebben om zich zo te organise ren dat zij daadwerkelijk willen me- dedenken (ieder op zijn manier) over de wijze waarop wij ons tezamen in Heiloo willen inrichten en besturen. Het heeft ons bijzonder gespeten dat, C"* STATIONSWEG 53 - HEILOO in verband mét de Oudejaarsavondviering. H. P. Apotheker. banc Veel meer doen dan de rijksnornien toelaten Na gezegd te hebben inlichtingen te hebben ingewonnen over de bedragen van de te verlenen bijstand, zei de heer Tomson dat hem was gebleken, dat we gemeentelijk veel meer doen dan de rijksnormen toelaten. ,Nu er rijksnormen van toepassing zijn, waar iedereen over heeft gejuicht, moeten Met ingang van U januari 1966 wordt onze winkel wegens Wij danken u voor het jarenlange genoterv-vertrouwen en wensen u een gelukkig 1966. Heiloo, december 1965 Westerweg 98 R. VENNIK-GELDERBLOM tenminste 35,en misschien zelfs meer zou moeten bedragen. Dat dit voor ,De Uitkomst' een moeilijk te verteren zaak is laat zich denken. Meer nog voor het Psychiatrisch Cen trum ,St. Willibrord', dat bij een vo rige toewijzing het gehele aan haar toegewezen volume aan de gemeente, in casu aan de Heilooër woningzoe kende liet. Het klinkt allemaal zo verschrikke lijk eenvoudig maar realiseert het kollege zich dan niet, dat een verho ging in deze sektor als een ketting- reaktie werkt. Hoe wil men op deze manier nog tot de bouw van een premiewoning ko men, dat gaat immers niet. ,St. Willibrord' heeft verplegend per soneel nodig. Dat personeel komt er, mits er woningen beschikbaar zijn die betaalbaar zijn. Is dat niet mogelijk, dan komt er geen personeel. Dit betekent dat er afdelingen ge sloten moeten worden. Moge het kol lege allé door mij aangevoerde be zwaren nog eens rustig overwegen en er daarbij naar streven een goed be gonnen beleid niet om te buigen. C FOTOGRAAF Zevenhaüzerlaah 35 - TeleWi 30339 IléiJoo NEEM EEN Televisi^ - Radio Sanitair V Elektra Raadhuisweg 6 - Telef. 31810 IIEILOO ✓"Wij wensen U all^n een daar nodige beplanting. Nog altijd ligt een groot gedeelte van ons mooie Plan Oost bouwrijp maar onbebouwd. Terwijl in andere ge meenten de beschikbare ruimte be perkt is, zo beperkt dat men uit zijn grenzen groeit, omdat men iedere meter beschikbare grond meteen vol bouwt, ligt hier al jaren lang een bouwrijp plan te wachten op de rea lisering van de bouwplannen. Goed we weten, dat er een beperking in de vrije sektor is, maar het doet toch wel zeer wonderlijk aan, dat er van die plannen die ondanks de be perkingen toch nog de goedkeuring krijgen, nu nooit eens iets voor Plan Oost bij is. Sociaal gerichte grondpolitiek Het was een verheugend verschijnsel, dat de vorige kolleges het zich tot taak stelden een sociaal gerichte grondpolitiek te voeren. Er zijn teke nen, die er op wijzen dat het huidige kollege het tot dusver gevoerde be leid wenst om te buigen. Nen. Herv. Kerk Vrijaag 31 dec. 7.30 uur Oudejha dienst, samen met de gereformeerd Mjjiïheer de voorzitter, als we spre ken over de leefbaarheid binnen een gemeenschap, dan bedoelen we daar ook mee, dat de mensen die gezamen lijk een gemeenschap vormen elkaar geen nodeloze hinder of overlast aan doen. Helaas, ook onze gemeente telt onder haar inwoners lieden, die schijnbaar maar één genoegen ken nen namelijk hun eigen genoegen en daarbij in geen enkel opzicht reke ning wensen te houden met de belan gen van anderen. Ik bedoel die ge meentenaren die met overtuiging de hun beschikbare erven tot vuilnisbel ten degraderen door het opslaan van allerlei waardeloze rommel. Vele malen in een reeks van jaren zijn er onzerzijds al maatregelen ge vraagd tegen de meest extreme ge vallen van deze aard. Evenzo vele keren zijn ons die maatregelen toege zegd en telkens was het resultaat nihil. Mag ik daarom nu nog eens, maar dan nu echt voor de laatste keer, het kollege verzoeken deze par- tikuliere vuilnisbelten zo snel moge lijk te laten opruimen. Tot slot mijnheer de voorzitter zou ik nog een opmerking willen maken over de uitmonding van de Dokters laan op de Kennemerstraatweg. Hoe lang kan dit nu nog duren en in welk stadium verkeren de besprekingen met de Rijkswaterstaat. Hetzelfde geldt de Kerkelaan in aansluiting op de Belieslaan. Het is natuurlijk allemaal erg inte ressant, dat we ons nu weer eens bezig houden met het Stationsweg tracé en zelfs met een uitmonding vanuit Plan Oost op de Ter Coulster- laan, maar we lopen natuurlijk wel gevaar dat we straks tot over onze oren in de plannen zitten zonder dat er één plan werkelijk gerealiseerd wordt. Ik geloof dat we in dit verband rustig kunnen stellen beter één plan in de hand dan 10 in de lucht.' Aldus de heer Joh. de Vries. PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk "aars- gereformeerden. Zondhg 2 jan. 11 uur ds. Ouwendijk in de geref. kerk. Nieuwjaarsflienst. Bevestiging ambtsdragers. Zondjig 2 jan. 10 uur in Herv.' Centr. De Rank Jeugdkapel. Vereniging van Rechtzinnig Herv. Kruiskerk, Maas Geesteranusweg 2 Vrijdag 31 dec. 7.30 uur ds. Molenaar, diens^ in de geref. kerk. Zondag 2 jan. 10.15 uur ds. Dickhout van iJmuiden; 7.15 uur ds. Alma van Amsterdam. Gereformeerde Kerk Noordergeestst raat Vrijdag 31 dec. 7.30 uur ds. Molenaar. Gezamenlijke dienst. Zondag 2 jan. 9.30 uur ds. Molenaar; 5 uur 4s- Kooij van St. Pancras. R.-K. KERKDIENSTEN St. Willibrorduskerk, Westerweg Zondag: Heilige Missen 7.30. 10.30 en 12 uur. Gezongen parochjemis 9 uur. Werkdagen: Heilige Missen 7en 8uur (woensdag 7.15 - 8 uur). 17.30 uur Avondmis op zondag. Avondmis: le vrijdag van de maand 7.30 uur. Avondlof: Zaterdag 7.30 en zondag 7 uur. Biechtgelegenheid: Zaterdag van 4.30 tot 8 uur (pauze 6 - 6.30 uur). R.-k. kerkdiensten Moeder Gods Kerk Schuine Hondsbosscheiaan Heilige missen: op zondag 7.00, 8.00, 10.45, 12.00 uur. Hoogmis 9.15 uur. Op werkdagen: 7.30 en 8.10 uur. Avondoefening: 19.15 uur. Avondlof op zaterdag om 19 15 uur. 's Zaterdags biechtgelegenheid van 16.30-18.00 uur en 18.30-20.00 uur. R.-k. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood Kapellaan Heilige Missen: 7.30, 9 uur (Hoogmis) en 11 uur. Avondmis: le vrijdag van de maand 19.30 (7.30 uur). Avondlof: Zaterdag en zondag 19 uur (7 uur). Biechtgelegenheid in beide kapellen: zaterdag vanaf 4 uur. Op werkdagen is de H. Mis om 7.30 uur in de Genadekapel. Parochie-zondagsdienst Nieuwe zondagst en weekdienst Te beginnen op fcondag 2 januari wordt de zondags- en weekdienst bij voorkomende noodgevallen na des avonds 8 uur voor geheel katholiek Heiloo waargenomen door de geza menlijke priesters van Heiloo, nl. van H. Willibrordus parochie, rectoraat Kapel, H. Moeder Gods parochie en rectoraat Psychiatrisch Centrum ,St. Willibrord', in genoemde volgorde ie der achtereenvolgens een week te be ginnen op zondag. Dit betekent dat men na des avonds acht uur voor noodgevallen moet op bellen 30844, vandaar wordt de pas torie opgebeld die ,de week' heeft. Voor alle andere zaken moet men steeds bij de eigen parochiegeestelijk heid zijn. Het zou zich alleen kunnen voordoen, dat men na dés avonds 8 uur geen gehoor krijgt. Lokaalvergadering Holleweg 97 V.m. 10 uur Breking des Broods. N.m. 5 uur Bediening des Woo'ds. Hervormde Gemeente Limmen Limmen, 31 dec. 7.30 u. ds. Bloemhoff 2 jan. 9.30 uur ds. v. d. Pol. Evang. Luth. Gem. Alkmaar Oudegracht 187, hk Baangracht Vrijdag 31 dec. 7.30 uur OudQjaars- dienst, ds. Herrmann. Zondag 2 jan. 10.15 u. ds. Herrmann. Rem. Ger. Gem. Alkmaar Vrijdag 31 dec. 7.30 uur ds. v. Peski. Zondag 2 jan. 10.30 uur ds. v. Peski. Doopsgezinde Gemeente Koningsweg, Alkmaar Vrijdag 31 dec. 7 uur ds. v. d. Sluis. Zondag 2 jan. 10 uiir ds. Wethmar van Zaandam. Nod. Herv. Gem. Egm.-Binnen Egmond-Binnen, Oudejaarsdienst om half acht, ds. Veenhuysen. Egm. a. d. Hoef, 2 jan. 10 uur ds. Veenhuysen. DOKTERSDIENST ZONDAGSDIENST Nieuwjaarsdag: Dr. v. Hoolwerff, v. Aostastraat 15, telefoon 30613. Zondag 2 januari: Dr. Koelman, Dokters 1. 26, tel. 30530. DOKTERSDIÉNST LIMMEN-AKERSLOOT-UITGEEST Oudejaarsavond vanaf *18.00 uur tot Nieuwjaarsdag 18.00 uur: Dr. Karssemeijer, Middelweg 38, Uit geest, tel. 02513-215. Nieuwjaarsdag vanaf 18.00 uur tot 2 januari 24 uur: Dr. Nijenhuis, Julianaweg 1, Aker sloot, tel. 02513-309. WIJKVERPLEGING Nieuwjaarsdag: Zr. Hartel, Holleweg 137, tel. 30637. Zondag 2 januari: Zr. Hartel, Holleweg 137, tel. 30637. R.-k. Interparochieel Soc. Char. Centrum Heiloo - Limmen Spreekuur maatschappelijk werkster: in Heiloo, Westerweg 263, tel. 30984, maandagavond 7 - 8 uur; woensdag en vrijdagochtend 8.30 -10.30 uur; in Limmen, in het Wit-Gele Kruis- gebouw aan de Kerkweg, telef. 250, dinsdagmiddag 2-3 uur en donder dagavond 6-7 uur. R.-k. Gezinszorg en Gezinshulp Heiloo - Limmen Aanvragen bij: Mevr. C. M. Zuider- duin-v. d. Meij, Heerenweg 120, Hei loo, telefoon 31172. OPPASDIENST Uitsluitend telefonisch tussen half 1 en half 2 bij Mevr. Meer tens-Wil tens, Rector Fre- derik Laan 5, tel. 16377 en mevrouw J. van 't Veen-Paarlberg, Molenweg 1, telefoon 30127.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1965 | | pagina 2